MY.UAНовини
Як російський агітпроп намагається використати тематику ЛГБТКІА в умовах війни проти України
Як російський агітпроп намагається використати тематику ЛГБТКІА в умовах війни проти України

Як російський агітпроп намагається використати тематику ЛГБТКІА в умовах війни проти України

Москва «захищає» росіян від «ЛГБТ-пропаганди» та політизує сексуальність повсюдно — задля дискредитації Заходу й досягнення власних імперських цілей.

У російському суспільстві закони проти гомосексуалів запроваджені ще за Петра Першого. На фоні емансипації жінок і примусової секуляризації суспільства більшовики скасували гомофобні закони, та при сталінських чистках і після них гомосексуали знову потрапили під репресії десятки тисяч кримінальних справ, ув’язнення, заслання, примусове «лікування» у психлікарнях. А політизація сексуальності спостерігалася аж до розпаду Радянського Союзу. У пізньому СРСР гомосексуальність передусім таврувалась як девіація буржуазного класу. Сучасна Росія, яка позиціює себе правонаступницею СРСР, відійшла від соціалізму й тепер свою гомофобію пояснює апеляцією до традиційних цінностей. Адже вона нині войовничо відстоює гомофобію й пишається цим. Російські політики, соціум, медіа запевняють: чеснота Росії в тому, що вона стає на захист «традиційних цінностей» і заперечує будь-які інші «нетрадиційні прояви». Ці тези Росія підтверджує своїми законодавчими «ініціативами». У 2013 році прийняли дискримінаційний закон про заборону так званої «пропаганди гомосексуалізму» серед неповнолітніх. У 2022 році — заборонили «пропаганду нетрадиційних «сексуальних стосунків» у товарах широкого вжитку. Фактично російські політики прирівняли небезпеку з боку педофілів із «небезпекою» з боку гомосексуалів. Уже у 2023 році Держдума ухвалила закон про повну заборону трансгендерного переходу й уклала список критеріїв, за якими правоохоронні органи повинні визначити, що ж вважається «ЛГБТ-пропагандою».

За версією російського агітпропу, західна «ЛГБТ-навала» чимдуж наближалася до російських кордонів. І росіяни були вимушені захищатися. Серед іншого, на думку Путіна, повномасштабне вторгнення буцімто мало стати засобом захисту традиційних цінностей від західних норм, які безпосередньо ведуть до «деградації» та «виродження» оскільки вони «суперечать природі людини». Подібні меседжі є частиною дезінформації проти ЛГБТКІА, що спрямована як на внутрішнього споживача, щоб нав’язати враження, що Кремль є останнім бастіоном «традиційних цінностей», так і на зовнішню аудиторію — щоб підживити рівень гомофобії та здобути прихильність консервативних кіл в інших суспільствах. А втім, путінська гомофобія радше спрацювала навпаки — в Україні вона актуалізувала дискусії щодо утисків ЛГБТКІА та дала поштовх до захисту їхніх прав на законодавчому рівні. На жаль, у просторах українських соцмереж усе ж ширяться гомофобні дописи, які стають ласою приманкою для російського агітпропу. Команда аналітиків та аналітикинь «Детектора медіа» проаналізувала близько 33200 дописів в українському сегменті фейсбуку, ютубу, телеграму й твіттеру в період із 23 березня 2023 року до 23 липня 2023 року, щоб виокремити ключові тенденції гомофобної риторики в соцмережах і з’ясувати, наскільки вона системна.

Повномасштабне вторгнення неабияк об’єднало українців і, здавалося б, рівень ксенофобії знизився. Утім, випадки замаху на людей із гомосексуальною орієнтацією все ж непоодинокі. Наприклад, на київського художника Даніеля Скрипника у травні 2023 року напали з гомофобних мотивів. На своїй сторінці у соцмережах він розповів, що один із нападників ударив його в голову, а двоє інших хлопців завдали ударів по ногах. Згодом вони втекли. Після нападу на дизайнера Костю Омеля в Києві той втратив свідомість й отримав численні гематоми та зламаний ніс. Зовсім нещодавно на трансгендерну військову Хелен напали у Львові. У неї зафіксували розбиту губу й ніс. На жаль, в Україні існують люди, для яких сексуальна орієнтація, «не така» поведінка, яскравий макіяж чи одяг є приводом покалічити людину. І все лише тому, що така особа суперечить «цінностям» кривдника. За даними правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ», у 2022 році в Україні зафіксували 105 випадків гомофобії, трансфобії, дискримінації та інших порушень прав людини, зокрема 31 випадок із боку окупантів на тимчасово окупованих територіях. Фіксувати випадки гомофобії на тимчасово окупованих територіях украй складно, тож число 31 — показник мінімально можливий в умовах обмеженого доступу до інформації. Ця ж організація фіксувала 131 випадок гомофобії за 2021 рік. У звіті йдеться, що вже декілька років поспіль зберігається тенденція зниження злочинів на ґрунті ненависті до ЛГБТКІА. Насамперед через карантинні заходи, викликані COVID-19. Проте аналітикині й аналітики визнають, що український рух ЛГБТКІА не знижує своєї активності, а правоохоронні органи демонструють бажання та готовність допомогти ЛГБТКІА.

