MY.UAНовини
Літак, який змінить геть усе на театрі бойових дій: чим саме F-16 допоможуть Україні
Літак, який змінить геть усе на театрі бойових дій: чим саме F-16 допоможуть Україні

Літак, який змінить геть усе на театрі бойових дій: чим саме F-16 допоможуть Україні

У неділю, 20 серпня, українці почули довгоочікувану новину: багатофункціональні винищувачі F-16 таки з’являться в небі над Україною. Ці літаки офіційно погодилися надати Нідерланди та Данія.

Паралельно українські пілоти беруть участь у тестових випробуваннях . Однак Швеція поки не давала згоди на їх передання Києву.

Що відомо про надання літаків та що змінить отримання F-16 для України, далі в матеріалі.

На землі, в небі та на морі: чим F-16 допоможуть Україні

Як пояснив у коментарі Фактам ICTV речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, (як і Gripen) – це багатоцільові літаки. Вони здатні виконувати завдання в повітрі (протистояти ворогу в українському небі), на суші та на морі.

Літаки F-16 дадуть змогу:

1. Завоювати перевагу в повітрі, вигнати російську авіацію, яка сьогодні створює проблеми на лінії фронту. А перевага в повітрі є ключем до успіху на землі.

2. Завдавати ударів по наземних ворожих цілях, порушити логістику військ РФ, підтримати українські наземні війська.

3. Контролювати прикордонні регіони, відігнати від кордонів російську авіацію, яка тероризує Україну керованими авіабомбами.

4. Протистояти Чорноморському флоту РФ, прикриваючи морське узбережжя. За словами Ігната, F-16 – це літак, який може “і повітряний простір над морем контролювати, і протидіяти російському флоту, який нас постійно атакує ракетами Калібр”.

– Нам потрібно завоювати перевагу в повітрі в тих районах, де ідуть бойові дії, це окупована Росією територія, контролювати наші прикордонні регіони, а також море, зернові коридори, захистити порти. Це все може робити F-16, – розповів Юрій Ігнат.

5. Вражати військові об’єкти РФ у тимчасово окупованому Криму. Як пояснив речник, півострів буде “в зоні досяжності” цих літаків.

6. Забезпечити захист від російських крилатих ракет та дронів у складі ППО (балістику F-16 не зможуть збивати). Як розповів речник Повітряних сил, наявні зенітні ракетні комплекси ППО не можуть перекрити всю територію України.

Інфографіка: Факти ICTV

– Система ППО має сьогодні локальний характер: захищені міста, об’єкти критичної інфраструктури. Решту території України захищають ще радянська винищувальна авіація і мобільні вогневі групи, – заявив Ігнат.

Він додав, що радянські винищувачі, які зараз має на озброєнні Україна, не були створені для таких цілей, як ракети та дрони. На відміну від F-16, який “стане частиною ППО і зможе забезпечити захист по всій території України”.

Тож після отримання винищувачів F-16 зенітні ракетні підрозділи ЗСУ і далі будуть розвиватися, посилюватися та розширюватися. Водночас сучасні літаки зможуть збивати ракети і дрони “на підступах, на підльотах до об’єктів“, на які націляться війська РФ.

– Навіть ближче до кордону. Оскільки якщо є інформація, що вилетіли десь із Ростовської області чи Краснодарського краю РФ Шахеди, літаки матимуть час здійнятися в небо і зустріти їх фактично в морі. Тому ми маємо ось такі перспективи, що цей літак змінить геть усе на театрі бойових дій, – пояснив Фактам ICTV Юрій Ігнат.

Він уточнив, що F-16 здатні протистояти російським винищувачам четвертого покоління Су-35, який є основною бойовою силою окупантів у повітряному бою та основною загрозою на фронті.

– F-16 має стати йому на заваді і, я думаю, що може переломити хід цієї війни, – зазначив речник Повітряних сил.

