MY.UAНовини
ТРК «Таврія». Осередок російської пропаганди на Херсонщині
ТРК «Таврія». Осередок російської пропаганди на Херсонщині

ТРК «Таврія». Осередок російської пропаганди на Херсонщині

Хто з українських медійників пішов на співпрацю з ворогом.

«Детектор медіа»  започаткував  проект «Медіаколаборанти». У проєкті «Медіаколаборанти» ми збиратимемо та публікуватимемо інформацію про тих українських медійників, які після початку повномасштабного вторгнення Росії добровільно перейшли на бік ворога та поширюють пропаганду на тимчасово окупованих територіях. Також ми будемо писати про тих, хто пішов на співпрацю з окупантами з 2014 року і зараз продовжує брати участь в інформаційній війні проти України на окупованих територіях Криму та Донбасу. Дані про цих людей збиратимемо і з відкритих джерел, і з власних джерел на окупованих територіях, а також з офіційних справ, які вже порушені державними органами України, зокрема СБУ. 

Перший оглядовий текст проекту був присвячений медіаколаборантам Херсону.

Сьогодні ми більш докладно розповідаємо про осередок російської пропаганди на Херсонщині ТРК «Таврія».

Росіяни захопили приміщення херсонської філії Суспільного 2 березня 2022 року — одразу як зайшли у місто. Окупанти намагались якнайшвидше взяти під контроль усі медіа та відрізати доступ людей до правдивої інформації. Спочатку мовника перелаштували на трансляцію російських телеканалів, а згодом з’явився місцевий аналог кремлівської пропаганди — телерадіокомпанія «Таврія».

Працювати в новій редакції запрошували журналістів Суспільного, студентів, блогерів і взагалі будь-кого, хто не погребував би на камеру розповідати про «укронацистів», «біолабораторії» та як «бомбили Донбас». Більшість із них відмовилася, тож окупантам довелося залучати вже перевірених пропагандистів з окупованих частин Донеччини й Луганщини чи Росії. Однак були й ті херсонці, які на співпрацю погодилися: хтось з ідейних міркувань, а хтось — за гроші. «Детектор медіа» розповідав про журналістів Херсонщини, яким уже було висунуто підозри у співпраці з ворогом і кого взагалі можна вважати колаборантами. Тепер ми розкажемо про них більш детально.

ТРК «Таврія». Початок

За словами менеджера філії «Суспільне Херсон» Михайла Сваричевського, коли окупанти заходили на територію телекомпанії, там був лише співробітник поліції охорони, а в укриттях ховалися цивільні люди. «Охоронець зрозумів, що він один нічого не зробить і вирішив спуститися до цивільних у бомбосховище. Російських військових було приблизно сім-вісім чоловік, вони одразу відімкнули систему відеоспостереження та зачинили бомбосховище з обох сторін. Люди просиділи там близько шести годин, а росіяни навіть не усвідомлювали, що там внизу хтось є. Аж згодом, коли вони почали оглядати повністю об’єкт, вони виявили, що там цивільні особи й охоронець. Жодної фізичної сили до цих людей не застосовували, в них просто перевірили документи, записали дані та відпустили. Ось із того моменту і до деокупації міста ми взагалі не мали туди доступу», — розповів менеджер філії.

Тоді ж російські телеграм-канали почали поширювати відео, де застарілу студію Суспільного видавали за чинну — аби показати всім «зубожіння» Суспільного.  Насправді ж на відео було складське приміщення, а техніка, що там перебувала, підлягала списанню. Однак пропагандисти казали, що студія в такому стані, бо «нацисти» розкрадають бюджетні кошти.

Михайло Сваричевський зазначає, що редакція не робила масової евакуації співробітників, бо за колективним рішенням кожен сам мав обрати, в якому напрямку виїжджати, чи залишитись у місті.

Колишня шеф-редакторка «Суспільне Херсон» Наталя Верлата з родиною перебувала в окупації, допоки місто не було звільнено ЗСУ. Через те, що продовжувати працювати було небезпечно, Наталя передала обов’язки колегам, які виїхали, і за порадою керівництва змінила номер телефону та всі месенджери. За її словами, створюючи нове медіа, окупанти намагалися використовувати знайомі для херсонців бренди «Скіфія» та «Таврія». «Росіянам не вдалося відкрити “Таврію” так швидко, як їм хотілося. Вони планували запуститися під колишньою назвою державної телерадіокомпанії “Скіфія”, яку пізніше було переформатовано під Суспільне. Потім передумали і назвали ТРК “Таврія”. Але це теж не їхнє ноу-хау, в Херсоні вже існував радіоканал “Таврія”, ще в часи існування “Скіфії”. Вони вважали, що відомі херсонцям назви принесуть успіх, однак нічого у них не вийшло», — розповіла Наталія Верлата.

