MY.UAНовини
Оксамитовий сезон: море ще тепле, а ціни падають. Куди поїхати українцям - поради турагента
Оксамитовий сезон: море ще тепле, а ціни падають. Куди поїхати українцям - поради турагента

Оксамитовий сезон: море ще тепле, а ціни падають. Куди поїхати українцям - поради турагента

Незважаючи на війну та всі пов'язані з нею складності, українці так чи інакше намагаються викроїти хоч якийсь час на відпочинок. І сили відновити, і здоров'я підправити, і дітей оздоровити.

Куди найдешевше і вигідніше поїхати зараз, що обирають мами з дітьми, а що люди пенсійного віку, KP.UA розповіла директорка туристичної фірми зі Львова Галина Гладчук.

Останній місяць Болгарії

Директор туристичної фірми зі Львова Галина Гладчук. Фото: Особистий архів Галини Гладчук

- Галино, куди вигідно поїхати відпочити українському туристові у оксамитовий сезон?

- Зараз можна взяти путівку за доступною ціною до тієї ж Туреччини та Єгипту – у вересні та жовтні температура на таких популярних влітку напрямках, як Болгарія, Туреччина, Єгипет, буде ще дуже комфортною, а ціни на готелі почнуть падати.

З листопада та грудня підвищиться попит на такі напрямки, як Домінікана, Таїланд, Шрі-Ланка – ті країни, куди далі летіти та ціна вища, але всю зиму тепло.

– А куди не варто їхати восени?

– Незабаром закривається Болгарія, але у вересні ще тури будуть. Прекрасна недорога країна – вона нині за ціною 15-17 тисяч гривень на двох. Чому не поїхати, не погрітися, не оздоровити себе та дітей за такі гроші… Тепле чисте море, смачне харчування. З іншими напрямками, якщо брати оксамитовий сезон і ближче до зими, я раджу туристам трохи почекати – через тиждень-два туроператори почнуть визначатися з літаками. Ще не всі поставили чартер – доки вони активно літають на Туреччину, Єгипет, Майорку, Грецію, а потім ці літаки перенаправлять на «екзотику». Тоді буде ширший вибір і можна буде підшукати найкращу пропозицію для туриста – де нижча ціна, виліт дешевше, де найкращий готель. Наступні кілька тижнів буде перебудова з літнього сезону на оксамитовий та зимовий.

Болгарія - близько, тепло, дешево і яскраво. Фото: hotels24.ua

Чекаємо на гарячі тури

- А наскільки далеко українці можуть зараз зазирнути у майбутнє, виходячи з бронювань – вже цікавляться турами на зиму, на Новий рік?

- Турами цікавляться, але глибоких броней поки що немає. Усі 17 років роботи я прихильник раннього бронювання – це суттєва економія грошей. Ось, наприклад, екзотичний дорогий тур на грудень на двох зараз коштує 70 тисяч гривень – шикарний п'ятизірковий готель із перельотом, застава – 20%. Якщо той же тур бронювати ближче до вильоту, то він коштуватиме 110-120 тисяч. За раннього бронювання економія, в середньому, 25-30 тисяч.

«Акули українців не їдять»

- Акул наші туристи у Єгипті не бояться?

- Ой, питають, але я їм сказала, що акули українців не їдять. А якщо серйозно – техніка безпеки там на високому рівні, у морі напнуті додаткові сітки. Такі випадки бувають, але вони бувають раз на десять років. На моїй пам'яті було два таких.

- А нільські крокодили у Нілі є?

- Нільських крокодилів ніхто давно не боїться і ніхто їх за останні кілька років не бачив. Років десять тому були популярні екскурсії по Нілу, але самі гіди, що супроводжують, знають, де ці крокодили водяться, де можна на човні проплисти, де не можна… Але навали крокодилів немає. Цивілізація йде вперед.

- Цього року туристів у оксамитовий сезон менше чи більше, ніж зазвичай?

