MY.UAНовини
Той, кому довіряє Путін․ Як і завдяки кому Росія нав’язувала Україні енергетичну залежність
Той, кому довіряє Путін․ Як і завдяки кому Росія нав’язувала Україні енергетичну залежність

Той, кому довіряє Путін․ Як і завдяки кому Росія нав’язувала Україні енергетичну залежність

Крім того, воєнний злочинець є одним із лідерів бандитського угруповання "Лужники", куди входять олігархи Євген Гінер та Михайло Воєводін, автором багатьох ідей щодо того, в який спосіб треба знищити Україну, палким адептом російського шовінізму та справжнім фінансовим аферистом.

Завдяки абсолютній безпринципності та вмінню вислужуватися, Бабаков зміг зробити достатньо яскраву політичну кар'єру та став фактично вручну керувати діяльністю багатьох російських галузей. Дотримуючись політики партії, депутат-рашист став і заступником голови комісії ради директорів "Газпрому", і увійшов до урядової комісії з питань дерибану соціально-економічного розвитку Північно-Кавказького федерального округу, отримав на відкуп Тамбовську область. Крім того, діяч став куратором розвитку російського ВПК, своєрідним носієм-просуванцем огидного "русского мира" в Африці, Азії та у країнах Заходу, а паралельно з цим – "інвестором" в енергетику України.

Перебуваючи під санкціями майже по всьому світу, воєнний злочинець ходить на пропагандистські канали та закликає до знищення України, бере участь у придбанні Росією провідних ЗМІ у країнах Європи, а також бореться з суперницькими елітами за можливість красти з бюджету трильйони рублів. За численні прояви агресії відносно України українські правоохоронці відкрили проти нього низку кримінальних проваджень. Так, працівники СБУ та слідчі ДБР інкримінують путінському посіпаці посягання на територіальну цілісність та недоторканість України одразу по кількох епізодах. Крім того, діяч проходить по справі про виправдання російської агресії.

Підтвердження відомих фактів, а також безліч нової інформації про діяльність підсанкційного терориста редакція 24 Каналу знайшла у дампі електронної пошти Олександра Бабакова, який надали нам хактивісти команди "Кібер Спротив". Дослідивши майже 13 тисяч листів злочинця, ми з'ясували, як Росія контролювала українських нардепів для виправдання своєї агресії проти Грузії, вибудовувала вплив на суспільні думки у цивілізованих країнах, а також позбавилася, повернула, а згодом знову втратила важелі економічного тиску на нашу державу в енергетичній сфері. Детальніше про все – читайте у низці наших матеріалів, присвячених злочинній діяльності одного з найвпливовіших путінських поплічників.

Україну намагалися вдруге підсадити на електричний гачок

Тактикою підсаджування інших країн на "енергетичну голку" для отримання від цього дивідендів, політичних бонусів та важелів впливу рашисти користувалися фактично завжди. Дуже яскраво наслідки такого підходу можна було спостерігати у Німеччині, де відверто підкуплені знижками на газ та великими грошима політики роками ставали на бік Москви. Так, на вимогу Путіна, Ангела Меркель у 2008 році закрила Україні двері до НАТО. Через 6 років вона ж блокувала накладання серйозних санкцій на Росію за окупацію Криму та розв'язану на Донбасі війну.

Колишня канцлерка Німеччини не давала США долучатися до переговорних процесів, вводила у мінські перемовини кума Путіна Віктора Медведчука та й взагалі зробила справді багато, аби послабити Європу й забезпечити підтримку воєнних злочинців. Натомість рашисти завалювали німців обіцянками безперервних постачань найдешевшого газу, пропонували багатьом політичним діячам після виходу на пенсію обіймати посади-синекури у всіляких "Роснафтах" чи "Газпромах".

Навіть після скоєння величезної кількості воєнних злочинів, коли в усіх вже було розуміння того, що Росія є країною-терористкою, яка не дотримується взятих на себе зобов'язань, Берлін не оговтався від загравання з бункерним фюрером та збирався з головою віддатися Кремлю, інвестувавши у "Північний потік – 2", – проєкт, що мав виключно політичні цілі для Москви, аби через Німеччину зв'язати руки Європі та отримати індульгенцію на повномасштабну війну з Україною, захоплення Латвії, Естонії та Литви та інші злочини.

