MY.UAНовини
"Вагітною він мене страшенно бив": як жінки рятуються від домашнього насильства
"Вагітною він мене страшенно бив": як жінки рятуються від домашнього насильства

"Вагітною він мене страшенно бив": як жінки рятуються від домашнього насильства

Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українських жінок. Тож важливо усвідомити – про проблему не можна мовчати. Постраждалим варто звертатися по допомогу до поліції та інших компетентних органів.

24 канал розповідає історію жінки, яка тривалий час страждала від домашнього насильства, терпіла побиття та погрози, однак таки змогла розірвати токсичні стосунки. Також розповідаємо про мобільні бригади соціально-психологічної допомоги UNFPA, які приходять на поміч постраждалим від домашнього насильства.

***
До кімнати заходить худорлява жінка. Разом із нею дві дівчинки – її доньки. Вони щиро і водночас скромно усміхаються. Їх привітно зустрічають працівники мобільної бригади та денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Усі обіймаються та перекидаються кількома словами. Ці люди – не просто знайомі, разом вони пройшли важкий шлях.

Бив кожного дня

Вікторія (ім'я героїні змінено з міркувань безпеки) живе в Червонограді, що на Львівщині. У жінки три донечки. Зараз, як запевняє жінка, вона щаслива. Однак ще зовсім недавно життя Вікторії було схожим на пекло – її щодня бив чоловік. Вікторія жила зі своїм кривдником п'ять років. Офіційно одруженими вони не були, однак мають спільну доньку. У жінки є ще дві донечки від попереднього чоловіка. Бити Вікторію співмешканець почав після двох місяців спільного життя.


Вікторія – постраждала від домашнього насильства (ім'я змінено, обличчя закрите з міркувань безпеки) / 24 Канал

Тоді вже почала проявлятися агресія. Він спочатку не сильно мене бив, однак потім почав сильніше. Він погрожував, навіть казав, що виколе очі… Бив кожного дня. Якщо якийсь день був спокійним, це для нас було свято,
– пригадує Вікторія.

Не стримувався чоловік й тоді, коли жінка була вагітною їхньою донькою.

"Вагітною він мене страшенно бив. Він мене з третього поверху з вікна навіть викидав. Це було щастя, що було підвіконня широке, я схопилася за нього, просила, щоб він мене витягнув. Це було на шостому місяці вагітності", – каже жінка.

Жінка пригадує, що чоловік агресивно реагував і на сварки дітей між собою.

"Я ніколи не лізла. Вони помиряться. Я знаю своїх дочок. А він завжди ходив і сварився. Він нашу спільну доньку не сварив, а лише двох інших, моїх. Щоправда, руки на них не підіймав Але в нас і через це були конфлікти", – розповідає Вікторія.

Все ж доньки, як розповідає жінка, добре ставляться до її колишнього співмешканця.

"Дочка (йдеться про спільну з співмешканцем доньку – 24 Канал) любить тата свого, не можу сказати, що вона до нього агресивно ставиться. Часто про нього питає. Щодо інших доньок, то вони його навіть називали татом, попри те, що він їх сварив", – каже жінка.

За словами Вікторії, співмешканець бив її кожного дня. Чому чоловік був таким агресивним жінка не знає, каже, що підстав для цього не було жодних.

"Я навіть не знаю як пояснити. Ви знаєте, в хаті було все добре. Я встаю рано, їсти варю, прибираю, за дітьми доглядаю. Так само і йому все подам їсти. Не було такого, щоб я спала, лежала і нічого не робила", – розповідає постраждала від домашнього насильства.

Вікторія пригадує, що останнім часом її співмешканець приймав якісь таблетки. Що це був за препарат вона не знає, але коли таблетки закінчувалися, то чоловік ставав агресивнішим.

"Я йшла від нього 150 разів, але пробачала"

Вікторія пригадує, що навіть втікала від свого кривдника у рідне село, що поблизу гір. Однак згодом поверталася, бо завжди пробачала.