Утім, загалом за останній час серед українців покращилося сприйняття спільноти ЛГБТКІА. За результатами опитування КМІС, у 2016 році негативне ставлення мали 60,4% українців, а 2022-го — 38,2%. Причому в січні 2023 року 58% українців цілком або частково погодилися, що представниці й представники ЛГБТКІА повинні мати такі самі права, як усі інші. Протилежну думку мали лише 20%. Тобто, хоча гомофобія в суспільстві існує, її рівень все ж із кожним роком знижується.

Повномасштабна війна призвела до різких суспільно-політичних змін у житті країни. Україна стала кандидаткою в члени Євросоюзу, на останньому саміті НАТО у Вільнюсі українських посадовців запевнили, що Україна приєднається до Альянсу. Держава інтегрує європейські норми права, адаптує власні інституції під стандарти ЄС. Також Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію із запобігання домашньому насильству. Зміни йдуть не лише на рівні державних інституцій і політичних процесів, а й серед пересічних людей. Громадянське суспільство не лишається осторонь, а заявляє про власні потреби. У медіа почали активно дискутувати про військових ЛГБТКІА-спільноти. Для жінок, їхніх дітей і трансгендерних осіб нещодавно запровадили окремі вагони, причому це була низова ініціатива, а не нав’язана згори інструкція (все почалося із запиту користувачки твіттеру). Після того, як у застосунку «Дія» створили можливість зареєструвати шлюб, квір-пари скаржилися, що вони не мають змоги зареєструвати партнерство. Тож уже на початку березня 2023 року у Парламент внесли законопроєкт про цивільні партнерства. Так, він не ідеальний і врегульовує не всі важливі сфери, втім, перший крок зроблено. Це свідчення того, що українське суспільство рухається у проєвропейському напрямку.

Проте Росія такий рух уперед трактує по-своєму. Агітпроп заявляє, що Україна «європеГеїзується» та робить все, щоб догодити західним лідерам. Мовляв, Захід сам штовхає Україну в «ЛГБТ-пастку». Пропагандисти повторюють один за одним: Україна цьому не противиться, адже просто прагне «похизуватися» перед західною спільнотою, що вона відкрита до розмаїття. Але насправді, за версією агітпропу, в Україні не терплять гомосексуальність, так само як і в Росії. І саме тому окупанти напали на українську територію: через «спорідненість» поглядів щодо ЛГБТКІА. Для захисту від «ворожого» Заходу. Чому це неправда читайте у нашому торішньому дослідженні про дезінформацію проти ЛГБТКІА.

Росія інструменталізує спільноту ЛГБТКІА й використовує для досягнення власних цілей не тільки в контексті України. Кремль зробив гомофобію частиною своєї національної політики, щоб влада якнайдовше трималася у руках Путіна як хранителя «традиційних цінностей» і православної моралі. Згадайте лишень одне з агітаційних відео, яке поширювала Москва напередодні голосування щодо поправок до російської конституції у 2020 році. Тоді транслювали вірусне відео про «країну майбутнього», а точніше, Росію у 2035 році. У відео зобразили одностатеву сім’ю, яка вирішила усиновити дитину. Чоловіків показали зі стереотипною поведінкою, а всиновленого сина — незадоволеним, що у нього «нема мами».

Нагадаємо, що поправки до основного закону — російської конституції — стосувалися не лише закріплення союзу між чоловіком і жінкою як «єдиноправильний і можливий». Але йшлося й про «обнулення» президентських термінів Володимира Путіна. Це дозволило йому балотуватися на виборах 2024 року, залишатися при владі до 2036 року, а ще він отримав довічну недоторканість. Як бачимо, інформаційну кампанію щодо захисту від ЛГБТКІА у Росії системно просували, нівелюючи окремі (також важливі, варті висвітлення) зміни до їхньої конституції. А все лише тому, що Кремль знав, як можна зманіпулювати електоратом.

