MY.UAНовини
Медійні колаборанти Запоріжжя: хто, як і чому співпрацював із ворогом
Медійні колаборанти Запоріжжя: хто, як і чому співпрацював із ворогом

Медійні колаборанти Запоріжжя: хто, як і чому співпрацював із ворогом

Історії тих, хто зрадив Україну та пішов на співпрацю з ворогом у Запорізькій області.

«Детектор медіа», продовжує власний спецпроєкт про медійників, які за власним вибором, без примусу, стали поширювати російську пропаганду на тимчасово окупованих територіях. Ми вже публікували тексти про медіаколаборантів Херсонщини. Цей текст про тих, хто став рупором російської пропаганди у Мелітополі, Бердянську та інших окупованих Росією містах Запорізької області.

Загальне становище

Війна вдарила по українському мовленню у Запорізькій області. Станом на серпень більша частина регіону тимчасово окупована військами Росії. Українське ефірне телерадіомовлення зникло в Мелітополі та Бердянську, Приморську й Токмаку, Більмаку та Дніпрорудному, Енергодарі, Пологах і Веселому. Українське мовлення залишилося лише у місті Запоріжжя та селі Новомиколаївка Пологівського району Запорізької області. У Новомиколаївку мовлення перенесли з міста Оріхів через пошкодження технічної будівлі ретрансляційної станції внаслідок бойових дій.

Росіяни захопили об’єкти Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, передавачі українських мовників та ТОВ «Зеонбуд».

Припинили свою роботу через окупацію: КП «Телерадіокомпанія «Мелітополь» (логотип: «TVM», мовлення у місті Мелітополь), ТОВ «Телерадіокомпанія «МТВ-плюс» (логотип: «МТВплюс», мовлення — Мелітополь), КП «Бердянська міська телекомпанія «ТБ-Бердянськ» Бердянської міської ради (логотип: стилізована буква «Б», мовлення — Бердянськ), ТОВ «Телерадіокомпанія «ЮГ» (логотип: «ЮГ», мовлення — м.Приморськ) та ТОВ «ТРК «Енергодарські телевізійні системи» (логотип: «ЕнТС», кабельне мовлення — м.Енергодар).

Росіяни за допомогою захоплених передавачів розпочали трансляцію своєї пропаганди в телерадіоефірі Запорізької області.

На неокупованих територіях теж втрати: спочатку перестала мовити запорізька ТВ-5, яка належала «Метінвесту», та ТРК «Алекс», яка була пов‘язана з підприємством «Мотор-Січ».

З чого все почалося

Уже в середині дня 24 лютого 2022 року з‘явилися кадри пересування російських танків біля Мелітополя у бік Приморська та Бердянська. Про перші дні окупації «Детектору медіа» розповів Володимир Циганов, представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в Запорізькій області:

«У перший день повномасштабного вторгнення у соцмережах, телеграм-каналах з’явилося відео пересування російських танків біля скульптури оленя. Ті, хто хоч раз їздив на відпочинок на Азовське море автомобілем, знають — це розвилка на Кирилівку. Було ясно, що ситуація дуже загрозлива — росіяни одразу просунулися дуже далеко. Керівники регіональних медіа виходили на зв‘язок зі мною й отримували одну і ту ж інструкцію: у випадку небезпеки здавати ліцензії, припиняти роботу компаній, аби не допустити окупації та використання росіянами інформаційного ресурсу. Не всі медійники встигли це зробити, адже події розгорталися миттєво».

Колони росіян ішли на Мелітополь. У ті лютневі дні представники Концерну РРТ одними з перших повідомили Циганову, що приміщення у Мелітополі захоплені й окупанти нікого не пускають на роботу. Почала з’являтися інформація, що українські журналісти, медійники намагаються виїхати з захоплених територій.

Мелітополь і Енергодар

Перший явний випадок колабораціонізму стався у Мелітополі — на каналі, власником якого був депутат обласної ради від «Опозиційного блоку» Євген Балицький (про нього ще поговоримо). Представник Національної ради Володимир Циганов розповів, що 24 лютого тодішній директор мелітопольського «МТВ+» Олег Шостак написав йому повідомлення, що у місті йдуть бої, а його росіяни вже добу не допускають до роботи. Тому, мовляв, він не може написати, що відмовляється від ліцензії. Після цього Шостак на зв‘язок виходити припинив.

Представнику Нацради залишалося стежити за змінами в ефірі каналу — і вони не забарилися. Спочатку «МТВ+» перервав звичну сітку трансляції, в ефірі були архівні програми, потім прибрав логотип каналу, а далі й зовсім перейшов на трансляцію «Росії 24». Все стало ясно. Шостак перестав виходити на зв’язок не просто так.

Інша телерадіокомпанія «Мелітополь» — комунальне підприємство міської ради, перейшло у соцмережі, а співробітники або виїхали, або пішли у підпілля.

Росіяни намагалися якнайшвидше взяти під контроль медіа і в інших містах Запорізької області. Колективи українських ЗМІ, за словами представника Нацради Володимира Циганова, написали заяви про звільнення та встигли здати ліцензії.