"Я йшла від нього 150 разів, але пробачала його. Завжди. Чому? Не знаю. Я його полюбила страшенно, я за нього була готова душу віддати, але він того не цінував. Я все терпіла, всі ті побої. Прийде до хати, налупить мене... Без причини", – пригадує Вікторія.

Жінка розповідає, що не живе зі своїм кривдником із січня 2023 року. З того часу вона окремо винаймає квартиру. Однак чоловік постійно слідкував за нею.

"Була я в квартирі з подругою. Мав прийти чоловік подруги, я відкрила двері, не глянула у вічко, це був колишній співмешканець. Так на мене напав, побив мене. Подруга була свідком. Я написала заяву в поліцію", – говорить Вікторія.


Співмешканець постійно переслідував Вікторію / 24 Канал

Жінка пригадує останні побої.

"У мене відбита нирка, струс мозку, забита грудна клітка, ліва щелепа перебита. Тріщина, ніс вправляли мені. Це жахливо", – каже постраждала від домашнього насильства.

"Сама б я не впоралася"

До свого кривдника Вікторія неодноразово викликала поліцію. Про насильство у сім'ї правоохоронці повідомили мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги UNFPA, яка працює у Червонограді. Відтак фахівці приїхали до жінки.

"Тоді розповіла їм (мобільній бригаді – 24 Канал), що сталося. Попросила, щоб вони мене відвезли у лікарню побої зафіксувати, я тоді не могла сама собі дати ради. Вони приїхали машиною, надали мені всю необхідну допомогу та порадили безкоштовного адвоката. Також в поліцію ми їздили, там оформляли різні документи. Вони у всьому цьому мені допомогли. Сама б я не впоралася", – пригадує жінка.

Окрім того, Вікторія тимчасово проживала у кризовій кімнаті, яка облаштована при Денному центрі соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Жінці потрібен був захист, адже чоловік продовжував переслідувати її.

"Він приходив, стукав. Двері виламувати хотів. Ми в кризовій кімнаті деякий час проживали, а далі орендували іншу квартиру", – розповідає жінка.

Проти співмешканця Вікторії правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Є також судовий припис, який забороняє кривднику три місяці наближатися до жінки.

"Буквально два тижні часу його не чути. Це прекрасно. Дуже щаслива. Чесно скажу. Я зараз вільна, спокійна. З дітками. Я люблю спокійно жити. Не сваритися. Знаєте, краще самій жити", – зазначає жінка.

Нещодавні події Вікторія згадує з острахом.

"Не дай Боже жодній жінці таке пережити, ворогу такого не побажаєш. Це жахливо. Додому не хочеться приходити", – каже жінка.

Жінка наголошує, що справитися з усім їй дуже допомогла мобільна бригада соціально-психологічної допомоги та Центр денного перебування осіб, які постраждали від домашнього насильства.


Розірвати коло домашнього насильства Вікторії допомогли фахівці / 24 Канал

"Дуже добре, що є такі центри, такі бригади, тому що кожна друга жінка зазнає насильства, але не кожна звертається. Якби ж я знала раніше про такий центр... В мене був такий період в житті, коли я не мала ні гривні, нічого, розумієте... Я не мала куди піти жити...А тут є захист. Великий дуже захист. Вони допомагають в усьому: адвоката тобі знайдуть, в лікарню відвезуть. Я їм дякую", – каже жінка.

Працівники денного центру та мобільної бригади й надалі підтримують контакт із Вікторією, регулярно телефонують до неї, цікавляться, чи потрібна допомога.

"Це так приємно, ви знаєте, турбуються", – зазначає жінка.

Вікторія наголошує, що не потрібно залишатися зі своїми проблемами наодинці, вона закликає жінок, які потерпають від домашнього насильства, звертатися по допомогу.

