MY.UAНовини
Готуватися треба вже зараз: чи чекати українцям блекауту, чим запасатися та скільки це коштує
Готуватися треба вже зараз: чи чекати українцям блекауту, чим запасатися та скільки це коштує

Готуватися треба вже зараз: чи чекати українцям блекауту, чим запасатися та скільки це коштує

Щоближче до закінчення літа, то частіше енергетики та профільні експерти говорять про можливе повернення графіків відключення електроенергії звичайним українцям. Понад те, попереджають, що майбутньої зими енергосистема країни може зіткнутися зі ще більшими викликами, ніж минулої – адже, зокрема, завдані їй Росією руйнування дуже масштабні і впоратися з ними за літо не вдалося.

І хоча 100%-ї гарантії того, що відключення світла повернутися, не дає ніхто, українців уже зараз закликають готуватися до них – бодай тому, що поки величезного ажіотажу немає, багато речей та обладнання можна купити за нижчими цінами. OBOZREVATEL зібрав всю інформацію про можливі відключення світла, а також розбирався, чим краще запастися на випадок нових блекаутів.

Чому світло знову можуть почати вимикати

Важливо розуміти: навіть якщо Росія не вдаватиметься до нових масштабних атак на українську енергомережу, і, отже, додаткових руйнувань не буде, повністю уникнути проблем не вдасться. Адже:

  • з холодами споживання електрики зросте;
  • отже, зросте і навантаження на і так ослаблену енергосистему країни.

"Україна споживатиме більше, і може виникнути значно більший дефіцит, який не вдасться покрити імпортом. Коли імпорту не вистачить, систему доведеться балансувати відключеннями", – пояснив раніше ЗМІ виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Ще одна можлива проблема пов'язана із генерацією електрики. Зокрема, відсутність у мережі Запорізької АЕС.

"Якщо Запорізькій АЕС у системі не буде, то у нас будуть досить відчутні проблеми з генерацією. Розмір цього дефіциту, як мені особисто видається, перекрити імпортом ми не зможемо. Просто стільки імпорту ми не затягнемо. Тому взимку цілком можуть бути обмеження", – пояснив директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.

Його підтримує голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус. Він зазначає: Україна залежна від великих об'єктів, що генерують, які видають електроенергію через великі підстанції. Відповідно, критично важливе значення має запас міцності тих підстанціях, "а зараз він недостатній" .

Що купити

У зв'язку з цим і енергетики, і експерти закликають українців не тягнути до останнього та почати готуватися до можливих блекаутів уже зараз. А то потім і ціни можуть злетіти, та й не факт, що дефіциту не буде. Згадайте ситуацію із зарядними станціями минулої осені та робимо висновки.

OBOZREVATEL провів опитування і з'ясував, що для комфортного життя з періодичними довгими відключеннями світла українці насправді купували не так і мало різних товарів. Що є додатковим аргументом потурбуватися про це вже зараз.

Умовно все потрібне можна розділити на кілька груп. Отже:

  • Забезпечення енергією.

Перше і, безумовно, найважливіше. Для тих, хто живе у приватному будинку, найкращим варіантом буде генератор. Як підрахували раніше в Міністерстві реінтеграції, зазвичай для роботи побутових приладів на кшталт холодильника, електрочайника тощо достатньо генератора на 3 квт.

Ціни на них різняться залежно від параметрів. Наприклад, можна купити як за 9 139 грн, так і за 37 300 грн.

А от якщо в будинку є опалювальний котел або електроплита, то знадобиться пристрій більшої потужності – близько 5 кВт. У разі постійної роботи електричного опалення, насоса і бойлера краще придбати генератор на 7 кВт.

Тут ціни також різняться залежно від різних показників. Можна придбати, наприклад, як за 36 299 грн., так і за 131 570 грн.

До речі, раніше OBOZREVATEL розповідав, як правильно зберігати та користуватися генератором. А також який найкраще вибрати, виходячи з ваших потреб.

Загалом же, в Україні найчастіше вибирають бензинові або дизельні генератори – газові генератори, а також двопаливні (газ + бензин) не користуються великою популярністю з низки причин: зокрема високих вимог до якості газу та низької автономності.