Вплив Путіна на Берлін був таким потужним, що Олаф Шольц досі не може позбавитися перестороги та, наприклад, підтримати вступ України у НАТО. Чи передати Києву далекобійні ракети. Навіть після того, як росіяни підірвали газопроводи, а ЄС ввів ембарго на купівлю енергоносіїв у рашистів. Словом, у Кремлі вміли прив'язувати країни з їхньої сфери інтересів до себе, а Україна, зрозуміло, була для загарбників пріоритетом №1. То ж цікавість до прив'язки нашої держави до себе росіяни виказували завжди. Ще наприкінці 90-х та початку 2000-х російські олігархічні банди почали брати активну участь у приватизації українських об'єктів енергетики.

Саме так у 2001 році в Україну зайшли представники банди "Лужники". Створивши компанію VS Energy, Гінер, Воєводін та Бабаков через підставних осіб викупили у держави "Севастопольобленерго", "Чернівціобленерго", "Житомиробленерго", "Рівнеобленерго", "Закарпаттяобленерго" та "Миколаївобленерго". Крім того, ці російські діячі стали ще й власниками майже 20% акцій "Хмельницькобленерго".

Тобто фактично завдяки приватизації Україна сама здала рашистам контроль над 7 розподільчими компаніями, що належать до критичної інфраструктури. Російські ж олігархи отримали не лише засіб для отримання мільярдів доларів прибутку, але й можливість шантажувати нашу державу.

Оскільки ж юридично "підприємці" оформили цінні папери на компанії з Нідерландів та Словаччини, довести, що саме вони володіють обленерго, було дуже складно. Зробити це та відібрати у рашистів підприємства держава змогла лише наприкінці 2022 року. Втім, вплив Росії на наш енергоринок полягав не лише у безпосередньому володінні ними українськими компаніями.

Ще з часів СРСР енергетичні системи Росії, України та Білорусі були частинами однієї великої мережі. То ж Москва, користуючись політичним впливом, а також маючи достатньо об'єктів генерації, у той чи інший спосіб змушувала Київ купувати у неї мегавати. Така ситуація на ринку зберігалася аж до початку війни у 2014-му. Лише після цього у владних кабінетах задумалися про те, наскільки серйозно наша держава залежна від росіян, та потрохи почали згортати імпорт електроенергії з країни-агресорки. На те, аби практично відмовитися від купівлі мегаватів у рашистів, пішло майже 3 роки.


Імпорт та експорт електроенергії Україною з 2014 по 2022 роки / Інфографіка "Слово і діло"

Зрозуміло, що відмова України від придбання електроенергії аж ніяк не влаштовувала Москву, адже йшлося як про сотні мільйонів доларів, так і про зберігання серйозної можливості для шантажу Києва. Можливість відновити втрачені позиції з'явилася у злочинців у 2019-му. У травні того року на пошту Бабакову надійшов лист із заголовком "Про доцільність постачання електроенергії в Україну". У ньому вказано, що завдяки запланованому переходу на нову модель ринку для росіян відкривається можливість знову торгувати мегаватами з націнкою у майже 46%. При цьому для депутата-олігарха розписали й схему продажу електроенергії, згідно з якою покупцем-резидентом мала б стати ТОВ "Нова Енергетична Компанія" (належить ТОВ "Агентство інвестиційного менеджменту", президентом якого є ексголова "Регіональної газопостачальної компанії" Дмитра Фірташа Олександр Притика).

Можливий обсяг постачання електроенергії при цільовій частці ринку до 10% (щоб не викликати додаткових питань в Антимонопольного комітету): що еквівалентно 1 млрд кВт-год. на місяць або 12 млрд кВт-год. на рік. Очікуваний маржинальний дохід за конкурентною ціною гуртового ринку 3000 руб. за 1 МВт-год, за вирахуванням операційних витрат та обов'язкових податків становитиме 600 мільйонів рублів на місяць, що еквівалентно 240 мільйонам гривень, 9 мільйонам доларів, 8 мільйонам євро на місяць.


