MY.UAНовини
Сотні шпигунів, антени та РПЦ: як Росія роками створювала агентурну мережу в Брюсселі
Сотні шпигунів, антени та РПЦ: як Росія роками створювала агентурну мережу в Брюсселі

Сотні шпигунів, антени та РПЦ: як Росія роками створювала агентурну мережу в Брюсселі

Кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі Софія Назаренко дізнавалася, як ведуть свою діяльність агенти ФСБ під дипломатичним прикриттям, як їм допомагають місцеві "корисні ідіоти", а також проросійське лобі з євродепутатів у Європарламенті. Ми поспілкувалися з високопоставленими джерелами в дипломатичних колах ЄС, євродепутатами, МЗС Бельгії, а також вирішили прогулятися місцями "російського сліду" в столиці Євросоюзу.

Понад 200 дипломатів та антени-шпигуни: що приховує російське посольство у Бельгії?

Російське посольство в Бельгії розташоване в одному з найзеленіших та найпрестижніших районів Брюсселю – Uccle. Територію дипломатичного представництва охороняє бельгійська поліція і паркан з проволокою, облаштований камерами спостереження.

Правоохоронні органи почали посилено охороняти посольство після повномасштабного вторгнення, адже рівень небезпеки для тих, хто працює на Кремль суттєво зріс.


Російське посольство в Бельгії / фото Софії Назаренко для 24 Каналу

На території дипустанови біля паркану висаджені дерева, щоб охочі не мали змоги роздивитися, що розташовано всередині. На перший погляд, російське посольство нагадує санаторій – багато зелені, ставок та навіть живі качки (не такі, як у маєтку Медвєдєва).

Посольство Росії в Брюсселі / всі фото Софії Назаренко для 24 Каналу

Якщо порівнювати "дві вежі", то, до прикладу, посольство України в Бельгії не має охорони та такої величезної території.


Для порівняння – українське посольство в Бельгії / фото Софії Назаренко для 24 Каналу

Зрозуміло, що разом з імперською хворобою росіяни хочуть показувати свою велич навіть розміром посольства, площа якого складає не менше 46 000 метрів квадратних. Але від чого ж Кремль відвертає увагу бельгійців, насаджуючи стільки дерев біля паркану свого посольства?

Як вдалося з'ясувати, за даними Центру "Досьє", на території російського посольства в Бельгії розташовані й інші приміщення – величний замок, спортмайданчик, теплиці, стоянки, будівля з навчальними класами. Проте, це не найважливіша "таємниця" росіян.

На дахах двох будівель загалом розташовано 17 супутникових антен і це найбільша кількість антен, яку росіяни розмістили на території дипломатичного комплексу в Європі.


Антени на російських дипустановах / фото "Досьє"

Зазвичай антени використовують для безпечного зв'язку, але в Бельгії кількість пристроїв значно перевищує справжні потреби росіян.


Величезна антена на даху одного з дипустанов Росії / фото "Досьє"

У коментарі De Tijd міністр юстиції Бельгії Вінсент Ван Квікенборн заявив, що операції щодо перехоплення інформації не є новиною і це триває ще з часів холодної війни. Водночас він визнав, що все ж кількість обладнання на дахах російського посольства є значною.

Крім самого посольства, за зазначеною адресою, також є торговельне представництво Росії при Бельгії та представництво торговельно-промислової палати.

Проте, це не єдине місце, де росіяни намагаються вести дипломатичні справи в Брюсселі. Для прямої взаємодії із Європейським Союзом росіяни мають інший офіс – у центрі Брюсселя розташована Місія Росії при ЄС. Що цікаво, сусідами росіян є американці. Їхні офіси розмежовує лише місцевий супермаркет.

Місія Росії при Євросоюзі також посилено охороняється поліцією.



Представництво Росії при ЄС / фото Софії Назаренко для 24 Каналу


Місія України при ЄС – для порівняння / фото Софії Назаренко для 24 Каналу

Брюсселем росіяни вирішили не обмежуватися. До повномасштабного вторгнення в Україну, російські дипломати працювали в генеральному консульстві Росії в іншому місті Бельгії –Антверпені.

У наш час там прописують сім'ї особливо засекречених чекістів із "п'ятірки", щоб не світити їхні справжні домашні адреси,
– кажуть розслідувачі.

Логічне питання – для чого Росії стільки представництв у Бельгії, яка за площею менша, аніж Дніпропетровська область?

