MY.UAНовини
Володимир Сівкович — 30 років зради
Володимир Сівкович — 30 років зради

Володимир Сівкович — 30 років зради

Про це йдеться у розслідуванні Дмитра Золотухіна для Site.ua

За період у тридцять років до повномасштабного вторгнення Росії в Україну ця біографія змогла обрости десятками юридичних осіб, назви частини з яких важко навіть встановити, десятками імен та прізвищ партнерів, знайомих, лобістів та помічників. Тільки одних помічників депутата ВРУ Володимира Сівковича за період з 2002 по 2010 набралося аж 68 людей, і на платній основі, і на громадських засадах. Саме тому, для розповіді історії про Сівковича знадобилося так багато тексту, зокрема і про його авіаційний бізнес.

Однак, серед усіх численних контактів Сівковича в українському комерційному, політичному та медійному середовищах одна фігура стоїть вище за усіх. Одна компанія привертає більше уваги, аніж усі інші.

Зброя для групи «Вагнера»

Через кілька днів після проведення парламентських виборів 2019 року в Україні, стало відомо, що на лівійському летовищі в Аль-Джуфра ударами турецьких БПЛА «Байрактар» було знищено два вантажні літаки Іл-76ТД. 26 липня 2019 року в соціальній мережі Twitter з'явилися повідомлення та відео нанесення авіаударів по цьому летовищу, яке контролювалося військами фельдмаршала Халіфи Хафтара за підтримки російських сил групи «Вагнера» та міністерства оборони РФ, які надавали підрозділам Хафтара зброю. Під час обстрілу загинув командир літака Іл-76ТД з бортовим номером UR-CMC Володимир Бухальський. Він родом із Мелітополя і працював за контрактом. Бухальський загинув при спробі врятувати бортові документи. Загиблий — військовий пенсіонер, який свого часу був заступником командира 25-ї бригади транспортної авіації.

Трагедія сталася в період фактичного безвладдя в Україні, коли вже усім було зрозуміло, що і президентська, і законодавча влада сконцентровані в руках Володимира Зеленського та партії «Слуга народу», але нового уряду ще навіть не було в проекті.

Тим не менше, Державна авіаційна служба України встановила факт знищення літаків з бортовими номерами UR-CMC та UR-CRP, а також те, що їх експлуатантом була українська компанія ТОВ «Європа Ейр» (38941487), зареєстрована в жовтні 2013 року. А, встановивши ці факти, українська Державіаслужба прийняла рішення з 27 липня 2019 року припинити дію Сертифіката експлуатанта «Європа Ейр» за номером UK 046.

Всього лише за кілька днів в аеропорту лівійського міста Місурата, яке знаходилося під контролем збройних сил, підтримуваного ООН та США, Уряду національної єдності Лівії, що воював з силами Халіфи Хафтара, було знищено третій Іл-76, експлуатантом якого була інша українська компанія «Скайавіатранс». З високою долею вірогідності, удар по аеропорту Місурата був нанесений як помста за знищення літаків та вантажу у Аль-Джуфрі. Операцію помсти в Місурата могли виконувати найманці групи «Вагнера».

На фоні традиційних звинувачень на адресу України, що вона, нібито, постачає зброю обом сторонам конфлікту в Лівії, основним питанням залишалося — як українська компанія може постачати щось підрозділам Халіфи Хафтара, на боці якого б'ються найманці групи «Вагнера»?

Розгадка знаходиться у судових рішеннях, в яких фігурувала компанія «Європа Ейр», що абсолютно вільно можна почитати на відповідних українських ресурсах.

Зокрема, на сторінках сервісу "Youcontrol" можна почитати судове рішення Голосіївського районного суду міста Києва у справі 752/24165/18, ухвалене 07.12.2018 року слідчим суддею Колдіною Олександрою Олегівною про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018100000000979, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.10.2018 року за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364–1 КК України (Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми).

Старший слідчий в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві підполковник поліції Вдовенко О.М. заявив клопотання до суду про накладення арешту на майно, а саме 53 кліше печаток і штампів, що, нібито, належали «Європа Ейр».

Кримінальна справа за фактами зловживання була порушена через те, що посадові особи компанії «Європа Ейр» прийняли на роботу пілотів-пенсіонерів, які, фактично, отримували і пенсію, і заробітну плату. Іншими словами, «Європа Ейр» надурила Пенсійний фонд України на суму більше 1 мільйона гривень, мінімізуючи витрати на членів екіпажів літаків. В рамках цієї кримінальної справи слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва надав дозвіл на проведення обшуку в помешканні одного з керівників ТОВ «Європа Ейр» в багатоквартирному будинку за адресою Ревуцького, будинок 25. Однак, представник «Європа Ейр» примудрився викинути докази з вікна свого помешкання напередодні обшуку. Цими доказами виявилися 53 кліше печаток і штампів різних підприємств і установ. Але, найцікавіше, що то були за підприємства і установи…

В документах Голосіївського районного суду є повний перелік знайдених печаток, а ось окремі з них:

кліше печатки ТОВ «ЗетАвіа» (36420097);

кліше печатки Державне підприємство Науково технічний комплекс ім. О.К. Антонова АНТК «Антонова» (14307529);

кліше печатки Открытое акционерное общество авиационный комплекс им. С.В. Ильюшина;

кліше печатки Державної авіаційної служби України з відтиском гербу України;

кліше печатки Sharjah Airport International Free Zone LL 01;

кліше печатки офшорної компанії (власника літаків) INFINITE SEAL INС (BVI);

кліше печатки ЗАКРЫТОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО РОСАЭРО, Центр по ТОиР ВС;

копія печатки ЗАТ АТБ «Домодедово» (РФ);

копія печатки компанії VOLGA-DNEPR GULF (U.A.E.) FZC.

На усі 53 печатки було накладено арешт, але навіть цей короткий перелік показує, що утримувач печаток міг вести бізнес з компаніями держави-агресора, в тому числі тими, які зареєстровані в офшорних юрисдикціях, а також з українськими компаніями, що могли надавати можливість продовжувати польоти літаків, заплющуючи очі на дрібні невідповідності.

Очевидно, реагуючи, в тому числі, на цю інформацію Державна авіаслужба України прийняла рішення про складення протоколу про правопорушення у галузі цивільної авіації №003055 серія АА від 07.09.2018 року щодо експлуатанта повітряних суден «Європа Ейр».

Менеджмент «Європа Ейр» не погодився з цим рішенням та подав позов проти Державіаслужби до сумнозвісного Окружного адміністративного суду міста Києва. Справу № 640/21250/18 розглядала суддя Добрівська Наталія Анатоліївна.

На сайті Судової влади України можна отримати більш детальну інформацію стосовно справ прийнятих до розгляду. Зокрема, офіційно вказано, що представником позивача (тоюто «Європа Ейр») була адвокатка Антоненко Анна Олександрівна (5 травня 1983 року народження).

З листопада 2014 року адвокатка Анна Антоненко згадується на сайті юридичної компанії «Юрімекс», що належала депутату партії «Слуга народу» Данилу Гетманцеву. В ранніх публікаціях її називають старшим юристом цієї юридичної компанії. А, вже у жовтні 2017 року її називають керівником практики міжнародної торгівлі та інвестування "Jurimex".

Молода юристка Анна Антоненко, після закінчення юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, вірогідно потрапила «під крило» відомого та успішного юриста, засновника компанії «Юрімекс» Данила Гетманцева.

Крайня зліва — Анна Антоненко. Посередині — Данило Гетманцев.

У 2016-му році колектив юридичної компанії вітає Анну Антоненко з днем народження. Цікаво, що лайк цьому посту ставить навіть нинішня заступниця голови Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Поліна Лисенко, екс-керівниця Центру протидії дезінформації.

Скріншот сторінки компанії Jurimex на Facebook

В листопаді 2018-го року на сайті компанії "Jurimex" публікують інтерв'ю, яке дав персонально Данило Гетманцев, розповідаючи про компанію, яку він створив. В цьому інтерв'ю Анна Антоненко згадується двічі — як людина, що спеціалізується в традиційному туризмі (бізнес матері Данила Гетманцева — Олени Дмитрівни — компанія "TPG"), а також — фахівець у «авіабудуванні».

При чому Гетманцев вказує саме «авіабудування», а не послуги з авіаційних перевезень. Те, що це не обмовка, ми спробуємо довести нижче.

Про певну близькість Анни Антоненко до сім'ї Гетманцевих може свідчити і той факт, що саме молода юристка представляє Олену Дмитрівну Гетманцеву у справі за номером 755/9539/19, в якій вона позивається до свого партнера Родріга Еліаса Мерхежа (Rodrigue Elias Merhej), який нині знаходиться під американськими санкціями.

Крім того, проект відкритих даних "Clarity Project" вказує Анну Антоненко як представника адвокатського об'єднання "Jurimex" при участі у державних закупівлях юридичних і адвокатських послуг на платформі Prozorro.

Наприклад, у квітні 2019 року адвокатське об'єднання «Юрімекс» виграло тендер на представлення інтересів Національного банку України в судах. При цьому, в якості контактної особи також було вказано Анну Антоненко.

Співпраця між адвокаткою «Юрімекс» Анною Антоненко та компанією «Європа Ейр», яка, вірогідно, доставляла вантажі силам Халіфи Хафтара та групи «Вагнера» була настільки успішною, що нею відкрито хизуються на сайті «Юрімекс» в розділі «Авіація».

Особливу пікантність ситуації надає той факт, що кримінальна справа порушена проти «Європа Ейр» стосувалася саме ухилення від сплати платежів в бюджет. А захищати компанію від санкцій з боку Державіаслужби взялися підлеглі Данила Гетманцева, який нині відомий своїм жорстким ставленням до порушень у сфері сплати доходів і зборів.