Лист від 29.05.2019 до Олександра Бабакова про схему відновлення продажу електроенергії Україні / Скриншот із пошти рашиста

Як показала практика, рашистам цілком вдалося стати продавцями електроенергії нашій державі. Ініціатором їхнього повернення був голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус, який пояснював потребу в другому заході рашистів на ринок необхідністю конкуренції.

Будь-яка залежність від росіян в енергетичному плані, а також наявність спільної з Москвою мережі цілком могла б обернутися для України неймовірною трагедією під час повномасштабного вторгнення. Адже тоді злочинці були б здатні створити жорсткий дефіцит та й взагалі "покласти" всю систему без бомбардувань наших ТЕЦ.

Однак, на щастя, опівночі 24 лютого 2022, за кілька годин до нового нападу, наша держава від'єдналася від енергосистем Росії та Білорусі, завдяки чому вдруге зіскочила з "електричного стільця" країни-агресорки.

"Газова голка" зламалася після 2014 року

Через те, що Україна має достатню мережу як генерації, так і розподілу електроенергії, залежність від російських мегаватів, за великим рахунком, ніколи не була дуже критичною. А от у ситуації з газом все було значно сумніше для Києва. Бувши єдиним постачальником "блакитного палива", Росія шантажувала нашу державу ще на початку 90-их.

Так, у 1995 "Газпром" вперше в історії зупинив постачання газу в Україну через борги, та вимагав натомість розрахуватися майновими правами на підприємства та газогони. У 1999-му Київ передав рашистам стратегічні бомбардувальники – 8 літаків Ту-160 та 3 Ту-95МС як частковий розрахунок за попередні неоплати. Росіяни продовжували постачати "блакитне паливо" у борг, прекрасно знаючи, що колись використають це проти України. Цей час настав у 2004 році, після того, як народ України зробив вибір на користь європейського розвитку.

З моменту перемоги на виборах президента Віктора Ющенка, рашисти використовували "газову голку" як серйозну зброю. У 2005 році країна-бензоколонка почала вимагати, щоб ціни на енергоносій були наближеними до європейських – майже 250 доларів за тисячу кубів. Коли Україна не погодилася із настільки стрімким підняттям цін, Росія знову припинила постачання, цинічно звинувативши Київ у несанкціонованому відборі призначеного європейцям газу. Через 3 доби сторони домовилися про угоду, однак для України вона не була вигідною.

Наступний великий етап агресивних дій росіян стався у 2009 році, коли завдяки домовленості тодішньої прем'єрки Юлії Тимошенко з Путіним було підписано два відверто грабіжницьких договори між "Нафтогазом" і "Газпромом".

  • Перший документ зобов'язував українську компанію купувати газ за геть неринковими цінами по формулі "бери або плати".
  • Другий – накладав вимоги до російського гіганта постачати через нашу трубу певну кількість "блакитного палива" у Європу (і його рашисти традиційно порушили).

Через рік, аби хоч якось пом'якшити умови, уряди двох держав домовилися про знижку у 100 доларів в обмін на дозвіл перебування Чорноморського флоту в Криму на наступні 25 років. Це дало рашистам можливість не лише грабувати Україну, але й окупувати півострів.

Лише після початку військової агресії Москви Київ почав вибудовувати механізм відмови від російських енергоносіїв. То ж коли у 2015-му "Газпром" вкотре намагався розіграти газову карту, Україна була до цього готова та зіскочила з "газової голки", налагодивши реверсивне постачання з країн Євросоюзу. Ба більше, за кілька наступних років "Нафтогаз" зміг кілька разів перемогти "Газпром" у міжнародних судах, та змусив росіян заплатити за обман та порушення.

Від'єднання від російського ринку рашисти у своїх внутрішніх документах оцінювали як власну поразку. Так, в одному з листів, адресованих Бабакову у 2019 році, вказано, що Україна так чи інакше активно заміщувала російський газ, припинила залежати від необґрунтованої цінової політики агресора, а сам "Газпром" внаслідок цього втрачав по 3 мільярди доларів на рік.

Проте, згідно з листуванням Бабакова, рашисти хотіли налагодити постачання палива в Україну не напряму, а через певного європейського трейдера.

