MY.UAНовини
Режисерка фільму про пошук безвісти зниклих: «Ми фільмуємо страшне, важке, воно може шокувати, але водночас і надихає»
Режисерка фільму про пошук безвісти зниклих: «Ми фільмуємо страшне, важке, воно може шокувати, але водночас і надихає»

Режисерка фільму про пошук безвісти зниклих: «Ми фільмуємо страшне, важке, воно може шокувати, але водночас і надихає»

Катерина Стрельченко — про роботу над картиною «Шукачі загублених душ», болісні й важкі теми своїх стрічок і закордонний тур із фільмом «Олесь Гончар. Слово як зброя».

Українська режисерка Катерина Стрельченко нещодавно повернулася з Херсонської області, де знімала документальний фільм «Шукачі загублених душ», що розповідає про Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін «Антарес». Кінологи цього загону за допомогою видресуваних за спеціальною методикою собак шукають тіла загиблих українських воїнів. Вони працюють за будь-якої погоди та попри міни й загрозу прильотів, щоб повернути тіла тих, хто віддав своє життя за країну. Катерина Стрельченко говорить, що під час роботи над картиною вони зібрали унікальний матеріал про унікальних людей, хоча емоційно їй було важко працювати з цією темою.

— Як з’явилася ідея зробити фільм «Шукачі загублених душ»?

— За роботою Лариси Борисенко, яка керує пошуково-рятувальним кінологічним загоном «Антарес», я давно стежу. Ми познайомилися на показі іншого мого фільму про безвісти зниклих — «Вірю, чекаю, молюся». Я знала, що вона займається дуже важливою справою, але уважніше на цьому я зосередилася вже після повномасштабного російського вторгнення, тому що почалися «прильоти» ракет по житлових будинках і потрібна була допомога саме цих волонтерів із їхніми тваринами для пошуку людей, які опинилися під завалами. Тоді в мене промайнула думка, що було б добре зняти фільм про цей загін. І мабуть, у певний час зірки на небі так зійшлися, що я побачила грант для цього й подумала, що історія загону і людей, які в ньому працюють, буде цікавою, щоб спробувати його отримати. Крім того, цей загін базується в Павлограді — а я сама народилася у цьому місті й тому у мене, напевно, є з ними якійсь ментальний та емоційний зв’язок.

— Припускаю, що працювати над цим фільмом вам було важко і психічно, і фізично.

— Так, надзвичайно. Інколи ти підходиш до певної межі, коли мусиш обрати: або ти режисер, або — звичайна людина. Як режисер розумієш, що це треба знімати, що це, як то кажуть, «момент істини», що цей кадр буде дуже сильно впливати на глядача. Але я ще й емпат, гостро відчуваю емоційний стан дружини, яка з надією дивиться на пошуковців і вірить, що, можливо, вони нарешті знайдуть тіло її коханого. І що мені робити? Продовжувати її розпитувати чи вимкнути камеру, співчуваючи її горю? Певною мірою я намагаюся «закривати» всі свої емоції, щоб вони не заважали мені працювати. Але у мене були два таких моменти під час зйомок, коли сльози ставали в очах й було дуже боляче. По-перше, мені було шкода людей у Херсонській області, які втратили своє житло. Вони повертаються у свої зруйновані села — і починають щось лагодити, ремонтувати, збирати. І роблять це з якимсь таким особливим спокоєм, навіть приреченістю, що мене дуже зворушило. Вони такі беззахисні, що у мене просто ком у горлі стояв, коли я на них дивилася та з ними спілкувалася. А другий такий важкий момент був, коли ми супроводжували тіло хлопця, якого знайшли волонтери «Антаресу». Це було у той день, коли на міні підірвалася Лариса Борисенко. Його везли до мами в Чернігівську область, і коли ми проїжджали селами, то люди виходили до дороги, ставали на коліна, схиляли голови, кидали квіти. На все це дивитися без сліз було неможливо.

