У ЄС перебувають понад 4 млн українців з тимчасовим захистом
Станом на кінець червня цього року в ЄС налічувалось понад чотири мільйони українців, які залишили свої домівки через повномасштабну війну і отримали статус тимчасового захисту в країнах блоку. Про це йдеться у опублікованих 9 серпня даних Євростату.
Основними країнами ЄС, які приймали у себе українців, є Німеччина, Польща та Чехія.
Німеччина дала прихисток 1 мільйону 133 тисячам 420 особам, або 28% від загальної кількості. Польща прийняла у себе 24% тих, хто виїхав, рятуючись від війни — 977 тисячам 740 українцям, а у Чехії налічується 349 тисяч 140 осіб — це 9% від загальної кількості.
Порівняно з кінцем травня 2023 року кількість тих, хто знайшов прихисток у Європі, зросла майже на 46 тисяч (+1,1%).
Найбільше зростання зафіксоване у Німеччині — майже 22 тисячі українців, в Чехії (понад дев’ять тисяч) та в Ірландії (3,1 тисячі).
Водночас, у двох країнах спостерігалося зменшення кількості осіб під тимчасовим захистом: у Польщі, яку залишили понад 13,5 тисяч українців, та в Італії, звідки виїхали трохи більше тисячі раніше зареєстрованих біженців.
За прогнозами експертів, до 2030 року населення України скоротиться до 32 мільйонів.
За даними Українського інституту майбутнього в Україні, в Україні нині з 29 млн. населення лише 12 млн. є економічно-активними, з яких працює лише 9,5 млн. Для порівняння, у Польщі з 37 млн. населення є 17,3 млн. економічно- активних людей, але з них працює 16,8 млн., тобто майже вдвічі більше, ніж в Україні. Частково тому і ВВП Польщі 2022 року становив майже 0,7 трлн. Про це в інтерв'ю Юлії Самаєвій розповідає експерт із міграційної політики «Андрій Гайдуцький: Розмова з українськими мігрантами це на 90% – про гроші та проекти і лише на 10% – про патріотизм».