MY.UAНовини
Емоції взяли гору: через що стався обмін критичними заявами між Польщею та Україною
Емоції взяли гору: через що стався обмін критичними заявами між Польщею та Україною

Емоції взяли гору: через що стався обмін критичними заявами між Польщею та Україною

Відносини України та Польщі останніми днями набули певних похмурих кольорів через емоційні заяви та дії дипломатів.

Ситуацію ускладнило й те, що вже кілька місяців точаться суперечки через обмеження на імпорт українського збіжжя з боку Польщі.

Паралельно з цим, у Польщі триває підготовка до парламентських виборів, які мають відбутись у жовтні чи листопаді 2023 року.

Що не поділили між собою Польща та Україна, чому політики кажуть про завелику присутність емоцій один одного та як на це відреагували президенти Володимир Зеленський та Анджей Дуда – читайте в матеріалі на Фактах ICTV.

Заява з Польщі

Початком, як і минулого разу в ситуації з Великою Британією, послужила заява щодо недостатньої вдячності України з боку очільника офісу з питань міжнародної політики в канцелярії президента Польщі Марціна Пшидача.

Під час інтерв’ю польським ЗМІ 31 липня Пшидач заявив, що Україна має більше цінувати ту допомогу і підтримку, яку надає Польща. Висловлювання чиновника пролунали в контексті ситуації з забороною на експорт українського зерна через Польщу та не стосувались загальної ситуації. Він заявив, що Україна сьогодні має велику підтримку від Польщі, і тому “варто було б почати цінувати роль, яку Польща відіграла для України протягом останніх місяців і років”.

Слід зауважити, що подібна заява польського чиновника пролунала разом із обговоренням подальшого обмеження на агропродукцію з України. Наразі Польща заблокувала імпорт зерна з України та планує подовжити це обмеження 15 вересня, коли збігають терміни чинної заборони на імпорт. Україна неодноразово давала негативну оцінку такому рішенню західного сусіда.

Перша реакція України

Вже того ж дня, після заяви Пшидача, надійшла й відповідь з Офісу президента України.

– Категорично відкидаємо спроби окремих польських політиків навʼязати польському суспільству безпідставну думку, нібито Україна не цінує допомогу від Польщі. Це, очевидно, гра на власні конʼюнктурні інтереси, яка не має нічого спільного з дійсністю. Маніпуляція, – заявив заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга.

Український посадовець також нагадав, що сьогодні українці “віддають життя, у тому числі за своїх польських друзів”.

– Нема нічого гіршого, ніж коли твій рятівник вимагає у тебе плату за порятунок, навіть коли ти стікаєш кров’ю, – додав заступник керівника ОПУ.

Попри вже наявну реакцію з Офісу президента, українське Міністерство закордонних справ вирішило теж відреагувати. Вже 1 серпня до МЗС України було викликано посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцького через висловлювання Пшидача. У світі дипломатів виклик іноземного посла до МЗС країни, в якій перебуває цей посол, є демаршем. Тому на дії українського зовнішньополітичного відомства у МЗС Польщі відреагували дзеркально і викликали до себе посла України.

– Під час зустрічі було наголошено, що заяви про нібито невдячність українців за допомогу Польщі не відповідають дійсності та є неприйнятними, – заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Заяви були зроблені публічно, тому до їх обговорення приєднались користувачі у соцмережах, зокрема і політологи та інші експерти.

Реакція політиків Польщі

Після того, як ця “суперечка” була широко розповсюджена у публічному просторі, її почали коментувати й інші політики з Польщі. Стрижневим у реакції польських політиків стало обурення через виклик посла до МЗС України.

Спочатку генсек польської партії Право і справедливість (PiS) Кшиштоф Соболевський вирішив нагадати про те, що посол Польщі був єдиним, хто не залишив Київ на початку повномасштабного вторгнення Росії.

– Виклик до МЗС польського посла – це гра з вогнем, а особливо 1 серпня – це просто нахабство і не може залишитися без аналогічної відповіді, – написав він у Twitter.

1 серпня, про яке згадав Соболевський, є важливим днем для поляків, оскільки в цю дату відзначається річниця Варшавського повстання, коли Польща намагалась дати спротив Третьому Рейху під час окупації в рамках Другої світової війни та звільнити Варшаву з метою відновлення некомуністичної Польщі.

