MY.UAНовини
Поради вчителів: Як отримати знання на дистанційці і все встигнути - в Україні та за кордоном
Поради вчителів: Як отримати знання на дистанційці і все встигнути - в Україні та за кордоном

Поради вчителів: Як отримати знання на дистанційці і все встигнути - в Україні та за кордоном

Багато наших дітей, які вимушено виїхали з України через війну, живуть зараз за кордоном. У більшості країн Європи навчання в школі є обов'язковим, тому тим, хто не хоче втрачати зв'язок з українською школою, доводиться вибирати дистанційну форму навчання та екстернат. Та й у самій Україні через повітряні тривоги багато шкіл обирають навчання онлайн.

Такий формат навчання вимагає чималих фінансових та моральних вкладень – потрібна техніка, хороший інтернет, а ще мотивація, щоби вчитися самостійно. Найчастіше комп'ютер асоціюється у дітей з іграми та розвагами - налаштуватися на самостійну роботу не так і просто.

Як організувати процес навчання, що важливо для дистанційних занять, яким має бути робоче місце, як поєднати дві школи та скрізь встигнути? Про це KP.UA поговорила із українськими вчителями.

"Розтягувати навчання, якщо дитина вчиться дистанційно, точно не потрібно"

Наталя Венгрін. Фото: ФБ Математика з Наталією Венгрін

Наталія Федорівна Венгрін, вчителька математики Нововолинського ліцею №7, репетитор:

- Найчастіше, коли йдеться про дистанційне навчання, мають на увазі дітей, які навчаються за кордоном у школах Польщі, Німеччини, Чехії та паралельно ще тягнуть українську школу. Відразу обмовлюся: особисто я проти поєднання двох шкіл. Про якість освіти та навантаження на дитину не веду навіть мови. Вважаю, це неправильно: подвійне навантаження. Дитина приходить зі школи втомлена, а відпочити не може: на ній висять контрольні українські школи.

У будь-якому випадку, навчається дитина очно чи дистанційно, для того, щоб навчання заходило, потрібно, щоб уроки були цікавими.

Якщо урок буде нудним – параграф прочитати, контрольну написати, тест зробити, – дитина знайде спосіб не навчитися, а просто здати. У тому числі обдурити. І батьки, і вчителі, і діти – всі розуміють, що один одного обманюють, але заплющують на це очі. Так бути не повинно.

При цьому справа не в дистанційному навчанні: дистанційна освіта може бути навіть якіснішою, ніж очна. Все залежить від організації навчання та настрою дитини.

У будь-якому випадку важливо обладнати робоче місце. І це точно не телефон! Як мінімум планшет, а краще комп'ютер чи ноутбук. І, звичайно, потрібні елементарні навички роботи з технікою.

У телефоні можна переглянути урок, але виконати завдання або працювати паралельно з учителем, писати в телефоні набагато складніше. Це точно не варіант, особливо якщо дитина маленька.

Було б чудово, якби була можливість якісь завдання чи конспекти роздрукувати. Все електронне - це класно, але часом хочеться потримати в руках книгу, щось написати на папері, а не на екрані.

Багато залежить від вчителя, від предмета, як і викладається - в кожного свої методики.

Існують платформи, на яких можна створювати інтерактивні завдання, закріплюючи матеріал з будь-якого предмета. Таким чином, дитині цікавіше вчитися, ніж просто читати текст з екрана монітора.

Що стосується уроків, про дистанційні лекції, вважаю, не може бути мови. Навіть нам, студентам, було нудно просто слухати лекції. Дитина в школі або на уроці має спілкуватися, важливий зв'язок із учителем.

Як я працюю з дітьми? Пишу на дошці щось, пояснюю, діти мені диктують те, що пишуть. Ми розуміємо приклади, рівняння, завдання. Важлива комунікація.

Хтось змушує вмикати камеру – мені не потрібно бачити обличчя. Можливо, якщо це література чи історія, вчителю зручніше дивитись дитині у вічі. Мені важливо, щоб він міг писати, чути, бачити екран та коментувати те, що ми робимо. Так я розумію, засвоює дитина матеріал чи ні.

Ще одна проблема полягає в тому, що мало хто з дітей за кордоном може навчатися дистанційно: навчання відбувається у першій половині дня і в Європі, і в Україні.