Водночас не існує жодних перешкод (ні політичних, ні юридичних, ні фінансових) для продажу Газпромекспортом газу обраному європейському трейдеру на наступних контрактних умовах: базис постачання DAP кордон РФ – Україна…


Документ з аналізом втрат Росії через те, що "Нафтогаз" припинив купувати газ у "Газпрому" / Скриншот листа з пошти Олександра Бабакова

За словами експертів, вищевказана схема описує собою модель передачі газу від "Газпрому" до невідомої європейської компанії на східному кордоні України. Якщо йдеться про імпорт енергоносіїв для Києва, то в такий спосіб цей механізм фактично повторював би роботу RosUkrEnergo, коли імпорт заходив через посередника. При цьому не виключено, що рашисти сподівалися налагодити чергову схему зі спробою корумпування українських чиновників.

Втім, як показала практика, знайти варіанти, за яких Росія могла б так чи інакше надовго просунутися на наш газовий ринок, поплічники бункерного фюрера так і не змогли. А невдовзі рашисти й взагалі втратили всіх своїх найбільших клієнтів, що неодмінно призведе до банкрутства "Газпрому". Адже так буває, коли ти 20 років будуєш собі імідж найбільш надійного постачальника енергоносіїв у світі, але поводишся як гопник.

Рашисти всю свою новітню історію переслідували лише дві мети: набивати бюджет кривавими нафтодоларами та зміцнювати політичний вплив на світ – щоб у будь-який момент вони могли сказати глибоко занепокоєним європейцям, мовляв, якщо не знімете санкції, залишимо всіх у холоді, а Німеччину ще й без економіки, адже перекриття труби дорівнюватиме зупинці багатьох заводів.

Такий шантаж працював довгі роки, Москва могла тримати двері для ЄС та НАТО для України зачиненими, вбивати німецьких громадян у Берліні, але при цьому не мати для себе ніяких серйозних наслідків. Втім, варто було лише один разяк шантаж зупинити найпотужніший газогін, як дивом з'ясувалося, що без російських енергоносіїв цілком можуть існувати навіть найбільші прихильники Путіна.

Ба більше, як наслідок невдачі бункерний фюрер отримав і зміну стратегії країн Євросоюзу щодо відмови від російського газу, і заборону для цих держав на придбання нафти, та ще й прайс кеп на додачу. А щоб європейці, зобов'язання перед якими росіяни змили в унітаз, не засудили Росію до мільярдних компенсацій збитків, Кремль підірвав обидва "Північних потоки". Мовляв, ми б всього дотримувались, але то санкції заважали, то невідомі диверсанти.

Росія зберігає потужні проєкти у Європі

Втім, далеко не всі держави у Європі відмовилися від економічної співпраці з кривавим режимом Путіна. Здебільшого йдеться про деякі балканські країни та Угорщину, чиї лідери залишаються фанатами рашистської політики знищення світу. Так, Віктор Орбан, який отримує російські енергоносії завдяки виключенню з санкційного списку нафтопроводу "Дружба", постійно дотримується антиєвропейської політики, просуваючи кремлівські наративи. Угорський прем'єр, як палкий прихильник друга-викрадача дітей, регулярно встромлює палиці в колеса підтримки України, блокує прийняття рішень про санкції чи просто вимагає, аби Київ поступився своїми територіями "заради миру".

Не дуже далеко від Орбана пішов президент Сербії Олександр Вучич. Різниця між ними лише у тому, що Белград досі не є частиною ЄС, а тому має значно менше можливостей шкодити Україні. То ж серби та угорці підтримують Росію та вважають її надійним партнером-постачальником енергоносіїв, однак навіть вони намагаються диверсифікувати постачання газу з Москви. Угорщина хоче почати закуповувати "блакитне паливо" у Катару, а Сербія – у прозахідної Чорногорії. Проте існують і країни, які попри всі перипетії на газовому ринку навпаки посилюють свій зв'язок із росіянами. Наприклад, Боснія і Герцеговина.

Так, у листуванні Бабакова від 30 вересня 2022 року вказано, що рашисти планують реалізувати проєкт розвитку газотранспортної системи БіГ, аби захопити частину ринку та мінімізувати конкуренцію від розбудови трубопроводів хорватами. Таке рішення, згідно з коментарями російських фахівців, мало б "зняти головний біль" керівника "Газпрому" Олексія Міллера, а також підготувати плацдарм для досягнення стратегічних цілей.

