Президент Росії Володимир Путін ухвалив рішення підірвати тимчасово окуповану Запорізьку АЕС. Стало відомо, коли окупанти планують вчинити теракт.
Росіяни планують теракт наприкінці серпня-початку вересня. Про це йдеться у телеграм-каналі "Генерал СВР" (який ведеться від імені колишнього генерала Служби зовнішньої розвідки РФ), посилаючись на свої джерела у Кремлі.
До того ж, Путін планує майже одночасно техногенну катастрофу на Курській АЕС, аби звинуватити у цьому Україну.
Повідомляється, що Путін активував процес підготовки техногенної катастрофи на Курській АЕС. Президент РФ дав розпорядження відновити підготовку, а реалізація планується на кінець серпня-початок вересня.
- Декілька спроб "ворожих" безпілотних літальних апаратів, нібито атакувати Курчатов, це не що інше, як провокації, узгоджені у військовим керівництвом, керівництвом ФСБ і особисто з президентом, з метою показати "готовність" української сторони до ядерного терору, - йдеться у повідомленні.
У повідомленні зазначається, що таким чином Путін хоче вийти "зі стратегічного глухого кута", у якому опинився через розв'язану війну в Україні.
Ці плани президента Росії підтримує частина керівництва силового та військового блоків та готує їх до реалізації.
При цьому речник Одеської ОВА Сергій Братчук повідомив, що українцям не потрібно читати "російські помийки" та вестись на таку інформацію.
Нагадуємо, що робити у разі радіаційної аварії:
Головне правило – слухати вказівки влади, ДСНС та інших установ, які координуватимуть дії на місцях.
Викид може бути контрольованим. На атомних електростанціях є системи, які спрямовані на те, щоб убезпечити довкілля від того, що перебуває всередині герметичної оболонки атомної електростанції. Але алгоритм дій такий:
Якщо ви отримали оповіщення про радіаційну аварію, то потрібно:
- зайти в укриття, підвал чи середину будівлі. Радіоактивний матеріал осяде на зовнішній стороні будівель, тому краще триматися подалі від стін та даху будинку;
- зробити запас води в герметичних ємностях на кілька днів. Продукти потрібно обернути в плівку та покласти в холодильник чи шафу;
- забрати всередину тварин;
- закрити та заблокувати всі вікна та двері у приміщенні, не підходити до них без особливої потреби;
- підготувати маску, респіратор чи ватно-марлеву пов'язку для захисту органів дихання;
- стежити за повідомленнями від рятувальників ДСНС, поліції, органів влади.
Як пити воду та харчуватися після радіаційної аварії?
- Воду треба пити лише з перевірених джерел. Спочатку потрібно пити лише воду з пляшок, поки рятувальники чи влада не повідомлять про безпеку водопровідної води. Упаковка захищає рідину від радіоактивних речовин.
- Кип'ятіння водопровідної води радіоактивних речовин її не позбавить. Тому потрібно мати запас у пляшках або інших герметичних контейнерах. Напої в холодильнику також є безпечними для вживання.
- Вода у бачку унітаза або у водонагрівачі також буде без радіоактивних речовин.
- Навіть забруднену водопровідну воду можна використовувати для знезараження, тому що будь-який радіоактивний матеріал, що потрапляє в поверхневі або підземні води, розбавлятиметься водою до дуже низького рівня і буде безпечним для миття шкіри, волосся та одягу.
- Їжа безпечна у герметичних контейнерах – консерви, банки, пляшки, коробки. Також безпечним буде все, що у холодильнику чи морозилці.
- Перед тим, як відкрити харчовий контейнер, потрібно протерти його вологою ганчіркою або рушником. Також потрібно протерти кухонні прилади перед використанням. Після цього тканину або рушник потрібно скласти в поліетиленовий пакет або герметичний контейнер, який залишити подалі від людей та тварин.
Уточнимо, що йодид калію слід приймати виключно у тому випадку, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати його для "профілактики" без потреби – неприпустимо. Це може навіть зашкодити здоров'ю. Також важливо – приймати йодид калію потрібно одноразово.
У Центрі громадського здоров'я повідомили, що якщо йодистого калію немає, то можна використовувати йодистий розчин – 44 краплі 5% йоду на склянку води. Але теж, лише якщо буде вказівка від органів влади чи ДСНС.
Зазначимо, що, за даними ВООЗ, йодистий калій не рятує від опромінення. Він захищає лише щитовидну залозу від впливу радіоактивного йоду.
Зазначимо, що передчасна евакуація може бути шкідливою, тому що ви можете, перебуваючи в автомобілі, навпаки, потрапити на тяжку фазу аварії та отримати непомірно більші дози опромінення, ніж ви б отримали, якби залишилися в укритті.
Раніше ми також писали, що експерт сказав, що підрив Запорізької АЕС не призведе до катастрофи. Більш детально про це можете прочитати тут.