MY.UAНовини
Літак, який змінить геть усе на театрі бойових дій: чим саме F-16 допоможуть Україні
Літак, який змінить геть усе на театрі бойових дій: чим саме F-16 допоможуть Україні

Літак, який змінить геть усе на театрі бойових дій: чим саме F-16 допоможуть Україні

У неділю, 20 серпня, українці почули довгоочікувану новину: багатофункціональні винищувачі F-16 таки з’являться в небі над Україною. Ці літаки офіційно погодилися надати Нідерланди та Данія.

Паралельно українські пілоти беруть участь у тестових випробуваннях . Однак Швеція поки не давала згоди на їх передання Києву.

Що відомо про надання літаків та що змінить отримання F-16 для України, далі в матеріалі.

На землі, в небі та на морі: чим F-16 допоможуть Україні

Як пояснив у коментарі Фактам ICTV речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, (як і Gripen) – це багатоцільові літаки. Вони здатні виконувати завдання в повітрі (протистояти ворогу в українському небі), на суші та на морі.

Літаки F-16 дадуть змогу:

1. Завоювати перевагу в повітрі, вигнати російську авіацію, яка сьогодні створює проблеми на лінії фронту. А перевага в повітрі є ключем до успіху на землі.

2. Завдавати ударів по наземних ворожих цілях, порушити логістику військ РФ, підтримати українські наземні війська.

3. Контролювати прикордонні регіони, відігнати від кордонів російську авіацію, яка тероризує Україну керованими авіабомбами.

4. Протистояти Чорноморському флоту РФ, прикриваючи морське узбережжя. За словами Ігната, F-16 – це літак, який може “і повітряний простір над морем контролювати, і протидіяти російському флоту, який нас постійно атакує ракетами Калібр”.

– Нам потрібно завоювати перевагу в повітрі в тих районах, де ідуть бойові дії, це окупована Росією територія, контролювати наші прикордонні регіони, а також море, зернові коридори, захистити порти. Це все може робити F-16, – розповів Юрій Ігнат.

5. Вражати військові об’єкти РФ у тимчасово окупованому Криму. Як пояснив речник, півострів буде “в зоні досяжності” цих літаків.

6. Забезпечити захист від російських крилатих ракет та дронів у складі ППО (балістику F-16 не зможуть збивати). Як розповів речник Повітряних сил, наявні зенітні ракетні комплекси ППО не можуть перекрити всю територію України.

Інфографіка: Факти ICTV

– Система ППО має сьогодні локальний характер: захищені міста, об’єкти критичної інфраструктури. Решту території України захищають ще радянська винищувальна авіація і мобільні вогневі групи, – заявив Ігнат.

Він додав, що радянські винищувачі, які зараз має на озброєнні Україна, не були створені для таких цілей, як ракети та дрони. На відміну від F-16, який “стане частиною ППО і зможе забезпечити захист по всій території України”.

Тож після отримання винищувачів F-16 зенітні ракетні підрозділи ЗСУ і далі будуть розвиватися, посилюватися та розширюватися. Водночас сучасні літаки зможуть збивати ракети і дрони “на підступах, на підльотах до об’єктів“, на які націляться війська РФ.

– Навіть ближче до кордону. Оскільки якщо є інформація, що вилетіли десь із Ростовської області чи Краснодарського краю РФ Шахеди, літаки матимуть час здійнятися в небо і зустріти їх фактично в морі. Тому ми маємо ось такі перспективи, що цей літак змінить геть усе на театрі бойових дій, – пояснив Фактам ICTV Юрій Ігнат.

Він уточнив, що F-16 здатні протистояти російським винищувачам четвертого покоління Су-35, який є основною бойовою силою окупантів у повітряному бою та основною загрозою на фронті.

– F-16 має стати йому на заваді і, я думаю, що може переломити хід цієї війни, – зазначив речник Повітряних сил.

У Центрі стратегічних комунікацій , що F-16 здатні виконувати як наступальні, так і оборонні завдання. Дальність ракет, випущених із цих винищувачів, перевищує дальність плануючих авіабомб, які запускають російські бомбардувальники Су-34, а також протитанкових ракет, які запускають гелікоптери Ка-52.

