MY.UAНовини
Сотні шпигунів, антени та РПЦ: як Росія роками створювала агентурну мережу в Брюсселі
Сотні шпигунів, антени та РПЦ: як Росія роками створювала агентурну мережу в Брюсселі

Сотні шпигунів, антени та РПЦ: як Росія роками створювала агентурну мережу в Брюсселі

Кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі Софія Назаренко дізнавалася, як ведуть свою діяльність агенти ФСБ під дипломатичним прикриттям, як їм допомагають місцеві "корисні ідіоти", а також проросійське лобі з євродепутатів у Європарламенті. Ми поспілкувалися з високопоставленими джерелами в дипломатичних колах ЄС, євродепутатами, МЗС Бельгії, а також вирішили прогулятися місцями "російського сліду" в столиці Євросоюзу.

Понад 200 дипломатів та антени-шпигуни: що приховує російське посольство у Бельгії?

Російське посольство в Бельгії розташоване в одному з найзеленіших та найпрестижніших районів Брюсселю – Uccle. Територію дипломатичного представництва охороняє бельгійська поліція і паркан з проволокою, облаштований камерами спостереження.

Правоохоронні органи почали посилено охороняти посольство після повномасштабного вторгнення, адже рівень небезпеки для тих, хто працює на Кремль суттєво зріс.


Російське посольство в Бельгії / фото Софії Назаренко для 24 Каналу

На території дипустанови біля паркану висаджені дерева, щоб охочі не мали змоги роздивитися, що розташовано всередині. На перший погляд, російське посольство нагадує санаторій – багато зелені, ставок та навіть живі качки (не такі, як у маєтку Медвєдєва).

Посольство Росії в Брюсселі / всі фото Софії Назаренко для 24 Каналу

Якщо порівнювати "дві вежі", то, до прикладу, посольство України в Бельгії не має охорони та такої величезної території.


Для порівняння – українське посольство в Бельгії / фото Софії Назаренко для 24 Каналу

Зрозуміло, що разом з імперською хворобою росіяни хочуть показувати свою велич навіть розміром посольства, площа якого складає не менше 46 000 метрів квадратних. Але від чого ж Кремль відвертає увагу бельгійців, насаджуючи стільки дерев біля паркану свого посольства?

Як вдалося з'ясувати, за даними Центру "Досьє", на території російського посольства в Бельгії розташовані й інші приміщення – величний замок, спортмайданчик, теплиці, стоянки, будівля з навчальними класами. Проте, це не найважливіша "таємниця" росіян.

На дахах двох будівель загалом розташовано 17 супутникових антен і це найбільша кількість антен, яку росіяни розмістили на території дипломатичного комплексу в Європі.


Антени на російських дипустановах / фото "Досьє"

Зазвичай антени використовують для безпечного зв'язку, але в Бельгії кількість пристроїв значно перевищує справжні потреби росіян.


Величезна антена на даху одного з дипустанов Росії / фото "Досьє"

У коментарі De Tijd міністр юстиції Бельгії Вінсент Ван Квікенборн заявив, що операції щодо перехоплення інформації не є новиною і це триває ще з часів холодної війни. Водночас він визнав, що все ж кількість обладнання на дахах російського посольства є значною.

Крім самого посольства, за зазначеною адресою, також є торговельне представництво Росії при Бельгії та представництво торговельно-промислової палати.

Проте, це не єдине місце, де росіяни намагаються вести дипломатичні справи в Брюсселі. Для прямої взаємодії із Європейським Союзом росіяни мають інший офіс – у центрі Брюсселя розташована Місія Росії при ЄС. Що цікаво, сусідами росіян є американці. Їхні офіси розмежовує лише місцевий супермаркет.

Місія Росії при Євросоюзі також посилено охороняється поліцією.



Представництво Росії при ЄС / фото Софії Назаренко для 24 Каналу


Місія України при ЄС – для порівняння / фото Софії Назаренко для 24 Каналу

Брюсселем росіяни вирішили не обмежуватися. До повномасштабного вторгнення в Україну, російські дипломати працювали в генеральному консульстві Росії в іншому місті Бельгії –Антверпені.

У наш час там прописують сім'ї особливо засекречених чекістів із "п'ятірки", щоб не світити їхні справжні домашні адреси,
– кажуть розслідувачі.

Логічне питання – для чого Росії стільки представництв у Бельгії, яка за площею менша, аніж Дніпропетровська область?

