MY.UAНовини
Зброя, здатна переламати хід війни: чому Україна прагне отримати ракети ATACMS
Зброя, здатна переламати хід війни: чому Україна прагне отримати ракети ATACMS

Зброя, здатна переламати хід війни: чому Україна прагне отримати ракети ATACMS

Американські далекобійні ракети ATACMS перебувають у фокусі уваги України протягом багатьох місяців повномасштабної війни. Київ неодноразово закликав Вашингтон передати це озброєння, яке допоможе вражати об’єкти в глибокому тилу армії РФ.

Для США питання було своєрідною “червоною лінією”. Останнім часом намітилися деякі зрушення, проте Вашингтон поки не дав “зелене світло”.

Чому ракети ATACMS важливі для України та які переваги нададуть в умовах війни – далі в матеріалі.

Чому Україні важливо отримати ракети ATACMS

Як зазначав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, ці ракети допоможуть створити та нищити логістику ворога в тилу.

– Це “дальня рука”, яка не залишає ворогу шансів, знищує його тилові пункти управління, командні пункти, склади з боєприпасами… Діставати ворога, далеко перебивати його логістичні шляхи – це ключ до нашого успіху, як і перевага в повітрі, – заявляв він Єдині новини.

До того ж ATACMS допомогли б боротися з ракетними атаками РФ по мирних містах та інфраструктурних об’єктах. Адже можна не лише нищити ворожі ракети в повітрі, а й їхні пускові установки та носії.

Ігнат пояснював, що нам потрібні засоби, щоб знищувати в окупованому Криму берегові ракетні , з яких РФ запускає надзвукові , та інші ЗРК. Крім того, можна було б вражати кораблі Чорноморського флоту РФ у кримських портах.

– Це буде значно ефективніше. І для цього нам потрібна далекобійна зброя: це системи ATACMS, , – розповідав речник.

Військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в коментарі Фактам ICTV виділив три ключові переваги, які б надали Україні ATACMS:

1. Це ракета, яка летить по балістичній траєкторії, тому окупантам буде важче її збивати засобами ППО.

– Їх не так багато з російського боку, які, мабуть, можуть протидіяти. Хіба С-400 Тріумф. Але це доволі-таки дорогі комплекси, які не всюди перекривають повітряний простір. Тому ATACMS важко збивати, – розповів експерт.

Водночас і здатні ефективно обходити російську ППО, оскільки (30 – 40 м), огинаючи рельєф. Тобто вони практично “невидимі” для ППО ворога.

2. Ракети ATACMS – потужна зброя, яка дає можливість руйнувати об’єкти ворога в тилу, такі як склади з боєприпасами, місця розміщення техніки і сили.

3. Комбінований спосіб застосування різних типів ракет (крилатих Storm Shadow, SCALP і балістичних ATACMS), а також безпілотників дозволить дезорієнтувати ППО ворога і як наслідок – вражати більше цілей.

Військовий експерт Михайло Жирохов звернув увагу, що ракети MGM-140 ATACMS мають дальність ураження до 300 км. Це більше, ніж ті засоби, які зараз мають Збройні сили України. Наприклад, крилаті ракети Storm Shadow/SCALP мають дальність у районі 250 км.

– Тому на 40 – 50 км більше (у ATACMS, – Ред.). Для комунікацій росіян, для логістики це буде гірше. Вони постійно відтягують логістику від фронту. І коли будуть ракети на 300 км, вони будуть змушені піти ще далі, – зазначив Жирохов у коментарі Фактам ICTV.

Куди зможуть діставати ATACMS

Ці ракети здатні вдарити в будь-яку точку в радіусі до 300 км довкола місця запуску.

На виробника – американської компанії Lockheed Martin сказано, що керована ракета великої дальності ATACMS “дає оперативним командирам негайну вогневу міць для перемоги в глибокому бою”.

Для розуміння: протяжність території тимчасово окупованого Криму з півночі на південь – з адміністративного кордону з материковою Україною на Перекопському перешийку до мису Сарич (найпівденнішої точки) – становить понад 200 км.

Мапа: Google Maps

А від Перекопського перешийку до мису Фонар – крайньої східної точки Кримського півострова – близько 250 км.