Відповідно, потрібно запастись і пальним. За даними Enkorr, 8 серпня:

  • бензин А-95 у середньому коштував 50,69 грн/л;
  • дизель – 49,98 грн/л.

І оскільки пального потрібно буде багато – бензиновий генератор потужністю 3 кВт, споживатиме в годину близько 1 л бензину, а такий же дизельний буде "їсти" 0,6 л пального на годину, – купити його найкраще зараз. Адже, як розповів OBOZREVATEL гендиректор однієї з мереж АЗС Леонід Косянчук, найближчим часом ціни на бензин можуть зрости відразу на 3-4 грн за літр. Тобто, вартість А-95 може досягти близько 51,5–52,5 грн/л.

Якщо ж ви живете у квартирі, генератори не для вас – техніка безпеки не дозволяє. Тому найкраще купити зарядну станцію. До речі, в народі їх прозвали "екофлоу", проте ця назва лише одного з виробників, що стала найпопулярнішою серед українців.

Ці прилади вигідні тим, що завдяки виходу 220В можуть працювати багато годин поспіль. Або – залежно від потужності вашої моделі, – навіть днів. Детальніше про те, як їх використовувати та на що звертати увагу, ми писали тут.

Ціни на зарядні станції різняться залежно від низки параметрів, зокрема, потужності. Наприклад, на 288 Вт/годину можна купити за 7 797 грн. А на 1260 Вт/годину, до якої можна навіть холодильник та пральну машину підключити, за 43 999 грн.

Втім, якщо ваші потреби обмежуються зарядкою телефона/ноутбука або інших невеликих приладів, вистачить і звичайного павербанку. Про їхні особливості читайте тут. По цінам, знову ж таки, все залежить від параметрів. Можна заплатити як близько 600 грн, так і 7 000 грн.

  • Освітлення.

У вечірні години вам, само собою, знадобиться освітлення приміщення. А оскільки восени-взимку темніти починає рано, робити це потрібно буде протягом досить довгого періоду часу.

Одне з найкращих рішень – світлодіодні лампи з акумулятором. Добрі вони тим, що завдяки, власне, акумулятору не просто горять, а й накопичують енергію і дозволяють працювати без підключення кілька годин.

Ціни на них різні – все, знову ж, залежить від характеристик. Купити такий прилад можна як за близько 200 грн, так і за 400 грн.

Ще варіанти – ліхтарі. Залежно від типу працюють як від батарейок, так і від вбудованого акумулятора. Тому останні необхідно час від часу заряджати. Ціни – на будь-який смак. Наприклад батарейний можна купити близько 100 грн, а акумуляторний – близько 3 000 грн.

Якщо ж світла потрібно небагато – наприклад, просто щоб було видно, куди йдеш, цілком згодяться світлодіодні гірлянди. Купити їх можна як за 100-300 грн, так і за 1 000 грн і вище – все залежить від ваших потреб та розміру гаманця.

Найочевидніший і найпростіший спосіб – свічки. Придбати можна як за кілька гривень, так і за кілька тисяч за набір. Головне, що потрібно пам'ятати при їх використанні – техніка безпеки: подалі від легкозаймистих предметів, вогнетривка підставка тощо.

  • Тепло.

У приватних будинках із цим простіше – завжди можна використовувати дрова. А от у квартирах доводиться викручуватись.

Насамперед, слід запастися теплими речами – шкарпетками, светрами, штанами, халатами, ковдрами та ін. За цінами величезний розкид – все залежить від ваших переваг і доходу.

Додатково слід подбати про термобілизну. При її виборі варто звернути увагу на вміст шерсті у виробі – найтеплішою буде білизна із шерсті мериноса. Втім, воно ж буде й найдорожчим. Бюджетний варіант – термобілизна на мікрофлісі.

По цінам – можна купити як за кілька сотень, так і за кілька тисяч гривень.

Важливо також підготувати місце для сну. Спати в теплі допоможе спальник – якщо людина у спальнику не замерзає у походах, то в кімнаті також буде комфортно. Вкладка для нього має бути зі спеціальної тканини або мікрофлісу. Купити спальник можна, наприклад, за 600 грн. А можна і за 2 600 грн.

Намет – від дихання вона швидко нагріється, тому спати в ній може бути теплішим, ніж прямо в ліжку. Тут також можна обійтися як бюджетним варіантом, наприклад, за 900 грн, так і придбати модель дорожче – наприклад, близько 3 000 грн.