Крім того, F-16 можуть із високою точністю вражати наземні цілі ворога за допомогою протирадіолокаційних ракет та авіабомб. Це дозволить заощадити для ЗСУ далекобійні ракети для систем HIMARS.

Скільки F-16 отримає Україна

Як зазначив президент Володимир Зеленський, Нідерланди можуть надати . Принаймні, така кількість зараз обговорюється.

Україна отримає літаки після завершення навчання наших пілотів та інженерів. Українські військові також працюватимуть над підготовкою інфраструктури для функціонування F-16.

– Я не хотів би говорити про кількість (літаків. – Ред.), Марк (Рютте, – Ред.) сказав, що обговорюємо цифру 42, – Зеленський під час пресконференції у Нідерландах.

Данія готова передати Україні 19 винищувачів F-16. Як зазначила прем’єр-міністр країни Метте Фредеріксен, шість літаків можуть надійти , ще вісім наступного року, а решта п’ять – у 2025 році.

Тобто разом ці дві країни можуть надати до 61 винищувача F-16.

Як пояснив Фактам ICTV Юрій Ігнат, потенційно Україна може отримати ці літаки від тих країн-союзниць, які переходять на більш сучасні винищувачі F-35. Данія і Нідерланди є саме такими державами.

– Поки що маємо такий непоганий результат. Якщо все, що було озвучено, здійсниться, тоді це буде перший поштовх. Головне, щоб перші літаки зайшли, а там далі воно піде, – заявив речник Повітряних сил.

Фото: Факти ICTV

Як відомо, до авіаційної коаліції входять 11 країн: Данія, Нідерланди, Бельгія, Канада, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Швеція та Велика Британія.

З них F-16 мають на озброєнні Данія, Нідерланди, Бельгія, Норвегія, Польща, Португалія та Румунія (за американської компанії Lockheed Martin, яка виробником цих літаків).

За , що Норвегія має 57 винищувачів F-16, Бельгія – 53, Польща – 48, Данія – 43, Нідерланди – 42, Португалія – 28, Румунія – 17.

За інформацією видання , на F-35 також переходять Бельгія та Норвегія. Чи погодяться ці країни надати Україні F-16, наразі невідомо. Раніше в Бельгії заявляли про готовність навчати українських пілотів, а щодо винищувачів зазначали, що вони ще перебувають в експлуатації та захищають повітряний простір країн ЄС.

Де Україна зможе застосовувати F-16

В уряді Данії чітко наголосили, що Україна може використовувати винищувачі F-16 . Такими є домовленості між Києвом і західними партнерами, і вони діють стосовно всіх видів озброєння.

– Ми надаємо зброю за умови, що вона буде використана для того, щоб вигнати ворога з території України. І не більше. Такими є умови, чи це танки, чи винищувачі, чи щось інше, – наголосив міністр оборони Данії Якоб Еллеманн-Єнсен.

Тобто наша держава не зможе завдавати ударів із F-16 по території РФ.

Наразі не повідомляється, який тип озброєння будуть використовувати надані Києву F-16. За словами міністра оборони Олексія Резнікова, партнери під час навчання пілотів визначатимуть терміни поставки літаків, а також скільки та яка зброя на них буде.

– Бо сам літак – це просто авіаційна платформа: без радарів він не бачить, без кулеметів, гармат і снарядів не є зброєю. Це носій… Це “серйозний серіал” і ми з вами лише зайшли у перший сезон, – повідомив глава Міноборони .

Навчання пілотів на F-16: що відомо

Наразі 70 українських військових проходять навчання на F-16 у Данії. Серед них – не лише пілоти, а й наземний персонал (інженери та техніки), заявив Юрій Ігнат в ефірі телемарафону Єдині новини.

Як зазначив Олексій Резніков, “мінімальний термін для підготовки” становить шість місяців. Хтось із пілотів, можливо, опанує програму і швидше.

– Може статися так, що частина пілотів буде готова за 5 місяців, а інженери та техніки не будуть готові. А літак – це дуже складна система. Одного пілота недостатньо. Якщо немає команди, закріпленої за кожним літаком, то він не полетить виконувати бойове завдання. Скільки часу піде на підготовку інженерів і техніків, ми поки не знаємо, – розповів глава Міноборони .

