MY.UAНовини
Поради вчителів: Як отримати знання на дистанційці і все встигнути - в Україні та за кордоном
Поради вчителів: Як отримати знання на дистанційці і все встигнути - в Україні та за кордоном

Поради вчителів: Як отримати знання на дистанційці і все встигнути - в Україні та за кордоном

Багато наших дітей, які вимушено виїхали з України через війну, живуть зараз за кордоном. У більшості країн Європи навчання в школі є обов'язковим, тому тим, хто не хоче втрачати зв'язок з українською школою, доводиться вибирати дистанційну форму навчання та екстернат. Та й у самій Україні через повітряні тривоги багато шкіл обирають навчання онлайн.

Такий формат навчання вимагає чималих фінансових та моральних вкладень – потрібна техніка, хороший інтернет, а ще мотивація, щоби вчитися самостійно. Найчастіше комп'ютер асоціюється у дітей з іграми та розвагами - налаштуватися на самостійну роботу не так і просто.

Як організувати процес навчання, що важливо для дистанційних занять, яким має бути робоче місце, як поєднати дві школи та скрізь встигнути? Про це KP.UA поговорила із українськими вчителями.

"Розтягувати навчання, якщо дитина вчиться дистанційно, точно не потрібно"

Наталя Венгрін. Фото: ФБ Математика з Наталією Венгрін

Наталія Федорівна Венгрін, вчителька математики Нововолинського ліцею №7, репетитор:

- Найчастіше, коли йдеться про дистанційне навчання, мають на увазі дітей, які навчаються за кордоном у школах Польщі, Німеччини, Чехії та паралельно ще тягнуть українську школу. Відразу обмовлюся: особисто я проти поєднання двох шкіл. Про якість освіти та навантаження на дитину не веду навіть мови. Вважаю, це неправильно: подвійне навантаження. Дитина приходить зі школи втомлена, а відпочити не може: на ній висять контрольні українські школи.

У будь-якому випадку, навчається дитина очно чи дистанційно, для того, щоб навчання заходило, потрібно, щоб уроки були цікавими.

Якщо урок буде нудним – параграф прочитати, контрольну написати, тест зробити, – дитина знайде спосіб не навчитися, а просто здати. У тому числі обдурити. І батьки, і вчителі, і діти – всі розуміють, що один одного обманюють, але заплющують на це очі. Так бути не повинно.

При цьому справа не в дистанційному навчанні: дистанційна освіта може бути навіть якіснішою, ніж очна. Все залежить від організації навчання та настрою дитини.

У будь-якому випадку важливо обладнати робоче місце. І це точно не телефон! Як мінімум планшет, а краще комп'ютер чи ноутбук. І, звичайно, потрібні елементарні навички роботи з технікою.

У телефоні можна переглянути урок, але виконати завдання або працювати паралельно з учителем, писати в телефоні набагато складніше. Це точно не варіант, особливо якщо дитина маленька.

Було б чудово, якби була можливість якісь завдання чи конспекти роздрукувати. Все електронне - це класно, але часом хочеться потримати в руках книгу, щось написати на папері, а не на екрані.

Багато залежить від вчителя, від предмета, як і викладається - в кожного свої методики.

Існують платформи, на яких можна створювати інтерактивні завдання, закріплюючи матеріал з будь-якого предмета. Таким чином, дитині цікавіше вчитися, ніж просто читати текст з екрана монітора.

Що стосується уроків, про дистанційні лекції, вважаю, не може бути мови. Навіть нам, студентам, було нудно просто слухати лекції. Дитина в школі або на уроці має спілкуватися, важливий зв'язок із учителем.

Як я працюю з дітьми? Пишу на дошці щось, пояснюю, діти мені диктують те, що пишуть. Ми розуміємо приклади, рівняння, завдання. Важлива комунікація.

Хтось змушує вмикати камеру – мені не потрібно бачити обличчя. Можливо, якщо це література чи історія, вчителю зручніше дивитись дитині у вічі. Мені важливо, щоб він міг писати, чути, бачити екран та коментувати те, що ми робимо. Так я розумію, засвоює дитина матеріал чи ні.

Ще одна проблема полягає в тому, що мало хто з дітей за кордоном може навчатися дистанційно: навчання відбувається у першій половині дня і в Європі, і в Україні.