Грілка. Коштує недорого – можна знайти за 80 грн, можна за 200 грн.

  • Їжа.

Якщо є газова плита – проблем не буде. Якщо плита електрична – потрібно підготуватись.

Їжа має бути такою, щоб її можна було легко приготувати або з'їсти без приготування, радить блогер Кирило Данильченко. Зокрема, слід запастися вермішеллю "павутинка", яка "не вимагає варіння - просто 5 хвилин у окропі".

"Звичайні вівсяні пластівці, не швидкі, відмінно заварюються окропом. Цукати, родзинки, горіхи, насіння туди. Кус кус – 10 хвилин у окропі, туди 50 грам тертого сиру, який тижнями у вакуумі зберігається за температури в 5 градусів на балконі", – розповідає він.

Крім того, зазначається, незайвим буде закупити цільнозернові сухі сніданки та молоко тривалого зберігання. А також сушені картопляні пластівці. "Жменю різаних томатів і паприки туди, солі та овочів, що завгодно м'ясне – від джерки до баночки фаршу або паштету. І готовий казанок пюре в будь-якому місці, де є окріп", – поділився рецептом Данильченко.

Загалом же, зі свого боку, радять у Visit Ukraine, запасатися слід їжею ситною та яка не псується протягом тривалого часу. Найкраще закупити:

  • сухофрукти чи горіхи;
  • шоколад;
  • енергетичні батончики;
  • мед;
  • сало;
  • консерви тощо.

За цінами розкид величезний – все залежить від того, чому надаєте перевагу саме ви. А також, скільки готові витратити.

Втім, якщо доводиться економити, варто звернути увагу на продукти власних торгових супемаркетів у мережах супермаркетів. Коштують вони дешевше, а їхня якість досить пристойна.

Для приготування їжі можна використовувати газовий пальник. Як розповідають у Visit Ukraine, найменшого балона вистачить на тиждень для 1-2 осіб. А балони на 2-10 л прогодують більше людей протягом досить тривалого періоду.

Залежно від параметрів, ціни на такі девайси відрізняються. Купити їх можна і за 700 грн, і за 3 000 грн.

Також відрізняються ціни і на газові балони для них. Невеликий можна купити за 150 грн. А, наприклад, на 3 л – за близько 1000 грн.

Втім, зазначається, не варто розраховувати приготувати на пальнику велику каструлю борщу на 10 людей. Цей девайс найкраще підходить для приготування:

  • каш;
  • макаронів;
  • пластівців.
  • Дозвілля.

Чим займатися без світла – особиста справа кожного, тут все залежить від переваг. Можна, наприклад:

  • читати електронні книги – головне, тримати їх зарядженими;
  • грати в настільні ігри, різноманітність яких величезна.

Отже, скоро світло знову буде по кілька годин на добу?

Можливо, але необов'язково. Бодай тому, що енергетики вже мають колосальний досвід, а тому діятимуть, як передбачається, швидше та ефективніше. Наскільки це буде можливим.

Та й настільки масових ударів по Україні та, зокрема, її енергоінфраструктурі, як це було наприкінці минулого-початку нинішнього року, може й не бути. Як розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, Росія використала під час минулої осені та зими величезний арсенал ракет. При чому накопичувала вона його "досить довго".

"Тому слід, звичайно, очікувати загострення. Але, можливо, таких вже ракетних ударів, такої маси, як була тоді, буде менше", – сказав він.

Чому не можна накопичити електрику для всієї країни у величезних батареях

Тому що немає повноцінної, випробуваної, працюючої технології. Ті ж, що є, у такому масштабі ефекту не дадуть.

"У нас потужність енергосистеми зараз десь 12-16 ГВт. Тобто, ми споживаємо такий обсяг електроенергії на добу протягом року. Виходячи з практики, таких акумуляторів потрібно поставити хоча б на третину цієї потужності – тобто, на 5 ГВт. І в принципі, тоді ми зможемо туди закачувати електроенергію. Але повноцінної технології, яка дозволила б реалізувати такий масштаб, зараз нема", – розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Він нагадав: у 2020 році компанія ДТЕК запустила промислову систему накопичення енергії потужністю 1 МВт від компанії Honeywell. Встановили батарею на Запорізькій ТЕС для:

  • накопичення, зберігання та віддачі електроенергії в мережу;
  • надання послуг із забезпечення надійності енергосистеми України.

