MY.UAНовини
Режисерка фільму про пошук безвісти зниклих: «Ми фільмуємо страшне, важке, воно може шокувати, але водночас і надихає»
Режисерка фільму про пошук безвісти зниклих: «Ми фільмуємо страшне, важке, воно може шокувати, але водночас і надихає»

Режисерка фільму про пошук безвісти зниклих: «Ми фільмуємо страшне, важке, воно може шокувати, але водночас і надихає»

Катерина Стрельченко — про роботу над картиною «Шукачі загублених душ», болісні й важкі теми своїх стрічок і закордонний тур із фільмом «Олесь Гончар. Слово як зброя».

Українська режисерка Катерина Стрельченко нещодавно повернулася з Херсонської області, де знімала документальний фільм «Шукачі загублених душ», що розповідає про Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін «Антарес». Кінологи цього загону за допомогою видресуваних за спеціальною методикою собак шукають тіла загиблих українських воїнів. Вони працюють за будь-якої погоди та попри міни й загрозу прильотів, щоб повернути тіла тих, хто віддав своє життя за країну. Катерина Стрельченко говорить, що під час роботи над картиною вони зібрали унікальний матеріал про унікальних людей, хоча емоційно їй було важко працювати з цією темою.

— Як з’явилася ідея зробити фільм «Шукачі загублених душ»?

— За роботою Лариси Борисенко, яка керує пошуково-рятувальним кінологічним загоном «Антарес», я давно стежу. Ми познайомилися на показі іншого мого фільму про безвісти зниклих — «Вірю, чекаю, молюся». Я знала, що вона займається дуже важливою справою, але уважніше на цьому я зосередилася вже після повномасштабного російського вторгнення, тому що почалися «прильоти» ракет по житлових будинках і потрібна була допомога саме цих волонтерів із їхніми тваринами для пошуку людей, які опинилися під завалами. Тоді в мене промайнула думка, що було б добре зняти фільм про цей загін. І мабуть, у певний час зірки на небі так зійшлися, що я побачила грант для цього й подумала, що історія загону і людей, які в ньому працюють, буде цікавою, щоб спробувати його отримати. Крім того, цей загін базується в Павлограді — а я сама народилася у цьому місті й тому у мене, напевно, є з ними якійсь ментальний та емоційний зв’язок.

— Припускаю, що працювати над цим фільмом вам було важко і психічно, і фізично.

— Так, надзвичайно. Інколи ти підходиш до певної межі, коли мусиш обрати: або ти режисер, або — звичайна людина. Як режисер розумієш, що це треба знімати, що це, як то кажуть, «момент істини», що цей кадр буде дуже сильно впливати на глядача. Але я ще й емпат, гостро відчуваю емоційний стан дружини, яка з надією дивиться на пошуковців і вірить, що, можливо, вони нарешті знайдуть тіло її коханого. І що мені робити? Продовжувати її розпитувати чи вимкнути камеру, співчуваючи її горю? Певною мірою я намагаюся «закривати» всі свої емоції, щоб вони не заважали мені працювати. Але у мене були два таких моменти під час зйомок, коли сльози ставали в очах й було дуже боляче. По-перше, мені було шкода людей у Херсонській області, які втратили своє житло. Вони повертаються у свої зруйновані села — і починають щось лагодити, ремонтувати, збирати. І роблять це з якимсь таким особливим спокоєм, навіть приреченістю, що мене дуже зворушило. Вони такі беззахисні, що у мене просто ком у горлі стояв, коли я на них дивилася та з ними спілкувалася. А другий такий важкий момент був, коли ми супроводжували тіло хлопця, якого знайшли волонтери «Антаресу». Це було у той день, коли на міні підірвалася Лариса Борисенко. Його везли до мами в Чернігівську область, і коли ми проїжджали селами, то люди виходили до дороги, ставали на коліна, схиляли голови, кидали квіти. На все це дивитися без сліз було неможливо.

