MY.UAНовини
Журналістська етика під час війни. Як показати реальність у рамках стандартів
Журналістська етика під час війни. Як показати реальність у рамках стандартів

Журналістська етика під час війни. Як показати реальність у рамках стандартів

Учасники дискусії Kyiv Media Hub — про воєнну цензуру, профдеформацію та публікацію наслідків бойових дій.

На початку серпня відбулася панельна дискусія «Ukraine Reported: Етика висвітлення війни», присвячена етичним викликам репортажів про війну Росії проти України. У заході взяли участь засновник Donbas Frontliner, фотожурналіст і фіналіст премії Гонгадзе Андрій Дубчак, медіаекспертка й виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк та іспанський журналіст-фрілансер Фермін Торрано. Модераторкою зустрічі була журналістка, екскерівниця новин Суспільного та співзасновниця Public Interest Journalism Lab Ангеліна Карякіна. Експерти обговорили, як висвітлювати війну, не завдаючи шкоди аудиторії, як зберегти пильність і чуйність в умовах війни, де загибель є частиною щоденних новин. Як повідомляти про Росію та відповідати журналістським стандартам, які передбачають «збалансованість думок».

Ця зустріч — одна із серії щомісячних заходів і нетворкінгу Kyiv Media Hub, створеного в рамках проєкту The Europe-Ukraine Desk берлінської неурядової організації N-ost. У Kyiv Media Hub до кінця 2024 року заплановані виступи експертів, інтерактивні майстер-класи та неформальні зустрічі. Проєкт фінансується Європейською комісією.

За словами координаторки проєктів N-ost Оксани Мамченкової, мета проєкту The Europe-Ukraine Desk полягає у підтримці мережі журналістів, які створюють якісні матеріали про Україну.

«Ми об'єднуємо журналістів із семи країн: Іспанії, Італії, Німеччини, Франції, Угорщини, Болгарії і, звичайно ж, України. Ми будуємо зв'язки між професіоналами і сподіваємося, що згодом буде більше публікацій про Україну в ЗМІ країн ЄС. Це вже другий захід: перша панельна дискусія відбулася у травні, і ми сподіваємося, що такі заходи відбуватимуться щомісяця», — розповіла Оксана Мамченкова.

Оксана Мамченкова

Модераторка заходу Ангеліна Карякіна зазначила, що з одного боку журналісти зараз працюють в умовах воєнного стану й добре розуміють низку обмежень, пов’язаних з обороною країни. З іншого боку, висвітлення війни Росії проти України є безпрецедентним у всьому світі.

«15 тисяч журналістів працюють в Україні під час війни. Можливість висвітлювати військові операції є частковою. Я хотіла би почати з роздумів про ландшафт, у якому ми працюємо, і які ми маємо правила гри. Чи дійсно ми можемо забезпечити справедливе, професійне висвітлення війни? Які є недоліки, що ми маємо озвучити?», — каже Ангеліна Карякіна.

Ангеліна Карякіна

Кореспондент і фотожурналіст Андрій Дубчак відповів, що попри деякі проблеми, зараз ситуація з доступом журналістів краща, ніж була торік: «Я можу сказати, що працює система доступу. Якщо у вас хороша репутація і є контакти, ви можете легко потрапити на лінію фронту. Але водночас ми повинні розуміти, що деякі пресофіцери перебувають там протягом багатьох місяців або років. Для журналістів це може бути одна поїздка на місяць, на тиждень або один раз на довгий період часу. Пресофіцер повинен ходити на передову кожен день, тож “батарейки” деяких уже розряджені».

Також Андрій Дубчак зазначив, що досі існує проблема з довгостроковим доступом, щоб журналіст міг залишитися з військовими та створювати лонгріди про життя підрозділів і бойові дії.

«Це все ще велика проблема, і нам потрібно мати дуже хороші контакти. Якщо говорити про доступ до лінії фронту північних регіонів, Донбасу та Харківщини, то це легкодоступні регіони. Є проблема з південним напрямком, населеними пунктами біля Херсона, деякі взагалі недоступні, наприклад, Очаків Миколаївської області. Війська вздовж річки біля Каховської дамби закриті, до них дуже важко дістатися».