"Треба стукати у кожні двері. Тобі допоможуть. Це правда. Якщо сидіти в хаті і плакати, то хто тобі допоможе? Ніхто не прийде тобі сам в хату. Звертатися потрібно завжди. У мобільні бригади, поліцію, соціальні служби. Всі допоможуть. Наші люди осторонь не стоять", – наголошує жінка.

Допомагають постраждалим від домашнього насильства

У серпні 2022 року у Червонограді запрацювала мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Її запустив UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансування уряду США (Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги) у співпраці з благодійним фондом "Butterfly". Команда фахівців надає соціально-психологічні послуги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі (або домашнього та гендерно зумовленого насильства).

"Ми надаємо психологічну допомогу, інформуємо, які взагалі послуги постраждала особа може отримати. Перенаправляємо за потреби у притулок. Супроводжуємо, наприклад, до притулку, до поліції чи до медичних закладів", – розповідає психологиня мобільної бригади Лілія Самсін.


У серпні 2022 року у Червонограді запрацювала мобільна бригада соціально-психологічної допомоги / 24 Канал

У мобільній бригаді працює психологиня та соціальна працівниця. Також разом з ними співпрацюють кейс-менеджери. Вони ведуть випадки та допомагають постраждалим вирішити проблеми. Зокрема, розбирають ситуацію і здійснюють соціальний супровід людини, яка постраждала від домашнього насильства. Також в команді мобільної бригади працює водій, який допомагає фахівчиням дістатися до місця перебування потерпілих.

"Це дуже зручно, тому що не завжди постраждала особа може сама приїхати туди, куди їй потрібно. Мобільність – це наша особливість, ми можемо виїжджати навіть у віддалені населені пункти", – зазначає Лілія Самсін.

Мобільна бригада тричі на тиждень працює на виїздах і два дні – стаціонарно. Крім того, є гаряча лінія, де дзвінки приймають протягом всього тижня з 09:00 до 21:00. У Червонограді мобільну бригаду можна викликати за номером 067 600 28 33.

"Ми складаємо щотижня графік виїздів, але якщо це екстрений випадок, то виїжджаємо зразу. Окрім того, ми проводимо інформаційно-просвітницьку діяльність, де розповідаємо про денний центр, про роботу мобільної бригади і які послуги надаємо", – розповідає Лілія Самсін.

Зазвичай мобільну бригаду про насильство у сім'ї повідомляє поліція.

"У нас є група у Viber. Ми отримуємо повідомлення від поліції. Однак є випадки, коли люди самі телефонують на гарячу лінію", – зазначає психологиня мобільної бригади.

Працівниці мобільної бригади насамперед спілкуються з постраждалою особою і складають план її потреб. Найчастіше по допомогу звертаються жінки.

"Ми складаємо оцінку потреб жінки, також складаємо план безпеки. Ми це робимо, щоб жінка знала як діяти, якщо не дай Боже буде повторний випадок. Від оцінки потреб залежить подальша робота. До прикладу, чи потребує жінка медичних послуг, юриста або ж психолога", – пояснює Лілія Самсін.

"Нас мотивує результат"

Лілія Самсін розповідає, що їх з колегами мотивує результат. Каже: спільно докладають максимум зусиль, щоб допомогти жінці бути щасливою і жити без насильства.

"Жінці, коли вона тривалий час перебуває в нездорових стосунках, їй важко самій вийти з того кола насильства. Тому потрібна допомога багатьох спеціалістів, щоби розірвати коло насильства. Ми часто чуємо, коли жінка каже: я не знаю як би я справилася сама і чи вистачило б мені сміливості, щоб все змінити", – зазначає психологиня.


Лілія Самсін, психологиня мобільної бригади / 24 Канал

Лілія Самсін працює у Червоноградській мобільній бригаді соціально-психологічної допомоги UNFPA від початку створення. Долучитися вирішила, щоб допомагати жінкам справлятися із проблемами та щоб не страждали діти.