Лариса Борисенко та Катерина Стрельченко

— Наскільки я знаю, зараз Лариса Борисенко вже відновлюється після поранення, і її життю, слава Богу, нічого не загрожує. А взагалі багато було «підривів» під час пошуку тіл загиблих?

— Таких випадків, наскільки мені відомо, було небагато. Пошуковців «Антаресу» намагаються не наражати на небезпеку. Річ у тім, що вони працюють як волонтери та завжди співпрацюють під час пошукових заходів з офіційними організаціями: з ДСНС, коли виїжджають на місця «прильотів» у містах, а в Херсонській області — з організацією «На щиті», яка є офіційною гуманітарною місією ЗСУ, що займається транспортуванням тіл полеглих захисників України. А в цих організаціях розроблені певні алгоритми дій для безпеки учасників пошукових робіт. Для цього залучені сапери та інші фахівці. Бо там справді дуже багато замінованих ділянок, тому в посадки заходити небезпечно, від маршруту відхилятися небезпечно і треба постійно залишатися уважними, бо навіть тіла полеглих росіяни теж мінують. У цих орків немає нічого людського, вони не дотримуються жодних правил війни, не зупиняються ні перед чим і навіть тілам загиблих не можуть дати спокою. Тому безпеці пошуковців приділяється дуже багато сил і уваги.

Я чула, як один представник місії «На щиті» розказував, що рідні зниклих безвісти ображаються на те, що їх близьких шукають недостатньо наполегливо. По-людськи їх зрозуміти можна, але вони бачать тільки один бік проблеми. А бувають випадки коли, як би це цинічно не звучало, керівники пошукових робіт не можуть ризикувати живими заради мертвих.

До речі, хлопець, тіло якого ми повертали на Чернігівщину, загинув під час швидкого відступу наших захисників. Була досить складна ситуація, його побратими не мали змоги забрати загиблого. Його шукали понад рік і врешті-решт знайшли недалеко від того місця, де він загинув. Тепер він похований у рідній землі.

— Чому для своїх фільмів ви зазвичай обираєте болісні теми, такі як пошук тіл загиблих бійців?

— Я ніколи не оцінюю себе, а роблю те, в чому відчуваю потребу. Так, нам постійно говорять, що те, що ми робимо, — дуже важливо. Що те, що ми показуємо, може шокувати, але воно справді доходить і до серця, і до розуму. Я не знаю, чому так виходить, що ми начебто підсвідомо вибираємо такі важкі теми. Я не намагалася розібратися  в собі та чому саме це мені цікаво. Так, ми фільмуємо страшне, важке, але водночас і те, що надихає. Фільм про пошук безвісти зниклих — насамперед про те, що ми не забуваємо всіх тих, хто віддав своє життя за рідну країну. Ми шукаємо їх, щоб віддати їм шану та гідно поховати на батьківщині. І це не тільки наші воїни, які загинули у боях. Багато цивільних на деокупованих територіях також вважаються зниклими безвісти.

— У мирний час документальне кіно значно поступається та програє у популярності ігровим фільмам. А ось під час війни значення кінодокументалістики, її роль у суспільстві помітно зросла. Зараз люди навіть у кінотеатри ходять, щоб дивитися документальне кіно про цю війну. Тобто можна зробити висновок, що війна дала своєрідний поштовх для розвитку вітчизняної кінодокументалістики?