Однак, за його словами, її потужності вистачає лише на 2 години роботи. І те, постачати енергію вона зможе "не все місто, а певні об'єкти".

"Ключове ж питання в ціні. Скільки коштуватиме така енергія, зараз до кінця не зрозуміло, але точно ясно, що дуже дорого. За приблизними даними – адже їх особливо не розкривають, – 1 ГВт такої енергії коштуватиме близько 8 млрд доларів. А щоб побудувати сучасний блок АЕС, потрібно 5-6 млрд доларів – і це ж він довше працюватиме і видаватиме електроенергію", – пояснив експерт.

Як можна допомогти енергосистемі

Тут все просто – заощаджувати електрику. Зокрема, користуватись потужними електроприладами по черзі. Особливо у вечірні години – коли споживання зростає.

Наприклад, як розповіли раніше у Київській міській держадміністрації (КМДА), найбільш енерговитратною серед звичних для українців електроприладів є електрична плита. Вона споживає 4-8 квт. Далі йдуть:

  • калорифер, кондиціонер, бойлер та масляний обігрівач, що споживають по 2-3 кВт;
  • пральна машина – від 2 до 2,5 кВт;
  • мікрохвильова піч та електрочайник – по 1,5-2 кВт;
  • фен, пилосос, праска - по 0,5-1,5 кВт;
  • комп'ютер – 0,4-0,8 кВт;
  • холодильник - 0,3-0,6 кВт;
  • телевізор – 0,1-0,4 квт.

Також там пояснили: орієнтовне навантаження на квартиру має становити 5-10 кВт. Тобто, одночасно можна увімкнути, наприклад, обігрівач та електроплиту. А ось прання чи прибирання краще відкласти на час, коли один із уже включених приладів припинить роботу.

Як пояснили в "Укренерго", таким чином вдасться допомогти їм досягти одразу 2 цілей:

  • ефективно відновлювати енергосистему;
  • підготуватися до опалювального сезону.

"Економія не означає відмову, це означає звикнути раціонально використовувати електроенергію. Українці – одна з найбільш генераторооснащених націй, тепер ми повинні стати однією з найбільш енергозберігаючих", – закликав раніше голова компанії Володимир Кудрицький.