- Є постійні туристи, які хочуть відпочивати лише в оксамитовий сезон – це комфортно за температурою, кліматичними умовами та, звичайно ж, за ціною. Але туристів буде менше. Як ми між нами, агентами, кажемо: «Сезон кінчається». Колись, до війни, сезон навіть глибокої осені ще тривав – було більше попиту на лижі, дорожчі морські напрямки – люди мали більше грошей, і вони могли собі дозволити це. А зараз час інший. Але сподіватимемося, що й зараз потроху бронюватимуть – доживемо до весни та до перемоги.

– А наскільки активно зараз бронюють тури?

- Це як хвилі у морі. Ажіотажу на тури у оксамитовий сезон серед українців ніколи не було, але зараз українці роз'їхалися всією Європою – а іноземці цей сезон люблять, наші бачать і теж бронюють. Потроху осінній відпочинок і в нас набирає популярності. Симпатії українців із спекотного червня змінюються на вересень.

Чому не полетіти на 7-8 днів до Єгипту за 46 тисяч гривень за двох із Жешува? Можна? Можна. Ще звертаються, ще бронюємо. Бронюють і недешеві Мальдіви, Таїланд, Домінікану – екзотичні напрямки.

У Єгипті, кажуть, посилили захист від акул. Фото: coraltravel.ua

Старшим – до Чорногорії, молоді – до Єгипту

- Які напрями восени будуть найдешевшими?

- Болгарія, Туреччина та Єгипет – ось ці три напрямки. До Чорногорії ще можна їхати, вода ще не буде холодною. Чорногорію я раджу старшим людям – від 50 до 70, там дуже комфортний клімат. Греція – також ще можна їхати до 20-25 вересня. Це і Халкідікі, і Родос, і Кріт, і Корфу, і Міконос. Але сума буде немаленькою – якщо літаком із Польщі, треба заплатити до 700 доларів за одного. Це тур зі сніданками. Влітку він коштував 1000–1100 за одного. А якщо ще триватимуть автобусні тури до Греції, то можна взяти дешевше – доларів за 500.

Якщо говорити про ціни – все залежить від того, що вибирати – автобус чи літак.

Автобусний тур завжди дешевше, і до тієї ж Греції, Чорногорії та Хорватії можна доїхати автобусом. Але це довше. Хоча складно сказати, де більше плюсів та мінусів – зараз черги на кордонах, і люди по 8-10 годин чекають, щоб летіти дві години до Греції з Польщі. Автобусом зі Львова туди – 30 годин. Як правило, автобуси з кондиціонерами, але не завжди вони ідеальні.

- У оксамитовий сезон вдасться заощадити приблизно третину суми від повної вартості?

- Так, наприклад, автобусом буде коштувати 480-500 доларів. Ось зараз дивлюся Чорногорію – автобусний тур зі Львова на сім ночей та вісім днів на двох без харчування у вересні коштує 18 тисяч гривень на двох. Входить дорога, проживання в готелі та медстраховка. Із дворазовим харчуванням – від 26 тисяч гривень на двох. Болгарія буде трохи дешевшою.

- Під час війни українці стали частіше відмовлятися від турів чи такої тенденції не спостерігається?

- Ні, у мене жодної відмови не було, і від колег не чула. При бронюванні намагаюся ознайомити туриста з усіма ризиками. І є договір – якщо ми відмовляємось за тиждень чи пару днів, це 100% штраф туроператора. Але туроператори часто йдуть нам назустріч - іноді безкоштовно роблять заміну, тобто оплаченою путівкою їде хтось інший, щоб гроші не пропали.

Чорногорію директор турфірми радить людям старшого віку. Фото: turne.com.ua

У Туреччину – не за шубами, а за сріблом

- Українці летять лише відпочити, чи ще популярні шопінг-тури, наприклад, як раніше – до Туреччини за шубами?