Лариса Борисенко та Катерина Стрельченко

— Наскільки я знаю, зараз Лариса Борисенко вже відновлюється після поранення, і її життю, слава Богу, нічого не загрожує. А взагалі багато було «підривів» під час пошуку тіл загиблих?

— Таких випадків, наскільки мені відомо, було небагато. Пошуковців «Антаресу» намагаються не наражати на небезпеку. Річ у тім, що вони працюють як волонтери та завжди співпрацюють під час пошукових заходів з офіційними організаціями: з ДСНС, коли виїжджають на місця «прильотів» у містах, а в Херсонській області — з організацією «На щиті», яка є офіційною гуманітарною місією ЗСУ, що займається транспортуванням тіл полеглих захисників України. А в цих організаціях розроблені певні алгоритми дій для безпеки учасників пошукових робіт. Для цього залучені сапери та інші фахівці. Бо там справді дуже багато замінованих ділянок, тому в посадки заходити небезпечно, від маршруту відхилятися небезпечно і треба постійно залишатися уважними, бо навіть тіла полеглих росіяни теж мінують. У цих орків немає нічого людського, вони не дотримуються жодних правил війни, не зупиняються ні перед чим і навіть тілам загиблих не можуть дати спокою. Тому безпеці пошуковців приділяється дуже багато сил і уваги.

Я чула, як один представник місії «На щиті» розказував, що рідні зниклих безвісти ображаються на те, що їх близьких шукають недостатньо наполегливо. По-людськи їх зрозуміти можна, але вони бачать тільки один бік проблеми. А бувають випадки коли, як би це цинічно не звучало, керівники пошукових робіт не можуть ризикувати живими заради мертвих.

До речі, хлопець, тіло якого ми повертали на Чернігівщину, загинув під час швидкого відступу наших захисників. Була досить складна ситуація, його побратими не мали змоги забрати загиблого. Його шукали понад рік і врешті-решт знайшли недалеко від того місця, де він загинув. Тепер він похований у рідній землі.

— Чому для своїх фільмів ви зазвичай обираєте болісні теми, такі як пошук тіл загиблих бійців?

— Я ніколи не оцінюю себе, а роблю те, в чому відчуваю потребу. Так, нам постійно говорять, що те, що ми робимо, — дуже важливо. Що те, що ми показуємо, може шокувати, але воно справді доходить і до серця, і до розуму. Я не знаю, чому так виходить, що ми начебто підсвідомо вибираємо такі важкі теми. Я не намагалася розібратися  в собі та чому саме це мені цікаво. Так, ми фільмуємо страшне, важке, але водночас і те, що надихає. Фільм про пошук безвісти зниклих — насамперед про те, що ми не забуваємо всіх тих, хто віддав своє життя за рідну країну. Ми шукаємо їх, щоб віддати їм шану та гідно поховати на батьківщині. І це не тільки наші воїни, які загинули у боях. Багато цивільних на деокупованих територіях також вважаються зниклими безвісти.

— У мирний час документальне кіно значно поступається та програє у популярності ігровим фільмам. А ось під час війни значення кінодокументалістики, її роль у суспільстві помітно зросла. Зараз люди навіть у кінотеатри ходять, щоб дивитися документальне кіно про цю війну. Тобто можна зробити висновок, що війна дала своєрідний поштовх для розвитку вітчизняної кінодокументалістики?

— Я не згодна з тим, що наше документальне кіно не дивилися. Може, його не було достатньо, це пов’язано з особливостями українського кіноринку, але документальним кіно у нас цікавились. Так, його не було в прокаті, але зазвичай документальне кіно і не орієнтується на прокат на великих екранах. Навіть ми, створюючи свої стрічки,  робили зазвичай обмежені покази, але на ці покази завжди приходили люди й тут, в Україні, і за кордоном. Безперечно, що зараз документальне кіно стає більш актуальним і більш затребуваним, бо саме документалісти фіксують важливі моменти історії. І можна умовно визнати, що ми зараз маємо країну з мільйонною кількістю операторів. Адже кожен, хто має телефон, може зняти унікальні кадри, які одразу ж через інтернет потрапляють до глядачів. Саме документалісти наближують цю війну до кожного глядача й вона буквально відчувається на відстані витягнутої руки. І все, що пов’язано з Україною, з війною, охоче дивляться не тільки у нас, а й в інших країнах. Підтвердженням цього може бути наш фільм «Олесь Гончар. Слово як зброя», який ми планували показати спочатку в Дніпрі, Полтаві та Харкові. Цим планам завадила війна — та натомість фільм побачили торік глядачі в п’ятнадцяти країнах.

