MY.UAНовини
Бачо Корчілава: Якщо переможе Україна, то й Грузія поверне свої території
Бачо Корчілава: Якщо переможе Україна, то й Грузія поверне свої території

Бачо Корчілава: Якщо переможе Україна, то й Грузія поверне свої території

15 років тому – 8 серпня 2008 року – Росія вторглася на територію Грузії. Свою агресію Москва цинічно назвала "операцією з примусу до миру". За п'ять днів бойових дій росіяни окупували близько 20% територій, які досі відірвані від Грузії. Москва вже тоді зізналася, що спланувала вторгнення ще 2006-го, щоб перешкодити інтеграції Грузії до Євросоюзу та НАТО. Внаслідок російсько-грузинської війни Росія у 2008 році визнала незалежність двох грузинських регіонів – Абхазії та Південної Осетії.

Про те, що лежало в основі цієї агресії, як це відбувалося і яка проєкція тих подій на нинішню ситуацію в Україні, KP.UA розповів колишній пресаташе посольства Грузії в Україні, журналіст та блогер Бачо Корчілава. Він також пояснив, чому грузини зараз не прагнуть звільнити зайняті Росією території.

Де Росія – там хаос, агресія та військові конфлікти

- У 2008 році Росія, напавши на Грузію, показала своє справжнє обличчя агресора. Що було основою цієї агресії?

- Природа агресії Росії щодо Грузії та сама, що й напад на Україну. Це бажання відновити імперію. Росія вважає, і дуже ревно ставиться до того, що вона має ексклюзивне право на всі країни пострадянського простору. І будь-яка спроба цих країн жити суверенним та незалежним життям викликає дико агресивну реакцію з боку Москви. Це Грузія, Україна, Молдова та інші країни. Взагалі, скрізь, де є Росія на пострадянському просторі, – там хаос, агресія та військові конфлікти. Тобто архітектоніка всіх подій на цих територіях одна й та сама - бажання контролювати всіх і все.

– Зараз кажуть, що вторгнення до Грузії – це був перший пробний камінь Путіна для випробування цивілізованого вільного світу на далекоглядність, міцність та єдність. Він, як то кажуть, спробував його взяти «за вим'я».

– Так і є насправді. При цьому Росія на більшій частині пострадянського простору та у світі посіяла міф про те, що це нібито саме грузини винні у всьому, що це вони першими нападали на Абхазію та Осетію. Тоді вони вперше застосували свій брехливий інформаційний трюк, що грузини нібито вбили 30 тисяч мирних жителів Цхінвала. І цивілізований світ не розібрався в цій диверсії і вирішив утихомирити агресора. Світ якось для себе вирішив: ну якась Грузія там щось хоче, навіщо нам її підтримувати.

- Тобто Захід тоді за фактом провалив випробування. Він навіть не запровадив санкції проти Росії за агресію до Грузії. Чому?

- Так, саме тоді Захід, намагаючись задовольнити Путіна, фактично заклав основу для майбутньої війни в Україні.

Постраждалі від російського вторгнення будинки у Цхінвалі. Фото: uk.wikipedia.org

Захід боявся «роздраконити» Путіна

- А чому Захід так пасивно зреагував на війну у ​​Грузії? Тоді його головною метою було припинити війну без повернення окупованих територій?

- Тому що для нього Грузія не становила якогось великого інтересу. Три мільйони населення – і все. І вони вирішили, що не варто ускладнювати ситуацію і потрібно швидко «зам'яти» цей конфлікт. Вони думали: ми формально підтримаємо грузинів і забудемо про це. Але саме така позиція заклала основу тієї великої війни, яка зараз триває в Україні. І лише тепер Захід зрозумів, що Росія загрожує не лише своїм сусідам, а й усьому світу.

- Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що причиною агресії стало те, що під час саміту НАТО в Бухаресті у 2008 році країни-члени не дали Україні та Грузії ПДЧ. І цей розкол усередині НАТО надіслав сигнал Путіну, що йому можна робити все що завгодно.