- Та тут би і без шуб вижити... Є категорія туристів, які працюють у сфері торгівлі сріблом. І популярні шопінг-тури до Стамбула через Болгарію. У Стамбулі у них недорогі постачальники. Беруть тур до Болгарії, відпочивають пару днів, потім – на кораблик до Стамбула, це теж недорого, беруть, скільки можна за законом, товар – і торгують.

- Конфліктів із росіянами на курортах немає?

– Деякі були, які «засвітилися» в інтернеті. Але москалі поводилися нижче трави і тихіше води. Ховали свої паспорти з «двоголовою куркою» в інші обкладинки чи білорусами себе називали. Я намагаюся бронювати готелі, де їх немає чи майже немає. Таких готелів небагато, у мене чотири-п'ять по Туреччині. Вони мають установку, вона не стала для нас новиною. Турки в політику не лізуть, єгиптяни не лізуть, відпочинок – поза політикою... На жаль, це працює. Є такі готелі, де проси не проси, а діджей тобі «калинку-малинку» включатиме, і все тут. Важливо, щоб і наші туристи розмовляли українською за кордоном. Як ми говоримо – так нас ідентифікують.

- Галино, а вам самій яка країна найбільше подобається?

- Будь-яка країна має свої плюси, завжди я почувала себе своєю скрізь. Чорногорія – смачний сир, прекрасний клімат. Болгарія – тепленьке море, болгарський колорит, Туреччина – усміхнені турки, Середземне чисте море, Єгипет – шикарне Червоне море, аналогів немає – і рибки, і корали, Шрі-Ланка – щирі, усміхнені, працьовиті люди, смачний чай, теплий океан, гарний захід сонця, пісок... Бажаю кожному подорожувати, брати недорогий тур. Життя коротке і складається з емоцій. Кожній людині бажаю якнайбільше хороших емоцій, навіть у таку важку кровопролитну війну знаходити для них час.

