MY.UAНовости
"Плакали все, даже я", - инициатор проекта Кристина Храновская о выставке дневников украинских детей в Амстердаме
"Плакали все, даже я", - инициатор проекта Кристина Храновская о выставке дневников украинских детей в Амстердаме

"Плакали все, даже я", - инициатор проекта Кристина Храновская о выставке дневников украинских детей в Амстердаме

В Амстердаме в музее Анны Франк проходит выставка «Дневники войны: Неуслышанные голоса украинских детей»”: рисунки и записи 14 украинских подростков 9 - 17 лет о их жизни с момента начала полномасштабного вторжения. Они пережили обстрелы, голод, смерть близких, оккупацию, но сохранили возможность мечтать.

О том, как появился этот проект, как сейчас живут авторы этих дневников и какой резонанс произвела выставка, KP.UA рассказала инициатор проекта Кристина Храновская.

“Голоса детей должны быть услышаны”

Кристина Храновская. Фото: Фейсбук

- Кристина, как получилось, что вы взялись за этот крайне тяжелый эмоционально проект?

- Я - мама четырех детей и, как никто другой, знаю, что дети пережили с начала полномасштабного вторжения. Они спрашивали: почему нас бомбят, зачем мы уезжаем, почему живем без папы? Все это давалось нелегко.

Когда мне на глаза попался первый детский дневник о войне, поняла: этот материал не должен оставаться только на бумаге. Здесь и страх, и боль, и страдания глазами детей. Голоса детей должны быть услышаны. Обратилась в агентство Ford - они помогли мне организовать выставку.

Сегодня далеко не все дети ведут дневники. Кто-то рисует, записывает видео, но в большинстве случаев они боятся, стесняются, пугаются…

Поэтому еще одна мотивация сделать проект – дать возможность детям высказаться. Сейчас мы занимаемся интернет-страницей. Поделиться своими историями (анонимно или нет) можно будет на нашей платформе, чтобы мир знал, что наши дети переживают каждый день.

- Вы помните, как появилась идея обнародовать эти дневники?

- После полномасштабного вторжения я пребывала в депрессии и пересматривала фильмы о войне. На глаза попался фильм об Анне Франк. И поняла: когда видишь, читаешь такой дневник, оно раз - и срабатывает! Так появилась идея показать наши дневники в Музее Анны Франк. Решила, вместо того чтобы плакать, раздражаться и жалеть себя, направить энергию в конструктивное русло.

Весь мир знает историю маленькой еврейской девочки в нацистской оккупации. Анна Франк вела свой дневник, пряталась в шкафу… Девочка погибла в концлагере за пару месяцев до победы. Поэтому, где разместить эту выставку, вопроса не возникало.

Я полетела в Амстердам, в музей Анны Франк. До встречи с ним еще не осознавала масштаб всей истории, не знала, что это музей частный. Увидела, насколько там плотно размещены экспозиции. У них просто нет места на то количество историй, которые мы хотели показать.

Однако музей отнесся к нашей идее с участием и предложил мэрию Амстердама: там площадка большая. В итоге, мы показали 14 живых подлинных историй, написанных детьми. А в Музее Анны Франк мы организовали воркшоп для детей, бывших в оккупации, для детей, писавших дневники, для детей мигрантов, которые из-за войны живут сейчас в Амстердаме. Известная художница Алевтина Кахидзе рисовала с детьми карту - от прошлого к светлому будущему.

Кстати, Амстердам находится всего в 70 километрах от Гааги, это хаб справедливости для всех, кто пострадал от военной агрессии и других международных преступлений. Мы все ждем скорейшего суда над преступниками.

Письменные, фото и аудио свидетельства войны глазами украинских детей. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

 


Отрывок из дневника 13-летней Алины Первуниной, Херсонская область

18.03.2022

Я не хочу жити. Навіщо таке життя без тата та я ще незграбна дитина, яка сама нічого не може зробити та напевно це моє покарання, напевно, що я не змовчала, а позвонила татові не перетерпіла, якщо б я не зателефонувала татові, то все було добре всі були живі.

18.03.2022 20:36

Я ненавижу себя, почему я такая без помічна. чому всі діти грають бігають, а я на лавці сижу, я така дурна і взагалі на що я розраховую, я такою буду завжди. Відкрий лист наш я зрозумію і дам собі всі відповіді на свої запитання.