- Так, це один із чинників. Постійна «обережність» Заходу зіграла свою роль, вони намагалися не «роздраконити» Путіна. Там вважали, якщо з Росією говорити «по-доброму», то це утихомирить її, що вона стане цивілізованою країною. І це була найбільша помилка цивілізованого світу. На той час ідеологами цієї політики були французи та німці. Вони тоді переконували всіх, що саме грузини щось неправильно роблять. Але зараз вони хоча б не займаються відкритим умиротворенням агресора, але історична вина їх від цього не стає меншою.

- А в чому природа страху Заходу перед Росією, лише ядерна зброя?

- Не тільки. Це розміри країни. Її потенціал, торговельно-економічні зв'язки. Адже не секрет, що Росія дуже багато своєї сировини постачала країнам Заходу. Це сукупність чинників. І найчастіше західним лідерам здавалося, що з Путіним можна домовитися. Вони тоді не розуміли, що це лише маска російського диктатора, що його головна мета – це агресія. Тобто вони самі себе лякали і під страх підганяли свою політику.

2008 рік. Президент Франції Ніколя Саркозі та президент РФ Дмитро Медведєв після підписання т.зв. "Угоди про припинення вогню". Фото: commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5211744

Грузини втомилися від війни

- Усі проводять паралелі із нинішньою війною в Україні. У чому вони полягають?

– Це величезне бажання Москви всіх повернути до «радянського союзу». Сама по собі це вже безмозгла та ідіотична ідея. Ну не можна відновити те, що само вже розвалилося і що існувало тільки завдяки репресивним засобам. Але у московитів досі залишилося мислення XVIII ст. Їхній головний постулат – ніхто не повинен(!) жити краще, ніж вони самі.

- А в чому відмінність?

- Війна в Україні в рази масштабніша, і до неї залучено вже весь світ. 27-тисячна грузинська армія у 2008 році просто фізично не могла стримати російську навалу, а ЗСУ це успішно роблять з допомогою західних союзників. Грузинам так взагалі не допомагали.

- Чому нинішня грузинська влада така пасивна у питанні повернення окупованих територій? Хіба зараз не найзручніший час для цього – російські війська загрузли в Україні? Але прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі до 15-ї річниці з початку російсько-грузинської війни та окупації Цхінвальського регіону заявив, що чинна влада віддана ідеї мирного об'єднання країни.

- Тому що влада Грузії дуже бояться, та й народ уже втомився від постійної війни. Адже фактично перманентні бойові дії в Грузії йшли з початку 90-х років – 30 років. А все населення Грузії – це менше, ніж населення одного Києва. У країни зараз немає ресурсів для війни з Росією. У кращому разі Грузія може виставити для війни загалом максимум 50 тисяч людей. Але в окупованих Росією Абхазії та Осетії росіян більше. Ну і давайте говорити чесно - це ще питання хоробрості/боягузтва нинішньої грузинської влади.

- Тож нинішня грузинська влада проводить політику зближення з Росією?

- Там немає особливої ​​політики зближення з Росією, там стоїть питання хитрості та користі. Офіційний Тбілісі намагається заробляти на протистоянні Росії та Заходу.

Ця фотографія чоловіка, який плаче над убитим під час російського бомбардування братом у місті Горі в 2008, облетіла весь світ. Але не змусила замислитись. Фото: Reuters_Гаранич/ka.wikipedia.org

Все залежатиме від перемоги України

- Як на це дивляться пересічні грузини?

- Грузини ніколи не були і не будуть проросійськими. Особливо вони не вітають «політику боягузливості» свого уряду. Але разом із цим грузинське суспільство зараз не готове до війни з Росією. У країні зараз немає запиту на військове повернення окупованих Росією територій. З погляду людських ресурсів, зараз складно вести війну з Росією. Тому грузини багато років уже говорять про так званий «німецький варіант», коли за часів «холодної війни» НДР та ФРН зрештою возз'єдналися мирним шляхом. Адже світ досі не визнає незалежності Абхазії та Осетії, а це означає, що вони раніше чи пізніше з'єднаються з Грузією.