Журналістка каже, що коли працівники Суспільного востаннє були на телеканалі, їм вдалося забрати не більше, ніж вміщалося до рук: «Ми взяли з собою речі, в яких виходили в ефір, і робочі телефони. Студійні камери, плазмові телевізори, нові комп’ютери, які тільки-но закупила київська дирекція, дорогі особисті дрібнички на кшталт фотографій дітей — усе залишилося там. Окупанти підганяли до будівлі філії вантажівки та вивозили всю нашу апаратуру. Пізніше вони переробили студії, зробили ремонт і завезли свою техніку. Однак попри шикарні ремонти на верхніх поверхах, на сходах та у сховищах був суцільний бруд, розкидана зацвіла їжа, гнила картопля та консерви, брудний військовий одяг і сміття. Напевно, це і є головна ознака “русского міра”. Яскраві та прибрані лаштунки, а те, що за ними — просто жахливо. Вони облаштували там спостережний пункт, заклали його мішками з піском і потім почали створювати цей телеканал. Перше, що вони зробили — це перемкнули нашу телевізійну вежу на російські канали. Але у нас, на щастя, були супутники й ми могли дізнаватися хоч якусь українську інформацію та розуміти, що відбувається». 

Суспільне після деокупації. Фото Наталя Верлата

Перебував у окупації і автор «Центру журналістських розслідувань» Олег Батурін. Він каже, що навесні та на початку літа, ще до запуску «Таврії», замість Суспільного мовника почали транслювати кримські телеканали: «“Таврія” була створена не від самого початку — окупанти віддали цей сектор на поталу так званим кримським журналістам. На телеканалі “Крим24” з’явилися окремі вкладки для Херсонської та Запорізької областей, кримчани почали знімати сюжети й випускати щоденні програми, у них з’явилися відповідні логотипи. Було видно, що журналісти роблять дуже багато нехарактерних для місцевих, смішних помилок. Імовірно, тому співпраця з кримчанами й не тривала довго, почався активний пошук пропагандистів серед місцевих. “Таврією” вже займались інші куратори, відбувся перерозподіл ринку і грошовий потік потрапив до рук російського пропагандиста та поплічника Євгенія Пригожина Олександра Малькевича».

Наталя Верлата зазначає, що Малькевича прислали, бо серед херсонців не знайшлося такого «могутнього» медійника, який би очолив інформаційний фронт. Олександр Малькевич став засновником не лише ТРК «Таврія», з початку повномасштабної війни він встиг відкрити телеканали «Zа ТВ» у Мелітополі та «Маріуполь 24» на Донеччині. Крім того, він влаштувався завідувачем кафедри журналістики Херсонського державного університету, на базі якого створив медіашколу. Студенти цих закладів теж уже працюють на «Таврії». При тому, що навіть не всі з них досягли повноліття. Журналіст «Центру журналістських розслідувань» Петро Коберник каже, що наймолодшій журналістці Владі Луговській на початку її роботи ледь виповнилося 16 років. «Окупанти понабирали на телеканал багато молоді, дехто з них взагалі ніякого відношення до журналістики ніколи не мав. А ті, хто роками був у професії, особливо не афішуються. Насправді 90% херсонських журналістів на співпрацю з окупантами не пішли», — зазначає Петро.

«Таврію» запустили торік 30 липня. Крім новин, канал транслює «аналітичні» пропагандистські програми штатних авторів, а також російські проєкти «Люди РФ», «Театры России», фільми та серіали. Рухомий рядок, що іноді з’являється внизу екрана, запрошує херсонців «вступити в ряди добровольчого загону ім.Маргелова». За участь у війні проти України обіцяють гідну оплату, сучасне спорядження та страхування життя. 

Торік у жовтні після наступу Збройних сил України весь персонал ТРК «Таврія»втік із Херсона до Генічеська.  Водночас працівники Суспільного змогли повернутися до рідної редакції у листопаді, коли ЗСУ остаточно звільнили місто від окупантів. За словами менеджера філії Михайла Сваричевського, через те, що редакція втратила контроль над телебаченням і досі працює віддалено, основна увага надається диджитал-платформі.

«Під час окупації були журналісти, які залишились у Херсоні і, попри загрозу життю, намагалися передати якусь інформацію, сфотографувати певні події, зробити аудіозаписи та навіть вмикалися в “Єдиний марафон”. Звісно, після деокупації у нас більше можливостей, однак ми втратили 98% нашого матеріально-технічного забезпечення. Зараз з’явилася підтримка міжнародних організацій, компанія займається залученням донорів, щоб потроху відновити технічне обладнання. Однак обстріли Херсона тривають, ми не хочемо нехтувати безпекою наших працівників, тож про створення якоїсь бази говорити важко. Крім того, поки тривають обстріли з лівобережжя, немає можливості відновити телевежу», — зазначив Сваричевський.

