MY.UAНовини
Поради нутриціолога: як покращити роботу організму та залишатися молодим і здоровим
Поради нутриціолога: як покращити роботу організму та залишатися молодим і здоровим

Поради нутриціолога: як покращити роботу організму та залишатися молодим і здоровим

Які продукти можуть допомогти відчувати себе бадьорішими і здоровішими? Що можна їсти, а від чого відмовитися, щоб відображення в дзеркалі вранці піднімало настрій, а самопочуття було відмінним? Як сформувати правильні харчові звички ? Про це та багато іншого KP.UA розповіла клінічний нутриціолог-дієтолог Світлана Величко. Редакція настійно рекомендує, перед тим як радикально змінювати раціон, проконсультуватися з лікарем, особливо у разі існуючих захворювань.

Знайте свої аналізи

Нутриціолог-дієтолог Світлана Величко. Фото: особистий архів

- Світлано, які принципи харчування підуть усім на користь без винятку?

– Все дуже індивідуально: у всіх різний вік, стан здоров'я. Ми можемо думати, що здорові, але вважати себе таким можна після того, як здамо всі необхідні аналізи і наше здоров'я підтвердить фахівець.

Якщо людина має проблеми зі шлунково-кишковим трактом, навіть універсальна рекомендація з'їдати 450 г овочів на день людині не підійде. Однак для дорослих більш менш здорових людей, а також дівчат 25+, 35+ наші поради будуть корисні.

- Яким має бути харчування дорослої умовно здорової людини, яка хоче бути стрункою та молодою?

- Потрібно розуміти, що після 35 років метаболічні процеси починають сповільнюватися – відповідно слід переглянути режим харчування, наповненість своєї тарілки, особливо жінкам.

Як показує практика, десь у 40-45 років ми вже маємо зайві жирові накопичення, які підкралися непомітно. Вони не взялися з нізвідки за місяць, а накопичувалися потроху щороку. Потім, коли приходимо до тями, стає неприємно.

Для того, щоб уникнути такої ситуації, ми повинні чітко знати свої показники щодо інсуліну та гормонів – і відштовхуватися від цих даних.

Для здоров'я та хорошого самопочуття дуже важлива правильна робота печінки та жовчного міхура. Саме печінка бере участь в утилізації всіх токсинів, які виділяються у процесі нашої життєдіяльності або ми отримуємо їх ззовні. Те саме стосується утилізації гормонів.

Хороша робота печінки допомагає запобігти неприємним станам з так званим естроген-домінуванням у жінок (коли рівень естрогену перевищує норму). В іншому випадку можуть виникати гормонозалежні захворювання - фіброми, міоми, фіброкістозні мастопатії та ін.

– Як цього не допустити?

- Потрібно виключити трансжири, уважно читати етикетки. Важливо стежити не лише за режимом харчування, а й за режимом сну – засипати не пізніше 23.00.

Режим харчування має бути вже триразовий. Виняток – спортсмени, які тренуються досить серйозно. Для ритму звичайної жінки, яка має гіподинамічний спосіб життя – робота-будинок, будинок-робота, потрібне триразове харчування без перекусів, тістечок, солодощів, випічки та іншого. Протягом дня дуже бажано з'їдати 450 грамів овочів та зелені.

Якщо виникають стани здуття кишечника, за допомогою харчового щоденника відстежуємо, що їмо та п'ємо протягом дня. Звертаємо увагу на своє самопочуття увечері, виявляємо продукти, що викликають у нас запалення.

- А які продукти можуть спричинити запалення?

– Для кожної людини вони можуть бути різними. Хтось не переносить глютен, хтось молочку, хтось пасльонові. Для когось навіть звичайна зелень може стати продуктом запалення. Тому бажано розібратися, що спричиняє стан здуття та виключати ці продукти.

Або, наприклад, ви поїли - виникла сонливість після їжі. Це може бути або харчова нестерпність, або розвивається інсулінорезистентність. Важливо також проконтролювати цей процес.

