MY.UAНовини
Російські мільярди.Чому пробуксовує конфіскація активів РФ в Україні
Російські мільярди.Чому пробуксовує конфіскація активів РФ в Україні

Російські мільярди.Чому пробуксовує конфіскація активів РФ в Україні

З підсанкційними активами росіян в Україні працюють багато установ — це і Генпрокуратура, і БЕБ, і, звичайно, агентство АРМА. Однак "націдити" у Фонд ліквідації наслідків агресії поки вдалося небагато. Причин чимало — від банальної корупції до прогалин у законодавстві.

Аналітики Світового банку підрахували, що на післявоєнну відбудову України знадобиться не менше 411 мільярдів доларів. Київ не може розраховувати на добровільну виплату репарацій країною-агресором. Тому актуальним завданням є налагодження механізмів конфіскації російських активів на території України та спрямування вилучених коштів у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії. Поки що до цього Фонду надійшло лише 61,7 млрд грн. З них від примусового вилучення коштів держави-агресора — тільки 25,8 млрд грн, та ще 35,9 млрд грн – це 50% прибутку Нацбанку за 2022 рік.

У межах санкційного механізму станом на 5 липня було конфісковано 993 об’єкти права власності, проте поки що жоден так і не продали, тож жодної копійки з них так і не перерахували до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ, зауважила Наталія Січевлюк,юридична радниця Transparency International Ukraine.

Поки що до Фонду ліквідації наслідків агресії вдалося залучити 25,8 млрд грн коштів держави-агресора
Фото: Getty Images

Фокус вирішив розібратися, що перешкоджає тому, щоб активи країни-агресора ефективніше працювали на користь українців.

АРМА, БЕБ, ФДМ: хто чим займається у питанні російських активів

Ірина Кобець, радниця LCF Law Group, керівниця судової практики, звертає увагу на те, що на сьогодні стягнуто майно 20 підсанкційних осіб. При цьому встановлено 342 підсанкційні особи з активами в Україні. Стягнення підсанкційних активів в дохід держави може застосовуватися до осіб, які створюють суттєву загрозу нацбезпеці, суверенітету та територіальній цілісності України або значною мірою сприяли вчиненню таких дій іншими особами. Долю цих активів визначає Кабмін. Він може доручити тимчасове управління ними Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), Фонду державного майна України, військовим адміністраціям, іншим органам державної влади та суб’єктам господарювання державного сектора економіки.

На сьогодні стягнуто майно 20 підсанкційних осіб в Україні, загалом таких понад 340, кажуть фахівці

"За законом, від певної суми арештовані активи передаються АРМА (від 517,8 тис грн — Фокус), коли це вже конфісковані активи, то цим займається ФДМУ", — пояснив народний депутат Ярослав Железняк.

АРМА шукає управителя для активів, які належать громадянам РФ. Якщо за рішенням ВАКС актив націоналізують, його Кабмін передає ФДМ і виставляє на продаж, як державну власність.

Важливо Росіянам там не раді. Чому західні банки закривають рахунки громадянам РФ

"Реалізація активів здійснюється визначеними на конкурсних засадах юридичними особами. Порядок відбору таких юридичних осіб, порядок реалізації активів на прилюдних торгах (аукціонах) та/або електронних торгах визначаються Кабінетом Міністрів України", — повідомили Фокусу в АРМА.

Разом з тим, в АРМА на запит Фокусу не надали інформацію щодо кількості та долю активів РФ, які були передані Агентству.

Виявленням та конфіскацією активів та майна суб’єктів підприємницької діяльності, засновниками (учасниками, акціонерами) або бенефіціарами яких прямо чи опосередковано є РФ, Республіка Білорусь або їх резиденти, займається і Бюро економічної безпеки (БЕБ).

"До арештованого БЕБ майна, що належить Російській Федерації та Республіці Білорусь, входять рухоме та нерухоме майно, кошти, акції, корпоративні права та інше. Загальна орієнтовна вартість усіх активів Росії та Білорусі (фізичних та юридичних осіб), арештованих співробітниками БЕБ, становить понад 41 млрд грн", — повідомили Фокусу в БЕБ.

