MY.UAНовини
Максим Бужанський: Дзвінки з в'язниць – дитяче лепетання, у порівнянні з сучасними кол-центрами
Максим Бужанський: Дзвінки з в'язниць – дитяче лепетання, у порівнянні з сучасними кол-центрами

Максим Бужанський: Дзвінки з в'язниць – дитяче лепетання, у порівнянні з сучасними кол-центрами

Законний кол-центр - це фактично колишня диспетчерська, де обробляють вхідні дзвінки. Так працюють екстрені служби, комунальні організації, банки, усі гарячі лінії. Незаконний, або так званий «чорний» кол-центр, діє з точністю навпаки – дзвінки надходять від операторів з єдиною метою: виманити чужі гроші. А таких способів, на жаль, чимало, і навіть попереджена людина може бути застигнута зненацька.

Останніми місяцями інформаційні стрічки рясніють повідомленнями про викриття шахраїв. Лише у Києві за один тиждень їх виявили як мінімум у трьох районах, а ще пройшли спецоперації у Дніпрі, Одесі, Харкові…

Тема виявилася настільки гострою, що у Верховній Раді ось уже третій місяць працює Тимчасова слідча комісія (ТСК), яка розбирається з незаконними кол-центрами. Про те, чи пов'язана її діяльність з активністю правоохоронців, чого не вистачає в законодавстві та чого хочуть досягти депутати, KP.UA розмовляє з членом ТСК Максимом Бужанським.

Завтра це може стати елементом держави

- Шахрайство через кол-центри – це не новина сьогодення, вона існує давно. Максиме, чому саме цього літа в Раді створили слідчу комісію?

- Тому що є розуміння: ці кол-центри набули характеру масового явища, особливо під час війни. Йдеться вже не про формування нового виду злочинного бізнесу, а про формування кримінальної еліти, яка вписується у структуру взаємодії з правоохоронними органами та місцевою владою. Якщо не намагатись перешкоджати цьому явищу зараз, то завтра воно стане елементом держави.

Ви подивіться, яка жахлива кількість неповнолітніх залучена до роботи цих кол-центрів, яку школу обману вони там проходять!

- Свіжа пам'ять про скандал між двома народними депутатами (Миколою Тищенком та Олегом Семінським. – Ред.) через кол-центр на Подолі. Підозри серйозні – допомога Росії, здавання інформації про наше ППО… Ви на комісії це обговорювали?

– Я не коментую персоналії. Стосунки між народними депутатами не можуть бути предметом обговорення на засіданні ТСК. Наше завдання - зробити так, щоб жоден незаконний кол-центр не міг працювати.

Щодо цього конкретного факту, то Національна поліція відкрила кримінальне провадження, і нас це влаштовує – у всьому має розібратися слідство. Якщо є питання, пов'язані із національною безпекою, то цим займеться Служба безпеки України.

Потрібне юридичне формулювання

- Якщо ролі розподілено, навіщо знадобилася спеціальна комісія у парламенті?

- У законодавстві є великі проріхи, які дозволяють вільно рекрутувати персонал для кол-центрів, вільно рекламувати їх у соцмережах - Телеграмі, ТікТоку, брати приміщення в оренду, отримувати доступ до серверів, різних фінансових транзакцій. Вільно залучати до злочинної діяльності неповнолітніх.

Боротьба з кол-центрами за однією статтею Кримінального кодексу «Шахрайство» була явно неефективною. Чому ніхто не розглядає це явище як злочинне співтовариство, яким воно насправді є?

Ухваливши закон № 8235, Верховна Рада посилила відповідальність за шахрайство у період воєнного стану. А зараз ми готуємо ще серію законопроєктів, які дозволять ефективно боротися з кол-центрами. У тому числі, розробимо документ, який надасть їм юридичне формулювання. Тобто позначить, що таке протизаконний кол-центр, які має ознаки.

З одного боку, неправильно розписувати кожен окремий вид злочинів досить загальної кваліфікації. Але з іншого - бачимо, що сьогоднішньої правової бази недостатньо. Необхідне чітке визначення та окрема стаття.