"Колись я працювала в інтернаті для дітей позбавлених батьківського піклування. Можливо, якщо б на той час були такі мобільні бригади, то було б менше таких випадків, коли жінки не справлялися і дітей віддавали в інтернати", – каже Лілія.

Безпечний простір для жінок

Разом із мобільною бригадою у Червонограді працює Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Відкрили його у червні 2023 року.

"Денний центр – це безпечний простір, де постраждалі можуть отримати комплексну соціально-психологічну допомогу в комфортних для них умовах. Кожна людина має право бути щасливою. Ми такий місточок, який дає їй право вибору, можливість розпочати все з початку і влаштувати своє життя", – розповідає адміністраторка денного центру у Червонограді Оксана Сковронська.


Денний центр соціально-психологічної допомоги у Червонограді відкрили у червні 2023 року / 24 Канал

Денний центр працює із мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги пліч-о-пліч.

"Мобільна бригада виявляє та виїжджає на домашнє насильство, надає першу допомогу. У подальшому, якщо є потреба, до прикладу, розміщенні в кризовій кімнаті, подальшому супроводі психологічної допомоги, то далі до роботи беремося ми", – зазначає Оксана Сковронська.

У денному центрі четверо працівників: два адміністратори, соціальний працівник і психолог. Також там облаштували кризову кімнату. Це місце, де постраждалі можуть сховатися від своїх кривдників і проживати разом із дітьми до 20 днів. Кризова кімната схожа на однокімнатну квартиру.

"Є чотири ліжка. Є все потрібне: і порохотяг, і прасувальна дошка. Все, щоб люди почували себе як вдома. Крім того, в нас є обладнана кухня, санвузол. Все мінімально, але зручно", – розповідає адміністраторка денного центру.

У кризовій кімнаті постраждалі разом з дітьми можуть проживати до 20 днів / 24 Канал

Оксана Сковронська закликає людей не мовчати і не боятися звертатися по допомогу.


Головне – не боятися звернутися по допомогу / 24 Канал

"Кожна і кожен з нас має право на щастя. І не треба думати, що це кінець. Головне не мовчи. Скажи, що тобі потрібна допомога. І знайдуться люди, які зможуть тобі допомогти, показати світло в кінці тунелю. Ніхто ніколи не має права нікого бити. Всі ми живемо цивілізовано. І ми повинні розуміти, що ця проблема повинна викорінюватися", – наголошує Оксана Сковронська.

***

Якщо вам потрібна допомога мобільної бригади соціально-психологічної допомоги UNFPA в Червонограді, звертайтесь за телефоном: 067 600 28 33.
Контакти мобільних бригад в інших містах та громадах України дізнавайтеся на сайті UNFPA.

Цей матеріал підготовлено в межах Програми з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за підтримки уряду США (Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги).

Матеріал підготувала Зоряна Казмірук – журналістка 24 Каналу.

