MY.UAНовини
Хто і навіщо замість Резнікова?
Хто і навіщо замість Резнікова?

Хто і навіщо замість Резнікова?

Головною темою останніх тижнів у внутрішньоелітних розкладах залишається можлива відставка міністра оборони Олексія Резнікова.

Ця історія торкається процесів, які безпосередньо впливають на внутрішньополітичний порядок денний і виживання країни в цілому. Розгорну її через призму мотивацій основних акторів – президента Володимира Зеленського та ОП.

Ризики внаслідок відставки

Гіпотетична заміна такого міністра оборони як Резніков – це серйозний крок, для якого у Зеленського мають бути вагомі причини. Емоції тут жодного значення не мають, підхід буде максимально прагматичним.

Найочевидніший наслідок відставки Резнікова – будь-яке міністерство при зміні керівника щонайменше півроку лихоманитиме, а пару місяців буде взагалі паралізоване.

Зміна міністра – це зміна, як мінімум, частини заступників, а також керівників департаментів. Це підвисання важливих процесів, що під час війни мають прискорюватися. Цю тему добре розкрив Віктор Андрусів у своєму посту.

Другий момент, який визнають навіть противники Резнікова – він переговорник високого класу і має тісні особисті контакти з керівниками оборонних відомств багатьох країн, завдяки чому - серйозні успіхи на міжнародній арені. Потрібно зрозуміти, як це компенсувати у разі відставки?

Третій момент, який здебільшого залишається за кадром. Рєзніков грає серйозну роль забезпечення балансу у уряді, а й щодо ОП з військовими.

У Генштабі мені неодноразово казали, що міністр захищав головкома від гніву президента, брав удар на себе за помилки генералів. При цьому в уряді це чи не єдиний міністр, який може замінити Дениса Шмигаля, але цього не хоче.

Джерела в Кабміні кажуть, що Шмигалю, у якого як мінімум три віце-прем'єри – Юлія Свириденко, Олександр Кубраков та Михайло Федоров – мітять на його місце, працювати з Резніковим комфортно. Також Резніков, хоч і максимально публічний, не перетягує увагу від Зеленського.

Тобто, прибираючи чинного міністра, Зеленський під час війни як мінімум на кілька місяців отримує гальмування в Міноборони, провисання в контактах з міжнародниками (самій талановитій людині банально знадобиться час, щоб налагодити зв'язки, Резніков не за один день їх встановив) та загрозу розбалансування у ключових точках.

Заради чого?

Причиною можливої ​​відставки вважається накопичення негативу – шлейф корупційних скандалів у Міноборони та зростання критики щодо забезпечення армії.

Але тут є низка важливих нюансів.

По-перше, соцопитування справді показують зростання негативу у Резнікова, але навіть зараз він перебуває у плюсі ​​– більше людей схвалює його роботу, ніж схвалює. Він один із найпопулярніших людей у ​​владі. Точно не ті показники негативу, які звільняють. Інакше треба давно розігнати всю Раду, Кабмін та половину ВП. Зниження підтримки влади – це загальний тренд всім, зокрема і для самого Зеленського.

По-друге, Резнікова особисто ніхто у корупції не звинувачує, максимум – вимагають «розслідувань» та політичної відповідальності. Якби там були якісь сліди особистої участі в корупції, про це точно знали б на Заході. У нас би давно був інший міністр оборони.

Більш того. За півроку Резніков оновив команду та просунувся у реформах закупівель, які генерували основний потік негативу. Міноборони повернуло закупівлі предметів тилового забезпечення на Прозорро. Закінчується процес створення агентства для тилових закупівель, його очолить Арсен Жумаділов. Тобто реалізовано задум, який Резніков задекларував у момент призначення у листопаді 2021 року. Це неабиякий успіх, за це треба хвалити, а не звільняти.

По-третє, якщо проаналізувати структуру критики Міноборони, то левова частка випадів зараз стосується забезпечення дронами. Але тут слід дивитися на деталі.

Учасники ринку та волонтери кажуть, що українські виробники завалені замовленнями від Міноборони, постачання до армії зростають у геометричній прогресії. Основна проблема – це комплектуючі та масштабування виробництва. Тобто, по суті, це не питання Міноборони. Рєзніков і так виходив за рамки. Я вже про це писав.