Андрій Дубчак

Іспанський журналіст Фермін Торрано погодився з тим, що медійникам варто мати хороші контакти, але доступ до будь-яких територій не звільняє від цензури: «Кілька тижнів тому я прочитав інтерв'ю іспанської журналістки, і вона сказала, що в Україні немає цензури. Я трохи розсміявся, адже це не так. Я розумію, чому Україна контролює те, де працюють ЗМІ, що вони публікують і поширюють. Журналіст може опублікувати свою статтю одразу, як військові змінять свої позиції. І я думаю, що це, можливо, вперше в історії людства, тому що на Балканах, у В'єтнамі чи в інших місцях ви могли опублікувати фотографію тільки за два тижні, щоб не була визначена геолокація. Тож, звичайно, наявність цензури або певного контролю зрозумілі, адже там воюють ваші люди й ви повинні піклуватися про їхні життя».

Фермін Торрано каже, що фрілансери мають більше можливостей, ніж великі ЗМІ. Фрілансери можуть проводити більше часу з пресофіцерами або військовими в бригадах, налагодити стосунки та мати можливість працювати з ними.

«Я пам'ятаю, як три місяці тому я відвідував один захід у Києві, і журналісти скаржилися, що іноземцям легше отримувати доступ. Я не думаю, що нам легше, все залежить від того, скільки часу ви можете провести на сході чи півдні. Щоб отримати відповідь, треба чекати багато днів. Якщо ви з Києва та хочете поїхати на точну дату й мати доступ, можливо, ви цього не отримаєте, але не тому, що ви українець, а тому, що може щось змінитись і знадобиться більше часу. Я інфлюенсер і не маю контракту, тож можу витратити стільки часу, скільки потрібно».

Фермін Торрано

Журналіст додав, що іноді військові мають спроможність дозволити вийти на певну позицію лише одному ЗМІ, тому вони обирають те медіа, яке читатимуть 3 мільйони людей, а не 50 тисяч. Тому іноземці можуть мати пріоритет.

Медіаекспертка Оксана Романюк зазначила, що зазвичай українська медіаспільнота завжди була досить активною, і якщо були якісь проблеми чи обмеження, журналісти могли скоординувати скандальну публічну подію та чинити тиск на владу, щоб зняти або пом’якшити ці обмеження. Однак зараз є певна втома від війни, і все менше українських журналістів їздять висвітлювати події на лінії фронту.

«Я бачу, що кількість справжніх репортажів із війни дуже мала. Просто зараз можна відкрити національні онлайн-медіа і спробувати почитати новини про війну. Ви побачите, що 99% із них базуються на офіційних повідомленнях. Найбільше страждають місцеві ЗМІ. Вони не отримували доступу навіть тоді, коли у нас була ситуація з Каховською дамбою. Ви знаєте, що міжнародні ЗМІ віталися, водночас місцевим ЗМІ доводилося якось проникати туди. Я підтверджую слова моїх колег, що якщо ви хочете кудись потрапити, краще йти через особисті стосунки, а не через офіційну бюрократію», — каже Оксана Романюк.

Вона додала, що журналістам варто пам’ятати про людей зі звільнених територій, де досі немає електрики. Річ не в тому, що вони не мають доступу до медіа, а в тому, що про них мало відомо.

«Ми не знаємо про гуманітарну кризу. Час від часу я читаю в соціальних мережах, що журналіст приїхав у якесь забуте село на Харківщині, а люди плачуть, бо відчайдушно хочуть, щоб світ дізнався про них. Дуже важливо повідомляти про ці віддалені села, щоб гарантувати їхні права на інформацію та на існування. Також пам’ятати про права людей, які залишаються на окупованих територіях, тому що місцеві ЗМІ там були вбиті. Зараз там агресивна російська дезінформація, геноцидна риторика, погрози тощо. Ми повинні говорити про це, і люди, які це зробили, мають бути притягнуті до відповідальності», — сказала експертка.