Загалом же варто розуміти: до кінця війни проблеми з електроенергією не зникнуть. Поанд те, за словами енергоексперта Геннадія Рябцева, "труднощі будуть навіть після її закінчення". А тому краще до цього бути готовим вже зараз.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У 18-й пакет санкцій ЄС можуть увійти банки третіх країн, причетні до підтримки російської армії
Европейская правда
2025-05-16T14:33:51Z
Макрон про розмову з Трампом: намагались донести, що РФ не реагує на вимоги США
Европейская правда
2025-05-16T14:33:08Z
Експосол США в Україні визнала, що вирішила звільнитись через Трампа
Европейская правда
2025-05-16T14:30:50Z
Прем’єр Британії: позиція РФ у переговорах з Україною є неприйнятною
Европейская правда
2025-05-16T14:22:56Z
Кулеба зізнався, чи охороняють Залужного у Лондоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T14:21:37Z
Помічник Путіна розповів, коли Україна та Росія продовжать перемовини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T14:06:17Z
У РФ заявили, що домовились з Україною підготувати окремі "бачення припинення вогню"
Европейская правда
2025-05-16T14:04:32Z
Умєров розповів про підсумки переговорів із Росією у Стамбулі
Европейская правда
2025-05-16T14:00:45Z
Президентка Єврокомісії: Путін не готовий до миру, маємо посилити тиск
Европейская правда
2025-05-16T13:57:16Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Культовий гурт та яскрава зірка! Within Temptation і Jerry Heil випустили спільну пісню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T14:33:46Z
Полякова потрапила в аварію та показала розбитий ніс
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:12:58Z
Представниця Польщі на Євробаченні заспівала з гуртом Ziferblat
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:57:05Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 17 - 18 травня
VGorode
2025-05-16T11:42:22Z
Alena Omargalieva – "Мужчина" – 3 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-16T11:33:04Z
Куди сходити у Києві на вихідні 17-18 травня: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:03:57Z
На головному вокзалі України виступила піаністка, історія якої розчулила мережу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T10:48:19Z
Букмекери оновили прогнози перед фіналом «Євробачення-2025»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T10:39:10Z
Жителі Русанівки обурені літнім майданчиком на місці однієї з найкрасивіших зелених зон
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:39:00Z
Папа Римський запропонував провести мирні переговори у Ватикані
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:30:24Z
Три тисячі дубових хрестів для військового цвинтаря. Стало відомо, кому дістанеться замовлення на 50 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:18:26Z
Тищенко – у кімоно, Клопотенко – у спідниці. Соцмережі здивовані образами на День вишиванки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:15:01Z
Працівники популярної кав'ярні в США страйкують через новий дрескод
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:06:47Z
Гурт Ziferblat вразив Швейцарію яскравими образами на День вишиванки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:30:46Z
Пентагон розробив план системи оборони «Золотий купол»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:21:20Z
Тисячі поранених військових мріють стати батьками: гендиректор лікарні пропонує рішення
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:06:54Z
Україна повернула тіла 909 полеглих захисників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T10:30:46Z
Спалах гепатиту А у Києві. Кількість хворих зросла, пересувна лабораторія продовжить роботу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:06:59Z
Як вилікувати яблуню від чорного раку: на що звернути увагу, яка профілактика можлива
ТСН
2025-05-15T14:41:23Z
Один із найпопулярніших продуктів допоможе прожити до 100 років
TSN
2025-05-15T14:40:32Z
Спадний Місяць від 13 травня до 26 травня 2025 року: що варто зробити
ТСН
2025-05-15T14:39:07Z
Україну 15 травня накрила потужна магнітна буря
ТСН
2025-05-15T14:38:37Z
Мошки в Україні: чому їхні укуси небезпечні та коли варто бігти до лікаря
ТСН
2025-05-15T14:36:37Z
Виявлено простий спосіб зниження тиску без ліків: які продукти треба вживати
TSN
2025-05-15T14:36:08Z
Що покласти в лунку, коли садите огірки: завдяки звичайному бур’яну ви збиратимете їх відрами щодня
TSN
2025-05-15T14:35:57Z
Не 10 тисяч: науковці підрахували, скільки кроків треба робити щодня
TSN
2025-05-15T14:34:38Z
На Вінниччині чоловік до смерті забив співмешканку металевою палицею
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T08:48:59Z
Затримано двох іноземців за зухвалий розбійний напад на громадянина Туреччини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T08:48:44Z
Салют з вікна в комендантську годину: жителю Оболоні загрожує до пʼяти років за ґратами
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:57:58Z
Суд виніс вирок киянину, який погрожував ножем кур’єрам служби доставки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:30:19Z
У Башкортостані прогримів вибух на заводі: є значні руйнування та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:00:35Z
У Підмосков’ї масштабна пожежа: палають склади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T03:24:54Z
У Барселоні авто в'їхало в натовп вболівальників перед матчем: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T23:09:58Z