Так чи інакше, навантаження лягає на плечі батьків, якщо вони хочуть поєднувати дві школи. Як вихід – шукати приватні варіанти, репетиторів. Зрозуміло, що це дуже дорого, і дозволити собі зможуть не всі.

Також варто звернути увагу на хороші школи з дистанційним та сімейним навчанням, де не обов'язково просиджувати по 5-6 уроків на день. Можна пройти 5 уроків на тиждень – і вивчити все необхідне.

Загалом шкільна програма розрахована на ходіння до школи, соціалізацію – її можна оптимізувати. Той самий матеріал з математики, який ми вивчаємо цілий рік, можна вивчити за пів року. Розтягувати навчання, якщо дитина вчиться дистанційно, достеменно не потрібно. Все можна зробити швидше та простіше.

Тому екстернат – варіант. Однак у цьому випадку батькам доведеться брати на себе відповідальність, займатися з дитиною самостійно, можливо, платити репетиторам.

Набагато простіше, якщо дитина дисциплінована і вміє планувати свій час. До речі, ця особливість не пов'язана із віком. У мене є приклади, коли учень 5-го та 6-го класу справляється із завданнями краще, ніж учень 9-го та 10-го класів. Це не від віку залежить, а від внутрішньої дисципліни, розкладу, режиму тощо.

І ще один важливий момент. Не треба прагнути досконалості, намагатися вивчити все на “12”. Немає такої потреби. Важливо ознайомитися з матеріалом, пройти програму, де треба – заглибитись.

Ми, дорослі, чудово розуміємо: те, що вчили в школі, здебільшого вже забуте і, відверто кажучи, виявилося не потрібним. Навчання у школі, крім вибору майбутньої професії, необхідне для загального розвитку. Тому краще залишити ідею встигнути все і скрізь.

При цьому, повторюся, тягти дві школи складно. Тільки від втоми дитина опиратиметься навчанню. У результаті великий ризик, що не буде толку ні тут, ні там.

“Для успішного дистанційного навчання важливо мати комп'ютер та мотивацію”

Пауль Пшеничка. Фото: Global Teacher Prize Ukraine

Пауль Францович Пшеничка, вчитель фізики та астрономії, Чернівці, міський ліцей №1, вчитель-методист:

– Дистанційне навчання – це не так просто. Спочатку сторона технічна. Хоча б планшет чи ноутбук у дитини має бути. Крім того, необхідний стабільний інтернет та хороший доступ до нього.

Складніше, якщо у сім'ї двоє-троє дітей, а дорослі змушені працювати дистанційно. Як поділити комп'ютер на всіх?

Можна, звичайно, працювати з мобільного телефону, але він дуже швидко розряджається, зір псується.

Найкращий варіант – стаціонарний комп'ютер чи ноутбук із великим екраном, якщо є така можливість. Батьки мають допомогти дітям організувати робоче місце. Щодо нюансів підготовки саме до фізики, тут мало що відрізняється від інших предметів.

Крім того, у дитини має бути мотивація вчитися, інакше вона почне дурити. Щоб цього не відбувалося, потрібний якийсь контроль. Часто діти включають без камери зум, мотивуючи це слабким інтернетом. Часом це правда, але якщо дитина обманює, не хоче вчитися - це біда.

Якщо є мотивація, дитина отримуватиме знання за будь-яких обставин. В інтернеті можна знайти цікаві лекції, є українська школа-онлайн. За бажання можна вчитися скрізь і завжди! Тим більше, якщо дитина знає англійську. Хто хоче, має всі можливості, над рештою потрібен контроль – батько, куратор, репетитор.

Ще одне питання – як поєднувати навчання у двох школах? Це важко. Якщо дитина перебуває в Європі, різниця з Україною у часі лише одна година. І там, і тут уроки йдуть уранці. Що накажете робити? А якщо дитина в Америці? Вночі працювати?

Тому більшість батьків обирають екстернат. Багато хто переходить на сімейну форму навчання. Для таких дітей є окрема сторінка у журналі. Вчителі надсилають їм завдання, вони їх систематично виконують.

Багато чого зроблено для того, щоби діти могли вчитися, не втратили український світ. Проте чимало батьків почали відмовлятися від української школи: не витримують надто великого навантаження.

У наших школах справді багато задають. Найчастіше діти сидять за уроками до першої години ночі, навіть якщо навчаються тільки в одній, українській, школі. Це не правильно.