Якщо Брюссель є центром прийняття політичних рішень на європейському континенті, то Антверпен – це портове місце, що славиться торгівлею коштовним камінням ще з XV століття. Саме в Антверпені росіяни заробляють понад 4 мільярди доларів на рік завдяки експорту необроблених алмазів.


Куди прямують товари з порту Антверпена / мапа ChangeX

Офіційно невідомо, яка кількість російських дипломатів працюють у Бельгії. На запит 24 Каналу Міністерство закордонних справ таки не надало дані про кількість російських дипломатів.

Федеральна державна служба із закордонних справ не повідомляє про конкретну кількість дипломатів у дипломатичному представництві,
– заявив спікер МЗС Бельгії Ніколас Файренс Геаврт у коментарі 24 Каналу.

Високопоставлене дипломатичне джерело в дипломатичних колах розповіло 24 Каналу, що загалом у Бельгії перебувають понад 200 російських дипломатів, 150 з них – працюють у посольстві. За словами нашого співрозмовника, у росіян зареєстрована велика кількість адміністративно-технічного персоналу. Проте, ніхто насправді не знає їхніх справжніх завдань.

Водночас член ради директорів громадської організації Promote Ukraine Василь Кушмунс стверджує, що загалом у Бельгії працюють приблизно 150 російських дипломатів.

Загалом, за словами активіста, в Бельгії росіяни мають економічний, політичний вплив, а також велику агентурну мережу. Самі оперативники ФСБ працюють через агентуру.

Представництво так званого "ДНР" у Бельгії, бельгійська федерація російськомовних організацій, яка з 2014 року просуває ідею "руского міра" є лише видимою частиною дій Кремля. Проте використання проксі-сил ФСБшниками не є очевидним для пересічних громадян.

"На початку повномасштабного вторгнення вони (ФСБ, – 24 Канал) "розкачували" питання Палестини, виводили палестинців і намагалися затягнути їх на наші демонстрації. З їхнього боку були провокації, але ми їх швидко присікали", – розповів Василь Кушмунс.

Вигнання російських дипломатів через шпигунство

Не секрет, що стіни Брюсселя мають вуха, а в закладах у європейському кварталі не рекомендовано обговорювати секретні теми. Головні будівлі ЄС та НАТО мають власну систему безпеки, що опікується запобіганням проникнення шпигунів.

Зазначимо, що це далеко не перший випадок депортації російських дипломатів із Брюсселю.

  • Попри антинатівську політику, до 2021 року Росія й сама мала власний офіс у НАТО для контактів із Північноатлантичним альянсом.
  • У жовтні 2021 року Генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що 8 російських дипломатів позбавили акредитації через підозру в шпигунстві. У відповідь на депортацію, Москва закрила місію Росії при НАТО, а також позбавила акредитації дипломатів, які працювали в офісі НАТО в Москві.

За даними очільника британської розвідки MI5 Кена Маккаллума, з початку повномасштабного вторгнення загалом із Європи депортували понад 400 шпигунів, які працювали під прикриттям дипломатичних задач.

В інтерв'ю Politico директор Департаменту державної безпеки Литви Дарюс Яунішкіс розповів, що зараз інфраструктура Європи є мішенню для російських розвідників. Спецслужби Росії активно працюють над зібранням інформації щодо виробництва та постачання західної зброї для України.

Як пише EUobserver з посиланням на джерело в розвідслужбах, у Брюсселі залишається понад 200 російських шпигунів.

  • Приблизно 100 осіб, які працюють під прикриттям дипломатичних цілей, пов'язані зі спецслужбами.
  • Ще понад 100 агентів працюють під "громадським" прикриттям – вони діють від імені комерційних та некомерційних організацій.

"Рускій дом" та московський патріархат у Бельгії

Росіяни просувають наративи "руского міра" не лише за допомогою дипломатів, а й традиційно використовуючи soft power (так звану "м'яку силу"). Російська культурна мережа в Європі будувалась десятками років. У Брюсселі існує центр російської науки та культури, який і досі має офіс у центрі європейської столиці.

"Рускій дом" діє при посольстві Росії, а відповідно й офіційно транслює всі наративи Кремля щодо культури, політики та війни в Україні. Самі ж представники цієї організації пишуть на власному сайті, що їхня мета – це забезпечення співпраці та діалогу Росії з Бельгією, а також Європою в цілому.