— Я не згодна з тим, що наше документальне кіно не дивилися. Може, його не було достатньо, це пов’язано з особливостями українського кіноринку, але документальним кіно у нас цікавились. Так, його не було в прокаті, але зазвичай документальне кіно і не орієнтується на прокат на великих екранах. Навіть ми, створюючи свої стрічки,  робили зазвичай обмежені покази, але на ці покази завжди приходили люди й тут, в Україні, і за кордоном. Безперечно, що зараз документальне кіно стає більш актуальним і більш затребуваним, бо саме документалісти фіксують важливі моменти історії. І можна умовно визнати, що ми зараз маємо країну з мільйонною кількістю операторів. Адже кожен, хто має телефон, може зняти унікальні кадри, які одразу ж через інтернет потрапляють до глядачів. Саме документалісти наближують цю війну до кожного глядача й вона буквально відчувається на відстані витягнутої руки. І все, що пов’язано з Україною, з війною, охоче дивляться не тільки у нас, а й в інших країнах. Підтвердженням цього може бути наш фільм «Олесь Гончар. Слово як зброя», який ми планували показати спочатку в Дніпрі, Полтаві та Харкові. Цим планам завадила війна — та натомість фільм побачили торік глядачі в п’ятнадцяти країнах.

— А як вам вдалося організувати показ цієї картини за кордоном?

— На той час у нас уже був певний досвід попередніх показів інших наших стрічок за кордоном. Тому ми подумали: якщо зараз глядачів небезпечно збирати в Україні, то їх можна знайти в інших країнах, показати їм фільм, привернути їхню увагу до того, що відбувається в Україні, а паралельно зібрати кошти на підтримку наших захисників. Проте у нас було замало часу для підготовки туру. Я підняла свої контакти, наш сценарист Антон Базелінський — свої. Тому ми досить швидко змогли організувати перший показ у Словаччині. Потім почали налагоджуватися звʼязки в нових країнах. Ми в режимі подорожі домовлялися про покази в інших країнах, ще при цьому паралельно роблячи субтитри відповідною мовою. Останній на сьогодні показ у нас був на Канарських островах. Я хочу висловити велику вдячність українським діаспорам усіх країн, де ми побували, бо без їхньої допомоги цей тур точно не відбувся б. Зараз я можу сказати, з огляду на те, як ми масштабно змогли показати цей фільм по всьому світу, що він сам себе перестрибнув на дві голови.

— А як узагалі за кордоном сприймали цей фільм? Адже постать Олеся Гончара там відома небагатьом.

— Знаєте, ще в Словаччині та Польщі про Гончара щось чули й там був певний зворотний зв'язок. Проте для багатьох іноземців, які відвідували наші покази, це було нове ім’я. Тому я хвилювалася, як вони будуть сприймати цей фільм. Бо у ньому досить багато персонажів, за участю яких ми у фільмі робили певні реконструкції: то Шелест із Підгорним про щось домовляються, то ще якісь реальні історичні постаті між собою спілкуються. І відповідно було багато тексту, тобто постійно глядачам треба було відволікатися на субтитри на екрані. Але ніхто з наших показів не пішов, люди реагували, дякували, проводили паралелі з сучасністю. Тобто покази пройшли досить успішно й навіть душевно. Наші земляки, яких війна вигнала з домівок, бачили на екрані рідні міста — Харків, Дніпро — і тому дуже зворушливо сприймали цю картину.

Під час цих показів ви збирали пожертви, за які потім придбали три позашляховики для Української добровольчої армії. Чому саме їм?

— По-перше, тому що мій чоловік Дмитро Панков 25 лютого 2022 року пішов добровольцем саме в Українську добровольчу армію. На момент, коли ми вирушали в цей тур, він перебував там і мені хотілося підтримати хлопців із його підрозділу. А по-друге, у мене особливе ставлення до добровольців, бо свого часу я знімала фільми про них — «Все буде Дніпро» та «Піски. Лицарі неба». Для мене це особливі люди, яких хочеться якось підтримати. Я розумію, що всі, хто боронить нашу землю — герої, що всі можуть загинути, але для мене історія УДА — це приклад найбільшої жертовності, яка може бути. До речі, коли я повернулася в Україну, Дмитро вже перейшов у ЗСУ, та ми все одно передали автівки в УДА, бо в нас була така попередня домовленість.