У Центрі стратегічних комунікацій , що F-16 здатні виконувати як наступальні, так і оборонні завдання. Дальність ракет, випущених із цих винищувачів, перевищує дальність плануючих авіабомб, які запускають російські бомбардувальники Су-34, а також протитанкових ракет, які запускають гелікоптери Ка-52.

Крім того, F-16 можуть із високою точністю вражати наземні цілі ворога за допомогою протирадіолокаційних ракет та авіабомб. Це дозволить заощадити для ЗСУ далекобійні ракети для систем HIMARS.

Скільки F-16 отримає Україна

Як зазначив президент Володимир Зеленський, Нідерланди можуть надати . Принаймні, така кількість зараз обговорюється.

Україна отримає літаки після завершення навчання наших пілотів та інженерів. Українські військові також працюватимуть над підготовкою інфраструктури для функціонування F-16.

– Я не хотів би говорити про кількість (літаків. – Ред.), Марк (Рютте, – Ред.) сказав, що обговорюємо цифру 42, – Зеленський під час пресконференції у Нідерландах.

Данія готова передати Україні 19 винищувачів F-16. Як зазначила прем’єр-міністр країни Метте Фредеріксен, шість літаків можуть надійти , ще вісім наступного року, а решта п’ять – у 2025 році.

Тобто разом ці дві країни можуть надати до 61 винищувача F-16.

Як пояснив Фактам ICTV Юрій Ігнат, потенційно Україна може отримати ці літаки від тих країн-союзниць, які переходять на більш сучасні винищувачі F-35. Данія і Нідерланди є саме такими державами.

– Поки що маємо такий непоганий результат. Якщо все, що було озвучено, здійсниться, тоді це буде перший поштовх. Головне, щоб перші літаки зайшли, а там далі воно піде, – заявив речник Повітряних сил.

Фото: Факти ICTV

Як відомо, до авіаційної коаліції входять 11 країн: Данія, Нідерланди, Бельгія, Канада, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Швеція та Велика Британія.

З них F-16 мають на озброєнні Данія, Нідерланди, Бельгія, Норвегія, Польща, Португалія та Румунія (за американської компанії Lockheed Martin, яка виробником цих літаків).

За , що Норвегія має 57 винищувачів F-16, Бельгія – 53, Польща – 48, Данія – 43, Нідерланди – 42, Португалія – 28, Румунія – 17.

За інформацією видання , на F-35 також переходять Бельгія та Норвегія. Чи погодяться ці країни надати Україні F-16, наразі невідомо. Раніше в Бельгії заявляли про готовність навчати українських пілотів, а щодо винищувачів зазначали, що вони ще перебувають в експлуатації та захищають повітряний простір країн ЄС.

Де Україна зможе застосовувати F-16

В уряді Данії чітко наголосили, що Україна може використовувати винищувачі F-16 . Такими є домовленості між Києвом і західними партнерами, і вони діють стосовно всіх видів озброєння.

– Ми надаємо зброю за умови, що вона буде використана для того, щоб вигнати ворога з території України. І не більше. Такими є умови, чи це танки, чи винищувачі, чи щось інше, – наголосив міністр оборони Данії Якоб Еллеманн-Єнсен.

Тобто наша держава не зможе завдавати ударів із F-16 по території РФ.

Наразі не повідомляється, який тип озброєння будуть використовувати надані Києву F-16. За словами міністра оборони Олексія Резнікова, партнери під час навчання пілотів визначатимуть терміни поставки літаків, а також скільки та яка зброя на них буде.

– Бо сам літак – це просто авіаційна платформа: без радарів він не бачить, без кулеметів, гармат і снарядів не є зброєю. Це носій… Це “серйозний серіал” і ми з вами лише зайшли у перший сезон, – повідомив глава Міноборони .

Навчання пілотів на F-16: що відомо

Наразі 70 українських військових проходять навчання на F-16 у Данії. Серед них – не лише пілоти, а й наземний персонал (інженери та техніки), заявив Юрій Ігнат в ефірі телемарафону Єдині новини.