В Енергодарі були свої нюанси. Мережі ефірного телебачення у цьому місті немає, серед місцевих медіа була тільки мережа Запорізької АЕС і канал мерії. Директорка каналу встигла виїхати до Польщі. А кабельні мережі захопили росіяни, провівши буквально у квартири місцевих жителів російські канали. Для того, щоб вся мережа працювала, окупанти завезли своїх фахівців. За словами Володимира Циганова, є інформація, що пізніше, аби мати хоч якісь гроші, деякі енергодарці зверталися до росіян, аби отримати роботу, але ті не довіряють українцям і не беруть їх.

Кадри — це одне зі слабких місць пропагандистів. Людей не вистачає, тому окупанти набирають молодь у так звані «медіашколи», щоб навчити пропаганди, а в оператори новин наймають тих, хто практикувався знімати весілля. Як, наприклад, у Мелітополі.

«За! ТВ» — головний ресурс колаборантів

Росіяни замість українських каналів відкрили свої контрольовані медіа. У Мелітополі з‘явилися «За! ТВ» і «ЗА! Радіо». Їх позиціюють як обласне телебачення й радіо.

«За! ТВ» керують Вадим Кучер і Вадим Іванов із Росії. Коли вони уперше з‘явилися у Мелітополі, то Кучер жалівся, що не вистачає ані людей, ані техніки. Та, що була на каналі Балицького, — стара і зламана, й аби отримати одну робочу камеру, розбирали декілька. Але фінансова підтримка у нього достатня, росіяни дають гроші на пропаганду.

Вадим Іванов

Вадим Кучер

Наглядову раду телеканалу «За! ТВ» очолює росіянин Олександр Малькевич — він же є засновником пропагандистських ТРК «Таврія» у Херсоні та «Маріуполь 24» на Донеччині. За браком охочих працювати на проросійські медіа серед досвідчених журналістів, при новостворених телеканалах Малькевич відкрив «медіашколи», куди залучає місцеву молодь. Серед них, наприклад, Мирослава Бутенко — 17-річна студентка Мелітопольського багатопрофільного коледжу, яка працює на «За! ТВ» «кореспонденткою».

Дівчинка проводила Малькевичу екскурсії Мелітополем і навіть вела концерт із нагоди нібито приєднання Запоріжжя до Росії. Мирослава веде телеграм-канал, де також поширює прокремлівські наративи на кшталт «укронацистів» та «Росія тут назавжди».

В етерах «За! ТВ» бере участь колись кримський журналіст, а зараз проросійський пропагандист Володимир Андронакі. Він з’являється не лише на телебаченні, а й веде авторську програму «Вечір із Володимиром Андронакі» на «За! Радіо». До появи мелітопольського медіа він був автором і ведучим проросійської програми «Вечірнє перехоплення» на радіо «Крим». За даними НСЖУ, Андронакі у 2014 році одним із перших перейшов на роботу в окупаційні російські ЗМІ та підтримав створення в Криму осередку Російського союзу журналістів

Список імені Балицького

Але, якби була комп‘ютерна гра про мелітопольських колаборантів, то головним «босом» і злодієм був би Євген Балицький — колишній народний депутат України, колишній депутат Запорізької обласної ради, власник мелітопольського каналу «МТВ Плюс». Він отримав від росіян те, що так давно хотів — владу. Тепер Балицький — голова окупаційної адміністрації у Запорізькій області, зрадник, наближений до Путіна, людина, яка відповідає за так звані «референдуми», перший, хто з медіаколаборантів повністю перейшов на бік окупантів і забезпечив їм інформаційну підтримку у Мелітополі. Хоч і жалівся росіянин Вадим Іванов на техніку його каналу, але ця телерадіокомпанія стала фундаментом для «За! ТВ». І досі Балицький не тільки регулярно з‘являється в ефірах на тимчасово окупованих територіях, а й контролює на них інформаційну політику.

Ще один колаборант — це Олег Шостак. Саме той, хто встиг повідомити Нацраді про росіян у Мелітополі, але потім зрадив. Про перехід Шостака на бік окупантів стало відомо у березні 2022 року. Шостак очолює департамент зв'язків із громадськістю у «військово-цивільній адміністрації» Запорізької області, відповідає за пропаганду псевдореферендуму. 12 серпня 2022 року у Мелітополі біля спортклубу на нього був скоєний замах. Шостак отримав поранення, але вижив.

Ще зрадники — громадський активіст Андрій Федорець і Денис Дорофєєв, останній у минулому — спортивний журналіст. Перший був у мирні часи блогером і дорожнім контролером, а став відеооператором на колаборантському каналі у Мелітополі. Другий — повернувся у рідне місто з Києва, аби працювати на Балицького.

У відкритих джерелах також є імена мелітопольських операторів-колаборантів: Дмитро Переверзєв, Дмитро Писанець, Сергій Мнацаканов, Геннадій Нікітенко, Вадим Коновальський. Усі вони фігурують у розслідуваннях журналістів онлайн медіа РІА «Мелітополь».