Дмитро Панков та Катерина Стрельченко 

— А чим зараз Дмитро займається в ЗСУ, якщо це не секрет?

— Я, чесно кажучи, точно не знаю, як називається його посада, але вони з хлопцями кожної ночі виїжджають у поле й охороняють місто від «Шахедів». Тут стало в пригоді його вміння курувати коптерами та якісь інші технічні навички. До речі, саме Дмитро підштовхнув мене вирушити в цей тур. У нього є така риса — він може генерувати гарні ідеї. Наприклад, ідея створити фільм про Олеся Гончара була саме його, і поїхати з цим фільмом за кордон також запропонував він. Припускаю, що він таким чином хотів відправити мене у безпечне місце, тому що тоді ніхто не знав, як події будуть розвиватися далі. Тож коли він зрозумів, що я в жодному разі не поїду з країни й залишуся у Дніпрі, він просто сказав мені, що є така можливість — показати наш фільм і при цьому допомогти побратимам. І от тут я «зламалася» й погодилася поїхати за кордон, щоб там презентувати нашу картину.

— Можна сказати, що після цього туру ви повернулися в Україну з почуттям виконаного обов’язку?

— Чесно кажучи, коли я повернулася з Європи, у мене було певне емоційне спустошення. Тому що хоча я й не звикла себе жаліти, та все ж це було колосальне навантаження — вдвох із Катериною Базелінською «тягнути» весь цей благодійний тур, розвʼязувати всі організаційні питання, витримувати ці нескінченні переїзди два з половиною місяці. А треба ж було щось віддавати глядачам, бути емоційною. У певний момент я відчула, що мені вже немає, чим поділитися — але тур мав тривати.