 

Оксана Романюк

Ангеліна Карякіна погодилася, що справді серед українців є втома від війни і від насильства загалом.

«Журналісти особисто бачили стільки трагедій і крові, розповідаючи про війну! Іноді свідомий вибір редакції — чи робити історію яскравою за допомогою світлин, аби показати, що приносить ця війна».

«Це велика дискусія і велика проблема, тому що, як і інші українські журналісти, я втомлений і виснажений, але ми повинні показувати це в будь-якому випадку. Це важлива частина новин і частина історії, — каже Андрій Дубчак. — У мене є світлини поранених солдатів, багато крові, але я не публікую їх, бо не маю для цього причин. Так, я намагався показати й передати біль, однак публікувати варто, якщо зображення може допомогти в цей момент комусь або проінформувати так, щоб не шокувати».

Фермін Торрано каже, що зазвичай багато говорять про втому суспільства, але недостатньо про втому журналістів: «Багато разів я відчував, що тон статті, навіть фокус фотографії, зображення, багато в чому залежать від психічного стану або сили в той момент журналіста. Нездатність розповісти хорошу історію пов'язана з тим, що журналіст не був підготовлений на 100% на той момент. Минулого року я був у Бахмуті з двома іншими іспанськими журналістами. Коли ми були в готелі, стався російський обстріл. Ми почекали дві хвилини й вибігли, щоб подивитися, що сталося. На великій ділянці від російського обстрілу лежали три тіла, повністю знищені. Через хвилину чи дві прибігла жінка, яка підійшла прямо до одного з тіл, на руці якого була обручка, і ми припустили, що це була дружина загиблого. Спочатку ми не фотографували цей момент, тому що це було її останнє прощання з чоловіком. Але коли вона побачила нас, ми зрозуміли по жестах, що фотографувати можна. Через декілька днів мої колеги їхали до Києва, щоб повернутися до Іспанії. І таксист розповів їм про фотографію жінки, яка плаче над тілом свого чоловіка. Вони подумали, що, можливо, йдеться про мою фотографію і показали її таксисту. Той почав плакати і сказав “Дуже дякую вам за те, що ви показуєте світові, що з нами робить Росія”».

Журналіст каже, що обговорював цю ситуацію з колегами. Вони опублікували ту фотографію, яку вважали найбільш шанобливою до цієї жінки — інші були надто важкими.

«Є люди, які висвітлюють війну, але не бачили жодного мертвого тіла. Я не кажу, що ви повинні бачити багато тіл, але важко висвітлювати війну, якщо ви не знаєте, що зброя ворога робить із людьми. Водночас ми повинні бути обережними, щоб не висвітлювати лише руйнування, тому що в іншому випадку ми втрачаємо інші складові війни», — каже Фермін Торрано.

Оксана Романюк говорить, що коли почалося повномасштабне вторгнення, вона отримувала безліч запитів від журналістів і ЗМІ щодо фотографій з запитаннями, чи можна їх опублікувати та чи не занадто це для аудиторії: «Ми як медіа-спільнота зробили крок назад. До цього повномасштабного вторгнення я б сказала: “О, ні, розміщувати калюжу крові чи труп, який виглядає так, ніби його порізали, або щось подібне — це занадто”, але зараз усе змінилося, і ви вже можете це поширювати. Ця війна змінила медіа не лише в Україні, а й в усьому світі. Торік у нас було багато консультацій з цього приводу. Ми почувалися незручно, бо думали, чи варто публікувати такі історії, тому що людей можна ідентифікувати. Цього року ми отримали лише кілька запитів від ЗМІ. Я думаю, що ми адаптувалися до ситуації, жорстокість стала частиною нашого життя, і, ймовірно, ми розробили якісь правила, як із цим поводитися, але це, звичайно, ненормально».