Не тільки «великі риби» пішли на співпрацю з росіянами. Є і зовсім маргінальні колабораціоністи, «корисні ідіоти», як от Максим Стадник, більш відомий в окупації як «недоблогер Максютка». У своїх відео у соцмережах розповідає про «багате російське життя», їздить у Росію на 9 травня, розповідає, що мелітопольці «зробили свій вибір» на користь Росії, повторює всі наративи російської пропаганди про «невдачі» українського контрнаступу і «вдалого наступу» російських окупантів, «закриті кордони» для виїзду з України чоловікам і жінкам, економічні «негаразди» України тощо.

Хто зрадив у інших містах

Серед колаборантів у інших містах Запоріжжя відзначимо ще трьох:

Володимир Рогов — цей зрадник активний у телеграмі. Колишній запорізький журналіст станом на 17 серпня набрав майже 127 тисяч підписників. Він поширює російську пропаганду, дезінформацію, звіти про підготовку до «виборів» і скільки зібрано зерна на окупованих територіях. Позиціює себе як голова руху «Мы вместе с Россией».

Анастасія Карпенкова — колишня радіоведуча «Веселе ФМ», ексдепутатка райради. Після того, як Веселе було окуповане, Карпенкова почала співпрацювати з росіянами. Їй належить фраза: «у Веселому підвалів вистачить на всіх». У коментарях для ЗМІ окупантів вона розповідала, що особисто роздавала «георгіївські стрічки» напередодні 9 травня та «все життя мріяла побачити, як піднімається гарний, величезний, незабутньої чистоти російський прапор».

Павло Іщук — ще один медіаколаборант. Іщук був призначений заступником з питань зовнішньої та внутрішньої політики і масових комунікацій окупаційного «мера» Бердянська. Раніше був головним редактором газети «Город». У 2013-му був прессекретарем мера міста Олексія Бакая та керівником пресслужби виконкому Бердянської міськради. Іщук добровільно пішов працювати на окупантів, схиляв інших жителів до співпраці з росіянами, обіцяючи високі зарплати. 31 жовтня Іщука підірвали. Колаборант постраждав від вибухівки, яку заклали йому в автомобіль, його начебто госпіталізували в тяжкому стані.

«Цифра» проти «аналогу» — нюанси мовлення на тимчасово окупованих територіях

За інформацією представника Нацради у Запорізькій області, росіяни вкладають гроші не тільки в телекомпанії, а й у технічне забезпечення мовлення. Вони розбудували цифрове телебачення у захоплених районах. Передавачі встановлені в Токмаку, Пологах, Мелітополі, Бердянську, Дніпрорудному, Більмаку.

Транслюються «Росія 24», «Звєзда», Перший канал, «Росія Культура», колаборантські ТНР, «Таврія» «ЗА! ТБ». Транслюють не тільки телебачення, а й радіо.

Російські програми й ефіри колаборантів ловлять і в Запоріжжі — аж туди добиває розбудована росіянами цифрова мережа. У відповідь українська сторона транслює на окуповані території аналоговий сигнал.

Серед українських місцевих каналів залишився муніципальний МТМ, НБМ і «Суспільне Запоріжжя». Вони намагаються дістати сигналом якнайдалі вглиб окупованої території. Що ж до колаборантів, то СБУ поступово висуває їм підозри, як от Балицькому, Шостаку, Іщуку та іншим, як тільки збирається доказова база. 

Медійні колаборанти Запоріжжя: хто, як і чому співпрацював із ворогом

Історії тих, хто зрадив Україну та пішов на співпрацю з ворогом у Запорізькій області.

Автор Андрій Богданович, Ірина Семенюта

«Детектор медіа», продовжує власний спецпроєкт про медійників, які за власним вибором, без примусу, стали поширювати російську пропаганду на тимчасово окупованих територіях. Ми вже публікували тексти про медіаколаборантів Херсонщини. Цей текст про тих, хто став рупором російської пропаганди у Мелітополі, Бердянську та інших окупованих Росією містах Запорізької області.

Загальне становище

Війна вдарила по українському мовленню у Запорізькій області. Станом на серпень більша частина регіону тимчасово окупована військами Росії. Українське ефірне телерадіомовлення зникло в Мелітополі та Бердянську, Приморську й Токмаку, Більмаку та Дніпрорудному, Енергодарі, Пологах і Веселому. Українське мовлення залишилося лише у місті Запоріжжя та селі Новомиколаївка Пологівського району Запорізької області. У Новомиколаївку мовлення перенесли з міста Оріхів через пошкодження технічної будівлі ретрансляційної станції внаслідок бойових дій.

Росіяни захопили об’єкти Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, передавачі українських мовників та ТОВ «Зеонбуд».

Припинили свою роботу через окупацію: КП «Телерадіокомпанія «Мелітополь» (логотип: «TVM», мовлення у місті Мелітополь), ТОВ «Телерадіокомпанія «МТВ-плюс» (логотип: «МТВплюс», мовлення Мелітополь), КП «Бердянська міська телекомпанія «ТБ-Бердянськ» Бердянської міської ради (логотип: стилізована буква «Б», мовлення — Бердянськ), ТОВ «Телерадіокомпанія «ЮГ» (логотип: «ЮГ», мовлення — м.Приморськ) та ТОВ «ТРК «Енергодарські телевізійні системи» (логотип: «ЕнТС», кабельне мовлення — м.Енергодар).

Росіяни за допомогою захоплених передавачів розпочали трансляцію своєї пропаганди в телерадіоефірі Запорізької області.

(ФОТО Колаборантські етери)

На неокупованих територіях теж втрати: спочатку перестала мовити запорізька ТВ-5, яка належала «Метінвесту», та ТРК «Алекс», яка була пов‘язана з підприємством «Мотор-Січ».

З чого все почалося

Уже в середині дня 24 лютого 2022 року з‘явилися кадри пересування російських танків біля Мелітополя у бік Приморська та Бердянська. Про перші дні окупації «Детектору медіа» розповів Володимир Циганов, представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в Запорізькій області:

«У перший день повномасштабного вторгнення у соцмережах, телеграм-каналах з’явилося відео пересування російських танків біля скульптури оленя. Ті, хто хоч раз їздив на відпочинок на Азовське море автомобілем, знають це розвилка на Кирилівку. Було ясно, що ситуація дуже загрозлива росіяни одразу просунулися дуже далеко. Керівники регіональних медіа виходили на зв‘язок зі мною й отримували одну і ту ж інструкцію: у випадку небезпеки здавати ліцензії, припиняти роботу компаній, аби не допустити окупації та використання росіянами інформаційного ресурсу. Не всі медійники встигли це зробити, адже події розгорталися миттєво».

ФОТО (Російські війська біля Мелітополя. 2022 рік)

Колони росіян ішли на Мелітополь. У ті лютневі дні представники Концерну РРТ одними з перших повідомили Циганову, що приміщення у Мелітополі захоплені й окупанти нікого не пускають на роботу. Почала з’являтися інформація, що українські журналісти, медійники намагаються виїхати з захоплених територій.

Мелітополь і Енергодар

Перший явний випадок колабораціонізму стався у Мелітополі — на каналі, власником якого був депутат обласної ради від «Опозиційного блоку» Євген Балицький (про нього ще поговоримо). Представник Національної радиВолодимир Циганов розповів, що 24 лютого тодішній директор мелітопольського «МТВ+» Шостак написав йому повідомлення, що у місті йдуть бої, а його росіяни вже добу не допускають до роботи. Тому, мовляв, він не може написати, що відмовляється від ліцензії. Після цього Шостак на зв‘язок виходити припинив.

Представнику Нацради залишалося стежити за змінами в ефірі каналу — і вони не забарилися. Спочатку «МТВ перервав звичну сітку трансляції, в ефірі були архівні програми, потім прибрав логотип каналу, а далі й зовсім перейшов на трансляцію «Росії 24». Все стало ясно. Шостак перестав виходити на зв’язок не просто так.

Інша телерадіокомпанія «Мелітополь» комунальне підприємство міської ради, перейшло у соцмережі, а співробітники або виїхали, або пішли у підпілля.

Росіяни намагалися якнайшвидше взяти під контроль медіа і в інших містах Запорізької області. Колективи українських ЗМІ за словами представника Нацради Володимира Циганова написали заяви про звільнення та встигли здати ліцензії.

В Енергодарі були свої нюанси. Мережі ефірного телебачення у цьому місті немає, серед місцевих медіа була тільки мережа Запорізької АЕС і канал мерії. Директорка каналу встигла виїхати до Польщі. А кабельні мережі захопили росіяни, провівши буквально у квартири місцевих жителів російські канали. Для того, щоб вся мережа працювала, окупанти завезли своїх фахівців. За словами Володимира Циганова, є інформація, що пізніше, аби мати хоч якісь гроші, деякі енергодарці зверталися до росіян, аби отримати роботу, але ті не довіряють українцям і не беруть їх.

Кадри — це одне зі слабких місць пропагандистів. Людей не вистачає, тому окупанти набирають молодь у так звані «медіашколи», щоб навчити пропаганди, а в оператори новин наймають тих, хто практикувався знімати весілля. Як, наприклад, у Мелітополі.

«За! ТВ» головний ресурс колаборантів

Росіяни замість українських каналів відкрили свої контрольовані медіа. У Мелітополі з‘явилися «За! ТВ» і «ЗА! Радіо». Їх позиціюють як обласне телебачення й радіо.

ФОТО (Біг-борд За Тв!)

«За! ТВ» керують Вадим Кучер і Вадим Іванов із Росії. Коли вони уперше з‘явилися у Мелітополі, то Кучер жалівся, що не вистачає ані людей, ані техніки. Та, що була на каналі Балицького, стара і зламана, й аби отримати одну робочу камеру, розбирали декілька. Але фінансова підтримка у нього достатня, росіяни дають гроші на пропаганду.

ФОТО ( Вадим Кучер, Вадим Іванов)

ФОТО ( скрін студії колаборантів)

Наглядову раду телеканалу «За! ТВ» очолює росіянин Олександр Малькевич — він же є засновником пропагандистських ТРК «Таврія» у Херсоні та «Маріуполь 24» на Донеччині. За браком охочих працювати на проросійські медіа серед досвідчених журналістів, при новостворених телеканалах Малькевич відкрив «медіашколи», куди залучає місцеву молодь. Серед них, наприклад, Мирослава Бутенко — 17-річна студентка Мелітопольського багатопрофільного коледжу, яка працює на «За! ТВ» «кореспонденткою».

 Дівчинка проводила Малькевичу екскурсії Мелітополем і навіть вела концерт із нагоди нібито приєднання Запоріжжя до Росії. Мирослава веде телеграм-канал, де також поширює прокремлівські наративи на кшталт «укронацистів» та «Росія тут назавжди».

ФОТО (Малькевич і Бутенко на фоні напису Мелітополь)

В етерах «За! ТВ» бере участь колись кримський журналіст, а зараз проросійський пропагандист Володимир Андронакі. Він з’являється не лише на телебаченні, а й веде авторську програму «Вечір із Володимиром Андронакі» на «За! Радіо». До появи мелітопольського медіа він був автором і ведучим проросійської програми «Вечірнє перехоплення» на радіо «Крим». За даними НСЖУ, Андронакі у 2014 році одним із перших перейшов на роботу в окупаційні російські ЗМІ та підтримав створення в Криму осередку Російського союзу журналістів

(ФОТО Андронакі)

Список імені Балицького

Але, якби була комп‘ютерна гра про мелітопольських колаборантів, то головним «босом» і злодієм був би Євген Балицький колишній народний депутат України, колишній депутат Запорізької обласної ради, власник мелітопольського каналу «МТВ Плюс». Він отримав від росіян те, що так давно хотів владу. Тепер Балицький голова окупаційної адміністрації у Запорізькій області, зрадник, наближений до Путіна, людина, яка відповідає за так звані «референдуми», перший, хто з медіаколаборантів повністю перейшов на бік окупантів і забезпечив їм інформаційну підтримку у Мелітополі. Хоч і жалівся росіянин Вадим Іванов на техніку його каналу, але ця телерадіокомпанія стала фундаментом для «За! ТВ». І досі Балицький не тільки регулярно з‘являється в ефірах на тимчасово окупованих територіях, а й контролює на них інформаційну політику.

(Фото Балицький)

Ще один колаборант це Олег Шостак. Саме той, хто встиг повідомити Нацраді про росіян у Мелітополі, але потім зрадив. Про перехід Шостака на бік окупантів стало відомо у березні 2022 року. Шостак очолює департамент зв'язків із громадськістю у «військово-цивільній адміністрації» Запорізької області, відповідає за пропаганду псевдореферендуму. 12 серпня 2022 року у Мелітополі біля спортклубу на нього був скоєний замах. Шостак отримав поранення, але вижив.

(Фото Шостак)

Ще зрадники громадський активіст Андрій Федорець і Денис Дорофєєв, останній у минулому — спортивний журналіст. Перший був у мирні часи блогером і дорожнім контролером, а став відеооператором на колаборантському каналі у Мелітополі. Другий повернувся у рідне місто з Києва, аби працювати на Балицького.

У відкритих джерелах також є імена мелітопольських операторів-колаборантів: Дмитро Переверзєв, Дмитро Писанець, Сергій Мнацаканов, Геннадій Нікітенко, Вадим Коновальський. Усі вони фігурують у розслідуваннях журналістів онлайн медіа РІА «Мелітополь».

ФОТО ( Дмитро Писанець на бігборді у Мелітополі)

Не тільки «великі риби» пішли на співпрацю з росіянами. Є і зовсім маргінальні колабораціоністи, «корисні ідіоти», як от Максим Стадник, більш відомий в окупації як «недоблогер Максютка». У своїх відео у соцмережах розповідає про «багате російське життя», їздить у Росію на 9 травня, розповідає, що мелітопольці «зробили свій вибір» на користь Росії, повторює всі наративи російської пропаганди про «невдачі» українського контрнаступу і «вдалого наступу» російських окупантів, «закриті кордони» для виїзду з України чоловікам і жінкам, економічні «негаразди» України тощо.

ФОТО (Максим Стадник)

Хто зрадив у інших містах

Серед колаборантів у інших містах Запоріжжя відзначимо ще трьох:

Володимир Рогов цей зрадник активний у телеграмі. Колишній запорізький журналіст станом на 17 серпня набрав майже 127 тисяч підписників. Він поширює російську пропаганду, дезінформацію, звіти про підготовку до «виборів» і скільки зібрано зерна на окупованих територіях. Позиціює себе як голова руху «Мы вместе с Россией».

ФОТО (Володимир Рогов на тлі прапору і Володимир Рогов в ефірі За Тв!

Анастасія Карпенкова — колишня радіоведуча «Веселе ФМ», ексдепутатка райради. Після того, як Веселе було окуповане, Карпенкова почала співпрацювати з росіянами. Їй належить фраза: «у Веселому підвалів вистачить на всіх». У коментарях для ЗМІ окупантів вона розповідала, що особисто роздавала «георгіївські стрічки» напередодні 9 травня та «все життя мріяла побачити, як піднімається гарний, величезний, незабутньої чистоти російський прапор».

ФОТО( Анастасія Карпенкова - 2 фото)

Павло Іщук — ще один медіаколаборант. Іщук був призначений заступником з питань зовнішньої та внутрішньої політики і масових комунікацій окупаційного «мера» Бердянська. Раніше був головним редактором газети «Город». У 2013-му був прессекретарем мера міста Олексія Бакая та керівником пресслужби виконкому Бердянської міськради. Іщук добровільно пішов працювати на окупантів, схиляв інших жителів до співпраці з росіянами, обіцяючи високі зарплати. 31 жовтня Іщука підірвали. Колаборант постраждав від вибухівки, яку заклали йому в автомобіль, його начебто госпіталізували в тяжкому стані.

ФОТО (Малькевич і Іщук + Іщук)

«Цифра» проти «аналогу» — нюанси мовлення на тимчасово окупованих територіях

За інформацією представника Нацради у Запорізькій області, росіяни вкладають гроші не тільки в телекомпанії, а й у технічне забезпечення мовлення. Вони розбудували цифрове телебачення у захоплених районах. Передавачі встановлені в Токмаку, Пологах, Мелітополі, Бердянську, Дніпрорудному, Більмаку.

Транслюються «Росія 24», «Звєзда», Перший канал, «Росія Культура», колаборантські ТНР, «Таврія» «ЗА! ТБ». Транслюють не тільки телебачення, а й радіо.

ФОТО ( Етер російських каналів)

Російські програми й ефіри колаборантів ловлять і в Запоріжжі аж туди добиває розбудована росіянами цифрова мережа. У відповідь українська сторона транслює на окуповані території аналоговий сигнал.

Серед українських місцевих каналів залишився муніципальний МТМ, НБМ і «Суспільне Запоріжжя». Вони намагаються дістати сигналом якнайдалі вглиб окупованої території. Що ж до колаборантів, то СБУ поступово висуває їм підозри, як от Балицькому, Шостаку, Іщуку та іншим, як тільки збирається доказова база.

 

 