ФДМ перереєстрував на державу частку ТЦ "Ocean Plaza", дві третини якого донедавна належали російським олігархам Аркадію Ротенбергу та його синові Ігорю, тепер ТЦ мають виставити на "Прозорро.Продажі".
Фото: Ocean Plaza

Арештовані активи росіян після проведення слідчих, судових процедур передаються до АРМА.

Як уже зазначалося, з активами підсанкційних росіян працює і Фонд держмайна. На початку червня він отримав від уряду і перереєстрував на державу корпоративні права частки ТЦ "Ocean Plaza", дві третини якого донедавна належали російським олігархам Аркадію Ротенбергу та його синові Ігорю. Актив мають продати через "Прозорро.Продажі". На цьому майданчику 10 серпня анонсовані і відкриті торги з продажу компанії "Інвестагро", яка раніше належала російському мільярдеру Михайлу Шелкову. Його титанова корпорація "ВСМПО-Авісма" поставляла продукцію підприємствам ВПК Російської Федерації.

Конфіскація та стягнення активів РФ в Україні: юридичний аспект

Кошти, які вже надійшли до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, були залучені за рахунок примусово вилучених активів "МР банку" та "Промінвестбанку", каже Ірина Кобець. Механізм примусового вилучення активів може застосовуватись до активів самої РФ та її резидентів, при чому виключно до юросіб, учасником або бенефіціаром яких є держава РФ. На сьогодні такий шлях вилучення активів був застосований лише до активів "МР банку" та "Промінвестбанку" та активів їх акціонерів.

Механізм примусового вилучення активів можна застосовувати до активів як самої РФ, так і до її компаній, в яких держава-агресор має частку чи є бенефіціаром.

Інші механізми конфіскації активів підсанкційних осіб Фокусу прокоментував Денис Шкаровський, експерт із санкційного законодавства, адвокат, партнер VB PARTNERS. За словами Шкаровського, одна з застосовуваних нині процедур — стягнення активів росіян у дохід держави.

"Безумовно, цей механізм є важливим та необхідним. Підстави чітко визначені та зводяться, в цілому, до активної підтримки країни-окупанта та агресії проти України (сплата податків в рф, заклики до агресії чи активна участь в ній, в тому числі шляхом участі в прийнятті рішень проти України тощо)", — пояснює фахівець.

Алгоритм націоналізації за цим механізмом такий:

  1. Прийняття рішення РНБО про застосування до особи санкції у вигляді блокування активів.
  2. Введення рішення РНБО в дію Указом Президента.
  3. Розшук активів підсанкційної особи. За даний напрямок відповідає Міністерство юстиції України у взаємодії з іншими органами.
  4. Подання Мін’юстом позову про застосування санкції – стягнення активів в дохід держави. Такі справи розглядаються Вищим антикорупційним судом в особливому, прискореному порядку.

Така процедура активно застосовується та вже має реальні результати, зауважує Шкаровський. Усього розглянуто та задоволено більше 30 позовів Мін’юсту. Перелік активів різний — від транспорту та квартир до великих підприємств. Власне, за цим механізмом націоналізовано Демурінський ГЗК, PinBank, частка в ТРЦ Ocean Plazа.

До Демурінського ГЗК Михайла Шелкова (на фото) застосували процедуру стягнення активу в дохід держави
Фото: corona-ukr

Перевага цієї процедури — швидкість — є одночасно її недоліком, каже юрист. Адже застосування санкцій відбувається без обґрунтування чи перевірки доказів, на підставі узагальнюючих довідок різних органів.

"У цій швидкості іноді допускаються помилки, а застосування санкцій може бути необґрунтованим. При цьому не існує ефективної процедури перегляду чи скасування санкцій. Фактично, процедура відбувається в ручному режимі та іноді із очевидним зловживанням. Судові процеси щодо оскарження рішень про застосування санкцій тривають роками", — пояснив фахівець.

Другий недолік — нереалістичні строки для розгляду цих справ. Хоча стандарт доведення спрощено, деякі справи мають десятки томів, які суду потрібно дослідити й витратити на це сотні годин, додав Шкаровський.