У Данії зараз перебуває перша хвиля пілотів, які одразу будуть перенавчатися на F-16. За словами Юрія Ігната, “потім буде така ж друга хвиля, можливо третя”.

Інша група пілотів опановуватиме більш тривалу програму у Великій Британії. Це “молоді льотчики, фактично вчорашні випускники”. Вони проходитимуть базову підготовку: англійську мову, освоять легкомоторну західну авіатехніку з пересадкою потім на винищувачі.

– Ця програма триватиме довше, можливо до 2 років, але це та перспектива, яка на нас чекає. Ми переозброюємо наші Повітряні сили на нові типи техніки, – додав речник.

У коментарі Фактам ICTV Юрій Ігнат підтвердив, що пілоти та інженери які зараз навчаються за кордоном, у майбутньому зможуть навчати в Україні інших льотчиків та інженерів.

– Звичайно, на це й робиться ставка. Ми зараз маємо отримати базову підготовку там… І льотчики, які першими будуть освоювати F-16, стануть потім інструкторами для молодих пілотів, – наголосив він.

Ігнат додав, що під час повномасштабної війни Україна не може розгорнути центри підготовки на західних літаках. Але у майбутньому вони з’являться – на кшталт тих, які є в Данії чи США і який планує створити Румунія.

– Будуть повноцінні авіасимулятори, авіатренажери. І в цих тренажерах вони будуть займатися в Україні. Навчання в авіації Повітряних сил – це процес невпинний, ніколи не закінчується. Щодня в мирний час виконуються навчальні польоти на винищувачах. Льотчик не може не літати, це втрата навичок, – додав Ігнат.

Перші шість F-16 до кінця року: що змінять для України

Військовий експерт Петро Черник у коментарі Фактам ICTV пояснив, що навіть шість літаків суттєво покращать захист повітряного простору України як елемент ППО.

Він уточнив, що під час розробки F-16 їх ключовим технічним завданням була якраз боротьба з крилатими ракетами. Тому після отримання літаків в Україні “серйозно покращиться полювання” за такими російськими ракетами, як Калібри, Х-101, Х-555. Ними ворог регулярно завдає ударів по населених пунктах та інфраструктурі.

– Навіть шість машин суттєво покращать захист якоїсь частини України, якоїсь важливої стратегічної зони, скажімо умовно Західної України, де багато вузлових залізничних станцій, за якими противник полює. А 60 машин, якщо дійсно це станеться, це глобальний крок уперед. Питання лише в тому, скільки і яку зброю до них дадуть, – наголосив Черник.

Експерт висловив думку, що перші літаки навряд будуть працювати “в режимі повітря-земля”, оскільки їх ще буде занадто мало. А ворог, вірогідно, полюватиме на західні винищувачі.

Інфографіка: Факти ICTV

Петро Черник назвав F-16 “унікальним найкращим літаком у своєму класі”, номенклатура озброєння якого налічує десятки одиниць. Ці винищувачі дозволять протидіяти російським бомбардувальникам Су-34 (які можуть скидати важкі бомби УПАБ-1500), не заходячи в зону ураження ППО окупантів.

F-16 має на борту ракету AIM-120 AMRAAM, яка завдає ударів на 180 км, та потужний радар.

– Абсолютно реально цей Су-34 побачити ще до моменту, коли він скинув бомбу, і завдати по ньому ракетного удару, – заявив Черник.

На озброєнні F-16 є величезна номенклатура бомб (від 230 кг до 2 тонн), а також високоточна далекобійна ракета AGM-158 JASSM, дальність якої може перевищувати 900 км.

Винищувачі Gripen: чи може їх отримати Україна

Під час візиту президента України Володимира Зеленського до Швеції 19 серпня однією з тем переговорів були шведські багатоцільові винищувачі четвертого покоління Saab JAS 39 Gripen.

Раніше в уряді Швеції “ознайомче навчання” українських пілотів на цих літаках. Зеленський , що “тестові випробування Gripen за участі українців, наших пілотів уже почалися”.

– Ми детально поговорили про майбутні кроки щодо можливості відкрити тематику отримання шведських Gripen, – заявив Зеленський.