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Людей не позвільняли: розробник Star Wars Eclipse про майбутнє, пов'язане з компанією з Китаю
Фокус
2025-02-25T21:51:51Z
iOS 18.4: п’ять основних змін, які варто очікувати
InternetUA
2025-02-25T21:46:37Z
Warner Bros Games закрила творців F․E․A․R․, та скасувала гру Wonder Woman
24tv
2025-02-25T21:42:04Z
Рецепт легендарного пирога із серіалу "Відчайдушні домогосподарки" - смакота
GlavRed
2025-02-25T21:27:44Z
Шахраї використовують фішингові QR-коди в громадських місцях: кіберполіція застерігає українців
TSN
2025-02-25T21:15:43Z
Microsoft перенесла реліз Fable на 2026 рік і показала новий геймплей
24tv
2025-02-25T21:06:16Z
Лише одиниці знають, для чого на ремені безпеки загадкова чорна кнопка
24tv
2025-02-25T20:54:43Z
Хакери знову атакують нотаріусів, щоб отримати доступ до держреєстрів
УкраинФорм
2025-02-25T20:54:12Z
Успіх рімейку Silent Hill 2 відкрив шлях для нової спільної гри Bloober Team і Konami
24tv
2025-02-25T20:18:37Z
Шалене задоволення без зусиль: як зробити морозиво з печивом вдома
24tv
2025-02-25T21:45:21Z
Що не так на малюнку: треба знайти помилку всього за 7 секунд
GlavRed
2025-02-25T21:27:30Z
Зарясніє квітами: садівники зізналися, як змусити орхідею цвісти пишно і довго
GlavRed
2025-02-25T20:27:23Z
Зів'ялі троянди стануть як новенькі: ось як повернути квіти до життя
24tv
2025-02-25T20:12:24Z
Прати чи не прати: як безпечно очистити ковдру з підігрівом, щоб не зіпсувати її
24tv
2025-02-25T20:03:59Z
Не робіть цього на першому побаченні: експертка зі знайомств вказала на типову помилку чоловіків
24tv
2025-02-25T19:42:08Z
Місячний календар справ на березень: що треба зробити в перший місяць весни
24tv
2025-02-25T19:30:38Z
І для риби, і для м'яса: як зробити універсальний кляр і які додатки тримають у секреті
24tv
2025-02-25T19:15:05Z
Легше, ніж здається: як відрізнити натуральну сметану від підробки за хвилину
GlavRed
2025-02-25T18:27:34Z
У Києві авто наїхало на 8-річну дівчинку, яка раптово вибігла на дорогу
24tv
2025-02-25T20:51:40Z
Псевдобанкір ошукав жінку 12 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-25T20:31:11Z
На Київщині і у низці областей оголосили повітряну тривогу через загрозу дронів
УкраинФорм
2025-02-25T19:54:59Z
Внаслідок російського ракетного удару в Кривому Розі загинув 22-річний танцюрист
24tv
2025-02-25T19:27:26Z
У Харкові чоловіки у військовій формі напали на велосипедиста: реакція ТЦК та поліції
TSN
2025-02-25T19:18:48Z
На ЧАЕС досі гасять осередки тління внаслідок атаки російського дрона
iPress
2025-02-25T19:01:22Z
У Харкові військовослужбовець скинув чоловіка з велосипеда. У ТЦК пояснили ситуацію
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T18:36:24Z
Кіберфахівці викрили “адміна” восьми каналів про повістки
InternetUA
2025-02-25T18:01:28Z
Мертва дитина у морозилці. Омбудсмен звʼязував нові деталі трагедії
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T17:30:39Z
Гвардіола – про Тоттенгем: Результати можуть говорити одне, але сама команда бачить ситуацію інакше
Football.ua
2025-02-25T21:48:14Z
Відомий боксер розбив яйце об голову супернику під час битви поглядів у Лондоні: епічне відео
24tv
2025-02-25T21:42:06Z
Барселона – Атлетіко: відео голів та огляд матчу Кубка Іспанії
Football.ua
2025-02-25T21:39:22Z
Бущан видав неймовірний матч в Саудівській Аравії: сейви українця принесли Аль-Шабабу перемогу
24tv
2025-02-25T20:57:44Z
Постекоглу: Тоттенгем рухається в правильному напрямку, хоч результати про це не говорять
Football.ua
2025-02-25T20:33:07Z
МОК закликав федерації допустити росіян та білорусів до кваліфікації на зимові Олімпійські ігри
24tv
2025-02-25T20:06:01Z
Роналду відзначився 925-м голом у кар'єрі
Football.ua
2025-02-25T20:04:35Z
Фіорентина визначила можливих кандидатів на заміну Палладіно
Football.ua
2025-02-25T20:00:03Z
Жіноча збірна України впоралася з Хорватією в Лізі націй
Football.ua
2025-02-25T19:54:44Z
Ворожий дрон влучив у будинок у Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T21:36:30Z
На фронті - 90 зіткнень, ЗСУ знешкодили майже 180 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-25T21:21:30Z
У Києві працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T21:18:37Z
Київ запустив систему автоматичного стягнення штрафів за паркування: як це вплине на водіїв
Хвиля
2025-02-25T20:54:27Z
На Луганщині знищено сучасний російський ЗРК «Стрела-10М4»
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T20:45:56Z
У Києві оголошено повітряну тривогу
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T20:24:18Z
Скільки метрів до сусідського паркану повинно бути при саджанні дерев
24tv
2025-02-25T20:06:11Z
Російська армія атакувала Краматорськ: загинула одна людина, 16 поранених
ZN UA
2025-02-25T20:00:26Z
"Знову весь день співчуття": ГУР перехопило розмову росіян про їхні втрати
24tv
2025-02-25T20:00:24Z
Хто стане переможцем Оскара-2025 у головних номінаціях: прогнози букмекерів
24tv
2025-02-25T21:36:23Z
"Суперечки трапляються часто": Матвієнко зізналася, як справляється з Мірзояном
GlavRed
2025-02-25T21:27:38Z
Оцінила навіть Леді Гага: українська викладачка з вокалу стала новим трендом у TikTok
24tv
2025-02-25T20:36:55Z