У травні міністр оборони заступився за інтереси українського бізнесу після неадекватного рішення Держаудиту позбавити українських постачальників оборонного сектору права на прибуток. Кабмін ситуацію частково виправив, але Міноборони продовжує позиватися, щоб зняти всі питання щодо вже виконаних контрактів. Це абсолютно правильно, але це не завдання міністра оборони.

Експорт-імпорт-прибуток бізнесу – це сфера відповідальності Мінекономіки. А виробництво в оборонній сфері – це те саме Мінекономіки плюс Мінстратегпром.

До того ж, є нюанси з регулюванням закупівель військового відомства.

Уряд недарма розділив бюджет на дрони: 20 млрд грн йде через Міноборони, а ще 20 млрд - через Держспецзв'язок, який працює під егідою Мінцифри. Держспецзв'язок закуповує БПЛА, які офіційно не є зброєю (весільні дроні, адаптовані для військових завдань). Це дозволяє обійти безліч формальностей. Плюс Михайло Федоров, маючи статус віце-прем'єра, може драйвувати міжвідомчі питання. Федоров активно це робить.

Загалом ситуація з дронами нагадує обстановку із бронежилетами рік тому. Було багато критики, а потім тема просто зникла – держава її закрила. Судячи з тенденцій і ряду непублічних процесів, про які я знаю, і з дронами ситуація до кінця року вирівняється.

До цього варто додати, що негатив у Міноборони буде завжди. З одного боку – є проблеми, корупція, некомпетентність чиновників, що накопичилися. З іншого боку – масштаб викликів та обсяг потреб такий, що завжди будуть незадоволені. Тому будь-який новий міністр за дуже короткий час отримає свій шлейф. Скажімо, нова хвиля мобілізації, яка неминуче буде, вдарить по будь-якому міністру. Тобто перезавантаження дасть короткочасний ефект.

Однак є інший ракурс, що може пояснити ситуацію.

Назустріч виборам...

Причиною відставки Резнікова може стати електоральна логіка, де все частіше діє Зеленський і ОП.

Найслабшим місцем Міноборони є комунікації.

По-перше, оскільки армія у нас знаходиться поза критикою, а люди не розуміють, хто за що відповідає, Міноборони отримує не лише свій негатив, а й негатив Генштабу. Як наслідок – формується група популярних військових (Валерій Залужний, Кирило Буданов, Олександр Сирський, Микола Олещук, Олексій Неїжпапа, Сергій Наєв та ін.) та непопулярних чиновників.

Командування ми оберігаємо, але ж хтось має бути винен? А міністр формально відповідає за все погане.

По-друге, Міноборона має повний провал у тому, що стосується висвітлення результатів роботи відомства. Наприклад, минулого року Міноборони радикально спростило процедуру прийому в експлуатацію нових видів ОВТ. Прорив у сфері БПЛА обумовлений саме цим. Також Міноборони запустило роботу Акселератора, котрий за руку проводить розробників через бюрократичні джунглі. Але хто це знає? Як і про багато інших корисних кроків.

На цьому фоні набирає політична вага когорта відомих волонтерів. Багато в чому тому, що люди не розуміють реального співвідношення вкладених зусиль. Виглядає, як держава нічого не робить, а волонтери все тягнуть на собі. Усі, хто забезпечує армію з боку держави (незалежно від результату) – опиняються в мінусі. Хоча представники великих фондів кажуть, що волонтери сумарно закривають 3-5% потреб армії.

Тобто через провал у комунікаціях на військовій темі виросли конкуренти Зеленському та його політсилі у боротьбі за владу.

Також слід наголосити, що через Міноборони зараз проходить третина держбюджету, і близько $12-15 млрд оборонне відомство витрачає на закупівлі. Доступ до цих ресурсів є предметом мрій різних груп впливу.

На вибори потрібні гроші. Ті, хто на виході з війни матиме кошти на фінансування виборчих проектів, зможе реально впливати на владу.

Якщо подивитися на ситуацію не з погляду війни, а з погляду збереження влади, то для Зеленського та його оточення виникає кілька прикладних завдань.

  • Контролювати популярних військових та волонтерів.
  • Обнулити популярність та позбавити ресурсів тих, хто нелояльний.
  • Контролювати потоки фінансування.

У цій логіці ВП потрібен міністр оборони, який перерозподілить негатив на військових та відсіче нелояльних від можливості монетизувати популярність на армії.