Якщо Брюссель є центром прийняття політичних рішень на європейському континенті, то Антверпен – це портове місце, що славиться торгівлею коштовним камінням ще з XV століття. Саме в Антверпені росіяни заробляють понад 4 мільярди доларів на рік завдяки експорту необроблених алмазів.


Куди прямують товари з порту Антверпена / мапа ChangeX

Офіційно невідомо, яка кількість російських дипломатів працюють у Бельгії. На запит 24 Каналу Міністерство закордонних справ таки не надало дані про кількість російських дипломатів.

Федеральна державна служба із закордонних справ не повідомляє про конкретну кількість дипломатів у дипломатичному представництві,
– заявив спікер МЗС Бельгії Ніколас Файренс Геаврт у коментарі 24 Каналу.

Високопоставлене дипломатичне джерело в дипломатичних колах розповіло 24 Каналу, що загалом у Бельгії перебувають понад 200 російських дипломатів, 150 з них – працюють у посольстві. За словами нашого співрозмовника, у росіян зареєстрована велика кількість адміністративно-технічного персоналу. Проте, ніхто насправді не знає їхніх справжніх завдань.

Водночас член ради директорів громадської організації Promote Ukraine Василь Кушмунс стверджує, що загалом у Бельгії працюють приблизно 150 російських дипломатів.

Загалом, за словами активіста, в Бельгії росіяни мають економічний, політичний вплив, а також велику агентурну мережу. Самі оперативники ФСБ працюють через агентуру.

Представництво так званого "ДНР" у Бельгії, бельгійська федерація російськомовних організацій, яка з 2014 року просуває ідею "руского міра" є лише видимою частиною дій Кремля. Проте використання проксі-сил ФСБшниками не є очевидним для пересічних громадян.

"На початку повномасштабного вторгнення вони (ФСБ, – 24 Канал) "розкачували" питання Палестини, виводили палестинців і намагалися затягнути їх на наші демонстрації. З їхнього боку були провокації, але ми їх швидко присікали", – розповів Василь Кушмунс.

Вигнання російських дипломатів через шпигунство

Не секрет, що стіни Брюсселя мають вуха, а в закладах у європейському кварталі не рекомендовано обговорювати секретні теми. Головні будівлі ЄС та НАТО мають власну систему безпеки, що опікується запобіганням проникнення шпигунів.

Зазначимо, що це далеко не перший випадок депортації російських дипломатів із Брюсселю.

  • Попри антинатівську політику, до 2021 року Росія й сама мала власний офіс у НАТО для контактів із Північноатлантичним альянсом.
  • У жовтні 2021 року Генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що 8 російських дипломатів позбавили акредитації через підозру в шпигунстві. У відповідь на депортацію, Москва закрила місію Росії при НАТО, а також позбавила акредитації дипломатів, які працювали в офісі НАТО в Москві.

За даними очільника британської розвідки MI5 Кена Маккаллума, з початку повномасштабного вторгнення загалом із Європи депортували понад 400 шпигунів, які працювали під прикриттям дипломатичних задач.

В інтерв'ю Politico директор Департаменту державної безпеки Литви Дарюс Яунішкіс розповів, що зараз інфраструктура Європи є мішенню для російських розвідників. Спецслужби Росії активно працюють над зібранням інформації щодо виробництва та постачання західної зброї для України.

Як пише EUobserver з посиланням на джерело в розвідслужбах, у Брюсселі залишається понад 200 російських шпигунів.

  • Приблизно 100 осіб, які працюють під прикриттям дипломатичних цілей, пов'язані зі спецслужбами.
  • Ще понад 100 агентів працюють під "громадським" прикриттям – вони діють від імені комерційних та некомерційних організацій.

"Рускій дом" та московський патріархат у Бельгії

Росіяни просувають наративи "руского міра" не лише за допомогою дипломатів, а й традиційно використовуючи soft power (так звану "м'яку силу"). Російська культурна мережа в Європі будувалась десятками років. У Брюсселі існує центр російської науки та культури, який і досі має офіс у центрі європейської столиці.

"Рускій дом" діє при посольстві Росії, а відповідно й офіційно транслює всі наративи Кремля щодо культури, політики та війни в Україні. Самі ж представники цієї організації пишуть на власному сайті, що їхня мета – це забезпечення співпраці та діалогу Росії з Бельгією, а також Європою в цілому.