Участь у будівництві газопроводів у Боснії та Герцеговині мали брати державні компанії Угорщини та рашистська "Зарубежнефть".


Угорська державна компанія погодилася співпрацювати з рашистами по проєкту розбудови ГТС у Боснії та Герцеговині / Скриншот з пошти російського злочинця

Сам проєкт, згідно з його презентацією, полягає у будівництві прямого газопроводу, поєднаного з "Південним потоком", побудові інфраструктури для виробництва та реалізації скрапленого та стисненого газу, а також безпосередньо розвитку забезпечення газопостачання для населення та індустріальних об'єктів.


Плани росіян щодо розвитку свого газового бізнесу у Боснії та Герцеговині / Скриншот з пошти російського терориста Бабакова

То ж попри всі вчинені рашистами в Україні воєнні злочини, ненадійність їх як партнерів, а також використання Москвою енергоносіїв як політична зброя, у Європі досі залишаються чинними деякі проєкти "Газпрому" та його "доньок".

А найцікавішим є той факт, що доки топові політики та менеджери країни-бензоколонки намагаються реалізувати багатомільярдні проєкти для посилення впливу у західних країнах, мільйони росіян сидять без газу. Адже за понад 20 "жирних" років Москва не спромоглася виділити гроші для прокладання труб до бараків свого населення. Мовляв, газифікація – то занадто дорого, хай краще запасаються дровами та збирають валєжнік.


У "Газпромі" мали трильйони, але не виділяли ані копійки для газифікації російської глибинки / Скриншот із пошти терориста Бабакова

Але ж усі роки економічного розквіту Росії до 2022 року жителям боліт було глибоко наплювати на те, у якому лайні вони живуть. Вони дивилися різноманітні пропагандистські шоу, де розповідали про занепад Заходу та велич їхньої батьківщини, ненавиділи українців та не переймалися тим фактом, що попри шалені прибутки нафтодоларів влада не зробила навіть найпростіших речей. У країні-бензоколонці майже не відкривали школи, не будували дороги та не розвивали віддалені від Москви та Санкт-Петербурга міста. Держава з найбільшими у світі нічим не підкріпленими амбіціями падала в економічну прірву, оскільки не виробляла нічого, крім енергоносіїв та ракет.

Однак із прибутками за продаж нафти та газу рашистам тепер так чи інакше доводиться попрощатися, а от ракети виявилися зовсім не такими ефективними, як розповідали по телевізору.

Кремль провалився як у військовому сенсі, так і в дипломатичному. Втратив головні ринки збуту зброї та показав всьому світу, що його армія взагалі не здатна навіть у теорії порівнюватися із силами НАТО.

В економіці держави, яку перевели на військові рейки, коїться повний хаос, адже прибутків просто немає де взяти, а фінансування бойових дій займає просто левову частку бюджету. Але при всьому цьому кремлівська влада навіть не намагається пом'якшувати соціально-економічні удари для населення. Навпаки, аби народ не збунтувався тут і зараз, політична еліта Росії спалює резервні фонди для того, щоб справжній біль від наслідків дій Путіна почав відчуватися пізніше. І це вщент вбиває будь-які надії на те, що країна-терористка оговтається від наслідків її нападу на Україну. Проте еліти ніби за інерцією продовжують витрачати аж ніяк не зайві мільярди на закордонні проєкти майже збанкрутілого "Газпрому" у сподіванні незрозуміло на що.