- Держсекретар США Ентоні Блінкен днями заявив, що Америка підтримує територіальну цілісність та суверенітет Грузії та прагне притягнути Росію до відповідальності за агресію проти цієї країни у 2008 році. Що вони можуть зробити зараз через 15 років після агресії?

– Ми все це почнемо розуміти після перемоги України у війні. Росії доведеться йти на переговори не лише щодо України, а й щодо Грузії. А якщо взагалі бути відвертим - якщо переможе Україна, то й Грузія поверне свої території. Адже агресор один, і якщо він програє в Україні, то програє скрізь.

Теги за темою
війнаГрузія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Нардеп пояснив, як працюватимуть мобільні ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:48:18Z
Кремль вигадав виправдання, чому Путін не зустрічається з Зеленським
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:39:00Z
"На кону буде не тільки безвіз та євроінтеграція": Україні загрожує грузинський сценарій
FaceNews
2025-07-22T12:30:57Z
Мита на сою та ріпак: Рада провали голосування за блокуючі постанови до закону
AgroPortal
2025-07-22T12:30:18Z
З Німеччини вдруге за 7 днів вирушив депортаційний рейс, цього разу до Іраку
Европейская правда
2025-07-22T12:28:21Z
Україна втратить фінансування через обмеження повноважень НАБУ? Заява Єврокомісії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:24:08Z
ЄС стурбований ситуацією з НАБУ та САП та вказує на умови підтримки України
Европейская правда
2025-07-22T12:12:44Z
Такої швидкості не було всі шість років – нардеп про законопроєкт щодо НАБУ та САП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:03:46Z
Запоріжжя атакує сарана, розміром із сірникову коробку: еколог пояснив, чи варто панікувати
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:41Z
Як може змінитися простір після демонтажу МАФів: приклад Печерська
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:24Z
У середмісті Житомира посеред вулиці утворилося провалля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:36:19Z
Як із фільму жахів. Запорізька область потерпає від нашестя сарани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:21:18Z
Окупанти в Криму бояться ударів Сил оборони – партизани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:15:45Z
Рух ділянкою Берестейського проспекту 23 липня буде частково обмежено
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:33:28Z
Загибель хлопця на канатній дорозі у Києві: під суд піде п'ятеро осіб, причетних до трагедії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:21:00Z
Україну накриє негода: перелік областей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:09:24Z
Росія захопила населений пункт біля адмінмежі Дніпропетровщини
FaceNews
2025-07-22T07:57:12Z
Український гурт «Антитіла» заспівав українською мовою хіт «Смотри в меня» і представив кліп, яким просто довів до мурах, адже там показані реалії війни.
FM-TV
2025-07-22T10:49:26Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
Війська РФ обстріляли театр у Херсоні, пошкоджений фасад
УкраинФорм
2025-07-21T14:27:15Z
Щасливий від найпершої зустрічі: Бакланов розповів про нову закоханість після розлучення з Цимбалару
Вива
2025-07-21T14:21:49Z
У трьох областях України зафіксовано спалахи гострих кишкових інфекцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:45:05Z
Яка їжа влітку особливо небезпечна? Фахівець дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:06:37Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
Українці в лідерах. Іноземці скуповують житло в одній із туристичних країн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:06:58Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Змішайте кабачки з вівсянкою: рецепт оладок, які ви ще точно не готували
Telegraf
2025-07-21T14:36:44Z
Від нього просто зносить дах: неймовірний рулет "Снікерс", який вдасться у всіх
24tv
2025-07-21T14:33:07Z
Олена Шуляк розповіла, як зміниться житлова політика в Україні
VGorode
2025-07-22T12:18:57Z
Спека на межі можливостей людини: в Ірані температура перевищила 50 градусів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:27:37Z
Шмигаль розповів, звідки планує брати кошти на оборону України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:00:28Z
Сестра принців Гаррі та Вільяма знайдена мертвою у Британії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:48:26Z
Папа Римський Лев XIV хоче відновити відносини з РПЦ
FaceNews
2025-07-22T07:51:41Z
Литовська кампанія "Radarom!" придбала для України понад 2 тисячі дронів