  • Попри повномасштабну війну в Україні, цей клуб продовжує популяризувати російську культуру, проводить курси для навчання російської мови, має власний кіноклуб, де транслює російські кінострічки та виставкові зали, де проводяться експозиції російських майстрів.
  • Можна було б припустити, що основними споживачами цього "культурного наслєдія" є самі росіяни, але це не є ціллю "Русского дома". Сайт культурного центру ведеться не лише російською, а й англійською, французькою та нідерландською мовами. Афіші теж поширюються іноземними мовами.


Афіші "Русского дома" в Брюсселі / фото з сайту організації

Проте, не лише культурний центр та наука просувають російські наративи та згуртовують прихильників "руского міра" в Бельгії. Над цим активно працює й Російська православна церква в Бельгії. Нагадуємо, що РПЦ активно підтримала повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Ця церква допомагає депортувати українців з окупованих територій та проводить збори коштів на допомогу російським солдатам, які їдуть вбивати українців. Російська церква в Бельгії не засудила війну росії проти України, а навпаки активно співпрацює із дипломатами з російського посольства.

Це підтверджує літній візит у 2022 році архиєпископа Сімона до посольства на свято дня Росії.


Як Сімон відвідував Бельгію / фото archiepiskopia.be

Представництво так званої "ДНР" у Бельгії

Окрім фінансування величезного посольства, культурного центру та російської церкви, в Москві знайшли гроші, щоб створити представництво так званого "ДНР" в Бельгії. Відкриття представництва відбулося ще в 2019 році в невеликому місті Дендермонде.

Очільником цієї організації є бельгієць – прихильник "руского міра" Кріс Роман. І хоча після невизнаних ніким "референдумів" Росія "приєднала" тимчасово окуповану територію Донецької області, представництво "ДНР", або як це називає сам Роман, "мзс "ДНР" нікуди не зникло.

До речі, а як узагалі можливо мати офіційне представництво самопроголошеної республіки закордоном, якщо окрім Росії, Сирії та КНДР ніхто не визнав існування цього псевдоутворення?

За словами члена директорів ГО Promote Ukraine Василя Кушмунса, росіяни оформили цю установу під виглядом неприбуткової організації. Через це, бельгійські правоохоронні органи не можуть заборонити діяльність російської громадської організації, бо вона не несе загрози для безпеки Бельгії й не проводить зовнішню діяльність. Зі скаргами на діяльність зверталось і посольство України в Бельгії, проте реакції немає.

Василь Кушмунс каже, що після скарг та звернень, діяльність представництва "ДНР" у Бельгії постраждала, проте не припинилась повністю.

Росіяни все ще мають право виводити "активістів", розмахувати триколором і надягати футболки із Z-символікою. Діяльність у Бельгії розрахована на внутрішнього споживача –Кремль показує росіянам, що їх визнають у Європі, а їхній голос має хоч якусь вагу.

Хто такий Кріс Роман

Самого очільника представництва так званого "ДНР" Кріса Романа російські пропагандисти використовують у своїх "новинах", як буцімто політолога з Брюсселя, який роздає інтерв'ю щодо діяльності інституцій Євросоюзу, а особливо щодо позиції НАТО. От тільки пропагандисти не згадують, що в минулому Роман був членом ультраправого Фламандського блоку та є засновником маргінального об'єднання "Євро-Русь", що просуває ідею "білої Європи" від Гібралтару до Владивостока.

У своїх соцмережах він відкрито підтримує Росію, російську армію та має шалену любов до всього російського. У реальності ж Кріс Роман не має політичної сили в так званому брюссельському колі.


Кріс Роман / фото з фейсбука "бельгійця"

Як "корисні ідіоти" в Європі грають на руку Кремлю

Василь Кушмунс, який організовував демонстрацію на підтримку України від Promote Ukraine розповів, що за два місяці дві дати для маніфестацій – 25 та 26 лютого були заброньовані.

Після того, як ми провели в листопаді дві потужні маніфестації біля НАТО, в грудні до нас прийшли представники бельгійської організації "Солідарність з Україною" і сказали, що вони вже забронювали 25-те лютого в поліції для демонстрації. Вони запропонували провести 26-го разом з іншими, але там були вже дуже лівацькі погляди,
– поділився Василь.

Під час спільної демонстрації українським активістам зв'язали руки в поширенні лозунгів про потребу надання зброї Україні, продовження санкцій та визнання Росії країною терористкою. Кушмунс каже, що довести фінансування цих рухів Кремлем доволі складно, хоча не відкидає, що лідери можуть отримувати винагороду від просування таких ідей.