Важливо Виграв суд: Євросоюз офіційно знімає санкції з Віктора Пшонки та його сина

"Окрім того, очевидно, що питання легальності такої спрощеної процедури буде переглядатись міжнародними судовими інстанціями: Європейським судом з прав людини та інвестиційними арбітражами. Є ризик, що ці установи не погодяться з перевагою політичної доцільності перед належною процедурою, а рішення про націоналізацію будуть переглянуті через роки не на користь України", — наголосив юрист.

Інший механізм для блокування активів підсанкційних осіб — конфіскація у кримінальному провадженні — більш складний та потребує чимало часу.

Механізм стягнення активів росіян швидший, однак під час його застосування часто допускають помилки

Вирок щодо конфіскації майна осіб, які вчинили злочин, наприклад, проти основ національної безпеки, за умови ефективної роботи правоохоронної та судової систем, можна отримати за декілька років.

"Хоча притягнення до кримінальної відповідальності є більш тривалою процедурою, вона не має екстраординарного характеру та забезпечує вищі стандарти доказування. Відповідно, навіть у випадку винесення питання на розгляд міжнародних інституцій, вірогідність прийняття рішення на користь України є вищою", — зауважив Шкаровський.

Більше компенсацій: як змусити росіян заплатити

Для кращого використання механізму конфіскації у кримінальному провадженні потрібно посилити ефективність роботи правоохоронних та судових органів, кажуть фахівці. Зокрема, на вістрі критики сьогодні — робота АРМА.

Експерти критикують АРМА за низьку ефективність і корумпованість
Фото: 24 Канал

"В АРМА все крадуть. АРМА — той орган, що не піддається реформуванню. Починаючи з відсутності реєстру всіх арештованих активів, на який платники податків витратили 60 мільйонів, і закінчуючи продажами через "Прозорро", — зазначив Ярослав Железняк.

"АРМА працювала неефективно останні роки, його взагалі хотіли розігнати", — додав економіст Данило Монін.

Ірина Кобець звертає увагу на потребу підвищення ефективності управління, особливо корпоративними правами.

В Україні було б доцільно створити позасудовий механізм націоналізації активів росіян, кажуть юристи

"Оскільки держава точно не завжди найкращий управитель бізнесу. А застосування санкцій не має мати наслідком знецінення бізнесу та втрату робочих місць", — каже юристка.

Більш швидкий спосіб конфіскації активів підсанкційних осіб — позасудовий. Денис Шкаровський звернув увагу на те, що парламент у квітні 2022-го ухвалив закон про націоналізацію майна росіян та російських юридичних осіб (законопроєкт №7169), який передбачає швидкий позасудовий шлях націоналізації активів за рішенням КМУ-РНБО-президента. Однак документ уже більше року на підписі у президента.

Механізм конфіскації у кримінальному провадженні більш тривалий, але надійніший, кажуть юристи

Разом з тим, щоб рішення про націоналізацію активів росіян не були в майбутньому скасовані міжнародними інстанціями, доцільно передбачити і відносно швидку процедуру перегляду санкцій в досудовому порядку.

"Особа, до якої застосовані санкції, може надати докази безпідставності їх застосування, а держава – самостійно виправити помилку та поновити порушені права", — пояснив юрист.

Важливо Сенс Банк йде: держава бере банк олігарха Фрідмана під контроль

Ще одне питання полягає в тому, чи буде розширено перелік резидентів РФ, активи яких примусово вилучатимуться, каже Кобець. За її словами, вже згаданий непідписаний Володимиром Зеленським законопроєкт (№7169) значно розширив коло резидентів рф, в яких можуть бути примусово вилучені активи. Якщо процес не фіналізують, механізм примусового вилучення так і залишиться застосованим лише двох російських банків.

Добра новина останнього часу в тому, що держава хоча б націоналізувала "Сенс Банк" (екс-Альфа Банк) російського олігарха Михайла Фрідмана, проте це зовсім інша історія, відмінна від ситуації з компаніями, які передають АРМА. Для націоналізації великого системного банку парламент наприкінці травня ухвалив спецзакон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану".