25.03.2022

Тато я сильно за тобою сумую,, я не бачу далі життя без тебя я не можу повірити що тебе нема. Я дуже надіюсь що ти в раю

Я сильно тебе люблю.

2.06.2023

Тато мама знайшла гроші і ставе тобі паметнік Я впевнена він в тебе буде найкращій люблю тебе Татко.


 

Алена Загреба документировала в фотографиях все, что происходило с Мариуполем. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

Эти дети голодали, пережили окупацию, гибель близких

- Кто-то из детей - авторов дневников поехал на выставку в Амстердам??

В Амстердам на выставку приехал Коля Костенко, переживший трагедию Мариуполя. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

- Был Коля Костенко из Мариуполя. Мальчик провел первые 20 дней в жесткой оккупации. Сейчас он живет в Ивано-Франковской области вместе с мамой. Его картинки были представлены на выставке, мы просили его выступить. Несмотря на то, что тяжелые события происходили 1,5 года назад, он все еще напряжен, много молчит. Видно, что ему сложно с людьми.

- Из каких еще регионов детки, истории которых представлены? И в безопасности ли они сейчас?

– Мариуполь, Херсон, Харьков, Одесса... У нас есть не только дети, которые были в оккупации, но и дети, которые без оккупации пережили потерю родителей, сирены, тревоги. Половина из них покинула Украину. Кто-то переехал в более безопасные места, кто-то остался в своем городе.

Одна девочка отдала телефон своего отца, который погиб, жетон своего папы, другая - шапку, с которой переходила границу после оккупации Ирпеня. Материалов и свидетельств очень много.

- А как вы выбирали участников проекта?

- Помог Фонд «Голоса детей», который имеет доступ к детям в оккупации. Наша задача была найти ребят, которые собственноручно написали дневники, нарисовали картинки, сняли видео. Важно было их увидеть, чтобы понимать: дневники достоверны, эти дети существуют.

И мы нашли 14 душещипательных трудных историй, написанных реальными детьми. Одни голодали, кто-то переживал, что у родителей на теле не заживали раны, у кого-то бабушка с дедушкой погибли на глазах.

 


Отрывки из дневника 10-летнего Егора Кравцова, Мариуполь

Война

З ВС: Я хорошо поспал, проснулся, улыбнулся, встал и почитал до 25 ст.

Еще у меня умер дедушка 26:(

 У меня рана на спине, выдрана кожа сестре, ранение головы, маме выдрано мясо на руке и дырка в ноге.

Мне 8 лет, сестре 15 лет, маме 38 лет. Надо делать перевязку. Мама первая, я второй, третья сестра.

4 ПН: Я проснулся, ну как вчера улыбнулся итд. Бабуля пошла за водой, вернулась кстати. У меня скоро день рождения.

И у меня умерло две собаки и бабушка Галя. И любимый город Мариуполь, за это все время начиная за это все время начиная с 24 ЧТ

Хороший этап

12 ВС: Мы выехали из Мариуполя через Бердянск, Запорожье и в Киев на поезде. Было страшно потому что первый раз я выбрал место на втором этаже. Мы были самый последний вагон.


 

Ведущая Катя Осадчая.Фото: предоставлено Кристиной Храновской

"Мир забывает, что у нас каждый день война"

- Кто приходит на выставку и как вы планируете дальше напоминать миру о том, что в этой войне страдают и дети?

- На открытии были послы Украины, США, Боснии и Герцеговины, Японии, Литвы, временно поверенная в делах Хорватии, заместитель посла Казахстана.

После окончания (после 24 августа. - Ред.) наша выставка поедет в Украину. Там мы проведем круглый стол с ЮНИСЕФом, уже договорились с музеем. Затем выставка поедет в семь столиц Европы и в Америку.

 Мир живет в своем экологичном пузыре и не соприкасается с той жизнью, которой живем мы. Мир начинает забывать, что у нас каждый день идет война. Это еще один фактор, который заставил меня не останавливаться. Это своего рода информационная борьба.

Мы в Украине верим, что все о нас думают и переживают, но когда приезжаешь в Европу, понимаешь, что это совершенно не так.

