MY.UAНовости
"Плакали все, даже я", - инициатор проекта Кристина Храновская о выставке дневников украинских детей в Амстердаме
"Плакали все, даже я", - инициатор проекта Кристина Храновская о выставке дневников украинских детей в Амстердаме

"Плакали все, даже я", - инициатор проекта Кристина Храновская о выставке дневников украинских детей в Амстердаме

В Амстердаме в музее Анны Франк проходит выставка «Дневники войны: Неуслышанные голоса украинских детей»”: рисунки и записи 14 украинских подростков 9 - 17 лет о их жизни с момента начала полномасштабного вторжения. Они пережили обстрелы, голод, смерть близких, оккупацию, но сохранили возможность мечтать.

О том, как появился этот проект, как сейчас живут авторы этих дневников и какой резонанс произвела выставка, KP.UA рассказала инициатор проекта Кристина Храновская.

“Голоса детей должны быть услышаны”

Кристина Храновская. Фото: Фейсбук

- Кристина, как получилось, что вы взялись за этот крайне тяжелый эмоционально проект?

- Я - мама четырех детей и, как никто другой, знаю, что дети пережили с начала полномасштабного вторжения. Они спрашивали: почему нас бомбят, зачем мы уезжаем, почему живем без папы? Все это давалось нелегко.

Когда мне на глаза попался первый детский дневник о войне, поняла: этот материал не должен оставаться только на бумаге. Здесь и страх, и боль, и страдания глазами детей. Голоса детей должны быть услышаны. Обратилась в агентство Ford - они помогли мне организовать выставку.

Сегодня далеко не все дети ведут дневники. Кто-то рисует, записывает видео, но в большинстве случаев они боятся, стесняются, пугаются…

Поэтому еще одна мотивация сделать проект – дать возможность детям высказаться. Сейчас мы занимаемся интернет-страницей. Поделиться своими историями (анонимно или нет) можно будет на нашей платформе, чтобы мир знал, что наши дети переживают каждый день.

- Вы помните, как появилась идея обнародовать эти дневники?

- После полномасштабного вторжения я пребывала в депрессии и пересматривала фильмы о войне. На глаза попался фильм об Анне Франк. И поняла: когда видишь, читаешь такой дневник, оно раз - и срабатывает! Так появилась идея показать наши дневники в Музее Анны Франк. Решила, вместо того чтобы плакать, раздражаться и жалеть себя, направить энергию в конструктивное русло.

Весь мир знает историю маленькой еврейской девочки в нацистской оккупации. Анна Франк вела свой дневник, пряталась в шкафу… Девочка погибла в концлагере за пару месяцев до победы. Поэтому, где разместить эту выставку, вопроса не возникало.

Я полетела в Амстердам, в музей Анны Франк. До встречи с ним еще не осознавала масштаб всей истории, не знала, что это музей частный. Увидела, насколько там плотно размещены экспозиции. У них просто нет места на то количество историй, которые мы хотели показать.

Однако музей отнесся к нашей идее с участием и предложил мэрию Амстердама: там площадка большая. В итоге, мы показали 14 живых подлинных историй, написанных детьми. А в Музее Анны Франк мы организовали воркшоп для детей, бывших в оккупации, для детей, писавших дневники, для детей мигрантов, которые из-за войны живут сейчас в Амстердаме. Известная художница Алевтина Кахидзе рисовала с детьми карту - от прошлого к светлому будущему.

Кстати, Амстердам находится всего в 70 километрах от Гааги, это хаб справедливости для всех, кто пострадал от военной агрессии и других международных преступлений. Мы все ждем скорейшего суда над преступниками.

Письменные, фото и аудио свидетельства войны глазами украинских детей. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

 


Отрывок из дневника 13-летней Алины Первуниной, Херсонская область

18.03.2022

Я не хочу жити. Навіщо таке життя без тата та я ще незграбна дитина, яка сама нічого не може зробити та напевно це моє покарання, напевно, що я не змовчала, а позвонила татові не перетерпіла, якщо б я не зателефонувала татові, то все було добре всі були живі.