Такі дії вкотре доводять, що диктатор Путін використовує спільноту ЛГБТКІА у власних цілях, наприклад, для проведення далекосяжних реформ. А ще російська влада так обирає власний курс розвитку країни — традиціоналістський і застарілий від сьогоднішніх норм. Тільки право обирати, очевидно, не надається росіянам.

У новій вибірці даних нам вдалося зафіксувати наступні меседжі: «У країнах ЄС президенти з гомосексуальною орієнтацією просто повинні остерігатися Росії. А то вона нападе і на них. Ми ж повинні боротися за наші цінності!» — стверджували читачі анонімних телеграм-каналів у відповідь на новину про президента Латвії Едгарса Рінкевичса, який став першим відкритим президентом-геєм у ЄС. Тож російські та проросійські користувачі не полишають спроб заявити: те, що сповідує Росія, вважається абсолютною істиною, і вони безумовно підтримують гомофобну політику Кремля.

Тоді яка ситуація з експортом цінностей? Задовго до великої війни Росія формувала свій образ як країни-берегині, зокрема, яка готова захистити людей від «небажаного впливу». Уже в умовах повномасштабного вторгнення Росія описувала себе як «шматочок раю» для всіх людей. Звісно, для всіх, хто сповідує «традиційні цінності». Агітпроп навіть вкидав фейки, як європейці й американці буцімто втікають до Росії, бо мріють зберегти себе від «ЛГБТ-навали». Росія позиціює себе у культурному вимірі як далеку від «содомітських практик» країну — традиціоналістську та консервативну. Зрештою, позірний консерватизм до певного часу грав їй на руку в межах культурної дипломатії. Зараз сприйняття Росії дещо змінилося: насамперед її сприймають як країну-агресорку, яка ототожнює розмаїття людей із прямою загрозою «для безпеки країни».

Російські пропагандисти часто характеризують Захід як «загниваючий». Зокрема, за версією агітпропу, у країнах Європи девіантні цінності, адже там допускають до влади осіб із гомосексуальною орієнтацією, узаконюють одностатеві шлюби, громадяни ЄС не соромляться говорити про свою орієнтацію відкрито, а дітей «навчають содомії» ще в дитячих садках. «Розпуста» Заходу протиставляється російській «нормальності»: тут дітей не розбещують геї й нема плутанини з гендерами. Так російський агітпроп прагне вивищити та відділити російське суспільство від ціннісно чужого європейського, яке тільки розбещує й нічому хорошому не вчить. Єнса Столтенберга пропагандисти глумливо називають «геЙсейком», Європу «геЙропою», а демократію «п*дарократією». Російський агітпроп систематично дискредитує посадовців Європи, які є всі «геями та лесбійками». Нібито гомосексуальна орієнтація є вадою, і така людина не може обіймати високі посади, бути популярною тощо. Тому для російського пропагандиста назвати когось «геєм» (навіть якщо людина геєм не є) означає підкреслити нібито некомпетентність і недолугість людини.

Після повномасштабного вторгнення російський агітпроп продовжив інструменталізувати тематику ЛГБТКІА, надавши пропагандистським меседжам нових барв нібито «українські тараси воюють за права західних геїв», європейські трансгендери відбирають в українських біженок дітей і всиновлюють їх, «в українських недільних школах дітей навчатимуть гомосексуалізму та змушуватимуть вступати в гомошлюби з ветеранами бендерівського руху», в ЗСУ воюють цілі гей-батальйони, а обов’язковою частиною військових навчань є заняття із «гей-просвіти».

На жаль, на цю ксенофобію накладається і наша рідна українська гомофобія. Зокрема, деякі користувачі телеграму поширюють ефемерні «списки військових підрозділів ЗСУ, у яких немає п*дорів», показуючи, що нібито наявність людей із гомосексуальною орієнтацією свідчить про слабкість армії — такий батальйон «не заслуговує» ні визнання, ні поваги. Крім того, культивують дискурс, що законопроєкт, який дозволить реєструвати одностатеві партнерства, «не на часі», та й узагалі подекуди ототожнюють реальну загрозу з боку Росії-агресорки та цілком надуману з боку гомосексуалів.