На Майдані Незалежності жінка пошкодила прапори та фото полеглих бійців: як відрегувала поліція та КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:18:41Z
"ТЦК ламає тата!": жителька Кіровоградщини поскаржилася на силову мобілізацію батька
ТСН
2025-05-15T18:36:17Z
У Департаменті соцполітики КМДА відбуваються обшуки втретє від початку року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T14:39:17Z
Гідрометцентр: Відсутність спеки сприяла ярим культурам, а заморозки — шкодили
AgroPortal
2025-05-16T14:30:37Z
Найкоштовніше прифронтове будівництво в Україні: на відбудову села на Херсонщині піде 2 млрд
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:39:23Z
Де цими вихідними у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
2025-05-16T13:09:53Z
«695 форм тортур, 186 місць утримання»: розслідувачі дізналися, де катують українських полонених
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:00:34Z
На фронті загинув депутат Вишгородської міськради Олександр Кладієнко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:36:05Z
Після акту вандалізму Алею Героїв на Майдані охороняє поліція зі зброєю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:09:41Z
Ворог прорвав оборону ЗСУ біля Малинівки: яка ситуація на фронті
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:45:35Z
Київ виділятиме захисникам з інвалідністю пів мільйона під переобладнання житла
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:06:51Z
Експорт кукурудзи сповільнюється, і ціни знижуються
AgroPortal
2025-05-16T14:00:02Z
Аграрії засіяли вже 87% ярих зернових та зернобобових культур від прогнозованих площ
Agravery
2025-05-16T13:45:36Z
Контейнерний гігант MSC придбав активи в Україні
AgroPortal
2025-05-16T13:30:55Z
Україна з початку року експортувала ВРХ на $16 млн
AgroPortal
2025-05-16T13:00:37Z
Молдова втратила половину врожаю малини
AgroPortal
2025-05-16T12:00:28Z
Компанія «Сігнет» завершила весняну посівну кампанію
Agravery
2025-05-16T11:31:37Z
Україна відправила на експорт 37 млн т зерна
AgroPortal
2025-05-16T11:00:37Z
Мільярдні втрати та невиконання контрактів: чим загрожують нові умови торгівлі з ЄС
AgroPortal
2025-05-16T10:30:39Z
Виробник цукрових буряків відмовився від органічних посівів через квоти
AgroPortal
2025-05-16T10:00:09Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Японський ресторан заборонив вхід для китайців: причина дивує
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T11:24:42Z
Вчені склали рейтинг рис ідеального партнера для життя
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T05:06:13Z
Батьки і школа — одна команда: досвід КМДШ, який допомагає дітям зростати щасливими
TSN
2025-05-15T15:33:27Z
Астрологи назвали 4 найуспішніші місяці народження
TSN
2025-05-15T14:40:41Z
Покладіть сковороду до поліетиленового пакета і залийте цією рідиною: навіть дуже пригоріла поверхня очиститься
TSN
2025-05-15T14:38:36Z
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, який легко може закохатися в будь-кого
TSN
2025-05-15T14:37:45Z
Народні засоби від бур’янів: 5 ефективних способів їх позбутися без перекопування
TSN
2025-05-15T14:37:24Z
Звичайні варені макарони стануть в рази смачнішими: додайте цей простий інгредієнт
ТСН
2025-05-15T14:36:25Z
Вирощування перцю: 10 помилок, які позбавляють вас великих врожаїв
TSN
2025-05-15T14:36:01Z
Очолював «Союз дагестанців». ЗСУ знищили 54-річного російського тренера з боксу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:39:22Z
Вікенд для легіонерів збірної України: фінал Яремчука та боротьба за чемпіонство Трубіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:18:41Z
Завтра у Швейцарії у Базелі – фінал «Євробачення 2025». Хто ж здобуде Перемогу? Швеція, Австрія чи Франція? Сьогодні ми вас познайомимо із усіма ТОП-3 треками за ставками букмекерів.
FM-TV
2025-05-16T11:06:01Z
Тимощуку повідомлено про підозру у фінансуванні військових підрозділів РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T10:39:07Z
УЄФА розкритикувала президента ФІФА за участь у турне Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T10:12:11Z
Ребров прокоментував перемогу «Шахтаря» у Кубку України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T09:57:03Z
Керівництво «Лейкерс» ухвалило рішення щодо подальшого майбутнього Леня – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T09:48:48Z
Євро-2025 із футзалу: став відомий календар матчів юнацької збірної України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T09:36:02Z
«Барселоні» вдруге підкорилося історичне досягнення
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T09:06:15Z
На Марсі вперше зафіксовано полярне сяйво
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:00:41Z
Три країни Європи можуть обмежити доступ до соцмереж
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T06:15:39Z
Повний гайд розʼємами сучасних телевізорів: що означають кольори USB та інші відмітки
Корреспондент
2025-05-16T06:03:42Z
Прогноз магнітних бур на 16-18 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T04:36:02Z
Жінка відвела пса до грумера — результат вразив усіх
ТСН
2025-05-15T18:18:55Z
У Росії стався масштабний збій у роботі інтернету
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:12:47Z
Чому корабель на Місяці перекинувся: у компанії назвали три головні причини
TSN
2025-05-15T14:37:44Z
Сонце лютує: потужний спалах паралізував комунікації, загроза зростає
ТСН
2025-05-15T14:36:02Z
Потужний спалах на Сонці відключив радіозв'язок на 5 континентах
FaceNews
2025-05-15T12:54:32Z