MY.UAНовини
Як знімають серіал «Окуповані»: на «орків» кажуть «коргі», а штаб ворога – в діючій лікарні
Як знімають серіал «Окуповані»: на «орків» кажуть «коргі», а штаб ворога – в діючій лікарні

Як знімають серіал «Окуповані»: на «орків» кажуть «коргі», а штаб ворога – в діючій лікарні

За сюжетом, під час наступу російських військ головний герой серіалу «Окуповані» Роман (Юрій Феліпенко) допомагає колишній коханій Юлі (Анастасія Капінус) та її сину виїхати з міста до села, вважаючи його більш безпечним місцем. Проте вже за лічені години наші герої та все село опиняються у пастці – окупанти швидко встановлюють там свої порядки, розграбовують магазини й будинки та жорстоко карають всіх, хто намагається чинити супротив. Жахіття російської окупації пережили багато українців. То ж, як зізнаються і режисери, і актори, знімати таке кіно непросто, перш за все, морально.

Ми поїхали у село Горенка Київської області подивитися, як все відбувається на знімальному майданчику.

Знімати про реальні вчинки окупантів дуже важко

Саме в цей момент знімають одну з найщемкіших сцен. Режисер Павло Тупік пояснює нам, що будинок 70-річної вчительки Стефанії Гаврилівни для її односельчан – наче острівець надії, ковток свіжого повітря, бо в ту частину села, де вона мешкає, орки не пішли.

- Стефанія Гаврилівна - глуха, тому не чує вибухів і не знає, що йде війна, - веде нас подвір’ям друга режисерка стрічки Олена Партика. - Її будинок розташований у самому кінці села, куди не заходили окупанти, і всі наші персонажі, які колись були її учнями або колегами, приносять їй їсти, якось розважають і самі заряджаються її позитивом. Стефанія Гаврилівна ходить з ходунками і далі свого будинку не буває. Тому ніхто не говорить їй, що село під окупацією, всі тримаються легенди, що сталася аварія, через що немає ні газу, ні світла. Стефанія Гаврилівна не є центральним персонажем, але ця історія дуже надихаюча, вона про те, як односельчани дбають про свою вчительку.

Партика зізнається, що знімати кіно про реальні вчинки окупантів дуже важко.

- Ти ж знімаєш не придумане, а реальну життєву історію. Ти не можеш ніде збрехати, всі знають, як було і як є, це дуже тонка межа між документалістикою і художнім кіно, - продовжує режисерка. - От Гена Попенко приїжджає у військовій формі прямо зі служби і заходить в кадр. І ти одразу згадуєш, скільки хлопців акторів на фронті… Це все сильно болить.

Сцена евакуації місцевих жителів. Фото: 2+2

Ідея виникла після історії Геннадія Попенка

Ідея зняти «Окупованих» виникла у 2+2 саме після того, як на каналі почули історію їхнього ведучого Геннадія Попенка. У перші дні повномасштабної війни він разом із родиною опинився в окупованому Іванкові на Київщині.

- Щодня тобі треба наносити з річки 150 літрів води, - розповідав нам Попенко про ті жахливі дні. - Ще відер з 10 із колодязя за кілька вулиць. Треба оббігати усі закриті магазини. Зі сподіванням, що станеться диво і десь щось залишилося. Бігати треба малими вулицями. Треба 14 годин постояти за однією буханкою хліба. На дев’ять осіб. А коли спітнілий усе це зробиш, то можеш помитися у березневій річці. І там же попрати свій одяг. Цінність їжі тепер майже на рівні твоєї бабусі, що змогла пережити Голодомор. Збільшилася здатність приймати фаталізм. Адже в окупації ти нічого не можеш змінити кардинально. Ти просто маєш вижити.

І, водночас, збільшилося розуміння цінності змін, які ти можеш принести. Навіть якщо вони не вражаючого масштабу, все одно це значно потужніше за безвихідь окупації.

Старшій доньці Богдані було особливо складно. Ніхто не готував дитину до війни, окупації, обстрілів. Тоді допомагала лише логічна розмова. Пояснення певних законів та правил, знання яких приносило хоч трохи спокою.

А меншій, Святославі, ми створювали паралельну історію. Іншого виходу не було. От стоїш ти на подвір'ї, і над тобою зависає їхній гелікоптер. Ти бачиш пілота, як він дивиться на тебе. Він настільки близько, що ти можеш побачити, у що він одягнений. Звісно, бігти в будинок чи підвал немає сенсу. Боєкомплект Ка-52 рознесе обійстя за дві секунди. Тому ти стаєш фаталістом. І розповідаєш Святі, що то наш гелікоптер, і пілот прилетів подивитися, як у Святи справи…

Креативний продюсер «Окупованих» Володимир Москалець згадує, як в день деокупації Іванкова вони з колегами роздивлялися опубліковане перше фото людей на центральній площі і вишукували на ньому Попенка:

- З Геною взагалі не було зв’язку. І коли ми побачили фото людей на площі в Іванкові, розглядали натовп під мікроскопом. І хтось каже: «Дивіться, дивіться, це ж Гена в сірій куртці стоїть!». Чоловік аж на задньому плані, видно не чітко. І ми такі: «А може, й не він, давайте дарма не сподіватися»… Коли тобі розповідають такі історії, ти навіть не можеш збагнути, як люди все це пережили.

