MY.UAНовости
"Плакали все, даже я", - инициатор проекта Кристина Храновская о выставке дневников украинских детей в Амстердаме
"Плакали все, даже я", - инициатор проекта Кристина Храновская о выставке дневников украинских детей в Амстердаме

"Плакали все, даже я", - инициатор проекта Кристина Храновская о выставке дневников украинских детей в Амстердаме

В Амстердаме в музее Анны Франк проходит выставка «Дневники войны: Неуслышанные голоса украинских детей»”: рисунки и записи 14 украинских подростков 9 - 17 лет о их жизни с момента начала полномасштабного вторжения. Они пережили обстрелы, голод, смерть близких, оккупацию, но сохранили возможность мечтать.

О том, как появился этот проект, как сейчас живут авторы этих дневников и какой резонанс произвела выставка, KP.UA рассказала инициатор проекта Кристина Храновская.

“Голоса детей должны быть услышаны”

Кристина Храновская. Фото: Фейсбук

- Кристина, как получилось, что вы взялись за этот крайне тяжелый эмоционально проект?

- Я - мама четырех детей и, как никто другой, знаю, что дети пережили с начала полномасштабного вторжения. Они спрашивали: почему нас бомбят, зачем мы уезжаем, почему живем без папы? Все это давалось нелегко.

Когда мне на глаза попался первый детский дневник о войне, поняла: этот материал не должен оставаться только на бумаге. Здесь и страх, и боль, и страдания глазами детей. Голоса детей должны быть услышаны. Обратилась в агентство Ford - они помогли мне организовать выставку.

Сегодня далеко не все дети ведут дневники. Кто-то рисует, записывает видео, но в большинстве случаев они боятся, стесняются, пугаются…

Поэтому еще одна мотивация сделать проект – дать возможность детям высказаться. Сейчас мы занимаемся интернет-страницей. Поделиться своими историями (анонимно или нет) можно будет на нашей платформе, чтобы мир знал, что наши дети переживают каждый день.

- Вы помните, как появилась идея обнародовать эти дневники?

- После полномасштабного вторжения я пребывала в депрессии и пересматривала фильмы о войне. На глаза попался фильм об Анне Франк. И поняла: когда видишь, читаешь такой дневник, оно раз - и срабатывает! Так появилась идея показать наши дневники в Музее Анны Франк. Решила, вместо того чтобы плакать, раздражаться и жалеть себя, направить энергию в конструктивное русло.

Весь мир знает историю маленькой еврейской девочки в нацистской оккупации. Анна Франк вела свой дневник, пряталась в шкафу… Девочка погибла в концлагере за пару месяцев до победы. Поэтому, где разместить эту выставку, вопроса не возникало.

Я полетела в Амстердам, в музей Анны Франк. До встречи с ним еще не осознавала масштаб всей истории, не знала, что это музей частный. Увидела, насколько там плотно размещены экспозиции. У них просто нет места на то количество историй, которые мы хотели показать.

Однако музей отнесся к нашей идее с участием и предложил мэрию Амстердама: там площадка большая. В итоге, мы показали 14 живых подлинных историй, написанных детьми. А в Музее Анны Франк мы организовали воркшоп для детей, бывших в оккупации, для детей, писавших дневники, для детей мигрантов, которые из-за войны живут сейчас в Амстердаме. Известная художница Алевтина Кахидзе рисовала с детьми карту - от прошлого к светлому будущему.

Кстати, Амстердам находится всего в 70 километрах от Гааги, это хаб справедливости для всех, кто пострадал от военной агрессии и других международных преступлений. Мы все ждем скорейшего суда над преступниками.

Письменные, фото и аудио свидетельства войны глазами украинских детей. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

 


Отрывок из дневника 13-летней Алины Первуниной, Херсонская область

18.03.2022

Я не хочу жити. Навіщо таке життя без тата та я ще незграбна дитина, яка сама нічого не може зробити та напевно це моє покарання, напевно, що я не змовчала, а позвонила татові не перетерпіла, якщо б я не зателефонувала татові, то все було добре всі були живі.