Як зазначив Олексій Резніков, “мінімальний термін для підготовки” становить шість місяців. Хтось із пілотів, можливо, опанує програму і швидше.

– Може статися так, що частина пілотів буде готова за 5 місяців, а інженери та техніки не будуть готові. А літак – це дуже складна система. Одного пілота недостатньо. Якщо немає команди, закріпленої за кожним літаком, то він не полетить виконувати бойове завдання. Скільки часу піде на підготовку інженерів і техніків, ми поки не знаємо, – розповів глава Міноборони .

У Данії зараз перебуває перша хвиля пілотів, які одразу будуть перенавчатися на F-16. За словами Юрія Ігната, “потім буде така ж друга хвиля, можливо третя”.

Інша група пілотів опановуватиме більш тривалу програму у Великій Британії. Це “молоді льотчики, фактично вчорашні випускники”. Вони проходитимуть базову підготовку: англійську мову, освоять легкомоторну західну авіатехніку з пересадкою потім на винищувачі.

– Ця програма триватиме довше, можливо до 2 років, але це та перспектива, яка на нас чекає. Ми переозброюємо наші Повітряні сили на нові типи техніки, – додав речник.

У коментарі Фактам ICTV Юрій Ігнат підтвердив, що пілоти та інженери які зараз навчаються за кордоном, у майбутньому зможуть навчати в Україні інших льотчиків та інженерів.

– Звичайно, на це й робиться ставка. Ми зараз маємо отримати базову підготовку там… І льотчики, які першими будуть освоювати F-16, стануть потім інструкторами для молодих пілотів, – наголосив він.

Ігнат додав, що під час повномасштабної війни Україна не може розгорнути центри підготовки на західних літаках. Але у майбутньому вони з’являться – на кшталт тих, які є в Данії чи США і який планує створити Румунія.

– Будуть повноцінні авіасимулятори, авіатренажери. І в цих тренажерах вони будуть займатися в Україні. Навчання в авіації Повітряних сил – це процес невпинний, ніколи не закінчується. Щодня в мирний час виконуються навчальні польоти на винищувачах. Льотчик не може не літати, це втрата навичок, – додав Ігнат.

Перші шість F-16 до кінця року: що змінять для України

Військовий експерт Петро Черник у коментарі Фактам ICTV пояснив, що навіть шість літаків суттєво покращать захист повітряного простору України як елемент ППО.

Він уточнив, що під час розробки F-16 їх ключовим технічним завданням була якраз боротьба з крилатими ракетами. Тому після отримання літаків в Україні “серйозно покращиться полювання” за такими російськими ракетами, як Калібри, Х-101, Х-555. Ними ворог регулярно завдає ударів по населених пунктах та інфраструктурі.

– Навіть шість машин суттєво покращать захист якоїсь частини України, якоїсь важливої стратегічної зони, скажімо умовно Західної України, де багато вузлових залізничних станцій, за якими противник полює. А 60 машин, якщо дійсно це станеться, це глобальний крок уперед. Питання лише в тому, скільки і яку зброю до них дадуть, – наголосив Черник.

Експерт висловив думку, що перші літаки навряд будуть працювати “в режимі повітря-земля”, оскільки їх ще буде занадто мало. А ворог, вірогідно, полюватиме на західні винищувачі.

Інфографіка: Факти ICTV

Петро Черник назвав F-16 “унікальним найкращим літаком у своєму класі”, номенклатура озброєння якого налічує десятки одиниць. Ці винищувачі дозволять протидіяти російським бомбардувальникам Су-34 (які можуть скидати важкі бомби УПАБ-1500), не заходячи в зону ураження ППО окупантів.

F-16 має на борту ракету AIM-120 AMRAAM, яка завдає ударів на 180 км, та потужний радар.

– Абсолютно реально цей Су-34 побачити ще до моменту, коли він скинув бомбу, і завдати по ньому ракетного удару, – заявив Черник.