Разом із заявою генсека провладної партії PiS пролунали слова ексочільниці уряду Польщі Беати Шидло, яка оцінила реакцію МЗС України як “дивну”.

– Замість того, щоб обурюватися і робити абсурдні жести та заяви, українській владі варто прислухатися до думок, які лунають з Польщі, – заявила Шидло.

Згодом з’явилась реакція вищого політичного керівництва Польщі, а саме – чинного прем’єр-міністра Матеуша Моравецького. Він заявив, що виклик посла до українського МЗС є помилкою, “яких не повинно бути”.

– У міжнародній політиці, в умовах війни, що триває, з огляду на величезну підтримку, яку Польща надає Україні, таких помилок не повинно бути, – написав очільник уряду Польщі.

Моравецький додав, що для Польщі національні інтереси вищі за інтереси інших держав, тому Варшава не готова йти на поступки в цьому питанні.

Вже 2 серпня МЗС Польщі також вирішило втрутитись та спробувало підбити підсумки довкола цього обміну заявами. Так, заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський визнав, що відносини Варшави та Києва останнім часом “не найкращі”, в чому звинуватив “представників української влади” через їхні заяви.

– Ми керуємося політикою польських національних інтересів. Ми підтримуємо Україну настільки, наскільки це відповідає польським національним інтересам. Так було і так буде завжди, – заявив Яблонський.

Забагато емоцій: президентська реакція

Палка дискусія, що розгорілася через заяви з обох країн, змусила змінити риторику України та втрутитись у конфлікт президента Володимира Зеленського.

У відеозверненні за підсумками 1 серпня глава української держави подякував Варшаві за надану підтримку та закликав сторони зменшити емоційну напругу.

– Україна б’ється за свободу свою та всієї Європи, і ми вдячні кожному народу, який допомагає. Надзвичайно цінуємо історичну підтримку Польщі, яка разом із нами стала справжнім щитом Європи – від моря до моря. І жодної тріщинки в цьому щиті бути не може, – заявив Володимир Зеленський.

Президент Володимир Зеленський також наголосив, що Україна та Польща мають проявити єдність та не загострювати відносини через “політичні миттєвості”.

– Емоціям точно варто охолонути. Свобода й благо наших народів, цінності нашої Європи та перемога над спільним російським ворогом – понад усе, – додав він.

Вже 2 серпня зі схожою заявою виступив і секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. На своїй сторінці у Twitter Данілов нагадав, що Україна та Польща мають спільну європейську історію.

Секретар РНБО запевнив поляків, що народ України вдячний за допомогу.

– Ми об’єднані спільною європейською історією, мільйонами родинних і дружніх зв’язків і єдиною ціллю — знищення московської потвори, яка посягнула на нашу і вашу свободу, – написав він.

Данілов також пригадав, що Польща “першою простягнула Україні рушницю і хліб!”. Водночас надмірну кількість емоцій секретар РНБО пов’язав з війною, що триває, та назвав палку дискусію між політиками з Польщі та України “непорозумінням”.

Крім того, Данілов нагадав, що саме Польща надала першу партію зброї Україні після початку повномасштабного вторгнення.

Збіг обставин ще й призвів до того, що 2 серпня в Ужгороді розпочався дводенний захід, в рамках якого президент Володимир Зеленський звертався з установкою для ведення подальшої політики до українських дипломатів. Під час цієї конференції президент наголосив, що Україна вдячна за допомогу, але її внесок у безпеку теж заслуговує на подяку.

– Україна вміє бути вдячною, і вдячна кожній країні, абсолютно всім людям, кожному народу, які нам допомагали. Але і наш внесок у загальну безпеку заслуговує на подяку, – сказав він.

Примітно, що попри дводенне обговорення цієї теми на найвищому рівні, президент Польщі Анджей Дуда, з адміністрації якого вперше пролунала заява польського посадовця про недостатню вдячність України, не давав коментарів. На думку українського політолога Володимира Фесенка, така поведінка польського лідера є політикою невтручання.

Вибори у Польщі у 2023 році

Також під час звернення до послів Володимир Зеленський нагадав, що “в наступні місяці в різних країнах відбудуться вибори, що створює певну складну кон’юнктуру. Нам потрібне розуміння, яке долає будь-яку таку політичну внутрішню кон’юнктуру”. Президент не уточнив, про які країни йдеться, втім, саме у жовтні чи листопаді у Польщі мають відбутись парламентські вибори.