Андрій Дубчак теж спочатку намагався не травмувати свою аудиторію: «Я був на місці вибуху російської ракети в Кривому Розі. У мене було багато фотографій тіл, частин тіл тощо, але я вирішив публікувати лише поліетиленові пакети, в яких були тіла, і російську ракету біля них. Я намагався не травмувати свою аудиторію, але в той же час я намагався розкрити реальність. Коли в березні стався вибух на мосту в Ірпені й загинула родина, я опублікував відео, бо розумів, що це один із перших випадків воєнного злочину Росії. Я був разом із Лінсі Аддаріо з New York Times, і я вирішив заблюрити обличчя жертв, бо родичі, напевно, ще не знали про їхню загибель. А Лінсі і New York Times вирішили розмістити фото з відкритими обличчями на першій же сторінці видання. Це дійсно був один із перших обстрілів цивільних. І в той момент я зрозумів, що це було правильно, тому що це здійняло велику інформаційну хвилю в світі. На мою думку, щоб показати правду та захистити суспільство, а також мати якийсь вплив, у такий момент ви можете публікувати, що хочете. Якщо це може зупинити агресію та захистити людей».

Detector Media · «Війна в прямому ефірі». Чи треба суспільству знати про події на фронті все?

Оксана Романюк сказала, що є категорія медійників, які «полюють» за такими історіями та хайпом. Вони купують такі матеріали, не ставлячи питання, як ця історія була зібрана. Романюк згадала скандал у Вінниці, коли знімальна група проникла до лікарні та взяла коментар у жінки, яка тільки-но втратила доньку. Такі дії експертка назвала цілковито неетичними.

Якщо українська аудиторія вже звикла до чутливого контенту, то людям інших країн треба пояснювати, навіщо це опубліковано. Вони сприймають війну в Україні як щось далеке, і, побачивши кров, можуть в один клік закрити матеріал. Андрій Дубчак каже, що подавати таку інформацію треба дуже обережно. Дехто навпаки полюбляє такий контент, але в будь-якому випадку, спершу можна показати фотографію, де тіла зображені на далекій відстані й попередити, що далі буде більш чутливий контент.

З повномасштабним вторгненням українські ЗМІ зіткнулися ще з однією проблемою — регулювання та фінансування. За словами Оксани Романюк, регулювання в Україні — це завжди складне питання. Зараз ЗМІ керуються наказом №73, який регулює зйомку військових об'єктів. Також був прийнятий новий закон про медіа, який насправді не регулює контент, але встановлює рамки для реклами, що вона повинна бути належним чином позначена, а також встановлює рамки для проросійської пропаганди.

«Я думаю, що нам, ймовірно, потрібне саморегулювання, тому що ми багато побачили на прикладі війни. З початком повномасштабного вторгнення якість контенту українських медіа дуже зросла, і це сталося через кризу та через те, що медіа були на межі виживання. В багатьох регіонах медіа раптом зрозуміли, що вони підтримують суспільство. Я знаю справді героїчних головних редакторів, які організовували гуманітарні канали евакуації, їжі для місцевих жителів, які робили дійсно неймовірні сюжети. Ми перебуваємо в дуже критичній фінансовій ситуації, коли ринок за одну ніч втратив 92% реклами, і медіа намагаються відродитися завдяки якимось грантам, краудфандингу, чого завгодно. Я не виключаю, що ця слабкість може створити певні ризики в майбутньому, коли з'являться якісь політичні гроші, і медіа їх приймуть.

Саморегуляція має бути заснована на довірі. Це моя мрія на майбутнє, щоб колись це було в Україні. Наше саморегулювання є досить несистематичним, воно існує здебільшого в соціальних мережах: коли якісь ЗМІ зробили щось не так — з’являється критика з боку колег. Я не знаю, що саме робить нас такими складними для координації, щоб побудувати вертикальну сенсорну систему. У нас є “Єдиний марафон”, але водночас є багато незалежних медіа, тож марафон справді втрачає довіру та аудиторію. Я бачила опитування Reuters,  яке показало, що люди не читають новини, тому що їм погано через це. Але ці ж люди читають тікток, твіттер і телеграм, де вони споживають просто жахливі новини. Тому ЗМІ, безсумнівно, повинні мати певні внутрішні високі стандарти, засновані на довірі», — сказала експертка.

