MY.UAНовини
Режисерка й військова Аліса Коваленко: «Моїм наступним проєктом буде фільм-реквієм»
Режисерка й військова Аліса Коваленко: «Моїм наступним проєктом буде фільм-реквієм»

Режисерка й військова Аліса Коваленко: «Моїм наступним проєктом буде фільм-реквієм»

Стрічка «Ми не згаснемо», авторка якого стала українською фіналісткою Академії (Оскар) на Gold Fellowship for Women 2023, — у Національній конкурсній програмі Одеського кінофестивалю.

Одеський міжнародний кінофестиваль триває цього року в Чернівцях з 19 по 26 серпня. У Національній конкурсній програмі ОМКФ бере участь стрічка Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» (We Will Not Fade Away). Дата показу цього неголосного й водночас пронизливого фільму символічна — 24 серпня, у день Незалежності України.

Робота над картиною розпочалася у 2019 році, а закінчено її було вже після 24 лютого 2022-го. Герої фільму — підлітки, які живуть на Донбасі під час війни, мріють про свободу та готуються до яскравої пригоди у своєму житті — сходження на Гімалаї.

Світова прем'єра стрічки відбулася на Берлінале-2023, потім були ризький «Артдокфест, Thessaloniki Documentary Festival у Греції, швейцарський International Film Festival and Forum on Human Rights — FIFDH, Luxembourg City Film Festival, кінофестивалі в Чехії, Австрії, Німеччині, довгоочікувана прем'єра в Києві. Було визнання та призи.

А днями фільм «Ми не згаснемо» відкрив конкурсну документальну програму на Sarajevo Film Festival у Боснії та Герцеговині. «Показ був чудовий, — написала Аліса Коваленко у соцмережах, — зворушливий і чуйний. Цей фестиваль, це місто, його атмосфера є особливими для мене. Тут відчувається важке минуле — війна: нестерпно сумні історії ховаються за гарними гірськими краєвидами, отвори від куль на багатьох будинках, плями червоної фарби на асфальті, де загинули люди... І я багато думаю про нашу пам'ять, скільки болючих спогадів буде у нас — страшно уявити...».

— Алісо, наскільки я знаю, початковою ідеєю стрічки «Ми не згаснемо» був фільм-портрет відомого українського спортивного журналіста та невтомного мандрівника Валентина Щербачова. Як і коли змінився задум?

— Коли продюсер Олексій Кобелєв розповів мені про свою ідею зняти фільм про Валентина Щербачова, я відмовилася, сказала, що мене не цікавлять фільми-портрети — я займаюся винятково авторським кіно. Знімаю тільки те, про що хочу розповісти особисто, що відчуваю. Але Олексій попросив мене просто поспілкуватися з Валентином без жодних зобов'язань. Тоді ми таки зустрілися — і Валентин поділився зі мною думками про реабілітаційний проєкт для дітей Донбасу, які з 2014 року живуть у прифронтовій зоні та для котрих сходження на Гімалаї може стати своєрідною пригодотерапією (для самого Щербачова та експедиція мала стати 49-ю!). Ідея видалася мені прекрасною.

— У фільмі п'ять героїв — Андрій, Руслан, Ілля, Ліза та Лера. За яким принципом ви відібрали саме їх?

— Валентин багато розповідав про проєкт на радіо, телебаченні, був оголошений конкурс, тож діти могли писати листи Валентину, розказувати про себе, про те, чому хочуть взяти участь у проєкті. Потім ми разом їздили на Донеччину, спілкувалися з директорами шкіл, зустрічалися з багатьма дітьми. На основі листів і нашої подорожі Валентин відібрав кандидатів у експедицію. Остаточно ми затверджували їх разом — і наші думки практично збігалися. Я сама родом із Запоріжжя, знаю цей регіон, тому  добре розуміла мотивацію підлітків.

— Притирання при ближчому знайомстві з героями було складним?