18.03.2022 20:36

Я ненавижу себя, почему я такая без помічна. чому всі діти грають бігають, а я на лавці сижу, я така дурна і взагалі на що я розраховую, я такою буду завжди. Відкрий лист наш я зрозумію і дам собі всі відповіді на свої запитання.

25.03.2022

Тато я сильно за тобою сумую,, я не бачу далі життя без тебя я не можу повірити що тебе нема. Я дуже надіюсь що ти в раю

Я сильно тебе люблю.

2.06.2023

Тато мама знайшла гроші і ставе тобі паметнік Я впевнена він в тебе буде найкращій люблю тебе Татко.


 

Алена Загреба документировала в фотографиях все, что происходило с Мариуполем. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

Эти дети голодали, пережили окупацию, гибель близких

- Кто-то из детей - авторов дневников поехал на выставку в Амстердам??

В Амстердам на выставку приехал Коля Костенко, переживший трагедию Мариуполя. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

- Был Коля Костенко из Мариуполя. Мальчик провел первые 20 дней в жесткой оккупации. Сейчас он живет в Ивано-Франковской области вместе с мамой. Его картинки были представлены на выставке, мы просили его выступить. Несмотря на то, что тяжелые события происходили 1,5 года назад, он все еще напряжен, много молчит. Видно, что ему сложно с людьми.

- Из каких еще регионов детки, истории которых представлены? И в безопасности ли они сейчас?

– Мариуполь, Херсон, Харьков, Одесса... У нас есть не только дети, которые были в оккупации, но и дети, которые без оккупации пережили потерю родителей, сирены, тревоги. Половина из них покинула Украину. Кто-то переехал в более безопасные места, кто-то остался в своем городе.

Одна девочка отдала телефон своего отца, который погиб, жетон своего папы, другая - шапку, с которой переходила границу после оккупации Ирпеня. Материалов и свидетельств очень много.

- А как вы выбирали участников проекта?

- Помог Фонд «Голоса детей», который имеет доступ к детям в оккупации. Наша задача была найти ребят, которые собственноручно написали дневники, нарисовали картинки, сняли видео. Важно было их увидеть, чтобы понимать: дневники достоверны, эти дети существуют.

И мы нашли 14 душещипательных трудных историй, написанных реальными детьми. Одни голодали, кто-то переживал, что у родителей на теле не заживали раны, у кого-то бабушка с дедушкой погибли на глазах.

 


Отрывки из дневника 10-летнего Егора Кравцова, Мариуполь

Война

З ВС: Я хорошо поспал, проснулся, улыбнулся, встал и почитал до 25 ст.

Еще у меня умер дедушка 26:(

 У меня рана на спине, выдрана кожа сестре, ранение головы, маме выдрано мясо на руке и дырка в ноге.

Мне 8 лет, сестре 15 лет, маме 38 лет. Надо делать перевязку. Мама первая, я второй, третья сестра.

4 ПН: Я проснулся, ну как вчера улыбнулся итд. Бабуля пошла за водой, вернулась кстати. У меня скоро день рождения.

И у меня умерло две собаки и бабушка Галя. И любимый город Мариуполь, за это все время начиная за это все время начиная с 24 ЧТ

Хороший этап

12 ВС: Мы выехали из Мариуполя через Бердянск, Запорожье и в Киев на поезде. Было страшно потому что первый раз я выбрал место на втором этаже. Мы были самый последний вагон.


 

Ведущая Катя Осадчая.Фото: предоставлено Кристиной Храновской

"Мир забывает, что у нас каждый день война"

- Кто приходит на выставку и как вы планируете дальше напоминать миру о том, что в этой войне страдают и дети?

- На открытии были послы Украины, США, Боснии и Герцеговины, Японии, Литвы, временно поверенная в делах Хорватии, заместитель посла Казахстана.

После окончания (после 24 августа. - Ред.) наша выставка поедет в Украину. Там мы проведем круглый стол с ЮНИСЕФом, уже договорились с музеем. Затем выставка поедет в семь столиц Европы и в Америку.