18.03.2022 20:36

Я ненавижу себя, почему я такая без помічна. чому всі діти грають бігають, а я на лавці сижу, я така дурна і взагалі на що я розраховую, я такою буду завжди. Відкрий лист наш я зрозумію і дам собі всі відповіді на свої запитання.

25.03.2022

Тато я сильно за тобою сумую,, я не бачу далі життя без тебя я не можу повірити що тебе нема. Я дуже надіюсь що ти в раю

Я сильно тебе люблю.

2.06.2023

Тато мама знайшла гроші і ставе тобі паметнік Я впевнена він в тебе буде найкращій люблю тебе Татко.


 

Алена Загреба документировала в фотографиях все, что происходило с Мариуполем. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

Эти дети голодали, пережили окупацию, гибель близких

- Кто-то из детей - авторов дневников поехал на выставку в Амстердам??

В Амстердам на выставку приехал Коля Костенко, переживший трагедию Мариуполя. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

- Был Коля Костенко из Мариуполя. Мальчик провел первые 20 дней в жесткой оккупации. Сейчас он живет в Ивано-Франковской области вместе с мамой. Его картинки были представлены на выставке, мы просили его выступить. Несмотря на то, что тяжелые события происходили 1,5 года назад, он все еще напряжен, много молчит. Видно, что ему сложно с людьми.

- Из каких еще регионов детки, истории которых представлены? И в безопасности ли они сейчас?

– Мариуполь, Херсон, Харьков, Одесса... У нас есть не только дети, которые были в оккупации, но и дети, которые без оккупации пережили потерю родителей, сирены, тревоги. Половина из них покинула Украину. Кто-то переехал в более безопасные места, кто-то остался в своем городе.

Одна девочка отдала телефон своего отца, который погиб, жетон своего папы, другая - шапку, с которой переходила границу после оккупации Ирпеня. Материалов и свидетельств очень много.

- А как вы выбирали участников проекта?

- Помог Фонд «Голоса детей», который имеет доступ к детям в оккупации. Наша задача была найти ребят, которые собственноручно написали дневники, нарисовали картинки, сняли видео. Важно было их увидеть, чтобы понимать: дневники достоверны, эти дети существуют.

И мы нашли 14 душещипательных трудных историй, написанных реальными детьми. Одни голодали, кто-то переживал, что у родителей на теле не заживали раны, у кого-то бабушка с дедушкой погибли на глазах.

 


Отрывки из дневника 10-летнего Егора Кравцова, Мариуполь

Война

З ВС: Я хорошо поспал, проснулся, улыбнулся, встал и почитал до 25 ст.

Еще у меня умер дедушка 26:(

 У меня рана на спине, выдрана кожа сестре, ранение головы, маме выдрано мясо на руке и дырка в ноге.

Мне 8 лет, сестре 15 лет, маме 38 лет. Надо делать перевязку. Мама первая, я второй, третья сестра.

4 ПН: Я проснулся, ну как вчера улыбнулся итд. Бабуля пошла за водой, вернулась кстати. У меня скоро день рождения.

И у меня умерло две собаки и бабушка Галя. И любимый город Мариуполь, за это все время начиная за это все время начиная с 24 ЧТ

Хороший этап

12 ВС: Мы выехали из Мариуполя через Бердянск, Запорожье и в Киев на поезде. Было страшно потому что первый раз я выбрал место на втором этаже. Мы были самый последний вагон.


 

Ведущая Катя Осадчая.Фото: предоставлено Кристиной Храновской

"Мир забывает, что у нас каждый день война"

- Кто приходит на выставку и как вы планируете дальше напоминать миру о том, что в этой войне страдают и дети?

- На открытии были послы Украины, США, Боснии и Герцеговины, Японии, Литвы, временно поверенная в делах Хорватии, заместитель посла Казахстана.

После окончания (после 24 августа. - Ред.) наша выставка поедет в Украину. Там мы проведем круглый стол с ЮНИСЕФом, уже договорились с музеем. Затем выставка поедет в семь столиц Европы и в Америку.