Спадщина Володимира Сівковича та Костянтина Григоришина

У другій частині розслідування ми ретельно вивчили як з'явилася ПАТ «Авіакомпанія „Константа“ та потенційні ролі Григоришина та Сівковича у її народженні і зростанні. Як стало відомо з українських реєстрів, наприкінці 2016 року „Авіакомпанія «Константа», яка оперувала флотом з кількох літаків Антонов, переходить з рук Григоришина до рук групи компаній, яку представляють американець Джастін Саузерленд та канадієць Ендрю Літтл. Згодом, власником компанії стає українець Роман Мілешко.

Компанія Данила Гетманцева «Юрімекс» хизується на своєму сайті, що здійснювала різнопланове юридичне супроводження «Константи» в період корпоративних змін. Так, співробітники Гетманцева забезпечували процедури legal due diligence, консалтингу та реалізації М&A української компанії, передачу корпоративних прав на компанію від кіпрських офшорок Григоришина еміратській офшорній компанії AP Holdings Limited, через процедуру "squeeze out" (витискання міноритарних власників).

До обслуговування «Константи» було долучено одразу декілька адвокатів, які працювали на Гетманцева. Так, наприклад, боротьбою з Головним управлінням Державної фіскальної служби у Запорізькій області, яке накладало певні штрафні санкції на «Константу» займалася Віта Леонідівна Форсюк (наприклад, справа № 808/3502/17).

На сайті компанії "Jurimex" вказується, що Віта Форсюк була керівником практики податкового права в "Jurimex" і навіть стала адвокатом року у 2017-му.

У 2021 році Віта Форсюк захистила дисертацію кандидата юридичних наук в Київському національному університеті імені Т.Шевченка на тему «Теоретичні проблеми реалізації принципів оподаткування». Її науковим керівником у написанні цієї дисертації став її ж босс — Данило Гетманцев. Хоча, в сфері академічної доброчесності знайшлися б експерти, які б побачили в цьому конфлікт інтересів. Адже, Гетманцев здійснював керівництво роботою Форсюк і в сфері обслуговування клієнтів, і в сфері наукових пошуків.

Що ж стосується роботи з боржниками, то на цьому напрямку компанію «Константа» представляв в судах інший адвокат "Jurimex" — Руслан Володимирович Мельниченко, який в 2015 році закінчив Київський національний університет імені Т.Шевченка та пішов працювати до Гетманцева на посаду старшого юриста практики міжнародної торгівлі та інвестування, отримавши пізніше право займатися адвокатською діяльністю від Ради адвокатів Вінницької області.

Від джерел відомо, що допомагала з юридичними питаннями керівництву «Константи» і вищезазначена Анна Антоненко. Ну, а Гетманцев, очевидно контролював весь процес (зокрема, і суди проти ДПС) як керівник юридичної компанії.

Хто ж справжній власник літаків?

В листопаді 2018 року на сайті компанії «Юрімекс» Данило Гетманцев публікує своє інтерв'ю, в якому знову перелічує своїх клієнтів. Серед інших компаній він згадує і ті, які пов'язані з авіацією. Зокрема, зареєстровану в офшорній зоні ОАЕ, "Expedition Aviation", яку частково контролює Роман Мілешко, та «Мотор Січ», генеральний директор якої Вячеслав Богуслаєв нещодавно втрапив у шпигунський скандал та звернувся з проханням включити його у списки обміну полонених.

Еміратська компанія "Expedition Aviation" є власником багатьох літаків, які експлуатує «Авіакомпанія „Константа“. На даний момент, Державний реєстр цивільних повітряних суден містить інформацію про 13 літаків „Антонов“, якими володіє 'Expedition Aviation', та 5 гелікоптерів-модифікацій моделі Мі-8, які експлуатуються українським ТОВ „H3Оперейшінс“ (43682737), заснованоим у червні 2020-го року Романом Мілешко, який і є єдиним власником компанії.

У офіційних документах, які „Авіакомпанія «Константа» подавала до Департаменту транспорту США, вказано, що Роман Мілешко контролював 70% "Expedition Aviation" (ОАЕ) до 21 листопада 2019 року, коли його частка знизилася до 40%. Хто саме контролює цю еміратську компанію разом з Мілешком — не відомо.

Однак, і "Expedition Aviation", і «Авіакомпанія „Константа“ і „H3Оперейшінс“ дуже активно формували свій повітряний флот в останній період. Так, в період 2021–2022 років до флоту „Авіакомпанії «Константа» додалося три борти Ан-74, які належать еміратський "AMIS FZE" та естонській "EKA Grupp Pvt LTD".

Розділ «Авіація» на сайті компанії "Jurimex" якраз містить пояснення, що підлеглі Гетманцева здійснювали «підготовку, драфтинг, та комплексне супроводження низки правочинів щодо придбання та подальшої передачі у лізинг повітряних суден, супроводження погоджувальних процедур перед органами державної влади в сфері авіації України, Грузії, Об'єднаних Арабських Емірат, Афганістану».