Мапа: Google Maps

– Якщо весь Кримський півострів з півночі на південь – понад 200 км, і в межах 100 – 120 км окупована територія (на материковій частині України, – Ред.), не більше, то порахуйте, куди ми можемо досягнути. Далі, ніж середина Кримського півострова, який нафарширований технікою і зброєю, – наголосив у коментарі Фактам ICTV військовий експерт Петро Черник.

Водночас у мережі публікували мапу, згідно з якою ATACMS із лінії фронту зможуть вражати цілі ворога на всіх тимчасово окупованих територіях України – у Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській областях та в Криму.

В зоні досяжності ракет буде незаконно збудований Керченський (Кримський міст), який сполучає українських півострів із територією РФ.

ATACMS зможуть навіть влучати у цілі на території Росії та Білорусі. Однак варто одразу зауважити, що навряд чи західні союзники дозволять подібне використання ракет.

Також слід уточнити, що цю мапу публікували в липні 2022 року, тобто до звільнення більшої частини Харківщини та лівобережжя Херсонщини.

Як пояснив у коментарі командувач армії США в Європі, генерал у відставці Бен Годжес, ATACMS стануть загрозою для всіх штабів та логістичних об’єктів РФ на окупованих територіях. Наприклад, якщо ці ракети будуть випущені з міста Одеса, вони можуть вразити військові кораблі РФ у Севастополі.

– Росіяни мають більше живої сили та артилерії. І це дуже централізована система командування та контролю. Таким чином, ви можете нейтралізувати єдину перевагу росіян, знищивши штаб-квартиру та логістичну базу, – заявив Годжес.

Чому Storm Shadow і SCALP недостатньо

Потрібно розуміти, що – тактична балістична ракета класу земля – земля. Має дальність застосування до 300 км. Кожна ракета знаходиться в транспортно-пусковому контейнері.

Пусковими установками для ATACMS є реактивні системи залпового вогню та реактивні артилерійські системи . Обидва види РСЗВ вже є на озброєнні України.

Водночас британські та їх французький аналог SCALP – це крилаті ракети класу повітря – земля, запускаються з літаків. Дальність ураження може перевищувати 250 км (тобто менше, ніж у ATACMS).

Французький та британські варіанти ракети загалом ідентичні. Відмінності можуть полягати в програмному забезпеченні та літаках-носіях. Storm Shadow/SCALP сумісні з літаками , Rafale, та .

В Україні їх, імовірно, адаптували до .

Інфографіка: Факти ICTV

Аналітики профільного військового порталу звертали увагу, що Storm Shadow у деяких моментах можуть бути навіть кращі, ніж ATACMS. Йдеться про бойову частину.

У Storm Shadow її вага становить 450 кг. Тоді як в останніх модифікаціях ракет ATACMS осколково-фугасна бойова частина важить 227 кг.

Більш потужною бойовою частиною (560 кг) характеризуються (М39). Це касетна бойова частина з 950 уражаючими елементами, здатна накривати велику територію. Проте ця перша версія ракети мала дальність у 165 км.

Наступна “касетна” версія ATACMS мала слабшу бойову частину (160 кг), проте дальність уже сягала 300 км.

На думку головного редактора Defense Express Олега Каткова, Україні найбільш цікаві . Вони є ідеальним засобом для ураження російських авіабаз та гелікоптерних майданчиків.

– Великі скупчення цілей, які важко вразити Storm Shadow, SCALP або іншими крилатими ракетами. Тому що на кожну ціль необхідно витратити одну ракету, а касетний ATACMS впорається за значну кількість ракет, – розповідав експерт.

Питання в тому, що США зняли касетні ATACMS із виробництва, коли почали переходити на осколково-фугасну бойову частину. Тому незрозуміло, скільки таких ракет залишилося на американських складах.

Попри ці нюанси, ATACMS мають низку дуже вагомих переваг.

Як пояснив Фактам ICTV військовий експерт Петро Черник, ATACMS перед запуском потребує нетривалої передстартової підготовки.

Крім того, установки HIMARS та М-270 дозволяють запустити більшу кількість цих ракет, ніж із літаків. А значить можна вразити більше цілей військ РФ.

– Чому важливі саме ATACMS? Тому що всі ракети повітряного базування, та ж Storm Shadow чи зараз, можливо, – щоб завдати удару, її треба поставити на літак, він має піднятися в повітря, вийти на пускові рубежі, завдати удару й повернутися назад. Ці ракети інтегровані, найімовірніше, у Су-24, це доволі старенька машина, яка сама по собі потребує скаженої уваги. А ATACMS – готовий тубус, швидкість перезаряджання на HIMARS та М-270 – 15-20 хвилин. Розуміємо: дві ракети з літака і кілька десятків умовно за одиницю часу, – розповів Черник.