— А як вам вдалося організувати показ цієї картини за кордоном?

— На той час у нас уже був певний досвід попередніх показів інших наших стрічок за кордоном. Тому ми подумали: якщо зараз глядачів небезпечно збирати в Україні, то їх можна знайти в інших країнах, показати їм фільм, привернути їхню увагу до того, що відбувається в Україні, а паралельно зібрати кошти на підтримку наших захисників. Проте у нас було замало часу для підготовки туру. Я підняла свої контакти, наш сценарист Антон Базелінський — свої. Тому ми досить швидко змогли організувати перший показ у Словаччині. Потім почали налагоджуватися звʼязки в нових країнах. Ми в режимі подорожі домовлялися про покази в інших країнах, ще при цьому паралельно роблячи субтитри відповідною мовою. Останній на сьогодні показ у нас був на Канарських островах. Я хочу висловити велику вдячність українським діаспорам усіх країн, де ми побували, бо без їхньої допомоги цей тур точно не відбувся б. Зараз я можу сказати, з огляду на те, як ми масштабно змогли показати цей фільм по всьому світу, що він сам себе перестрибнув на дві голови.

— А як узагалі за кордоном сприймали цей фільм? Адже постать Олеся Гончара там відома небагатьом.

— Знаєте, ще в Словаччині та Польщі про Гончара щось чули й там був певний зворотний зв'язок. Проте для багатьох іноземців, які відвідували наші покази, це було нове ім’я. Тому я хвилювалася, як вони будуть сприймати цей фільм. Бо у ньому досить багато персонажів, за участю яких ми у фільмі робили певні реконструкції: то Шелест із Підгорним про щось домовляються, то ще якісь реальні історичні постаті між собою спілкуються. І відповідно було багато тексту, тобто постійно глядачам треба було відволікатися на субтитри на екрані. Але ніхто з наших показів не пішов, люди реагували, дякували, проводили паралелі з сучасністю. Тобто покази пройшли досить успішно й навіть душевно. Наші земляки, яких війна вигнала з домівок, бачили на екрані рідні міста — Харків, Дніпро — і тому дуже зворушливо сприймали цю картину.

Під час цих показів ви збирали пожертви, за які потім придбали три позашляховики для Української добровольчої армії. Чому саме їм?

— По-перше, тому що мій чоловік Дмитро Панков 25 лютого 2022 року пішов добровольцем саме в Українську добровольчу армію. На момент, коли ми вирушали в цей тур, він перебував там і мені хотілося підтримати хлопців із його підрозділу. А по-друге, у мене особливе ставлення до добровольців, бо свого часу я знімала фільми про них — «Все буде Дніпро» та «Піски. Лицарі неба». Для мене це особливі люди, яких хочеться якось підтримати. Я розумію, що всі, хто боронить нашу землю — герої, що всі можуть загинути, але для мене історія УДА — це приклад найбільшої жертовності, яка може бути. До речі, коли я повернулася в Україну, Дмитро вже перейшов у ЗСУ, та ми все одно передали автівки в УДА, бо в нас була така попередня домовленість.

Дмитро Панков та Катерина Стрельченко 

— А чим зараз Дмитро займається в ЗСУ, якщо це не секрет?