– До речі, депутатів ще торік критикували за те, що відповідальність за майнові злочини під час війни посилили, а за шахрайські дії, яких розвелось багато, – ні.

- Із Кримінальним кодексом треба поводитися дуже акуратно. На жаль чи на щастя, автоматичне посилення покарання не завжди призводить до підвищення ККД. Але справді буває, що якась стаття давно не оновлювалася, не індексовано відповідальність. Ось зараз у нас з'явилася впевненість, що необхідно внести корективи до статті «Шахрайство», і це вже працює.

Не чекати на потерпілих

- Цього літа правоохоронці завзято взялися за кол-центри. Це пов'язано із роботою вашої комісії?

- Ви ж самі бачите, що повідомлення про викриття надходять чи не щодня. Такої різкої активності з боку правоохоронних органів раніше не було.

– На нещодавньому засіданні ви заслуховували представників Нацполіції, Офісу генпрокурора. Що вони казали?

- Говорили те саме, що й раніше: для ефективної роботи по кол-центрах необхідні заяви від потерпілих, тобто щоб були збитки, від яких можна "танцювати". Ця позиція нам зрозуміла, але в цьому випадку вона виглядає як спроба самоусунутись.

За такою логікою завтра хтось продаватиме наркотики перед відділенням поліції, потерпілих не буде - і можна нічого не робити.

- З наркотиками проводяться оперативні закупівлі, впроваджуються агенти. Чи можна те ж саме робити по кол-центрах?

– Впровадити агента у серйозний кол-центр досить складно, там потужна система безпеки. Про те, які методи використати, має думати поліція.

Я ж нагадаю, що в Україні діє закон про злочинні спільноти, і його треба застосовувати. Злочином є саме членство у такому співтоваристві. А далі йдеться про рівень провини, роль, про відповідальність кожного учасника. Потрібно змінювати філософію боротьби із цим злом.

Потрібно, щоб боялися

– Якщо когось і затримують, то це організатори, адміністратори. Але ж оператори на телефонах теж свідомо дурять людей, щоб вкрасти їхні гроші.

- Звичайно. Вони й скоюють цей злочин – шахрайство.

- Але ж покарання немає. Молоді люди тому й ідуть до цих кол-центрів, що не бояться.

- Правильно – не бояться. Наше завдання зробити так, щоб боялися. Тому що все це казки, начебто кол-центри шкодять росіянам. Якийсь відсоток ошуканих росіян є, але це аж ніяк не основна аудиторія.

На одному із засідань ТСК її голова Олександр Куницький запитав керівника кіберполіції: хто є основною жертвою шахраїв? І отримав миттєву відповідь – наші вимушені переселенці. У них намагаються відібрати гроші, які держава дає через "е-підтримку". А ще європейці – чехи, поляки, литовці, латвійці… Наші партнери вже зверталися з претензією: ми вам так колосально допомагаємо, а ви нічого не робите, щоб припинити це нахабне пограбування.

«Кришею» усі забезпечені

- У соцмережах часто обговорюють, хто кришує кол-центри: поліція, прокуратура, представники влади різних рівнів...

- Цілком очевидно, що у всіх є «криша». Але шукати її теж не наше завдання. Ми прагнемо, щоб «криша» просто не була потрібна, щоб зробити роботу кол-центрів неможливою на території України.

Згоден, це важко. Багато нюансів пов'язано з тим, що поліція забігла, налякала, вилучила техніку, а згодом через суд все доводиться повертати. Нас це також не влаштовує. Але також не влаштовує, коли тривають слідчі дії, а підозри нікому не вручаються. Нас цікавить не кількість інформаційних приводів, а результат.

– Про результат. Про погроми кол-центрів ми часто чуємо в новинах. Але про передачу справи до суду або про вироки інформації фактично немає. Хіба що про маленькі центрики, де було 5 – 6 осіб. Але не по гігантах на 150 робочих місць.

- Ми на початку шляху. Ось нещодавно мої колеги Олександр Куницький та Артем Дмитрук домоглися, щоб, коли в Одесі поліція штурмом взяла кол-центр, було затримано 15 людей. На шахраїв працювало багато неповнолітніх, батьки приїжджали – за вуха їх виводили. Сподіваємось, справа дійде до суду. І будуть нові гучні, ефективні історії.