… та переговорів з Росією

Наприкінці 2022 року Резніков записав символічний ролик на західну аудиторію з «листом Санта Клауса», де просив зброю з акцентом на літаки. З січня Україна отримала значний обсяг західної зброї: від танків та далекобійних ракет до систем ППО, що раніше здавалося неможливим. У травні рішення щодо літаків було ухвалено.

Трек зі зброєю, який був основним завданням Резнікова, політично закритий. «Лист до Сант» реалізований. Далі вже технічна стадія – бюджетний процес, логістика, навчання тощо.

Виникає питання – окрім постійного завдання забезпечення фронту, які нові політичні пріоритети, якими має зайнятися міністр?

Після того, як Володимир Зеленський ініціював розробку «Української доктрини», Резніков у програмній статті на «Інтерфаксі» окреслив, які завдання він бачить для відомства.

До моменту офіційного прийому до НАТО головним політичним завданням є розробка абрису української армії майбутнього (Future Force Concept), включення потреб України щодо створення цієї армії у процес оборонного планування країн-партнерів та прийняття довгострокових програм підтримки. Що на практиці буде основою реальних гарантій безпеки.

По суті, на початку липня Рєзніков прямим текстом написав: «тему зі зброєю ми докрутили, тепер треба робити ось це, вирішуйте – хто це робитиме».

Таким чином, на міжнародному треку, який є ключовим для виживання України, є необхідність рухатися до нової великої мети - довгострокових програм підтримки для втілення Future Force Concept. Це новий забіг на довгу дистанцію. «Змінити коней» після старту буде складно – це послабить позиції України у діалозі з партнерами, де маса підводного каміння.

Одночасно над Україною нависла тінь можливих переговорів, до яких нас штовхатимуть за будь-якого результату контрнаступу.

Виникає така конструкція.

Якщо загалом подивитися на ситуацію з Резніковим та Міноборони, то вона небездоганна, але далека від гострої кризи (скажімо, не порівняти із ситуацією у Мінкультури – там цілковите фіаско). З погляду ведення війни та посилення армії відставка виглядає нелогічною.

Навіть зараз у мережі повно відгуків у дусі – «залишіть Резнікова міністром, але підсиліть за напрямками, що провисають». Це – комунікації та потоковий менеджмент. А також розберіться з Міноекономіки та Мінстратегпромом.

Після призначення до Мінстратегпрому Олександра Камишина та звільнення з «Укроборонпрому» шкідника Юрія Гусєва вітчизняна оборонка пожвавилася. Найближчими місяцями має бути непогане внутрішній фон із забезпечення армії.

Оскільки міжнародні завдання Рєзніков точно здатний тягнути, а поточні проблеми можна вирішити і без відставки, напрошується два висновки:

  • Зеленський або частина його оточення можуть сумніватися, що Резніков ефективно діятиме в електоральній логіці;
  • у Зеленського якісь види на роль Резнікова у переговорному процесі, яка несумісна з посадою міністра оборони. Наприклад, на якомусь етапі потрібно буде серйозно говорити з росіянами і при цьому витримувати західний тиск.

Тому Зеленський зараз визначається: доручити Резникову нове довгострокове міжнародне завдання, закриваючи електоральні питання в інший спосіб. Або призначити нового міністра оборони, а Резнікова по-іншому заграти на міжнародному треку і підтягнути до переговорів.

Зміна цілей на міжнародній арені відкрила вікно можливостей для органічної заміни міністра та нарізання нових завдань. Саме тому ще місяць тому виникли чутки про відставку Резнікова, якого спочатку «відправляли» замість Оксани Маркарової в США, а зараз активно сватають до Лондона замість Вадима Пристайка, який наговорив зайве.

Питання в тому – а хто замість Резнікова?

Критерії вибору нового міністра

Відштовхуючись від викликів, які стоять перед країною, новий міністр оборони має відповідати таким критеріям:

  • користуватися довірою В.Зеленського (не варто мати ілюзій – людину, яку не вважатимуть своєю, на цю посаду не призначать);
  • спочатку мати міцну підтримку основних партнерів України;
  • добре знати оборонну сферу зсередини, мати широкі контакти та команду, щоб без розгойдування взяти під контроль процеси;
  • мати достатню політичну та апаратну вагу, щоб зберігати баланси в уряді та у відносинах між Банковою та військовими;
  • не мати негативного шлейфу, особливо – щодо корупції, щоб не підставлятися під удари, в т.ч. – із заходу;
  • користуватися підтримкою або мати можливість отримати її у ключових спільнотах – парламент, оборонна промисловість, волонтери, активісти тощо.