Так чи інакше, навантаження лягає на плечі батьків, якщо вони хочуть поєднувати дві школи. Як вихід – шукати приватні варіанти, репетиторів. Зрозуміло, що це дуже дорого, і дозволити собі зможуть не всі.

Також варто звернути увагу на хороші школи з дистанційним та сімейним навчанням, де не обов'язково просиджувати по 5-6 уроків на день. Можна пройти 5 уроків на тиждень – і вивчити все необхідне.

Загалом шкільна програма розрахована на ходіння до школи, соціалізацію – її можна оптимізувати. Той самий матеріал з математики, який ми вивчаємо цілий рік, можна вивчити за пів року. Розтягувати навчання, якщо дитина вчиться дистанційно, достеменно не потрібно. Все можна зробити швидше та простіше.

Тому екстернат – варіант. Однак у цьому випадку батькам доведеться брати на себе відповідальність, займатися з дитиною самостійно, можливо, платити репетиторам.

Набагато простіше, якщо дитина дисциплінована і вміє планувати свій час. До речі, ця особливість не пов'язана із віком. У мене є приклади, коли учень 5-го та 6-го класу справляється із завданнями краще, ніж учень 9-го та 10-го класів. Це не від віку залежить, а від внутрішньої дисципліни, розкладу, режиму тощо.

І ще один важливий момент. Не треба прагнути досконалості, намагатися вивчити все на “12”. Немає такої потреби. Важливо ознайомитися з матеріалом, пройти програму, де треба – заглибитись.

Ми, дорослі, чудово розуміємо: те, що вчили в школі, здебільшого вже забуте і, відверто кажучи, виявилося не потрібним. Навчання у школі, крім вибору майбутньої професії, необхідне для загального розвитку. Тому краще залишити ідею встигнути все і скрізь.

При цьому, повторюся, тягти дві школи складно. Тільки від втоми дитина опиратиметься навчанню. У результаті великий ризик, що не буде толку ні тут, ні там.

“Для успішного дистанційного навчання важливо мати комп'ютер та мотивацію”

Пауль Пшеничка. Фото: Global Teacher Prize Ukraine

Пауль Францович Пшеничка, вчитель фізики та астрономії, Чернівці, міський ліцей №1, вчитель-методист:

– Дистанційне навчання – це не так просто. Спочатку сторона технічна. Хоча б планшет чи ноутбук у дитини має бути. Крім того, необхідний стабільний інтернет та хороший доступ до нього.

Складніше, якщо у сім'ї двоє-троє дітей, а дорослі змушені працювати дистанційно. Як поділити комп'ютер на всіх?

Можна, звичайно, працювати з мобільного телефону, але він дуже швидко розряджається, зір псується.

Найкращий варіант – стаціонарний комп'ютер чи ноутбук із великим екраном, якщо є така можливість. Батьки мають допомогти дітям організувати робоче місце. Щодо нюансів підготовки саме до фізики, тут мало що відрізняється від інших предметів.

Крім того, у дитини має бути мотивація вчитися, інакше вона почне дурити. Щоб цього не відбувалося, потрібний якийсь контроль. Часто діти включають без камери зум, мотивуючи це слабким інтернетом. Часом це правда, але якщо дитина обманює, не хоче вчитися - це біда.

Якщо є мотивація, дитина отримуватиме знання за будь-яких обставин. В інтернеті можна знайти цікаві лекції, є українська школа-онлайн. За бажання можна вчитися скрізь і завжди! Тим більше, якщо дитина знає англійську. Хто хоче, має всі можливості, над рештою потрібен контроль – батько, куратор, репетитор.

Ще одне питання – як поєднувати навчання у двох школах? Це важко. Якщо дитина перебуває в Європі, різниця з Україною у часі лише одна година. І там, і тут уроки йдуть уранці. Що накажете робити? А якщо дитина в Америці? Вночі працювати?

Тому більшість батьків обирають екстернат. Багато хто переходить на сімейну форму навчання. Для таких дітей є окрема сторінка у журналі. Вчителі надсилають їм завдання, вони їх систематично виконують.

Багато чого зроблено для того, щоби діти могли вчитися, не втратили український світ. Проте чимало батьків почали відмовлятися від української школи: не витримують надто великого навантаження.

