В тих областях, де є загроза життю чи здоров’ю дітей очного навчання не буде, пояснив прем’єр.
З 1 вересня в школах України діятимуть три формати навчання. В кожній області свій – в залежності від безпекової ситуації. Про це під час засідання уряду 11 серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“З боку обласних військових адміністрацій має бути регулярний моніторинг безпекової ситуації в громадах. В залежності від рівня загроз будуть ухвалювати формат навчання – очний, онлайн чи змішаний”, – зазначив він.
Шмигаль підкреслив, що там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей очного навчання не буде. “Місцева влада найкраще розуміє ситуацію в себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях”, – додав прем’єр.
Наразі, за даними глави уряду, 68% освітніх закладів мають укриття різного типу.
“Це дозволяє розмістити там 4,7 млн учнів та вчителів. Але цього недостатньо. Місцева влада повинна діяти активніше. Гроші на укриття Уряд виділив ще ц квітні – 1,5 млрд грн”, – зазначив він.
На сьогоднішньому засіданні Кабінет міністрів ухвалив також два рішення на захист дітей та дитинства.
“Перше – розширюємо застосування принципу “гроші ходять за дитиною”. Тепер батьки в усіх регіонах України будуть отримувати кошти на дитячий відпочинок напряму від держави. За державний кошт вони зможуть купити путівки в найкращі дитячі оздоровчі заклади”, – сказав Шмигаль.
Це стосується малозабезпечених, багатодітних родин, дітей з інвалідністю.
“Друге – переводимо на постійну основу комплексну послугу єМалятко, яка діє з 2020 року”, – повідомив прем’єр.
За його словами, за цей час батьки дітей скористалися нею майже 412 тисяч разів. Новий порядок її надання включає до дев’яти державних послуг. Від реєстрації народження до видачі “пакунку малюка”. Послуга і надалі буде доступною в Дії.
Нагадаємо, навчальний рік триватиме з 1 вересня 2023 року до 28 червня 2024 року.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони