![У ЄС набуває чинності закон, який покликаний боротися з дезінформацією у мережі](https://thumbor.my.ua/J6XDs3Bv_FC-SVEamhJj8V-dJ2g=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F39%2Fb2e91344862cc9024b084f41ff47bbd4.jpg)
У ЄС набуває чинності закон, який покликаний боротися з дезінформацією у мережі
КИЇВ. 25 серпня. УНН. Новий закон Євросоюзу посилює контроль над 19 великими платформами, включаючи Facebook та Instagram. Вони повинні будуть суворо стежити за контентом, що розміщується, і платити збори наглядовим органам, пише УНН з посиланням на DW.
Деталі
У Євросоюзі сьогодні набирає чинності закон про цифрові послуги (Digital Service Act, DSA), покликаний боротися з дезінформацією та нелегальним контентом у мережі. За словами єврокомісара з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретона, великі онлайн-платформи і пошукові системи мали достатньо часу, щоб адаптуватися до нових зобов'язань.
Відповідно до нового закону, великі платформи та пошукові системи з аудиторією понад 45 мільйонів унікальних користувачів на місяць повинні будуть суворо стежити за контентом, що розміщується, і платити збори наглядовим органам. У разі порушення розпоряджень їм загрожують штрафи у розмірі до шести відсотків від щорічного світового обороту, за повторного порушення можлива заборона на діяльність на території Євросоюзу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верифіковані акаунти в Twitter використовуються для поширення фейків про Україну – ВВС
Наразі дія закону поширюється на 19 платформ та пошукових систем, у тому числі AliExpress, Amazon Store, AppStore, Bing, Booking, Facebook (належить корпорації Meta), Instagram , Google Maps, Google Play, Google Search, Google Shopping, LinkedIn, Pinterest, Snapchat, TikTok, X (раніше Twitter), Wikipedia, YouTube та Zalando. Представники ЄС кажуть, що до списку можуть бути включені інші компанії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ГУР розповіли про сплановану чергову хвилю дезінформації рф проти України