Теги за темою
Львівська область
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
На Сумщині прикордонники знищили російські танк Т-80 і бронетранспортер
УкраинФорм
2024-11-27T23:36:05Z
На запорізькому напрямку російські війська накопичили сили, аби проводити постійні штурми – ЗСУ
ZN UA
2024-11-27T22:27:16Z
На Донеччині залишаються близько 321 тисячі цивільних
УкраинФорм
2024-11-27T22:24:32Z
Бійці бригади «Лють» знищили російські «Град» і «Піон»
УкраинФорм
2024-11-27T22:07:37Z
Карта бойових дій в Україні станом на 28 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T22:06:01Z
Окупанти затримують жителів Криму за підтримку ЗСУ та українську символіку в соцмережах
Детектор М
2024-11-27T21:54:39Z
Росіяни на підступах до Покровська: в ЗСУ розповіли, чи готове місто до оборони
24tv
2024-11-27T21:51:18Z
На Донеччині продовжується евакуація дітей - за тиждень вивезли 161 дитину
ZN UA
2024-11-27T21:39:43Z
Війська КНДР у Маріуполі та на Харківщині: військовий розповів, що насправді відбувається на фронті
Политека
2024-11-27T21:27:21Z
Росія хотіла залякати балістичною ракетою по Дніпрі, але це не стане «геймчейнджером» - США в ОБСЄ
УкраинФорм
2024-11-27T23:36:39Z
Столиця здригається від вибухів: РФ здійснила нічний наліт шахедів на Україну
GlavRed
2024-11-27T23:27:02Z
Берлін заперечує, що закрив корпункт російського пропагандистського ТБ
InternetUA
2024-11-27T23:22:24Z
Росія знову не потрапила до виконавчої ради Організації із заборони хімзброї
Хвиля
2024-11-27T23:12:23Z
Війна, день 1008. Адміністрація Байдена закликає Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років – Associated Press
Football.ua
2024-11-27T23:03:55Z
Україна передала Польщі справу ексглави «Укравтодору» Новака
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T22:57:58Z
Кіпр позбавив «золотих паспортів» 77 осіб, серед них українські та російські олігархи
Украина Криминальная
2024-11-27T22:57:33Z
Нордично-Балтійські держави обіцяють більшу підтримку Україні "в найближчі місяці"
Европейская правда
2024-11-27T22:48:55Z
Справжні перемовини з РФ нереальні: експосол США у Москві застеріг Захід від ілюзій
TSN
2024-11-27T22:48:13Z
5 продуктів, які треба їсти людям після 50 років: вони покращать здоров'я
24tv
2024-11-27T23:09:27Z
Ось як часто потрібно прати бюстгальтер: несподівана відповідь
24tv
2024-11-27T20:36:07Z
«Статистика – то вершина айсберга». Названо найбільш розповсюджені в Україні венеричні хвороби
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T20:12:50Z
Що робити, щоб уникнути застуди
24tv
2024-11-27T20:06:39Z
Українська асоціація канабісу закликала припинити медійний тиск на депутата Володимира Горковенка
Bagnet
2024-11-27T18:31:32Z
Стало відомо, чому кава корисна для здоров’я
AgroNews
2024-11-27T17:25:28Z
CO2 насправді може бути корисним для нашої ДНК
Portaltele
2024-11-27T17:04:10Z
Ціни на ліки в Україні: виробники у виграші, пацієнти – у програші?
TSN
2024-11-27T16:36:31Z
Чому мандарини стали символом Нового року та чому їх корисно їсти
24tv
2024-11-27T16:30:24Z
Останній акорд: Шер готується до відходу зі сцени
GlavRed
2024-11-27T23:33:45Z
Юну українську співачку затримала поліція
GlavRed
2024-11-27T23:27:38Z
Степан Гіга знову у тренді: співак запалив мережу піснею про кохання
24tv
2024-11-27T22:03:10Z
Василіса Фролова в шикарній сукні вийшла заміж за батька свого єдиного сина
GlavRed
2024-11-27T21:27:09Z
Українські військові отримали «гострі картузи» з автографом Кілліана Мерфі
ITC
2024-11-27T21:17:52Z