Теги за темою
санкции
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нацбанк встановив курс валют на 7 липня
Gazeta UA
2025-07-07T06:18:27Z
Нафта дешевшає через рішення ОПЕК+ збільшити видобуток у серпні
УкраинФорм
2025-07-07T06:12:36Z
Вологи не вистачає пізнім та овочевим культурам
AgroPortal
2025-07-07T06:00:35Z
Дефіцит продуктів у Полтавській області: один із базових товарів опинився під загрозою
Политека
2025-07-07T06:00:14Z
Квартира за 6000 гривень на місяць: хто в Україні отримає доступне житло від держави
Хвиля
2025-07-07T06:00:11Z
Крадіжки у магазинах Німеччини сягли рекордного рівня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T05:39:16Z
Як працює програма підтримки проєктів зі значними інвестиціями
Лига
2025-07-07T05:15:31Z
Ціни на золото в Україні: як зросла вартість дорогоцінних металів у липні
24tv
2025-07-07T05:15:19Z
Агро доповнює IT, і навпаки, - Віталій Коваль
Agravery
2025-07-07T05:06:48Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Ваша фізична активність залежить від часу засинання: коли краще лягати спати
24tv
2025-07-07T04:24:17Z
Кому не можна рано вставати. Пояснення науковців
Gazeta UA
2025-07-07T03:57:18Z
Справа зовсім не в хворобах: ВООЗ назвала причину, через яку щогодини вмирає 100 людей
Знай
2025-07-07T03:21:17Z
У США створили суперпластик для гнучкої електроніки
InternetUA
2025-07-07T00:04:10Z
Авокадо в дії: покращує сон, бореться з холестерином
Gazeta UA
2025-07-07T00:00:31Z
Що зробити перед сном, щоб прокинутися без стресу: проста дія
Gazeta UA
2025-07-06T21:39:29Z
Нова версія коронавірусу: що вона робить із людським голосом
Фокус
2025-07-06T19:36:08Z
Проти цього Росія безсила: Україна знайшла чудовий спосіб боротьби з Шахедами
GlavRed
2025-07-07T06:21:49Z
Що відбувається з Центром стратегічних комунікацій
Детектор М
2025-07-07T06:15:28Z
Трамп пригрозив додатковими тарифами країнам, які підтримують БРІКС
Европейская правда
2025-07-07T06:15:00Z
Конфлікт Стармера і Макрона поставив під загрозу "Коаліцію охочих", – Politico
24tv
2025-07-07T06:12:20Z
Путін здатен фінансувати війну ще 2-4 роки - Алексашенко
GlavRed
2025-07-07T06:06:05Z
Удари точніші, а тактика підступніша: в ISW назвали нові цілі РФ для атак
GlavRed
2025-07-07T06:06:03Z
Хусити атакували судно в Червоному морі, Ізраїль відповів ударами по Ємену
24tv
2025-07-07T06:03:57Z
Трамп зробив відверту заяву про свої розмови з Зеленським та Путіним
TSN
2025-07-07T06:03:19Z
"Вже стає очевидно": удари США по ядерній програмі Ірану викрили дещо про Росію
24tv
2025-07-07T05:57:37Z
У Києві поліція розпочала кримінальне провадження через демонстрацію нацистської символіки
УкраинФорм
2025-07-07T06:21:12Z
Війська РФ уночі обстріляли Словʼянськ, є поранені
УкраинФорм
2025-07-07T06:18:44Z
Ворог вгатив по Дніпропетровщині - є поранені
Gazeta UA
2025-07-07T06:18:28Z
Росіяни минулої доби вбили сімох жителів Донеччини і ще 15 поранили
УкраинФорм
2025-07-07T06:12:45Z
У Києві чоловік демонстрував прапор зі свастикою: яке покарання загрожує порушнику
24tv
2025-07-07T06:12:29Z
Рашисти не приховують того, що навмисно атакують рятувальників дронами
Украина Криминальная
2025-07-07T06:12:13Z
ЗСУ пішли вперед на фронті: в ISW назвали напрямок просування
GlavRed
2025-07-07T06:06:45Z
Удар "Шахедів" по Києву: пошкоджено енергооб'єкт, частина міста залишилась без води