Вихваляються своїм становищем

- У телеефірі народний депутат Артем Дмитрук сказав, що в країні діють близько 2000 кол-центрів. Звідки ця цифра?

- Так, десь 2000 чи 1800. Це за даними нашої слідчої комісії та даними поліції. Як бачимо, поліція моніторить ситуацію, але ми хочемо від них більшої агресивності.

- Ви згодні зі словами Олександра Куницького про те, що Дніпро – столиця незаконних кол-центрів?

– Є такий стереотип. Нам би хотілося, щоб у результаті діяльності нашої ТСК його спростували. І ми цим займаємось.

– Кол-центри облюбували мегаполіси. Київ, Дніпро, Харків, Запоріжжя... Львів почав часто звучати у цьому контексті. Якщо зараз почнуться облави, чи існує ризик, що шахраї переберуться до тихої провінції?

– Ні. Їм потрібна інфраструктура, тобто люди та технічні можливості. Це по-перше. По-друге - марнославство. Ці кол-центри стали так різко впадати у вічі, тому що почали хвалитися своїм становищем, своїм багатством.

Вони мають низку машин, корпоративний одяг, гімни. Вони винаймають великі приміщення в престижних бізнес-центрах, демонструють свій стиль життя. Це подається як приналежність до якоїсь касти.

Маленькі міста їх не влаштовують. Я знаю, що частина кол-центрів із Дніпра внаслідок дій поліції релокувалася на Хмельниччину. Так там вони себе погано відчували, спортклубами бігали шукати охоронців. Маленьке місто та мільйонник – це різний стан душі.

Бізнес молодих, і це страшно

- А починалося все з в'язниць, з колоній...

- Так, спочатку були дзвінки з в'язниць. Але це дитяче лепетання, у порівнянні з тим, що відбувається зараз. Злочинний бізнес освоїла молодь, поставила на потік. Заснували мотиваційні тренінги, розгорнули рекламу, влаштували перевірки на поліграфі, освоїли використання криптовалют для виведення/заведення грошей.

Це бізнес молодих, і це найстрашніше. Завжди є моральні "червоні лінії". І треба бути останнім покидьком, щоб грабувати людей, які все втратили на війні. А вони грабують.

– «Червоні лінії» було порушено ще до війни. Відбирати у пенсіонерки останні заощадження, шантажуючи сином, що потрапив у біду, – це теж нелюдська підлість.

- Згоден. Тому ми намагаємося ці лінії виставляти та стискати до капкана. І нам потрібна широка підтримка суспільства.

Як вони заробляють

«Вкладіть ваші гроші»

Одна з найпопулярніших шахрайських схем. Ви отримуєте телефонний дзвінок від брокера фондової біржі (наприклад, FOREX) з пропозицією вигідно інвестувати в акції відомих компаній. Суму просять невелику, а якщо грошей немає, то можуть запропонувати мікрокредит.

Якщо абонент відразу не кидає трубку, в хід йдуть психологічні маніпуляції – сумні прогнози щодо інфляції, розповіді про прибутковість компанії тощо. Клієнту пропонують зайти на сайт, підписати онлайн договір та відкрити персональний кабінет. Далі в ньому псевдоброкер у ручному режимі вирощує "грошове дерево", а ви ""удобрюєте його новими інвестиціями.

Фінал може мати кілька варіантів. Акції починають падати в ціні, і вам пропонують сплатити за страховку, після чого ваш «особистий рахунок» закривається. Або просто повідомляють, що фірма зазнала краху разом із усіма інвесторами. Зворотній зв'язок із брокером закривається.

За такою схемою жертв умовляють вкладати гроші в криптовалюту. Цей вид шахрайства більше розрахований на іноземних громадян.

Протягом останнього року подібні кол-центри правоохоронці викривали у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі. Середній дохід становив від 5 і більше мільйонів доларів.