 Мир живет в своем экологичном пузыре и не соприкасается с той жизнью, которой живем мы. Мир начинает забывать, что у нас каждый день идет война. Это еще один фактор, который заставил меня не останавливаться. Это своего рода информационная борьба.

Мы в Украине верим, что все о нас думают и переживают, но когда приезжаешь в Европу, понимаешь, что это совершенно не так.

- Как посетители выставки реагировали на эти детские документальные свидетельства?

- Плакали. Все плакали, даже я.

Ведущей у нас была Екатерина Осадчая, был главный дирижер Амстердамской оперы. Они зачитывали дневники на английском и украинском языках - люди плакали. Это плохо, но в то же время радостно.

У нас есть все оцифрованные дневники на русском, украинском и английском языках. Пройдя по QR-коду, зрители могли перелистывать страницы дневника, смотреть видео. Это очень трогательные, болезненные истории.

 


Отрывок из дневника 14-летней Марии Зайцевой, Ирпень:

Ніколи в житті я не забуду той жахливий день 24.02.2022. Мама не разбудила мене, щоб я пішла до школи, а прокинувшись мені сказали, що почалась війна! Ми бачили, як у вікні пролетіла ракета, було гучно, літали літаки. Тато зателефонував мені зранку, ми домовились бути на зв'язку. 25.02.2023 я бачилась з ним (востаннє). Коли вони з бабусею хотіли виїхати з міста він телефонував мені, почулися вибухи. Тато сказав, що передзвонить. Я чекала дзвонила, але він не відповідав. Мені було невідомо, що з ним сталося. Ми 9 днів сиділи в підвалі, було дуже страшно, думали, що всі загинемо. Коли наважилися виїхати з міста, нас евакуювали. Тато не відповідав. Лише восени я дізналась від мами, що він ще тоді 25 лютого загинув разом з бабусею. Згодом від обстрілу також загинув мій дідусь, батько мами.


 

По словам Кристины, посетители выставки были глубоко поражены увиденным. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

“Мы должны показать миру, что мы не просто плачем, но работаем, что-то делаем”

- Вам пришлось общаться с травмированными детьми, это крайне ювелирная, с психологической точки зрения, работа. Как ребята держались на интервью? Пришлось ли прибегать к помощи психолога?

- Вообще мы работали с психологами, они составили нам анкету с вопросами. Мы понимали: все дети травмированы, нельзя подходить к ним нахрапом.

Держались они по-разному. Была одна взрослая девочка, ее папа, военный, погиб в 2015 году. Она отвечала холодно, четко. Мама согласилась, чтобы мы взяли интервью у дочери, но, говорит, дочка никогда об этой истории не рассказывает. Так что одни плакали, другие вели себя холодно, кто-то перескакивал с темы на тему. Но у нас была договоренность: дети могут менять тему, никто интервью брать силой не будет.

- Что больше всего впечатлило вас в детских дневниках?

- Пугает, что дети 10, 12, 14 лет, вместо того чтобы писать, как я рад, что окончил школу или поцеловался в первый раз, детскими словами описывают ужасы войны.

Казалось бы, XXI век, война, история уже забыты, но нет - мы снова наступили на те же грабли.

- Как вам удавалось держаться, читая детские свидетельства российских преступлений, общаясь и слушая недетские истории из детских уст?

- Вы знаете, только потому и удается держаться. Хуже было бы сидеть дома, жалеть себя и причитать: ой-йой, как все плохо, мы оставили дом… Нет, у нас не все плохо. Мы должны объединяться, идти дальше, работать. Мы должны показать миру, что мы не просто плачем, но работаем, что-то делаем. Мы не беженцы - мы сильные, адекватные, интеллигентные украинцы. И так мы себя ведем в мире.

 


Отрывок из дневника 15-летней Виолетты Горбачевой, Новая Каховка

Як пройшов мій рік?