Фокус
2025-07-07T06:00:39Z
У Чугуєві – два прильоти балістики: пошкоджені об'єкти цивільної інфраструктури
24tv
2025-07-07T06:00:19Z
Пам’яті Героя України Святослава Алексапольського
УкраинФорм
2025-07-07T06:03:04Z
Прем’єри, телеперегляд, рейтинги каналів за двадцять третій тиждень року
Детектор М
2025-07-07T05:57:34Z
Выборы особой сложности: как обеспечить голосование украинцев за рубежом
Европейская правда
2025-07-07T05:40:29Z
Британський полковник розповів, у якої країни найкраща система ППО у світі
InternetUA
2025-07-07T05:21:37Z
У Росії припинили звітувати про смертність населення: в ISW пояснили, для чого це Кремлю
24tv
2025-07-07T05:15:28Z
"Втратять останнє майно": Попенко пояснив, чому люди тікають із України
Хвиля
2025-07-07T05:15:25Z
Армія РФ втратила на війна в Україні ще 1100 військових і три танки
УкраинФорм
2025-07-07T04:36:16Z
Робота для пенсіонерів у Запоріжжі: кому пропонують зарплату від 15 тисяч гривень
Политека
2025-07-07T04:30:25Z
Найсильніша молитва на День прощення: що сказати 7 липня, щоб прийшов добробут
Telegraf
2025-07-07T04:18:48Z
Замість шкідливих снеків — ця ароматна страва: рецепт кабачків у ніжному клярі
Telegraf
2025-07-07T06:12:59Z
Магія дати 07.07.2025: чому "дві сімки" й понеділок вважаються особливими
Gazeta UA
2025-07-07T05:57:21Z
Насолода українською культурою: рецепт товчанки, який пройшов крізь століття
24tv
2025-07-07T05:36:53Z
Секретна дорога на Дружбівський кар'єр: як швидше добратися до бірюзової лагуни
24tv
2025-07-07T05:27:49Z
Як правильно зберігати банани, щоб вони якнайдовше не чорніли і не втрачали смак
Gazeta UA
2025-07-07T04:36:59Z
10 дивовижних замків Європи, які варто побачити хоча б раз в житті
Gazeta UA
2025-07-07T03:45:53Z
Водолії – не ховайте проблеми, Козероги – загроза знесилення: гороскоп на тиждень для чоловіків
24tv
2025-07-07T03:42:18Z
Суперголоволомка: знайдіть 3 відмінності на картинках із собакою за 19 с
GlavRed
2025-07-07T03:27:27Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 11 секунд знайти цифру 208
GlavRed
2025-07-07T03:27:17Z
Просила не знімати: 76-річна Алла Пугачова "засвітилась" на пляжі
Фокус
2025-07-07T06:12:41Z
Melovin оголосив про мобілізацію просто на концерті: де співак несе службу
24tv
2025-07-07T05:45:28Z
Куди сходити у Києві 7-13 липня: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T04:42:21Z
Офіційно вільні: представник Кеті Перрі та Орландо Блума підтвердив їхній розрив
GlavRed
2025-07-07T00:27:27Z
Melovin мобілізувався: де проходитиме службу співак
GlavRed
2025-07-06T23:27:23Z
АСАФАТОV - "Лелеки" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-07-06T22:54:49Z
У Харкові відбулася прем’єра опери «Енеїда»
УкраинФорм
2025-07-06T22:36:24Z
"Вогонь вогненний": Ольга Сумська здивувала формами без ретуші
GlavRed
2025-07-06T22:27:54Z
Юрій Нікітін показав свою 94-річну маму-іменинницю
GlavRed
2025-07-06T21:27:04Z
Смертельна ДТП на Дніпропетровщині: там перекинувся двоповерховий автобус з пасажирами
24tv
2025-07-07T06:21:51Z
Смертельна ДТП під Одесою: водій Infiniti не впорався з керуванням
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T06:18:53Z
На Харківщині за добу 30 людей постраждали внаслідок російських ударів
УкраинФорм
2025-07-07T06:18:07Z
Потужний шторм накрив північ Італії: поблизу Мілана загинула жінка
24tv