Сьогодні багато дітей не сприймають матеріал на слух. Якщо батьки мають можливість, важливо найняти репетитора, працювати індивідуально. Вчителька взаємодіє з дитиною, вона під наглядом виконує завдання за завданням, вивчає новий матеріал, повторює старий.

На жаль, досить часто явище, коли діти наче і є на уроці, але їх як і немає. Вони навчаються в школі соціалізації, Бог знає чому ще, але не набувають знання. Чому так? Багатьом не вистачає концентрації уваги – її треба розвивати. Від концентрації уваги залежить, чи навчатиметься дитина академічно чи ні.

Якщо батьки стежать за дитиною, ситуація з навчанням не буде плачевною. Наприклад, мама робить щось на кухні – дитина повинна сидіти поряд і працювати. Мама іноді перевіряє, чим вона займається, чи не переключився на ігри, Тік-Ток і таке інше.

Якщо батьки мають на це кошти, корисно найняти репетиторів.

Не менш важливо вчити дитину долати перешкоди.

На Заході цьому навчають із дитячого садка. І концентрація уваги, і вміння долати труднощі – це дуже важливо для успішного навчання.

Ще один важливий момент, особливо при дистанційному навчанні, – не можна довго сидіти на одному місці. Дитина втомилася сидіти – нехай стоїть. Існують спеціальні столи, висоту яких можна регулювати. Важливо рухатись. Добре, якщо дитина ходить на спортивну секцію, на танці, будь-куди, де є рух. Якщо немає можливості водити дитину на гуртки, займайтеся з нею вдома.

Увімкніть японський канал і перегляньте, як батьки займаються з дітьми. У Японії батьки докладають колосальних зусиль для навчання дитини. Все тому, що там дуже складно потрапити до доброї школи. Не завжди це вдається – доводиться брати все у свої руки. Хороший приклад для наслідування.

"Проблеми зацікавити дитину уроками у нас немає"

Олександра Демкура. Фото: instagram.com/oleksandrademkura/

Олександра Володимирівна Демкура. Вчитель молодших класів, директор школи в Гусятині, Тернопільська область:

- Є дистанційна, сімейна та екстернатна форма здобуття освіти. Вона затверджується на раді школи та залежить від ситуації у регіоні. Наша школа працюватиме у режимі офлайн. Проте дистанційну форму здобуття освіти у нашому навчальному закладі налагоджено вже не перший рік. Згідно з наказом Міністерства освіти, наша школа надавала таку послугу ще до війни.

Проблем з дистанційним навчанням у нас немає – усі учні та працівники зареєстровані на платформі Classroom. Усі мають свої кабінети, кожна дитина має пароль. Заходить до кабінету - бачить свої завдання, виконує завдання та отримує оцінки.

Якщо говорити про дистанційне навчання під час війни, яке обирають багато дітей за межами України, у тому числі на інших континентах, – це дещо інша форма роботи.

Не всі мають можливість заходити синхронно, в той самий час, коли у нас проходять уроки. З такими дітками ми працюємо асинхронно (залишаємо завдання, які вони виконують самостійно).

Це, звичайно, додаткове навантаження на вчителів: вони мають скидати дітям роботи, перевіряти, контактувати, консультувати.

Щодо того, як зацікавити дитину, у нас такої проблеми не виникає. Напевно, наші діти дуже подорослішали через війну. Якщо дитина навчається десь навчальному закладі за кордоном, але хоче одночасно здобувати освіту в Україні, вона підходить до цього досить відповідально.

Кожна дитина складає графік роботи, щоб мати змогу тягнути дві школи. Якоїсь необхідності її зацікавлювати з боку педагогічного колективу не виникає. Можливо, така проблема виникає у батьків цих дітей, - тут треба питати у них.

Якщо дитина довгий час не здає якихось робіт, ми запитуємо про причини. Міністерство освіти дозволило таким дітям продовжувати термін здачі завдань.

Ми розуміємо, що дистанційне навчання - додаткове навантаження на сім'ї, які виїхали, і прилаштуватися до їхнього становища.