 Мир живет в своем экологичном пузыре и не соприкасается с той жизнью, которой живем мы. Мир начинает забывать, что у нас каждый день идет война. Это еще один фактор, который заставил меня не останавливаться. Это своего рода информационная борьба.

Мы в Украине верим, что все о нас думают и переживают, но когда приезжаешь в Европу, понимаешь, что это совершенно не так.

- Как посетители выставки реагировали на эти детские документальные свидетельства?

- Плакали. Все плакали, даже я.

Ведущей у нас была Екатерина Осадчая, был главный дирижер Амстердамской оперы. Они зачитывали дневники на английском и украинском языках - люди плакали. Это плохо, но в то же время радостно.

У нас есть все оцифрованные дневники на русском, украинском и английском языках. Пройдя по QR-коду, зрители могли перелистывать страницы дневника, смотреть видео. Это очень трогательные, болезненные истории.

 


Отрывок из дневника 14-летней Марии Зайцевой, Ирпень:

Ніколи в житті я не забуду той жахливий день 24.02.2022. Мама не разбудила мене, щоб я пішла до школи, а прокинувшись мені сказали, що почалась війна! Ми бачили, як у вікні пролетіла ракета, було гучно, літали літаки. Тато зателефонував мені зранку, ми домовились бути на зв'язку. 25.02.2023 я бачилась з ним (востаннє). Коли вони з бабусею хотіли виїхати з міста він телефонував мені, почулися вибухи. Тато сказав, що передзвонить. Я чекала дзвонила, але він не відповідав. Мені було невідомо, що з ним сталося. Ми 9 днів сиділи в підвалі, було дуже страшно, думали, що всі загинемо. Коли наважилися виїхати з міста, нас евакуювали. Тато не відповідав. Лише восени я дізналась від мами, що він ще тоді 25 лютого загинув разом з бабусею. Згодом від обстрілу також загинув мій дідусь, батько мами.


 

По словам Кристины, посетители выставки были глубоко поражены увиденным. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

“Мы должны показать миру, что мы не просто плачем, но работаем, что-то делаем”

- Вам пришлось общаться с травмированными детьми, это крайне ювелирная, с психологической точки зрения, работа. Как ребята держались на интервью? Пришлось ли прибегать к помощи психолога?

- Вообще мы работали с психологами, они составили нам анкету с вопросами. Мы понимали: все дети травмированы, нельзя подходить к ним нахрапом.

Держались они по-разному. Была одна взрослая девочка, ее папа, военный, погиб в 2015 году. Она отвечала холодно, четко. Мама согласилась, чтобы мы взяли интервью у дочери, но, говорит, дочка никогда об этой истории не рассказывает. Так что одни плакали, другие вели себя холодно, кто-то перескакивал с темы на тему. Но у нас была договоренность: дети могут менять тему, никто интервью брать силой не будет.

- Что больше всего впечатлило вас в детских дневниках?

- Пугает, что дети 10, 12, 14 лет, вместо того чтобы писать, как я рад, что окончил школу или поцеловался в первый раз, детскими словами описывают ужасы войны.

Казалось бы, XXI век, война, история уже забыты, но нет - мы снова наступили на те же грабли.

- Как вам удавалось держаться, читая детские свидетельства российских преступлений, общаясь и слушая недетские истории из детских уст?

- Вы знаете, только потому и удается держаться. Хуже было бы сидеть дома, жалеть себя и причитать: ой-йой, как все плохо, мы оставили дом… Нет, у нас не все плохо. Мы должны объединяться, идти дальше, работать. Мы должны показать миру, что мы не просто плачем, но работаем, что-то делаем. Мы не беженцы - мы сильные, адекватные, интеллигентные украинцы. И так мы себя ведем в мире.

 


Отрывок из дневника 15-летней Виолетты Горбачевой, Новая Каховка

Як пройшов мій рік?

Колись нам у школі задавали твір на тему “Як я провів своє літо?” Ми розповідали про всі ті веселі спогади та нових друзів. Нам не подобалося життя тим, що канікули такі маленькі. Я б хотіла залишити на папері мої спогади за цей рік - лютий 2022 - лютий 2023. Багато речей ще зміниться у житті, тому треба пам’ятати свою історію.