Важливо: брокерську діяльність в Україні ліцензовано. Перевірити офіційних учасників фондового ринку можна на сайті НКЦПФР у розділі «Реєстри». Фінансові установи можна перевірити на сайті НБУ у розділі «Нагляд».

«Бережіться, вас хочуть обікрасти!»

Той, хто телефонує, представляється співробітником служби безпеки банку і повідомляє про спроби сторонньої особи отримати доступ до вашого рахунку. Найчастіше називаються Ощадбанк або ПриватБанк, оскільки це дає більшу кількість влучень.

Далі робиться все для «порятунку» ваших коштів, насправді, звичайно ж, навпаки. Співрозмовник усіма хитрощами намагається вивідати номер, термін дії, CVV-код, а в ідеалі і пін-код вашої карти, щоб отримати доступ до неї.

Може використовуватись і така схема: вам запропонують замінити сім-карту, щоб «перекодувати» рахунок. Це розраховано на тих, чиї номери не прив'язані до паспорта. Той, хто телефонував, даватиме довгі пояснення, надсилатиме СМС з кількома кодами. Розмова займе хвилин 10 – 15. За цей час шахраї перевипустять картку від вашого імені та за функцією «забули пароль» зайдуть у персональний кабінет.

Важливо: співробітники служби безпеки банку не спілкуються з клієнтами по телефону і ніколи не випитують дані. Передзвоніть у банк за відомим вам номером і запитайте, чи виходили звідти з вами на зв'язок.

«Прийміть допомогу»

Дані банківської картки або картки « е-підтримка » також можуть вивідувати на підставі перерахування державної допомоги, допомоги від країн Євросоюзу, від Червоного Хреста та інших благодійників.

Як варіант – вам цю допомогу перерахують на спеціально відкритий рахунок, коли ви вкажете усі анкетні дані. А щоб заробити рахунок, ви повинні покласти на нього символічну суму. Наприклад, 50 гривень.

Важливо: благодійники не шукають навмання, кому дати гроші. Про види державної чи зарубіжної допомоги інформують офіційні джерела.

«Закривається склад: розпродаж»

Такі оголошення можна знайти в інтернеті або отримати через СМС. Найчастіше вони мають на увазі рекламну акцію, коли хочуть збути товар, що залежався, маскуючи ціни під знижки.

Під таким же приводом дають оголошення шахраї, заманюючи цінами, наполовину меншими, ніж у магазинах. За вказаним номером телефону вам відповість реальний оператор і розповість про якість товару. Від покупця потрібно лише одне – внести якусь суму передоплати. Покупку він, звичайно, не отримає.

Важливо: справжні продавці не вимагають грошей наперед. Розрахунок відбувається або з кур'єром, або посилка оплачується в поштових відділеннях.

«Ваш родич потрапив у біду» (у ДТП, у поліцію, до лікарні, до бандитів)

Найстаріший, найпримітивніший, проте діючий спосіб розвести на гроші. Дзвінки відбувається ночами, потрапляння розраховане на літніх легковірних людей, які рідко відвідують інтернет.

Той, хто дзвонить, представляється співробітником поліції, лікарем або посередником від здирників. Гроші на відкуп, викуп, термінову операцію тощо пропонується перерахувати на рахунок або принести в призначене місце.

Важливо: не поспішати виконувати умову. Покладіть слухавку, спробуйте самі з'ясувати, чи все гаразд з вашим сином, чоловіком чи батьком. Якщо є причина для тривоги, дзвоніть у поліцію.