Теги за темою
расследование
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские киберспортсмены победили россиян и досрочно вышли в плей-офф турнира по CS2
Фокус
2025-02-04T08:12:07Z
Сферы Дайсона в Млечном Пути: найденные объекты не связаны с внеземными цивилизациями
Фокус
2025-02-04T07:36:25Z
Украинские полярники обнаружили уникальную семью пингвинов в Антарктиде
Корреспондент
2025-02-04T07:21:44Z
Там идут дожди из железа и рубинов: горячая планета удивила астрономов, что они выяснили
Фокус
2025-02-04T07:00:13Z
Работают быстро и не тормозят. ТОП-3 телефона с хорошей памятью до 5 тысяч гривен
Telegraf
2025-02-04T07:00:00Z
Пес Патрон раскритиковал Илона Маска: что произошло
Comments UA
2025-02-04T05:30:05Z
Что делать, если компьютер не видит смартфон: полезные советы и хитрости
Политека
2025-02-04T00:00:28Z
Утечка: Создательница Dragon Age: The Inquisition перешла под крыло Wizards of the Coast
GameMag
2025-02-03T20:58:43Z
Circana: Final Fantasy VII Rebirth показала отличный старт на ПК в Steam
GameMag
2025-02-03T20:58:07Z
Город будущего: как живет многоярусный мегаполис, где поезда ездят в домах
Фокус
2025-02-04T08:21:13Z
Вкусный торт "Джоконда"с особенным бисквитом: рецепт вкусного десерта
Фокус
2025-02-04T05:21:45Z
Идеально к борщу: эта намазка из сала должна быть в каждом холодильнике
Telegraf
2025-02-04T04:15:53Z
Бьюти-находка дня: помада-сыворотка для губ от Rms Beauty
Marie Claire
2025-02-04T04:15:05Z
Самые плохие месяцы в 2025 году для Весов: когда жизнь пойдет кувырком
Comments UA
2025-02-04T04:00:41Z
Обратная сторона: 7 привычек, которые кричат о вашей эмоциональной недоступности
Marie Claire
2025-02-04T03:00:09Z
Гороскоп на 4 февраля: звезды предлагают обновить привычки, что важно помнить
Знай
2025-02-04T02:30:49Z
Туристов поразил переворот айсберга в реальном времени. ВИДЕО
Gazeta UA
2025-02-04T02:30:26Z
Рецепт идеального теста для пирожков от победителя "Мастер Шеф": вкусно с любой начинкой
Политека
2025-02-04T02:00:54Z
Российские "Шахеды" ударили по Киеву: власти сообщили о последствиях
TSN
2025-02-04T07:48:37Z
Жена разоблачила мужа в измене благодаря зеленой шерсти ее кота: что произошло
TSN
2025-02-04T07:48:12Z
После ночного удара РФ в Киеве упали обломки дрона, а в Черкассах произошел масштабный пожар
BigMir
2025-02-04T07:36:15Z
Одессит сутки сидел в машине, чтобы не попасть в ТЦК: в полиции рассказали, чем все закончилось
Фокус
2025-02-04T07:12:22Z
После ночной атаки РФ в Киеве на многоэтажке обнаружили обломки дрона, а в Черкассах горели три предприятия
Комсомольская правда
2025-02-04T07:07:02Z
В Киеве упали обломки дрона, в Черкасской области пожар. Последствия атаки 4 февраля
Лига
2025-02-04T06:57:17Z
Россияне разрушили дом на Сумщине
Апостроф
2025-02-04T06:57:06Z
Черкассы были под массированным ночным ударом – что известно
Апостроф
2025-02-04T06:42:36Z
На Сумщине упали два российских беспилотника: есть разрушения
TSN
2025-02-04T06:18:26Z
Легенда покидает нас: Капитан Шахтера прокомментировал уход Зубкова
Корреспондент
2025-02-04T08:24:35Z
Пусть подождет меня: Топ-боксер бросил вызов Усику
Корреспондент
2025-02-04T08:06:52Z
НХЛ: Нэшвилл разгромно проиграл Оттаве
Корреспондент
2025-02-04T07:06:50Z
Ман Сити купил игрока за 60 млн евро, совершив четвертый зимный трансфер
Корреспондент
2025-02-04T06:06:30Z
Рой Джонс призвал провести бой Фьюри - Джошуа
Корреспондент
2025-02-04T05:57:08Z
Главные трансферы дня: "Милан" подписал мексиканского бомбардира, трехкратный победитель ЛЧ переехал в Англию
ZN UA