Українці часто виходять на мітинги в Брюсселі, аби чинити тиск на Європу / фото 24 Каналу


Українці в Брюсселі на акції / фото 24 Каналу

Зазначимо, що організатори маніфестації, що відбулася 26-го лютого, закликали припинити ескалацію війни в Україні та використовувати всі дипломатичні шляхи завершення війни.

Як працює проросійське лобі в Європарламенті

Хоча Євросоюз і допомагає Україні боротися з російською навалою та впроваджує санкції проти росіян, у євроінституціях досі діє активне проросійське лобі. Самі російські лобісти, зокрема, таких компаній як "Газпром", "Лукойл" та "Русал", вже не мають доступу до Європарламенту, їхні перепустки анулювали після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Європейський парламент вжив заходів щодо обмеження доступу до російських представників одразу після війни. Я не маю загального уявлення про російське лобі та зустрічей у Європейському парламенті просто тому, що я ніколи не був мішенню, і тому, що вони спрямовані на слабші ланки. Будь-які ініціативи від проросійського лобі зараз зазнали поразки, оскільки переважна більшість євродепутатів повністю підтримують Україну,
– поділився в коментарі 24 Каналу румунський євродепутат Зігфрід Мурешан.

Однак, проросійські політики залишились і вони допомагають Росії під час голосування в Європарламенті. Євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс розповів 24 Каналу, що серед європарламентарів абсолютно точно є прихильники Росії, однак вони чекають моменту аби знову заговорити.

За його словами, зараз антиукраїнські ідеї є вкрай непопулярними. Наявність євродепутатів, які й досі підтримують позицію Кремля стала очевидною під час голосування за резолюцію про визнання Росії державою-терористкою ще в листопаді 2022 року: 58 євродепутатів не підтримали це рішення, а 44 – утримались від голосування.

Як зазначає Euractive, посилаючись на аналітичний центр Votewatch, французькі, грецькі та кіпрські депутати Європарламенту мають прихильнішу позицію щодо Росії. Зокрема, такі європарламентарі традиційно походять із крайнього лівого та крайнього правого політичного середовища.


Хто допомагає росіянам у Європарламенті / інфографіка 24 Каналу

Дослідження "Нової Європи" підтверджує, що проти антикремлівських резолюцій найчастіше голосують популістські та радикальні партії Євросоюзу – французькі "Національні збори", німецька "Альтернатива для Німеччини", Австрійська партія свободи та інші.

Зазначимо, що євродепутати з пропутінською позицією не лише голосують проти антикремлівських резолюцій, а й поширюють спільні з Кремлем наративи:

  • До прикладу, французька євродепутатка Матильда Андруе називає війну в Україні війною НАТО проти Росії.
  • Європарламентар від Німеччини Бернхард Зімньок пропонує Україні бути нейтральною державою та не доєднуватися до Північноатлантичного альянсу.
  • А депутатка Європарламенту з Болгарії Елена Йончева закликає не надавати зброю Україні, адже це затягне війну і призведе до більших жертв.


Зліва – направо: Йончева, Зімньок та Андруе / колаж 24 Каналу

І таких прикладів дуже багато. Є й такі європарламентарі, які перебувають під санкціями в Україні. Зокрема, представники крайньо-правової політичної групи "Ідентичність та демократія" Вірджині Жорон, Філіпп Олів'є, Жан-Лін Лакапель потрапили під санкції через незаконне відвідування окупованого Криму.

Проте, як вважає представник Румунії у Європарламенті, заступник найбільшої в ЄП групи Європейської народної партії, Зиґфрід Мурешан, дії вищезазначених політичних груп не мають впливу на рішення щодо підтримки України.

Обмежена кількість депутатів Європарламенту від крайніх лівих і крайніх правих справді дотримуються наративу, який дуже близький до наративу Російської Федерації, і не підтримують рішення на користь України. Однак ця кількість дуже мала і не впливає на політики та напрямки Європейського парламенту,
– сказав євродепутат у коментарі 24 Каналу.

Відтак, за десятки років росіяни інвестували в дипломатичні сили в Бельгії із чітким розумінням особливого значення політики Брюсселя щодо Росії.