2025-07-07T06:12:38Z
У Києві одразу після покупки розбили розкішний Bentley Bentayga
AutoCentre
2025-07-07T06:09:50Z
На Кільцевій дорозі сталася смертельна ДТП за участі 21-річного мотоцикліста
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T06:06:57Z
За останні 10 днів в Туреччині сталась 761 пожежа
Европейская правда
2025-07-07T06:04:10Z
Вже шостий випадок: в російській Усть-Лузі підірвали танкер «тіньового флоту» з аміаком
Украина Криминальная
2025-07-07T06:03:15Z
Кількість жертв повені в Техасі перевищила 80. Десятки людей, зокрема діти з табору, зникли безвісти
Украина Криминальная
2025-07-07T05:57:42Z
Планове ТО автомобіля. На чому не варто економити, а що — ще почекає
Политека
2025-07-07T06:15:04Z
Нова модель Porsche 911 настільки ексклюзивна, що для її придбання потрібен членський статус
Топ Жир
2025-07-07T00:03:08Z
Власник Mazda скаржиться на нестерпний скрегіт гальм, який загрожує його безпеці
Топ Жир
2025-07-06T22:18:23Z
Кожен п’ятий покупець тепер витрачає понад тисячу доларів щомісяця на автомобіль
Топ Жир
2025-07-06T19:03:49Z
Стартував аж 19-им: сенсаційний пілот з Німеччини вперше в кар'єрі потрапив на подіум Формули-1
24tv
2025-07-06T18:18:36Z
Тест-драйв Ford Puma 1.0 MHEV 155: гібрид, який про керованість
AutoCentre
2025-07-06T18:06:36Z
Новий Kia K4 GT-Line не є справжнім GT, але перемагає у найважливішому: огляд
Топ Жир
2025-07-06T17:03:52Z
Фахівці назвали найбрудніші місця в салоні автомобіля та прості способи їх чищення
Gazeta UA
2025-07-06T16:15:11Z
Геймер перетворив авто Honda CR-V на контролер для Need for Speed ​​Underground
ITC
2025-07-06T16:01:29Z
У спецоб'єкті в пустелі Юта - готують людей до життя на Марсі
InternetUA
2025-07-07T06:16:41Z
Як футуристична сфера Дайсона, тільки з полуницею: роботи взялися вирощувати ягоди
Фокус
2025-07-07T06:15:41Z
Фахівці пояснили, як безпечно користуватися інтернетом і захистити свої дані
InternetUA
2025-07-07T06:10:13Z
Раптово зник канал №1 в Bluesky - Лувр
InternetUA
2025-07-07T06:01:33Z
Найпотужніший радіотелескоп у світі зупинив роботу через сніг у найсухішому місці на Землі
Фокус
2025-07-07T05:57:13Z
Чому коти частіше сплять на лівому боці: науковці пояснили поведінку улюбленців
Знай
2025-07-07T05:51:24Z
Чи потрібно вимикати смартфон на ніч: міфи і правда
InternetUA
2025-07-07T05:42:07Z
Як захистити смартфон від аномальної спеки: поради
InternetUA
2025-07-07T05:03:10Z
Заплатите майже в половину менше: як заощадити електрику на пральній машині
Знай
2025-07-07T04:51:56Z
Вімблдон-2025: Кіченок зіграє третій матч у парному розряді
УкраинФорм
2025-07-07T06:15:12Z
Український боксер виступив з гучною заявою щодо бою з кривдником Тайсона
24tv
2025-07-07T06:00:43Z
Юніон пролонгував контракт Кевіна Мак Аллістера
Football.ua
2025-07-07T05:51:05Z
Меркау переїде грати в МЛС
Football.ua
2025-07-07T05:42:44Z
Рома відмовила Бешикташу в трансфері Челіка
Football.ua
2025-07-07T05:36:57Z
Зимовий новачок Манчестер Сіті вже розглядає варіанти із зміною клубу
Football.ua
2025-07-07T05:06:23Z
Мексика — чемпіон Золотого кубка КОНКАКАФ 2025
Football.ua
2025-07-07T05:03:14Z
"Його врятували рефері": ексчемпіон світу висловився про трилогію Усик – Ф'юрі
24tv
2025-07-07T04:18:45Z
Обійми з Лободою, виклик Лебіги: з ким із зірок українського шоубізнесу тусується Усик
24tv
2025-07-07T04:09:02Z