21 серпня з’явилася прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крісстерссона, що країна винищувачі Gripen, оскільки потребує їх для власної оборони. Водночас шведська влада “нічого не виключає в майбутньому”.

За словами Юрія Ігната, F-16 був, є і буде залишатися пріоритетним літаком для Повітряних сил ЗСУ. Цих літаків досить багато в країнах світу, на відміну від Gripen. Але якщо Швеція ухвалить рішення про надання Gripen Україні, вони посилять парк літаків ЗСУ.

– Там є кілька пілотів, яких командувач залишив у Швеції під час свого візиту, які будуть вивчати спромогу цих літаків. Якщо буде ухвалено рішення про Gripen, вони можуть підсилити парк F-16 та існуючої радянської техніки ЗСУ, яка і далі буде працювати, – заявив Ігнат у коментарі Фактам ICTV.

За його словами, більшість типів озброєння Gripen та F-16 взаємосумісні.

Як пише видання , Військово-повітряні сили Швеції сьогодні мають на озброєнні понад 90 літаків Gripen C/D. Країна планує замінити ці літаки новішими версіями E/F, однак, за прогнозами, це може статися десь у 2030-х роках.

Скільки сучасних літаків потрібно Україні

Як пояснив Фактам ICTV Юрій Ігнат, щоб захистити всю Україну в кордонах 1991 року, потрібно понад 100 літаків. У візії Повітряних сил ЗСУ прописано 128 сучасних винищувачів (приблизно 4 авіаційні бригади), якими планується поступово замінити радянські літаки.

– Це все умовно. У візії прописано 128 літаків. До 150, скажімо так, було б достатньо. Якщо брати ще навчальні, транспортні, це буде ще більше. Чотири бригади модернізованих літаків, які зможуть забезпечити з різних оперативних аеродромів, де вони нестимуть чергування, авіаційне винищувальне прикриття повітряного простору країни, – заявив Ігнат.