Теги за темою
Кримінал
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Виннице провели встречу IT Meets: Главная тема — будущее сервисного бизнеса и роль CEO
MY.UA
2025-10-02T15:01:25Z
Николь Кидман подтвердила развод: что стало причиной и как экс-супруги поделили имущество
TSN
2025-10-01T09:51:26Z
Порноактриса, известная продажей глиняных моделей своих интимных мест, арестована по делу о двойном убийстве
Comments UA
2025-10-01T09:15:52Z
Известный украинский певец поделился подробностями своего похудения на 40 кг: "Уже разрешаю себе бургеры"
TSN
2025-10-01T09:06:19Z
Россияне повредили квартиру звезды Лиги смеха
Корреспондент
2025-10-01T08:51:50Z
"Мне сделали операцию": россияне разбомбили квартиру известного юмориста
Фокус
2025-10-01T08:45:51Z
Селена Гомес поделилась фото с тайной свадьбы
Корреспондент
2025-10-01T07:51:47Z
Легендарный актер Гэри Олдман получил рыцарское звание
Корреспондент
2025-10-01T07:45:03Z
Том Круз и Ана де Армас планируют свадьбу – СМИ
Корреспондент
2025-10-01T07:15:22Z
Доллар подешевел по отношению к мировым валютам из-за шатдауна в США
Корреспондент
2025-10-01T09:51:19Z
Санкции оказались только фикцией: РФ готовится активно поставлять "запретный газ" в Китай
Comments UA
2025-10-01T09:48:12Z
С 1 октября многим украинцам снизят тариф на электроэнергию
UAToday
2025-10-01T09:30:27Z
Украина поможет разработать проект ГАЭС для Азербайджана
Хвиля
2025-10-01T08:57:57Z
Повышение тарифов на коммуналку с 1 октября в Днепропетровской области: платежи вырастут у части украинцев
Политека
2025-10-01T08:33:50Z
В Украине новые отключения из-за обстрелов и непогоды
Корреспондент
2025-10-01T08:27:15Z
В Брюсселе под Европарламентом продают картошку: цена за килограмм впечатляет
TSN
2025-10-01T08:21:11Z
В Черниговской области восстановлена железная дорога после атаки РФ: на сколько задерживаются поезда
Новости Украины
2025-10-01T08:03:02Z
У Трампа усиливают давление: что теперь говорит Индия о закупке российской нефти
Comments UA
2025-10-01T07:39:12Z
Путин превратил в свой кошмар одну из главных задач "СВО" в Украине: детали
Comments UA
2025-10-01T09:51:42Z
Вступление Украины в ЕС теперь под вопросом: кто готов поддержать вето Орбана
Comments UA
2025-10-01T09:45:34Z
Кремль продолжает блокировать продажу "Райффайзенбанка" в России, но RBI не оставляет попыток — Reuters
ZN UA
2025-10-01T09:42:27Z
РФ будет атаковать страны НАТО и обвинит Украину: какие регионы под угрозой
Фокус
2025-10-01T09:36:06Z
Партизаны "АТЕШ" вывели из строя ключевую логистику "Шахедов" в глубоком тылу РФ – детали
TSN
2025-10-01T09:27:24Z
Впервые с 2019 года в США объявили шатдаун: что происходит в стране
Comments UA
2025-10-01T09:15:08Z
Украинским чиновникам могут урезать зарплаты: в Раде назвали лимит
TSN
2025-10-01T09:12:39Z
Ранен представитель оккупационной власти Новой Каховки
Корреспондент
2025-10-01T09:06:31Z
Помощь США зависла под вопросом - что ждет Украину дальше
TSN
2025-10-01T09:06:18Z
Стихия натворила бед в Одессе: девять погибших, семья с ребенком утонула в собственном доме
Хвиля
2025-10-01T09:21:28Z
Полиция через 50 лет раскрыла загадочное преступление и задержала убийцу
TSN
2025-10-01T09:21:25Z
Разрушенные дома, пожары и пострадавшие: все о ночном обстреле Харькова
UAToday
2025-10-01T09:15:35Z
В Германии неизвестные обстреляли военный самолет пиротехникой на авиабазе Целле - Spiegel
UAToday
2025-10-01T09:15:25Z
Филиппины потрясло мощное землетрясение, десятки погибших
Корреспондент
2025-10-01T08:51:37Z