Зруйнована телевежа. Фото Наталя Верлата

Керівництво «Таврії»

Колишній журналіст, херсонець Євген Бриков обіймає «посаду» так званогоміністра інформаційної політики Херсонської області. За часів Януковича Бриков працював прессекретарем голови Херсонської обласної державної адміністрації Миколи Костяка від Партії регіонів, був співорганізатором херсонського антимайдану. У 2015 році створив інформаційну агенцію «Улюблене місто» та сайт «Любимий Херсон». Навички медіаменеджера знадобились і під час окупації — за словами херсонських журналістів, саме він стояв у витоків «Таврії». Бриков дзвонив місцевим медійникам, пропонував роботу й проводив співбесіди. Крім того, він брав участь в організації та проведенні російського псевдореферендуму.

Євген Бриков

Проросійськими поглядами відома вся родина Брикових. Його мати Тетяна — колишня перша секретарка Дніпровського райкому комсомолу та наразі активна прихильниця російського ставленика на Херсонщині Володимира Сальда. Батько Євгена Олександр Бриков за життя був головним редактором радіо Херсонської обласної державної телерадіокомпанії «Скіфія» та членом Міжрегіональної спілки письменників України та Росії. Рідна сестра — Тетяна Чугуєва, керувала каналом «Перший діловий», а зараз очолює відеоредакцію російського сайту «Украина.ру», що входить до холдингу «Россия сегодня». 

Служба безпеки України вже висунула Брикову підозру у колабораційній діяльності. За даними правоохоронців, очолюваний Бриковим псевдоорган «забезпечує формування єдиної інформаційної політики країни-агресора на окупованій території, реєстрацію засобів масової інформації, ліцензійний контроль телебачення, радіомовлення та друкованих видань».  

У російському реєстрі юросіб вказані дві ТРК «Таврія»: державне унітарне підприємство, яке було зареєстроване у Херсоні ще 15 червня 2022 року, і автономна некомерційна організація — після переїзду у Генічеськ зареєстрована 22 березня 2023 року. Керівником «Державного унітарного підприємства “Херсонська обласна телерадіокомпанія "Таврія"» став донецький пропагандист та ексдиректор телекомпанії «Оплот» з окупованої частини Донеччини Ісмаїл Абдуллаєв. Однак у багатьох повідомленнях «Оплоту» й «Таврії» Абдуллаєв вказується під ім’ям Володимир. Те, що це одна особа, вказують самі донецькі джерела — в контактах дирекцій телеканалів він указаний як Абдуллаєв Ісмаїл (Володимир) Адалятович. Чому було змінене ім’я, Абдуллаєв ніде не зазначає, але Володимиром він назвав не лише себе, а й сина, який теж працює на «Оплот ТВ». Обидва Абдуллаєвих уже занесені до бази «Миротворець».

Ісмаїл Абдуллаєв був учасникомвивезення майна херсонської філії Суспільного — менеджер мовника Михайло Сваричевський упізнав речі, техніку та «ГАЗель», якою пропагандисти разом із військовими окупаційної армії потрапили під обстріл ЗСУ. Небезпечну ситуацію спровокували самі росіяни: автівки їхали переправою біля Антонівського мосту близько 23-ї години, коли цивільним це можна було зробити тільки до восьмої години вечора.

У той вечір працівники «Таврії» втекли з Херсона до Генічеська, Ісмаїла Абдуллаєва можна побачити на світлинах з перезапуску телекомпанії.

«Пройшло урочисте відкриття відтвореної студії, урочисто запустили мовлення. Наші дизайнери вигадали новий пресвол, на якому внизу зображена колона машин зі співробітниками каналу під Антонівським мостом у Херсоні, яка потрапила під обстріл. Перша з них — це, власне, машина, якою їхав я. Друга — Газель із технікою, у третій машині був директор “Таврії” Володимир Абдуллаєв», повідомляв Олександр Малькевич. 

 

Ісмаїл Абдуллаєв та Олександр Малькевич

Володимир Сальдо нагородив Ісмаїла Абдуллаєва медаллю за відвагу, а українські правоохоронці висунули «герою» заочну підозру у колабораціонізмі, тож за антиукраїнську діяльність йому «світить» до 12 років ув’язнення.

Попри те, що компанія переїхала та з’явився клон із новим директором, вона не перебуває у стані припинення й Абдуллаєв досі значиться її очільником. Директором «автономної некомерційної організації Херсонської області “Телерадіокомпанія "Таврія"», що створена в березні, вказаний Євген Глотов — колаборант, родом із Євпаторії. Він є керівником одного з найбільших пропагандистських інформаційних агентств Криму — NewsFront. Через це проти нього були запроваджені санкції Великою Британією, США, Канадою, Австралією, Україною та Новою Зеландією. Власником NewsFront є кримський пропагандистКостянтин Книрік, який разом із херсонським колаборантом Кирилом Стремоусовим підіймали радянський «прапор перемоги» у Херсоні.

Євген Глотов

З 2017 року Глотов є директором ТОВ «Севастопольське телебачення», яке серед видів діяльності має не лише виробництво телепередач, а й радіомовлення, друг книг і газет, торгівлю грампластинками, компакт-дисками та сувенірами. У 2019 році він балотувався до російського парламенту Криму від партії «Родіна», однак обраним не був. При цьому основним місцем роботи під час виборів вказував ТОВ «Креативне агентство «Студмедіа», засновником якого теж є Книрік.   