- Значить, навіть якщо продукт сам по собі корисний, але є здуття чи після нього різко хилить у сон, то для тебе він шкідливий?

- Так. Це може стосуватися навіть квашених овочів. Хтось просто кайфує від квашеної капусти та огірків, а для когось вони стають продуктами-аб'юзерами та починають шкодити.

– А скільки фруктів можна з'їдати щодня?

– 150 грамів. Не кілограм, не пів кіло, а лише 150 грамів.

- Чому так мало?

– У них міститься велика кількість фруктози. Якщо організм її не засвоює правильно, фруктоза відкладатиметься у жир.

- А як бути з "горезвісною" харчовою тарілкою - частина м'яса, частина каші і дві частини овочів?

- Будемо говорити про стандарт, бо є поділ на астеників, нормостеників та гіперстеників.

Стандарт такий: 50% – овочі та зелень, 25% тарілки має становити білок, 25% – вуглеводи. Вуглеводами на тарілці можуть бути два шматочки цільнозернового хліба або, наприклад, дві ложки каші. Бажано безглютенових – це гречка, це кіноа. Обов'язково включаємо одну-дві столові ложки високоякісних хороших жирів - оливкової або нерафінованої олії.

Крім харчування, дуже важлива фізична активність. Для хорошого самопочуття важливим є все - здоровий сон, дієтологічна стратегія, фізична активність.

- Чи є сенс для профілактики дефіциту вітамінів приймати, наприклад, мультивітаміни?

- Профілактично дозу вітамінів та мінералів приймати можна і навіть потрібно: зараз ми всі перебуваємо у стані величезного соціального стресу. У когось є додаткові психологічні стреси, у когось – фізіологічні. У зв'язку з цим корисно приймати вітамінно-мінеральні комплекси.

Водночас слід враховувати: виробник завжди дає виключно профілактичні дози. Коли ж є, наприклад, дефіцит вітаміну D3 або дефіцити групи B (B9, B12), які я часто бачу за аналізами, - профілактичної дози буде недостатньо.

Із дефіцитами треба працювати інакше. Спочатку потрібно здати аналізи, визначитися зі своїм дефіцитарним станом, а потім розпочати прийом вітамінно-мінеральних комплексів, щоб ці дефіцити закрити. Інакше буде, як із кредитом у банку: ми начебто його гасимо, але кредит не йде на зменшення, бо не погашена необхідна сума.

Є таке поняття, як інтегративні норми щодо аналізів. Ми маємо розуміти, що медицина займається хворобами. Коли лікарі дивляться на аналізи, вони шукають, які показники виходять за норми референтних значень, і орієнтуються на них.

Інтегративна норма аналізів зовсім інша. Вона вказуватиме на найменші порушення в організмі, через які погіршується самопочуття. Наприклад, з'являється підвищена втома, втрата концентрації уваги, ослаблення пам'яті та інші скарги. В цьому випадку хвороби ще немає, але є порушення енергетичного статусу. Саме з такими випадками працює нутриціолог – з інтегративними нормами щодо аналізів.

Корисні гіркоти вводимо в раціон потроху

- Що ще буде корисно для організму, гарного самопочуття та квітучого зовнішнього вигляду?

- Для людей, які більш-менш добре почуваються, можна радити корисні гіркоти. Дуже хороші гвоздика, імбир, куркума, рукола, кінза… Однак їх потрібно тестувати – вводити до раціону потроху.

- Навіщо нам гіркоти?

- Гіркі трави та спеції необхідні для покращення жовчовідтоку. А там, де гарний жовчовідтік, - гарна шкіра, міцні нігті, блискуче волосся. І що найголовніше, при хорошому жовчовідтоку суглоби завжди будуть еластичними і пружними: нічого зайвого відкладатися в них не буде. Саме тому важливо звертати особливу увагу на стан жовчного міхура. (З жовчним жарти погані – тому вкрай рекомендуємо порадитися з гастроентерологом. – Ред.)

Дуже рекомендую зробити УЗД органів черевної порожнини – спочатку на голодний шлунок, потім – з навантаженням, тобто після їжі. Важливо подивитися, як іде жовч, чи виходить вона у достатній кількості, чи немає спазму жовчного міхура. Як показує практика, на голодний шлунок картина на УЗД хороша, а потім, коли люди йдуть і роблять УЗД з навантаженням, а там виявляється спазм або жовчний гіпотонічний.

З жовчного міхура все починається. Це перша причина всіх проблем, що стосуються порушень гормонального характеру, засвоєння колагену, перетворення його на еластин, вироблення синовіальної рідини (заповнює порожнину суглобів, щоб поверхні суглоба менше терлися. - Ред.).

- Як ви вважаєте, що шкідливіше - перекус на ніч чи голодне бурчання в животі, через яке не можеш заснути?

- І те, й інше недобре. Снідати потрібно через 1,5 години після пробудження, не пізніше 14.00 обід, вечеря – приблизно за 3 години до сну. Якщо дотримуватись такого нехитрого режиму, живіт з голоду бурчати не буде.

Відмова від солодкого: різко не кидаємо та шукаємо правильну мотивацію

- Як поступово відмовитися від фастфуду, солодощів, шкідливого м'яса? Якщо різко собі забороняти – буде зрив.

- Має бути мотивація. Мозку потрібно побудувати нові нейронні зв'язки. Він точно знає, що солодке – це енергія та задоволення. Так у нас із дитинства повелося. І тут слід обов'язково знайти нову мотивацію.

Мої клієнти знаходять її після консультації. Ми розбираємо по поличках стан їхнього здоров'я, вивчаємо аналізи. Коли вони розуміють, що їхня втома і погане самопочуття пов'язані із залежністю від солодкого - тут вже з'являється мотивація.

Після відмови від цукру починають "очищатися" смакові рецептори, і те, що раніше здавалося ледь солодким, через час сприймається як нудотно-солодке.

Добре додати до раціону гречку. Чому її люблять дієтологи та нутриціологи? Гречка має багато складних вуглеводів. Саме складні вуглеводи "вчать" організм засвоювати якісну глюкозу. Після гречки інсулін не злітатиме вгору, як після цукерки. Виділити глюкозу з тортика та виділити глюкозу з гречки – різні речі. Організму треба попітніти, щоб одержати його з гречки.

Саме тому людей тягне на солодощі. Мозок чітко знає: навіщо напружуватися, якщо він може тут і зараз взяти велику кількість глюкози із солодкого? І ці навички у нас закладаються з дитинства.

Бабусям та дідусям потрібно заборонити приносити дітям пакетовані соки, цукерки та інші шкідливості. Це просто купа цукру! Краще принести якийсь якісний фрукт, щоб побалувати дитину.

- Як я розумію, замінити цукор цукрозамінниками - така собі ідея?

- Звичайно! Виняток становлять цукрозамінники органічного походження, що мають солодкий смак. Наприклад, стевія. Її використовують навіть при лікуванні підшлункової залози.

Не рекомендую замінювати цукор сиропом агави: він дуже солодкий і містить багато фруктоз. Мед можна, але не більше чайної ложечки на день.

- Я так розумію, не дуже корисно замінити цукерку, скажімо, фініком?

- Сухофрукти можна використовувати як варіант на певний період, поки організм буде адаптуватися до умов, що змінилися, і напрацьовувати нові нейронні зв'язки.

- А чи потрібно відмовлятися, як вважають деякі, від м'яса?

- Ні, не потрібно. Виняток становить свинина: це білок, який важко засвоюється, важко перетравлюється.

Деякі люди самі відмовляються від м'яса: після нього їм тяжко. Але так не тому, що м'ясо погане, річ у проблемі засвоюваності. Причина може бути в зниженій кислотності, спазмах жовчного міхура, порушенні ферментативної діяльності підшлункової залози та кишечника. Коли ситуація зі здоров'ям нормалізується, апетит повертається до м'яса.

Тваринний білок нам дуже потрібний - це птиця, жирна та нежирна рибка. Завдяки йому організм отримує достатню кількість вітаміну В12 та високоякісний білок. Ці речовини нам дуже потрібні для гормонів, колагену, побудови нових структур м'язів.

- А що з питним режимом? Пам'ятаю норми: 30 мл води на кілограм ваги. Виходить забагато. Чи може чай без цукру замінити воду?

- Не може. Вода – це вода, її формула – H2O, формула чаю – зовсім інша. Навіть якщо чай без цукру. Окрім води, там ще йдуть таніни та інші включення.

Воду ми використовуємо для поливу рослин, миття посуду, збирання в будинку. Чаєм можна зробити прибирання та полити рослини? Теоретично так, але в цьому випадку і збирання буде неякісним, і рослини можуть загнити. Вода є водою. Вона потрібна для всього живого.

Звичайно, наш організм може пристосуватися до несприятливих для нього умов, але що це буде йому коштувати! Наше завдання – йому допомагати.

Теги за темою
Здоровье
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
Российская певица после развода рассказала правду о своем "идеальном браке"
Comments UA
2024-09-24T19:36:35Z
Катастрофически тяжело: вдова Виталия Билоножко рассказала о жизни после смерти мужа/Они прожили вместе более 40 лет
Апостроф
2024-09-23T14:15:10Z
«1 грамм жизни»: в Вене прошла выставка о ценности украинского зерна во время войны
ZN UA
2024-09-29T16:52:39Z
Трудно узнать: что случилось со звездой "Сватов" путинисткой Людмилой Артемьевой
GlavRed
2024-09-29T16:27:26Z
Палочки вверх: скончалась легендарная актриса из "Гарри Поттера"
Знай
2024-09-27T18:06:56Z
Тепло и уютно: у каких российских брендов искать домашнюю одежду
Marie Claire
2024-09-29T09:26:49Z
«Мегалополис» Копполы: поймут только патриции
Комсомольская правда
2024-09-28T09:02:43Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как сохранить урожай свежих помидоров к зиме: основные правила
Политека
2024-09-28T03:22:28Z
6 признаков того, что ваш антивозрастной крем вреден для кожи
Marie Claire
2024-09-28T03:00:49Z
Простой тест, который поможет определить деменцию на ранней стадии
Marie Claire
2024-09-28T00:00:50Z
Лишитесь прав за "бутерброд": какие продукты могут показать промилле на алкотестере даже у трезвых
Знай
2024-09-29T17:21:11Z
Освободиться из ловушки разума: психолог рассказала, как справляться с перееданием
Фокус
2024-09-29T17:15:47Z
Как сохранить урожай овощей без холодильника: полезные советы для украинцев
Политека
2024-09-27T19:31:53Z
В каком возрасте на теле увеличивается количество родинок
Comments UA
2024-09-23T08:51:01Z
Простата станет как арбуз: мужчинам нужно срочно отказаться от этих продуктов
Знай
2024-09-29T16:51:26Z
Украины больше нет: Трамп шокировал новым заявлением о войне
Comments UA
2024-09-26T07:31:07Z
"Война станет глубже и тяжелее в 2025-2026 годах": неутешительный прогноз Британии
GlavRed
2024-09-22T17:30:30Z
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Спикер Палаты представителей требует увольнения посла Украины в США
ZN UA
2024-09-25T20:22:50Z
Зеленский заявил, что Трамп будет поддерживать Украину в случае победы на выборах
Известия Киев
2024-09-29T17:33:57Z
"Крот" навел бомбы: агент из Ирана помог убить лидера "Хезболлы", – СМИ
Фокус
2024-09-29T17:30:36Z
США волнует не наш план победы, а как выглядит поражение России
ГЛАВКОМ NET
2024-09-26T17:15:07Z
Против РФ сыграл придуманный ею миф. Почему враг недооценил наступление на Курщину
Comments UA
2024-09-26T17:42:31Z
Война может стать вечной: The Times о заблуждениях Запада
Новости Украины
2024-09-22T15:18:11Z
Ситуация очень печальная: синоптик рассказала, когда в Украине ждать дождей
Апостроф
2024-09-29T09:03:41Z
В Генштабе оценили ситуацию на фронте
Корреспондент
2024-09-29T16:06:46Z
Улицы Степана Бандеры и полка «Азов»: в Харькове требуют новых переименований
Comments UA
2024-09-23T14:06:55Z
Митинги против ВСУ в Покровской громаде: правда ли это
Comments UA
2024-09-23T15:30:29Z
Надвигаются холод и мокрый снег: в Украине резко изменится погода
UAToday
2024-09-29T17:06:30Z
Россияне накрыли артиллерией своих же военных, когда те сдавались в плен. ВИДЕО
Новости Украины
2024-09-29T17:06:02Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
Если не хотите переплачивать: важное предупреждение от "Киевводоканала" и "Киевтеплоэнерго"
Знай
2024-09-29T10:06:19Z
"Город еще не захвачен": в Угледар пытаются прорваться российские ДРГ, — ОВА
Фокус
2024-09-25T15:27:55Z
Подсолнечное и сливочное масло: цены в супермаркетах бьют рекорды
Знай
2024-09-29T16:06:42Z
У украинцев хотят отобрать льготы, придумали новую причину: появился законопроект
Политека
2024-09-26T18:04:35Z
Требовал 100 тыс. грн взятки: СБУ схватила топ-менеджера "Энергоатома"
Апостроф
2024-09-28T23:35:20Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Как поступить, если "ПриватБанк" закрыл счет: советы для пенсионеров
Знай
2024-09-29T17:06:55Z
Темнота до 18 часов: Украина столкнется с критическими испытаниями
Знай
2024-09-29T16:36:56Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Нефтяные доходы РФ упали до минимума за восемь месяцев
Корреспондент
2024-09-24T17:12:58Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
"Моя королева": Александр Усик поздравил жену с годовщиной свадьбы
Фокус
2024-09-25T12:15:54Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
"Рома" с Довбиком одержала волевую победу в поединке чемпионата Италии
TSN
2024-09-29T17:33:23Z
"Собираюсь сделать это": Фьюри заявил, что нокаутирует Усика в реванше
ZN UA
2024-09-29T12:16:57Z