На озброєнні F-16 є величезна номенклатура бомб (від 230 кг до 2 тонн), а також високоточна далекобійна ракета AGM-158 JASSM, дальність якої може перевищувати 900 км.

Винищувачі Gripen: чи може їх отримати Україна

Під час візиту президента України Володимира Зеленського до Швеції 19 серпня однією з тем переговорів були шведські багатоцільові винищувачі четвертого покоління Saab JAS 39 Gripen.

Раніше в уряді Швеції “ознайомче навчання” українських пілотів на цих літаках. Зеленський , що “тестові випробування Gripen за участі українців, наших пілотів уже почалися”.

– Ми детально поговорили про майбутні кроки щодо можливості відкрити тематику отримання шведських Gripen, – заявив Зеленський.

21 серпня з’явилася прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крісстерссона, що країна винищувачі Gripen, оскільки потребує їх для власної оборони. Водночас шведська влада “нічого не виключає в майбутньому”.

За словами Юрія Ігната, F-16 був, є і буде залишатися пріоритетним літаком для Повітряних сил ЗСУ. Цих літаків досить багато в країнах світу, на відміну від Gripen. Але якщо Швеція ухвалить рішення про надання Gripen Україні, вони посилять парк літаків ЗСУ.

– Там є кілька пілотів, яких командувач залишив у Швеції під час свого візиту, які будуть вивчати спромогу цих літаків. Якщо буде ухвалено рішення про Gripen, вони можуть підсилити парк F-16 та існуючої радянської техніки ЗСУ, яка і далі буде працювати, – заявив Ігнат у коментарі Фактам ICTV.

За його словами, більшість типів озброєння Gripen та F-16 взаємосумісні.

Як пише видання , Військово-повітряні сили Швеції сьогодні мають на озброєнні понад 90 літаків Gripen C/D. Країна планує замінити ці літаки новішими версіями E/F, однак, за прогнозами, це може статися десь у 2030-х роках.

Скільки сучасних літаків потрібно Україні

Як пояснив Фактам ICTV Юрій Ігнат, щоб захистити всю Україну в кордонах 1991 року, потрібно понад 100 літаків. У візії Повітряних сил ЗСУ прописано 128 сучасних винищувачів (приблизно 4 авіаційні бригади), якими планується поступово замінити радянські літаки.

– Це все умовно. У візії прописано 128 літаків. До 150, скажімо так, було б достатньо. Якщо брати ще навчальні, транспортні, це буде ще більше. Чотири бригади модернізованих літаків, які зможуть забезпечити з різних оперативних аеродромів, де вони нестимуть чергування, авіаційне винищувальне прикриття повітряного простору країни, – заявив Ігнат.