У наших школах справді багато задають. Найчастіше діти сидять за уроками до першої години ночі, навіть якщо навчаються тільки в одній, українській, школі. Це не правильно.

Сьогодні багато дітей не сприймають матеріал на слух. Якщо батьки мають можливість, важливо найняти репетитора, працювати індивідуально. Вчителька взаємодіє з дитиною, вона під наглядом виконує завдання за завданням, вивчає новий матеріал, повторює старий.

На жаль, досить часто явище, коли діти наче і є на уроці, але їх як і немає. Вони навчаються в школі соціалізації, Бог знає чому ще, але не набувають знання. Чому так? Багатьом не вистачає концентрації уваги – її треба розвивати. Від концентрації уваги залежить, чи навчатиметься дитина академічно чи ні.

Якщо батьки стежать за дитиною, ситуація з навчанням не буде плачевною. Наприклад, мама робить щось на кухні – дитина повинна сидіти поряд і працювати. Мама іноді перевіряє, чим вона займається, чи не переключився на ігри, Тік-Ток і таке інше.

Якщо батьки мають на це кошти, корисно найняти репетиторів.

Не менш важливо вчити дитину долати перешкоди.

На Заході цьому навчають із дитячого садка. І концентрація уваги, і вміння долати труднощі – це дуже важливо для успішного навчання.

Ще один важливий момент, особливо при дистанційному навчанні, – не можна довго сидіти на одному місці. Дитина втомилася сидіти – нехай стоїть. Існують спеціальні столи, висоту яких можна регулювати. Важливо рухатись. Добре, якщо дитина ходить на спортивну секцію, на танці, будь-куди, де є рух. Якщо немає можливості водити дитину на гуртки, займайтеся з нею вдома.

Увімкніть японський канал і перегляньте, як батьки займаються з дітьми. У Японії батьки докладають колосальних зусиль для навчання дитини. Все тому, що там дуже складно потрапити до доброї школи. Не завжди це вдається – доводиться брати все у свої руки. Хороший приклад для наслідування.

"Проблеми зацікавити дитину уроками у нас немає"

Олександра Демкура. Фото: instagram.com/oleksandrademkura/

Олександра Володимирівна Демкура. Вчитель молодших класів, директор школи в Гусятині, Тернопільська область:

- Є дистанційна, сімейна та екстернатна форма здобуття освіти. Вона затверджується на раді школи та залежить від ситуації у регіоні. Наша школа працюватиме у режимі офлайн. Проте дистанційну форму здобуття освіти у нашому навчальному закладі налагоджено вже не перший рік. Згідно з наказом Міністерства освіти, наша школа надавала таку послугу ще до війни.

Проблем з дистанційним навчанням у нас немає – усі учні та працівники зареєстровані на платформі Classroom. Усі мають свої кабінети, кожна дитина має пароль. Заходить до кабінету - бачить свої завдання, виконує завдання та отримує оцінки.

Якщо говорити про дистанційне навчання під час війни, яке обирають багато дітей за межами України, у тому числі на інших континентах, – це дещо інша форма роботи.

Не всі мають можливість заходити синхронно, в той самий час, коли у нас проходять уроки. З такими дітками ми працюємо асинхронно (залишаємо завдання, які вони виконують самостійно).

Це, звичайно, додаткове навантаження на вчителів: вони мають скидати дітям роботи, перевіряти, контактувати, консультувати.

Щодо того, як зацікавити дитину, у нас такої проблеми не виникає. Напевно, наші діти дуже подорослішали через війну. Якщо дитина навчається десь навчальному закладі за кордоном, але хоче одночасно здобувати освіту в Україні, вона підходить до цього досить відповідально.

Кожна дитина складає графік роботи, щоб мати змогу тягнути дві школи. Якоїсь необхідності її зацікавлювати з боку педагогічного колективу не виникає. Можливо, така проблема виникає у батьків цих дітей, - тут треба питати у них.

Якщо дитина довгий час не здає якихось робіт, ми запитуємо про причини. Міністерство освіти дозволило таким дітям продовжувати термін здачі завдань.

Ми розуміємо, що дистанційне навчання - додаткове навантаження на сім'ї, які виїхали, і прилаштуватися до їхнього становища.