Страшный ад в Одесской области: жертвами рекордной непогоды стали уже 9 человек, в том числе ребенок
Comments UA
2025-10-01T08:06:15Z
В Черниговской области масштабный пожар на предприятии и атакована одна из общин
Новости Украины
2025-10-01T07:21:10Z
Трагедия в Одессе: из-за наводнения погибла семья из пяти человек
Comments UA
2025-10-01T07:12:40Z
Серия взрывов и стрельба всколыхнули Мюнхен: есть жертва и раненые
TSN
2025-10-01T07:06:28Z
Степная демократия, первая в мире конституция и защита границ — как украинские казаки вошли в историю
Фокус
2025-10-01T09:45:27Z
Платить придется больше: Нидерланды изменили правила для беженцев из Украины
Хвиля
2025-10-01T09:45:17Z
Что можно и нельзя делать на Покрову: обычаи в народный праздник 1 октября
UAToday
2025-10-01T09:21:58Z
Из-за забастовки в Греции приостановили работу поезда и паромы
Европейская правда
2025-10-01T09:18:14Z
Стало известно, как сработала ПВО в ночь на среду
Корреспондент
2025-10-01T09:15:45Z
Зеленский сделал заявление в День защитников
Корреспондент
2025-10-01T09:09:13Z
В ФРГ зафиксировали массовые полеты дронов над критической инфраструктурой
Корреспондент
2025-10-01T08:36:50Z
LIGA.net запускает рассылку LIGA.DEFENCE с инсайдами об оборонке от Валентина Бадрака
Лига
2025-10-01T08:33:05Z
Парень продал почку ради iPhone и очень пожалел об этом
TSN
2025-10-01T08:21:57Z
Продукты, которые ухудшают память: их употребляют все украинцы
TSN
2025-10-01T09:51:54Z
Эксперты назвали 5 симптомов рака, которые легко игнорировать, но не стоит
Comments UA
2025-10-01T09:36:06Z
Почему человеку постоянно холодно: эксперт назвала четыре болезни, которые связаны с этим симптомом
UAToday
2025-10-01T09:15:52Z
Стоит ли тренироваться натощак: правда и мифы о влиянии на вес и выносливость
TSN
2025-10-01T08:21:48Z
Ученые обнаружили ужасную связь между солнечными бурями и сердечными приступами
Comments UA
2025-10-01T08:12:44Z
Украинцам, работающим в Польше, могут отказать в больничных выплатах: кто рискует не получить деньги
Знай
2025-10-01T08:06:47Z
Эти симптомы могут предупредить о предстоящем инфаркте: важное предупреждение медиков
Comments UA
2025-10-01T05:15:23Z
Кто может оформить инвалидность онлайн и как это сделать: советы для разных ситуаций
Знай
2025-10-01T04:51:18Z
Эти 5 фруктов обязательно нужно есть хотя бы раз в неделю
Comments UA
2025-10-01T03:45:11Z
С какого возраста ребенку можно сидеть на переднем сиденье автомобиля
Знай
2025-10-01T05:21:42Z
Форд и Дженерал Моторс нашли умный способ сохранить налоговые льготы для электромобилей
Топ Жир
2025-10-01T04:03:30Z
Придется засветить все данные: в Украине ужесточились правила продажи авто
Знай
2025-10-01T03:51:37Z
В Японии Toyota продала всего 18 электромобилей за месяц
Корреспондент
2025-09-30T18:30:46Z
Honda представила гоночный Prelude GT
Корреспондент
2025-09-30T17:21:42Z
Водителям в Украине станет проще выбрать авто: что теперь обязаны сообщать продавцы
Хвиля
2025-09-30T15:36:52Z
Запрещены в Украине: за какие автомобили из США придется постоянно платить штраф
UAToday
2025-09-30T09:30:50Z
Три ловушки на дороге: кто из водителей уступит при развороте и как проехать под знак STOP
Хвиля
2025-09-30T04:45:06Z
Автосалоны под колпаком: новые правила продаж машин, которые заставят дилеров играть по честным правилам
Знай
2025-09-30T03:21:28Z
В Карпатах уже настоящая зима: намело полметра снега и ударил мороз
TSN
2025-10-01T09:51:59Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 1 октября в Украине
UAToday