Колись нам у школі задавали твір на тему “Як я провів своє літо?” Ми розповідали про всі ті веселі спогади та нових друзів. Нам не подобалося життя тим, що канікули такі маленькі. Я б хотіла залишити на папері мої спогади за цей рік - лютий 2022 - лютий 2023. Багато речей ще зміниться у житті, тому треба пам’ятати свою історію.

24.02. 2022 _ 4:50

Я прокинулася від того, що мій дім похитнувся. Я майже, не впала з ліжка, тому одразу встала з нього. “Війна» - перша думка. Навіть мені сумно від того, що я одразу все зрозуміла. Вже місяць були розмови про вірогідність вторгнення російських військ, але я не вірила. Бо вірила у цивілізацію. Я помилялася, вона є не всюди. Я почала шукати батьків по нашій квартирі, щоб спитати що робити. Вони відкрили вікно на кухні, щоб хоч побачити щось. Відчули як вібрує повітря. Я пішла будити старшу сестру, але через шок я бігла. Вибухи продовжувалися. Я вважала, що бомби падають з літаків і що у будь-який момент може впасти на наш будинок. Ми відкрили штори у нашій кімнаті та я просто застигла на місці. До того моменту ми ще не були впевнені, чи то дійсно були вибухи. Тепер це було точно. На жаль. Цей вогняний дим, ніби над моєю школою у п’яти хвилинах ходьби. Ми сиділи так дві години, не розуміючи, що буде далі.

355 день війни

Не вірю, що я це пишу. За 10 днів буде рік страху, болю, несправедливості. Моєю захисною реакцією є усмішка. Росіяни брехуни та вбивці. Я не плачу, а веселю близьких. Я вистою все. Українці сильні та єдині. Світ нас чує. Я в чужому місці вже більше ніж пів року. Це факти, які ще рік тому я не підозрювала знайти у своїх думках.

Що вони з тобою зробили? Саме це питання у мене, коли я бачу фотографії свого рідного розбомбленого міста. Моя рідна Нова Каховко. Я не можу думати про тебе і не плакати. Одна думка про те, що у мене забрали мою історію, 13 років мого життя, розриває мені душу. Усі ті місця, люди… Їх більше немає. І чому тільки у такі часи ми реально починаємо цінувати усі ті елементарні речі? Сім’я та цілі - усе, що в мене залишилося. Ніколи не погасне мій вогонь, любов до творчості, світу. Але 13 років стали суцільними спогадами, фотографіями.

Але ми маємо майбутнє. І за нього будемо боротися. Ми не будемо мовчати, наш крик почують всі! Ми можемо змінити світ, я це зрозуміла за цей рік. Усе в наших руках, маленькі кроки - великі дистанції: 30 мільйонів 680 тисяч моментів. Вони позаду. Але скільки ще попереду. Хочу, щоб люди жили зараз, у миті. Це все що ми маємо. Нам невідомо завтра, вчора не повернеться, Це те, щоб ми точно зрозуміли. Якою мовою ми б не говорили, кажіть “Дякую», “Я тебе люблю», «Я зможу». Бо це правда.

Виолетта нарисовала семейный портрет по фотографии. Они изображены все вместе, но на самом деле война раскидала их по разным уголкам. Фото: предоставлено Кристиной Храновской

 