Тому, можна припустити, що коли Гетманцев у своєму інтерв'ю говорить про обслуговування компанії "Expedition Aviation", то це означає придбання нових повітряних суден, надання їх в лізинг «Авіакомпанії „Константа“ та офіційне отримання необхідних дозволів Державної авіаційної служби України. Однак, чи має сам Роман Мілешко достатньо грошей, щоб здійснювати купівлю літаків, чи хтось з великими грошима стоїть за його спиною в тіні, щоб забезпечувати авіаперевезення у тих регіонах, де це потрібно для чиїхось інтересів?

Багатостраждальний Харківський авіазавод

У другій частині розслідування біографії Сівковича ми окрему увагу присвятили, практично, одержимості, яку люди та бізнеси, близькі до Володимира Сівковича, демонстрували по відношенню до унікальних літаків Ан-74, які були розроблені конструкторським бюро „Антонова“ для використання в умовах Дальньої півночі Радянського Союзу. Ці літаки виробляло тільки одне підприємство у світі — Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП, Харківський авіаційний завод (ХАЗ)).

Не зважаючи на свої унікальні технічні характеристики, Ан-74 достатньо дорогий в обслуговуванні. А тому, найбільш прибутковим шляхом його використання є перевезення зброї та вибухівки, що забезпечує підвищення ціни перевезень.

Цікаво що, повітряний флот, близької до Сівковича, компанії „Вітаір“ складався з одних тільки Ан-74. З цікавістю, також, можна вивчати уривки історичних даних про те, як бізнес-партнер Володимира Сівковича — Олег Сляднєв — наполегливо працював, щоб отримати контроль над Харківським авіазаводом, який виготовляв Ан-74.

Ну, і, окремо стоїть абсолютно магічна історія появи „американських інвесторів“, які готові були інвестувати в Харківський авіазавод 150 мільйонів доларів, однак, за словами президента Асоціації „Укравіапром“, голови правління АТ „ФЕД“ (Харків) Віктора Попова — виявилися „міжнародними фінансовими авантюристами«, які не дали на завод ні копійки. Зате, через ексклюзивні відносини з „інвесторами“, ХАЗ був зобов'язаний припинити будь-які перемовини з іншими потенційними партнерами, що призвело до його фактичної зупинки перед повномасштабним вторгненням Росії.

Підписанти повідомляють у своїй інвестиційній пропозиції, що „корпорація "Aero-Pioneer Group" складається з декількох дочірніх компаній, до яких, зокрема, належать ПАТ «Авіакомпанія „Константа“, 'Airgenium Inc.', 'AP Holdings Ltd.', 'Aero-Foods International'.

Адвокатське об'єднання „Юрімекс“ здійснювало юридичне обслуговування щонайменше двох компаній з цього списку — „Авіакомпанії «Константи» та "AP Holdings Ltd."

Зокрема, на сайті компанії «Юрімекс», в розділі «Авіація» підлеглі Данила Гетманцева перелічують зміст своїх послуг:

Проведення комплексного юридичного аудиту державного авіаційного підприємства України, розробка сценаріїв кооперації між клієнтом, інвестором та державним підприємством (спільна діяльність, ДПП, тощо) щодо виробництва літаків під державні гарантії, представництво та погодження проекту з профільними міністерствами Консалтинг клієнта щодо імпортозаміщення російських складових, а також внесення змін до конструкторської документації;

Аналіз процедури банкрутства державного авіаційного виробничого підприємства, яке має велику заборгованість по виплаті заробітної плати та підготовка звіту щодо можливих моделей виведення державного підприємства з процедури банкрутства;

Консультування та драфтинг правочинів щодо виробництва шести літаків АН-74 державним авіаційним підприємством України за рахунок давальницької сировини клієнта.

В цих трьох пунктах не розкривається підприємство для якого адвокати «Юрімекс» проводять аудит та виведення з банкрутства. Однак, враховуючи викладене, можна припустити, що в кожному з цих трьох пунктів йдеться саме про Харківський авіазавод, інвестиції якому пропонували партнери «Авіакомпанії „Константа“.

Так, наприклад, стосовно третього пункту про виробництво Ан-74 сумнівів немає, оскільки виробляє ці літаки одне підприємство у світі. Саме це підприємство знаходилося на межі банкрутства через величезні заборгованості по зарплаті, а тому і щодо другого пункту ці припущення мають усі підстави.

Формулювання „Розробка сценаріїв кооперації між клієнтом, інвестором та державним підприємством“ можуть свідчити про те, що драконівські умови для українського авіаційного підприємства з повним і необмеженим контролем за процесами з боку „інвесторів“, розробляли саме юристи „Юрімексу“. Стан ХАЗ на даний момент, під час повномасштабної війни, і статус цієї інвестиційної угоди, яка заблокувала активність підприємства, продовжує бути невизначеним.

„Юрімекс“ та українські медіа

В першій частині розслідування про біографію Володимира Сівковича ми вже говорили про скандал навколо телеканалу „ТВі“, який вибухнув в квітні 2013 року. 30 квітня 2013 року видання „Українська правда“ опублікувало інформацію від власниці компанії, яка, фактично, володіла телеканалом „ТВі“ — Ортодоксії Нікії — засновниці офшорної компанії „Вілкокс“.