У Росії гомофобія — частина національної політики й культурного виховання. Тоді як в Україні — гомофобні випади доволі хаотичні та несистемні. Пропаганда всіляко намагається використати ці хаотичні прояви, щоб розхитати українське суспільство. Щоб пізнати розмаїття дезінформації проти ЛГБТКІА та гомофобних меседжів у соцмережах, чекайте невдовзі на «Детекторі медіа» повну версію нашого дослідження.

Тут ви можете ознайомитися з нашими попередніми дослідженнями про дезінформацію щодо національних меншин, релігії та людей з (де)окупованих територій.

 

Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Благодійний концерт на підтримку дітей Запорізької області: вечір любові, мистецтва й надії
Вива
2025-04-29T07:42:20Z
Була коханкою, а син не хотів її бачити: що відомо про волинянку, яка стала принцесою Таїланду
24tv
2025-04-29T07:33:51Z
Робота в Харкові для пенсіонерів: де пропонують стабільний заробіток у 30 тисяч та гарні умови
Политека
2025-04-29T07:31:34Z
Як майбутні магістранти складатимуть іспити ЄВІ та ЄФВВ
24tv
2025-04-29T07:30:53Z
Дружина Шмигаля користується незадекларованою преміальною автівкою, — розслідування
Фокус
2025-04-29T07:30:01Z
Норвезькі розробники представили високоточну крилату ракету Joint Strike Missile класу «повітря-земля»
InternetUA
2025-04-29T07:28:07Z
Спілка української молоді проведе вебінар до свого 100-річчя
УкраинФорм
2025-04-29T07:21:39Z
Польські розробники представили новітній вітчизняний багатоцільовий гелікоптер AW149
InternetUA
2025-04-29T07:10:11Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Навіщо Росії побєдобєсіє та що Україна може протиставити історичній пропаганді
Детектор М
2025-04-29T07:43:21Z
Путін переграв: перейшов "червоні лінії" Трампа й тепер може серйозно поплатитися
24tv
2025-04-29T07:39:50Z
Як Трамп повстав із "політичних мерців": у The Atlantic розкрили таємницю його перемоги
24tv
2025-04-29T07:39:33Z
Реальність війни не така як уявляють медіа
360ua.news
2025-04-29T07:36:03Z
Посадовиця однієї із міськрад на Миколаївщині шпигувала для Росії – СБУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T07:33:54Z
Румунія піднімала F-16 і Eurofighter через російські дрони, що атакували Україну
Европейская правда
2025-04-29T07:28:08Z
Бійці ЗСУ, розчарувавшись у мирних ініціативах США, готуються до літнього наступу РФ: "Не Трампу вирішувати, де пролягають наші кордони"
ZN UA
2025-04-29T07:22:24Z
Трамп звільнив понад 120 тисяч держслужбовців
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T07:21:49Z
Продаж електромобілів в Україні різко виріс: переважно обирають вживані авто з США
ZN UA
2025-04-29T07:43:12Z
Нафта дешевшає на тлі торговельної війни між США та Китаєм
УкраинФорм
2025-04-29T07:42:49Z
Дефолт "Укренерго": компанія проведе реструктуризацію боргу, гарантованого державою
ZN UA
2025-04-29T07:31:54Z
Долар наблизився до 42: яким буде курс в обмінниках до кінця тижня
Хвиля
2025-04-29T07:30:06Z
34 гривні — це мало? Як формується тариф на воду
Telegraf
2025-04-29T07:10:42Z
Дедлайн до 1 травня: хто повинен подати податкову декларацію в 2025 році
24tv
2025-04-29T07:09:43Z
Фруктів та ягід може не бути: в Україні друга хвиля заморозків
24tv
2025-04-29T07:06:15Z
Підвищення тарифів на воду у Дніпрі: мешканці заплатять значно більше, нові ціни
Политека
2025-04-29T07:00:29Z
Рівненщина першою в Україні почала сіяти гречку
AgroPortal
2025-04-29T07:00:27Z
На Netflix вийде ще один український детектив, який розтопив серця глядачів: що це за серіал
24tv
2025-04-29T07:39:55Z
«Готова зазирнути в очі іншого чоловіка». Тіна Кароль анонсувала зміни в особистому житті
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T07:39:41Z