Теги по теме
ДітиНідерланди
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Мінус ще понад 1000 окупантів і сотні одиниць техніки: втрати ворога на 24 квітня
24tv
2025-04-24T05:12:02Z
РФ вивела в Чорне море 11 кораблів: скільки Калібрів на бортах
Факти ICTV
2025-04-24T04:48:42Z
Яке церковне свято у четвер, 24 квітня: чому сьогодні не можна запрошувати додому незнайомців
24tv
2025-04-24T04:03:34Z
Грошова допомога для пенсіонерів в Харкові: хто гарантовано отримає виплати
Политека
2025-04-24T04:01:06Z
РФ запустила другу хвилю ракет: Ту-95 виконали маневри, з моря летять "Калібри"
GlavRed
2025-04-24T03:27:05Z
Зміни до статті 276 КУпАП: журналістка розповіла про нові правила
Политека
2025-04-24T03:19:46Z
Ваша доля буде щасливою: як правильно прожити цей день
Gazeta UA
2025-04-24T03:00:47Z
Яке свято 24 квітня та кого заборонено пускати в дім
Факти ICTV
2025-04-24T03:00:38Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Politico: в адміністрації Трампа протистоять планам Віткоффа зняти енергетичні санкції з Росії
Европейская правда
2025-04-24T05:13:28Z
Щомісяця за будь-якої погоди: як «Соняшникова спільнота» з Каліфорнії бореться за порятунок в'язнів Кремля
Комсомольская правда
2025-04-24T05:07:00Z
Україна потрапила у справжній цугцванг, залишилося лише два сценарії
GlavRed
2025-04-24T05:03:26Z
"Із Зеленським — складніше": Росія "готова" припинити війну в Україні, — Трамп
Фокус
2025-04-24T05:00:31Z
Росія вдарила по Харкову, Павлограду і Запоріжжю
Лига
2025-04-24T04:21:45Z
Бійка в Білому домі: Маск і Бессент зчепилися через податкову
Gazeta UA
2025-04-24T04:01:57Z
Триває гра “хто зірве перемир’я”: що відбувається насправді
GlavRed
2025-04-24T03:27:30Z
Росія атакувала Україну «шахедами» та ракетами: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T02:51:18Z
Дослідження показало, що солодкі напої прискорюють випадіння волосся
24tv
2025-04-24T03:54:30Z
Штучний інтелект від Microsoft допомагає лікарям у всьому світі
InternetUA
2025-04-24T02:01:03Z
Безоплатна стоматологія для військових: як працює програма та хто має право на послуги
Хвиля
2025-04-24T01:15:45Z
Нанопластик із води та їжі може привести до інсульту
Telegraf
2025-04-23T21:21:19Z
Троянда стане королевою саду: чим її треба підживити за місяць
24tv
2025-04-23T20:09:56Z
На 15% знижує ризики деменції: фактор, який варто взяти під контроль
24tv
2025-04-23T19:21:15Z
100 кг за 382 дні: історія найдовшого голодування в історії медицини
Знай
2025-04-23T17:51:54Z
Що приховує запаморочення: від стресу до серйозних хвороб
24tv
2025-04-23T17:51:23Z
Ви могли цього не знати: що не можна робити у свій день народження
24tv
2025-04-23T16:48:03Z
Журналіст Макаров уперше зʼявився на публіці після тяжкого поранення
ZN UA
2025-04-24T03:31:49Z
36-річна Кендіс Свейнпоул знялась повністю гола на дереві
Gazeta UA
2025-04-24T01:15:19Z
Сивина, зморшки і ні краплі косметики: весняна Сальма Хаєк зачарувала свіжими фото
GlavRed
2025-04-23T23:27:18Z
"Мене там грохнуть": брехлива путіністка Симоньян зібралася в Україну
GlavRed
2025-04-23T20:45:44Z
Леся Нікітюк показалася в купальнику на тлі чуток про вагітність
GlavRed
2025-04-23T20:27:20Z
Тарас Цимбалюк відреагував на чутки про вагітність від нього СолоХи
Фокус
2025-04-23T20:00:20Z
Комедія з Тарасом Цимбалюком знову в лідерах: 10 найпопулярніших фільмів на Netflix
24tv
2025-04-23T19:54:02Z