Теги за темою
ТуризмЄгипет
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Коли краще повністю відмовитися від алкоголю: невролог назвав конкретний вік
TSN
2026-07-23T08:51:53Z
Головна помилка під час поливу огірків: що насправді вбиває урожай і як це виправити
TSN
2026-07-25T15:51:38Z
Не лише до чарки: чому свербіж у носі може попереджати про небезпеку
GlavRed
2026-07-23T18:57:21Z
Коли кава стає гормональною проблемою: як кофеїн впливає на кортизол і сон
TSN
2026-07-25T03:54:09Z
Краще ніж ліки: які напої допомагають боротися з тиском
TSN
2026-08-02T10:18:33Z
Як правильно консервувати овочі: помилки, через які вибухають банки
GlavRed
2026-08-02T10:06:51Z
Як італійки миють волосся, щоб воно було гарним: секрет розкрито
24tv
2026-07-23T07:30:07Z
Через небезпечну інфекцію люди масово відмовляються від салату: який можна їсти без страху
TSN
2026-07-25T13:51:22Z
Науковці назвали продукт, який прискорює старіння: як знизити свій біологічний вік
Gazeta UA
2026-07-21T15:36:26Z
Гороскоп на 26 липня для всіх знаків зодіаку
Вива
2026-07-26T04:00:02Z
Картопля звариться удвічі швидше: секрет криється в одному інгредієнті
GlavRed
2026-07-29T01:57:09Z
Ягоди та листя салату залишиться свіжими тиждень: секрет правильного зберігання
24tv
2026-08-02T10:18:53Z
Крихітні будинки мали бути дешевими: чому тепер вони коштують близько 150 тисяч доларів
24tv
2026-08-02T10:09:12Z
Температура у холодильнику і "правило 2 годин": як зберегти їжу влітку
TSN
2026-08-02T09:48:05Z
Гороскоп Таро з 3 по 10 серпня: Левам — спокій, а Діву чекає успіх
GlavRed
2026-08-02T09:12:28Z
Скільки коштує побачити Париж і Нормандію: українка розкрила бюджет подорожі на 9 днів
24tv
2026-08-02T09:06:32Z
Як доглядати за садом у серпні: полив, обрізка та найкорисніші поради
TSN
2026-08-02T09:06:16Z
Більшість помиляється: як за хвилину відрізнити зміїну нору від мишачої
GlavRed
2026-08-02T08:27:16Z
Міністр оборони Болгарії втрапив у скандал через польські МіГ-29, обіцяні Україні
24tv
2026-08-02T10:15:23Z
Як без сварок навчити дитину прибирати кімнату: незвичний лайфхак
GlavRed
2026-08-02T10:12:09Z
Зеленський про удари по Енгельсу і Саратову: "Продовжуємо застосовувати далекобійні санкції"
Хвиля
2026-08-02T10:09:29Z
Коли відзначають Успіння Пресвятої Богородиці у 2026 році: точна дата свята
24tv
2026-08-02T10:06:24Z
Шість причин, чому в Британії коледжі так само популярні, як і старша школа
ZN UA
2026-08-02T10:03:47Z
Не кожен шлюб є законним: хто ризикує втратити статус дружини й чоловіка
24tv
2026-08-02T09:57:50Z
Місто, за яке билися до останнього: чому Львів став символом польсько-української війни
24tv
2026-08-02T09:57:50Z
Про це знають одиниці: хто насправді міг стати прообразом "Батьківщини-матері"
24tv
2026-08-02T09:45:20Z
Прикордонники збили російський безпілотник на рекордній висоті
ГЛАВКОМ NET
2026-08-02T09:42:26Z
Що було б, якби бомбили Нью-Йорк? – Джессі Айзенберг пережив російський обстріл у Львові
24tv
2026-08-02T10:18:56Z
Майже кожна носила його у 90-х: Гейлі Бібер повернула в моду культовий обруч
24tv
2026-08-02T09:33:58Z
Сергій Притула на рідкісному фото показав однорічного сина, який схожий на нього як дві краплі води
TSN
2026-08-02T09:18:39Z
JAMALA, Барських, SHUMEI та інші: нові українські пісні, які хочеться слухати на повторі
24tv
2026-08-02T09:06:00Z
Помер Вінсент Пасторе – зірка культового серіалу "Клан Сопрано"
24tv
2026-08-02T08:06:48Z
Серіал «Левиця» повернувся на екрани: сюжет та головні актори третього сезону
ГЛАВКОМ NET
2026-08-02T07:45:07Z