- Как посетители выставки реагировали на эти детские документальные свидетельства?

- Плакали. Все плакали, даже я.

Ведущей у нас была Екатерина Осадчая, был главный дирижер Амстердамской оперы. Они зачитывали дневники на английском и украинском языках - люди плакали. Это плохо, но в то же время радостно.

У нас есть все оцифрованные дневники на русском, украинском и английском языках. Пройдя по QR-коду, зрители могли перелистывать страницы дневника, смотреть видео. Это очень трогательные, болезненные истории.

 


Отрывок из дневника 14-летней Марии Зайцевой, Ирпень:

Ніколи в житті я не забуду той жахливий день 24.02.2022. Мама не разбудила мене, щоб я пішла до школи, а прокинувшись мені сказали, що почалась війна! Ми бачили, як у вікні пролетіла ракета, було гучно, літали літаки. Тато зателефонував мені зранку, ми домовились бути на зв'язку. 25.02.2023 я бачилась з ним (востаннє). Коли вони з бабусею хотіли виїхати з міста він телефонував мені, почулися вибухи. Тато сказав, що передзвонить. Я чекала дзвонила, але він не відповідав. Мені було невідомо, що з ним сталося. Ми 9 днів сиділи в підвалі, було дуже страшно, думали, що всі загинемо. Коли наважилися виїхати з міста, нас евакуювали. Тато не відповідав. Лише восени я дізналась від мами, що він ще тоді 25 лютого загинув разом з бабусею. Згодом від обстрілу також загинув мій дідусь, батько мами.


 

По словам Кристины, посетители выставки были глубоко поражены увиденным. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

“Мы должны показать миру, что мы не просто плачем, но работаем, что-то делаем”

- Вам пришлось общаться с травмированными детьми, это крайне ювелирная, с психологической точки зрения, работа. Как ребята держались на интервью? Пришлось ли прибегать к помощи психолога?

- Вообще мы работали с психологами, они составили нам анкету с вопросами. Мы понимали: все дети травмированы, нельзя подходить к ним нахрапом.

Держались они по-разному. Была одна взрослая девочка, ее папа, военный, погиб в 2015 году. Она отвечала холодно, четко. Мама согласилась, чтобы мы взяли интервью у дочери, но, говорит, дочка никогда об этой истории не рассказывает. Так что одни плакали, другие вели себя холодно, кто-то перескакивал с темы на тему. Но у нас была договоренность: дети могут менять тему, никто интервью брать силой не будет.

- Что больше всего впечатлило вас в детских дневниках?

- Пугает, что дети 10, 12, 14 лет, вместо того чтобы писать, как я рад, что окончил школу или поцеловался в первый раз, детскими словами описывают ужасы войны.

Казалось бы, XXI век, война, история уже забыты, но нет - мы снова наступили на те же грабли.

- Как вам удавалось держаться, читая детские свидетельства российских преступлений, общаясь и слушая недетские истории из детских уст?

- Вы знаете, только потому и удается держаться. Хуже было бы сидеть дома, жалеть себя и причитать: ой-йой, как все плохо, мы оставили дом… Нет, у нас не все плохо. Мы должны объединяться, идти дальше, работать. Мы должны показать миру, что мы не просто плачем, но работаем, что-то делаем. Мы не беженцы - мы сильные, адекватные, интеллигентные украинцы. И так мы себя ведем в мире.

 


Отрывок из дневника 15-летней Виолетты Горбачевой, Новая Каховка

Як пройшов мій рік?

Колись нам у школі задавали твір на тему “Як я провів своє літо?” Ми розповідали про всі ті веселі спогади та нових друзів. Нам не подобалося життя тим, що канікули такі маленькі. Я б хотіла залишити на папері мої спогади за цей рік - лютий 2022 - лютий 2023. Багато речей ще зміниться у житті, тому треба пам’ятати свою історію.