— Я, чесно кажучи, точно не знаю, як називається його посада, але вони з хлопцями кожної ночі виїжджають у поле й охороняють місто від «Шахедів». Тут стало в пригоді його вміння курувати коптерами та якісь інші технічні навички. До речі, саме Дмитро підштовхнув мене вирушити в цей тур. У нього є така риса — він може генерувати гарні ідеї. Наприклад, ідея створити фільм про Олеся Гончара була саме його, і поїхати з цим фільмом за кордон також запропонував він. Припускаю, що він таким чином хотів відправити мене у безпечне місце, тому що тоді ніхто не знав, як події будуть розвиватися далі. Тож коли він зрозумів, що я в жодному разі не поїду з країни й залишуся у Дніпрі, він просто сказав мені, що є така можливість — показати наш фільм і при цьому допомогти побратимам. І от тут я «зламалася» й погодилася поїхати за кордон, щоб там презентувати нашу картину.

— Можна сказати, що після цього туру ви повернулися в Україну з почуттям виконаного обов’язку?

— Чесно кажучи, коли я повернулася з Європи, у мене було певне емоційне спустошення. Тому що хоча я й не звикла себе жаліти, та все ж це було колосальне навантаження — вдвох із Катериною Базелінською «тягнути» весь цей благодійний тур, розвʼязувати всі організаційні питання, витримувати ці нескінченні переїзди два з половиною місяці. А треба ж було щось віддавати глядачам, бути емоційною. У певний момент я відчула, що мені вже немає, чим поділитися — але тур мав тривати.