Станом на 18 квітня 2013 року компанія „Вілкокс Венчерз Лімітед“ (BVI) контролювала ТОВ „Медіа Інфо“ (37569329), яке, в свою чергу, володіло телеканалом „ТВі“. Міноритарним співвласником „Медіа Інфо“ разом з Ортодоксією Нікією, на той час, також був Радченко Олег Анатолійович, який за словами Костянтина Кагаловського був кумом Володимира Сівковича.

Нікія тоді, зокрема, заявила, що „23 квітня 2013 року було виявлено, що належна кампанії «Вілкокс» частка в ТОВ «Медіа Інфо» була незаконним способом відчужена на користь компанії «Балмор Лімітед». Даним заявляю, що компанія «Вілкокс» нікому не давала дозволу на продаж частки в ТОВ «Медіа Інфо».

Крім того, вона повідомила, що впродовж останніх трьох років (2011–2013) її компанія «Вілкокс» видавала довіреності для представництва її інтересів лише трьом особам — юристам ТОВ «Юрімекс».

Цей факт, зокрема, підтверджується тим, що 10 червня 2011 року було подано заявку на реєстрацію торговельної марки «ТВі-Культура» від ТОВ «Медіа Інфо». А, заявку на реєстрацію торговельної марки «ТВі» подано 15.08.2012 від ТОВ «Інфо24» (37535546), яке контролювалося у рівних частках Віталієм Портніковим, Наталією Катеринчук, Миколою Княжицьким та Артемом Шевченком.

Реєстрацію обох торговельних марок здійснювали юристи компанії «Юрімекс» та вказували свою адресу для листування. Цікаво й те, що контактний телефон компанії «Юрімекс» +380442340688, вказаний у Єдиному державному реєстрі (ЄДР), є таким самим як і у компаній «ІНФО24» та «Медіа Інфо».

Враховуючи слова Ортодоксії Нікії про те, що довіреності на здійснення маніпуляцій з корпоративними правами телеканалу «ТВі» не мав ніхто, крім компанії «Юрімекс», та широко дискутовані звинувачення у здійсненні рейдерського захоплення телеканалу, народжується підозра, що підлеглі Данила Гетманцева, який протягом восьми років був помічником народного депутата Володимира Сівковича, могли бути безпосередньо причетними до цього рейдерського захоплення.

Вже у липні 2014 року, коли російська агресія проти України була в розпалі, у новинній передачі «Подробиці» на каналі «Інтер» вийшов сюжет про скандал навколо Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) через те, що нове керівництво Концерну поновило надсилання платежів за електроенергію на захоплених телевежах, що стояли на окупованих Росією територіях Луганської та Донецької областей.

В сюжеті фігурує інформація про те, що над тендерною документацією та матеріалами платежів працювали саме юристи того самого «Юрімексу». Авторка сюжету взяла коментар телефоном у екс-директорки телеканалу «ТВі» Наталії Катеринчук. За словами Катеринчук, юридична компанія «Юрімекс» була запрошена до співпраці з телеканалом «ТВі» Миколою Княжицьким, який, нагадаємо, супроводжував старт «медійної частини» кар'єри Володимира Сівковича на телеканалі СТБ.

Колишня директорка «ТВі» прямо стверджувала, що компанія «Юрімекс» Данила Гетманцева, нібито, навмисно програвала судові справи за незаконно відібрані частоти телеканалу, а також обслуговувала інтереси Володимира Сівковича та його сина.

Коментар для «Подробиць»

За даними проекту chesno.org, помічником народного депутата 7-го скликання Миколи Княжицького на громадських засадах був Крайняк Юрій Олегович, який нині очолює компанію «Юрімекс», а на той час був підлеглим Данила Гетманцева.

Через чотири роки після подій на КРРТ, які коментувала Наталія Катеринчук, в листопаді 2018 року українське видання «Детектор Медіа» повідомило про те, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення надала ліцензію на кабельне мовлення компанії ТОВ «Канжут» (37995445), підписантом та представником якого був Крайняк Юрій Олегович — помічник народного депутата Княжицького.

Контактні номери телефонів ТОВ «Канжут» та юридичної компанії «Юрімекс» знову співпадали до останньої цифри (+380442340688). Крім того, дві юридичні особи виявилися зареєстрованими за однією адресою — місто Київ, вул.Велика Васильківська, будинок 9/2, офіс 67. Це саме те приміщення, де роками працювала засновниця туроператора "TPG" Олена Гетманцева — матір майбутнього керівника парламентського комітету.

Скріншот сторінки Travel Professional Group на Facebook

Цікавість ситуації полягала в тому, що Крайняк домігся ліцензування телеканалу, який мовить під торговельною маркою, що повторює назву «рейдернутого» телеканалу «ТВі».