Через агентурну мережу та проросійське лобі Москва й досі намагається подавати світу сигнали життєздатності, проте їхнє справжнє обличчя було викрито і боротьба продовжується, як на Заході, так і в Україні.

Теги за темою
ЕвросоюзБельгия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Без суржика: як сказати українською «стрекоза»
ZN UA
2025-04-24T21:04:19Z
25 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T21:03:54Z
"Якби нам платили більше...": британська чиновниця допомагала пенсіонерам, водночас даючи привати на стримі
Знай
2025-04-24T20:51:03Z
В Україні відкрили центр соціальної адаптації для переселенців
Хвиля
2025-04-24T20:06:15Z
Це величезна кількість: скільки балістичних ракет може виготовляти Росія
24tv
2025-04-24T19:51:45Z
З дитинства ватник: у Росії новонароджених долучають до військового культу смерті
Telegraf
2025-04-24T19:51:22Z
Українці можуть отримати десять пенсій за раз: названо суму та умови
Хвиля
2025-04-24T19:45:09Z
"Це чийсь син або донька": українці засудили відомих фотографів за знімки жертв обстрілу Києва
Фокус
2025-04-24T19:36:33Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
На цьому тижні точно не підпишуть: міністр фінансів розповів про угоду щодо корисних копалин з США
Telegraf
2025-04-24T22:06:56Z
Рубіо: США показали Україні та Росії фінішну пряму для завершення війни
Лига
2025-04-24T22:06:26Z
Міністр оборони США Гегсет встановив додаток Signal на офісному комп’ютері в Пентагоні - ЗМІ
InternetUA
2025-04-24T22:01:51Z
Війна, день 1156. Трамп відреагував на масований російський обстріл Києва та закликав путіна припинити обстріли
Football.ua
2025-04-24T22:01:01Z
"Велика Британія готувалась ще у 2015 році": наскільки реальна війна в Європі
24tv
2025-04-24T21:51:59Z
Спецтрибунал для Росії: угода може бути підписана найближчим часом
Хвиля
2025-04-24T21:39:53Z
ЄС презентує план відмови від російських енергоносіїв
iPress
2025-04-24T21:31:31Z
Зміна відносин Індії з Пакистаном може стати новим конфліктом – NYT
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T21:31:07Z
Відомий музикант зізнався, де служить після добровільної мобілізації
GlavRed
2025-04-24T21:27:26Z
Легкі фільми на вечір, які допоможуть розслабитись після робочого дня
24tv
2025-04-24T20:45:37Z
DISCOMAN - "Фантастична" – 3 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-24T20:39:31Z
"Купаюся в любові": Злата Огнєвіч поділилася деталями особистого життя
GlavRed
2025-04-24T20:27:45Z
Набрала 30 кг і провали в пам'яті: у РФ згадали про путіністку Едіту П'єху
GlavRed
2025-04-24T20:18:54Z
Неприємна для мене історія: Вадим Лисиця зраджував дружині з Оленою Тополею
Факти ICTV
2025-04-24T20:00:28Z
"Інше життя": що відомо про розлучення Потапа і Насті Каменських
GlavRed
2025-04-24T19:27:42Z
Бос Netflix: «Ми рятуємо Голлівуд, кінотеатри застаріли»
ITC
2025-04-24T15:55:25Z
Театр Лесі Українки покаже прем’єру трагедії Евріпіда від польського режисера
УкраинФорм
2025-04-24T15:34:37Z
Водійське посвідчення за 10-17 тис. гривень, перереєстрація авто в обхід черги – 5 тис. – повідомлено про підозри трьом учасникам схем
Украина Криминальная
2025-04-24T22:27:59Z
Батько-вихователь з Херсонщини підозрюється у зґвалтуванні та розбещенні дітей
Украина Криминальная
2025-04-24T22:24:08Z
Росія вдарила «шахедами» по Харкову: у місті виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T22:03:07Z
Він був дуже хорошою людиною, – друзі розповіли про загиблого в Києві 17-річного хлопця
24tv
2025-04-24T20:57:20Z
СБУ викрила хакерів, які обкрадали банківські рахунки та криптогаманці громадян ЄС та США