YUNA роздала нагороди - більшість переможців на премію на прийшли
Комсомольская правда
2025-04-23T19:34:37Z
Цимбалюк відреагував на чутки про роман із відомою співачкою та можливе батьківство
GlavRed
2025-04-23T19:27:22Z
У Києві з-під руїн чути телефонні дзвінки, шукають двох дітей, - Клименко
Комсомольская правда
2025-04-24T05:03:52Z
У Києві з-під руїн дзвонять телефони. Наслідки від атаки РФ є в дев'яти регіонах – фото
Лига
2025-04-24T05:00:07Z
Під час нічної атаки пошкоджено колію, залізничники отримали поранення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T04:45:23Z
Нічна атака на столицю: дев’ятеро загиблих, понад 60 поранених
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T04:40:21Z
Дуже багато людей померло, яких я знала, — мешканка Святошинського району Києва
24tv
2025-04-24T04:33:32Z
Пошкоджені багатоповерхівки, магазини та авто: наслідки атаки на Київщину
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T04:30:42Z
Станом на 6 годину ранку в Києві 9 людей загинули, 63 постраждали
Украина Криминальная
2025-04-24T04:24:41Z
У зруйнованому будинку в Києві могла загинути ціла родина: тривають пошуки матері та старшої дитини
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T04:18:14Z
Масованим повітряним ударом по Києву росіяни вбили та поранили велику кількість людей, у ДСНС показали наслідки нападу
ZN UA
2025-04-24T03:57:53Z
ПриватБанк запустив унікальний сервіс для ОСББ: як отримати "Теплі кредити"
Хвиля
2025-04-24T05:06:07Z
Ціна пішла вгору: в Україні подорожчав один з овочів борщового набору
ZN UA
2025-04-24T05:03:15Z
Тарифи на електроенергію в Одесі та області: як зміняться ціни в травні 2025 року
Политека
2025-04-24T05:01:02Z
Великим сироварам України загрожує зупинка до кінця 2025 року
AgroPortal
2025-04-24T05:00:10Z
Подорожчання бензину в Дніпрі: яких цін чекати у травні 2025 року
Политека
2025-04-24T04:31:10Z
Нацбанк оновив курс: скільки коштує валюта
Gazeta UA
2025-04-24T04:18:59Z
З 1 травня на АЗС у бензин додаватимуть спирт: як уникнути проблем
Комсомольская правда
2025-04-24T04:03:44Z
На будівництві для маріупольців фірма з турецьким "корінням" і 7 співробітниками заробила десятки мільйонів й отримає ще
Telegraf
2025-04-24T04:00:38Z
Майже 104 гривні за кіло: скільки коштують картопля, капуста, цибуля та морква наприкінці квітня
Хвиля
2025-04-24T03:06:58Z
Яка висота паркану між сусідніми ділянками є дозволеною
24tv
2025-04-24T05:03:38Z
Якою буде погода у травні: чи можуть вдарити заморозки
24tv
2025-04-24T05:03:18Z
Карта бойових дій на 24 квітня 2025 – ситуація на фронті
Факти ICTV
2025-04-24T04:58:05Z
Запоріжжя під ударом дронів: що відомо про нічну атаку на місто
Telegraf
2025-04-24T04:42:08Z
Харків під атакою Калібрів та дронів: є двоє поранених
Факти ICTV
2025-04-24T04:33:39Z
Машиніст, який "зливав" росіянам маршрути руху ешелонів ЗСУ, отримав 15 років
InternetUA
2025-04-24T04:31:50Z
Масована ракетна атака на Україну: Київ під нищівним обстрілом, десятки постраждалих, загиблі в кількох містах
Знай
2025-04-24T04:12:11Z
Дощі з грозами та +35 на термометрі: синоптик Діденко попередила про погодні примхи
Хвиля
2025-04-24T04:00:32Z
В Україні мінлива хмарність: погода на 24 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T03:54:59Z
Про нього знають лише досвідчені кулінари: соус з 2 інгредієнтів для мʼяса, риби та салатів
24tv
2025-04-24T04:03:26Z
Постільна білизна стане м’якшою та зручнішою: що потрібно покласти в пралку