На це накладаються нові завдання на користь ВП:

  • покращити комунікації та менеджмент у сфері оборони;
  • відсікти від можливості монетизації на армії нелояльних;
  • чітко позначити сфери відповідальності та каналізувати негатив від помилок військових на них самих, підбадьорити Генштаб та командування.

Жінка чи СБУшник

Станом зараз розклад виглядає так.

Спочатку було дві головні кандидатури нового міністра оборони – віце-прем'єр Олександр Кубраков та голова Мінстратегпрому Олександр Камишин.

За моєю інформацією, нікого з військових – Залужного, Буданова, Сирського тощо. – не розглядали. Основна причина – військові категорично не хочуть, бо розуміють – це розстрільна посада, де їхня популярність миттєво згорить. Умовно, міністр Залужний одразу ж винен у тому, у чому головкому Залужного ніколи не звинуватить.

Також не розглядається кандидатура нардепа Єгора Черньова, якого лобіює частина політтусівки.

Камишин відмовився. Мабуть, спочатку хоче проявити себе на ділянці з меншими ризиками.

Основним кандидатом на зміну Резникову залишається Олександр Кубраков, але має історію роботи з «Великим будівництвом», яка неоднозначно сприймається частиною суспільства. Хоча його менеджерські можливості оцінюють високо.

Зважаючи на те, що кандидата, який відповідає критеріям і здатного вирішувати нові завдання, знайти буде складно, ВП також розглядає варіанти «складеного» міністра оборони.

Перший варіант - "жінка плюс група сильних заступників".

Як мені повідомили джерела, Офіс відпрацьовує сценарій призначення на посаду міністра оборони жінки, основним завданням якої будуть представницькі функції. А управлінські завдання розподілять між довіреними заступниками.

Один із моїх співрозмовників сказав, що вже складено шорт-лист із кількох кандидаток, де є і представниці влади, і жінки із цивільного сектору. Прізвища я не знаю, але версії вже гуляють у мережі (коментувати їх поки що не буду). Сценарій виглядає цілком серйозним.

Другий варіант - «міжнародка на аутсорсі плюс силовик».

У цьому сценарії функцію діалогу з партнерами з поточних питань візьме на себе хтось із ВП (заступник Андрія Єрмака Роман Машовець або спеціально призначена людина), а міністром стане лояльний представник спецслужб, щоб упорядкувати військових та волонтерів.

У цьому контексті можливим кандидатом у міністри оборони називали голову СБУ Василя Малюка.

Коли міняти?

Під час війни країна неспроможна жити без міністра оборони. Можлива ротація відбудеться, коли/якщо Резнікова затвердять заміну, щоб швидко провести через зал ВРУ.

З погляду таймінгу подій найближчими місяцями заміну потрібно робити або негайно, до Дня Незалежності, або наприкінці року.

Наразі формуються оборонні бюджети на 2024 рік, і в Україні, і у партнерів. Або цей процес повинен відпрацювати чинний міністр, або повинен негайно вмикатися новий. Якщо рішення буде відкладено – це ризик пробуксування у невідповідний момент.

Заміну міністра оборони можна провести, якщо перезавантажать весь Кабмін. У серпні це вкрай малоймовірно, а ось із середини вересня, коли на заході розпочнеться політичний сезон, така ймовірність є. Вимоги щодо перезавантаження економічного блоку все важче ігнорувати.

Але знову ж таки новий прем'єр в ідеалі повинен мати можливість верстати бюджет, а не працювати з тим, що не можна змінити. Інакше жодних реформаторських речей закласти не вийде.

На мою думку, реалізувати заміну міністра оборони в стислі терміни технічно складно. А якщо вона не станеться протягом найближчих 7-10 днів, то швидше за все буде відкладена як мінімум на кілька місяців.

Тож не варто зайве переживати.

Потрібно витрачати енергію на приведення влади до тями. Вимагати повної концентрації на наближенні перемоги, скасування ідіотського регулювання та всього, що виштовхує людей з України.