Зараз я розумію, що не треба себе так заганяти, бо коли я повернулася — у мене кілька місяців зовсім не було сил. Зараз я навіть не розумію, як ми все це витримали. Напевне, хтось нам згори в цьому допомагав і давав сили. Ми спали на вокзалах, у потягах, у літаках. Ми весь час були у дорозі та, як це не дивно, ми жодного разу ніде не запізнилися. Всяке бувало — але жодного показу ми не зірвали. Мені здається, що я щось таке відчувала, якусь третю силу, яка нас підтримувала. Можливо, це був дух самого Олеся Гончара. Цим туром ми довели, що люди, які справді хочуть чогось досягти, інколи роблять навіть більше, ніж сподівалися.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В Україні водіям загрожує позбавлення прав на півроку: названо причину
Хвиля
2025-07-11T18:06:38Z
Чи можна підняти 1 мільйон доларів: скільки важать монети та купюри
24tv
2025-07-11T18:06:13Z
Агенція оборонних закупівель оголосила перші тендери на придбання FPV-дронів
УкраинФорм
2025-07-11T17:57:21Z
"Рахунок не відкривав: клієнтам Ощадбанку приходять повідомлення про борги
GlavRed
2025-07-11T17:27:34Z
Україна та США спільно вироблятимуть порох
УкраинФорм
2025-07-11T16:48:13Z
Євроколія до Ужгорода готова на 95% — до кінця липня «Укрзалізниця» планує відкриття
AIN
2025-07-11T16:42:51Z
Україна готує власне ядерне виробництво: в Міненерго зробили заяву
GlavRed
2025-07-11T16:36:15Z
У Росії вибухнув трубопровід, що забезпечує російський ВПК - джерело
УкраинФорм
2025-07-11T16:34:38Z
Новий графік поїздів у Львові: Укрзалізниця повідомила про зміни
Политека
2025-07-11T16:30:19Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Не 10 тисяч: скільки насправді кроків треба ходити щодня
GlavRed
2025-07-11T17:27:11Z
Загадковий вірус знайшли в мозку хворих із Паркінсоном: він може стати ключем до лікування
Фокус
2025-07-11T17:21:44Z
Фітофтори на помідорах як не бувало: кропіть цим народним засобом
24tv
2025-07-11T17:15:58Z
Корейські вчені створили сенсор, що виявляє рак за 20 хвилин
360ua.news
2025-07-11T15:01:56Z
Найтривожніший день тижня: вчені виявили, коли зростає ризик тривалого стресу
TSN
2025-07-11T14:48:49Z
Хто з українських пенсіонерів може отримати безоплатні путівки в санаторій 2025 року
TSN
2025-07-11T14:48:23Z
Як захистити дім від комарів без хімії: простий засіб із кухонних інгредієнтів
TSN
2025-07-11T14:34:37Z
Слова Дуди спотворили: у ЦПД пояснили заяви про наміри начебто закрити аеропорт у Жешуві
24tv
2025-07-11T18:06:33Z
Зеленський: Гана готова фінансувати виробництво українських дронів
УкраинФорм
2025-07-11T18:06:25Z
Держдеп США звільняє понад 1300 співробітників - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-11T18:00:45Z
Зеленський анонсував кадрові зміни в уряді та на Банковій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T18:00:22Z
Трамп відреагував на російський удар по пологовому будинку в Харкові
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T17:57:26Z
Призначення голови БЕБ. Переможець конкурсу заявив, що не отримав відповіді уряду
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T17:54:58Z
"Будуть змушені відходити": Світан назвав 3 кроки для звільнення України
GlavRed
2025-07-11T17:54:54Z
Трамп заінтригував "важливою заявою" про війну: чи чекати Україні справжнього прориву
24tv
2025-07-11T17:51:12Z
Буданов висловив бажання лишатися на чолі ГУР до кінця війни з Росією
Gazeta UA
2025-07-11T17:45:20Z
«Мене затримали, не пиши». Журналістська робота під прикриттям в анексованому Криму
Детектор М
2025-07-11T18:03:44Z
У Львівській ОВА пояснили, чому дозволили виїхати чоловікам за листами з підписом Олександра ІІІ
Комсомольская правда
2025-07-11T18:00:00Z
Посеред Києва знайшли "гетто для кондиціонерів" — таке побачиш не щодня