Крім Глотова, на «Таврії» працює ще один кримчанин — Сергій Кочнєв. Він обіймає посаду шеф-редактора авторських програм ТРК «Таврія». Кочнєв разом із Глотовим є у списку колишніх засновників Кримської регіональної організації загальноросійської громадської організації «Російський союз молоді». До того, як почати працювати на «Таврії», Кочнєв займався стендапом, працював на корпоративах і вечірках, а також був ведучим на російському «Радіо Крим». Торік навіть отримав відзнаку в номінації «Журналіст року: радіо» від щорічної премії «Журналіст року — 2022». Тепер Кочнєв показово прибирає вулиці в сюжетах «Таврії» і, як він каже, «відбивається від української пропаганди».

Сергій Кочнєв

Єдина з медійниць «Суспільного Херсон», хто пішла на співпрацю та отримала високу посаду на «Таврії» — журналістка Ганна Коробова. Вона стала головною редакторкою телебачення, а її чоловік Вадим Коробов — оператором. Ганна ледь не єдина з херсонських журналістів-перебіжчиків, хто має великий досвід у професії. Вона працювала на Херсонському обласному телеканалі «Скіфія», а потім — у філії ПАТ НСТУ «Регіональна дирекція UA:Херсон». У 2019 році їй довелося піти через скандал — виявилося, що журналістка відвідувала Крим після анексії півострова. Ба більше, її мати, народна артистка України, співачка Наталія Лелеко брала участь у музичному фестивалі «Оксамитовий сезон», який проводився за підтримки фонду «Русскій мір». Після звільнення з Суспільного Коробова працевлаштувалася в телекомпанію «ВТВ+», власниця якої Тетяна Каменська одразу після великого вторгнення пішла на співпрацю з росіянами. І Коробова, іКаменська також отримали підозри в колабораційній діяльності від СБУ.

 Ганна Коробова

Співпрацю Вадима Коробова з окупантами підтверджують херсонські журналісти. Хоч сам Коробов свою роботу ніяк не афішує, його видав кумедний випадок: на відео, де викрадений із херсонського зоопарку єнот кусає Володимира Сальда за палець, на задньому фоні можна впізнати Вадима Коробова з камерою. У херсонській медіаспільноті кажуть, що подружжя переїхало до Генічеська перед деокупацією Херсона, а зараз шукає кращої долі десь у Росії, однак наразі ця інформація не підтверджена.

 Вадим Коробов

Ще один херсонець Андрій Бурдельний очолює редакцію радіо «Таврія». До повномасштабного вторгнення він був не дуже медійним, однак у соцмережах указує, що працює журналістом. На сайті «Кореспондент» Бурдельний був підписаний як журналіст рашистського ресурсу KhersonLife ще у 2015 році. 2 серпня стало відомо, що він балотується до так званої «Херсонської обласної думи» від партії «Єдина Росія». За свою роботу Андрія Бурдельного внесли до бази «Миротворець».

Узяти участь у так званих виборах планує і програмна директорка ТРК «Таврія» Юлія Сипко. До повномасштабного вторгнення вона працювала на посаді завідувачки лабораторії з питань удосконалення підготовки кадрів державної служби та місцевого самоврядування Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації. Тобто раніше її робота ніяк не була пов’язана з журналістикою, однак тепер вона веде телепроєкти «Польова пошта», «Епоха відродження» про те, як райони Херсонщини «розквітли за час російського звільнення», та «Розмова з губернатором», де щоразу бере інтерв’ю у Володимира Сальда.

Сипко була в одній із тих автівок, які потрапили під удар ЗСУ під час утечі з Херсона у жовтні. За це перший заступник керівника Адміністрації Президента Росії Сергій Кирієнко нагородив її російською медаллю «За відвагу». Водночас Служба безпеки України висунула підозру у колабораціонізмі.