  • Попри повномасштабну війну в Україні, цей клуб продовжує популяризувати російську культуру, проводить курси для навчання російської мови, має власний кіноклуб, де транслює російські кінострічки та виставкові зали, де проводяться експозиції російських майстрів.
  • Можна було б припустити, що основними споживачами цього "культурного наслєдія" є самі росіяни, але це не є ціллю "Русского дома". Сайт культурного центру ведеться не лише російською, а й англійською, французькою та нідерландською мовами. Афіші теж поширюються іноземними мовами.


Афіші "Русского дома" в Брюсселі / фото з сайту організації

Проте, не лише культурний центр та наука просувають російські наративи та згуртовують прихильників "руского міра" в Бельгії. Над цим активно працює й Російська православна церква в Бельгії. Нагадуємо, що РПЦ активно підтримала повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Ця церква допомагає депортувати українців з окупованих територій та проводить збори коштів на допомогу російським солдатам, які їдуть вбивати українців. Російська церква в Бельгії не засудила війну росії проти України, а навпаки активно співпрацює із дипломатами з російського посольства.

Це підтверджує літній візит у 2022 році архиєпископа Сімона до посольства на свято дня Росії.


Як Сімон відвідував Бельгію / фото archiepiskopia.be

Представництво так званої "ДНР" у Бельгії

Окрім фінансування величезного посольства, культурного центру та російської церкви, в Москві знайшли гроші, щоб створити представництво так званого "ДНР" в Бельгії. Відкриття представництва відбулося ще в 2019 році в невеликому місті Дендермонде.

Очільником цієї організації є бельгієць – прихильник "руского міра" Кріс Роман. І хоча після невизнаних ніким "референдумів" Росія "приєднала" тимчасово окуповану територію Донецької області, представництво "ДНР", або як це називає сам Роман, "мзс "ДНР" нікуди не зникло.

До речі, а як узагалі можливо мати офіційне представництво самопроголошеної республіки закордоном, якщо окрім Росії, Сирії та КНДР ніхто не визнав існування цього псевдоутворення?

За словами члена директорів ГО Promote Ukraine Василя Кушмунса, росіяни оформили цю установу під виглядом неприбуткової організації. Через це, бельгійські правоохоронні органи не можуть заборонити діяльність російської громадської організації, бо вона не несе загрози для безпеки Бельгії й не проводить зовнішню діяльність. Зі скаргами на діяльність зверталось і посольство України в Бельгії, проте реакції немає.

Василь Кушмунс каже, що після скарг та звернень, діяльність представництва "ДНР" у Бельгії постраждала, проте не припинилась повністю.

Росіяни все ще мають право виводити "активістів", розмахувати триколором і надягати футболки із Z-символікою. Діяльність у Бельгії розрахована на внутрішнього споживача –Кремль показує росіянам, що їх визнають у Європі, а їхній голос має хоч якусь вагу.

Хто такий Кріс Роман

Самого очільника представництва так званого "ДНР" Кріса Романа російські пропагандисти використовують у своїх "новинах", як буцімто політолога з Брюсселя, який роздає інтерв'ю щодо діяльності інституцій Євросоюзу, а особливо щодо позиції НАТО. От тільки пропагандисти не згадують, що в минулому Роман був членом ультраправого Фламандського блоку та є засновником маргінального об'єднання "Євро-Русь", що просуває ідею "білої Європи" від Гібралтару до Владивостока.

У своїх соцмережах він відкрито підтримує Росію, російську армію та має шалену любов до всього російського. У реальності ж Кріс Роман не має політичної сили в так званому брюссельському колі.


Кріс Роман / фото з фейсбука "бельгійця"

Як "корисні ідіоти" в Європі грають на руку Кремлю

Василь Кушмунс, який організовував демонстрацію на підтримку України від Promote Ukraine розповів, що за два місяці дві дати для маніфестацій – 25 та 26 лютого були заброньовані.

Після того, як ми провели в листопаді дві потужні маніфестації біля НАТО, в грудні до нас прийшли представники бельгійської організації "Солідарність з Україною" і сказали, що вони вже забронювали 25-те лютого в поліції для демонстрації. Вони запропонували провести 26-го разом з іншими, але там були вже дуже лівацькі погляди,
– поділився Василь.

Під час спільної демонстрації українським активістам зв'язали руки в поширенні лозунгів про потребу надання зброї Україні, продовження санкцій та визнання Росії країною терористкою. Кушмунс каже, що довести фінансування цих рухів Кремлем доволі складно, хоча не відкидає, що лідери можуть отримувати винагороду від просування таких ідей.