Інакше осінь може бути непростою, як сказав глава МЗС Дмитро Кулеба. Вона може стати останньою для багатьох і для країни загалом.

Теги за темою
Денис Шмыгаль
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Рютте: НАТО має допомогти Україні прийти на переговори з Росією з позиції сили
ZN UA
2024-11-15T02:37:37Z
Путін не наважується цього зробити: що може фатально вдарити по диктатору
24tv
2024-11-15T02:36:33Z
У Росії засновника і чотирьох бійців РДК заочно засудили на довічне
УкраинФорм
2024-11-15T02:06:05Z
Держдеп змінив рекомендації для американців щодо подорожей в Україну
УкраинФорм
2024-11-15T01:57:40Z
Євросоюз закликав до виведення військ КНДР з території Росії
УкраинФорм
2024-11-15T01:51:42Z
"Є єдиний шанс на виживання України": Жданов сказав, як зламати план Путіна
GlavRed
2024-11-15T01:48:14Z
Маск зустрівся з послом Ірану, щоб «розрядити» двосторонні відносини - NYT
УкраинФорм
2024-11-15T01:46:47Z
Момент істини для Путіна: 2 фактори, чому Росія поспішає з наступом на фронті
24tv
2024-11-15T01:33:54Z
Напередодні президентських виборів у Румунії лідирує проукраїнський кандидат - опитування
ZN UA
2024-11-15T00:58:02Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Як зробити домашній пом'якшувач для білизни: після нього забудете про магазинний засіб
24tv
2024-11-14T23:57:12Z
5 продуктів, які краще їсти свіжими, а не консервованими
Фокус
2024-11-14T21:42:52Z
Як довго не кінчати під час сексу
24tv
2024-11-14T20:39:39Z
Який алкогольний напій найбільше шкодить: результати дослідження вас здивують
24tv
2024-11-14T20:06:20Z
О котрій годині лягати спати, щоб не бути зранку втомленим
24tv
2024-11-14T19:54:50Z
"Придатні усі": які розпорядження отримали лікарі ВЛК щодо "білобілетників", — нардеп
Фокус
2024-11-14T19:30:13Z
ВООЗ б'є на сполох: у світі понад 800 мільйонів людей хворіють на діабет
24tv
2024-11-14T17:33:49Z
Карамельно-яблучний тірамісу: ідеальний десерт на холодну пору
TSN
2024-11-14T16:54:35Z
На головний саундтрек до байопіку «Малевич» зняли кліп
УкраинФорм
2024-11-15T01:06:39Z
Наукову бібліотеку Одеси поповнили понад сто книжок французькою мовою
УкраинФорм
2024-11-14T22:45:48Z
FM-TV із 15 жовтня знімає щорічний Різдвяно-Новорічний телепроєкт.
FM-TV
2024-11-14T22:18:34Z
Для релаксу й відпочинку: 3 легкі українські серіали, що допоможуть розслабитися після роботи
24tv
2024-11-14T21:36:22Z
В Алли Пугачової поставили пропагандистів на місце - що сталося
GlavRed
2024-11-14T21:27:36Z
Модний колір волосся 2024: головні тренди та тенденції у фарбуванні
TSN
2024-11-14T20:57:50Z
"Буде останнім": Христина Соловій оголосила про завершення концертної діяльності
GlavRed
2024-11-14T20:27:33Z
Зірка серіалу Пліткарка Шанель Бенкс зникла за загадкових обставин
360ua.news
2024-11-14T20:12:06Z
4 найкращі фільми з українкою Іванною Сахно, яка підкорила Голлівуд
24tv
2024-11-14T19:39:43Z
Норвегія не надаватиме притулок біженцям із кількох областей України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T02:36:34Z
Литва вивчає український досвід із мобілізації та рекрутингу - Міноборони
УкраинФорм
2024-11-15T02:33:16Z
Жителька Тернопільщини намагалася отримати «державну тисячу» й втратила ₴55 тисяч
УкраинФорм
2024-11-15T02:18:03Z
У окупантів не вистачає техніки: експерт Defense Express про використання танків з "Мосфільму"
TSN
2024-11-15T01:36:17Z
У Росії помічено найбільші північнокорейські гаубиці – Forbes
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T01:24:12Z
"Тримають зону комфорту": аналітик пояснив, чи зможуть ЗСУ втримати Курщину до Нового року