– Як посли України, ви маєте охолоджувати емоції, коли вони надто сильно вирують у політиці сусідів. Охолоджувати, але не бути німими, – зазначив Володимир Зеленський, роблячи установки для подальшої роботи дипломатів.

Із прийдешніми виборами в парламенті Польщі, в рамках чого буде переобиратись увесь склад польських Сейму та Сенату, пов’язує це й український політолог Володимир Фесенко.

У коментарі Фактам ICTV Фесенко каже, що напруга, яка виникла, пов’язана з низкою причин. Крім економічної складової, в рамках якої точаться суперечки щодо подальших планів Варшави продовжити обмеження на експорт зерна з України, Фесенко називає і парламентські вибори.

Останні вибори у парламент Польщі відбулись у 2019 році, в результаті них була обрана більшість у Сейм на чолі з правлячою партією Право і справедливість, хоч і з меншістю в Сенаті.

– Проблема експорту українського зерна – це проблема, яка виникла не сьогодні, а декілька місяців тому. Реагують (на цю проблему, – Ред.) не тільки (польські, – Ред.) фермери, але реагують і окремі представники польської влади. Безумовно, вони відображають певні настрої польського суспільства, і у фермерів, які бачать конкуренцію з українським зерном на польських ринках. Більш важливим є чинник виборів, бо в Польщі наближаються парламентські вибори. Реакція цього польського чиновника (Марціна Пшидача, – Ред.), який допустив, на мій погляд, некоректний і популістичний вислів… Думаю, що це було зроблено саме в передвиборчому контексті, – заявив він.

На думку українського політолога, складно сказати про особисті мотиви Пшидача, коли він робив цю заяву, але “явно, що це гра на певну частину польського електорату, тих самих фермерів”, що було зроблено в передвиборчому контексті.

– В польській правлячій партії якраз консервативний електорат, зокрема ті самі фермери. Плюс люди з консервативними поглядами, зокрема й ті, хто пам’ятає про Волинь (Волинська трагедія, – Ред.) і про інші претензії до України. На жаль, ці теми були розконсервовані. Це, на мій погляд, зараз недоречно. Партійні та особистісні інтереси взяли гору над інтересами національними, – сказав Фесенко.

Що кажуть експерти

Володимир Фесенко вважає, що після заяв Марціна Пшидача була “неадекватна жорстка” реакція українського МЗС, коли до зовнішньополітичного відомства був викликаний посол.

За його словами, відповідь України мала відбуватись на тому ж рівні. Наприклад, на слова Пшидача мав відреагувати радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк, але не заступник керівника ОПУ та не виклик посла Польщі до МЗС.

Політолог вважає, що виклик посла є доречним, коли є суттєва проблемна ситуація, оскільки такий крок є дипломатичним демаршем.

– Почалася ланцюгова реакція. Це не дуже приємно для обох країн, бо емоції взяли гору, – додав він.

За словами Фесенка, на палку дискусію між обома країнами також впливає такий політико-психологічний знаменник, як втома від війни.

– Вона (втома від війни, – Ред.) проявляється всередині нашого суспільства, проявляється у багатьох наших партнерів та проявляється навіть у дипломатів, які мають контролювати свої емоції. Втома від війни проявляється в надмірних емоціях. Зараз емоції взяли гору. Емоції зараз треба припинити і подолати, – каже він.

На думку політолога, наразі між Україною та Польщею необхідно покращити комунікацію, чого буде достатньо. Наприклад, неформальні переговори на рівні двох міністрів закордонних справ. А якщо цього замало – публічно, на рівні президентів.

Водночас експосол Польщі в Україні Ян Пєкло в коментарі BBC заявив, що Києву з самого початку не варто було емоційно реагувати.

– Можна було вирішити це питання в інший спосіб. Ситуація, що виникла, не справляє хорошого враження, вона не несе жодного конструктиву, оскільки не вирішує проблему, а лише демонструє її наявність, – сказав дипломат у коментарі ВВС.