Експерт звернув увагу на ще одну дуже важливу деталь: швидкість крилатих ракет Storm Shadow становить близько 1 тис. км/год. А балістичні ATACMS можуть розганятися до швидкості 3 Маха (понад 3 тис. км/год). Тобто ATACMS мають суттєву перевагу в часі для знищення цілей.

– Якщо всі чинники скласти докупи, то ATACMS – це саме та зброя, яка б переламала хід війни, якби вона в нас з’явилася у великій кількості, – додав Петро Черник.

Військовий експерт Михайло Жирохов зазначив, що союзники навряд чи надали Україні велику кількість Storm Shadow/SCALP, оскільки “їх не сотні тисяч на озброєнні західноєвропейських країн”. До того ж Україна має не так багато літаків для запуску цих ракет.

Тому ATACMS посилять і розширять можливості Сил оборони України завдавати ударів по ворогу. ЗСУ потрібна далекобійна зброя, і чим більше – тим краще.

Водночас експерт нагадав, що ATACMS – дуже дорога зброя, вартість однієї ракети може перевищувати $1 млн. А тому в разі схвалення США Україна навряд чи отримає сотні цих ракет.

На думку Жирохова, ATACMS можуть використовувати “для точкового ураження дуже важливих цілей”.

Коли Україні потрібні ATACMS

Військові експерти, з якими спілкувалися Факти ICTV, заявили, що ракети ATACMS потрібні вже зараз, зважаючи на контрнаступ ЗСУ.

За словами Петра Черника, чим швидше ми їх отримаємо, тим краще. Згоден із цим і Олександр Мусієнко.

– В армії кажуть: Потрібні на вчора. Тому я скажу, що вони потрібні вже, безумовно. Вони потрібні зараз. Якщо ми говоримо про контрнаступ, то пройти, знищити першу оборону ворога – це найскладніший і найважливіший етап. Я думаю, для цих ракет нашим командуванням і штабами на мапі вже давно визначені потенційні цілі для враження, – заявив Мусієнко.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 11 серпня закликав партнерів не зволікати з постачанням ракет та ATACMS.

– Ракети великої дальності виявилися вирішальними. Ось чому Taurus та ATACMS необхідні для успіху України, і ми просимо партнерів надати їх якомога швидше… Чим більший радіус дії ракети, тим коротша війна, – наголосив він.

Кулеба також запевнив, що ці ракети будуть використовуватися лише в межах українських кордонів, тобто ЗСУ не завдаватимуть ними ударів по території РФ.

ATACMS для України: на якому етапі дискусії щодо поставок

Ще в травні президент США Джо Байден заявив, що відправки нашій країні далекобійних ракет ATACMS. Водночас лунала і заява, що “Україні , а не ATACMS”.

Наприкінці червня видання The Wall Street Journal із посиланням на джерела стверджувало, що Сполучені Штати близькі .

На початку липня президент України Володимир Зеленський підтвердив, що довкола ATACMS точаться дискусії, але рішення поки немає.

– Є такі розмови, поки немає рішення… Мені здається, важливо спочатку зробити, а потім будемо ділитися інформацією, яким чином це відбулося… Тому почекайте – не все одразу, – заявив глава держави після саміту НАТО у Вільнюсі.

Тим часом американські законодавці неодноразово закликали Білий дім схвалити постачання ATACMS і навіть внесли до Конгресу .

Крім того, в Конгрес США подали законопроєкт про оборонний бюджет, у якому пропонувалося на закупівлю та передання Україні цих далекобійних ракет.

Попри зростаючий , адміністрація Байдена досі не дала “зелене світло”.

Як пояснювала посол України в США Оксана Маркарова, Вашингтон . Якщо до цього на запити Києва звучала відповідь “just forget it” (забудьте про це, – Ред.), то в травні українська сторона вперше почула, що питання обговорюється.

Однак на рішення США впливає низка факторів, зокрема політична готовність та логістика постачань. Вашингтон має проаналізувати наявну кількість ракет, можливості тренувань військових, інтеграцію озброєння з тим, яке вже є у ЗСУ.