24.02. 2022 _ 4:50

Я прокинулася від того, що мій дім похитнувся. Я майже, не впала з ліжка, тому одразу встала з нього. “Війна» - перша думка. Навіть мені сумно від того, що я одразу все зрозуміла. Вже місяць були розмови про вірогідність вторгнення російських військ, але я не вірила. Бо вірила у цивілізацію. Я помилялася, вона є не всюди. Я почала шукати батьків по нашій квартирі, щоб спитати що робити. Вони відкрили вікно на кухні, щоб хоч побачити щось. Відчули як вібрує повітря. Я пішла будити старшу сестру, але через шок я бігла. Вибухи продовжувалися. Я вважала, що бомби падають з літаків і що у будь-який момент може впасти на наш будинок. Ми відкрили штори у нашій кімнаті та я просто застигла на місці. До того моменту ми ще не були впевнені, чи то дійсно були вибухи. Тепер це було точно. На жаль. Цей вогняний дим, ніби над моєю школою у п’яти хвилинах ходьби. Ми сиділи так дві години, не розуміючи, що буде далі.

355 день війни

Не вірю, що я це пишу. За 10 днів буде рік страху, болю, несправедливості. Моєю захисною реакцією є усмішка. Росіяни брехуни та вбивці. Я не плачу, а веселю близьких. Я вистою все. Українці сильні та єдині. Світ нас чує. Я в чужому місці вже більше ніж пів року. Це факти, які ще рік тому я не підозрювала знайти у своїх думках.

Що вони з тобою зробили? Саме це питання у мене, коли я бачу фотографії свого рідного розбомбленого міста. Моя рідна Нова Каховко. Я не можу думати про тебе і не плакати. Одна думка про те, що у мене забрали мою історію, 13 років мого життя, розриває мені душу. Усі ті місця, люди… Їх більше немає. І чому тільки у такі часи ми реально починаємо цінувати усі ті елементарні речі? Сім’я та цілі - усе, що в мене залишилося. Ніколи не погасне мій вогонь, любов до творчості, світу. Але 13 років стали суцільними спогадами, фотографіями.

Але ми маємо майбутнє. І за нього будемо боротися. Ми не будемо мовчати, наш крик почують всі! Ми можемо змінити світ, я це зрозуміла за цей рік. Усе в наших руках, маленькі кроки - великі дистанції: 30 мільйонів 680 тисяч моментів. Вони позаду. Але скільки ще попереду. Хочу, щоб люди жили зараз, у миті. Це все що ми маємо. Нам невідомо завтра, вчора не повернеться, Це те, щоб ми точно зрозуміли. Якою мовою ми б не говорили, кажіть “Дякую», “Я тебе люблю», «Я зможу». Бо це правда.

Виолетта нарисовала семейный портрет по фотографии. Они изображены все вместе, но на самом деле война раскидала их по разным уголкам. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

 