TSN
2024-11-15T01:03:59Z
"Війну не виграти на добровольцях": Жорін розкрив секрети успішної мобілізації
GlavRed
2024-11-15T00:27:19Z
Міноборони аналізуватиме досвід роботизованих операцій на полі бою
УкраинФорм
2024-11-14T23:48:17Z
На сході Франції завершують підготовку бійці української бригади «Анна Київська»
УкраинФорм
2024-11-14T23:42:07Z
Ціни на помідори злетіли «до небес»: посуха вбила врожай у Греції
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T02:15:07Z
Туреччина планує рекордно збільшити частку вітчизняних джерел енергії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T01:51:09Z
Росіяни грозяться не допускати експертів МАГАТЕ на окуповану ЗАЕС
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:36:34Z
Пенсіонерам в Україні щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: хто отримає виплату
GlavRed
2024-11-14T22:27:43Z
"Банки можуть померти": економіст зробив невтішний прогноз через зростання Bitcoin
Фокус
2024-11-14T21:57:42Z
Мінімальний продуктовий набір подорожчав на 40 грн: що далі
Знай
2024-11-14T21:12:56Z
ЄС наклав рекордний штраф на компанію Meta за порушення антимонопольного законодавства
24tv
2024-11-14T20:24:03Z
У США збудували джерело "зеленої" енергетики на звалищі відходів
InternetUA
2024-11-14T20:16:08Z
Ціни на газ у Європі досягли найвищого рівня за рік через загрози перебоїв із постачаннями з росії
iPress
2024-11-14T20:07:37Z
Які відмінності приховані на картинці: тільки найуважніші знайдуть за 13 секунд
GlavRed
2024-11-15T02:06:31Z
Рецепт львівського сирника від Клопотенка: несподіваний варіант із солоною карамеллю
Политека
2024-11-15T02:01:50Z
Манікюр для жінок за 50: які трендові нігті омолодять руки на кілька років
GlavRed
2024-11-15T01:15:51Z
Вирішує одразу кілька проблем: для чого французи викидають кавову гущу на вікно
GlavRed
2024-11-15T00:27:45Z
Машина часу поламалася: на картинці треба знайти людину з майбутнього
GlavRed
2024-11-14T23:27:56Z
День ангела 15 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-11-14T23:00:30Z
Особистісний тест: те, що ви побачите першим, покаже вашу головну слабкість
TSN
2024-11-14T23:00:06Z
Що не можна готувати в аерогрилі: названо топ-5 продуктів
24tv
2024-11-14T22:12:34Z
Скільки варити опеньки: секрети досвідчених господинь, перевірені поколіннями
24tv
2024-11-14T21:57:54Z
Ліга націй: перемога Норвегії та інші матчі туру
Football.ua
2024-11-14T22:12:13Z
Спорт чи реклама: Магучіх розсекретила, де більше заробляє грошей
24tv
2024-11-14T22:00:32Z
Вогняна Бех-Романчук оголила стрункі ніжки: запальні фото легкоатлетки
24tv
2024-11-14T21:51:18Z
Ліга націй. Франція не зуміла обіграти Ізраїль
Football.ua
2024-11-14T21:51:03Z
Італія мінімально обіграла Бельгію
Football.ua
2024-11-14T21:45:59Z
Англія взяла реванш у Греції та очолила групу B2
Football.ua
2024-11-14T21:42:03Z
Дзаппакоста пропустить до чотирьох тижнів через травму
Football.ua
2024-11-14T20:46:26Z
Скандальний російський тренер провалив Лігу націй: Казахстан покидає другий дивізіон турніру
24tv
2024-11-14T20:45:30Z
Боавішта може зникнути з футбольної мапи Португалії
Football.ua
2024-11-14T20:21:52Z
На Сумщині пролунало 66 вибухів
TSN
2024-11-15T02:24:07Z
На Хмельниччині суд повернув державі землі, на яких розміщена пам’ятка археології
УкраинФорм
2024-11-15T01:33:17Z
Анна Трінчер та CHEEV розповіли про те, які їхні особисті переживання втілилися в цю зворушливу композицію, що вони хотіли сказати цим твором, і які емоції вони вклали в кожну ноту і кожне слово.
FM-TV
2024-11-15T01:31:58Z