За словами дипломата, наявна проблема обмеження імпорту зерна з України має розв’язуватись в інший спосіб, але точно не викликати по черзі послів і “вносити ескалацію в стосунки”.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росіяни атакували Рівненську область: що відомо про наслідки
TSN
2024-11-28T07:57:58Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на ранок 28.11.2024
Украина Криминальная
2024-11-28T07:54:44Z
Унаслідок ракетної атаки Житомир без світла та води
УкраинФорм
2024-11-28T07:54:09Z
У центрі Харкова з’являться нові локації для відпочинку
Мій Харків
2024-11-28T07:52:31Z
На Волині росіяни били ракетами по енергетиці, без світла 215 тисяч абонентів - ОВА
УкраинФорм
2024-11-28T07:51:39Z
Внаслідок ворожої атаки в Одеському районі пошкоджені шість будинків, є поранений
УкраинФорм
2024-11-28T07:49:40Z
Компенсація для ОСББ та ЖБК за генератори в Одесі: у міськраді розповіли, як отримати до 100 000 грн
Политека
2024-11-28T07:49:03Z
Втрати ворога станом на 28 листопада 2024 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T07:45:33Z
У Шостці внаслідок удару РФ пошкоджена школа, лікарня, будинки, зруйновані інфраструктурні об'єкти
УкраинФорм
2024-11-28T07:45:09Z
Тривога була понад 9 годин: усі ворожі цілі, які загрожували Києву, були знищені
24tv
2024-11-28T07:57:49Z
Будь-яка країна з посольством Росії може стати новою жертвою Кремля, – Асланян
24tv
2024-11-28T07:57:34Z
Двоє кандидатів у Румунії просять КС скасувати результат першого туру президентських виборів
Европейская правда
2024-11-28T07:54:48Z
Як засуджений за топкорупцію нардеп Сольвар намагався відпетляти від покарання
Украина Криминальная
2024-11-28T07:48:50Z
Понад 50% французів хочуть відставки уряду
Европейская правда
2024-11-28T07:40:51Z
Буданов відреагував на розслідування «Схем» про передачу Росії Ту-160: «Не маємо права допускати повторення помилок»
Детектор М
2024-11-28T07:27:48Z
Про можливу участь талібів у війні РФ проти України
GlavRed
2024-11-28T07:27:40Z
Партія влади Грузії поки не вирішила, коли розгляне протестну відмову опозиції від мандатів
Европейская правда
2024-11-28T07:25:14Z
У Росії є ресурс для масованих ракетних атак до кінця зими ‒ ЦПД
ZN UA
2024-11-28T07:21:57Z
Секс, танці і вільна енергія: Michelle Andrade вразила відвертою відеороботою
Вива
2024-11-28T07:45:33Z
Співак LAUD спростував чутки про виїзд за кордон під час війни
Комсомольская правда
2024-11-28T07:43:40Z
"Дуже боялася": Настя Каменських показала, на що вона зважилася
GlavRed
2024-11-28T07:27:46Z
Нетрадиційна ялинка акторки Мішель Пфайффер: дизайнери вважають її проривом 2025 року
24tv
2024-11-28T07:27:00Z
Чудове місце, щоб провести час з родиною: у Києві з’явився "Лайтхаус" від UNICEF
24tv
2024-11-28T07:21:19Z
Віталій Козловський вперше показався публіці з тещею: "Дуже любимо"
24tv
2024-11-28T07:06:37Z
Токшоу «Трансформація»: про зміни, несправедливість і майбутнє України
Детектор М
2024-11-28T07:00:38Z
Три українські фільми здобули відзнаки Міжнародного кінофестивалю Women and the World у Лондоні
Детектор М
2024-11-28T06:51:56Z
Найпопулярніша зачіска сезону: яка вона
TSN
2024-11-28T06:36:57Z
Чому краще ніколи не поєднувати на сніданок каву та яйця
24tv
2024-11-28T06:00:14Z
Додадуть кілька кілограмів: 5 тканин, які сильно повнять
GlavRed
2024-11-28T05:27:36Z
Лікування безпліддя в Україні: де та як отримати послугу безкоштовно
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T01:54:45Z
5 продуктів, які треба їсти людям після 50 років: вони покращать здоров'я
24tv
2024-11-27T23:09:27Z
