Пояснити позицію Берліна вирішив німецький міністр оборони Борис Пісторіус. За його словами, термінової необхідності в наданні цих ракет немає, однак слова міністра нагадали ситуацію, яка склалася минулої зими.
"Спершу ATACMS, тоді Taurus"
Під час відвідування бригади гірських військ у Баварії німецький міністр заявив, що ракети Taurus мають "особливу дальність". Крім того, вочевидь, Німеччина грає таку ж партію, як минулої зими. Борис Пісторіус наголосив, що США не надали Україні далекобійні ракети ATACMS, тому Німеччина не буде надавати ракети Taurus.
Водночас Пісторіус підкреслив, що Німеччина є лідером у наданні Україні засобів протиповітряної оборони, інженерної та броньованої техніки, а також у проведенні навчань ЗСУ. За словами міністра, це першочерговий пріоритет Берліна і його компетенція. Тому міністр оборони не бачить потреби у наданні Україні далекобійних ракет.
Далекобійна зброя для України
У травні Велика Британія передала Україні далекобійні ракети Storm Shadow, які вже кілька місяців допомагають Україні знищувати ворожі цілі в глибокому тилу окупованих територій.
Під час саміту НАТО у Вільнюсі президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж надасть нам далекобійні ракети SCALP-EG – французький аналог вищезгаданих британських ракет.
Водночас у США незмінна позиція щодо далекобійних ракет ATACMS. У Пентагоні стверджують, що в арсеналі армії США їх небагато, а на тлі того, що ЗСУ використовують британські та французькі ракети, у наданні американських не бачать потреби.