— Ні, труднощів, по суті, не виникало — з кимось одразу було легко спілкуватися, хтось (Руслан, наприклад) відкривався складніше, був сором'язливий, невпевнений у собі, переживав, як виглядає, що говорить… Руслан навіть зізнався мені, що написав листа в надії позбутися внутрішнього затиску, знайти нових друзів. Він хотів узяти участь у проєкті, щоб відкрити самого себе — для себе ж. Лера спочатку також була дещо сором’язливою, а потім просто розквітла, наче квіточка. Після початку війни, коли вона опинилася в окупації, ми з нею листувалися — вони з подружкою вирішили, що виїжджатимуть, усе спланували, а це було неймовірно складно та небезпечно. Я навіть повірити не могла, що Лера самостійно зважилася на такий крок. Думаю, вона стала більш упевненою у собі після всіх пригод, що сталися з нами під час зйомок. Ліза іноді протестувала, траплялись якісь непрості моменти, але не критичні, до того ж у неї взагалі бунтівний характер. З Лізою з самого початку було ясно: вона — борець. Від неї виходила сильна енергія, вона бажала розвиватися, пізнавати та робити щось нове. Ілля був від початку дуже відкритий, чутливий. А з Андрієм взагалі було дуже легко. Він познайомив мене з усіма своїми друзями. Ми багато часу проводили разом, смажили шашлики, їздили на мотоциклах — і всі досить швидко переходили на «ти». Не сприймали мене як дорослу людину — просто як друга. Для мене в документальному кіно дуже важливо, коли твої герої ставляться до тебе не як до дорослої тітки, яка приїхала звідкись, а як до близької людини. Важливо стати частиною їхнього світу,  а не зовнішнім спостерігачем. Упевнена,  що більше часу ти проводиш з героями, то більше в тебе шансів встановити з ними емоційний контакт. Складність нашого проєкту була, мабуть, лише в тому, що героїв п'ятеро — кожного хотілося розкрити, і, по суті, виходило, що ти робиш не один, а п'ять фільмів. Розповідаєш п'ять історій. Однак це були чудові моменти життя.

— 24 лютого 2022 року ви опинилися на Донбасі. Це сталося випадково чи було обміркованим рішенням?

— Ми зі звукорежисером Марією Нестеренко планували поїздку заздалегідь, потрібно було записати атмосферу, тому що багато епізодів я знімала як оператор, і Маша постійно лаяла мене: «Ви, документалісти, ніколи не думаєте про звук, адже це дуже важливо!» Чесно кажучи, я не вірила, що розпочнеться повномасштабна війна, хоч і розуміла, звісно, що ситуація погана. 24 лютого прокинулася о п'ятій ранку, мені зателефонувала мама, вони з моїм сином перебували у Києві. Вже було чутно вибухи, мама плакала, не знала, що робити… Тоді я, як і всі ми, опинилася в іншій реальності. Ми їхали в одному купе з прикордонником, який із Лисичанська мав  рушити на нульовий блокпост. Йому також дзвонили батьки… Ми сиділи цілковито загублені, читали новини, відповідали на дзвінки. А телефонувати почали всі — батьки героїв фільму, колеги, друзі. Мене зустріли Андрій і його тато на машині, вже був величезний затор, люди намагалися виїхати з Донеччини. Вулиці порожні, БТРи, танки… Ми поїхали додому до родини Андрія, до Золотого-4, яке розташоване фактично на лінії фронту, там я провела кілька перших днів. І вже тоді відчула, наскільки реальність сильніша за кіно. Не могла нічого знімати, кілька мікроепізодів хіба що… Ми цілодобово читали новини, переживали все це, плакали разом — то були дуже тяжкі моменти. І тоді я зрозуміла, що маю щось робити, бути корисною, бо кіно — довгострокова перспектива, а діяти необхідно тут і зараз.

Спочатку вирішила: треба допомогти героям і їхнім рідним з евакуацією, але родини Андрія та Руслана відмовилися їхати, сказавши, що все буде гаразд, що оборона ЗСУ витримає. Звісно, для них це не було так само як для киян, наприклад, бо вони 8 років провели поруч із лінією фронту, не було такого самого відчуття небезпеки. Потім я зателефонувала Лізі (вона навчалася в Харкові, в художній академії, місто постійно бомбили, студенти сиділи в бомбосховищі гуртожитку), її батькам і поїхала до Харкова. Місто було абсолютно порожнім — скрізь згорілі машини, постійні вибухи, прильоти… Ми разом із моїм другом Пітером, бельгійським режисером, забрали Лізу, привезли на польський кордон, звідки наш інший бельгійський друг перевіз її до Бельгії. Зараз Ліза живе та навчається в Генті, в Королівській академії образотворчих мистецтв (KASK).

А потім я попрощалася з мамою, з сином і поїхала на фронт.

— Алісо, ви — молода тендітна жінка, у вас багато зобов'язань — ще зовсім невелика дитина, сім'я, мама… Однак ви приймаєте таке відповідальне та небезпечне для життя рішення. Як відреагували на нього ваші рідні?

— 2014-го я вже була в цих місцях. Тоді мене всі намагалися чогось навчити — я трохи стріляла з калаша, бачила, як працює артилерія та як взагалі все відбувається на фронті. Ще під час Майдану ми з моєю найкращою подругою та колегою Любою Дураковою (ми навчалися на четвертому курсі в інституті Карпенка-Карого) відчули: необхідно фільмувати події, що відбуваються, має залишитися документ нашого часу. Носили бруківку, готували коктейлі Молотова — і знімали, знімали, знімали... І весь час запитували себе: «Як зберегти дистанцію (і чи можливо її зберегти), якщо ти сам учасник?». Ще сильніші сумніви почали  мене мучити, коли я знімала на фронті добровольців. Адже вони не були мобілізованими або солдатами, які підписали контракт, — шкільні вчителі, айтівці, спортсмени, художники, музиканти, люди звичайних цивільних професій, багато хто взагалі без військового досвіду. Але кожен із них прийняв усвідомлене рішення піти на фронт захищати Україну. Я теж зрозуміла, що хочу бути учасником, а не спостерігачем із камерою, якщо війна стане «рости». Тому в перші дні повномасштабного вторгнення вже точно знала, що маю робити. Було відчуття: якщо всі ми та кожен окремо докладемо зараз максимум зусиль, то разом із підтримкою Заходу, Америки зупинимо російську  армію. Я пішла у військкомат ще на Донбасі, сказала, що хочу мобілізуватися. «А що ви вмієте робити?», — було питання. «Та всього потроху вмію». «Військовий квиток маєте?» — «Ні». Мені порадили дочекатися другої чи третьої хвилі мобілізації, оскільки військового досвіду я не маю, записали мій телефон. А потім я побачила у фейсбуці, що командир, знайомий мені з 2014 року (найнеймовірніша людина з тих, кого зустрічала на Донбасі)  нещодавно зібрав штурмову роту Української добровольчої армії. Я списалася з ним і поїхала на фронт. Перед тим з'їздила до Ужгорода, де на той час перебували моя мама та чотирирічний син. Вони жили у моєї близької подруги, теж документалістки. Сказала про своє рішення мамі та чоловіку. Їм було складно прийняти його, але оскільки вони знають мій характер, то розуміли, що шансів переконати мене немає.

Ми вирішили, що Тео з мамою поїдуть до Франції (у нас французька родина). Дуже важко було прощатися з сином, він не міг зрозуміти, чому його мама їде на фронт, чому не «інші». Я намагалася пояснити Тео: якщо кожен говоритиме «інші, інші…» — нічого в нас не вийде. Зараз такий час, коли всі мають робити щось корисне для України. Син не відпускав мене, плакав, хапав за ноги, я фактично втекла від нього. Це було жахливо. Потім, на фронті, я намагалася підтримувати із сім'єю максимальний контакт — записувала відеоблоги,  щодня розповідала щось нове. Це непросто, тому що на фронті життя рутинне та монотонне.

— Хто за фахом ваш чоловік?

— Стефан — відомий французький журналіст, репортер однієї з провідних французьких газет Libération. Він також був автором і продюсером кількох проєктів у Франції. Одного разу, коли я розробляла проєкт «Домашні ігри» та не встигала приїхати на підготовчу презентацію перед пітчингом, попросила його замінити мене. Він чудово представив проєкт і всі радили йому стати копродюсером фільму. Так ми почали разом працювати над проєктом. Стефан любить документальне кіно, історію, добре працює з текстами, зі сторітелінгом — це була класна співпраця. Але спільна робота — також певний досвід, вона поглинає весь час і дуже змінює стосунки. Процес створення фільму — це не офісна служба, де відсидів вісім годин і забув про проблеми. Тому ми вирішили, що після завершення проєкту «Ми не згаснемо» на якийсь час зробимо паузу у спільній роботі.

— У мене не виходить із голови ваша фраза з одного інтерв'ю: «Я почала фільмувати хроніку війни, щоб, якщо загину, у сина залишилися спогади про мене…» Ця думка завжди присутня на фронті?

— Звісно, звісно! Ми іноді жартуємо з приводу смерті — неможливо воювати весь час із пафосною та фатальною думкою: «О Боже, ми всі загинемо…» Потрібно навчитися приймати смерть із легкістю та жити з цим розумінням, інакше на фронті просто не витримаєш. Дуже важко психологічно. Я взагалі дізналася, що часто перед складними контрнаступальними операціями, де зазвичай гине найбільша кількість солдатів, усі заздалегідь прощаються з рідними. Перед однією такою операцією я про всяк випадок теж написала заповіт і відправила його своїй подрузі, попросила, щоб вона допомогла зібрати матеріал, який я зняла, скопіювала його собі й потім передала моїй родині. Повісила на неї таку відповідальність.

— Що найважче для жінки на війні?

— Їй треба довести, що вона така ж сильна людина, як і чоловіки, що воюють поруч. Мовляв, якщо ти мужик, ти вже воїн — не має значення, чи ти кволий, чи хворий, чи товстий. А якщо ти дівчина, та ще така худа, як я, то стереотипно виникає питання: «Яка взагалі від неї користь?!». Потрібно дуже багато часу, щоб довести: ти можеш робити на фронті все те ж саме, що й чоловіки. Я ніколи не дозволяла мені допомагати щось носити, було важливо довести, що я впораюся сама. Для цього потрібно було докласти багато зусиль. А коли ти довела, що сильна — до тебе починають ставитись як до рівної: ти — побратим, частина підрозділу, така сама бойова одиниця. Але шлях до цього дуже важкий.

— На фронті є своя лексика?

— Багато матюків! (Сміється). Зі сленгу: «Мішки» чи «ведмеді» — танки, «олівці» — люди. «Два олівці пішли…» — і багато іншого.

— Ви вже розібрали відзнятий на фронті матеріал?

— Він дуже спонтанний, я знімала те, що хотіла зберегти для пам'яті — якісь образи, атмосферу місця, яке було для мене важливим. Якихось батальних сцен там, по суті, немає. Коли повернулася додому, спочатку навіть не стала дивитися матеріал. Потім до мене приїхала подруга Марина Степанська (вона робить проєкт про творців фільмів, які по-різному переживають цей досвід війни, подивитися матеріал, можливо, взяти якісь кадри. Ми сіли дивитися. Дивились-дивились — Марина й каже: «Слухай, та в тебе тут кіно! Іранське, нудне, але неймовірно атмосферне, відчувається ця напруга в очікуванні».

Як зазвичай уявляють війну? Екшн, битви, стрілянина, все вибухає… Але на фронті часто більший відсоток нескінченного очікування, а згодом — бац! — прилетіло тобі на голову й ти помер. Ти можеш навіть не пройти жодних серйозних битв, особливо в піхоті. А я була по суті в піхоті — це найбрудніша робота, і життя піхотинця одне з найменш тривалих. Я хотіла зафіксувати це тяжке очікування, і що вражає — коли дивишся матеріал, ти ніби перебуваєш там… Тоді я вперше подумала, що хочу зробити фільм про цю рутину, про це очікування, що не припиняється, про напругу, стани й атмосферу… Кіно, в якому нібито нічого не відбувається, але насичене цією напругою. Я раптом і сама відчула, що в матеріалі є щось особливе, чого я не бачила в жодному фільмі про війну — рутина фронту, коли годинами вдивляєшся в лінію горизонту, пшеничні поля, дерева, листочки… Слухаєш мурашок, пташок, намагаєшся розрізнити, на якій відстані проїхав танк (я навчилася відрізняти відстані, один кілометр чи два, наприклад), танк це, БТР чи легкова машина… Твій слух у якомусь сенсі стає твоїми очима, особливо вночі. Я написала синопсис, Стефан навіть подав проєкт на IDFA Forum в Амстердамі — це найбільший документальний фестиваль і, відповідно, найбільший ринок документального кіно у Європі. Потрапити туди на пітчинг дуже складно. Я ще навіть не була впевнена, чи робитиму фільм, як раптом мені приходить лист із привітаннями! Пізніше я більше зрозуміла, наскільки важливо зберегти пам’ять про цей досвід, тоді, коли загинув мій командир. Якось у момент обстрілу я йому жартуючи сказала: «Знаєш, нас можна легко замінити, ми найменші військові одиниці, а тебе не заміниш, твій досвід значно цінніший у часи війни. Так що не стій тут на подвір’ї, а йди ховайся в підвал». Найближча для мене людина на фронті, ми з ним багато чого  пройшли, знайомі з 2014 року. Він наші життя цінував більше, ніж своє — і ми його втратили. Це величезна втрата для мене особисто, для всієї України. І для мене важливо зберегти пам'ять про нього, інших хлопців із нашого підрозділу, з якими ми стали близькими друзями, та кого вже немає. Але цей фільм також значною мірою про такий внутрішній діалог із моїм сином, про мої листи до нього в майбутнє, він про те, як ми можемо говорити про наш досвід війни, фронту, з нашими дітьми. У Барса залишилося двоє дітей майже такого ж віку, як Тео, в Оріля та Юрка теж. Що ці діти будуть пам’ятати, коли виростуть?

— До смерті можна звикнути?

— Так, звісно. Життя на фронті — лотерея, можеш «виграти» свій квиток на небо. У мене в трейлері є зйомки мурах, які тягнуть кудись травиночки, а навколо все гуркоче, вибухає… Ми, як мурахи, робимо свою маленьку, хоч і важливу роботу, але насправді крихітні у Всесвіті. Це дає певну легкість прийняти можливу смерть. Але важко усвідомлювати, що ти помреш для своїх близьких, син не отримає моєї любові, мого тепла, виросте без мене. Якось ми були під жорстким обстрілом — міномети, танки, фосфор — думали, що всі загинемо. Я сиділа в окопі та розмірковувала про це — мені стало дуже боляче, що син мене втратить, і вся моя любов просто випарується в повітря… Дуже боляче.

— У вас є талісман?

— Ні, я нічого з собою не брала. Тільки ця дрібничка  (показує синьо-жовту стрічку на руці). Я взяла її з банки з медом, зав'язала на руку і сказала, що зніму лише після перемоги. І ще: коли була в Донецькому аеропорту, один солдат читав «На Західному фронті без змін». Я теж її погортала, обожнюю Ремарка з 14 років, тоді вперше прочитала. Ідеальний письменник для підлітків, мені здається. І от одного разу перед операцією ми чекали на час виступу в будівлі школи — і я знайшла там «На Західному фронті без змін» українською. Попросила побратима зберегти книгу, мені це було важливо. Він зберіг. Пізніше школу розбомбили, все згоріло, окрім Ремарка, бо він був зі мною. І для мене це також символічно.

Знімальна група стрічки «Ми не згаснемо»:

Аліса Коваленко — режисерка, авторка сценарію та операторка,

Сергій Стеценко — оператор,

Войцех Фрич — композитор,

Марія Нестеренко — звукорежисерка,

Валерій Калмиков, Олексій Кобелєв, Яна Калмикова, Стефан Сіоан, Кася Кучинська, Томек Моравський — продюсери.

Фільм зроблений Trueman Production у копродакшені з East Roads Films і Haka Films за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Польського кіноінституту, TVP Arte, Current time TV та IDFA Bertha Fund.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Рубіо відповів, чи буде представник від США на переговорах у Стамбулі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T02:39:28Z
Дональд Трамп в 11-й раз став дідусем
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T02:18:31Z
Перша леді порівняла перехід на українську мову зі здоровим харчуванням
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T01:57:29Z
Росіяни засипали Google запитами: «переговори», «Стамбул» і... «Надія Савченко»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T01:27:19Z
«Дружимо давно». Сибіга в Стамбулі зустрівся з Халюком Байрактаром
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T00:45:42Z
Поліція підозрює українця у трьох підпалах майна прем'єра Британії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T23:36:11Z
Трамп натякнув на Стамбул, але досі тримає інтригу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T22:48:49Z
Перша леді розказала, як пережила скандальні події за участю президента Зеленського у Білому домі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T22:00:07Z
Кремль почав готувати росіян до провалу переговорів у Стамбулі. Медіа отримали методички
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T20:54:26Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": онлайн-трансляція другого півфіналу конкурсу
ТСН
2025-05-15T21:24:19Z
Афіша на вихідні. Куди піти у столиці 17-18 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:03:33Z
Аліна Гросу розповіла про сварку з чоловіком-росіянином і здивувала її причиною
ТСН
2025-05-15T15:48:52Z
Зірка "Жіночого Кварталу" вперше висловилася про свого бойфренда: "Іскра була, а потім морозив мене"
ТСН
2025-05-15T14:41:29Z
Оля Полякова пригадала, як хильнула і написала Ані Лорак: "Курка, ще й ноги короткі"
ТСН
2025-05-15T14:40:05Z
"Євробачення-2025": порядок виступів учасників у другому півфіналі та їхні пісні
TSN
2025-05-15T14:38:46Z
Антоніна Хижняк розкритикувала представників України на Каннському кінофестивалі: "Не стримала сліз"
TSN
2025-05-15T14:36:00Z
"Євробачення-2025": другий півфінал — де дивитися шоу наживо та які країни виступатимуть
TSN
2025-05-15T14:35:57Z
16 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T02:42:51Z
Що має зробити чоловік перед тим, як йти на війну: боєць “Азову” здивував відповіддю
TSN
2025-05-15T17:36:59Z
Найкращий момент перемогти російську імперію – це зараз
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:06:34Z
У Литві кажуть, що інцидент з танкером "тіньового флоту" схожий на інформаційну операцію
Европейская правда
2025-05-15T16:57:39Z
Блаженніший Святослав запросив Папу приїхати в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:36:44Z
У редакцію «Радіо Свобода» направили запит, чому журналіст Андрушко не служить в армії – ЗМІ
Vlasti
2025-05-15T16:12:22Z
Брат Максима Неліпи опублікував зворушливий допис
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:12:16Z
Папа Римський планує зустрітися із Зеленським – Bild
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:09:12Z
У Резерв+ з’явилися нові типи відстрочок: хто їх може отримати
ТСН
2025-05-15T15:45:25Z
Як вилікувати яблуню від чорного раку: на що звернути увагу, яка профілактика можлива
ТСН
2025-05-15T14:41:23Z
Один із найпопулярніших продуктів допоможе прожити до 100 років
TSN
2025-05-15T14:40:32Z
Спадний Місяць від 13 травня до 26 травня 2025 року: що варто зробити
ТСН
2025-05-15T14:39:07Z
Україну 15 травня накрила потужна магнітна буря
ТСН
2025-05-15T14:38:37Z
Мошки в Україні: чому їхні укуси небезпечні та коли варто бігти до лікаря
ТСН
2025-05-15T14:36:37Z
Виявлено простий спосіб зниження тиску без ліків: які продукти треба вживати
TSN
2025-05-15T14:36:08Z
Що покласти в лунку, коли садите огірки: завдяки звичайному бур’яну ви збиратимете їх відрами щодня
TSN
2025-05-15T14:35:57Z
Не 10 тисяч: науковці підрахували, скільки кроків треба робити щодня
TSN
2025-05-15T14:34:38Z
Нова хвиля Covid-19 шириться Азією – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T14:03:35Z
У Барселоні авто в'їхало в натовп вболівальників перед матчем: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T23:09:58Z
На Майдані Незалежності жінка пошкодила прапори та фото полеглих бійців: як відрегувала поліція та КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:18:41Z
"ТЦК ламає тата!": жителька Кіровоградщини поскаржилася на силову мобілізацію батька
ТСН
2025-05-15T18:36:17Z
Суд зменшив заставу ексголові МСЕК Крупі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:57:27Z
Відому блогерку застрелили просто під час прямого етеру
TSN
2025-05-15T16:21:39Z
На Київщині виявили виробників фальсифікованого насіння
AgroPortal
2025-05-15T16:00:16Z
Фриланс-афера на мільйони: до України з Німеччини екстрадували шахрая
ТСН
2025-05-15T15:16:43Z
У Києві бус ТЦК потрапив у ДТП: мобілізовані кинулися навтьоки і нібито були у кайданках
ТСН
2025-05-15T14:40:02Z