 Юлія Сипко з Сергієм Кирієнко

Молоді перебіжчики та «залітні» пропагандисти

У редакції «Таврії» працює чимало нових для Херсонщини облич. Наймолодшій «журналістці» Владиславі Луговській у жовтні 2023 року виповниться 17 років, дівчинка навчалась у херсонській гімназії №20. У деяких сюжетах вона з’являлася під псевдонімом «Влада Андрєєва». Вона стала випускницею медіашколи, яку Олександр Малькевич заснував лише торік. Вочевидь, аби стати пропагандистом, довшого навчання і не треба. Вона веде свій блог на ютубі «Insider Влада», де поширює різні пропагандистські відео. Наприклад, дівчина знімає зруйнований Маріуполь і каже, як щоразу налаштовується на те, що там побачить, але радіє, що місто «відбудовується». Або відео, де 17-річна Влада їде автівкою з російськими прапорами під пісню путініста Олега Газманова «Я рожден в Советском Союзе». Також вона каже, що не боїться казати щось хороше про Росію, а боятися мають ті, хто каже про неї погано. При цьому дівчинка зазначає, що на її каналі пропаганди немає. Обстріл на Антонівському мосту, під який потрапили працівники «Таврії» з російськими військовими, став історією-візитівкою для Влади. За це президент Росії Володимир Путін особисто вручив Владі «орден мужності». Під час виступу вона сказала, що присвячує свою нагороду «тим героям, які в зоні бойових дій б’ють українську нацистську нечисть за нашу батьківщину, за нашу країну, за нашу Росію». Також Влада отримала премію «Час героїв» всеросійської премії молодіжних досягнень «Час молодих». Після втечі з Херсонської області Влада з родиною переїхала до Москви, де тепер знімає власну пропагандистську програму «Московські розмови Влади Луговської» та готується до навчання в російському бюджетному виші — Президентській академії РАНХіГС (Російська академія народного господарства і державної служби).

Владислава Луговська і Володимир Путін

Наймолодшою пропагандисткою, яка вже отримала підозру у співпраці з ворогом, є 20-річна Ольга Тетеря. Вона іноді з’являється у сюжетах «Таврії» під псевдонімом Алевтина Новороссийская. До повномасштабного вторгнення Тетеря навчалася в ХДУ на факультеті «Біології, географії та екології», а з початком окупації вирішила змінити профіль на «Журналістику та медіакомунікації». Вона вступила на факультет до Малькевича й закінчила його медіашколу. Дівчина «засвітилася» на фото з херсонським пропагандистом Кирилом Стремоусовим і так званою «заступницею голови уряду Херсонської області» Катериною Губарєвою. В соцмережах Тетеря викладає фото і з «колегами» по ТРК «Таврія», зокрема з Серафимом Івановим — росіянином, який працює редактором на телеканалі та водночас є начальником херсонського регіонального штабу «Юнармії». Також Іванов — член організації ветеранів локальних війн і військових конфліктів «Бойове братство».

Ольга Тетеря з Серафимом Івановим 

Рашистські пабліки дуже багато писали про обстріл біля Антонівського мосту, що допомагає ідентифікувати співробітників окупаційної «Таврії». Зокрема повідомлялося про нібито поранення Юлії Смірнової. Журналісти херсонського видання «Мост» писали, що вона у своєму телеграм-каналі підтвердила їхнє пересування переправою не як цивільних осіб: «…Чому нас, журналістів, зібрали по тривозі о 22.00, оголосили виїзд після початку комендантської години? Щоб потім можна було спокійно говорити, що була комендантська година і мирних там не було? Хто так підставив машини з обладнанням, людей, дітей? Вранці на переправі люди їздили спокійно. І навіщо ви, колеги-журналісти, знімаєте та викладаєте в соцмережах свій від’їзд? Світ брехні, обману та піару. Будьте обережні, друзі, вірте тільки своєму серцю і чиніть по совісті». Зараз за її номером телефону немає телеграм-каналів, а на фейсбуці та «Вконтакті» лише пости з хендмейд-прикрасами, якими Юлія займалася до повномасштабного вторгнення.

Далеким від журналістики був і херсонець Владислав Владіміров. Він також після втечі до Генічеська опинився у лікарні. До роботи на «Таврії» він займався блогерством, непрофесійною відеозйомкою. Його ютуб-канал існує одинадцять років, однак має трохи більше тисячі підписників, а відео збирають лише декілька сотень переглядів. Зараз він веде два авторські телепроєкти «Витверезник» та «Зона окупації». Обидві передачі токсичні для перегляду людям зі здоровою психікою: в одній Владіміров сидіть у костюмі лікаря, звертається до аудиторії «шановні пацієнти» та порівнює український патріотизм з алкозалежністю, а в другій розповідає про Херсон як про окуповане Україною місто.

Владислав Владіміров

Пропагандою, яку на «Таврії» називають аналітикою, займається Костянтин Мочар. Він веде проєкти «Гостра тема» та «Херсон Live» під псевдонімом Юрій Руснак. Імовірно, новим ім’ям пропагандист користується, адже перебуває у розшуку СБУ, а також потрапив на «Миротворець» за антиукраїнську агітацію і пропаганду та відкриту підтримку бойовиків окупованих частин Луганщини й Донеччини. Мочар народився в селищі Дубове Тячівського району Закарпатської області, з 2000-го є громадянином Росії. З 2018 року як політолог веде блог на російському ресурсі «КОНТ | Платформа для социальной журналистики». З 2021 року проти Мочара було порушене кримінальне провадження за ч.1 ст.110 Кримінального Кодексу України: «Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій». З серпня минулого року у соцмережах Мочар зазначає, що працює журналістом, але уникає назви медіа: «Журналіст, політичний оглядач в одній із компаній».