Пішов із життя легендарний актор із «Величного століття»
ГЛАВКОМ NET
2026-08-02T05:03:47Z
Світ кіно у жалобі: не стало легендарного актора «Клану Сопрано»
ГЛАВКОМ NET
2026-08-01T22:48:44Z
У США на 80-му році життя помер актор Вінсент Пасторе, зірка серіалу "Клан Сопрано"
Фокус
2026-08-01T22:36:57Z
В ЄС почали діяти нові правила щодо штучного інтелекту
Европейская правда
2026-08-02T10:18:26Z
Україна та Туреччина обговорять розвиток аграрної торгівлі на AgroFoodSummit 2026 у Мерсіні
Agravery
2026-08-02T09:10:19Z
Помилка на мільярди: як Yahoo дозволила Google стати світовим гігантом
24tv
2026-08-02T09:06:44Z
"Точно не випадковість": ще 2 "Шахеди" влучили у склади Rozetka
24tv
2026-08-02T09:00:15Z
Субсидії перерахують у серпні: тарифи вже оголосили
Знай
2026-08-02T08:30:50Z
Apple накопичує запаси чипів пам'яті, готуючись до їх дефіціту
InternetUA
2026-08-02T08:09:02Z
У Wildberries заявили, що не виплачуватимуть компенсації продавцям за збитки після атак
InternetUA
2026-08-02T08:00:40Z
Поспіх може зменшити пенсію: коли найвигідніше оформлювати виплати
Знай
2026-08-02T07:30:42Z
Бронь більше не гарантована: які підприємства можуть втратити критичність
Знай
2026-08-02T07:12:24Z
Вибух біля ресторану Balzi Rossi у Москві: кількість загиблих зросла, нові деталі
Фокус
2026-08-02T10:06:33Z
Дрони атакували Миколаїв та область: постраждало подружжя, пошкоджено ліцей та шкільний автобус
ZN UA
2026-08-02T09:54:42Z
На Житомирщині всю ніч шукали 2,5-річного хлопчика: чим усе закінчилося
TSN
2026-08-02T09:48:33Z
П’ятеро загиблих і десятки постраждалих: що відомо про вибух у центрі Москви
TSN
2026-08-02T09:36:02Z
У Вроцлаві українець напав на польку з ножем, його спіймали
Европейская правда
2026-08-02T09:33:31Z
В Одесі викрили пару, яка продавала «елітні» номерні знаки через Telegram
InternetUA
2026-08-02T09:18:21Z
У Франції заявили, що взяли під контроль лісові пожежі в країні
Европейская правда
2026-08-02T09:03:36Z
На Закарпатті хлопець на смерть збив жінку і помер за кермом мотоцикла
TSN
2026-08-02T08:36:49Z
Масштабні лісові пожежі охопили Грецію: сотні людей евакуювали, вогонь наближається до міст
24tv
2026-08-02T08:18:18Z
Найбільший склад Rozetka вдруге за добу опинився під ударом РФ
ГЛАВКОМ NET
2026-08-02T10:12:22Z
Ексголові розвід служби Фінляндії висунули звинувачення у справі про боротьбу з шпигунством РФ
InternetUA
2026-08-02T10:00:10Z
В Іспанії підрахували, скільки мігрантів вже покинули Сеуту
Европейская правда
2026-08-02T09:57:23Z
Росія може використовувати захоплені українські дрони для провокацій у Європі
24tv
2026-08-02T09:42:54Z
Чому Федоров не реагує на картонкові протести – пояснив бізнесмен і ексвійськовий Оністрат
Лига
2026-08-02T09:42:30Z
Індія розтрощила Трампа із Радою миру
Gazeta UA
2026-08-02T09:00:24Z
Історія Росії показує, чим може закінчитися війна для Путіна
ГЛАВКОМ NET
2026-08-02T08:48:37Z
Це головна проблема: чому Трамп змінив позицію щодо надання Україні ліцензії на зброю
24tv
2026-08-02T08:48:35Z
Генерал США попередив Пентагон про можливу нестачу ресурсів для захисту Ізраїлю — WP
ZN UA
2026-08-02T08:39:11Z
Google за добу вимкнула нову ШІ-функцію в Google Earth через ризик фейкових супутникових знімків
24tv
2026-08-02T10:06:24Z
Українців закликали застелити шухляди фольгою: трюк, який вирішує вічну проблему
GlavRed
2026-08-02T10:06:13Z
Шість тварин, які допоможуть людям жити 120 років: акула, землекоп і "безсмертна" медуза
Комсомольская правда
2026-08-02T10:03:48Z