Але в цілому ця робота налагоджена, проблем із онлайн-навчанням у нас немає.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Путин будет в шоке: такого он от своих военных точно не ожидал
Comments UA
2024-10-13T06:03:26Z
Путин сделал заявление о "мирном завершении" войны в Украине
TSN
2024-10-18T18:39:28Z
Василий Малюк: подозрение получили 64 чиновника МСЭК, отменены тысячи выводов об инвалидности
Comments UA
2024-10-22T16:27:58Z
Доклады министров были неубедительны: кем недоволен Зеленский
Comments UA
2024-10-22T21:27:32Z
На пенсию смолоду: список прокуроров, которым удалось невозможное в Украине
Знай
2024-10-23T03:21:46Z
Байден - о Трампе: Мы должны его закрыть
Корреспондент
2024-10-23T03:10:54Z
"Об этом все помалкивают", - Жданов – о тревожном звоночке, от которого зависит дальнейший ход войны
Новости Украины
2024-10-14T20:18:23Z
В Сухопутных войсках ВСУ объяснили, почему Ляшко стал комбатом
Комсомольская правда
2024-10-15T12:27:03Z
В Белом доме прокомментировали саммит БРИКС, который принимает Россия
Европейская правда
2024-10-22T17:27:31Z
Российская певица официально бросила своего четвертого мужа
Comments UA
2024-10-22T19:51:54Z
Неодетая мать отец-алкаш: в сети появились фото сватов Королевой и Тарзана
GlavRed
2024-10-11T16:37:40Z
Где сейчас и чем занимается во время войны "Тамбовский волк" из "Квартала" Валерий Жидков/Что известно о творческой и личной жизни юмориста
Апостроф
2024-10-10T10:48:12Z
8 главных трендов 2025 года
Marie Claire
2024-10-21T18:01:22Z
Незаметно и без Ани Чалотры: По мотивам Unknown 9: Awakening вышел сериал
GameMag
2024-10-22T21:23:38Z
"Она — не музыкантка": DREVO расстроился, что Тина Кароль стала продюсером нацотбора на Евровидение-2025
Фокус
2024-10-22T21:21:13Z
10 самых красивых мужчин мира по версии пластических хирургов
Marie Claire
2024-10-19T11:00:38Z
Известная актриса рассказала о кризисе в отношениях с мужем
Фокус
2024-10-22T14:24:36Z
"Я еще жив": Иван Дорн, который выехал из Украины, решил напомнить о себе/Певец вышел на связь в день своего 36-летия
Апостроф
2024-10-17T11:57:42Z
Стояли, ждали и заскучали: девушка нашла, чем занять свой рот с мужчиной в очереди
Знай
2024-10-22T19:51:44Z
Стало известно, каким образом в Украине хотят до конца года мобилизовать 200 тысяч человек
Comments UA
2024-10-13T04:42:34Z
Украинка пыталась сделать клизму 6-месячной крошке термометром, хирурги не поверили своим глазам
Знай
2024-10-11T20:30:09Z
Буданов о первых войсках КНДР в Курской области: когда "пополнится" армия РФ
Comments UA
2024-10-22T19:51:28Z
Всеобщая мобилизация: призывают ли мужчин старше 50 лет
ZN UA
2024-10-23T03:04:14Z
Льготы в Украине: какие из них могут получить многодетные семьи
ZN UA
2024-10-23T02:05:12Z
Какие доплаты получат пенсионеры в 2025 году
Знай
2024-10-20T18:36:01Z
Украинцев начнут вызывать в суд: будут выбирать вслепую, за неявку – непосильные штрафы
Знай
2024-10-09T18:21:37Z
Россияне ставят на свои БПЛА линзы Люнеберга: зачем они нужны и есть ли такие у ВСУ
Фокус
2024-10-21T14:21:24Z
Россияне массово сдаются в плен: военный назвал причину
Comments UA
2024-10-15T12:27:57Z
"Это караул", — предатель Царев подсчитал, сколько времени понадобится армии РФ на захват Донбасса. ВИДЕО
Новости Украины
2024-10-09T18:54:17Z
Работал на врага: в Николаеве задержан информатор, который наводил ракеты на город
Comments UA
2024-10-15T12:40:21Z
Синегубов: На Купянском направлении расширяется зона активных боевых действий
ZN UA
2024-10-17T21:31:57Z