Речницею від України на «Євробаченні-2025» буде Jerry Heil
Детектор М
2025-04-29T07:31:25Z
Кім Кардаш'ян перетворила вітальню на "витвір мистецтва" за допомогою лише одного предмета
24tv
2025-04-29T07:30:43Z
Це платонічна любов, – Melovin розповів, які насправді у нього були стосунки зі співачкою Swoiia
24tv
2025-04-29T07:30:26Z
Дмитро Комаров зважився на відчайдушний крок після розлучення - деталі
GlavRed
2025-04-29T07:27:37Z
Тодоренко вагітна третім: путіністка Валерія "злила" секрет запроданки
GlavRed
2025-04-29T07:27:35Z
Що не можна одягати на весілля: ці правила важливо знати
24tv
2025-04-29T07:06:50Z
Шоуранер «Андора» не хотів знімати серіал і сподівався, що COVID зупинить виробництво: «Що я накоїв? Зіпсував собі життя»
ITC
2025-04-29T07:06:28Z
На Дніпропетровщині 12-річна дівчинка загинула через атаку Росії
24tv
2025-04-29T07:42:08Z
Поблизу аеропорту Варшави перекинувся автобус з українцями, є постраждалі
Европейская правда
2025-04-29T07:42:02Z
В Іспанії кажуть, що після блекауту подачу електроенергії відновлено на 92%
Европейская правда
2025-04-29T07:39:58Z
Підвищили рівень небезпеки на Філіппінах через виверження вулкана: моторошні кадри
24tv
2025-04-29T07:39:32Z
У США виявили неочікувану знахідку всередині затонулого авіаносця часів Другої світової
24tv
2025-04-29T07:30:26Z
Загарбники двічі атакували рятувальників у Нікополі
УкраинФорм
2025-04-29T07:28:58Z
Поліція встановила малолітніх підпалювачів автомобіля в Ужгороді
Украина Криминальная
2025-04-29T07:27:14Z
Іспанія поступово відновлює електропостачання після масового збою
360ua.news
2025-04-29T07:16:12Z
Нетверезий водій вантажівки в'їхав у будинок на Рівненщині
24tv
2025-04-29T07:15:25Z
Тричі поборола рак за 2 роки: історія українки, яка надихає
24tv
2025-04-29T06:27:11Z
Корисний сніданок за 15 хв.: як приготувати ніжні оладки з цвітної капусти
Gazeta UA
2025-04-29T06:25:11Z
Як зріст дитини впливає на її успішність в школі
24tv
2025-04-29T04:45:00Z
Військові хірурги з України проходять навчання у Сполучених Штатах
УкраинФорм
2025-04-29T04:27:52Z
Як позбутися кульбаб, які виснажують ґрунт: потрібна лише сіль та окріп
24tv
2025-04-29T03:48:07Z
Як правильно – "серцевий біль" чи "сердечний біль": якої помилки варто уникати
GlavRed
2025-04-29T03:27:07Z
Урожай картоплі буде рекордним: вам потрібен лише один аптечний засіб
24tv
2025-04-28T18:36:03Z
Роботи Neuralink уже імплантують чипи в мозок, хірурги скоро будуть не потрібні, - Маск
InternetUA
2025-04-28T18:16:02Z
Алергія чи застуда: як відрізнити ці захворювання весною
24tv
2025-04-28T17:54:26Z
ЗСУ показали, як знищили переправу окупантів через річку Жеребець
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T07:30:03Z
Спека, грози та заморозки: синоптики розповіли, чого чекати від погоди в травні
GlavRed
2025-04-29T07:27:32Z
Горять автівки та приватний будинок: Київ атакували ударні дрони
GlavRed
2025-04-29T07:25:02Z
Парковки у Києві стали «розмінною монетою» для корупціонерів – розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T07:15:15Z
У Севастополі росіяни сховали великий десантний корабель між захопленими українськими - соцмережі
УкраинФорм
2025-04-29T07:06:50Z
Заступника голови КМДА планував "відмивати" гроші через онлайн-казино і крипту ‒ Bihus.Info
ZN UA
2025-04-29T07:04:46Z
Без дощів, але з вітрами. Якою буде температура у Києві на початку тижня
Telegraf
2025-04-29T07:00:46Z
Російські загарбники близькі до початку масового штурму Слов’янсько-Краматорської агломерації
Украина Криминальная
2025-04-29T06:45:08Z
Від початку року в Україні відремонтували 672 тисяч квадратних кілометрів прифронтових доріг
УкраинФорм
2025-04-29T06:43:19Z
Зелень, гриби та апельсиновий сік: вітамінний салат, який і на свято подати можна
