Фільм «Степне» режисерки Марини Вроди відзначено нагородою за найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Локарно. Про це повідомили в «Довженко-Центрі».
У повідомленні зазначили, що у своїй промові Марина Врода згадала кінематографістів, які воюють на фронті, та членів команди, загиблих під час повномасштабного вторгнення.
«Наприкінці режисерка перегукнулась "Слава Україні! — Героям слава!" з іншим переможцем фестивалю, румунським режисером Раду Жуде. Він отримав спеціальний приз журі та у своїй промові звернувся до швейцарської аудиторії із закликом не дати нейтральності опинитися на боці російської агресії», — розповіли в «Довженко-Центрі».
Додамо, що на сайті МКФ у Локарно стрічку української кінорежисерки відзначають як «кінематографічний шедевр, що стимулює розум»: «Захоплюючий фільм "Степне", який буде представлено на кінофестивалі в Локарно 2023, безсумнівно, є кінематографічним шедевром, який залишає незгладимий відбиток у душі глядача. Занурюючись у душу українського села, Марина Врода портретує приголомшливий фільм із глибоким змістом, незважаючи на мінімалістичний сюжет. Візуальна симфонія, яка розгортається в цій кінематографічній оповіді, захоплює на всіх рівнях; це і приємно для очей, і стимулює розум».
Українсько-німецька стрічка «Степне» — повнометражний ігровий дебют кінорежисерки Марини Вроди.
Фільм розповідає історію кількох днів життя літнього чоловіка, який приїжджає в українське село Степне, щоби доглядати свою маму, яка помирає. Перед самою смертю мати розповідає йому про набір речей, закопаних у сараї, які «змусять головного героя згадати про колишні мрії і все, чого він прагнув, але так і не досяг».
Кінопроєкт «Степне» став одним із переможців п'ятого пітчингу Держкіно, який відбувся ще у 2013 році. Проєкт було включено до державної Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2013/2014 рр. Але оскільки держава гарантувала фінансування тільки частини загального бюджету фільму, а знайти інших інвесторів довго не вдавалося, виробництво «Степного» відклалося на декілька років і розпочалося лише у 2017-му.
Марина Врода стала другою кінорежисеркою, яка здобула для України «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю: у 2011 році вона отримала її за короткометражний фільм українсько-французького виробництва «Крос».
У 2005 році «Золоту пальмову гілку» Канн було присуджено Ігорю Стрембіцькому за документальну короткометражку «Подорожні».
- Читайте також: Тихе й суворе кіно. На кінофестивалі в Локарно відбулася світова прем’єра українського фільму «Степне»
Міжнародний кінофестиваль у Локарно проводиться щорічно в серпні у Швейцарії з 1946 року.
Головний приз фестивалю — «Золотий леопард». «Леопарди» також вручаються за найкращу режисуру та найкращому актору і найкращій актрисі.
Поряд з Каннським, Берлінським та Венеційським МКФ, кінофест у Локарно входить до числа найбільш авторитетних кінофестивалів Європи.