В одному з останніх інтерв’ю Маркарова , що переговори щодо ATACMS усе ще тривають. Україна працює над тим, щоб найближчим часом отримати і це озброєння.

Теги за темою
СШАКрымДжо Байден
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На Киевщине еще одно попадание БПЛА – соцсети
Корреспондент
2024-10-25T23:09:01Z
В Тернополе возле студенческого общежития умер работник университета
Корреспондент
2024-10-21T14:03:13Z
Украинского военного поймали на "горячем": теперь ему грозит тюрьма
Политека
2024-10-15T18:03:11Z
Российский военный вертолет разбился в Керченском проливе: что известно
Апостроф
2024-10-26T21:31:46Z
В РФ после атаки БПЛА произошел пожар на нефтепроводе - СМИ
Корреспондент
2024-10-27T02:27:50Z
В Закарпатье придумали новую схему побега для уклонистов
Корреспондент
2024-10-26T23:48:18Z
Житель Херсонщины взорвался на российской мине
Корреспондент
2024-10-26T16:01:52Z
В Карпатах медведь растерзал мужчину во время попытки пересечь границу
Comments UA
2024-10-17T10:54:48Z
Удар по Днепру: есть жертвы и много раненых
Корреспондент
2024-10-25T22:12:43Z
В США объявили, чем закончится война в Украине
Известия Киев
2024-10-24T17:50:30Z
Как НАТО может ответить на отправку солдат КНДР на войну против Украины: СМИ узнали детали
Comments UA
2024-10-25T13:12:19Z
Эрдоган сделал Путину любопытное предложение
Comments UA
2024-10-25T22:33:49Z
Путин будет в шоке: такого он от своих военных точно не ожидал
Comments UA
2024-10-13T06:03:26Z
В Германии возмутились призывами РФ к сотрудничеству
Корреспондент
2024-10-27T02:00:02Z
После выборов «Грузинская мечта» может выбрать нового президента
ZN UA
2024-10-27T01:01:21Z
Появилась итоговая декларация саммита БРИКС: один пункт о войне в Украине
Comments UA
2024-10-23T14:12:46Z
Путин сделал заявление о "мирном завершении" войны в Украине
TSN
2024-10-18T18:39:28Z
Военные КНДР против Украины. Реакция мира
Корреспондент
2024-10-25T21:21:35Z
Актер Руслан Мирошниченко об оккупации Изюма, выезде родных за границу и военной подготовке: интервью для Фокуса
Фокус
2024-10-20T09:15:59Z
Российская певица официально бросила своего четвертого мужа
Comments UA
2024-10-22T19:51:54Z
8 главных трендов 2025 года
Marie Claire
2024-10-21T18:01:22Z
10 самых красивых мужчин мира по версии пластических хирургов
Marie Claire
2024-10-19T11:00:38Z
Sony запустила в разработку фильм "Бриллиантовый полицейский 2" с Мартином Лоуренсом
GameMag
2024-10-26T20:22:49Z
В разработке находится мультфильм по "Хищнику"
GameMag
2024-10-26T18:51:54Z
Киллиан Мерфи появился на премьере в Лондоне со светлыми волосами
Фокус
2024-10-25T08:30:38Z
"Я еще жив": Иван Дорн, который выехал из Украины, решил напомнить о себе/Певец вышел на связь в день своего 36-летия
Апостроф
2024-10-17T11:57:42Z
Затяните корсет: почему Карл Лагерфельд ненавидел свое тело и унижал полных женщин и низких мужчин
Marie Claire
2024-10-20T17:33:35Z
Оккупанты массово заходят в Селидово - украинские дроноводы не успевают за потоком
Апостроф
2024-10-24T12:27:39Z
Пора готовить оборону Павлограда: Безуглая прогнозирует катастрофу на фронте
Comments UA
2024-10-25T21:12:12Z
Как стоимость пачки сигарет: коммунальщики аргументировали очередное повышение тарифов
Знай
2024-10-26T02:12:28Z
Россияне массово сдаются в плен: военный назвал причину
Comments UA
2024-10-15T12:27:57Z
В районе Угледара россияне прорвались вглубь украинских позиций на семь километров – аналитики снова заговорили о невыученных уроках текущей войны
ZN UA
2024-10-27T01:51:24Z
Сумскую область за прошлые сутки обстреляли более 40 раз - пострадали семь громад
ZN UA
2024-10-27T00:22:13Z
Работал на врага: в Николаеве задержан информатор, который наводил ракеты на город
Comments UA
2024-10-15T12:40:21Z
В Киеве на Осокорках после реконструкции откроется современная амбулатория
Апостроф
2024-10-15T15:03:23Z
В DeepState зафиксировали территориальный успех ВСУ в Донецкой области
Апостроф
2024-10-13T05:39:37Z
Стояли, ждали и заскучали: девушка нашла, чем занять свой рот с мужчиной в очереди
Знай
2024-10-22T19:51:44Z
Привлечете беду: какой день недели считается опасным для стрижки
Marie Claire
2024-10-25T22:00:38Z
О предстоящей смерти Елизаветы ІІ близкие знали заранее: врач готовил семью к неизбежному
Фокус
2024-10-26T18:21:43Z
26 октября 2024 года: Димитрия Мироточца - что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-10-25T23:21:02Z
Потеря паспорта за границей: как обратиться в Консульство
ZN UA
2024-10-27T02:03:05Z
У Ванги и Нострадамуса было одинаковое ужасающее предсказание на 2025 год
Фокус
2024-10-26T23:03:49Z
Стало известно, каким образом в Украине хотят до конца года мобилизовать 200 тысяч человек
Comments UA
2024-10-13T04:42:34Z
Какой блин нельзя есть 26 октября и кому нужно постоять под березой: приметі и запреті на Дмитров день
Знай
2024-10-26T02:03:36Z
СМИ узнали имя нового начальника штаба Сил беспилотных систем
Корреспондент
2024-10-24T05:30:31Z
"Тысяча Зеленского": в Минэкономики рассказали, куда начислят деньги
Фокус
2024-10-26T22:24:07Z
Солнечная электростанция: сколько стоит ее установить
ZN UA
2024-10-26T02:34:25Z
Литва отключится от российской электросети
Корреспондент
2024-10-26T00:00:19Z
Правительство изменило критерии бронирования работников
Корреспондент
2024-10-23T15:15:22Z
Как изменятся пенсии и социальные выплаты в 2025 году: прогноз
Фокус
2024-10-27T02:06:47Z
С 1 ноября НБУ начинает изымать из обращения банкноты номиналом 50 и 200 грн
ZN UA
2024-10-26T23:19:47Z
Пенсия при минимальной зарплате: какой размер выплат можно получить
ZN UA
2024-10-26T05:04:09Z
Такого дна в РФ еще не было: с чем смирились российские власти
Comments UA
2024-10-15T12:26:05Z
Владелец Каховской ГЭС отказался от иска к России: в "Укргидроэнерго" объяснили причину
Фокус
2024-10-15T18:27:28Z
Почему пожилые люди меньше спят: названы главные причины
Comments UA
2024-10-25T22:36:15Z
Почему не хватает воздуха: смертельные болезни, при которых возникает удушье
Comments UA
2024-10-26T02:36:33Z
Самые распространенные причины рака кожи: какие симптомы указывают на болезнь
Comments UA
2024-10-26T00:33:18Z
Польза и вред свежих соков: кому не следует употреблять фреши
Comments UA
2024-10-25T23:42:36Z
5 ошибок, которые нельзя совершать, если вы хотите обладать здоровыми и крепкими ногтями
Marie Claire
2024-10-26T19:00:37Z
Икра из зеленых помидоров: рецепт простой и невероятно вкусной закуски
Политека
2024-10-26T18:45:29Z
Отказаться раз и навсегда: как избавиться от вредных привычек
Comments UA
2024-10-26T02:09:34Z
Польза речной рыбы: какие виды следует добавить в рацион
Comments UA
2024-10-26T00:09:17Z
Сезон простуд: 7 напитков, которые повысят иммунитет этой осенью
Фокус
2024-10-15T12:30:49Z
Невесту Роналду госпитализировали из-за серьезной болезни
Корреспондент
2024-10-25T14:12:07Z
Возлюбленная Роналду провела четыре дня в больнице - шокирующие детали
Корреспондент
2024-10-26T07:39:06Z
Кличко "культурно послал" за вопрос о бывшей невесте: что не так с Панеттьери
Новости Украины