2025-02-03T23:51:18Z
"Челси" в волевом стиле обыграл "Вест Хэм", поднявшись в топ-4 АПЛ
TSN
2025-02-03T22:36:21Z
Легендарный футболист "Баварии" продлил контракт с клубом в 38 лет
ZN UA
2025-02-03T17:13:31Z
Футболист "Шахтера" и сборной Украины перешел в турецкий клуб
TSN
2025-02-03T16:49:30Z
Даже с ковром на стене: в Харькове дешево сдают "убитую" квартиру
Telegraf
2025-02-04T08:42:43Z
Под Покровском беспилотники ВСУ за секунды уничтожили более 10 россиян, которые высаживались из БТР-82: появилось видео
TSN
2025-02-04T08:42:25Z
Российские войска понесли потери на Купянском направлении и оставили позиции — ОСУВ "Хортица"
TSN
2025-02-04T08:36:38Z
Могут ли ТЦК устраивать "облавы" возле рекрутинговых центров: военный ответил
TSN
2025-02-04T08:36:19Z
У ВСУ есть успех с продвижением на Харьковщине
Апостроф
2025-02-04T08:24:42Z
Россияне пытаются прорваться между позициями на линии фронта
Comments UA
2025-02-04T08:12:39Z
Генштаб озвучил успехи ВСУ на фронте
Корреспондент
2025-02-04T08:06:44Z
Массовая переброска техники оккупантов в Донецкую область под угрозой срыва: что произошло
Comments UA
2025-02-04T07:54:57Z
ISW: ВСУ продвинулись возле Боровой, россияне атакуют Часов Яр и Купянск
BigMir
2025-02-04T07:48:02Z
Дева Кассель показала новые кадры с бойфрендом Солом Нанни
Фокус
2025-02-04T08:42:27Z
«Этот день настал. Собираем деньги на одежду для жены Канье Уэста": украинский коллега рэпера отреагировал на инцидент/Украинский музыкант Иван Марунич шутливо отреагировал на инцидент вокруг Канье Уэста и его жены
Апостроф
2025-02-04T07:42:18Z
Лили Коллинз и ее муж ответили на критику из-за суррогатного материнства
Корреспондент
2025-02-04T07:21:40Z
Путин захотел собственное "Евровидение": что придумали в России
Фокус
2025-02-04T07:21:31Z
Маша Кондратенко об Ирине Билык, пути к Евровидению-2025 и борьбе за финал — интервью Фокусу
Фокус
2025-02-04T07:15:13Z
Премьеры недели
Кино-Театр
2025-02-04T07:06:30Z
"Голое шоу" Канье Уэста и Бьянки Цензори на "Грэмми" стоило им 20 миллионов долларов
Фокус
2025-02-04T07:00:41Z
Четвертый роман выйдет посмертно: из жизни ушел писатель и журналист Олег Поляков
Фокус
2025-02-04T05:12:33Z
"Не пожалела...": Маша Кондратенко призналась, что делала с Пивоваровым после чашечки кофе
Знай
2025-02-04T04:51:22Z
В Сухопутные войска переведут 50 тысяч военнослужащих: СМИ назвали причину
Фокус
2025-02-04T08:46:42Z
Не только Миколайович. Какое отчество могут иметь дети Николая
Telegraf
2025-02-04T08:39:41Z
Израильский арсенал. Танки "Меркава" уже готовы к войне будущего
Фокус
2025-02-04T08:31:09Z
"Мы лучше Европы": соцсети разгромили заявление министра об уникальности отечественных дипломов
Знай
2025-02-04T08:21:23Z
ВМС США получат на вооружение ядерную ракету Trident II D5: что известно об оружии
Фокус
2025-02-04T08:12:29Z
В честь известного атамана: что означает острие стрелы на шевроне 57 ОМБр
Telegraf
2025-02-04T08:06:25Z
День Святого Валентина без пары: как найти радость и отметить праздник 14 февраля в одиночестве
Знай
2025-02-04T07:51:52Z
День ангела Светланы 2025: когда отмечать, поздравления с именинами
Лига
2025-02-04T07:51:43Z
ВСУ переходят на новый формат управления: в ISW рассказали, как это повлияет на эффективность
TSN
2025-02-04T07:48:51Z
Без этого дети потеряют доступ к медицинским услугам с 1 марта: что уже сейчас нужно делать родителям
Comments UA
2025-02-04T08:30:35Z
Симптомы болезни Альцгеймера и как ее распознать в молодом возрасте
Comments UA
2025-02-04T08:21:05Z
Какие болезни глаз появляются после 40 лет: можно ли их избежать