Ось як часто потрібно прати бюстгальтер: несподівана відповідь
24tv
2024-11-27T20:36:07Z
«Статистика – то вершина айсберга». Названо найбільш розповсюджені в Україні венеричні хвороби
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T20:12:50Z
Що робити, щоб уникнути застуди
24tv
2024-11-27T20:06:39Z
Українська асоціація канабісу закликала припинити медійний тиск на депутата Володимира Горковенка
Bagnet
2024-11-27T18:31:32Z
Стало відомо, чому кава корисна для здоров’я
AgroNews
2024-11-27T17:25:28Z
РФ атакує ракетами енергосистему: в Україні почалися відключення електрики, — Галущенко
Фокус
2024-11-28T07:51:20Z
Держборг України: навіть за базовим сценарієм розвитку подій він вищий за 100% ВВП
ZN UA
2024-11-28T07:49:03Z
Федеральна комісія зв'язку США підтримує високий рівень конкуренції серед провайдерів
InternetUA
2024-11-28T07:46:39Z
Стало відомо, як Україні з меншим обсягом експорту вдалось заробити більше, ніж у 2023 р
AgroNews
2024-11-28T07:40:37Z
Нафта дешевшає на тлі збільшення запасів бензину в США
УкраинФорм
2024-11-28T07:39:15Z
В Україні закрились понад 1200 агропідприємств з початку повномасштабного вторгнення
24tv
2024-11-28T07:33:07Z
Інвестори підштовхують Трампа створити національний запас криптовалюти - ЗМІ
Хвиля
2024-11-28T07:27:04Z
Через атаку РФ запізнюється потяги "УЗ": список рейсів
TSN
2024-11-28T07:21:40Z
Передріздвяний попит на сою стимулює зростання цін: чи варто виробникам чекати?
Agravery
2024-11-28T07:14:44Z
Як цікаво організувати День Святого Миколая у школі для наймолодших: ідеї для свята
24tv
2024-11-28T07:51:29Z
Китайські розробники представили бойовий винищувач, що стане конкурентом F-35
InternetUA
2024-11-28T07:40:41Z
Відстрочку хочуть скасувати: кого зі студентів мобілізують наступного року
Знай
2024-11-28T07:36:00Z
Австралійські розробники представили бойові фрегати нового покоління
InternetUA
2024-11-28T07:25:23Z
День подяки 2024: історія свята і чому готують саме індичку
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T07:24:32Z
«Піккардійська Терція» проведе всеукраїнський різдвяний благодійний тур для допомоги ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-28T07:24:10Z
Дарча і заповіт: українцям пояснили, які недоліки вони мають та що краще обрати
Политека
2024-11-28T07:21:47Z
Франція хоче створити балістичну ракету, яка зможе долетіти до Москви
InternetUA
2024-11-28T07:14:40Z
Розкриті технічні характеристики модернізованих стелс-винищувачів F-35
InternetUA
2024-11-28T07:09:06Z
Вилучення змінило гру, – Пушич прокоментував болючу поразку Шахтаря від ПСВ у Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-28T07:42:33Z
НБА. Лень допоміг «Сакраменто» здобути перемогу в Міннеаполісі
УкраинФорм
2024-11-28T07:24:23Z
Трубін демонстративно не потиснув руку росіянину у матчі Ліги чемпіонів: потужне відео
24tv
2024-11-28T06:48:17Z
Голкіпер "Шахтаря" під час матчу із ПСВ встановив рекорд Ліги чемпіонів
Комсомольская правда
2024-11-28T06:15:47Z
Динамо — Вiкторiя. Напередодні
Football.ua
2024-11-28T05:39:57Z
Катерина Садурська встановила черговий світовий рекорд у фрідайвінгу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T23:27:43Z
Онлайн-трансляція матчу Динамо – Вікторія в Лізі Європи 2024-2025
24tv
2024-11-27T23:12:40Z
Бій за життя в Лізі Європи: де дивитися матч Динамо – Вікторія онлайн
24tv
2024-11-27T23:06:56Z
Провал Шахтаря та Циганкова, Трубін перемагає росіянина: результати Ліги чемпіонів за 27 вересня
24tv
2024-11-27T22:33:08Z
ППО збила три ракети: що відомо про ранкову атаку по Хмельниччині
TSN
2024-11-28T07:48:34Z