В Луцьку зранку пролунала серія вибухів
ТСН
2025-05-15T14:39:49Z
3000 років і без краплі цементу: у Греції досі працює найдавніший міст Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T00:12:08Z
Лінія фронту станом на 15 травня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T20:15:49Z
“Цивільні відтягують момент закінчення війни”: боєць “Азову” зробив несподівану заяву
ТСН
2025-05-15T19:06:57Z
У Києві на Алеї Героїв сталася бійка — поліція затримала винуватицю
ТСН
2025-05-15T19:06:18Z
День вишиванки в Київраді: яскраві фото
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:03:09Z
Київрада ухвалила нові виплати для людей, житло яких пошкодила Росія
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:54:53Z
У Києві буде капітально відремонтовано шляхопровід на Осокорках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T15:18:39Z
Свідок Єгови отримав дві повістки і відмовився від мобілізації, бо "родину можна захищати по-іншому"
ТСН
2025-05-15T14:48:49Z
У КМДА роз’яснили ситуацію щодо постачання гарячої води влітку
ТСН
2025-05-15T14:41:19Z
«Підприємства мають працювати» — у Мінекономіки підтримали позицію щодо відновлення роботи газовидобувних компаній Smart Holding
ТСН
2025-05-15T16:36:16Z
Курс валют на 15 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-05-15T15:48:11Z
Митниця та АМПУ об’єднують інформаційні системи
AgroPortal
2025-05-15T15:00:33Z
Світла не буде до 8 годин на день: експерт сказав, коли почнуться відключення
TSN
2025-05-15T14:40:41Z
Банки можуть зняти ліміти на перекази для українців: названа головна умова
TSN
2025-05-15T14:38:21Z
$44 млн у газ і сонце: як Метінвест страхує виробництво від нових блекаутів — СОО компанії Олександр Мироненко
ТСН
2025-05-15T14:35:16Z
Ціни на продукти дешевого сегмента зросли: економіст пояснив, у чому причина
ТСН
2025-05-15T14:34:53Z
В університеті на Хмельниччині відкрили центр органічного виробництва
AgroPortal
2025-05-15T14:30:56Z
Китай цікавиться імпортом гороху з України
AgroPortal
2025-05-15T14:00:06Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Батьки і школа — одна команда: досвід КМДШ, який допомагає дітям зростати щасливими
TSN
2025-05-15T15:33:27Z
Астрологи назвали 4 найуспішніші місяці народження
TSN
2025-05-15T14:40:41Z
Покладіть сковороду до поліетиленового пакета і залийте цією рідиною: навіть дуже пригоріла поверхня очиститься
TSN
2025-05-15T14:38:36Z
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, який легко може закохатися в будь-кого
TSN
2025-05-15T14:37:45Z
Народні засоби від бур’янів: 5 ефективних способів їх позбутися без перекопування
TSN
2025-05-15T14:37:24Z
Звичайні варені макарони стануть в рази смачнішими: додайте цей простий інгредієнт
ТСН
2025-05-15T14:36:25Z
Вирощування перцю: 10 помилок, які позбавляють вас великих врожаїв
TSN
2025-05-15T14:36:01Z
Які три найголовніші правила догляду за помідорами: урожай нікуди буде подіти
TSN
2025-05-15T14:35:43Z
Як швидко позбутися кротів на городі: підземні шкідники самі підуть з вашої ділянки
ТСН
2025-05-15T14:34:26Z
Зеленський зідзвонився з президентом FIFA Інфантіно та Шевченком
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T21:39:50Z
Міжнародна федерація баскетболу продовжила до серпня відсторонення Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:45:01Z
Україна дізналася суперників на Євро-2026 з гандболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:42:55Z
Український баскетболіст пройде перегляд в топ-клубі НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:54:20Z
Дюбуа готує криваве випробування для Усика: реванш обіцяє бути жорстоким
F1 Аналитика
2025-05-15T16:10:00Z
Чи є у списку Усик? Forbes оприлюднив рейтинг найбільш високооплачуваних спортсменів світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T15:36:20Z
«Реал» витратив €5 млн на захисників за останні п'ять років – це 236 місце у світі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T14:54:52Z
Російський тренер з боксу зламав щелепу своєму колезі на очах в його неповнолітнього сина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T12:51:53Z
Українці здобули три нагороди на чемпіонаті світу з тхеквондо серед кадетів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T11:51:45Z
Жінка відвела пса до грумера — результат вразив усіх
ТСН
2025-05-15T18:18:55Z
У Росії стався масштабний збій у роботі інтернету
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:12:47Z
Чому корабель на Місяці перекинувся: у компанії назвали три головні причини
TSN
2025-05-15T14:37:44Z
Сонце лютує: потужний спалах паралізував комунікації, загроза зростає
ТСН
2025-05-15T14:36:02Z
Потужний спалах на Сонці відключив радіозв'язок на 5 континентах
FaceNews
2025-05-15T12:54:32Z
Єврокомісія погрожує TikTok штрафом за порушення правил цифрової реклами
Европейская правда
2025-05-15T10:58:31Z
Екскерівник Roshen очолив племзавод
AgroPortal
2025-05-15T08:00:02Z
Вчені розповіли, коли на Землі закінчиться кисень
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T04:21:01Z
Міноборони повідомило, чим займатиметься новостворене Управління космічної політики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T17:03:29Z