Логотип торговельної марки ТОВ «Канжут» Юрія Крайняка

Тобто, ТОВ «Канжут» подали для реєстрації свій новий логотип, де літери «ТВ» написано кирилицею, а одиниця римською позначкою «І», що візуально повністю повторює логотип каналу «ТВі», просто виконаний графічно в інший спосіб.

Коли усе життя складається з одних тільки співпадінь

У своїх численних коментарях Данило Гетманцев неодноразово наголошував, що працював на народного депутата Володимира Сівковича виключно у контексті написання проектів нормативно-правових актів та не мав з ним більше ніяких контактів поза депутатською діяльністю Сівковича.

Однак, на мій погляд, бренд юридичної компанії «Юрімекс» та її адвокати аж надто часто з'являються в ті моменти, коли національні інтереси України перетинаються з можливим впливом спецслужб держави-агресора.

Це і підтримка в судах інтересів компанії «Європа Ейр», що, ймовірно, доставляла вантажі для хафтарівців та вагнерівців. Це — обслуговування «Авіакомпанії „Константа“, яка народилася як інвестиція російського олігарха Костянтина Григоришина при підтримці народного депутата Володимира Сівковича. Це — супроводження купівлі та продажу літаків компанією 'Expedition Aviation' з не до кінця зрозумілими бенефіціарами. Це — створення юридичного підґрунтя для отримання повного контролю над Харківським авіазаводом — українським виробником літаків Ан-74, до яких є, очевидно, вкрай небайдужими Володимир Сівкович та його партнери.

Насамкінець, це — участь в одному з найгучніших скандалів з медіа-власністю в Україні: рейдерському захопленні телеканалу „ТВі“, активним захисником якого, до речі, був Павло Шеремет, до вбивства якого можуть бути причетні і російські спецслужби, і контакти агентури ФСБ в Україні.

В кожному з цих складних сюжетів, де фігурують співробітники компанії „Юрімекс“ трапляються сліди людей, що прямо, або опосередковано можуть бути пов'язані з діяльністю агентури російських спецслужб.

Чи не забагато співпадінь для однієї юридичної особи, колишній власник якої, фактично, керує українською економікою та фіскальною політикою?