Европейская правда
2025-07-22T07:43:34Z
Україна та Данія розробляють перехоплювач дронів зі штучним інтелектом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:21:02Z
ГУР показав з чого складається новий російський безпілотник
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:09:25Z
Швейцарські юристи допоможуть Україні повернути кошти за неякісні та непоставлені боєприпаси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:48:28Z
Україна та Франція створять фонд відновлення: АПК серед напрямів фінансування
AgroPortal
2025-07-22T12:00:34Z
На Кіровоградщині прогнозують менший урожай кавунів
AgroPortal
2025-07-22T11:30:53Z
Pepsi випустила корисну колу: рецепт напою змінено вперше за 20 років
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:48:35Z
Названо трійку компаній-лідерів на ринку розмінування сільгоспземель
AgroPortal
2025-07-22T10:30:32Z
Оприлюднено рейтинг найбільших інвесторів в освіту в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:09:38Z
На Херсонщині зберуть набагато менше кавунів, ніж до війни
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:00:59Z
Вишня від населення врятувала сезон заморожування в Україні
AgroPortal
2025-07-22T10:00:51Z
Суд у Гаазі зняв арешт із активів «Газпрому»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:57:32Z
Порт Чорноморськ прийняв перше лінійне контейнерне судно
Agravery
2025-07-22T09:45:14Z
Визначилися суперники збірної України з баскетболу 3х3 на етапі Жіночої серії у Сумгаїті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:43Z
Тхеквондист Гарбар здобув бронзу Універсіади
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:03:35Z
«Хамрун» – «Динамо»: де дивитися гру кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:57:11Z
Олімпійський чемпіон з РФ, який погорів на допінгу, поскаржився на англосаксів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:42:50Z
Поліція затримала киянина, який відкрив стрілянину, святкуючи перемогу Усика
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:33:07Z
Українські арбітри працюватимуть на грі кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:30:13Z
Україна здобула першу нагороду Європейського юнацького олімпійського фестивалю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:03:20Z
Олександр Караваєв: На зборах навантаження важливіші за результат
Football.ua
2025-07-21T15:30:06Z
Сауль передумав переходити в Трабзонспор
Football.ua
2025-07-21T15:24:45Z
У Москві згоріло авто директора підприємства, яке виробляє дрони – медіа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:36:06Z
«Мінував» заклади у Чехії, Словаччині та Литві: мешканець Дніпра отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:21:38Z
Російські дрони ударили по Сумам: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:09:29Z
У Сумах дрон влетів прямо на дорогу, коли там був активний рух авто: відео моменту
FaceNews
2025-07-22T12:06:01Z
На Одещині посадовця ТЦК спіймали на хабарі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:36:27Z
Суд відсторонив Гадзала від керівництва НААН
AgroPortal
2025-07-22T11:00:30Z
Підпільний нафтозавод працював на Київщині. Поліція повідомила, куди збувалося пальне
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:18:10Z
Літак німецьких ВПС здійснив аварійну посадку через дим на борту
Европейская правда
2025-07-22T10:09:52Z
РФ пошкодила пожежно-рятувальну частину в Одесі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:36:03Z
Морські мешканці потерпають від аномальної спеки Середземномор'я: вчені б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:15:05Z
YouTube-канали Китаю, Росії та інших країн видалено: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:15:34Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
На це пішло 20 років: створено "магічні стани" для боротьби з помилками у квантових комп'ютерах
24tv
2025-07-21T15:09:27Z
Сейсмічна активність Єлловстоуна виявилась удесятеро вищою, ніж вважали
360ua.news
2025-07-21T15:05:58Z
У Windows 11 знайшли приховану функцію
InternetUA
2025-07-21T15:01:08Z
У McDonald's новий конкурент? Маск відкрив кафе Tesla
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:54:25Z
Українці все частіше купують гібриди та електрокари: рейтинг лідерів ринку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:51:56Z
Двигун не глушити: порада патрульного, яка допоможе уникнути зайвих питань
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:24:50Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z