2025-10-01T09:15:49Z
Ситуация на фронте на утро 1 октября 2025 года
UAToday
2025-10-01T09:15:47Z
Генштаб: по состоянию на 1 октября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 111 480 солдат
UAToday
2025-10-01T09:15:40Z
Самочинне будівництво на землі: наслідки та легалізація
AgroNews
2025-10-01T09:12:13Z
Женился полторы недели назад: что известно о мужчине, который погиб в Днепре из-за атаки РФ
TSN
2025-10-01T09:06:21Z
В Карпатах — зима посреди осени: полметра снега и температура -5°C
ZN UA
2025-10-01T09:00:02Z
Бойцы «Буревея» уничтожили почти 100 военных РФ, десятки вражеских укрытий и «Сонцепьок»
Новости Украины
2025-10-01T08:45:08Z
Погибшие и пропавшие. Апокалипсис в Одессе
Корреспондент
2025-10-01T08:42:42Z
Три женских знака Зодиака, для которых порядок – явно не их стихия
Знай
2025-10-01T09:51:49Z
Тыквенный крем-суп с карри, который согреет в осеннюю непогоду: яркий, ароматный и подходит даже для вегетарианцев, рецепт
Знай
2025-10-01T08:51:09Z
Биолог назвал самый ядовитый гриб в мире, который растет в Украине
TSN
2025-10-01T07:21:10Z
Ускоряет порчу: никогда не храните эти овощи и фрукты вместе
TSN
2025-10-01T07:06:42Z
1 октября — день кофе: в чем разница между арабикой, робустой и купажом
Фокус
2025-10-01T01:51:48Z
Простой и полезный салат из моркови: лайфгаки, которые сделают его шедевром
TSN
2025-09-30T17:51:16Z
Оформление недвижимости на ребенка в 2025 году: что нужно учесть
Знай
2025-09-30T17:51:07Z
Сделайте только одну процедуру осенью и ваши гортензии без проблем переживут зиму
TSN
2025-09-30T17:33:18Z
Хозяйки во Франции поступают так — и масло никогда не портится
TSN
2025-09-30T17:06:31Z
Магнитная буря 1 октября: чего ожидать от активности Солнца
UAToday
2025-10-01T09:15:45Z
Как венерина мухоловка понимает, что пора захлопывать ловушку
Фокус
2025-10-01T08:57:27Z
На Дніпропетровщині врожай зернових та зернобобових перевищив 1,7 млн т
AgroNews
2025-10-01T08:24:52Z
Приближение к идеалу: смартфоны серии Xiaomi 15T с камерами Leica
TSN
2025-10-01T08:21:19Z
Аксессуары для смартфонов: разбираемся и выбираем
Мій Харків
2025-10-01T08:12:17Z
Может это инопланетяне: странный объект в Солнечной системе, возможно, отправил радиосигнал
Фокус
2025-10-01T07:42:39Z
Популярная модель iPhone исчезнет навсегда: какой телефон купить ей на замену
Фокус
2025-10-01T07:27:37Z
Найдено самое первое животное, заселившее Землю: его до сих пор можно найти на планете
Фокус
2025-10-01T07:27:33Z
ДАР приймає заявки на компенсацію для тваринницьких господарств
AgroNews
2025-10-01T07:12:10Z
Два основных футболиста рискуют не сыграть за сборную Украины в октябрьских матчах
ZN UA
2025-10-01T09:42:06Z
Раскрыта сумма призовых Марты Костюк на турнире WTA
Корреспондент
2025-10-01T09:24:35Z
Заседание длилось почти 12 часов: городской совет Милана одобрил снос "Сан-Сиро"
Фокус
2025-10-01T09:15:08Z
"Абердин" – "Шахтер": прогноз букмекеров, где и когда смотреть матч Лиги конференций
ZN UA
2025-10-01T09:12:43Z
Синнер выиграл турнир в Пекине и достиг исторической отметки
Корреспондент
2025-10-01T09:03:54Z
Мбаппе в последний раз не забил в полуфинале КЧМ против ПСЖ
Корреспондент
2025-10-01T08:45:31Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 1 октября
ZN UA
2025-10-01T08:12:37Z
50 против 11: дети из Александрии и благотворительная инициатива Павла Журило бросили вызов профессиональным футболистам
BigMir
2025-10-01T08:06:42Z
Украина U-20 на ЧМ: условия для финиша на вершине группы
Корреспондент
2025-10-01T08:00:08Z