Українці часто виходять на мітинги в Брюсселі, аби чинити тиск на Європу / фото 24 Каналу


Українці в Брюсселі на акції / фото 24 Каналу

Зазначимо, що організатори маніфестації, що відбулася 26-го лютого, закликали припинити ескалацію війни в Україні та використовувати всі дипломатичні шляхи завершення війни.

Як працює проросійське лобі в Європарламенті

Хоча Євросоюз і допомагає Україні боротися з російською навалою та впроваджує санкції проти росіян, у євроінституціях досі діє активне проросійське лобі. Самі російські лобісти, зокрема, таких компаній як "Газпром", "Лукойл" та "Русал", вже не мають доступу до Європарламенту, їхні перепустки анулювали після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Європейський парламент вжив заходів щодо обмеження доступу до російських представників одразу після війни. Я не маю загального уявлення про російське лобі та зустрічей у Європейському парламенті просто тому, що я ніколи не був мішенню, і тому, що вони спрямовані на слабші ланки. Будь-які ініціативи від проросійського лобі зараз зазнали поразки, оскільки переважна більшість євродепутатів повністю підтримують Україну,
– поділився в коментарі 24 Каналу румунський євродепутат Зігфрід Мурешан.

Однак, проросійські політики залишились і вони допомагають Росії під час голосування в Європарламенті. Євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс розповів 24 Каналу, що серед європарламентарів абсолютно точно є прихильники Росії, однак вони чекають моменту аби знову заговорити.

За його словами, зараз антиукраїнські ідеї є вкрай непопулярними. Наявність євродепутатів, які й досі підтримують позицію Кремля стала очевидною під час голосування за резолюцію про визнання Росії державою-терористкою ще в листопаді 2022 року: 58 євродепутатів не підтримали це рішення, а 44 – утримались від голосування.

Як зазначає Euractive, посилаючись на аналітичний центр Votewatch, французькі, грецькі та кіпрські депутати Європарламенту мають прихильнішу позицію щодо Росії. Зокрема, такі європарламентарі традиційно походять із крайнього лівого та крайнього правого політичного середовища.


Хто допомагає росіянам у Європарламенті / інфографіка 24 Каналу

Дослідження "Нової Європи" підтверджує, що проти антикремлівських резолюцій найчастіше голосують популістські та радикальні партії Євросоюзу – французькі "Національні збори", німецька "Альтернатива для Німеччини", Австрійська партія свободи та інші.

Зазначимо, що євродепутати з пропутінською позицією не лише голосують проти антикремлівських резолюцій, а й поширюють спільні з Кремлем наративи:

  • До прикладу, французька євродепутатка Матильда Андруе називає війну в Україні війною НАТО проти Росії.
  • Європарламентар від Німеччини Бернхард Зімньок пропонує Україні бути нейтральною державою та не доєднуватися до Північноатлантичного альянсу.
  • А депутатка Європарламенту з Болгарії Елена Йончева закликає не надавати зброю Україні, адже це затягне війну і призведе до більших жертв.


Зліва – направо: Йончева, Зімньок та Андруе / колаж 24 Каналу

І таких прикладів дуже багато. Є й такі європарламентарі, які перебувають під санкціями в Україні. Зокрема, представники крайньо-правової політичної групи "Ідентичність та демократія" Вірджині Жорон, Філіпп Олів'є, Жан-Лін Лакапель потрапили під санкції через незаконне відвідування окупованого Криму.

Проте, як вважає представник Румунії у Європарламенті, заступник найбільшої в ЄП групи Європейської народної партії, Зиґфрід Мурешан, дії вищезазначених політичних груп не мають впливу на рішення щодо підтримки України.

Обмежена кількість депутатів Європарламенту від крайніх лівих і крайніх правих справді дотримуються наративу, який дуже близький до наративу Російської Федерації, і не підтримують рішення на користь України. Однак ця кількість дуже мала і не впливає на політики та напрямки Європейського парламенту,
– сказав євродепутат у коментарі 24 Каналу.

Відтак, за десятки років росіяни інвестували в дипломатичні сили в Бельгії із чітким розумінням особливого значення політики Брюсселя щодо Росії.