Ворог атакував Одещину ракетами: є постраждалий
TSN
2024-11-28T07:48:20Z
Російські військові вдарили по Івано-Франківській області: що відомо
TSN
2024-11-28T07:48:15Z
У столиці затримали молодика за пограбування 10-річної дитини
Украина Криминальная
2024-11-28T07:42:41Z
У Києві в двох районах впали уламки ракет. Є пошкодження
ZN UA
2024-11-28T07:42:24Z
У РФ скаржаться на масований наліт БпЛА у Краснодарському краї
TSN
2024-11-28T07:36:57Z
На Вінниччині внаслідок ракетної атаки пошкоджені будинки, постраждала жінка
УкраинФорм
2024-11-28T07:25:40Z
Працівники ТЦК на блокпостах провернули корупційну схему: жертвами стали навіть чоловіки з відстрочкою
Политека
2024-11-28T07:00:38Z
На Тернопільщині судитимуть двох покидьків, які підпалили автомобіль військовослужбовця
Украина Криминальная
2024-11-28T06:43:55Z
Три рослини, які треба обрізати зараз, щоб навесні був розкішний сад
24tv
2024-11-28T07:42:02Z
Як приготувати рижики: вони так смакують у салаті
24tv
2024-11-28T06:48:31Z
Як прокачати "м'яз щастя" за допомогою трьох простих кроків
Знай
2024-11-28T05:51:42Z
Самої любові недостатньо: ось 3 речі, що є необхідними у стосунках
24tv
2024-11-28T04:30:34Z
Стрільцям слід довіритись інтуїції: гороскоп на 28 листопада
24tv
2024-11-28T03:06:16Z
Секрет ідеальної моркви по-корейськи: кулінар поділилася простим рецептом
Политека
2024-11-28T02:01:04Z
Гороскоп на 28 листопада для всіх знаків Зодіаку: для кого це буде насичений день
Политека
2024-11-28T01:03:27Z
Соковите куряче філе з яблуками: фіналістка "Мастер Шеф" дала простий рецепт
Политека
2024-11-27T23:30:40Z
Швидко й без сантехніка: пробити засмічення у ванній можна за 20 хвилин
24tv
2024-11-27T22:27:30Z
Земля нахилилася на 80 сантиметрів: щось дивне відбувається з нашою планетою
Фокус
2024-11-28T07:57:04Z
Маск втрачає юзерів. Замінник Twitter від Цукерберга залучив мільйони користувачів після виборів в США
InternetUA
2024-11-28T07:55:43Z
Лінійка Samsung Galaxy S25 пройшла сертифікацію FCC: що відомо про майбутні флагманські смартфони?
ITC
2024-11-28T07:46:23Z
Microsoft не використовує користувацькі документи Office для навчання свого ШІ
InternetUA
2024-11-28T07:30:10Z
Сяйво в серці лавини: вчені зафіксували аномальний спалах світла в горах
Фокус
2024-11-28T07:21:33Z
Claude AI може відтворювати унікальний стиль користувацького листування
InternetUA
2024-11-28T07:16:13Z
Google підключає Spotify до свого помічника Gemini AI
InternetUA
2024-11-28T07:01:38Z
Названо 15 небезпечних додатків, які потрібно видалити
InternetUA
2024-11-28T06:43:56Z
Звичайні акумулятори відходять у минуле: в Австралії представили нову технологію
InternetUA
2024-11-28T06:21:14Z
Чорна п’ятниця з LIQUI MOLY — час для вигідних покупок!
AutoCentre
2024-11-28T07:12:49Z
На майже мільярд доларів: українці у 2024 році ввезли понад 45 000 електромобілів
AutoGeek
2024-11-28T07:06:03Z
Під час аварії за участю Tesla Cybertruck загинули три людини
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T06:57:52Z
Килимки для Volkswagen ID.4: Ідеальний захист салону вашого електрокара
AutoCentre
2024-11-28T06:42:20Z
Кнопки повертаються: Volkswagen обіцяє редизайн, кращі батареї та матеріали в своїх електромобілях
ITC
2024-11-28T06:16:51Z
Канадським автобусам Prevost виповнилося 100 років
AutoCentre
2024-11-27T19:24:23Z
Водії спантеличені через новий дорожній знак: до чого тут хом’яки
GlavRed
2024-11-27T18:27:40Z
На шасі Ford Trucks в Україні виготовили спеціалізований автомобіль для водоканалів
AutoCentre
2024-11-27T18:25:22Z
В Україні показали заміну Renault Logan
AutoCentre
2024-11-27T16:04:29Z