Бесплатно до конца года: для некоторых украинцев отменили плату за проезд в транспорте
Знай
2024-10-23T03:06:50Z
РФ оккупировала село на границе Донецкой и Луганской областей, — DeepState
Фокус
2024-10-23T02:36:49Z
Киевщину ждут массовые отключения электроэнергии: где не будет света по 10-11 часов
Хвиля
2024-10-20T18:15:42Z
Украина конфисковала сухогруз, незаконно заходивший в порты временно оккупированного Крыма
Известия Киев
2024-10-10T10:38:18Z
В Киеве кандидат наук помогал устроиться на работу с бронированием: сколько брал денег
Comments UA
2024-10-10T10:36:57Z
Такого дна в РФ еще не было: с чем смирились российские власти
Comments UA
2024-10-15T12:26:05Z
Минус 30 грн в чеке: супермаркеты резко снизили цены на селедку, скумбрию и карпа
Знай
2024-10-11T20:12:50Z
Когда начнется отопительный сезон осенью 2024: известны сроки и тарифы
Фокус
2024-10-10T13:12:17Z
Владелец Каховской ГЭС отказался от иска к России: в "Укргидроэнерго" объяснили причину
Фокус
2024-10-15T18:27:28Z
Дефицит газа и топлива: эксперт рассказал, стоит ли ждать его зимой
ZN UA
2024-10-23T02:31:32Z
США подтвердили планы передать Украине $20 млрд российских денег
Корреспондент
2024-10-23T01:09:29Z
Россияне атаковали энергообъекты в трех областях
Корреспондент
2024-10-10T08:55:20Z
Неприятный сюрприз от "Ощадбанка": как не попасть в ловушку
Знай
2024-10-13T03:06:18Z
Украинцев готовят к повышению тарифов: нардепы заговоры о новых суммах в платежках за свет
Политека
2024-10-17T18:04:21Z
В Тернополе возле студенческого общежития умер работник университета
Корреспондент
2024-10-21T14:03:13Z
Украинского военного поймали на "горячем": теперь ему грозит тюрьма
Политека
2024-10-15T18:03:11Z
В роССии молотком убили пилота, причастного к ударам по Украине
Известия Киев
2024-10-21T13:50:21Z
В Карпатах медведь растерзал мужчину во время попытки пересечь границу
Comments UA
2024-10-17T10:54:48Z
Групповое изнасилование несовершеннолетней на Закарпатье: обвиняемые решили мобилизоваться в ВСУ
Фокус
2024-10-23T03:12:09Z
Ночью в Украине двигались беспилотники: где раздались взрывы
TSN
2024-10-23T02:36:42Z
Под Киевом произошел взрыв в многоэтажке
Корреспондент
2024-10-10T11:48:33Z
В Хмельницкой области раздаются взрывы
TSN
2024-10-19T09:33:48Z
СБУ задержала поджигателей авто ВСУ в трех областях
Корреспондент
2024-10-21T11:00:42Z
Сезон простуд: 7 напитков, которые повысят иммунитет этой осенью
Фокус
2024-10-15T12:30:49Z
В каком возрасте стоит бросить курить: отказ от вредной привычки поможет прожить намного дольше
Фокус
2024-10-10T12:57:30Z
Что вызывает "мушки" перед глазами: возрастные изменения или серьезная опасность
Знай
2024-10-13T17:21:25Z
Медики бьют тревогу из-за детей: на что обратить внимание
Знай
2024-10-10T20:51:32Z
Почему в браке уменьшается сексуальная активность: распространенные причины
Comments UA
2024-10-23T03:03:21Z
Вернуться после первой тренировки: 10 самых реалистичных фитнес-целей
Marie Claire
2024-10-23T03:01:05Z
«Делайте это каждый день»: врач выбрал лучшее упражнение, которое продлевает жизнь
Marie Claire
2024-10-12T03:00:53Z
Внезапная и сильная боль в лице сигнализирует о серьезном заболевании
Comments UA
2024-10-23T02:06:51Z
Избавиться от жирных волос легко: новый тренд, завоевывающий популярность
Comments UA
2024-10-23T01:03:49Z
Батареи останутся в прошлом: создана пленка, превращающая движения в энергию
Фокус
2024-10-20T18:57:52Z
Зона вас поглотит: журналисты в восторге от украинской S.T.A.L.K.E.R. 2
Фокус
2024-10-18T18:42:06Z