У перспективі Повітряні сили ЗСУ планують повністю перейти на західні літаки.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Львові відкрили рекрутинговий центр бригади морської піхоти
УкраинФорм
2024-11-26T14:21:52Z
Рекордне просування у 2024: Reuters оцінило, скільки територій захопила Росія за останніх 7 днів
24tv
2024-11-26T14:18:22Z
Найморозніша ніч у Києві: коли та якої температури чекати
24tv
2024-11-26T14:12:26Z
Місцями мокрий сніг та до 8 градусів морозу: прогноз погоди на 27 листопада
24tv
2024-11-26T14:03:14Z
У Сумах через ворожий удар зруйнована СТО, пошкоджені автомобілі
УкраинФорм
2024-11-26T13:58:29Z
Політвʼязень Сейдалієв у російській вʼязниці втратив половину ваги - рідні
УкраинФорм
2024-11-26T13:54:53Z
На Луганщині дрон уразив автівку, в якій їхали колаборант і троє окупантів
УкраинФорм
2024-11-26T13:52:15Z
Через атаку РФ жителі Тернопільщини будуть зі світлом лише 2-3 години на добу
УкраинФорм
2024-11-26T13:45:37Z
У Києві та інших областях змінено час відключень світла: нові графіки на 26 листопада
TSN
2024-11-26T13:36:40Z
Топрадник Трампа звинувачений у вимаганні хабарів за посади
360ua.news
2024-11-26T14:30:51Z
Суд у Франції знову заборонив використання корсиканської на парламенті острова
Европейская правда
2024-11-26T14:28:35Z
"Україна вже завдавала тактичного ядерного удару по РФ": що відомо про наслідки
GlavRed
2024-11-26T14:28:03Z
Як сьогодні виглядає зрадниця Оксана Марченко
Фокус
2024-11-26T14:27:39Z
Тоді Росія програє війну: Подоляк сказав, які 3 кроки має зробити Захід
24tv
2024-11-26T14:24:58Z
"Пепсі та фанта містять наночипи, які проникають у людей" – скандальна заява Джорджеску в ефірі
24tv
2024-11-26T14:24:47Z
Результати відбору керівника САП та директора НАБУ буде оскаржено
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T14:21:46Z
Має знати своє місце: Меланія Трамп розповіла про вимоги чоловіка
Фокус
2024-11-26T14:21:40Z
Микита Потураєв: Україна й інші країни знаходяться у дуже складному становищі щодо протидії дезінформації в інтернеті
Детектор М
2024-11-26T14:16:54Z
Франко-український кінофестиваль «MICT» стартує 27 листопада
УкраинФорм
2024-11-26T14:21:12Z
Елтон Джон частково втратив зір
УкраинФорм
2024-11-26T13:55:03Z
Софія Ротару переписала трикімнатну квартиру в Москві: відомо ім'я нового власника
TSN
2024-11-26T13:51:34Z
Штучний інтелект використав понад 140 000 фільмів та серіалів для навчання — всі епізоди «Пуститися берега» та «Клану Сопрано» в тому числі
ITC
2024-11-26T13:46:15Z
Прощення як шлях до зцілення: alyona alyona назвала книгу, яка змінила її
24tv
2024-11-26T13:33:34Z
Відомий актор зізнався, що має бронь від мобілізації та чи піде служити в разі отримання повістки
TSN
2024-11-26T13:27:28Z
49-річна Шарліз Терон зареєструвалася в додатку для знайомств
Фокус
2024-11-26T13:27:16Z
Вийшла перша колядка з альбому «Територія Різдва. Дух нескорених», записаного артистами і військовими
УкраинФорм
2024-11-26T13:12:32Z
Алла Кудлай вперше за тривалий час показала свого 47-річного сина: який вигляд він має
TSN
2024-11-26T13:09:08Z
Децентралізована наука та її 10 лідерів: від «живого» цифрового організму на блокчейні до баз ДНК
ITC
2024-11-26T13:46:50Z
Навіть безнікотинові електронні сигарети та вейп негативно впливають на здоров’я судин – дослідження
Украина Криминальная
2024-11-26T13:22:21Z
Як правильно зберігати імбир: три способи
TSN
2024-11-26T13:21:38Z
Кров довгожителів демонструє кардинальні відмінності
Portaltele
2024-11-26T12:58:40Z