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Билеты на биографический фильм об "Океане Эльзы" уже появились в продаже
Комсомольская правда
2025-10-16T16:48:24Z
KOLA раскрыла, какой тайный смысл MONATIK вложил в совместный трек: "Песня для Димы имеет особое значение"
TSN
2025-10-16T16:06:57Z
На Шоу Victoria's Secret 2025 года дефилировала беременная модель
Comments UA
2025-10-16T15:57:28Z
Грег Чапкис на редких фото показался с женой и двумя сыновьями: как выглядит семья танцора
TSN
2025-10-16T15:54:25Z
Украинская певица рассказала, как ее парализовало
GlavRed
2025-10-16T15:27:22Z
Денисенко или другая? Бизнесмен Юрий Савранский показал интригующее фото с женской ножкой
Апостроф
2025-10-16T15:18:10Z
Оля Полякова подает заявку на нацотбор на "Евровидение-2026" — источники
TSN
2025-10-16T14:51:55Z
Раскрыта причина смерти оскароносной легенды кино Дайан Китон
Фокус
2025-10-16T14:51:45Z
Появились новые кадры "Возвращения в Сайлент Хилл" — экранизации Silent Hill 2
GameMag
2025-10-16T14:09:50Z
Аварийные отключения надолго: Укрэнерго обратилось к украинцам
Хвиля
2025-10-16T16:57:39Z
Новые ограничения на банковские карты: кто может попасть в черный список
Знай
2025-10-16T16:36:36Z
"Доля операций на валютном рынке без участия НБУ достигает 60%", — глава НБУ Андрей Пышный
ZN UA
2025-10-16T16:33:45Z
«Ожидаемый рост чистого гривневого кредитования в 2026 году – более 30%», - глава НБУ Андрей Пышный
Апостроф
2025-10-16T16:27:29Z
Голубое топливо на вес золота: кто зарабатывает на автономной газификации Украины
Знай
2025-10-16T16:21:21Z
В России из-за дефицита начали разбавлять бензин: дальше планируют травить россиян
Comments UA
2025-10-16T16:06:24Z
Подорожание продуктов в Кировоградской области: как изменились цены
Политека
2025-10-16T16:00:33Z
Отопительный сезон в условиях войны: эксперт рассказал о подготовке к зиме
Апостроф
2025-10-16T15:54:22Z
«Реформирование продолжается, инфляция и ситуация на валютном рынке – контролируемые», - глава НБУ Андрей Пышный
TSN
2025-10-16T15:48:28Z
ЦПК: Суд оставил детектива НАБУ Гусарова под арестом еще на 2 месяца
Украинская правда
2025-10-16T16:55:13Z
Андрей Золотарев. Действительно ли война вот-вот закончится?
Новости Украины
2025-10-16T16:48:24Z
Путин подготовил катастрофический сценарий: как Россия ведет Украину к блэкауту
Comments UA
2025-10-16T16:39:40Z
Полиция подтверждает связь мультфильма "Маша и Медведь" с РФ, — нардеп
Фокус
2025-10-16T16:27:55Z
Эстония не будет открывать переход на границе с Россией – построит там ограждения
Лига
2025-10-16T16:18:24Z
От скептика до активного союзника Украины: как смена риторики Трампа загнала Путина в тупик
TSN
2025-10-16T16:06:28Z
Уничтожение Украины будет происходить путем уничтожения в Украине верховенства права
Апостроф
2025-10-16T16:06:27Z
"Люди устали": известная украинская блогер оправдалась за молчание о войне
Апостроф
2025-10-16T15:51:22Z
Почти десять месяцев на посту уполномоченного Президента научили меня, что быстро меняются только комбриги
Апостроф
2025-10-16T15:51:06Z
В Швеции объявили в розыск подозреваемого в убийстве "поджигателя Корана"
Европейская правда
2025-10-16T16:27:14Z
17-летнего подростка из Украины жестоко убили в Дублине — что известно
TSN
2025-10-16T16:24:19Z
В Германии задержали мужчину, который склонил человека к самоубийству из-за онлайн
Апостроф
2025-10-16T16:18:17Z
Опубликовано официальное заключение по взрыву подводной лодки Титан
Корреспондент
2025-10-16T15:54:53Z
15-летний парень сел за руль и разбился в ужасной аварии: фото
TSN
2025-10-16T15:48:58Z
Кентавр продовжує лідирувати, поповнюючи модельний ряд тракторами з кабіною та без
AgroNews
2025-10-16T15:27:29Z
В Киеве автомобиль насадился в отбойник
Корреспондент
2025-10-16T15:21:35Z
Мигрант из Сомали зарезал 17-летнего украинца: посольство о резонансном убийстве в Ирландии
TSN
2025-10-16T15:21:03Z
Харьковчанка вербовала женщин для сексуальной эксплуатации в странах ЕС
Корреспондент
2025-10-16T14:42:12Z
Решетилова заявила о неэффективности ВСП и инициировала новую проверку по поводу "Скалы"
Лига
2025-10-16T16:00:47Z
На Купянском направлении ситуация развивается не в нашу пользу — подполковник Жорин
ZN UA
2025-10-16T15:45:30Z
Прокуроры разоблачили коррупционные схемы во время мобилизации и прохождения военной службы
Новости Украины
2025-10-16T14:51:36Z
Операторы дронов из Северной Кореи корректируют удары по ВСУ в Сумской области – видео
Лига
2025-10-16T14:48:52Z
Самый длинный язык в мире: сколько сантиметров
Comments UA
2025-10-16T14:45:01Z
Хроники Харькова: сны во время войны
ZN UA
2025-10-16T14:42:08Z
Россияне превратили "Ниву" в бронемашину "Улан": в чем идея решения
Фокус
2025-10-16T14:30:51Z
Работник ТЦК спросил священника, грех "бусифицировать" людей: какой ответ
TSN
2025-10-16T14:06:58Z
Чудеса ремонта: супруги превратили кладовку в офис мечты — фото до и после впечатляют
TSN
2025-10-16T14:06:18Z
Фаза быстрого сна может изменить то, мы помним
ZN UA
2025-10-16T14:42:39Z
Черниговщина первой протестировала мобильную медицину для пострадавших регионов
Апостроф
2025-10-16T14:39:13Z
5 способов минимизировать риск простуды и укрепить иммунитет осенью
UAToday
2025-10-16T14:03:36Z
Как сохранять спокойствие в стрессовых ситуациях: повторяйте эти три простых слова
TSN
2025-10-16T13:06:19Z