Telegraf
2025-07-11T17:57:37Z
В Києві була "Собача стежка", але тварин там не вигулювали: де вона пролягала і хто по ній ходив насправді
Telegraf
2025-07-11T17:54:39Z
У Києві лунають вибухи: в столиці загроза БПЛА
Фокус
2025-07-11T17:42:09Z
Нова система оплати проїзду в Ужгороді: жителям розповіли про зміни
Политека
2025-07-11T17:31:14Z
На Донеччині через ворожі обстріли вигоріли поля пшениці
УкраинФорм
2025-07-11T17:28:50Z
Дощ з грозами накриє Україну: у яких регіонах вдарить похолодання
GlavRed
2025-07-11T17:27:58Z
Сили оборони зупинили штурм російської бронетехніки на Лиманському напрямку
УкраинФорм
2025-07-11T17:06:52Z
Українська армія отримає ще одну мобільну рятувальну станцію від німецького концерну
InternetUA
2025-07-11T18:04:41Z
Грошова допомога для людей з інвалідністю в Одесі: розмір виплат різниться, скільки виплачують
Политека
2025-07-11T18:00:55Z
Литва підтвердила падіння російського дрона "Гербера" на своїй території
InternetUA
2025-07-11T17:58:42Z
Зеленський підтвердив відновлення військової допомоги США та анонсував нові постачання
24tv
2025-07-11T17:48:33Z
Росія вже втратила понад 230 тисяч військових за 2025 рік , – розвідка Британії
24tv
2025-07-11T17:45:44Z
"Гепарди", літаки, перехоплювачі: як захистити українське небо від зграй "шахедів"
Фокус
2025-07-11T17:42:50Z
«Хохлів нема, є нація». Ліна Костенко розповіла, як війна характеризує українців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T17:33:40Z
Зеленський повідомив про відновлення постачання зброї та анонсував персональні висновки для чиновників
Хвиля
2025-07-11T17:18:04Z
Італійські розробники представили новий бойовий підводний човен класу U212 NFS
InternetUA
2025-07-11T17:16:30Z
Сусідка здивувала всіх: таємничі квіткові візерунки біля дверей виявилися стародавнім мистецтвом
Фокус
2025-07-11T18:06:38Z
Костюм із присмаком росії: як вбрання Бейонсе порадувало росіян у соцмережах
Знай
2025-07-11T17:51:38Z
Що дивитися влітку 2025: 7 гарячих серіалів, про які будуть говорити всі - Момоа, Ортега і навіть Дженсен Еклз
Знай
2025-07-11T16:51:06Z
Народився у Лубнах, працював в Україні, а тепер допомагає окупантам: як змінився зовні брат путініста Джигурди
Telegraf
2025-07-11T16:30:25Z
Літературний фестиваль «Фронтера» презентував програму заходів
УкраинФорм
2025-07-11T16:03:51Z
Це вже не модно: 4 застарілих тренди у підлогових покриттях
24tv
2025-07-11T16:03:05Z
"Фундація" повернулась із новим сезоном і новими героями
Gazeta UA
2025-07-11T15:30:30Z
Що читає, слухає та дивиться солістка відомого рок-гурту Vivienne Mort
24tv
2025-07-11T15:24:41Z
Леся Нікітюк показала свою фігуру через місяць пологів і як минуло її перше тренування у залі
TSN
2025-07-11T15:15:49Z
В РФ загорівся завод з виробництва деталей РСЗВ
1News
2025-07-11T17:57:47Z
У Києві зіткнулися маршрутка і вантажівка, дев’ятеро постраждалих
УкраинФорм
2025-07-11T17:48:14Z
Шахрайський call-центр ошукав українців на понад 1,4 млн грн
InternetUA
2025-07-11T17:46:12Z
Аномальна спека в Європі вже вбила понад дві тисячі людей
24tv
2025-07-11T17:24:32Z
"Шахеди" атакують Україну, тривога вже на Київщині: де зараз є небезпека
24tv
2025-07-11T16:48:32Z
На Київщині та в низці регіонів - повітряна тривога через загрозу БПЛА
УкраинФорм
2025-07-11T16:36:06Z
Засуджено адміністратора Telegram-каналів, в яких розповсюджувалась інформація принизливого характеру
InternetUA
2025-07-11T16:31:31Z
"Шахед" розлетівся на шматки: кадри знищення безпілотника дроном-перехоплювачем
GlavRed
2025-07-11T16:27:08Z
На Київщині поліція жорстко затримала ветерана з протезом: що сталося
TSN
2025-07-11T16:18:47Z
Куди піти у Львові з дітьми: 5 локацій, які нічого не коштуватимуть
24tv
2025-07-11T18:06:15Z