Фаворити тижня: 10 найкращих серіалів на Netflix в Україні, які варто подивитися
24tv
2024-11-27T20:51:57Z
Дівчина ексзірки Тоттенхема звабила публіку світлинами у ліжку: фото палкої моделі
24tv
2024-11-27T20:30:13Z
Софія Ротару зв'язалася з російськими артистами - причина
GlavRed
2024-11-27T20:27:57Z
Пропутініська співачка Арбеніна зірвалася зі страхувальної сітки під час концерту
GlavRed
2024-11-27T20:27:41Z
Зарплати заморожені, але податки зросли: хто найбільше серед громадян відчує удар
Знай
2024-11-27T21:30:27Z
Рубль стрімко падає, російська військова економіка зазнає великого навантаження, – Politico
24tv
2024-11-27T21:15:06Z
ЄБРР може надати Укрзалізниці кредит на малу газову генерацію
Хвиля
2024-11-27T21:03:03Z
Ашан, Метро та Варус оновили ціни на овочі: скільки коштують картопля, капуста, цибуля та морква
Хвиля
2024-11-27T20:45:28Z
З початку року виробництво сталі в Росії впало на 7%
УкраинФорм
2024-11-27T20:27:53Z
Європу очікує найхолодніша зима за останні роки
360ua.news
2024-11-27T20:12:40Z
Кавомани засмутились: чому в Україні подорожчала кава з молоком
24tv
2024-11-27T20:06:09Z
У Харкові пройде форум цифрової трансформації Східної України
Мій Харків
2024-11-27T19:58:17Z
29 листопада — дискусійна панель «Telegram війни в Україні: Як пережити кібербулінг та зберегти компанію. Історії бізнесу та позиція держави»
Детектор М
2024-11-27T19:58:01Z
Нідерланди приєдналися до ініціативи розробки далекобійних ракет
УкраинФорм
2024-11-27T23:21:14Z
На Київщині працюють сили ППО — КОВА
TSN
2024-11-27T22:36:59Z
Росія випустила по Україні "Шахеди": для яких областей є загроза
24tv
2024-11-27T22:18:07Z
28 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T22:06:49Z
Адвокати Вайнштейна судитимуться з Нью-Йорком через погані умови утримання їхнього клієнта у в’язниці
УкраинФорм
2024-11-27T21:57:59Z
УМП МП програла суд за монументальний собор Чернігова
24tv
2024-11-27T21:42:49Z
Російські безпілотники розпочали нічну атаку
УкраинФорм
2024-11-27T21:16:05Z
У Києві назвали переможця премії імені Джеймса Мейса в галузі журналістики
ZN UA
2024-11-27T21:04:15Z
Державні та міжнародні свята у грудні 2024: як відпочиватимуть українці на Різдво
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T20:06:54Z
Катерина Садурська встановила черговий світовий рекорд у фрідайвінгу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T23:27:43Z
Онлайн-трансляція матчу Динамо – Вікторія в Лізі Європи 2024-2025
24tv
2024-11-27T23:12:40Z
Бій за життя в Лізі Європи: де дивитися матч Динамо – Вікторія онлайн
24tv
2024-11-27T23:06:56Z
Провал Шахтаря та Циганкова, Трубін перемагає росіянина: результати Ліги чемпіонів за 27 вересня
24tv
2024-11-27T22:33:08Z
«Шахтар» зазнав поразки від ПСВ в Лізі чемпіонів, пропустивши три голи після 87-ї хвилини
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T22:12:48Z
Ліверпуль перемагає знекровлений травмами Реал, повернувши собі лідерство в Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-27T21:57:47Z
«Шахтар» у меншості програв ПСВ в Лізі чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2024-11-27T21:54:12Z
Ван Ністелрой стане головним тренером Лестера – Романо
Football.ua
2024-11-27T21:36:13Z
ПСВ U-19 — Шахтар U-19 1:1 Відео голів та огляд матчу Юнацької ліги УЄФА
Football.ua
2024-11-27T20:37:07Z
У Сеулі стався найсильніший за 117 років снігопад
УкраинФорм
2024-11-27T23:06:10Z
Невдалий обгін призвів до смертельної ДТП: на Київщині зіткнулись 5 машин
Фокус
2024-11-27T22:27:28Z