Теги по теме
ДітиНідерланди
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Понад 96% випускників медуніверситетів через електронну систему отримали розподіл на бажані місця - МОЗ
УкраинФорм
2025-07-05T02:34:34Z
Як правильно захистити домашніх улюбленців від спеки: поради ветеринарів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T00:00:10Z
Фінгеринг: що це за практика і як вона може приносити задоволення
24tv
2025-07-04T19:51:26Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво: на що звернути увагу при покупці
Хвиля
2025-07-04T19:12:10Z
Як розподілити калорії на день, щоб бути здоровим і струнким
24tv
2025-07-04T18:36:40Z
Знайшли ще одну небезпеку кесаревого розтину для здоровʼя дитини
24tv
2025-07-04T18:24:57Z
Секрети сяйливого погляду: що варто знати про темні кола під очима
TSN
2025-07-04T18:06:05Z
Новий графік поїздів в Одесі: "Укрзалізниця" оголосила про спеціальний рейс
Политека
2025-07-05T04:00:30Z
Головний біль з податками у минулому: для ФОПів запровадили нову функцію
Хвиля
2025-07-05T02:15:53Z
Нова квитанція за газ у Харкові: українцям доведеться платити більше
Политека
2025-07-05T02:00:10Z
В Україні зареєстровано понад 28 тисяч самозайнятих фахівців - Опендатабот
УкраинФорм
2025-07-05T00:51:13Z
Нацбанк випустив монету на честь Нацполіції
УкраинФорм
2025-07-05T00:03:14Z
В Україні запустять єдину платформу моніторингу зеленого переходу
Хвиля
2025-07-04T21:21:25Z
Укрзалізниця показала щемливе відео повернення захисників додому потягом
24tv
2025-07-04T20:36:19Z
Фахівці «Укренерго» відновили роботу високовольтної лінії, що живить Запорізьку АЕС
УкраинФорм
2025-07-04T20:33:55Z
Нафтова компанія Саудівської Аравії хоче продати частину енергетичних активів - Reuters
УкраинФорм
2025-07-04T20:21:48Z
Дрони масово атакували Росію: вибухи лунали в кількох регіонах, під ударами могли бути аеродроми
24tv
2025-07-05T04:09:32Z
"Повна зрада": Трамп урочисто підписав "великий прекрасний закон" про податки, — Reuters
Фокус
2025-07-05T03:57:02Z
Росіяни запустили Телеграм-бот нібито для «пошуку зниклих українських військових» - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-05T03:45:38Z
Росія вдається до тиску на ООН, аби узаконити анексію на окупованих територіях - ЦНС
Gazeta UA
2025-07-05T03:42:46Z
Генсек НАТО сподівається на "гнучкість" США у питанні постачання допомоги Україні
Лига
2025-07-05T03:42:41Z
Вибухи у Росії, атаки безпілотників Україні та запевнення Трампа у зброї: головні новини ночі 5 липня 2025 року
TSN
2025-07-05T03:36:06Z
Як розмова Трампа з Путіним призвела до масованого удару по Києву
GlavRed
2025-07-05T03:27:11Z
Українці пройшли центром Вашингтона на параді до Дня незалежності США
УкраинФорм
2025-07-05T03:06:42Z
ЦАХАЛ: знищено понад 100 терористів і встановлено контроль над 65% сектора Гази
TSN
2025-07-05T03:06:02Z
Ця війна триває понад три сотні років, – цитати Романа Ратушного, які завжди будуть актуальні
24tv
2025-07-05T04:06:38Z
Яке церковне свято 5 липня: що сьогодні не можна категорично робити
24tv
2025-07-05T04:06:16Z
Кількість мігрантів до Нідерландів у 2024 році зменшилася
УкраинФорм
2025-07-05T03:54:46Z
"Захищав Україну та мріяв про мирне життя": на війні загинув 21-річний воїн із Маріуполя
24tv
2025-07-05T03:54:41Z
Пенсія по інвалідності внаслідок війни: чи можуть отримати цивільні особи
ZN UA
2025-07-05T03:42:34Z
Мапа для ударів – киянин «зливав» Росії місця розташування ППО та критичної інфраструктури
InternetUA
2025-07-05T03:27:58Z
Опанасів день: що в жодному разі не можна робити 5 липня
GlavRed