Довіра до українських журналістів має бути не лише в аудиторії, а й в іноземних ЗМІ. За словами Андрія Дубчака, іноземцям дуже дорого робити репортажі з українського фронту. Потрібно мати страховку безпеки, страховку на виїзд тощо. Міжнародним ЗМІ дешевше зробити команду з українських журналістів, яким можна довіряти.

Інше важливе питання — незаангажованість. Медіа висвітлюють Україну з України, мають доступ до лінії фронту та цивільного життя, однак не мають доступу до окупованих територій.

«Я думаю, що ми ніколи не зможемо бути неупередженими, ми повинні бути чесними. Я маю на увазі, що не можна казати, що це зелене, якщо це синє. Або казати, що це російське, якщо це українське, або навпаки. Але ми обираємо бути тут, обираємо того, кому будемо ставити запитання», — каже Фермін Торрано.

Експерти згадали і про «хороших росіян», які працюють у міжнародних ЗМІ й теж висвітлюють російську агресію в Україні.

«Нам потрібно ретранслювати інформацію для російської аудиторії, — каже Андрій Дубчак. — Кілька днів тому “Медуза” вибрала фото з різних фотоагентств і зробила пости в Instagram про те, як українські фотографи показують реальність війни. Нам потрібно показати правду всім людям — і російському суспільству, яке перебуває під потужною пропагандою, теж. Це також наша мета, на мою думку, тому що російський уряд намагається зробити все можливе, щоб закрити цю інформацію. Вони створюють спеціальний закон, згідно з яким люди, що пишуть щось проти уряду або проти армії, потрапляють до в'язниці».

Оксана Романюк сказала, що дуже скептично ставиться до аудиторії «хороших російських ЗМІ»: «Ми чудово розуміємо, що аудиторія, наприклад, “Медузи” дуже скорочується, вона справді крихітна — і я сумніваюся, що вони чи інші російські ЗМІ здатні вплинути на розуми 140 мільйонів досить імперіалістичних людей, які хочуть повернутися в СРСР і підтримують цю війну».

