Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов вважає, що Україна навряд чи зможе відновити статус ядерної держави. За його словами, це питання не тільки політичне, а й технологічне, і воно дуже складне.
В ефірі телемарафону у п'ятницю, 4 серпня, у Данілова запитали, чи можуть гарантії безпеки для України передбачати наявність у нашої країни ядерної зброї у будь-якому вигляді.
Секретар РНБО зазначив, що з огляду на той арсенал ядерної зброї, який було вилучено в України, це навряд чи можливо.
"І не тільки з якихось політичних питань, а й з технологічних. Це дуже складна ситуація. Ті міжконтинентальні ракети, які були на території нашої країни, – це складна річ", – наголосив він.
Данілов додав, що є країни, які самі безпосередньо не володіють ядерною зброєю, проте їм її надають держави-члени НАТО. Чи працюватиме це у випадку України, Данілов сказав, що поки що передбачати цього не можна.
"Це складна, відповідальна та важка робота", – підсумував він.
Після розпаду Радянського Союзу Україна мала приблизно одну третину радянського ядерного арсеналу. На території країни залишалося 130 міжконтинентальних балістичних ракет УР-100Н, 46 МБР РТ-23 "Молодець" з десятьма боєголовками кожна, а також 38 важких бомбардувальників, близько 1700 боєголовок.
У 1994 році Україна підписала Будапештський меморандум, згідно з яким відмовилася від ядерної зброї в замін на гарантії безпеки. У 2014 році країна-агресор РФ напала на Україну та окупувала Крим та частину Донбасу, чим порушила договір.
Як повідомляв OBOZREVATEL, у ГУР сказали, що рішення Кремля щодо розміщення російської тактичної ядерної зброї в Білорусі у плані безпеки для України нічого не змінює. Це тільки може стати додатковим інструментом для шантажу.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!