В ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу український економіст Борис Кушнірук пояснив, чи це реально у сучасних реаліях. Варто додати, що доходи від експорту нафти та газу мають критично важливе значення для бюджету Росії.
Чи варто чекати на зниження цінової стелі
Борис Кушнірук вважає, що не варто розраховувати на перегляд граничної межі для російської нафти у сторону зниження. За його словами, політика Заходу полягає в тому, щоб створювати Росії проблеми, не створюючи проблеми собі.
Будь-яке посилення санкційного режиму щодо нафти створює потенційні ризики для самих західних виконавців. Зокрема, це збільшує волатильність на ринку енергоресурсів.
Вони вважають, що це працює. І воно справді працює. Реальні доходи російського бюджету скорочуються. Відповідно, зараз вони не бачать сенсу в якісь кроки робити, лише тому, що так хочеться українцям,
– додав економіст.
Нагадаємо, що країни G7 встановили цінову стелю на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Це обмеження набуло чинності 5 грудня 2022 року. У лютому почала діяти гранична ціна на нафтопродукти з Росії.
Що таке волатильність
Це показник, який характеризує тенденції зміни ринкових цін і доходів впродовж певного проміжку часу.Більше новин про знецінення рубля:
- На початку тижня вартість долара та євро у парі з рублем перетнула важливу психологічну позначку – 100 рублів. Після цього Банк Росії провів позапланове засідання та різко збільшив ключову ставку;
- Пізніше екстрену нараду провів й російський президентВолодимир Путін. Проте росіяни не наважилися посилювати валютний контроль в країні. Економіст Борис Кушнірук заявив, що цілком ймовірно знецінення рубля – це продумані дії російської влади;
- Його колега Олег Гетман вважає, що знецінення рубля – це результат планомірної роботи низки країн та міжнародних організацій щодо зменшення експортних потужностей Росії. За його словами, Росії не вдасться уникнути шкоди для економіки.