Костянтин Мочар

Про оператора Руслана Вознесенського відомо небагато. До повномасштабного вторгнення він працював на Суспільному та підробляв на різні телекомпанії фрилансом. Виїжджав із Херсона до Генічеська разом з іншими співробітниками «Таврії». За словами колишніх колег по Суспільному, Вознесенський ніколи не проявляв проросійської позиції, тож багатьох здивував його вчинок.

Ведучий «Херсон Live» на ТРК «Таврія» Данило Санітар не просто мав проукраїнську позицію, він вів соцмережі українською та протягом місяця окупації Херсона був у складі Муніципальної варти. Санітар родом із Миколаєва, до повномасштабного вторгнення був активістом, оперним співаком, актором і постійним учасником інтелектуальних ігор. У перші дні великої війни займався волонтерством, проводив фінансові збори на допомогу Херсонській лікарні.

За даними СБУ, Данило Санітар погодився працювати на окупаційну владу наприкінці березня 2022 року після спілкування з представниками російської ФСБ з позивними «Тайсон» і «Спартак». З літа 2022 року Санітар почав виступати на різних пропагандистських заходах, співати російські пісні та закликати місцевих жителів брати участь у незаконному референдумі з «приєднання» Херсонщини до Росії. У жовтні перебрався до Генічеська, де почав вести пропагандистський телеграм-канал і став головним режисером незаконно створеного «Херсонського обласного російського академічного музично-драматичного театру».

Вознесенському та Санітару також висунуто підозру у колабораціонізмі та загрожує до 12 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до 15 років і конфіскацією майна.