InternetUA
2025-04-24T20:45:50Z
Шахраї виманили у пенсіонерки заощадження, замаскувавшись під міжнародну організацію
InternetUA
2025-04-24T19:28:26Z
Росія атакувала Київ балістикою: як люди пережили удар і що зараз відбувається на місці прильоту
Gazeta UA
2025-04-24T18:36:58Z
Кількість загиблих у Києві зросла до 10 осіб – фото
Лига
2025-04-24T18:13:39Z
Десятий загиблий, якого знайшли під завалами у Києві, був неповнолітнім - рятувальники
УкраинФорм
2025-04-24T18:03:27Z
Smile Boutique NY - ваш надійний партнер у посмішці
Gazeta UA
2025-04-24T21:06:47Z
Уся причина в холодильнику: експерт розповіла, чому цибуля швидко псується і як цього уникнути
Фокус
2025-04-24T19:27:30Z
Дефіцит заліза губить дітям майбутнє: вчені дізналися про нову небезпеку для новонароджених
Фокус
2025-04-24T17:45:50Z
Як краплі проти нежитю стають залежністю і що допоможе вирватися з неї: поради лікарки
24tv
2025-04-24T17:42:56Z
Андрій Матюха і його фонд: підтримка медицини, культури та українського суспільства
Telegraf
2025-04-24T17:36:48Z
Мозкові імпланти для лікування симптомів хвороби Паркінсона тепер вміють підлаштовувати під пацієнта
ZN UA
2025-04-24T15:01:22Z
Компенсують «сидячу» роботу: названо оптимальну кількість кроків для щоденної ходьби
ITC
2025-04-24T14:55:05Z
Весняне прибирання без стресу: які речі краще одразу замінити, а не намагатися вимивати
24tv
2025-04-24T14:36:02Z
Знайшли основний фактор, який сприяє довгому та здоровому життю
24tv
2025-04-24T14:18:07Z
Світовий банк змінив оцінку зростання ВВП України на 2026 рік
Хвиля
2025-04-24T20:36:02Z
Ветеранські IT-бізнеси можуть отримати до 1,5 млн грн на розвиток: які умови
InternetUA
2025-04-24T20:31:22Z
Boeing недорахується 1 мільярда доларів через Китай
InternetUA
2025-04-24T19:49:14Z
Злетять до 5100 гривень: в Україні хочуть різко збільшити штрафи – список
Хвиля
2025-04-24T19:21:59Z
Монета, яка коштує як 200 квартир у Києві: ви маєте її побачити
24tv
2025-04-24T19:15:02Z
Що буде з вашою земельною ділянкою, якщо ви її ще не приватизували
24tv
2025-04-24T19:03:57Z
Рахунок на сотні мільйонів: ЄС вперше оштрафував техногігантів
24tv
2025-04-24T18:54:38Z
Дилери з Канади планують обійти правила кордону та імпортувати круті автомобілі, які американці не можуть придбати
Топ Жир
2025-04-24T18:45:22Z
LG може підняти ціни через тарифи Трампа
InternetUA
2025-04-24T18:42:19Z
Хронологія війни — день 1157: росіяни тиснуть у напрямку Торецька та Покровська
Telegraf
2025-04-24T21:01:06Z
Лінія фронту станом на 24 квітня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T20:57:54Z
Українська армія має менше загиблих у бою, ніж російська, – Зеленський
24tv
2025-04-24T20:51:31Z
У Києві злетіли тарифи на комунальні послуги: суми обурили мешканців столиці
Политека
2025-04-24T20:01:50Z
Ворог за 5 кілометрів від Дніпропетровської області: OSINT-аналітик описав бої під Покровськом
24tv
2025-04-24T19:42:42Z
Унаслідок російської атаки на Київ зазнала пошкоджень квартира викладача Інституту журналістики Дмитра Теленкова
Детектор М
2025-04-24T19:24:07Z
Масований обстріл України, візит Зеленського до ПАР. Головне за 24 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T18:24:45Z
Двоє жінок постраждали внаслідок ворожого обстрілу села на Харківщині
Мій Харків
2025-04-24T18:03:41Z
У Сумській громаді 25 квітня оголосили Днем жалоби за жертвами російської атаки на Київ
УкраинФорм
2025-04-24T18:03:23Z
Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай
24tv
2025-04-24T21:15:56Z
Як давня фортеця перетворилася на містичну заброшку, і що ще можна побачити на Замковій горі у Києві