Одну з ролей в серіалі грає й Геннадій Попенко (на фото – справа). Фото: 2+2

Зіграти так, щоб ти сам ненавидів свого героя

Події в серіалі розгортаються в інший час і в іншій області, яка також була тимчасово окупована росіянами. На знімальному майданчику - автівки з «зетками», актори в формі окупантів. І хоча мозок розуміє, що це кіно, водночас стає моторошно.

- Ми всіх попереджаємо, що знімаємо кіно, - пояснює нам Олена Партика. - Я особисто дуже переживала, щоб ніхто не піймав неправильний настрій. Адже одна з локацій, наприклад, у нас була в діючій лікарні, де лежали наші бійці на реабілітації. За сценарієм, коли орки заходять в село, вони роблять з лікарні свій штаб. Тому увесь двір у нас був заповнений акторами у формі окупантів, був вивішений триколор. До речі, ми домовилися ще на початку зйомок, що в рацію я не кажу ні окупанти, ні орки. Їх грають хороші люди, тому хотілося підібрати щось необразливе. І коли мені треба покликати на майданчик акторів, які грають окупантів, то кажу: «Коргі, на площадку!».

Цікавимося у режисерки, як актори погодились грати російських окупантів.

- В основному всі ходять в балаклавах, ми світимо лише актора Андрія Макарченка, який грає Горлова, ватажка окупантів, - пояснює Партика. - Таке кіно потрібно знімати, актори це розуміють. Ми ж не можемо знімати фільм про окупацію і не показати жодного окупанта.

- Дуже важливо не лише не побоятися зіграти таку роль, а й зіграти добре при всій своїй ненависті до свого персонажа, при всій своїй нелюбові до його вчинків, - додає Володимир Москалець. - Важливо зіграти так, щоб ти сам ненавидів свого героя. Це доволі важка задача.

Костюмер Ольга Кожина ретельно слідкує за образами героїв. Каже, що шукати військову форму їй допомагали волонтери.

- Вся форма - і українська, і російська - справжня. Ми просили допомоги у наших волонтерів, - розповідає вона. – Відшивати не було часу, і це дорого. Тому шукали по всіх куточках. Оформляли спеціальний дозвіл на транспортування російської форми, щоб раптом не було питань, чому веземо цю гидоту. Після зйомок повернемо назад. В серпні волонтери хочуть виставити її на аукціон, де вони будуть збирати гроші для ЗСУ.

На наше здивування, кому цікавий цей російський непотріб, Володимир Москалець розповідає, що зазвичай такі речі купують закордонні колекціонери у свої приватні колекції як воєнний трофей.

Роль командира окупантів Горлова грає актор Андрій Макарченко. Фото: 2+2

Дивно було зніматися в комендантську годину вночі

Головну роль в «Окупованих» грає Юрій Феліпенко. Його герой Роман мав намір вивезти свою колишню дівчину і її сина до батьків та опиняється в окупації. Хлопець збирає односельчан і організовує партизанських рух, щоб чинити ворогу опір.

- Мій герой - звичайна людина, яка тримає СТО, любить активні види спорту, машини, дрифт. В минулому він - інструктор з виживання у Карпатах. До речі, це відрізняє мене від мого персонажа, тому що я жодного разу не був в Карпатах і я не воджу авто. Але магія кіно зробить так, що я і в Карпатах був, і машину водив, - говорить Феліпенко. - Війна застає його в таких обставинах, як і багатьох наших людей. Він їде з міста в село, щоб врятувати близьких людей, і опиняється у пастці. Вчинки Романа роблять його героєм, хоча він цього й не прагнув. Він жив своїм життям, у нього були свої пріоритети, кохання, проблеми, свої мінуси і плюси, та війна так вибудувала ситуацію, що якщо хочеш жити, то треба боротися і щось робити.

Актор також зізнається, що грати в такому кіно морально не просто.

- Війна триває, тому морально інколи якось не зручно. Дивно було зніматися вночі, бо твій мозок не може перелаштуватися: комендантська година, а я на вулиці, як таке можливо? – говорить Феліпенко. - Одна з локацій, де ми знімалися, - це будинок у Гостомелі, де реально жили орки. Морально було важко усвідомлювати, що тут, де стоїш ти, знаходилася вся та нечисть. Але це робота. Хтось же грає маніяків, убивць.

- Просто вам пощастило, що не ви окупанта граєте.