2025-07-05T03:27:17Z
Введено план "Килим", працювало ППО: дрони, ймовірно, атакували кілька аеродромів РФ
Фокус
2025-07-05T03:06:26Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Харківській області: умови отримання виплати у 2 500 гривень
Политека
2025-07-05T03:00:31Z
Чоловічі парфуми для весілля: ось найкращі аромати для наречених, дружбів та гостей
24tv
2025-07-05T03:39:05Z
Як заморожувати свіжу полуницю, щоб вона не перетворилася на гігантську бурульку
GlavRed
2025-07-05T03:27:55Z
Гороскоп на завтра 6 липня: Левам - наклеп, Скропіонам - приємні новини
GlavRed
2025-07-05T03:27:47Z
Незвичайний ребус: знайдіть на картинці особливу жабу за 21 секунду
GlavRed
2025-07-05T03:27:23Z
Іще один варіант надзвичайної страви з кабачків: потушкуйте їх у сирному соусі
Telegraf
2025-07-05T03:18:02Z
Життя 5 знаків зодіаку перетвориться на казку вже ось-ось: хто у списку
GlavRed
2025-07-05T00:27:30Z
Хвороби, бідність, конфлікти - все це про одну річ в побуті. Чого краще позбутись прямо зараз
Telegraf
2025-07-05T00:18:41Z
5 знаків зодіаку, які занадто добре вміють маніпулювати
GlavRed
2025-07-04T23:27:00Z
Солодка та в міру пʼянка: рецепт вишнівки, яка зігріватиме осінню та літом
24tv
2025-07-04T20:57:34Z
Безпілотники атакували Росію: де пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T04:06:49Z
Був найбільшою спорудою Харкова, де збиралися місцеві: як виглядає театр-цирк Муссурі у Харкові і що про нього відомо
Telegraf
2025-07-05T04:06:23Z
В одній із бригад з'явилися "провідники": чим займаються ці військові
TSN
2025-07-05T04:06:07Z
Продовольчі ярмарки у Києві 5-6 липня: де можна придбати фермерські продукти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T04:00:32Z
Грози і спека: синоптики попереджають про погодні контрасти в Україні
1News
2025-07-05T03:51:07Z
Вибухи в низці регіонів Росії, просування ворога на фронті: хронологія 1228 дня війни
24tv
2025-07-05T03:36:13Z
Нова система оплати за проїзд у Запоріжжі: як тепер здійснюватимуть платежі жителі
Политека
2025-07-05T03:30:50Z
У Чорному та Азовському морях бойові кораблі РФ відсутні
УкраинФорм
2025-07-05T03:27:39Z
Летітиме по 1000 Шахедів на добу: командувач дав невтішний прогноз
GlavRed
2025-07-05T03:27:12Z
100 найкращих фільмів XXI століття за версією NYT: яка стрічка посіла перше місце
24tv
2025-07-04T21:48:43Z
Остання стадія: Раміна Есхакзай поділилася особистою трагедією
GlavRed
2025-07-04T21:27:36Z
Найкращий манікюр на літо: ідеї стильного нейл-дизайну з фруктовими мотивами
24tv
2025-07-04T20:33:54Z
Хіт літа-2025 на бандурі: хлопець розірвав ТікТок особливим виконанням відомого треку
24tv
2025-07-04T19:12:02Z
Після приголомшливого завершення: чи варто чекати на 4 сезон "Гри в кальмара"
24tv
2025-07-04T18:57:06Z
"Гра в кальмара" і драми: Netflix назвав топ-10 найпопулярніших серіалів в Україні
Фокус
2025-07-04T18:45:31Z
Фільм Паоло Соррентіно La Grazia відкриє Венеційський кінофестиваль-2025
Детектор М
2025-07-04T17:45:17Z
Продюсер Нікітін показав маму у її день народження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-04T17:42:34Z
Стипендії для жінок-підприємиць, виставка в Осло та цифрові інновації в агро — можливості тижня
AIN
2025-07-04T16:30:49Z
Дрони атакують Енгельс: у Саратові та сусідніх аеропортах призупинили рейси
Gazeta UA
2025-07-05T04:09:20Z
В Ірландії засудили 8 чоловіків, серед яких є українці, у справі про найбільшу партію кокаїну
УкраинФорм
2025-07-05T04:00:04Z
Раптові повені в Техасі забрали життя понад десятка людей
УкраинФорм
2025-07-05T03:54:36Z