Спускає цілий статок: у путініста Філіпа Кіркорова нова залежність
GlavRed
2025-02-25T20:27:36Z
"Здалося дивним": куди зник Костянтин Меладзе насправді
GlavRed
2025-02-25T20:27:25Z
Усе видно: теща Бекхема зізналася, що збільшила його рекламне фото в білизні
GlavRed
2025-02-25T20:27:08Z
У Києві стартував фестиваль документального кіно Cinema for Victory
УкраинФорм
2025-02-25T20:27:01Z
Том Холланд не зміг купити власне пиво: виглядав занадто юно
Знай
2025-02-25T19:51:10Z
Як звучав голос Лесі Українки: він зберігся на унікальному записі
24tv
2025-02-25T19:36:16Z
Стан Папи Римського залишається критичним: лікарі дають стримані прогнози
24tv
2025-02-25T21:45:36Z
Дзвінки безкоштовно без грошей на рахунку: відомий оператор ввів нову послугу
GlavRed
2025-02-25T21:27:06Z
Мобілізація, фронт, допомога: військовий експерт виступив на круглому столі «Україна 2025»
Знай
2025-02-25T21:21:54Z
ПФУ пояснив нюанси оформлення нових субсидій: без чого допомогу не призначать
Знай
2025-02-25T21:12:26Z
Журналістка Катерина Родак звинуватила викладача Львівського університету у домаганнях і зібрала 20 схожих історій
Детектор М
2025-02-25T21:03:53Z
Як діяти, якщо рапорт про повернення з СЗЧ не затвердили: у Міноборони пояснили
24tv
2025-02-25T21:00:57Z
Як отримати недоотриману пенсію: покрокова інструкція
Политека
2025-02-25T21:00:51Z
Найкращі ідеї подарунків на 8 Березня: що подарувати мамі, подрузі, дівчині, дружині, сестрі, дочці чи колезі
Знай
2025-02-25T20:51:00Z
«Мінус» 510 танків із початку року: Сирський показав бойову роботу по техніці ворога
УкраинФорм
2025-02-25T20:39:32Z
В Україні знизять ціни ще на понад сто медпрепаратів - у МОЗ оприлюднили список
УкраинФорм
2025-02-25T20:30:37Z
Де краще посадити картоплю: секрети вдалого вирощування
GlavRed
2025-02-25T19:27:54Z
Смертельне захворювання можна діагностувати за частотою дихання: революційне відкриття
24tv
2025-02-25T18:42:06Z
Дієтологи пояснили, чи може чай дарувати заряд енергії
24tv
2025-02-25T18:27:15Z
Уряд врегулював питання знижок в аптеках на препарати від хронічних захворювань
УкраинФорм
2025-02-25T17:00:28Z
Чи можна вживати воду на голодний шлунок: вчені пояснили, як це може вплинути
24tv
2025-02-25T16:45:30Z
Поради дерматологів: як часто змінювати постільну білизну
GlavRed
2025-02-25T16:27:57Z
Кожен 6-ий не доживає до 70 років: у ВООЗ приголомшили звітом про причини смерті в Європі
24tv
2025-02-25T16:03:32Z
Найпоширеніші хвороби садових рослин: про них треба знати городникам
24tv
2025-02-25T15:39:59Z
НБУ підняв ставку до 14,5%: що зміниться для вкладників та позичальників
Хвиля
2025-02-25T21:36:07Z
Індексація пенсій: у ПФУ затвердили головний показник для перерахунку виплат
Политека
2025-02-25T21:30:43Z
Перевірте свої євро: деякі банкноти вийдуть з обігу та стануть недійсними
Хвиля
2025-02-25T20:45:51Z
Не дві, а три платіжки за газ: українцям доведеться платити більше вже в березні
GlavRed
2025-02-25T20:27:16Z
На тлі чуток про відключення в Україні компанія Starlink вийшла із заявою
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T20:21:48Z
Курс долара в Росії – фіктивний: росіяни вже цього року відчують економічні проблеми
24tv
2025-02-25T20:12:21Z
Розпочала роботу Українська рада зброярів
УкраинФорм
2025-02-25T19:39:38Z
Українцям розповіли, до яких цін на хліб готуватимуться з 1 березня
Хвиля
2025-02-25T19:33:39Z
Третя квитанція за газ: "Нафтогаз" пояснив, яку суму потрібно заплатити
Политека
2025-02-25T19:30:20Z
Чому не варто заправляти авто одразу після розвантаження бензовозу
GlavRed
2025-02-25T21:30:33Z
Лев Крутоголов виборює срібло на дебютній гонці в дорослому класі OK!
AutoCentre
2025-02-25T20:19:08Z
Їх виготовили лише 100: в Києві помітили ексклюзивний седан Bentley за $600 000
Фокус
2025-02-25T19:45:15Z
Перший в історії: Volkswagen повідомив про "розумний" автомобіль — ціна та дата випуску
ТСН
2025-02-25T19:21:26Z
З конвеєра зійшла остання вантажівка Tatra T815
AutoCentre
2025-02-25T19:03:58Z
Особливості моторної оливи 0w20
AutoCentre
2025-02-25T18:33:26Z
Mini U10: Ковтуненко завоював поул в Лонато
AutoCentre
2025-02-25T18:33:19Z
Volvo Trucks покаже на Bauma 2025 електричні вантажівки
AutoCentre
2025-02-25T18:03:12Z
Курси водіння: що краще – механіка чи автомат?
AutoCentre
2025-02-25T17:46:28Z
Китай стурбований "дружбою" Трампа і Путіна: якою буде реакція Пекіна
TSN
2025-02-25T21:51:41Z
Після нового указу Трампа трансгегдерній актрисі "Ейфорії" видали чоловічий паспорт: "До біса цю адміністрацію"
Знай
2025-02-25T21:51:00Z
Новий уряд ФРН продовжить військову та гуманітарну підтримку України - міністерка
УкраинФорм
2025-02-25T21:48:56Z
Білий дім: Мирна угода між Україною та РФ може залишити обидві сторони "незадоволеними"
Хвиля
2025-02-25T21:39:07Z
Ядерна зброя замість членства в НАТО: Рубіо відреагував на заклик Зеленського
24tv
2025-02-25T21:33:48Z
Туск на милицях: прем'єр Польщі травмувався на лижах
24tv
2025-02-25T21:30:03Z
Росія може "оголосити перемогу" у війні - чим це обернеться для України
GlavRed
2025-02-25T21:27:03Z
Український уряд порекомендує підписати угоду про корисні копалини - Bloomberg
TSN
2025-02-25T21:21:56Z
Зеленський: Україна має бути сильною, щоб завдяки цьому дипломатія спрацювала
Хвиля
2025-02-25T21:15:25Z