УЕФА признал судейскую ошибку, которая повлияла на определение победителя Евро-2024
ZN UA
2024-09-23T15:19:34Z
Усик - об ударе от Фьюри: Возле меня летали какие-то аисты
Корреспондент
2024-09-16T09:30:33Z
Простой поход в супермаркет разрушил жизнь олимпийской чемпионке Мегган Петтипис
Знай
2024-09-29T12:15:46Z
Средиземноморская сказка: самая красивая принцесса Греции выходит замуж — первые фото
Marie Claire
2024-09-28T09:36:23Z
Зачем нужно готовить из капусты 25 сентября и как защитить себя от порчи: приметы, обряды и запреты на Сергея
Знай
2024-09-25T02:03:35Z
Китай впервые вывел в море все свои авианосцы – СМИ
Корреспондент
2024-09-25T02:15:37Z
Умеров рассказал, как возросли темпы мобилизации в Украине
Хвиля
2024-09-23T17:30:59Z
Уклонисты и беглецы могут спать спокойно: адвокат рассказал об особенностях повесток
Знай
2024-09-29T17:36:10Z
В ГУР рассказали, как освобождение агрегатного завода в Волчанске поможет с контрнаступлением
ZN UA
2024-09-29T17:25:08Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
Не дадим России нас обойти: Умеров рассказал о производстве дронов в 2025 году
ZN UA
2024-09-22T00:36:02Z
США объявили новый пакет военной помощи Украине: что в него вошло
ZN UA
2024-09-26T07:49:58Z
В Нежине полицейский на авто сбил насмерть военного
Корреспондент
2024-09-27T15:27:55Z
В Киеве похитили и пытали гражданина Турции
Апостроф
2024-09-26T17:12:43Z
Пытался убить владельца овощной базы: в Киеве суд вынес приговор фигуранту резонансного дела. Фото
Обозреватель
2024-09-18T17:30:46Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
Украина не смогла поразить склад боеприпасов в Котлубане – спутниковые снимки
Апостроф
2024-09-29T16:57:06Z
Сразу в семи российских областях раздавались взрывы: РФ атаковала сотня дронов
UAToday
2024-09-29T13:30:54Z
Трагический случай во время полета: на борту самолета внезапно скончалась молодая девушка
Comments UA
2024-09-29T13:30:50Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших выросло до 16 человек
Корреспондент
2024-09-29T12:24:24Z
Момент "хлопка" на мосту в Самарской области РФ попал на ВИДЕО
Новости Украины
2024-09-29T09:00:45Z
Вкуснее магазинного: бюджетный рецепт сырника "Сникерс" с домашней карамелью
Политека
2024-09-28T23:01:58Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
В чем встречать Новый 2025 год Зеленой Деревянной Змеи: рекомендации по знакам Зодиака
Marie Claire
2024-09-26T18:00:52Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Причина в ваших мыслях: названы самые распространенные сны и их значение
Новости Украины
2024-09-29T17:36:18Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 30 сентября по 6 октября 2024 года
Фокус
2024-09-29T17:27:14Z
Как отсутствие отца в детстве влияет на мужчину: 7 последствий
Marie Claire
2024-09-20T07:01:59Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
В Норвегии установлен новый мировой рекорд по объемам продажи электромобилей
Известия Киев
2024-09-27T15:29:42Z
Паркинг с суперкарами: в Киеве на стоянке супермаркета заметили эксклюзивные авто
Фокус
2024-09-25T07:21:56Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Курение за рулем: могут ли наказать водителя штрафом?
Новости Украины
2024-09-29T12:18:22Z
Три метра в ширину: как выглядит самый необычный BMW M3
Фокус
2024-09-29T12:06:17Z
Привычки водителей, вызывающие подозрение: кого обязательно остановит полиция
Знай
2024-09-29T06:21:42Z
Это главная причина, скоро поедете к автомеханику: что убивает двигатель вашей машины
Знай
2024-09-29T03:22:50Z
Самые красивые ретро-автомобили
Marie Claire
2024-09-28T22:01:43Z
Автомобили научили сдавать пьяных водителей в полицию: убежать не получится
Знай
2024-09-28T19:21:34Z
The Callisto Protocol, Mortal Kombat 1, Lies of P и многие другие игры для PS5 получили маркировку PS5 Pro Enhanced в PS Store
GameMag
2024-09-28T21:13:43Z
Мощный взрыв навсегда изменил Землю: ученые рассказали, что произошло
ZN UA
2024-09-28T10:49:04Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Назад в "Челомей": Последнее дополнение для Atomic Heart получило первый тизер
GameMag
2024-09-29T17:10:55Z
Анонсирована Atelier Resleriana: The Red Alchemist & the White Guardian — одиночная JRPG для консолей и ПК в мобильной вселенной
GameMag
2024-09-29T16:52:43Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Глава Xbox Фил Спенсер оценил геймпад от PlayStation 5 Pro и указал на неправильное расположение одной из кнопок
GameMag
2024-09-29T16:47:09Z
Начало пиратского приключения: Опубликовано 13-минутное геймплейное видео Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii
GameMag
2024-09-29T16:40:27Z