В медзакладах Харківщини надають допомогу пораненим внаслідок удару по центру міста
Мій Харків
2024-11-26T12:42:43Z
Дієтологиня розповіла, яким напоєм слід розпочинати свій ранок для молодості і енергії: це не кава
TSN
2024-11-26T12:39:26Z
Не коштує нічого: дієвий спосіб покращити швидкість роботи мозку
24tv
2024-11-26T12:15:57Z
Вчені розгадали таємницю «егоїстичної» B-хромосоми
Portaltele
2024-11-26T11:57:10Z
Як найкраще готувати яйця, щоб вони були не лише смачними, а й корисними
TSN
2024-11-26T11:09:01Z
Уряд заборонив відключення для підприємств, що імпортують понад 60% електроенергії
УкраинФорм
2024-11-26T14:30:13Z
JPMorgan приєднався до банків, що готові платити за закриття вугільних електростанцій
InternetUA
2024-11-26T14:28:10Z
На Волині агрогосподарство збільшить виробництво овочів
AgroNews
2024-11-26T14:25:24Z
Титанова взаємозалежність Росії та Заходу: український титан може потрапляти в РФ
ZN UA
2024-11-26T14:16:26Z
Малому бізнесу нададуть до €20 тисяч за новою програмою підтримки енергостійкості
УкраинФорм
2024-11-26T14:13:49Z
Пенсія за довіреністю: як отримати виплати за іншу людину
24tv
2024-11-26T14:12:04Z
Норвегія планує збільшити допомогу Україні у 2025 році до $2,7 млрд
Европейская правда
2024-11-26T14:10:59Z
Норвегія виділить $4,5 млн в межах програми "Зерно з України"
Европейская правда
2024-11-26T14:09:44Z
Кабмін перерозподілив 3,86 мільярда на програму «Зимова єПідтримка»
УкраинФорм
2024-11-26T14:04:47Z
"Краще б РЕБи купили": журналіст розніс президента Полісся за премії футболістам збірної України
24tv
2024-11-26T14:12:52Z
Цимікас травмувався на тренуванні Ліверпуля
Football.ua
2024-11-26T13:52:10Z
Олімпійський чемпіон Храмцов провів турнір у РФ, на який незаконно привезли дітей з Донеччини
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:45:28Z
Знаю, що припускався помилок, – МакГрегор вперше висловився про звинувачення у зґвалтуванні
24tv
2024-11-26T13:42:28Z
Барселона веде переговори з Гаві та Педрі щодо нових контрактів
Football.ua
2024-11-26T13:26:04Z
Футболістки збірної України WU19 перемогли Вірменію на старті відбору Євро
УкраинФорм
2024-11-26T13:18:53Z
"Футболісти вже роз'їхалися": український клуб перебуває на межі зникнення – що відомо
24tv
2024-11-26T13:15:48Z
Гутцайт взяв участь у святкуванні 110-річчя Олімпійського комітету Румунії
УкраинФорм
2024-11-26T12:57:57Z
Ньюкасл — Вест Гем 0:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-11-26T12:51:17Z
Новий дедлайн у росіян: військовий розповів, розповів про план армії Росії на зиму
Политека
2024-11-26T14:31:34Z
"Усі знають, що старші в душі ґвалтують молодших": Інна Мірошниченко "вбила" подробиці життя українських сиріт
GlavRed
2024-11-26T14:28:27Z
Чеська ініціатива буде продовжена у 2025-му, адже ЗСУ все ще потребують снарядів — Ліпавський
ZN UA
2024-11-26T14:27:02Z
Що таке "оник" чи "ланіти": 5 автентичних слів, які вас здивують
24tv
2024-11-26T14:24:54Z
Чоловіка вжалила найотруйніша риба у світі: як вона виглядає
24tv
2024-11-26T14:24:23Z
Переможниця "Битви екстрасенсів" передбачила подію, до якої "Україна не готова"
TSN
2024-11-26T14:21:32Z
Українці не підтримують онлайн-голосування, але є винятки – дослідження
ZN UA
2024-11-26T14:16:16Z
В Українському центрі у Вільнюсі провели акцію «Пам’ять, що єднає покоління»
УкраинФорм
2024-11-26T14:09:42Z
В Україні оголошена повномасштабна тривога
TSN
2024-11-26T14:09:39Z
Підроблений румунський паспорт за 250 євро – учасник схеми допомагав ухилянтам незаконно перетнути кордон
Украина Криминальная