Telegraf
2025-04-24T21:01:14Z
Це мусить спробувати кожен: спагеті з мʼятою та лимоном – унікальне відчуття легкості
24tv
2025-04-24T20:57:45Z
Варіанти привітань для чоловіка з Днем народження: він гарантовано не залишиться байдужим
24tv
2025-04-24T20:09:52Z
Чим підживити часник для великого урожаю: секрети, про які не знають
24tv
2025-04-24T20:06:25Z
Найстаріший рецепт у світі, якому 4 тисячі років: чи вистачить вам хоробрості приготувати таке сьогодні
Знай
2025-04-24T19:51:14Z
Коли в холодильнику порожньо, а в магазин йти немає сил: ситна страва, яка врятує кожного
24tv
2025-04-24T19:36:32Z
Це зробить пельмені ще смачнішими: секрети приготування
24tv
2025-04-24T19:24:53Z
Малину будете збирати відрами: підживіть її зараз копійчаним засобом
24tv
2025-04-24T19:24:39Z
Ла Ліга. Атлетіко розгромив Райо Вальєкано, Бетіс — Вальядолід
Football.ua
2025-04-24T22:10:57Z
Зубков допоміг Трабзонспору пройти до фіналу Кубка Туреччини
Football.ua
2025-04-24T21:57:26Z
На Мюллера з'явився новий претендент
Football.ua
2025-04-24T21:12:09Z
Гол Коваленка не допоміг Емполі уникнути вильоту від Болоньї в 1/2 фіналу Кубка Італії
Football.ua
2025-04-24T20:58:49Z
Анчелотті знає, хто може стримати Ямаля у фіналі з Барселоною
Football.ua
2025-04-24T20:39:13Z
Почеттіно може повернутися в Тоттенгем
Football.ua
2025-04-24T20:16:13Z
Битва за Кубок Іспанії: хто транслюватиме матч Барселона – Реал в Україні
24tv
2025-04-24T19:03:51Z
Романо відреагував на інформацію про зрив трансферу Трента в Реал
Football.ua
2025-04-24T18:58:50Z
Гаряче українське "Класичне": прогноз на одвічне дербі Шахтар – Динамо в УПЛ
24tv
2025-04-24T18:27:34Z
Цей роботаксі від VW може стати вашим наступним поїздкою з Uber
Топ Жир
2025-04-24T22:00:05Z
Плани Renault на спортивні автомобілі в Америці отримали відсотки від тарифів Трампа
Топ Жир
2025-04-24T21:30:46Z
Нова твердотільна батарея від Stellantis зі швидким заряджанням за 18 хвилин практично готова
Топ Жир
2025-04-24T20:45:46Z
Новітній V8 від китайської компанії GWM для автомобілів після мотоцикла з 8-циліндровим двигуном
Топ Жир
2025-04-24T20:30:24Z
Питання щодо Range Rover Sport вартістю $130K? Запитуйте зараз!
Топ Жир
2025-04-24T19:30:08Z
Chery показала майбутній флагман Exeed
Portaltele
2025-04-24T19:13:36Z
Розкрито подробиці про електричні фургони нового європейського бренду Flynt
AutoCentre
2025-04-24T18:04:54Z
Де можна зустріти автобуси з двома кабінами водія
AutoCentre
2025-04-24T18:04:31Z
Космічний бойовий корабель, створений у Китаї, плаває дві години безперервно, виглядаючи як загартований захисник
Топ Жир
2025-04-24T18:00:48Z
Представлена ​​перша в світі операційна система для квантових комп’ютерів
InternetUA
2025-04-24T21:04:26Z
RoboCop: Rogue City отримає сюжетне доповнення Unfinished Business – дата виходу вже відома
24tv
2025-04-24T19:39:19Z
Телевізори LG тепер можуть запускати ігри без Xbox: хто і як може це зробити
InternetUA
2025-04-24T19:28:08Z
"Балеріна-капучіна": звідки взявся тренд, який розриває мережу
24tv
2025-04-24T19:15:05Z
Ремастер The Elder Scrolls IV: Oblivion вразив навіть автора оригінальної гри
24tv
2025-04-24T19:03:23Z
Нерозгадана загадка археології: як ШІ допомагає вченим проводити дослідження
24tv
2025-04-24T18:27:34Z
Пластик переживе навіть наших онуків: скільки насправді йому потрібно для розкладання
Фокус
2025-04-24T18:15:22Z
Гру Blade Runner: Time To Live офіційно скасовано – проект не дійде до релізу
24tv
2025-04-24T18:12:05Z
Прорив у галузі акумуляторів: вчені вирішили важливу проблему за допомогою лазера
InternetUA
2025-04-24T18:01:45Z