24.02. 2022 _ 4:50

Я прокинулася від того, що мій дім похитнувся. Я майже, не впала з ліжка, тому одразу встала з нього. “Війна» - перша думка. Навіть мені сумно від того, що я одразу все зрозуміла. Вже місяць були розмови про вірогідність вторгнення російських військ, але я не вірила. Бо вірила у цивілізацію. Я помилялася, вона є не всюди. Я почала шукати батьків по нашій квартирі, щоб спитати що робити. Вони відкрили вікно на кухні, щоб хоч побачити щось. Відчули як вібрує повітря. Я пішла будити старшу сестру, але через шок я бігла. Вибухи продовжувалися. Я вважала, що бомби падають з літаків і що у будь-який момент може впасти на наш будинок. Ми відкрили штори у нашій кімнаті та я просто застигла на місці. До того моменту ми ще не були впевнені, чи то дійсно були вибухи. Тепер це було точно. На жаль. Цей вогняний дим, ніби над моєю школою у п’яти хвилинах ходьби. Ми сиділи так дві години, не розуміючи, що буде далі.

355 день війни

Не вірю, що я це пишу. За 10 днів буде рік страху, болю, несправедливості. Моєю захисною реакцією є усмішка. Росіяни брехуни та вбивці. Я не плачу, а веселю близьких. Я вистою все. Українці сильні та єдині. Світ нас чує. Я в чужому місці вже більше ніж пів року. Це факти, які ще рік тому я не підозрювала знайти у своїх думках.

Що вони з тобою зробили? Саме це питання у мене, коли я бачу фотографії свого рідного розбомбленого міста. Моя рідна Нова Каховко. Я не можу думати про тебе і не плакати. Одна думка про те, що у мене забрали мою історію, 13 років мого життя, розриває мені душу. Усі ті місця, люди… Їх більше немає. І чому тільки у такі часи ми реально починаємо цінувати усі ті елементарні речі? Сім’я та цілі - усе, що в мене залишилося. Ніколи не погасне мій вогонь, любов до творчості, світу. Але 13 років стали суцільними спогадами, фотографіями.

Але ми маємо майбутнє. І за нього будемо боротися. Ми не будемо мовчати, наш крик почують всі! Ми можемо змінити світ, я це зрозуміла за цей рік. Усе в наших руках, маленькі кроки - великі дистанції: 30 мільйонів 680 тисяч моментів. Вони позаду. Але скільки ще попереду. Хочу, щоб люди жили зараз, у миті. Це все що ми маємо. Нам невідомо завтра, вчора не повернеться, Це те, щоб ми точно зрозуміли. Якою мовою ми б не говорили, кажіть “Дякую», “Я тебе люблю», «Я зможу». Бо це правда.

Виолетта нарисовала семейный портрет по фотографии. Они изображены все вместе, но на самом деле война раскидала их по разным уголкам. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

 