Але в цілому ця робота налагоджена, проблем із онлайн-навчанням у нас немає.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Использовали для искусства, захоронений и убийств: 6 таинственных пещер древних людей
Фокус
2025-02-02T14:42:25Z
Более 5000 лет: ученые предлагают желающим разгадать загадку и получить миллионы
Фокус
2025-02-02T14:30:31Z
Тайвань запретил DeepSeek госслужащим
Корреспондент
2025-02-02T14:30:02Z
Microsoft уже готовит выпуск Perfect Dark на PlayStation 5?
GameMag
2025-02-02T13:31:47Z
Нашли тушу белой акулы: со смертоносной хищницей расправилось "загадочное существо"
Фокус
2025-02-02T13:21:53Z
Kotaku: Консольные войны закончились без громких побед, PlayStation 5 Pro — залп в пустоту
GameMag
2025-02-02T13:06:20Z
Хватит на целый дом: малая ветряная турбина G-11 генерирует до 77 кВт*ч в день
Фокус
2025-02-02T13:00:52Z
"Мирного решения не будет": игрок Call of Duty устроил настоящую битву за свою репутацию
Знай
2025-02-02T12:51:17Z
Предсказать выбросы Солнца: ученые достигли прорыва благодаря ИИ
Фокус
2025-02-02T12:51:00Z
Если дома есть картофель и немного фарша, приготовьте это простое блюдо: рецепт сытного ужина
Telegraf
2025-02-02T13:12:41Z
Швы и плитка в ванной будут, будто новые: это копеечное чистящее средство творит настоящие чудеса
TSN
2025-02-02T13:06:46Z
Как приготовить пышные сочные котлеты: хитрость, о которой знают не все хозяйки
Gazeta UA
2025-02-02T12:42:37Z
Выгнутая спина и уши назад: какое поведение кота должно насторожить хозяина
Gazeta UA
2025-02-02T11:57:53Z
"Денежная" стрижка в феврале: когда следует посетить парикмахерскую
TSN
2025-02-02T11:36:36Z
Как за 10 минут приготовить пиццу из батона и любых продуктов, которые есть в холодильнике
TSN
2025-02-02T11:06:13Z
Женщина прожила две недели без сахара и делала 10 тысяч шагов ежедневно: какой она стала
Фокус
2025-02-02T11:00:05Z
Бананово-арахисовый снек из 5 ингредиентов: самый легкий рецепт для сладкоежек
Marie Claire
2025-02-02T09:01:47Z
Станет самым любимым десертом: как приготовить творожныйзефир
Gazeta UA
2025-02-02T08:42:05Z
Взрыв в отеле Львова: что известно о пострадавших
TSN
2025-02-02T14:31:06Z
Убили маленькую Софийку и всю ее семью: в Полтаве выросло число жертв удара РФ. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-02T13:18:37Z
В отеле недалеко от центра Львова произошел взрыв
Корреспондент
2025-02-02T12:21:03Z
Умер 18-летний парень, попавший под обстрел в Сумах
Gazeta UA
2025-02-02T11:57:18Z
Россияне в Полтаве убили всю семью: дедушка на месте ждет, пока достанут их тела
TSN
2025-02-02T11:36:31Z
В одной из львовских гостиниц произошел взрыв: что известно
Апостроф
2025-02-02T11:15:48Z
Удар по Сумам 31 января. Число погибших возросло, умер 18-летний парень – фото
Лига
2025-02-02T10:57:10Z
Во львовском отеле мужчина бросил гранату и сам получил ранения: как отреагировали в полиции
Фокус
2025-02-02T10:51:52Z
На НПЗ в США прогремел сильный взрыв: начался пожар, есть пострадавшие
Telegraf
2025-02-02T10:15:08Z
"Динамо" готовит трансферную бомбу: в деле замешан агент Роналду
Telegraf
2025-02-02T14:45:51Z
"Должен выйти и забрать титул": Дэвис оценил свои шансы в бою с Беринчиком
Корреспондент
2025-02-02T13:27:03Z
Жена футболиста сборной Украины отметила юбилей в Дубае
Telegraf
2025-02-02T12:18:31Z
В матче чемпионата Нидерландов команда выпустила на поле 12 футболистов
ZN UA
2025-02-02T12:16:16Z