2024-11-26T14:12:13Z
В Україні масштабна тривога через загрозу балістики
УкраинФорм
2024-11-26T14:12:09Z
Біля Єгипту затонула яхта з туристами: понад 40 осіб зникли безвісти
TSN
2024-11-26T14:09:36Z
У Польщі вантажівка потрапила під потяг, є постраждалі
Европейская правда
2024-11-26T14:09:25Z
Дружина "купила" дитину, щоб чоловік виїхав за кордон: ДПСУ затримала порушника
TSN
2024-11-26T14:09:17Z
В Івано-Франківську винесли вирок рецидивісту за зберігання дитячої порнографії
InternetUA
2024-11-26T14:07:23Z
У Жмеринці затримали двох зловмисників, які пограбували військовослужбовця
Украина Криминальная
2024-11-26T14:03:09Z
На Чернігівщині викрили організатора нелегальної переправи ухилянтів через кордон
TSN
2024-11-26T14:00:20Z
Троє чоловіків загинули, бо Google Карти спрямували їх по зруйнованому мосту
24tv
2024-11-26T13:58:39Z
Як правильно носити термобілизну: секрети, які має знати кожен
GlavRed
2024-11-26T14:28:41Z
Гороскоп на завтра 27 листопада: Овнам - великий прибуток, Близнюкам - несподівана подія
GlavRed
2024-11-26T14:28:19Z
Темні овечки в астрологічному колі: які знаки зодіаку мають свої підводні камені
GlavRed
2024-11-26T14:28:03Z
5 парфумів для жінок на зиму: аромати, які закохують в себе з перших нот
24tv
2024-11-26T14:12:17Z
Не викидайте кавову гущу: 5 дивовижних способів її використання
24tv
2024-11-26T13:57:17Z
І перший "не комом": як приготувати ідеальні ажурні млинці на воді
24tv
2024-11-26T13:54:43Z
Пухкі японські оладки-суфле – справжній кулінарний хіт, який готується легко та швидко
TSN
2024-11-26T13:39:32Z
Як очистити пральну машинку від запаху і бруду в домашніх умовах: коли це потрібно зробити
TSN
2024-11-26T13:39:26Z
Ідеї різдвяних прикрас, які зроблять ваш дім святковим навіть без ялинки
24tv
2024-11-26T13:27:44Z
Японські науковці заявили, що отримають безмежну термоядерну енергію до 2030 року
InternetUA
2024-11-26T14:31:59Z
Noctua та Seasonic об’єдналися, щоб створити тихий блок живлення на 1600 Вт
ITC
2024-11-26T14:25:02Z
Apple попередила мільйони користувачів MacBook про нову загрозу
InternetUA
2024-11-26T14:16:01Z
Поширені проблеми смарт TV та способи їх вирішення
24tv
2024-11-26T14:09:28Z
iPhone 17 Pro і 17 Pro Max отримають новий дизайн
InternetUA
2024-11-26T14:01:11Z
Xiaomi планує випустити власний чіп для смартфонів
Portaltele
2024-11-26T13:58:47Z
Додаток Google для iOS тепер вставляє пошукові посилання безпосередньо на веб-сторінки
Portaltele
2024-11-26T13:58:17Z
Відома українська акторка, яка знімалась в серіалі "Школа", з'явилася у STALKER 2
24tv
2024-11-26T13:57:50Z
Огляд «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Ми чекали не дарма!
ITC
2024-11-26T13:46:33Z
BYD презентував у Європі новий кросовер Sealion 07
AutoCentre
2024-11-26T14:07:32Z
У Швейцарії виявлено цвинтар раритетних автомобілів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T14:06:14Z
"Формула-1" поповнилася новою командою – вперше за 10 років
Комсомольская правда
2024-11-26T14:04:32Z
Перший пішов: у ДТП розбили новітній BMW M5
AutoCentre
2024-11-26T13:42:52Z
JAC та Huawei презентували розкішного конкурента Rolls-Royce і Maybach
Фокус
2024-11-26T13:36:42Z
Представлений новий Hyundai Tucson L
Portaltele
2024-11-26T12:58:07Z
ТОП-7 помилок під час сезонної заміни шин: як їх виправити
AutoGeek
2024-11-26T12:45:05Z
Альтернатива кросоверам: названо кращі сімейні авто з пробігом
Фокус
2024-11-26T12:27:45Z
Квадроцикл CFORCE 450L EPS від CFMOTO – ідеальний вибір для екстремального катання
AutoCentre
2024-11-26T11:37:21Z