Samsung готує найбільше розширення Galaxy Z: у витоку з’явився загадковий смартфон
InternetUA
2026-08-02T10:03:45Z
У поведінці собак помітили щось дивне: тварини покладаються на магнітне поле Землі
Фокус
2026-08-02T10:00:04Z
Яку відеокарту купити у 2026 для ігор: названо найкращі моделі на будь-який бюджет
InternetUA
2026-08-02T09:33:52Z
Попереду всієї планети: як дрозофіли підкорювали космос, а домашні тварини освоювали парашут
Фокус
2026-08-02T09:30:07Z
Збройні сили Канади стали третіми у світі військами з власною збірною з Counter-Strike 2
24tv
2026-08-02T09:06:58Z
Дрони більше не сідатимуть для зарядки: нова технологія передає енергію з землі
InternetUA
2026-08-02T09:03:02Z
У Києві запровадили обмеження на рух вантажівок: що відомо
5 UA
2026-08-02T10:15:27Z
Прогноз погоди на тиждень з 3 по 9 серпня в Харкові: про які сюрпризи попередили синоптики
Политека
2026-08-02T10:00:37Z
Львів побив температурний рекорд: +33,5°C стало найспекотнішим днем в історії спостережень
Знай
2026-08-02T09:42:17Z
Без світла з ранку до вечора: за якими адресами будуть довгі графіки відключення у Запоріжжі на тиждень з 3 по 9 серпня
Политека
2026-08-02T09:30:47Z
Унаслідок російських обстрілів Донеччини загинули двоє людей, ще четверо постраждали
5 UA
2026-08-02T09:24:49Z
Пекло на Сумщині: окупанти засипали КАБами громаду
TSN
2026-08-02T09:06:02Z
Росіяни атакували підприємства та критичну інфраструктуру в Полтавській області: є перебої зі світлом
ZN UA
2026-08-02T09:00:07Z
У Києві аномальна спека – термометри показують +50 градусів, соцмережі
Комсомольская правда
2026-08-02T08:54:34Z
Фінансовий гороскоп на 3-9 серпня: Близнюкам — лад, а Козерогам — успіх
GlavRed
2026-08-02T08:51:55Z
Японська класика: в Україні помітили преміальну Toyota 70-х у чудовому стані
Фокус
2026-08-02T08:30:06Z
38 гривень замість 567 за 100 км: на чому їздити найдешевше в Україні
Знай
2026-08-02T08:00:33Z
Тест на IQ: потрібно знайти кабріолет серед авто за 15 секунд
GlavRed
2026-08-02T05:57:49Z
VW розробив спортивний пікап на базі Ranger, ціна якого перевищує вартість Ranger Raptor
Топ Жир
2026-08-02T01:12:07Z
Інтелектуальні камери цього міста, що розпізнають номерні знаки, давали хибний результат у 7 з 10 випадків
Топ Жир
2026-08-01T21:27:22Z
Усі покоління Chevrolet Camaro були дводверними. Якщо модель відродять, вона може отримати чотири двері
Топ Жир
2026-08-01T17:57:27Z
Завдяки акумулятору на колесах дизельна фура стає електромобілем без змін у двигуні
Топ Жир
2026-08-01T14:12:10Z
Один умілець підняв Nissan GT-R, закріпив запаску на даху та назвав це позашляховиком
Топ Жир
2026-08-01T12:27:15Z
Один із 52: виявлено британський суперкар 90-х за $500 000 із пробігом до 1000 км
Фокус
2026-08-01T10:51:49Z
Фран Гонсалес стане гравцем Севільї
Football.ua
2026-08-02T10:16:54Z
Челсі тимчасово втратив Санчеса через травму
Football.ua
2026-08-02T10:16:11Z
США відкликали судовий позов проти призера чемпіонатів світу
ГЛАВКОМ NET
2026-08-02T10:09:00Z
Стало відомо, яку суму «Арсенал» запропонував «Реалу» за Вінісіуса
ГЛАВКОМ NET
2026-08-02T10:03:03Z
Інфантіно: ЧС-2030 стане найкращим в історії
Football.ua
2026-08-02T09:51:52Z
"Динамо" — "Карабах": букмекери оцінили шанси киян у першому матчі Ліги конференцій
ZN UA
2026-08-02T09:51:29Z
Гаджиєв: Дуже радий, що Харків переміг, і що я став автором голу
Football.ua
2026-08-02T09:42:33Z
Доля Мудрика вирішена: українець вирушив до своєї команди
24tv
2026-08-02T09:36:53Z
Вінісіус відхилив варіант з Арсеналом і хоче продовжити кар’єру в Реалі
Football.ua
2026-08-02T09:18:04Z