Спеція, яку роблять із плодів чагарнику: що це таке, куди її додати та чи росте вона в Україні
24tv
2025-07-11T17:15:24Z
Майже як окрошка, але не вона: як приготувати освіжаючий літній суп з огірків
Telegraf
2025-07-11T17:09:20Z
Всі просто ахнуть: ніжний пиріг "Селянський" – не втрачає популярності десятиліттями
24tv
2025-07-11T17:00:12Z
Євпаторія в окупації стала схожою на Прип’ять: пляжі порожні, зате працює барахолка
Telegraf
2025-07-11T16:48:17Z
Розумний полив рослин: як не нашкодити саду та зекономити воду
24tv
2025-07-11T16:45:47Z
Найкрасивіша дорога у світі: коли відкрита траса Трансфагараш у 2025 році
24tv
2025-07-11T16:39:02Z
Щоб не чекати осені: чи можна висаджувати троянди влітку
24tv
2025-07-11T16:18:07Z
Найвищий в Україні, а у світі таких лише кілька: що це за міст і де він знаходиться
Telegraf
2025-07-11T16:15:41Z
Генеральний директор назвав головну загрозу для електромобілів, і це не Трамп
Топ Жир
2025-07-11T17:18:51Z
Volvo продовжує збільшувати продажі автомобілів, одночасно скорочуючи робочі місця
Топ Жир
2025-07-11T16:48:52Z
Hyundai показала заряджений IONIQ 6 N: 641 к.с., 3,2 секунди до сотні й імітація звуку ДВЗ
ITC
2025-07-11T16:28:01Z
Maserati може несподівано повернути восьмициліндрові двигуни
Топ Жир
2025-07-11T16:03:34Z
Покупці готові переплачувати за модель Volvo, яку бренд припинив поставляти в США
Топ Жир
2025-07-11T15:33:56Z
24 світові рекорди: електрогіперкар Rimac Nevera R за €2,3 млн демонструє потенціал EV
ITC
2025-07-11T15:04:30Z
Оновлення Suzuki Jimny в дорозі, але зміни будуть малопомітними
Топ Жир
2025-07-11T14:48:48Z
Електромобіль Lucid Air Grand Touring встановив світовий рекорд: 1200 км без підзарядки
Топ Жир
2025-07-11T14:04:54Z
Гібрид замість “електрички”: новий кросовер Lamborghini Urus кардинально змінить концепцію
AutoGeek
2025-07-11T14:04:27Z
Топовий чип "оживить" ваші гаджети: розробники пішли на несподіваний крок
Фокус
2025-07-11T18:06:25Z
Це місто може стати найскладнішою перешкодою для тесла-роботаксі
Топ Жир
2025-07-11T18:03:14Z
Рятуватимуть і трошки шпигуватимуть: у Китаї створили бджіл-кіборгів
Фокус
2025-07-11T18:00:36Z
На дні озера Мічиган знайшли камінь із мастодонтом, створений 9 тисяч років тому
360ua.news
2025-07-11T18:00:19Z
Ранкова програма «Ранок у великому місті» тепер виходитиме на власному ютуб-каналі
Детектор М
2025-07-11T17:45:01Z
Якщо у вашому інтер'єрі є світло-сірий колір: 4 відтінки, які ідеально поєднуються
24tv
2025-07-11T17:36:24Z
Як нахил осі Марса призвів до втрати води на планеті
360ua.news
2025-07-11T17:30:48Z
Розробка інфраструктури для 6G, інновації в агротех та підтримка МСП — можливості тижня
AIN
2025-07-11T17:00:47Z
Galaxy Z Fold 7 може стати прототипом для першого iPhone Fold
InternetUA
2025-07-11T16:46:07Z
Шахтар познущався над Бріньє Гросуплє наступного дня після розгромної перемоги у Лізі Європи
Football.ua
2025-07-11T18:06:20Z
Крістал Пелес вирішив подати апеляцію в CAS на рішення УЄФА – Джейкобс
Football.ua
2025-07-11T17:22:12Z
У якому раунді Усик може смачно нокаутувати Дюбуа на реванш: прогноз ШІ
24tv
2025-07-11T17:09:23Z
Ювентус підпише новий контракт з Гатті
Football.ua
2025-07-11T17:06:42Z
Віцечемпіон України з хокею у Балтійській лізі: стали відомі деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T17:06:35Z
Цітаішвілі перебрався із Динамо до Ліги 1
Football.ua
2025-07-11T17:04:56Z
Баварія запропонувала 45 млн євро за Вольтемаде та отримала відмову від Штутгарта
Football.ua
2025-07-11T17:00:03Z
Доведеться вставати з підлоги, – екссуперник Усика зробив несподіваний прогноз на бій з Дюбуа
24tv
2025-07-11T16:54:05Z
Директор Брюгге: Ми виходимо з того, що Яшарі залишиться з нами
Football.ua
2025-07-11T16:36:53Z