Реал потерял ключевого защитника перед важными матчами
Корреспондент
2025-02-02T12:06:27Z
Усик может сразиться с Кличко: промоутер озвучил варианты для Александра
Telegraf
2025-02-02T11:37:41Z
Менеджер Усика высказался о целесообразности реванша с Дюбуа
Корреспондент
2025-02-02T10:30:59Z
Менеджер Усика оценил заявление Фьюри о завершении карьеры
Корреспондент
2025-02-02T09:09:30Z
Дончич отправится в Лос-Анджелес, Дэвис - в Даллас
Корреспондент
2025-02-02T07:09:25Z
"Зато Авдеевку взяли", - "репортаж" из подмосковного морга открывает обратную сторону "СВО". ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-02T14:33:06Z
В Курской области ликвидирован крупный российский чиновник
Новости Украины
2025-02-02T14:28:31Z
Россияне атаковали дронами многоэтажку и автомобиль "скорой" в Херсонской области
ZN UA
2025-02-02T14:10:10Z
Российские войска замедлили наступление: оккупанты увязли в боях за Часов Яр и Торецк
Gazeta UA
2025-02-02T14:00:49Z
Драпатый: Убийства военных в тылу - красная линия, которую нельзя пересекать
Gazeta UA
2025-02-02T13:42:44Z
Сирский назвал количество уничтоженных на Покровском направлении российских оккупантов
Апостроф
2025-02-02T13:12:45Z
Бои на Покровском направлении: Сырский раскрыл огромные потери РФ
TSN
2025-02-02T13:06:33Z
Грязная туча из Европы скоро накроет Украину: какие города под угрозой
Telegraf
2025-02-02T13:03:35Z
С фронта сбежала целая группа российских штурмовиков: детали
Comments UA
2025-02-02T12:18:49Z
Ирина Сопонару восхитила фото с мужем-иностранцем и как они развлекались в Лондоне
TSN
2025-02-02T14:48:28Z
Ольга Сумская призналась, как поцеловалась в губы с Козловским и как потом на нее обижался муж
TSN
2025-02-02T14:21:12Z
Хуже некуда: 9 фильмов с нулевым рейтингом на Rotten Tomatoes
Фокус
2025-02-02T14:00:25Z
Netflix закрывает сериал "Песочный человек" после второго сезона
GameMag
2025-02-02T13:18:56Z
Макс Барских показал свою квартиру изнутри: как выглядит комната певца
TSN
2025-02-02T12:18:31Z
"Друг для друга...": Даниэль Салем прокомментировал слухи об отношениях с Lida Lee
Знай
2025-02-02T11:51:27Z
Ольга Сумская показала фото с молодости с мужем Борисюком и как они за 35 лет изменились
TSN
2025-02-02T11:36:55Z
"Кто напишет "Кузьма голосовал за Януковича" - в бан": продюсер пригрозил "безгрешным"
Апостроф
2025-02-02T11:36:28Z
Шакира показала подросших сыновей от Жерара Пике и рассекретила, как с ними празднует 48-летие
TSN
2025-02-02T11:06:38Z
Воздушные Силы ВСУ опровергли фейк о корректировке удара по Одессе беспилотником "Орлан-10"
TSN
2025-02-02T14:48:50Z
Умер основатель Юморины и легендарный КВНщик: что известно
Comments UA
2025-02-02T14:45:41Z
Бомбардировщик выпустил Х-32 по Липецкой области
Корреспондент
2025-02-02T14:40:09Z
Мобилизация супругов: могут ли одновременно призвать и мужа, и жену
TSN
2025-02-02T14:21:26Z
Мобилизация в Украине: Кабмин определил, кто подпадает под 100% "брони"
TSN
2025-02-02T14:18:31Z
"Без аренды и долгов": мать троих детей живет в сарае, чтобы не платить за аренду
Фокус
2025-02-02T14:12:21Z
Как получить статус ВПЛ без прописки в прифронтовых зонах или оккупированных территориях
Знай
2025-02-02T14:12:02Z
Фамилия не влияет на карьеру: что известно о правнуке-футболисте Бенито Муссолини
Telegraf
2025-02-02T13:42:16Z
Не имеют юридической силы: адвокат рассказала, какие штрафы от ТЦК можно не платить
Знай