- Грати орків важко, - погоджується актор. - Мені пропонували пройти кастинг і зіграти російського офіцера. Це було місяці три тому, але я так і не записав проби. Розумів, що хтось інший зіграє, але саме я морально був не готовий. Хоча усвідомлював, що роль сама по собі чудова, там є куди рости, кардіограма дуже цікава.

Павло Тупік у розмові з нами додає, що будинок у Гостомелі належить його знайомій.

- Власницю звуть Таня, вона вчителька німецької мови. Її чоловік зараз служить під Бахмутом, - розповідає режисер. – Коли я подзвонив їй, що хочу знімати кіно, вона мені каже: ну, нарешті! Таня підтримує мою позицію. Дивіться: коли на фронті прилетіло - ми даємо відповідь. Так і тут. Коли росіяни знімають свої фейкові фільми, ми повинні дубасити їх зі свого фронту, просто дубасити своїм продуктом. Таня це розуміє і тому пустила нас до себе. Я бачив, що орки зробили з її будинком, обгадили, понівечили там все, що тільки можна.

На знімальному майданчику кажуть, що хочуть зняти таку історію, яка дозволить нам ще раз поглянути на життя та цінності з іншого боку. Власне, так зроблять і головні герої стрічки Роман і Юля. Чотирисерійну драму покажуть на каналі 2+2.

Головні герої «Окупованих» Роман та Юля, яких грають актори Юрій Феліпенко та Анастасія Капінус. Фото: 2+2

Теги за темою
оккупациясериал
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Акции Tesla упали на 8% после заявления Маска о создании своей партии
Корреспондент
2025-07-08T19:27:59Z
Украинские предприниматели призвали правительство назначить директора БЭБ
Апостроф
2025-07-08T18:33:03Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Бесплатные путевки в санатории: кто из пенсионеров может их получить
Знай
2025-07-08T19:21:00Z
Дешевле скумбрии, полезнее лосося: какую рыбу стоит добавить в свой рацион
Фокус
2025-07-08T18:21:03Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Трамп признал, что не может повлиять на Путина – The Times
Апостроф
2025-07-08T19:33:58Z
Украина присоединилась к последним пакетам санкций ЕС против России
Европейская правда
2025-07-08T19:19:38Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Ограничение движения в Киеве: кого ждут длительные неудобства
Политека
2025-07-08T19:00:28Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Власти предлагают выход, как вытащить украинцев из бедности
Comments UA
2025-07-08T19:00:47Z
Китай атаковал немецкий самолет лазером
Новости Украины
2025-07-08T18:58:21Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анна Кошмал ответила на слухи, что замужем за известным украинским актером
TSN
2025-07-08T16:06:04Z
Максим Галкин ошеломил, как за восемь лет изменилась его дочь от Аллы Пугачевой
TSN
2025-07-08T16:00:27Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Цвет, который строит карьеру: почему оттенок вашего рабочего стола может сделать вас начальником
Знай
2025-07-08T18:51:50Z
Летняя творожная запеканка с ягодами и сметанным облаком: сочность и нежность в каждом кусочке, рецепт
Знай
2025-07-08T17:51:35Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Владелец разбитого в Киеве Bentley Bentayga не получит €300к компенсации. Стало известно, почему
Telegraf
2025-07-08T18:54:13Z
В Ужгороде собаку и свинью заставляли заниматься сексом с людьми: шокирующие подробности
TSN
2025-07-08T18:09:42Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Женщина бросалась на автобус ТЦК с мобилизованным сыном: действительно ли она умерла
TSN
2025-07-08T15:06:45Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Безпілотний автобус Karsan e-Atak вийде на вулиці Парижа
AutoCentre
2025-07-08T19:12:51Z
У Porsche упали глобальные продажи, особенно сильно в Китае
Корреспондент
2025-07-08T17:12:57Z
Какое авто выбрать: эксперты назвали производителей самых надежных автомобилей
Фокус
2025-07-08T14:12:35Z
Владельцам авто из США нужно готовить деньги: какой штраф грозит
Comments UA
2025-07-08T13:33:09Z
Самые дешевые в обслуживании авто 2025 года: как не тратить много денег на ремонт
Фокус
2025-07-08T12:51:49Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Комфорт без излишеств: Обзор смартфона HONOR 400
GameMag
2025-07-08T18:45:54Z
В Египте нашли гробницу с украшенным двухметровым саркофагом
Корреспондент
2025-07-08T17:31:30Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Диас настаивает на включении особого пункта в контракт с Барселоной
Корреспондент
2025-07-08T19:36:33Z
Опубликованы новые подробности гибели футболиста "Ливерпуля" Диогу Жоты
ZN UA
2025-07-08T18:22:59Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
ПСЖ обеспечил своим фанатам бесплатную поездку на финалы КЧМ
Корреспондент
2025-07-08T17:48:40Z
Игрок обороны из Украины продолжит карьеру в экзотической лиге
Корреспондент
2025-07-08T17:12:49Z