В этих продуктах кальция больше, чем в стакане молока: полный список
UAToday
2025-10-16T12:12:28Z
Секрет диетологов: добавьте одну ложку этого в кофе, чтобы не хотеть есть 6 часов
UAToday
2025-10-16T12:12:12Z
Пять продуктов, которые помогают снизить риск деменции и поддерживают здоровье мозга
TSN
2025-10-16T10:48:23Z
Популярная утренняя привычка может привести к роковым последствиям: о чем речь
Comments UA
2025-10-16T10:18:26Z
Помощь для тех, кто оказался в сложной жизненной ситуации: кто сможет получить деньги на лечение
Знай
2025-10-16T10:12:16Z
ТОП-4 марки авто, которые чаще всего угоняли в Киеве в 2025 году
Comments UA
2025-10-16T16:30:02Z
Casio воссоздала часы из фильма "Назад в будущее" – фото
Лига
2025-10-16T15:15:46Z
Какой программой нельзя часто пользоваться, потому что стиралка сломается: но ее постоянно включают
TSN
2025-10-16T14:06:59Z
В Украине появился 500-сильный электрический спорткар MG с дверями как у Lamborghini
Фокус
2025-10-16T09:27:45Z
Новый пикап Nissan Navara 2026 рассекретили до презентации
Фокус
2025-10-16T06:51:58Z
В Украине ввели ограничения на возраст водителей: кому теперь нельзя садиться за руль
Хвиля
2025-10-15T19:21:44Z
Знаки Зодиака с удивительной аурой: звезды подарили им возможность увлекать всех вокруг
Знай
2025-10-15T17:51:49Z
Недорогой семейный электромобиль MG случайно показали за полгода до презентации
Фокус
2025-10-15T14:51:20Z
Почему не стоит заправлять бак "до краев": каким авто это может навредить
Comments UA
2025-10-15T13:42:20Z
В Украине количество жертв среди гражданских выросло на 31% в 2025 году — данные ООН
Апостроф
2025-10-16T16:48:49Z
«Голого загрузили в бусик и спросили, что я предложу»: новые подробности скандала с военными на Тернопольщине
TSN
2025-10-16T16:33:55Z
В Виннице ищут счастливчика, который выиграл в лотерею 50 000 грн и не отзывается
Новости Украины
2025-10-16T16:33:17Z
ВСУ сорвали наступление России под Добропольем: противник оказался в ловушке и теряет резервы
Новости Украины
2025-10-16T16:21:28Z
Глава Одесской ОГА оценил введение военной администрации в городе
Лига
2025-10-16T15:39:12Z
В одной из областей сообщили, когда включат отопление для жителей
TSN
2025-10-16T15:36:59Z
На фронте робота напугал ежик: что было дальше
Comments UA
2025-10-16T15:24:18Z
Гороскоп на пятницу 17 октября 2025 года
UAToday
2025-10-16T15:03:52Z
Обстрел Херсона: есть погибший и раненая
Корреспондент
2025-10-16T14:57:09Z
Что не нужно класть в драники, а что нужно добавить во время приготовления обязательно
TSN
2025-10-16T15:48:33Z
Гороскоп на 17 октября 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-10-16T15:27:41Z
Катастрофы не избежать: у этих знаков Зодиака в октябре будут проблемы в личной жизни
Comments UA
2025-10-16T15:24:04Z
Гороскоп на 17 октября: день благоприятен для одиночного отдыха и внимания к себе
Новости Украины
2025-10-16T13:57:16Z
Песочное тесто подарит вам идеальный хруст: Клопотенко поделился кулинарной хитростью
Апостроф
2025-10-16T13:21:49Z
Появляется и исчезает с приливами: туристы нашли остров, который напоминает сказочную страну
Фокус
2025-10-16T12:06:48Z
Будете собирать каштаны ведрами: как с помощью этих плодов решить кучу бытовых проблем
TSN
2025-10-16T11:09:32Z
Жареный картофель будет вкусным, хрустящим и золотистым: секретный ингредиент для идеального блюда
TSN
2025-10-16T09:48:21Z
Как назвать на украинском Свету, как правильно сократить имя
TSN
2025-10-16T09:06:43Z
Спидран по банкротству? Создатели Detroit: Become Human анонсировали Spellcasters Chronicles
GameMag
2025-10-16T16:55:34Z
Названо найкращі умови для зберігання томатів після збору врожаю
AgroNews
2025-10-16T16:24:58Z
Кабель за 200 грн оказался не хуже аналога за 5000 грн: в чем разница и за что мы переплачиваем
Фокус
2025-10-16T15:36:24Z
Не спешите прощаться с литиевыми батареями: ученые придумали такое, что улучшило их в разы
Фокус
2025-10-16T15:36:21Z
Франція формує запаси пшениці, що сягнуть 20-річного максимуму
AgroNews
2025-10-16T15:16:06Z
Ваша собака не спит из-за вас: как эмоции влияют на животных
TSN
2025-10-16T14:51:32Z
Ученые создали «универсальную» почку для любой группы крови
ZN UA
2025-10-16T14:42:37Z
Світові ціни на червоне м’ясо зростають через дефіцит постачання та торгівельні обмеження
AgroNews
2025-10-16T14:18:02Z
Как зайти все лимоны в monobank: где их искать, чтобы иметь шанс выиграть миллион гривен
Comments UA
2025-10-16T14:15:41Z
Зубков восстановился и готов к играм за Трабзонспор
Корреспондент
2025-10-16T16:39:10Z
Менеджер Рикки Хаттона: Он сам лишил себя жизни, повесившись
Корреспондент
2025-10-16T15:33:29Z
Александр Усик прокомментировал слухи об участии в выборах
Фокус
2025-10-16T14:51:45Z
Украинская Премьер-лига: результаты всех матчей девятого тура, видео голов
ZN UA
2025-10-16T14:42:16Z
Реформа в АПЛ: клубы могут получить новый лимит на расходы
Корреспондент
2025-10-16T12:30:14Z
Финансовый ультиматум: защитник Баварии может покинуть клуб
Корреспондент
2025-10-16T11:03:52Z
Украинка завершила борьбу в парном разряде турнира в Китае
Корреспондент
2025-10-16T10:00:15Z
Василь Костюк підтримав проведення першого в історії Horuna Cup
Апостроф
2025-10-16T09:51:11Z
Зимняя трансферная цель: бразилец - под прицелом европейских клубов
Корреспондент
2025-10-16T09:00:55Z