У Києві чоловік у формі поліцейського погрожував пістолетом у кафе: що відомо
TSN
2024-11-27T22:09:35Z
Екіпаж китайського судна підозрюється в навмисному тягненні якоря для пошкодження балтійських кабелів – WSJ
iPress
2024-11-27T21:17:33Z
Інтернет-шахрай ошукав 35 українців на 135 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-27T21:04:14Z
В Іспанії стався вибух на хімзаводі, троє людей загинули
УкраинФорм
2024-11-27T19:12:19Z
Українець привласнив гроші Червоного Хреста та відбувся смішним покаранням: подробиці скандального інциденту
Политека
2024-11-27T19:00:47Z
В Одесі затримали підлітків, які підпалили пошту, щоб “заробити” грошей
InternetUA
2024-11-27T18:43:11Z
WSJ: Слідство вважає, що кабелі в Балтійському морі пошкодило якорем судно з КНР
Европейская правда
2024-11-27T18:21:43Z
Соковите куряче філе з яблуками: фіналістка "Мастер Шеф" дала простий рецепт
Политека
2024-11-27T23:30:40Z
Швидко й без сантехніка: пробити засмічення у ванній можна за 20 хвилин
24tv
2024-11-27T22:27:30Z
Щодня, щотижня чи щомісяця: експерт розповів, як часто потрібно голити лобок
24tv
2024-11-27T21:36:31Z
Як менше пити на свята: 5 порад експертів, щоб обмежити споживання алкоголю
24tv
2024-11-27T21:00:00Z
Що категорично не можна сушити на батареї: це треба запам'ятати
24tv
2024-11-27T19:42:51Z
Що подарувати татові на Новий рік: варіанти на будь-який смак
GlavRed
2024-11-27T19:27:31Z
Будуть на сьомому небі від щастя: 3 знаки зодіаку, яким кінець року принесе шалену радість
24tv
2024-11-27T19:09:12Z
Ці 5 речей потрібно прибрати з коридору: зробіть це до початку зими
24tv
2024-11-27T19:00:18Z
Так оселедець ще в житті не смакував: оригінальна подача з лавашем і захват гостей
24tv
2024-11-27T18:51:12Z
Може вплинути на самопочуття: на Україну налетіла сильна магнітна буря
GlavRed
2024-11-27T23:33:35Z
Бюджетні Android-пристрої відновили позитивну динаміку ринку
InternetUA
2024-11-27T21:34:36Z
Археологи виявили найстарішу у США вогнепальну зброю
УкраинФорм
2024-11-27T21:18:18Z
Скам’янілості амфібій, знайдені в норах, розкривають давні стратегії виживання
Portaltele
2024-11-27T21:07:47Z
Землю накриє магнітна буря
УкраинФорм
2024-11-27T21:03:59Z
Як ваші звички у соцмережах впливають на психіку
Знай
2024-11-27T20:51:57Z
Ботоксні губи скасовуються: TikTok заблокує підліткам доступ до "фільтрів краси"
FaceNews
2024-11-27T20:39:04Z
TikTok заблокує доступ до «фільтрів краси» підліткам через загрозу заниження їхньої самооцінки
Детектор М
2024-11-27T20:33:51Z
Samsung анонсувала складаний смартфон для любителів відеоігор
InternetUA
2024-11-27T20:27:14Z
Канадським автобусам Prevost виповнилося 100 років
AutoCentre
2024-11-27T19:24:23Z
Водії спантеличені через новий дорожній знак: до чого тут хом’яки
GlavRed
2024-11-27T18:27:40Z
На шасі Ford Trucks в Україні виготовили спеціалізований автомобіль для водоканалів
AutoCentre
2024-11-27T18:25:22Z
В Україні показали заміну Renault Logan
AutoCentre
2024-11-27T16:04:29Z
Дорожні камери ліплять помилкові штрафи: як водіям оскаржити несправедливе покарання
Знай
2024-11-27T15:51:07Z
Ремонт і обслуговування системи гальм Tesla: що потрібно знати власникам електромобілів
AutoCentre
2024-11-27T15:46:02Z
Kia EV5 GT Line: «спортивна» версія електрокросовера виявилася лише на 10 к.с. потужнішою за стандартну, але суттєво дорожчою
ITC
2024-11-27T15:28:21Z
В Україні показали недорогий кросовер від Renault
AutoCentre
2024-11-27T15:13:38Z
У мережу злили фото небачених раніше ексклюзивних авто султана Брунея
Топ Жир
2024-11-27T14:48:57Z