Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що частина бойовиків ПВК "Вагнер" дислокуються неподалік від литовського державного кордону. Глава держави наголосив, що присутність у Білорусі "вагнерівців" створює додатковий фактор ризику для безпеки його країни.
Також Науседа закликав бути готовими до всіх сценаріїв. Про це повідомляє видання LRT.
За словами Науседи, загальна кількість бойовиків ПВК "Вагнер" у Білорусі вже перевищує 4 тис. людей. При цьому частина з них розташувалися впритул до кордону Литви. Науседа наголошує, що кількість "вагнерівців" у Білорусі може зрости і досягти навіть 10 тисяч людей.
"Частина вагнерівців підійшла до нашого кордону, зайнявши позицію в районі Гардіна, а отже, ця ситуація дуже зручна для організації провокацій як на кордоні Польщі та Білорусі, так і на кордоні Литви та Білорусі", – сказав Науседа.
Президент Литви наголосив, що його країна вже вжила відповідних заходів. Зокрема, було посилено охорону кордону, підготовлено та оновлено плани прикриття кордону, які передбачають посилення і з боку армії. Крім того, Науседа заявив про необхідність подальшого зміцнення кордонів країни з Росією (Калінінградська область) та Білоруссю.
За словами президента, Литва уважно стежить за ситуацією і готова вжити заходів для протидії всім загрозам своїй безпеці, у тому числі з боку бойовиків ПВК "Вагнер".
"Ми можемо по-різному оцінювати наміри вагнерівців у Білорусі, але абсолютно очевидно одне: і Путіну, і Лукашенку було б надто привабливо використовувати їхню присутність у безпосередній близькості для можливих провокацій проти держав НАТО", – зазначив Науседа.
Нагадаємо, 1 серпня два вертольоти Білорусі, які проводили навчання поблизу кордону, порушили повітряний простір Польщі. Вони перетнули кордон у районі польського села Біловежа. Гелікоптери РБ рухалися на дуже низькій висоті, що ускладнювало їх виявлення радарними системами.
Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що пропагандисти з телеканалу "Росія-1" нерідко міркують про гіпотетичні успіхи на фронті з країнами НАТО. Депутат Держдуми Картаполов оцінив перспективу захоплення контролю над Сувалкським коридором, який з'єднує кордони Литви та Польщі.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!