Зараз я розумію, що не треба себе так заганяти, бо коли я повернулася — у мене кілька місяців зовсім не було сил. Зараз я навіть не розумію, як ми все це витримали. Напевне, хтось нам згори в цьому допомагав і давав сили. Ми спали на вокзалах, у потягах, у літаках. Ми весь час були у дорозі та, як це не дивно, ми жодного разу ніде не запізнилися. Всяке бувало — але жодного показу ми не зірвали. Мені здається, що я щось таке відчувала, якусь третю силу, яка нас підтримувала. Можливо, це був дух самого Олеся Гончара. Цим туром ми довели, що люди, які справді хочуть чогось досягти, інколи роблять навіть більше, ніж сподівалися.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Україна підтвердила, що у Стамбулі від Росії лунали неприйнятні вимоги
Европейская правда
2025-05-16T16:51:44Z
Вучич допустив можливість дострокових парламентських виборів в Сербії
Европейская правда
2025-05-16T16:48:19Z
Перевірка на причетність до РФ. Кабмін затвердив ключовий документ для церков
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T16:42:54Z
Пропалестинські протести у Берліні переросли у сутички: десятки постраждалих
Европейская правда
2025-05-16T16:36:55Z
Мережа розкритикувала Тимошенко за фото зі скандальним нардепом Бойком
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T16:24:37Z
Фіговий листок Стамбула на плані Путіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T16:09:38Z
Туск після телефонної розмови з Трампом: "Нас, ймовірно, чекають дуже важкі дні"
Европейская правда
2025-05-16T16:09:30Z
Глава МЗС Туреччини: Україна і РФ "принципово" домовились зустрітись знову
Европейская правда
2025-05-16T16:03:27Z
МЗС: Україна очікує на якнайшвидшу зустріч Зеленського з Путіним
Европейская правда
2025-05-16T16:01:06Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Софія Єгорова – "Моє місто" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-16T16:12:00Z
Культовий гурт та яскрава зірка! Within Temptation і Jerry Heil випустили спільну пісню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T14:33:46Z
Полякова потрапила в аварію та показала розбитий ніс
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:12:58Z
Представниця Польщі на Євробаченні заспівала з гуртом Ziferblat
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:57:05Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 17 - 18 травня
VGorode
2025-05-16T11:42:22Z
Alena Omargalieva – "Мужчина" – 3 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-16T11:33:04Z
Куди сходити у Києві на вихідні 17-18 травня: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:03:57Z
На головному вокзалі України виступила піаністка, історія якої розчулила мережу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T10:48:19Z
Померла мовознавиця Марія Плющ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T16:42:06Z
Литва планує прискорити будівництво нових військових полігонів
Европейская правда
2025-05-16T15:55:00Z
В Латвії покарали чоловіка за заклик "знищувати українців"
Европейская правда
2025-05-16T14:57:51Z
Жителі Русанівки обурені літнім майданчиком на місці однієї з найкрасивіших зелених зон
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:39:00Z
Папа Римський запропонував провести мирні переговори у Ватикані
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:30:24Z
Три тисячі дубових хрестів для військового цвинтаря. Стало відомо, кому дістанеться замовлення на 50 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:18:26Z
Тищенко – у кімоно, Клопотенко – у спідниці. Соцмережі здивовані образами на День вишиванки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:15:01Z
Працівники популярної кав'ярні в США страйкують через новий дрескод
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:06:47Z
Гурт Ziferblat вразив Швейцарію яскравими образами на День вишиванки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:30:46Z
Спалах гепатиту А у Києві. Кількість хворих зросла, пересувна лабораторія продовжить роботу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:06:59Z
Як вилікувати яблуню від чорного раку: на що звернути увагу, яка профілактика можлива
ТСН
2025-05-15T14:41:23Z
Один із найпопулярніших продуктів допоможе прожити до 100 років
TSN
2025-05-15T14:40:32Z
Спадний Місяць від 13 травня до 26 травня 2025 року: що варто зробити
ТСН
2025-05-15T14:39:07Z
Україну 15 травня накрила потужна магнітна буря
ТСН
2025-05-15T14:38:37Z
Мошки в Україні: чому їхні укуси небезпечні та коли варто бігти до лікаря
ТСН
2025-05-15T14:36:37Z
Виявлено простий спосіб зниження тиску без ліків: які продукти треба вживати
TSN
2025-05-15T14:36:08Z
Що покласти в лунку, коли садите огірки: завдяки звичайному бур’яну ви збиратимете їх відрами щодня
TSN
2025-05-15T14:35:57Z
Не 10 тисяч: науковці підрахували, скільки кроків треба робити щодня
TSN
2025-05-15T14:34:38Z
У Румунії в ДТП постраждали двоє французьких солдатів
Европейская правда
2025-05-16T15:36:18Z
Свідок підтвердив передачу хабаря у справі нардепки Марченко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:09:38Z
На Вінниччині чоловік до смерті забив співмешканку металевою палицею
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T08:48:59Z
Затримано двох іноземців за зухвалий розбійний напад на громадянина Туреччини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T08:48:44Z
Салют з вікна в комендантську годину: жителю Оболоні загрожує до пʼяти років за ґратами
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:57:58Z
Суд виніс вирок киянину, який погрожував ножем кур’єрам служби доставки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:30:19Z