У російському Енгельсі пролунали вибухи
TSN
2025-07-05T01:48:25Z
Сміливе викрадення Rolls Royce за пів мільйона доларів з парковки призвело до масштабного розкриття злочину
Топ Жир
2025-07-05T01:18:28Z
У Липецькій області внаслідок ДТП згоріла колона авто окупантів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T01:09:28Z
Жахлива повінь у Техасі: є загиблі, щонайменше 20 дітей з літнього табору зникли безвісти
24tv
2025-07-05T00:33:51Z
У вбивстві 4-річного хлопчика на Дніпропетровщині підозрюють матір та її співмешканця
Украина Криминальная
2025-07-04T23:36:03Z
$11000 за відстрочку по догляду за «хворим» батьком: в Одесі двох чоловіків викрили у зловживанні впливом
Украина Криминальная
2025-07-04T22:45:26Z
Не для краси чи "статусу": чому шкіряні сидіння в авто мають отвори
GlavRed
2025-07-05T03:27:43Z
Mercedes не встигає задовольнити попит на нову компактну модель седана
Топ Жир
2025-07-04T23:48:50Z
Машину ще можна врятувати: що буде, якщо залити бензин у дизельний двигун
GlavRed
2025-07-04T23:27:35Z
Ця розкішна седан за $2000 може стати або вигідною угодою року, або справжнім жахом
Топ Жир
2025-07-04T21:48:24Z
Електричний Porsche Cayenne оснащений чотирма дисплеями та мінімумом кнопок
Топ Жир
2025-07-04T20:18:15Z
Цей DeLorean отримав потужний V8 від суперкара і тепер готовий до швидкісних пригод
Топ Жир
2025-07-04T18:33:22Z
Xpeng представив доступного конкурента Tesla Model Y
AutoCentre
2025-07-04T18:24:00Z
Що буде, якщо повністю розрядити Tesla?
360ua.news
2025-07-04T17:03:25Z
Форд заявляє, що приховані записи викривають порушення у справі про 2,5 мільярда за перекидання авто
Топ Жир
2025-07-04T16:48:31Z
Від авіакатастрофи Браянта до Жоти, який згорів живцем: найжахливіші трагедії в історії спорту
24tv
2025-07-05T02:09:15Z
Бразильський клуб сенсаційно вийшов у півфінал Клубного чемпіонату світу-2025
ZN UA
2025-07-04T21:45:04Z
Арсенал через журналіста BBC виступив із заявою щодо серйозних звинувачень Парті у зґвалтуванні
Football.ua
2025-07-04T21:42:38Z
ПСЖ — Баварія: цікаві варіанти ставок на поєдинок Клубного чемпіонату світу
Football.ua
2025-07-04T21:39:46Z
Туран — про перший матч на чолі Шахтаря: Хлопці приємно здивували, побачене дуже обнадіює
Football.ua
2025-07-04T21:25:02Z
"Флуміненсе" обіграв "Аль-Хіляль" і вийшов до 1/2 фіналу клубного ЧС-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-07-04T21:12:10Z
Флуміненсе вибив Аль-Хіляль на шляху до півфіналу КЧС-2025
Football.ua
2025-07-04T21:09:15Z
Швеція обіграла Данію на футбольному Євро-2025 серед жінок
УкраинФорм
2025-07-04T20:57:37Z
Кайл Вокер на порозі переходу в Бернлі
Football.ua
2025-07-04T20:54:21Z
Магнітна буря 5 липня: яка буде її активність
TSN
2025-07-05T04:03:38Z
Європейські геймери зібрали мільйон підписів із вимогою «зупинити знищення відеоігор»
InternetUA
2025-07-05T04:03:13Z
Продюсер Xbox порадив звільненим працівникам спілкуватися з ШІ
InternetUA
2025-07-05T03:01:08Z
Hubble показав кольорове скупчення зірок у Чумацькому шляху
УкраинФорм
2025-07-05T02:21:29Z
Насолоджується літом: кадри відпочинку золотистого ретривера змусили позаздрити користувачів
Фокус
2025-07-05T01:42:45Z
IT-інженер продав доступи хакерам в одній з найбільших кібератак Бразилії
InternetUA
2025-07-04T23:03:15Z
Чому зникає мобільний інтернет і як це виправити: головні причини та рішення
InternetUA
2025-07-04T20:04:54Z
Планети гойдаються, як коники на каруселі: дивовижне відкриття астрономів
TSN
2025-07-04T19:36:06Z
Не російська чи американська: яка пісня вперше зазвучала у космосі
GlavRed
2025-07-04T19:27:57Z