2024-10-15T16:54:02Z
Звезду мирового футбола Мбаппе обвинили в изнасиловании – СМИ
ZN UA
2024-10-15T18:21:15Z
Звездный футболист "Манчестер Сити" подколол украинского игрока "Арсенала" Зинченко
ZN UA
2024-10-26T16:16:42Z
Гвардиола подколол Манчестер Юнайтед, говоря о своем уходе
Корреспондент
2024-10-26T14:15:48Z
Тренер Челси раскритиковал одноклубника Мудрика
Корреспондент
2024-10-26T13:33:13Z
"Он не хочет стать чемпионом": Шакил О'Нил раскритиковал Эмбиида
Корреспондент
2024-10-26T11:54:47Z
Вернидуб назвал имя своего экс-подопечного, который заиграл бы в Динамо или Шахтере
Корреспондент
2024-10-26T11:15:29Z
Батареи останутся в прошлом: создана пленка, превращающая движения в энергию
Фокус
2024-10-20T18:57:52Z
Четыре опасных астероида сблизятся с Землей в ближайшие 24 часа - заявление NASA
Апостроф
2024-10-24T05:30:17Z
Зона вас поглотит: журналисты в восторге от украинской S.T.A.L.K.E.R. 2
Фокус
2024-10-18T18:42:06Z
Иран нашел способ заставить Кремль расплатиться за поддержку в войне против Украины
Новости Украины
2024-10-13T05:57:07Z
По стопам Nintendo: SEGA обвинила создателей Memento Mori в нарушении пяти патентов
GameMag
2024-10-27T01:19:38Z
Любовные терзания Ирины: Визуальная новелла «Смута: Зов сердца» выходит в ноябре
GameMag
2024-10-27T00:52:53Z
Лучшие складные смартфоны 2024 года: какие "раскладушки" пользуются успехом
Фокус
2024-10-25T13:06:53Z
Российских игроков приглашают на консольный фестиваль CGF — Console Gaming Festival — Яша Хаддажи рассказал, чего от него ждать
GameMag
2024-10-24T17:16:19Z
Жители России вновь могут скачать драйвера с сайта Nvidia
GameMag
2024-10-23T23:43:09Z
Почти вечные: продукты, которые не портятся годами
Comments UA
2024-10-26T01:42:46Z
Как сделать компостную яму для листьев: советы опытных дачников
Политека
2024-10-26T00:06:26Z
Вяленые томаты в духовке: простой рецепт от звезды "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-17T04:01:57Z
Сочная запеканка с куриным филе и капустой: вкусно и полезно
Политека
2024-10-27T02:03:53Z
Какие деревья нельзя обрезать осенью: садоводы назвали главные запреты
Политека
2024-10-27T00:03:35Z
Самок рядом не оказалось: неудовлетворенный дельфин пожелал жесткой "любви" от двух туристов
Знай
2024-10-26T20:30:20Z
Цвета, в которых нельзя встречать Новый 2025 год: рекомендации по знакам Зодиака
Marie Claire
2024-10-26T18:00:01Z
Французские синабоны с необычным оттенком: рецепт от судьи "МастерШеф"
Политека
2024-10-26T17:01:02Z
Кандидат биологических наук объяснил, почему дома нужно всегда тепло одеваться
ZN UA
2024-10-26T16:04:11Z
Первый электромобиль Cadillac Escalade подорожал в 4 раза за считанные минуты
Фокус
2024-10-15T09:57:54Z
Заброшенные раритеты: в заброшенном доме обнаружили редкие американские спорткары
Фокус
2024-10-26T15:42:35Z
Гибрид универсала и купе: дебютировал необычный 1000-сильный Mercedes Brabus
Фокус
2024-10-26T09:51:05Z
Роскошь для семьи: в интернете показали уникальный универсал Mercedes S-Class W126
Фокус
2024-10-25T15:06:57Z
Пережила торнадо: на аукцион выставили коллекцию редких американских авто
Фокус
2024-10-25T08:45:59Z
В Киеве появился очень редкий спорткар BMW 2000-х
Фокус
2024-10-25T07:40:36Z
Пенсионерам лучше избегать этих марок: какие автомобили советуют обходить стороной
Знай
2024-10-24T18:51:29Z
Комфортные, амбициозные: знакомимся с новой линейкой Toyota Proаce
Корреспондент
2024-10-24T17:15:04Z
На аукцион выставили культовый 19-летний спорткар Ford почти без пробега
Фокус
2024-10-24T10:00:12Z