Через агентурну мережу та проросійське лобі Москва й досі намагається подавати світу сигнали життєздатності, проте їхнє справжнє обличчя було викрито і боротьба продовжується, як на Заході, так і в Україні.

Теги за темою
ЕвросоюзБельгия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Полпенсии за сало, сосиски и буженину: супермаркеты рекордно повысили цены
Знай
2025-07-15T15:22:15Z
Если не подать заявление, Пенсионный фонд имеет право приостановить выплаты, - Екатерина Котенкова о постановлении №299
Знай
2025-07-15T14:49:56Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Некоторым возместят всю сумму: ряд украинцев могут получить скидку на коммуналку
Знай
2025-07-06T18:00:59Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сырые или вареные: какие яйца действительно полезны для здоровья
Знай
2025-07-15T14:52:39Z
Какая пища богата клетчаткой, если не любите фасоль: шесть лучших продуктов
Gazeta UA
2025-07-15T14:49:51Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Лавров унизил Трампа после его угроз Путину
Comments UA
2025-07-15T15:25:19Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Его не испугал Трамп: Путин нацелился еще на три области Украины
Comments UA
2025-07-15T15:21:17Z
Премьер Финляндии подтвердил задержание экс-"вагнеровца", который просил убежища
Европейская правда
2025-07-15T15:15:24Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Шмыгаль подал в отставку
ZN UA
2025-07-15T15:10:22Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
"Флеш" призвал военных тщательно проверять свои машины: о какой угрозе идет речь. ФОТО
Новости Украины
2025-07-15T15:21:31Z
Українським морським коридором вже відправлено понад 80 млн т агропродукції
AgroNews
2025-07-15T15:16:52Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Кристина Соловий в купальнике понежилась в бассейне и засветила стройную и подтянутую фигуру
TSN
2025-07-15T15:21:45Z
Ксения Мишина призналась, как изменились ее отношения с 13-летним сыном: "Странное ощущение"
TSN
2025-07-15T15:21:25Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
В Британии мужчинам, которые срубили "дерево Робина Гуда", присудили более четырех лет тюрьмы
Европейская правда
2025-07-15T15:21:37Z
Ввоз дронов для ВСУ компаниями, предположительно занимающимися контрабандой: официальный ответ таможни
Comments UA
2025-07-15T15:21:36Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Украину охватила воздушная тревога: взлетел истребитель МиГ-31
TSN
2025-07-15T15:10:34Z
В Кривом Роге школьница жестоко избила ровесницу - подружки снимали на ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-15T15:00:47Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на 16 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-15T15:25:03Z
Гусеница на капусте: чем обработать, как уберечь урожай
TSN
2025-07-15T15:21:54Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Российской фигуристке отказали в переходе в сборную Азербайджана
ZN UA
2025-07-15T12:22:09Z
"Немного подавлен": Дюбуа разочаровался перед боем с Усиком
Фокус
2025-07-15T12:10:24Z
Реванш Усик - Дюбуа: стало известно количество проданных билетов
Корреспондент
2025-07-15T11:36:41Z
Слышал "Шахеды" по WhatsApp: Усик рассказал, что переживает его семья в Украине
Фокус
2025-07-15T11:21:53Z
Даниэль - в огне: Спарринг-партнер Усика дал прогноз на реванш с Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T09:57:18Z
Уэмбли ждет звезд: названы приглашенные гости на бой Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T09:45:25Z
Брентфорд Ярмолюка усилился звездным игроком
Корреспондент
2025-07-15T09:30:29Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
За это дело водителей могут оштрафовать: что нельзя перевозить в авто
Знай
2025-07-15T13:52:11Z
Жара наступает: как спасти свой автомобиль от перегрева
Comments UA
2025-07-15T13:39:48Z
"Проснулся и увидел это": парень одолжил машину у брата и это плохо кончилось
Фокус
2025-07-15T10:06:58Z
Volvo заявила о списании $1,2 млрд из-за пошлин США и задержек EX90
Лига
2025-07-15T09:57:56Z
Владельцам мопедов на заметку: важная информация от Главного сервисного центра МВД
Знай
2025-07-15T07:51:54Z
Избавился от машины через сервис выкупа авто и не пожалел
VGorode
2025-07-15T06:48:32Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
John Wick Hex скоро нельзя будет купить в цифровых магазинах — тактический боевик снимут с продажи 17 июля
GameMag
2025-07-15T15:01:58Z
Великі мережі супермаркетів в Україні ухиляються від податків
AgroNews
2025-07-15T14:16:41Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z