24tv
2025-04-29T06:45:10Z
Метушитися біля плити не доведеться: як приготувати мега шоколадний десерт з грушею з двох інгредієнтів
Telegraf
2025-04-29T06:12:56Z
Зустрічай гостей без паніки: 5 простих лайфхаків для швидкого прибирання
Telegraf
2025-04-29T06:12:42Z
Це буде неймовірно: 3 знаки зодіаку, які зустрінуть кохання всього свого життя вже у травні
24tv
2025-04-29T06:09:56Z
Працівниця круїзного лайнера дала 5 порад, як точно уникнути морської хвороби
24tv
2025-04-29T05:18:30Z
Авіакомпанії б'ють на сполох: європейці все рідше бронюють літній відпочинок
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T05:00:43Z
Замість сирників та бутербродів: рецепт маленьких сирних перепічок – в них закохуються одразу
24tv
2025-04-29T04:57:33Z
"Абсолютний фаворит": хлопець відвідав усі країни на планеті та розповів, де найсмачніша їжа
Фокус
2025-04-29T04:01:28Z
Що не можна робити на Радоницю 2025: основні заборони, про які варто знати
24tv
2025-04-29T03:36:19Z
ЗСУ ліквідували російського лижника
ZN UA
2025-04-29T07:43:07Z
Сане відхилив велику пропозицію із Саудівської Аравії
Football.ua
2025-04-29T07:33:04Z
Усик проти Дюбуа: онлайн-трансляція пресконференції боксерів перед реваншем
24tv
2025-04-29T07:24:15Z
Відомий боєць MMA насмерть збив підлітка
24tv
2025-04-29T07:00:10Z
"Вирву тобі очі, а твій язик буде висіти з рота": представник команди Дюбуа погрожував Усику
24tv
2025-04-29T06:51:37Z
Мадрид. Світоліна, Костюк та Кіченок зіграють у вівторок
УкраинФорм
2025-04-29T06:43:55Z
Арсенал — ПСЖ: цікаві варіанти ставок на поєдинок Ліги чемпіонів
Football.ua
2025-04-29T06:43:12Z
Лондон приймає перший матч 1/2 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2025-04-29T05:49:25Z
Ексчемпіон UFC, який боксував із Ф'юрі та Джошуа, на смерть збив дівчину
ZN UA
2025-04-28T21:58:47Z
Вчені розповіли, як вимерли доісторичні кенгуру Австралії
1News
2025-04-29T07:39:36Z
Ефект Зельдовича в дії: вчені вперше створили бомбу з чорної діри у лабораторії
ITC
2025-04-29T07:37:55Z
Самки бонобо — єдині, кому вдається тримати самців у вузді у тваринному світі: як вони це роблять
Фокус
2025-04-29T07:36:51Z
Системні вимоги Elden Ring Nightreign — оновлення заліза не знадобиться, а DLC займе 30 ГБ
ITC
2025-04-29T07:31:18Z
Дуже дивна фізика: що відбувається всередині найщільніших об'єктів у Всесвіті
Фокус
2025-04-29T07:21:55Z
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
УкраинФорм
2025-04-29T07:21:38Z
CMF Phone 2 Pro – модульний смартфон за 250 євро від Nothing представили офіційно
24tv
2025-04-29T07:15:13Z
Голосовий набір у Windows 11 дозволить вимкнути фільтр ненормативної лексики
InternetUA
2025-04-29T07:01:00Z
Кіберполіція попереджає про шахрайську схему з банківськими застосунками
УкраинФорм
2025-04-29T07:00:51Z
Citroen презентував новий компактний кросовер
AutoCentre
2025-04-29T07:19:57Z
Легенда 90-х: у Києві помітили раритетний японський спорткар
Фокус
2025-04-29T07:10:08Z
Моторна олива 0W-20: особливості, переваги та застосування
Топ Жир
2025-04-29T06:30:16Z
У Tesla Model Y з’явиться бюджетний суперник від Alpine
AutoCentre
2025-04-29T06:16:26Z
В Україні стартують продажі зарядженого Volkswagen Tiguan: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-04-29T04:21:28Z
Продаж Pontiac GTO Judge на 656 миль може дорожче вашого будинку
Топ Жир
2025-04-29T01:30:42Z
Audi RS5 демонструє величезні вихлопні системи та зарядження від мережі
Топ Жир
2025-04-29T00:45:21Z
Як правильно обкатати новий автомобіль: основні речі, яких варто уникати
Gazeta UA
2025-04-29T00:33:27Z
Каліфорнія вважає, що водійські великі вантажівки без водія це чудова ідея. Що може піти не так?
Топ Жир
2025-04-29T00:00:50Z