![Діти-біженці з України мають обов’язково відвідувати естонські школи: роз’яснення](https://thumbor.my.ua/eXNNIXnyB0SEE-4YYUIoXu-G9cY=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2F36513425f06e129cdbb19ed78293207f.jpg)
Діти-біженці з України мають обов’язково відвідувати естонські школи: роз’яснення
Діти-біженці з України мають обов’язково відвідувати естонські школи: роз’яснення
Усі діти до 17 років, які живуть у Естонії, в обов'язковому порядку мають відвідувати місцеві школи до здобуття основної освіти. Це стосується і школярів-біженців, навіть якщо вони продовжують заняття онлайн в Україні, пише ERR.
Таку відповідь надало Міністерство освіти і науки на запит від адміністрації міста Кохтла-Ярве щодо того, чи повинні діти-біженці відвідувати естонські школи, якщо вони продовжують навчатися в Україні через інтернет. Мова йшла про учнів 6-11 класів.
«Якщо учень також бажає дистанційно навчатися у себе на батьківщині, то спільно зі школою для нього має бути розроблений індивідуальний навчальний план. Також йому слід пояснити, які з отриманих в українській школі знань можуть бути враховані в естонській програмі", - зазначили у міністерстві.
Водночас 11-класники не зобов’язані бути серед учнів естонських шкіл, оскільки гімназійна освіта в країні є необов’язковою. Такі учні можуть безперешкодно дистанційно здобувати освіту в Україні.
Нагадаємо, українські учні, які наразі перебувають в Польщі та чиї сім’ї знаходяться у скрутному становищі, можуть претендувати на отримання шкільної стипендії та/або шкільної допомоги. Але потрібно встигнути подати заявку до 15 вересня.
Понад три роки минуло від початку пандемії ковіду, майже півтора — від повномасштабного вторгнення Росії. Вимушена пауза в навчанні, пошкоджені та зруйновані школи, блекаути, неможливість організувати очні заняття в деяких регіонах — Україна живе в пекельному вирі війни. Які є вирішення цих проблем, розмірковує операційна директорка ГО «Освіторія» Анна Сидорук у статті для ZN.UA «Як Україні долати освітні втрати».