Gazeta UA
2025-02-04T08:18:46Z
Доказано положительное влияние пива на организм, о котором мало кто знает
Comments UA
2025-02-04T08:00:39Z
Как спасти день, если вы не выспались: 5 лайфхаков, чтобы продержаться до вечера
Marie Claire
2025-02-04T08:00:21Z
Шизофрения не помеха мобилизации: ТЦК забирает даже с тяжелыми диагнозами
Знай
2025-02-04T03:30:42Z
Распространенные болезни, к которым приводит длительное стояние
Comments UA
2025-02-04T02:30:24Z
Амбулаторная медпомощь: как услуги украинцы могут получить бесплатно
ZN UA
2025-02-04T02:03:24Z
Рак почек: симптомы, которые указывают на смертельную болезнь
Comments UA
2025-02-04T01:00:38Z
Сколько нужно задолжать за коммуналку, чтобы конфисковали жилье в 2025 году: названа сумма
Политека
2025-02-04T08:42:52Z
Вода, отопление и газ: во сколько обойдется коммуналка
Знай
2025-02-04T08:36:46Z
Персональные данные налогоплательщиков США – в руках Маска. И это только начало истории
Лига
2025-02-04T08:27:46Z
Украинцы не смогут оформить субсидию на газ без документа: пошаговая инструкция, как его получить
Политека
2025-02-04T08:27:18Z
Украина готова поставлять биометан в Европу
Хвиля
2025-02-04T08:15:55Z
Россия оккупировала два из четырех месторождений лития в Украине: какие сейчас дела с редкоземельными металлами
Апостроф
2025-02-04T07:42:17Z
Сумма впечатляет: сколько "Национального кэшбэка" накопили украинцы
Gazeta UA
2025-02-04T07:37:02Z
Пенсия, соцвыплаты и зарплаты: кто может ожидать надбавку в феврале
Знай
2025-02-04T07:36:19Z
Умываться придется слезами: водоснабжение может стать почти в 2,5 раза дороже
Знай
2025-02-04T07:06:52Z
Семейный гигант: флагманский электромобиль Hyundai выходит на рынок
Фокус
2025-02-04T07:36:04Z
Кроссоверы 2025 года: эксперты назвали лучшие модели
Хвиля
2025-02-04T05:24:59Z
Оживление на авторынке в Украине: почему украинцы начали покупать больше автомобилей
Comments UA
2025-02-04T04:03:02Z
Украинцы теряют машины и деньги: как аферисты продают авто в розыске
Знай
2025-02-04T00:30:04Z
1700-сильная легенда: тюнеры воссоздали спорткар из фильма "Угнать за 60 секунд"
Фокус
2025-02-03T17:00:09Z
6 млн грн приехали за хот-догом: во Львове засветился суперкар McLaren, тут - 570 "лошадок"
Знай
2025-02-03T16:21:23Z
Младший брат Leaf: Nissan выпустит бюджетный электромобиль за 20 000 евро
Фокус
2025-02-03T16:06:55Z
Суперкары Ferrari и McLaren не подпадают под налог на роскошь в Украине
Фокус
2025-02-03T15:30:15Z
Некоторые водители будут платить 25 тысяч налога: кого это касается
Comments UA
2025-02-03T12:09:14Z
В МИД РФ сказали, почему Вашингтон хочет остановить войну в Украине
Comments UA
2025-02-04T08:48:59Z
Дерсекретарь США Марк Рубио временно возглавил USAID
TSN
2025-02-04T08:48:55Z
В МИД Украины остро отреагировали на высказывания Дуды об угрозах возвращения украинских воинов с фронта
TSN
2025-02-04T08:48:50Z
Власти Грузии хотят дополнительно ужесточить наказание для участников протестов
Европейская правда
2025-02-04T08:46:41Z
Пошлины США против Китая вступили в Силу. Пекин принял ответные меры
Лига
2025-02-04T08:46:21Z
Дональд Трамп навязывает Киеву сделку "недра в обмен на оружие"
Известия Киев
2025-02-04T08:46:04Z
Утверждает, что Брижит Макрон родилась мужчиной: французская журналистка попросила убежища в РФ
Фокус
2025-02-04T08:45:27Z
Арестович прогнозирует "большую беду" для Украины: хуже, чем ядерный удар
Comments UA
2025-02-04T08:42:57Z
Европа готовится обороняться от России: "Мы не хотим "Украины 2.0"
Comments UA
2025-02-04T08:42:51Z