Теги за темою
Херсон
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
NAVI перемогли російську Team Spirit та вийшли у плей-оф IEM Katowice 2025
24tv
2025-02-04T12:31:27Z
Підводний грязьовий вулкан є притулком для морського життя в Арктиці
Portaltele
2025-02-04T12:21:53Z
Найкращі Android смартфони для покупки у 2025 році
InternetUA
2025-02-04T12:16:47Z
Наступний випуск State of Play може відбутися вже незабаром – що покаже Sony
24tv
2025-02-04T12:15:58Z
На iPhone з’явився вірус, який краде дані із фотографій
InternetUA
2025-02-04T12:01:48Z
Астронавтка NASA розповіла про жахливі наслідки перебування в космосі протягом 8 місяців
TSN
2025-02-04T12:00:35Z
Новий стандарт та інновації: ASUS пропонує новітнє рішення для корпусу ноутбука
Фокус
2025-02-04T12:00:33Z
Apple зупиняє розробку окулярів доповненої реальності — причина
InternetUA
2025-02-04T11:46:12Z
У січні до переліку російських антиукраїнських видань потрапило ще 9 назв
Детектор М
2025-02-04T11:42:45Z
Рецепт вареників до Масниці: гречані з сиром та вишнями у меді
TSN
2025-02-04T12:33:40Z
Соковитий мʼясний рулет із сиром: простий рецепт від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2025-02-04T12:30:52Z
Загадка для найуважніших: знайдіть серце серед равликів за лічені секунди
Gazeta UA
2025-02-04T12:27:19Z
Їх хочуть скуштувати усі: готуємо інстаграмні японські тістечка "Моті"
24tv
2025-02-04T12:21:02Z
Штучний інтелект врятував від зникнення острів у Карибському морі
24tv
2025-02-04T11:36:36Z
Запасають всю зиму: навіщо господині сушать картопляне лушпиння
GlavRed
2025-02-04T11:27:19Z
Які парфуми подарувати дівчині на День Валентина: 5 найкращих ароматів
24tv
2025-02-04T11:12:31Z
До 2050 року пиво може втратити свій звичний смак: вчені назвали причину
TSN
2025-02-04T11:06:56Z
Що не варто зберігати на відкритих полицях: шість речей, які створюють хаос в будинку
Gazeta UA
2025-02-04T10:30:32Z
Росіяни вдарили балістикою по Ізюму - четверо загиблих, 17 поранених
УкраинФорм
2025-02-04T12:27:30Z
Двоє вʼязнів Катеринівської колонії виманювали гроші у родичів зниклих військових
Украина Криминальная
2025-02-04T12:21:12Z
В Ізюмі вже 34 постраждалих від російського ракетного удару
УкраинФорм
2025-02-04T12:09:57Z
"Барбершоп на виїзді": у центрі Луцька діти постригли юнака
TSN
2025-02-04T12:06:54Z
В Одесі військовослужовця РТЦК та СП викрили у зловживанні впливом для «спасіння» від мобілізації
Украина Криминальная
2025-02-04T12:06:32Z
У Болгарії українка зарізала двох власних дітей: подробиці шокувальної трагедії
TSN
2025-02-04T12:06:24Z
Побиття неповнолітньої дівчини у Києві – до учасниць інциденту застосують заходи виховного характеру
Украина Криминальная
2025-02-04T12:00:55Z
Найбільший шахрай десятиліття отримав 45 тис. років ув’язнення
Украина Криминальная
2025-02-04T11:57:32Z
В Ізюмі з-під завалів дістали загиблого - кількість жертв ракетного удару РФ зросла до п’яти
УкраинФорм
2025-02-04T11:33:19Z
Бетіс повернув Кучо Ернандеса до Ла Ліги
Football.ua
2025-02-04T12:21:28Z
Топ-10 найдорожчих трансферів зими-2025
24tv
2025-02-04T12:12:58Z
Міжнародна федерація хокею не допустила збірну Росії на найближчі чемпіонати світу
ZN UA
2025-02-04T12:10:38Z
Міжнародна федерація хокею продовжила відсторонення збірних РФ і Білорусі
УкраинФорм
2025-02-04T11:57:07Z
Мілан орендував Соттіля та підписав Бондо
Football.ua
2025-02-04T11:48:10Z
Наша діаспора в Туреччині: Трабзонспор хоче підписати третього гравця Шахтаря та збірної України
24tv
2025-02-04T11:42:07Z
"Реально гасила": фехтувальниця Ольга Харлан розповіла про проблеми з алкоголем
GlavRed
2025-02-04T11:27:37Z
Біатлон. Розклад чемпіонату світу-2025
УкраинФорм
2025-02-04T11:27:21Z
"Благаю, не завершуй кар'єру": самовпевнений боксер кинув кинув виклик Усику
24tv
2025-02-04T11:24:07Z
Військові відверто розповіли про мобілізацію та як на фронті воюють засуджені
TSN
2025-02-04T12:33:40Z
"-3...-7 градусів": Діденко назвала дату посилення морозів в Україні
GlavRed
2025-02-04T12:27:40Z
У Києві стрімко здорожчали приміські маршрутки на 10-25 гривень: що відбувається
TSN
2025-02-04T12:18:39Z
ЦНС: Окупанти агітують українських дітей з ТОТ вступати до військових закладів Росії
Детектор М
2025-02-04T11:54:20Z
На Київщині знищено майже тонну небезпечних для здоров’я турецьких овочів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-04T11:48:49Z
На Донеччині і Дніпропетровщині - екстрені відключення світла
УкраинФорм
2025-02-04T11:45:51Z
У низці злочинів проти основ нацбезпеки підозрюється екссуддя з Луганщини
Украина Криминальная
2025-02-04T11:27:21Z
Битва за Куп'янськ. Чи зможе Росія прориватися через Оскіл?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-04T11:15:55Z
Прикордонники знищили російський дрон ZALA, який розвідував українські позиції на Донеччині
УкраинФорм
2025-02-04T11:12:19Z
Подруга Лесі Нікітюк прокоментувала, чи дійсно зірка приховує свою вагітність
TSN
2025-02-04T12:33:38Z
Доньки Віри Брежнєвої показали фото зіркової мами без ретуші
GlavRed
2025-02-04T12:27:39Z
У розпачі: молодуха Петросяна намагається принизити хейтерів
GlavRed
2025-02-04T12:27:00Z
MELOVIN розсекретив, за кого вболіває на Нацвідборі Євробачення-2025
24tv
2025-02-04T12:15:45Z