GlavRed
2025-04-24T03:27:54Z
І на вечерю, й до святкового столу: такий салат з креветками виходить ситним та соковитим
Telegraf
2025-04-24T03:18:17Z
Три способи щеплення вишні, які працюють навіть у новачків
Gazeta UA
2025-04-24T00:00:19Z
Будуть рости на очах: чим треба підживити вазони
24tv
2025-04-23T22:12:12Z
Чи можна садити декоративну вербу біля будинку: це треба знати
24tv
2025-04-23T21:36:05Z
Щоб не зашкодити сну та здоровʼю: що варто їсти на ніч
24tv
2025-04-23T21:00:57Z
Найсуворіший готель у світі: у вас заберуть телефон і заборонять розмовляти
24tv
2025-04-23T20:39:52Z
Місячний гороскоп на 24 квітня: як притягнути до себе гармонію та достаток
GlavRed
2025-04-23T20:27:50Z
Анчелотті: Метою було набрати три очки, і ми досягли цього
Football.ua
2025-04-24T05:01:46Z
Артета: Розчаруючий результат та гра проти Крістал Пелес
Football.ua
2025-04-24T04:31:22Z
Хетафе — Реал 0:1 Відео гола та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-04-24T04:16:04Z
Гюлер приніс Реалу мінімальну перемогу над Хетафе
Football.ua
2025-04-23T23:00:28Z
Пушич: Трофеї — це важливо, але без впізнаваної гри вони нічого не варті
Football.ua
2025-04-23T21:43:18Z
Мілан розгромив Інтер й вийшов у фінал Кубка Італії
Football.ua
2025-04-23T21:39:57Z
Зірка "Гри престолів" зганьбився візитом до РФ - деталі
GlavRed
2025-04-23T21:27:39Z
Бенфіка без Трубіна у заявці вдруге розгромила Тірсенсе на шляху до фіналу Кубка Португалії
Football.ua
2025-04-23T21:13:52Z
Крістал Пелес відібрав очки в Арсеналу без Зінченка, але все ще не зробив Ліверпуль чемпіоном
Football.ua
2025-04-23T21:10:41Z
Samsung готує потрійний складаний смартфон: відомі перші характеристики
InternetUA
2025-04-24T05:01:19Z
Огляд ігрового монітора 2E Gaming G3424B: широкий формат без удару по гаманцю
ITC
2025-04-24T04:43:16Z
У Франції понад 200 ЗМІ позиваються до Meta
InternetUA
2025-04-24T04:22:22Z
Розробники Samsung працюють над One UI 8.5 для Galaxy S26
InternetUA
2025-04-24T04:06:45Z
Український розробник технологій автономного управління БПЛА Norda Dynamics залучив $150 тис
InternetUA
2025-04-24T04:01:18Z
Дорого, чи надто небезпечно: чому зараз не літають на Місяць
GlavRed
2025-04-24T03:27:22Z
Вчені назвали 6 снів найпоширеніших снів та розкрили їх справжнє значення
GlavRed
2025-04-24T03:27:09Z
Apple запатентувала нову клавіатуру для MacBook
InternetUA
2025-04-24T01:01:13Z
Instagram запустив додаток для редагування відео
InternetUA
2025-04-23T23:01:34Z
Tesla втратила 71% прибутку: найгірший квартал за два роки
24tv
2025-04-24T05:12:32Z
Водіїв почали штрафувати через колеса на авто: кого можуть позбавити прав
Хвиля
2025-04-24T04:39:33Z
Не впізнати: такими будуть нові автомобілі BMW
ЗаРулем
2025-04-24T04:27:56Z
Конкурс дизайну Mustang від Ford в Китаї виходить за рамки звичайних стандартів
Топ Жир
2025-04-24T01:30:02Z
Фарба для автомобілів Mercedes, яка працює на сонячній енергії, може забезпечити електрокари тисячами миль пробігу щороку
Топ Жир
2025-04-24T00:45:08Z
Не лише для краси: навіщо встановлюють на авто по дві вихлопні труби
GlavRed
2025-04-24T00:27:13Z
Nissan не підвищує ціни до червня, але готуйтеся оплачувати
Топ Жир
2025-04-24T00:15:50Z
Нова модель CLA L від China більша за С-клас
Топ Жир
2025-04-23T23:30:08Z
Walmart посилює контроль за довгостроковими паркувальниками штрафами та евакуацією
Топ Жир
2025-04-23T22:45:39Z