Фермін Торрано додав, що журналісти повинні бути там, де відбуваються події. Іноді мета преси полягає в тому, щоб просто контролювати процеси, які відбуваються в певній країні. Українцям важко дивитися на західні ЗМІ, які приїжджають висвітлювати війну з російського боку. Однак якщо там не буде нікого, росіяни можуть скоїти набагато більше злочинів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Сколько украинцев готовы отдать Путину четыре области: опрос
Comments UA
2024-12-30T05:45:29Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
Европа "морально не готова к сопротивлению": Жорин прокомментировал подготовку Германии к войне
TSN
2025-01-11T23:27:35Z
В Европе уменьшилось количество просителей убежища
Корреспондент
2025-01-11T23:00:54Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
Победительница "Холостяка 13" объяснила, почему они с "Тереном" не спешат съезжаться: "Хотелось бы..."
Политека
2025-01-11T23:30:25Z
Созданные искусственным интеллектом модели соревновались на конкурсе красоты: как выглядит победительница
Comments UA
2025-01-11T20:42:24Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Встреча Трампа и Путина сорвалась: Гордон объяснил, почему война не закончилась 30 декабря
Фокус
2024-12-30T21:27:38Z
Келлог призвал максимально давить на Иран
Корреспондент
2025-01-11T23:42:39Z
Байден наградил Папу Римского высшей гражданской наградой США
TSN
2025-01-11T23:33:59Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Стали известны последствия атаки дронов на Одесскую область
Корреспондент
2024-12-30T08:37:43Z
В Киевской области сработала противовоздушная оборона — КОВА
TSN
2025-01-11T23:03:44Z
В Хмельницкой области прогремели взрывы, хотя воздушную тревогу здесь еще не огласили
ZN UA
2025-01-11T22:51:38Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Когда закончится война в Украине: астролог назвала города, находящиеся в опасности
Политека
2024-12-30T06:42:37Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
«Военные ВСУ переоденутся в российскую форму и расстреляют мирных жителей»: что известно
Comments UA
2024-12-30T14:18:33Z
Мясные штурмы, дроны и КАБы: что происходит в боях за Курщину
Хвиля
2025-01-11T23:12:54Z
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2025-01-11T22:51:28Z
Генштаб назвал потери РФ в первый день нового года
Корреспондент
2025-01-01T10:18:02Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
Это нужно сделать 31 декабря 2024 года, чтобы 2025 год был удачным
Comments UA
2024-12-30T14:12:50Z
Где купить стильный чехол для ноутбука: варианты на любой случай
Marie Claire
2025-01-11T18:00:24Z
Если еще не выбросили новогоднюю елку: как можно с пользой использовать хвою на садовом участке
TSN
2025-01-11T17:21:39Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Спортсмен 10 минут лежал в ванне, но "воробчика" спасти не удалось: "С одной стороны, ситуация комична..."
Знай
2024-12-31T04:51:55Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
Севілья вирвала нічию у Валенсії в компенсований час
Football.ua
2025-01-11T22:03:00Z
Еспаньйол і Леганес переможця не виявили
Football.ua
2025-01-11T20:00:48Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Украинская гимнастка Мария Высочанская объявила о завершении карьеры
Комсомольская правда
2024-12-29T10:12:51Z
Лучший украинский велогонщик завершил карьеру в 28 лет
ZN UA
2025-01-11T18:03:38Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
Впервые в новом году доллар обновил максимум
Новости Украины
2025-01-03T20:36:28Z
В Мариуполе оккупанты планируют расширить морской порт для вывоза зерна и оборудования – ЦНС
ZN UA
2025-01-11T22:01:28Z
Россия зарабатывает миллиарды на экспорте нефти через Финский залив – Yle
ZN UA
2025-01-11T20:37:28Z
Цены на курятину: эксперт рассказала, как изменится стоимость мяса в 2025 году
Политека
2025-01-03T07:27:29Z
В Индии нашли замену дешевой российской нефти
Comments UA
2024-12-31T15:09:15Z
Глава МИД Эстонии: Абсолютно недопустимо, чтобы Словакия угрожала прекратить экстренные поставки электроэнергии для Украины этой зимой
ZN UA
2024-12-31T02:51:18Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые рассказали, как формируются месторождения золота на Земле
ZN UA
2024-12-30T15:42:39Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Археологи нашли место, которое посещал библейский царь Давид
TSN
2025-01-11T22:36:07Z
Большое соленое озеро на грани исчезновения: ученые разрабатывают план его спасения
Фокус
2025-01-11T20:51:47Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Древнее "Колесо духов" ошеломило ученых: мегалитическое сооружение сместилось на 40 метров
TSN
2025-01-11T19:06:52Z
На что обратить внимание при выборе бабушкофона
InternetUA
2025-01-11T16:52:57Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
Второй шанс для миллионов детей: ученые рассказали о новых способах спасения недоношенных детей
Фокус
2025-01-11T21:27:30Z
3 простых совета, чтобы глаза не страдали: это может быть зрительный компьютерный синдром
Знай
2025-01-11T20:51:05Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Виноваты пешеходы. Почему Rolls-Royce и Jaguar отказались от талисманов на капотах
Фокус
2024-12-31T19:42:56Z
Как безопасно водить зимой: советы, которые могут спасти каждого украинца
Знай
2025-01-11T15:51:49Z
21-летний Франко Колапинто получил реальный шанс вернуться в Формулу-1
Известия Киев
2025-01-11T11:36:25Z
Приобрел DAF и Tatra: Билл Гейтс стал совладельцем пяти известных автобрендов
Фокус
2025-01-11T10:45:44Z
Номер телефона на лобовом стекле сыграет злую шутку: водителей предупредили о роковой ошибке
Знай
2025-01-11T07:51:02Z
Водители старшего возраста обязаны использовать особый знак: где ввели правило
Хвиля
2025-01-11T06:06:18Z
Классика на новый лад: Nissan показал электрический Skyline GT-R
Фокус
2025-01-10T17:36:48Z
Гибрид, электрокар и пикап: американцы назвали лучшие авто года
Фокус
2025-01-10T15:45:28Z