Проще не стало: ученые узнали первичное происхождение японцев, однако есть нюанс
Фокус
2024-10-15T12:42:34Z
Иран нашел способ заставить Кремль расплатиться за поддержку в войне против Украины
Новости Украины
2024-10-13T05:57:07Z
Более 10 тысяч человек подписали письмо против использования их работ ИИ, — СМИ
Фокус
2024-10-22T21:27:57Z
Анонсировано техническое тестирование ARC Raiders от разработчиков The Finals
GameMag
2024-10-22T20:52:18Z
Интернет по новым тарифам: когда и насколько подорожают услуги
Знай
2024-10-18T19:03:12Z
SpaceX вывела на орбиту 43 интернет-спутника Starlink
Корреспондент
2024-10-15T12:33:25Z
Укрпочта кардинально изменит функционал мобильного приложения
Хвиля
2024-10-09T15:39:36Z
Удивительно свежий и вкусный: рецепт восточного салата из красной капусты
Фокус
2024-10-10T19:21:56Z
Вяленые томаты в духовке: простой рецепт от звезды "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-17T04:01:57Z
Как правильно хранить чеснок на зиму, чтобы он остался свежим: полезные советы
Политека
2024-10-12T14:42:11Z
Без золота и трюфелей: новые тренды в еде для ценителей высокой кухни
Фокус
2024-10-23T03:12:06Z
Куриные окорочка в пикантном соусе: доступный рецепт от "Мастер Шефа" Хименес-Браво
Политека
2024-10-23T03:01:16Z
Страсть или осторожность: Как знакомятся разные знаки Зодиака
Comments UA
2024-10-23T02:33:56Z
Еда, которая может вас убить: топ-5 смертельно опасных блюд
Comments UA
2024-10-23T00:15:47Z
Простой рецепт кекса "Зебра": десерт, который понравится взрослым и детям
Политека
2024-10-22T23:01:40Z
Красные розы или белые лилии: как выбрать цветы, передающие ваши чувства
Comments UA
2024-10-22T22:06:37Z
Кличко "культурно послал" за вопрос о бывшей невесте: что не так с Панеттьери
Новости Украины
2024-10-15T16:54:02Z
Звезду мирового футбола Мбаппе обвинили в изнасиловании – СМИ
ZN UA
2024-10-15T18:21:15Z
"Арсенал" – "Шахтер": анонс матча Лиги чемпионов
Известия Киев
2024-10-22T22:33:18Z
Курьезный автогол вратаря и отбитый пенальти: "Шахтер" уступил "Арсеналу" в Лиге Чемпионов
Фокус
2024-10-22T21:00:51Z
Монако, разгромив Црвену Звезду, возглавил общую таблицу Лиги чемпионов
Корреспондент
2024-10-22T19:21:04Z
Дмитрий Крыськив продлил контракт с Шахтером - его сватали в Испанию
Корреспондент
2024-10-22T16:39:44Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 22 октября
ZN UA
2024-10-22T10:52:34Z
Коррупция больше, чем в Раде: Зозуля сделал заявление о работе агентов
Корреспондент
2024-10-22T10:12:46Z
Валуев признался, что у России нет друзей, а от уничтожения спасает только одно
Comments UA
2024-10-22T09:39:52Z
Первый электромобиль Cadillac Escalade подорожал в 4 раза за считанные минуты
Фокус
2024-10-15T09:57:54Z
Норрис прокомментировал свой пилотаж во время борьбы с Ферстаппеном в США
Корреспондент
2024-10-22T18:57:55Z
Такси заработают в комендантский час: что известно
Знай
2024-10-22T15:21:42Z
Бензин, гибрид или электро: Chery презентовали недорогой кроссовер для Европы
Фокус
2024-10-22T14:15:47Z
В Украине появился новый Lexus GX 550: цены и подробности
Фокус
2024-10-22T11:06:29Z
Спорткар для семьи: презентован экстремальный 800-сильный BMW
Фокус
2024-10-22T07:36:17Z
Новый дизель — шанс для старых "леопардов": Leopard 1 получит двигатель от Rolls-Royce
Фокус
2024-10-22T07:21:50Z
Стильный дизайн и цена $2800: в Индии презентован недорогой электромотоцикл
Фокус
2024-10-22T06:45:47Z
Как выбрать автомобиль с Иншуренс (IAAI) аукциона: топ-советы для покупателей
Gecid
2024-10-21T16:37:00Z