Теги по теме
ДітиНідерланди
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
МЗС Польщі про удар РФ по автобусу на Сумщині: "Розкриває справжні наміри Кремля"
Европейская правда
2025-05-17T10:04:51Z
Кремль зробив заяву про зустріч Зеленського і Путіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:51:56Z
У Сенаті закликали Конгрес США ухвалити санкції проти РФ після переговорів у Стамбулі
Европейская правда
2025-05-17T09:48:58Z
Гончаренко запропонував переодягнути працівників ТЦК і втрапив у скандал
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:45:16Z
Туреччина назвала головний здобуток переговорів у Стамбулі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:57:46Z
Глава МЗС Польщі: "Країна, яка могла б поставити Путіна на місце - Китай"
Европейская правда
2025-05-17T08:54:17Z
Прем'єр Грузії заявив про "усвідомлення необхідності діалогу" з Тбілісі з боку ЄС
Европейская правда
2025-05-17T08:45:47Z
Російські пропагандисти у Стамбулі грубо намагалися прорватися до Умєрова
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:06:18Z
У Британії трьох іранців звинуватили у співпраці з іноземною розвідкою
Европейская правда
2025-05-17T07:51:28Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Грандфінал Євробачення 2025 - вже сьогодні: де і коли дивитися онлайн-трансляцію українською
VGorode
2025-05-17T09:33:44Z
MELOVIN – "тормоз чи на газ" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-05-17T08:45:49Z
Відомий актор-воїн розповів про останню зустріч із загиблим телеведучим Максимом Неліпою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:45:38Z
Фінал Євробачення: 6 із 26 учасників працюють на користь країни-агресора
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:39:33Z
"Євробачення-2025": Австралія влаштувала стриптиз на сцені та феєрично відкрила другий півфінал
ТСН
2025-05-16T19:25:07Z
На "Євробаченні-2025" учасницю Ізраїлю освистали просто на сцені: організаторам довелося втручатися
TSN
2025-05-16T19:24:54Z
"Євробачення-2025": стали відомі імена всіх фіналістів конкурсу
ТСН
2025-05-16T19:24:33Z
Другий півфінал "Євробачення-2025" у фото: плагіат в України та політ Фінляндії над сценою
ТСН
2025-05-16T19:24:15Z
ЗСУ показали українську зброю, яка вогняною кулею спалює ворога
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:09:23Z
Чим замінити слова «донат» і «донатити»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:00:29Z
У Литві різко зросла кількість повітряних куль із контрабандою із Білорусі
Европейская правда
2025-05-17T06:58:58Z
Греція подала до суду через дрон-шоу Adidas біля Акрополя
Европейская правда
2025-05-17T06:28:52Z
Мав винятковий хист до малювання, мріяв про власну сім’ю. Згадаймо Михайла Головатого
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T06:00:57Z
«Ніколи не бачив себе у війську». Пілот FPV-дрона щиро зізнався, чому змінив думку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:21:07Z
17 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T03:36:08Z
У Штатах продають будинок, де малим жив Папа Римський: ціна вражає
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T22:21:59Z
Патріарх РПЦ Кирило носить вкрадений в Україні артефакт: що розповів власник
ТСН
2025-05-16T19:48:20Z
У Києві - спалах «хвороби Боткіна»: симптоми і способи захисту інфекції
VGorode
2025-05-16T21:48:34Z
Чи можна їсти рибу щодня: медики дали остаточну відповідь
TSN
2025-05-16T19:22:47Z
Простий лайфгак, як знайти кліща у тварини за допомогою iPhone
ТСН
2025-05-16T19:22:21Z
Фонд Андрія Матюхи підтримав хірургів «Охматдиту»: операції з новою системою
ТСН
2025-05-16T19:21:48Z
Лікування алкоголізму: шлях до тверезого життя
ТСН
2025-05-16T19:21:28Z
Спалах гепатиту А у Києві. Кількість хворих зросла, пересувна лабораторія продовжить роботу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:06:59Z
Як вилікувати яблуню від чорного раку: на що звернути увагу, яка профілактика можлива
ТСН
2025-05-15T14:41:23Z
Один із найпопулярніших продуктів допоможе прожити до 100 років
TSN
2025-05-15T14:40:32Z
Спадний Місяць від 13 травня до 26 травня 2025 року: що варто зробити
ТСН
2025-05-15T14:39:07Z
Закарпатець намагався перетнути кордон на незвичному транспорті
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T10:00:59Z
Росіяни вбили сімʼю ударом по рейсовому автобусу на Сумщині – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:24:31Z
Рятувальники дістали тіла пасажирів знищеного дроном автобуса на Сумщині
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:24:26Z
Удар дрона по автобусу на Сумщині: що відомо про постраждалих
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:03:22Z
З'явились жахливі кадри з Сумщини: ворог обстріляв рейсовий автобус, є жертви
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:48:11Z
Росія вдарила по громадському транспорті на Сумщині: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:06:10Z
На Прикарпатті затримано високопосадовця, який торгував інформацією з закритих реєстрів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T02:12:15Z
Половину України охопила повітряна тривога: що трапилося
TSN
2025-05-16T19:24:08Z