2025-02-02T13:30:21Z
"Оземпик" не для похудения: врач рассказал, как на самом деле препарат влияет на организм
TSN
2025-02-02T14:48:32Z
От лечения до отравления – один шаг: врач объяснила, как не навредить себе лекарствами
Фокус
2025-02-02T14:30:16Z
Нашли причину сильного псориаза: ученые обнаружили вредный белок в нашем теле
Фокус
2025-02-02T13:36:57Z
Психосоматика лишнего веса: как избавиться от килограммов с помощью правильных мыслей
Marie Claire
2025-02-02T11:01:00Z
Обоняние важнее зрения и слуха: в чем заключается его уникальность
Фокус
2025-02-02T10:51:33Z
Что произойдет с организмом, если без подготовки начать бегать
Gazeta UA
2025-02-02T10:06:05Z
Птичий грипп мутирует: что будет, если он доберется до людей
Знай
2025-02-02T09:51:34Z
Чем полезны изюм для мужчин и женщин, а кому их лучше не есть
Gazeta UA
2025-02-02T08:57:27Z
Приемы пищи после 18 часов значительно вредят здоровью: американские ученые выступили с оговоркой
Comments UA
2025-02-02T08:45:48Z
Будут ли применятся графики отключения газа: в "Нафтогазе" предупредили потребителей
Знай
2025-02-02T14:30:57Z
Житомирская компания снабжала котлами Минобороны РФ
Корреспондент
2025-02-02T13:24:49Z
Коммуналка заберет все деньги: Нацбанк прогнозирует масштабный рост тарифов
Знай
2025-02-02T12:30:52Z
Предоставят налоговые каникулы: кому из мобилизованных разрешат не платить
Знай
2025-02-02T12:12:54Z
Пенсионный налог в 2025 году: сколько и кому придется отдать
Знай
2025-02-02T11:30:35Z
Грядет подорожание проезда? Украинцам стоит готовить кошельки, на сколько "позолотеют" маршрутки
Знай
2025-02-02T10:12:05Z
Украинцев предупредили о новых ценах на свет: кто отдает по 2,64 грн за 1 кВт и как сменить тариф
Знай
2025-02-02T09:36:28Z
Жилье в Украине стремительно дорожает: почему растут цены
Знай
2025-02-02T09:06:50Z
Курс валют в Украине 2 февраля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-02-02T09:03:08Z
Техосмотр авто в Польше: кому из украинцев нужно проходить
Знай
2025-02-02T13:51:46Z
Tesla собирается выпускать более дешевые электрокары
Gazeta UA
2025-02-01T12:03:42Z
Известный гонщик оказался в коме после ужасного ДТП
Telegraf
2025-02-01T10:00:52Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Трамп: Без субсидий США Канада не будет жизнеспособной страной, ей следует стать штатом
Лига
2025-02-02T14:51:45Z
Ким Чен Ын в течение двух месяцев подвергался шоку: что произошло и куда делись его солдаты
Новости Украины
2025-02-02T14:48:32Z
Россия просто разбомбит Украину и захватит Киев: что известно об ужасном сценарии
Comments UA
2025-02-02T14:45:42Z
Генсек НАТО: Украина не проигрывает войну, мы должны помочь ей стать сильнее
Европейская правда
2025-02-02T14:39:57Z
Под угрозой – несколько городов: Жданов назвал населенные пункты, на которые пойдет армия РФ в ближайшее время
TSN
2025-02-02T14:21:26Z
Зеленский: Будущий спецпосланник Трампа посетит Украину в ближайшее время
Лига
2025-02-02T14:06:58Z
Трамп изменил мнение о Зеленском — экссоветник госсекретаря США
TSN
2025-02-02T13:48:20Z
Россия может победить нас коварством. Пора наконец учиться на собственных ошибках
Telegraf
2025-02-02T13:30:14Z
"До февраля 2022 продюсеры в США считали, что Украина является частью России". Интервью с кинорежиссером Любомиром Левицким/Левицкий считает, что Украина для американцев – страна с чужим для них жизненным мировоззрением
Апостроф
2025-02-02T13:30:07Z