В Бюро економічної безпеки (БЕБ) оголосили підозру російському олігарху, ексвласнику банку нещодавно націоналізованого в Україні банку. Причина – участь у легалізації близько 100 млн грн. Ймовірно, мова про акціонера націоналізованого "Сенс Банку" (раніше – "Альфа-банку") Михайла Фрідмана.
Про це повідомили у самому Бюро – при тому, що імені Фрідмана там не назвали, однак усі деталі вказують саме на нього. Також там зазначили: ще одна причина оголошення підозри – участь в умисному ухиленні від сплати податків на 18 млн грн.
"Детективи БЕБ склали повідомлення про підозру громадянинові Росії та Ізраїлю, відомому російському бізнесмену, колишньому власнику українського банку. Він підозрюється у вчиненій організованою групою осіб легалізації майна, отриманого злочинним шляхом – 1,2 млн доларів США та 1,93 млн євро (в еквіваленті близько 100 млн грн), та умисному ухиленні від сплати податків у розмірі 18 млн грн посадовими особами банку, також вчиненою організованою групою", – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: на початку червня БЕБ арештувало 738 об'єктів нерухомості, які перебувають у власності цього банку. Зокрема:
- квартири;
- торгові центри;
- земельні ділянки;
- житлові будинки.
Що відомо про підозрюваного
Імені підозрюваного у БЕБ не називають. Однак, ймовірно, йдеться про акціонера націоаналізованого "Сенс Банку" (раніше – "Альфа-банку") Михайла Фрідмана. Так, зазначається, що:
- цей бізнесмен був власником опосередкованої частки українського банку;
- володів понад 30% його статутного капіталу через кіпрську офшорну компанію;
- наприкінці липня 2023 року цей банк було націоналізовано;
- наразі олігарх перебуває під санкціями в ЄС, США та Україні.
"Український банк, його материнський банк у Росії та офшорна компанія пов'язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, серед яких і згаданий російський бізнесмен. Він разом із компаньйонами-росіянами, напередодні та під час збройної агресії Російської Федерації проти України, здійснили фіктивні угоди та фінансові операції для легалізації (відмивання) активів згаданих компаній на загальну суму понад 1 млрд грн та їх подальшого виведення з банківської системи в Україні", – розповідають у БЕБ.
Там наголошують: метою таких дій було уникнення санкцій та/або застосування примусових вилучень прав власності, передбачених законодавством України.
"БЕБ вже арештувало активи кіпрських компаній на загальну суму понад 469 млн грн, які перебувають на рахунках у банківській установі, та цінні папери на загальну суму понад 12,4 млрд грн, ймовірно, придбані шляхом використання фіктивних угод. Тривають слідчі дії. Складається перелік всього майна бізнесмена як на території України, так і в іноземних юрисдикціях", – повідомили правоохоронці.
Як повідомляв OBOZREVATEL, свої кошти в "Сенс Банку" розмістили 2,9 млн клієнтів. Банк входить до десятки найбільших і є системним. Саме тому його не можна просто закрити: у такому разі є загроза фінансовій стабільності всього ринку.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!