Бійці «Помсти» знищили танк, систему РЕБ та склад боєкомплекту росіян на Донеччині
УкраинФорм
2024-11-15T01:21:21Z
Курахівський та Покровський напрямки залишаються найскладнішими на фронті - DeepState
TSN
2024-11-15T01:03:58Z
Труханов розповів про наслідки удару по Одесі
TSN
2024-11-15T01:03:52Z
"Після окупації Іллінки": ЗС РФ захопили Рівнопіль та штурмують села поблизу, — DeepState
Фокус
2024-11-15T00:51:51Z
Росіяни окупували Рівнопіль та просунулись на кількох напрямках – Deep State
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T00:48:32Z
Ворог окупував Іллінку та веде штурмові дії на сусідні села – Deep State
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T00:03:01Z
Росія вдарила по Одесі "Шахедами", є жертви та руйнування: все, що відомо про атаку
24tv
2024-11-15T00:48:37Z
Суддю звільняють за матюки до обвинуваченого, який мав підроблене водійське посвідчення і попадався пʼяним за кермом
Украина Криминальная
2024-11-15T00:33:42Z
Вісім постраждалих, загибла та значні руйнування: наслідки нічної атаки на Одесу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T00:30:08Z
Столичного правоохоронця викрили на незаконному переправленні призовників до Угорщини
УкраинФорм
2024-11-15T00:15:46Z
Затримано буковинця, який, застосувавши фізичне насильство, пограбував подружжя
Украина Криминальная
2024-11-14T23:45:35Z
Вкрали майже 120 000 гривень: аферисти ошукали буковинців
InternetUA
2024-11-14T23:27:55Z
Вбив людину ніжкою від стільця: у Вінниці затримано зловмисника
TSN
2024-11-14T23:00:55Z
Кількість постраждалих від атаки росіянами Одеси зросла до восьми людей
УкраинФорм
2024-11-14T23:00:23Z
У ДТП на Вінниччині загинув пасажир авто
Украина Криминальная
2024-11-14T22:57:01Z
Виробник чипів AMD скорочує штат на 4%
InternetUA
2024-11-15T02:01:57Z
Зможе керувати комп’ютером та самостійно виконувати завдання: коли OpenAI випустить ШІ-агента
InternetUA
2024-11-15T01:01:45Z
На YouTube Premium раптово з’явилася реклама
InternetUA
2024-11-15T00:04:03Z
Антарктида епохи динозаврів була покрита тропічними лісами: вчені знайшли крихітний доказ
TSN
2024-11-14T23:00:43Z
У Росії готуються до відключення від світового Інтернету
TSN
2024-11-14T22:07:00Z
Китайці створили робота, який гасає по пересіченій місцевості, виконуючи акробатичні трюки
InternetUA
2024-11-14T21:52:56Z
До сліз: у мережі набрав популярності тренд про Різдво, зиму та дитячі спогади
24tv
2024-11-14T21:12:26Z
Науковці винайшли унікальну GPS-систему, що може шпигувати за людьми
InternetUA
2024-11-14T20:14:36Z
Відомі медіа La Vanguardia та The Guardian припиняють публікації в X через проблеми з модерацією
iPress
2024-11-14T20:07:06Z
Кілька хвилин і готово: як швидко розморозити лобове скло авто - лайфхак
GlavRed
2024-11-15T02:36:46Z
В Україні зріс попит на гібридні авто: найпопулярніші моделі
Хвиля
2024-11-15T01:12:55Z
Електромобіль замість генератора: lifecell тестує альтернативний спосіб живлення базових станцій в блекаути
ITC
2024-11-14T19:43:04Z
Більше не танцюйте зі скребком: як очистити лобове скло від морозу за лічені хвилини
24tv
2024-11-14T18:39:56Z
Фахівці розповіли, чи потрібно утеплювати двигун автомобіля на зиму
TSN
2024-11-14T16:54:02Z
Chery показала ефектний концепт Fulwin Hunting Wild
AutoCentre
2024-11-14T16:19:41Z
Mercedes-Benz представив один з найдорожчих у світі авто
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T15:15:38Z
HWA розповіла подробиці про рестомод Evo
AutoCentre
2024-11-14T15:04:53Z
Японія, зустрічай! Українці готуються до гоночного марафону «8 годин Фуджи»
AutoCentre
2024-11-14T15:04:13Z