Атака безпілотників на Київ: в одному з районів уламки дрона пошкодили вікна будинків та автівки
TSN
2025-05-16T19:23:29Z
Мешканець Дніпра влаштував автоцвинтар серед багатоповерхівок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:09:54Z
Дрони СБУ вразили склади боєприпасів 126-ї бригади берегової оборони РФ у Криму
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:48:29Z
Росія готується до захоплення островів на Дніпрі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:30:12Z
Командир християнського підрозділу «Братство» розповів про чудо на війні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:12:08Z
Карта бойових дій в Україні станом на 18 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:03:11Z
Втрати ворога станом на 18 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T06:54:20Z
Продовольчі ярмарки у Києві 17-18 травня: де можна купити свіжі овочі та фрукти
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:09:33Z
Мер Кличко задекларував арсенал зброї
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:00:58Z
Хмарно з проясненнями, місцями дощі: прогноз погоди на 17 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T03:03:02Z
Виробник соусів Heinz модернізується на $3 млрд
AgroPortal
2025-05-17T09:00:34Z
Промислове поголів'я кролів зросло на 30%
AgroPortal
2025-05-17T08:30:56Z
В Україні буде створений перший завод з виробництва соєвого білкового концентрату
Agravery
2025-05-17T08:12:45Z
Картоплярі у Європі очікують дощів і раннього врожаю
AgroPortal
2025-05-17T06:30:12Z
В Україні переробкою молока займається понад 500 мікропідприємств
AgroPortal
2025-05-17T06:00:46Z
Ціни на ВРХ зростатимуть до кінця 2025 року
Agravery
2025-05-17T05:10:28Z
Названо прибутковість вирощування технічних конопель
AgroPortal
2025-05-17T05:00:51Z
Ринок фісташок: попит на дубайський шоколад підігріває ціни на горіх
AgroPortal
2025-05-17T03:30:00Z
Комунальні тарифи: що подорожчало найбільше за рік
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T02:45:02Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
В Україні почали випускати зубну пасту зі смаком борщу
AgroPortal
2025-05-17T07:30:18Z
Ці знаки зодіаку практично ніколи не дотримуються своїх обіцянок: на них не варто покладатися
TSN
2025-05-16T19:22:47Z
Насмажите втричі більше без додавання рису чи картоплі: рецепт пухких котлет від досвідчених кулінарів
TSN
2025-05-16T19:22:36Z
Яку помилку роблять у травні, і огірки виростають гіркими
ТСН
2025-05-16T19:22:23Z
Цей кущ у жодному разі не можна садити біля дому, і ось чому
ТСН
2025-05-16T19:21:36Z
Чим очистити сильний наліт на унітазі: залийте цей натуральний засіб на ніч — забудете про проблему
ТСН
2025-05-16T19:21:25Z
Яблунева плодожерка: коли та чим обробляти дерева, щоб захистити врожай
TSN
2025-05-16T19:20:59Z
Як зробити так, щоб паста не злипалася під час варіння: прості трюки — і ваше ставлення до спагеті ніколи не буде колишнім
ТСН
2025-05-16T19:20:58Z
Названо ідеальний колір для фарбування волосся: сивини не буде видно навіть під мікроскопом
TSN
2025-05-16T19:20:45Z
Чемпіонський парад «Барселони» зібрав більше 600 тисяч учасників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:48:59Z
ЗМІ назвали головну трансферну ціль «Реала»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:24:06Z
Від легенди футболу до пособника окупантів. Шлях Анатолія Тимощука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T05:00:37Z
Допомагав окупантам: екскапітан збірної Тимощук отримав підозру за пособництво РФ
ТСН
2025-05-16T19:21:42Z
Федерація дзюдо допустила білорусів до участі у турнірах під державною символікою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T18:39:10Z
П'ятиразовий олімпійський чемпіон зізнався у наркозалежності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:42:44Z
У Києві пройде зустріч гравців збірної України з футболу з вболівальниками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:12:30Z
Очолював «Союз дагестанців». ЗСУ знищили 54-річного російського тренера з боксу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:39:22Z
Вікенд для легіонерів збірної України: фінал Яремчука та боротьба за чемпіонство Трубіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:18:41Z
На Марсі вперше побачили полярне сяйво неозброєним оком: у чому унікальність відкриття NASA
ТСН
2025-05-16T19:24:40Z
Які магнітні бурі очікуються 16 травня та як з ними впоратися
TSN
2025-05-16T19:23:14Z
Сусідня до Чумацького шляху галактика розривається на частини: нові відкриття астрономів
TSN
2025-05-16T19:20:30Z
На Марсі вперше зафіксовано полярне сяйво
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:00:41Z
Три країни Європи можуть обмежити доступ до соцмереж
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T06:15:39Z
Повний гайд розʼємами сучасних телевізорів: що означають кольори USB та інші відмітки
Корреспондент
2025-05-16T06:03:42Z
Прогноз магнітних бур на 16-18 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T04:36:02Z
Жінка відвела пса до грумера — результат вразив усіх
ТСН
2025-05-15T18:18:55Z
У Росії стався масштабний збій у роботі інтернету
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:12:47Z