У перспективі Повітряні сили ЗСУ планують повністю перейти на західні літаки.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
Украина призвала Бразилию повлиять на Путина
Корреспондент
2025-05-13T19:00:10Z
Украина и США заключили дополнительные соглашения к "соглашению о недрах"
Европейская правда
2025-05-13T18:36:19Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
США нашли альтернативу аннексии Гренландии - СМИ
Корреспондент
2025-05-09T21:57:08Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
Сериал Fallout продлен на третий сезон
Корреспондент
2025-05-13T15:18:48Z
Жерар Депардье получил условный срок по делу о домогательствах
Корреспондент
2025-05-13T10:09:25Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
От гламурной блонды до элегантной леди: как изменилась Оля Полякова за 20 лет
Gazeta UA
2025-05-09T08:06:38Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
В МВД объяснили, почему водительское удостоверение не отображается в Дії
UAToday
2025-05-13T18:03:04Z
Финляндия обновит железнодорожные пути для оборонной мобильности
Корреспондент
2025-05-13T17:51:19Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Названо количество пользователей искусственного интеллекта среди украинцев
Корреспондент
2025-05-12T18:51:37Z
В ЕС уменьшилось количество украинцев с временной защитой
Европейская правда
2025-05-12T18:18:59Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Какие продукты нужно есть для укрепления костей
UAToday
2025-05-13T12:03:26Z
Болезнь Лайма: мифы, факты и как уберечься
VGorode
2025-05-13T11:57:11Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Операция через глаз: американцы удалили опасную опухоль позвоночника
Новости Украины
2025-05-12T12:45:55Z
Сезонные рецепты: как приготовить спаржу с соусом голландайз
Фокус
2025-05-12T12:36:49Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Обвал цен на нефть: Россия теряет экспортные доходы
Корреспондент
2025-05-13T16:06:24Z
В Украине изменят правила перерегистрации автомобилей должниками
UAToday
2025-05-13T15:24:26Z
В Украине могут возобновить отключение света летом
UAToday
2025-05-13T15:24:16Z
ЕБРР ухудшил прогноз роста ВВП Украины
Корреспондент
2025-05-13T15:00:50Z
Украина прошла экватор посевной - Шмыгаль
Корреспондент
2025-05-13T10:42:13Z
Какие недостатки имеет план ЕС по прекращению импорта энергоносителей из РФ и что делать Украине
Европейская правда
2025-05-13T10:19:20Z
Курсы доллара и евро упали в обменных пунктах
Корреспондент
2025-05-13T09:57:30Z
В Украине растет инфляция: с июля 2025 могут повысить минимальную зарплату
VGorode
2025-05-13T08:27:34Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Армия РФ атакует на 11 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-05-13T15:27:49Z
Двум надзирателям пыточной на Харьковщине сообщили о подозрении
Корреспондент
2025-05-13T14:00:28Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
Россияне сбросили бомбы на село в Харьковской области: трое погибших
Корреспондент
2025-05-13T15:39:44Z
В Украине задержали 66 участников наркокартеля
Корреспондент
2025-05-13T15:18:57Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Руководителя колонии будут судить за незаконные выплаты
Корреспондент
2025-05-13T14:42:23Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
BMW представила специальную версию внедорожника X7 для Японии
Корреспондент
2025-05-13T16:48:42Z
Audi отзывает около 90 тысяч автомобилей из-за утечки моторного масла
Корреспондент
2025-05-12T16:45:30Z
Руководство Формулы-1 может неожиданно смениться
Корреспондент
2025-05-12T16:30:33Z
Универсальный транспорт: представлен оригинальный автодом-амфибия
Фокус
2025-05-12T09:27:56Z
Уклонистам не оставят ничего: заберут деньги, авто и жилье
Знай
2025-05-12T08:30:18Z
Большой вэн и еще большие возможности: Toyota Proace и Proace Verso тест
Корреспондент
2025-05-12T07:28:37Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Гороскоп на 14 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-13T15:30:57Z
Гороскоп на среду 14 мая 2025 года
UAToday
2025-05-13T15:24:59Z
США недополучат $12,5 млрд от туризма в 2025 году
Корреспондент
2025-05-13T10:21:37Z
Британец завершил 8-месячный триатлон на Эвересте
Корреспондент
2025-05-13T07:00:22Z
Раки должны довериться тишине, а Скорпионам пора остановиться: астрологический прогноз на рунах на 13 мая 2025 года
TSN
2025-05-13T02:34:59Z
5 самых популярных заправок, которые сделают любой салат вкуснее
TSN
2025-05-12T18:03:48Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Деку: Задача Барселоны - сохранение состава и поиск новых Рафиньи и Ямаля
Корреспондент
2025-05-13T19:03:38Z
Тренер МЮ из собственного кармана оплатил билеты сотрудникам на финал ЛЕ
Корреспондент
2025-05-13T18:36:10Z
Звездный экс-форвард Динамо возглавил клуб на Родине
Корреспондент
2025-05-13T18:15:14Z
Шахтер - Динамо: прогноз на битву титанов в финале Кубка Украины
Корреспондент
2025-05-13T18:00:06Z
Анчелотти пригласил в свою новую команду обладателя Золотого мяча
Корреспондент
2025-05-13T17:57:16Z
Не прошли проверку: фигуристы страны-агрессора не поедут на Олимпиаду
Корреспондент
2025-05-13T17:27:02Z
Арсенал готов значительно потратиться на приобретение нападающего
Корреспондент
2025-05-13T17:15:31Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
В Германии обнаружены бронзовые урны возрастом более 3 тысяч лет
Корреспондент
2025-05-13T17:18:54Z
Украинский геймер продлил контракт со шведской командой
Корреспондент
2025-05-13T17:09:35Z
Samsung выпустила первый в мире OLED-монитор с частотой обновления 500 Гц
Корреспондент
2025-05-13T17:03:45Z
На Марсе обнаружили структуры, похожие на вафли и соты: ученые предполагают следы старой жизни
UAToday
2025-05-13T15:24:51Z
Есть ли жизнь под ледниковым панцирем Антарктиды: ученые рассказали о новых открытиях
UAToday
2025-05-13T15:24:17Z
Google обновляет свой логотип "G" впервые за 10 лет
Корреспондент
2025-05-12T16:36:14Z
Украинский турнирный оператор объявил о проведении Budapest Major 2025
Корреспондент
2025-05-12T16:24:23Z
Можно не заряжать 2 месяца: вышел "неубиваемый" смартфон Doogee V Max S
Фокус
2025-05-12T13:58:19Z