Пише картини і зксрічається з дівчиною: що відомо про названу доньку Пономарьова, яка зробила камінг-аут
Telegraf
2025-02-04T11:48:24Z
43 концерти в Україні за 50 днів – звітність гурту «Антитіла» за 2024 рік.
FM-TV
2025-02-04T11:46:24Z
Нацвідбір на "Євробачення-2025": де та коли дивитися, прогнози букмекерів та як голосувати
TSN
2025-02-04T11:36:21Z
Краща з адаптацій Стівена Кінга: фільм жахів «Мавпа» стартував з 90% на Rotten Tomatoes
ITC
2025-02-04T11:31:16Z
Ввели в оману: 5 трендів, про які дизайнери найбільше шкодують
24tv
2025-02-04T11:30:28Z
Ракетний удар по Києву: видатна українська художниця залишилися без житла та потребує подомоги
TSN
2025-02-04T12:33:29Z
Отримувачів "єПідтримки" змусять повернути гроші: що потрібно знати про "тисячу Зеленського"
Знай
2025-02-04T12:30:44Z
У Канаді громада підтримала українських воїнів, які прибули на Invictus Games
УкраинФорм
2025-02-04T12:30:40Z
Українські Су-27 почали використовувати 1000-фунтові керовані авіабомби
GlavRed
2025-02-04T12:27:43Z
Торік майже 600 тисяч родин отримали ₴6500 допомоги на дитину - Шмигаль
УкраинФорм
2025-02-04T12:12:57Z
Мобілізовані у СЗЧ більше не втечуть: Сирський показав, як проходитиме підготовка
Знай
2025-02-04T12:12:08Z
Аніта Луценко розповіла, як у Таїланді поставила росіян на місце: "Вони були шоковані"
TSN
2025-02-04T12:06:43Z
Українські біженці у Великій Британії можуть втратити роботу та житло через затримки з продовженням віз
TSN
2025-02-04T12:06:13Z
Залишаться без коштів: кому з українців доведеться повернутися тисячу Зеленського
24tv
2025-02-04T12:03:50Z
Медики пройдуть навчання з ведення поширених психічних розладів за програмою ВООЗ
УкраинФорм
2025-02-04T12:06:45Z
Розширений пакет медпослуг для ветеранів: уряд погодив експериментальний проєкт
УкраинФорм
2025-02-04T12:03:39Z
На лікування онкохвороб у 2025 році передбачено понад 6,4 мільярда - МОЗ
УкраинФорм
2025-02-04T11:57:43Z
Понад 800 українських біженців в Естонії отримають допомогу на ліки
УкраинФорм
2025-02-04T11:48:47Z
Чи справді кава допоможе вам протверезіти після насиченої вечірки
24tv
2025-02-04T11:45:04Z
Магнітні бурі у лютому: стережіться цих днів
Знай
2025-02-04T11:36:59Z
Мити чи не мити: які продукти не люблять воду
24tv
2025-02-04T10:45:33Z
В застосунку Дія з’являться електронні рецепти та направлення до лікарів
24tv
2025-02-04T09:37:06Z
У «Дії» надходитимуть медичні сповіщення
Детектор М
2025-02-04T09:36:15Z
Новий крок для ринку бобових і сої: в Україні об’єднали дві галузеві асоціації
Agravery
2025-02-04T12:30:59Z
Від сьогодні запрацювали мита США проти Китаю, який запровадив заходи у відповідь
AgroPortal
2025-02-04T12:30:57Z
Зовнішнє фінансування України у 2025 році перевищує потребу, однак пошук грошей на 2026 рік може стати викликом. Чому?
AIN
2025-02-04T12:30:15Z
Митні бар'єри Трампа обвалили крипторинок
Хвиля
2025-02-04T12:27:55Z
Ryanair планує відновити польоти до України цьогоріч. Все через заяви Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-02-04T12:24:19Z
Пʼять посилок за секунду. «Укрпошта» завершила повну автоматизацію сортування
ГЛАВКОМ NET
2025-02-04T12:21:58Z
Глава МАГАТЕ прибув на електричну підстанцію «Київська»
УкраинФорм
2025-02-04T12:18:44Z
ЄС виділить Молдові 250 млн євро на енергодопомогу, з них 60 млн євро – Придністров’ю
Европейская правда
2025-02-04T12:12:08Z
Україна приєдналась до міжнародної системи ePhyto
AgroNews
2025-02-04T12:12:00Z
Чому взимку потрібно паркувати авто передом на схід: хитрий лайфхак
GlavRed
2025-02-04T12:27:42Z
Volkswagen готує новий доступний електромобіль
AutoGeek
2025-02-04T12:18:39Z
В Україну прибув висотний автогідропідйомник Hansin HS560
AutoCentre
2025-02-04T12:03:40Z
Hyundai представили великий електричний кросовер для сім'ї
ГЛАВКОМ NET
2025-02-04T12:03:36Z
Названо найпопулярніші кросовери у світі за 2024 рік
Фокус
2025-02-04T11:18:31Z
Продажі стартують вже влітку: кросовер Xiaomi YU7 розкрив нові подробиці
AutoGeek
2025-02-04T11:18:30Z
Найдорожчий мотоцикл усіх часів пішов із молотка за ціною понад мільйон доларів
Фокус
2025-02-04T11:12:54Z
У США знайшли кладовище рідкісних ретро-авто на узліссі
TSN
2025-02-04T10:48:33Z
З кумедної причини: Suzuki несподівано зупинила продажі п’ятидверних Jimny
ЗаРулем
2025-02-04T10:42:30Z
Чому скасування енергетичних санкції проти РФ можливе і що варто робити Україні
Европейская правда
2025-02-04T12:30:54Z
У США можуть створити суверенний "фонд багатства" за наказом Трампа
24tv
2025-02-04T12:30:51Z
«Призову підлягають усі юнаки віком від 18 до 26». Ексміністр оборони Латвії про підготовку до війни
ГЛАВКОМ NET
2025-02-04T12:30:23Z
ЗМІ: Столтенберг отримав посаду в уряді Норвегії на тлі розпаду коаліції
Европейская правда
2025-02-04T12:28:35Z
Влада штату Юта схвалить рішення щодо створення біткоїн-резерву протягом 45 днів
InternetUA
2025-02-04T12:28:03Z
ЄС у наступні тижні зосередиться на прискоренні постачань зброї Україні - фон дер Ляєн
УкраинФорм
2025-02-04T12:27:46Z
Що сталось із військами КНДР на фронті: у РНБО розкрили важливі деталі
GlavRed
2025-02-04T12:27:35Z
Посольство України працює над організацією зустрічей із командою Трампа – Маркарова
ZN UA
2025-02-04T12:27:24Z
У Польщі зростає негативне ставлення до українців, особливо – серед молоді
Европейская правда
2025-02-04T12:27:22Z