У Башкортостані прогримів вибух на заводі: є значні руйнування та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:00:35Z
У Підмосков’ї масштабна пожежа: палають склади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T03:24:54Z
У Барселоні авто в'їхало в натовп вболівальників перед матчем: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T23:09:58Z
У Департаменті соцполітики КМДА відбуваються обшуки втретє від початку року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T14:39:17Z
Гідрометцентр: Відсутність спеки сприяла ярим культурам, а заморозки — шкодили
AgroPortal
2025-05-16T14:30:37Z
Найкоштовніше прифронтове будівництво в Україні: на відбудову села на Херсонщині піде 2 млрд
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:39:23Z
Де цими вихідними у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
2025-05-16T13:09:53Z
«695 форм тортур, 186 місць утримання»: розслідувачі дізналися, де катують українських полонених
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:00:34Z
На фронті загинув депутат Вишгородської міськради Олександр Кладієнко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:36:05Z
Після акту вандалізму Алею Героїв на Майдані охороняє поліція зі зброєю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:09:41Z
Ворог прорвав оборону ЗСУ біля Малинівки: яка ситуація на фронті
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:45:35Z
Київ виділятиме захисникам з інвалідністю пів мільйона під переобладнання житла
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:06:51Z
Ставки фрахту на перевезення зерна залишаються стабільними
AgroPortal
2025-05-16T16:00:22Z
Українське сухе молоко змінить географію експорту
AgroPortal
2025-05-16T15:00:09Z
Експорт кукурудзи сповільнюється, і ціни знижуються
AgroPortal
2025-05-16T14:00:02Z
Аграрії засіяли вже 87% ярих зернових та зернобобових культур від прогнозованих площ
Agravery
2025-05-16T13:45:36Z
Контейнерний гігант MSC придбав активи в Україні
AgroPortal
2025-05-16T13:30:55Z
Україна з початку року експортувала ВРХ на $16 млн
AgroPortal
2025-05-16T13:00:37Z
Молдова втратила половину врожаю малини
AgroPortal
2025-05-16T12:00:28Z
Компанія «Сігнет» завершила весняну посівну кампанію
Agravery
2025-05-16T11:31:37Z
Україна відправила на експорт 37 млн т зерна
AgroPortal
2025-05-16T11:00:37Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Японський ресторан заборонив вхід для китайців: причина дивує
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:24:42Z
Вчені склали рейтинг рис ідеального партнера для життя
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T05:06:13Z
Батьки і школа — одна команда: досвід КМДШ, який допомагає дітям зростати щасливими
TSN
2025-05-15T15:33:27Z
Астрологи назвали 4 найуспішніші місяці народження
TSN
2025-05-15T14:40:41Z
Покладіть сковороду до поліетиленового пакета і залийте цією рідиною: навіть дуже пригоріла поверхня очиститься
TSN
2025-05-15T14:38:36Z
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, який легко може закохатися в будь-кого
TSN
2025-05-15T14:37:45Z
Народні засоби від бур’янів: 5 ефективних способів їх позбутися без перекопування
TSN
2025-05-15T14:37:24Z
Звичайні варені макарони стануть в рази смачнішими: додайте цей простий інгредієнт
ТСН
2025-05-15T14:36:25Z
Вирощування перцю: 10 помилок, які позбавляють вас великих врожаїв
TSN
2025-05-15T14:36:01Z
П'ятиразовий олімпійський чемпіон зізнався у наркозалежності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:42:44Z
У Києві пройде зустріч гравців збірної України з футболу з вболівальниками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:12:30Z
Очолював «Союз дагестанців». ЗСУ знищили 54-річного російського тренера з боксу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:39:22Z
Вікенд для легіонерів збірної України: фінал Яремчука та боротьба за чемпіонство Трубіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:18:41Z
Завтра у Швейцарії у Базелі – фінал «Євробачення 2025». Хто ж здобуде Перемогу? Швеція, Австрія чи Франція? Сьогодні ми вас познайомимо із усіма ТОП-3 треками за ставками букмекерів.
FM-TV
2025-05-16T11:06:01Z
Тимощуку повідомлено про підозру у фінансуванні військових підрозділів РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T10:39:07Z
УЄФА розкритикувала президента ФІФА за участь у турне Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T10:12:11Z
Ребров прокоментував перемогу «Шахтаря» у Кубку України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T09:57:03Z
Керівництво «Лейкерс» ухвалило рішення щодо подальшого майбутнього Леня – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T09:48:48Z
На Марсі вперше зафіксовано полярне сяйво
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:00:41Z
Три країни Європи можуть обмежити доступ до соцмереж
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T06:15:39Z
Повний гайд розʼємами сучасних телевізорів: що означають кольори USB та інші відмітки
Корреспондент
2025-05-16T06:03:42Z
Прогноз магнітних бур на 16-18 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T04:36:02Z
Жінка відвела пса до грумера — результат вразив усіх
ТСН
2025-05-15T18:18:55Z
У Росії стався масштабний збій у роботі інтернету
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:12:47Z
Чому корабель на Місяці перекинувся: у компанії назвали три головні причини
TSN
2025-05-15T14:37:44Z
Сонце лютує: потужний спалах паралізував комунікації, загроза зростає
ТСН
2025-05-15T14:36:02Z
Потужний спалах на Сонці відключив радіозв'язок на 5 континентах
FaceNews
2025-05-15T12:54:32Z