MY.UAНовини
Поради вчителів: Як отримати знання на дистанційці і все встигнути - в Україні та за кордоном
Поради вчителів: Як отримати знання на дистанційці і все встигнути - в Україні та за кордоном

Поради вчителів: Як отримати знання на дистанційці і все встигнути - в Україні та за кордоном

Багато наших дітей, які вимушено виїхали з України через війну, живуть зараз за кордоном. У більшості країн Європи навчання в школі є обов'язковим, тому тим, хто не хоче втрачати зв'язок з українською школою, доводиться вибирати дистанційну форму навчання та екстернат. Та й у самій Україні через повітряні тривоги багато шкіл обирають навчання онлайн.

Такий формат навчання вимагає чималих фінансових та моральних вкладень – потрібна техніка, хороший інтернет, а ще мотивація, щоби вчитися самостійно. Найчастіше комп'ютер асоціюється у дітей з іграми та розвагами - налаштуватися на самостійну роботу не так і просто.

Як організувати процес навчання, що важливо для дистанційних занять, яким має бути робоче місце, як поєднати дві школи та скрізь встигнути? Про це KP.UA поговорила із українськими вчителями.

"Розтягувати навчання, якщо дитина вчиться дистанційно, точно не потрібно"

Наталя Венгрін. Фото: ФБ Математика з Наталією Венгрін

Наталія Федорівна Венгрін, вчителька математики Нововолинського ліцею №7, репетитор:

- Найчастіше, коли йдеться про дистанційне навчання, мають на увазі дітей, які навчаються за кордоном у школах Польщі, Німеччини, Чехії та паралельно ще тягнуть українську школу. Відразу обмовлюся: особисто я проти поєднання двох шкіл. Про якість освіти та навантаження на дитину не веду навіть мови. Вважаю, це неправильно: подвійне навантаження. Дитина приходить зі школи втомлена, а відпочити не може: на ній висять контрольні українські школи.

У будь-якому випадку, навчається дитина очно чи дистанційно, для того, щоб навчання заходило, потрібно, щоб уроки були цікавими.

Якщо урок буде нудним – параграф прочитати, контрольну написати, тест зробити, – дитина знайде спосіб не навчитися, а просто здати. У тому числі обдурити. І батьки, і вчителі, і діти – всі розуміють, що один одного обманюють, але заплющують на це очі. Так бути не повинно.

При цьому справа не в дистанційному навчанні: дистанційна освіта може бути навіть якіснішою, ніж очна. Все залежить від організації навчання та настрою дитини.

У будь-якому випадку важливо обладнати робоче місце. І це точно не телефон! Як мінімум планшет, а краще комп'ютер чи ноутбук. І, звичайно, потрібні елементарні навички роботи з технікою.

У телефоні можна переглянути урок, але виконати завдання або працювати паралельно з учителем, писати в телефоні набагато складніше. Це точно не варіант, особливо якщо дитина маленька.

Було б чудово, якби була можливість якісь завдання чи конспекти роздрукувати. Все електронне - це класно, але часом хочеться потримати в руках книгу, щось написати на папері, а не на екрані.

Багато залежить від вчителя, від предмета, як і викладається - в кожного свої методики.

Існують платформи, на яких можна створювати інтерактивні завдання, закріплюючи матеріал з будь-якого предмета. Таким чином, дитині цікавіше вчитися, ніж просто читати текст з екрана монітора.

Що стосується уроків, про дистанційні лекції, вважаю, не може бути мови. Навіть нам, студентам, було нудно просто слухати лекції. Дитина в школі або на уроці має спілкуватися, важливий зв'язок із учителем.

Як я працюю з дітьми? Пишу на дошці щось, пояснюю, діти мені диктують те, що пишуть. Ми розуміємо приклади, рівняння, завдання. Важлива комунікація.

Хтось змушує вмикати камеру – мені не потрібно бачити обличчя. Можливо, якщо це література чи історія, вчителю зручніше дивитись дитині у вічі. Мені важливо, щоб він міг писати, чути, бачити екран та коментувати те, що ми робимо. Так я розумію, засвоює дитина матеріал чи ні.

Ще одна проблема полягає в тому, що мало хто з дітей за кордоном може навчатися дистанційно: навчання відбувається у першій половині дня і в Європі, і в Україні.

Так чи інакше, навантаження лягає на плечі батьків, якщо вони хочуть поєднувати дві школи. Як вихід – шукати приватні варіанти, репетиторів. Зрозуміло, що це дуже дорого, і дозволити собі зможуть не всі.

Також варто звернути увагу на хороші школи з дистанційним та сімейним навчанням, де не обов'язково просиджувати по 5-6 уроків на день. Можна пройти 5 уроків на тиждень – і вивчити все необхідне.

Загалом шкільна програма розрахована на ходіння до школи, соціалізацію – її можна оптимізувати. Той самий матеріал з математики, який ми вивчаємо цілий рік, можна вивчити за пів року. Розтягувати навчання, якщо дитина вчиться дистанційно, достеменно не потрібно. Все можна зробити швидше та простіше.

Тому екстернат – варіант. Однак у цьому випадку батькам доведеться брати на себе відповідальність, займатися з дитиною самостійно, можливо, платити репетиторам.

Набагато простіше, якщо дитина дисциплінована і вміє планувати свій час. До речі, ця особливість не пов'язана із віком. У мене є приклади, коли учень 5-го та 6-го класу справляється із завданнями краще, ніж учень 9-го та 10-го класів. Це не від віку залежить, а від внутрішньої дисципліни, розкладу, режиму тощо.

І ще один важливий момент. Не треба прагнути досконалості, намагатися вивчити все на “12”. Немає такої потреби. Важливо ознайомитися з матеріалом, пройти програму, де треба – заглибитись.

Ми, дорослі, чудово розуміємо: те, що вчили в школі, здебільшого вже забуте і, відверто кажучи, виявилося не потрібним. Навчання у школі, крім вибору майбутньої професії, необхідне для загального розвитку. Тому краще залишити ідею встигнути все і скрізь.

При цьому, повторюся, тягти дві школи складно. Тільки від втоми дитина опиратиметься навчанню. У результаті великий ризик, що не буде толку ні тут, ні там.

“Для успішного дистанційного навчання важливо мати комп'ютер та мотивацію”

Пауль Пшеничка. Фото: Global Teacher Prize Ukraine

Пауль Францович Пшеничка, вчитель фізики та астрономії, Чернівці, міський ліцей №1, вчитель-методист:

– Дистанційне навчання – це не так просто. Спочатку сторона технічна. Хоча б планшет чи ноутбук у дитини має бути. Крім того, необхідний стабільний інтернет та хороший доступ до нього.

Складніше, якщо у сім'ї двоє-троє дітей, а дорослі змушені працювати дистанційно. Як поділити комп'ютер на всіх?

Можна, звичайно, працювати з мобільного телефону, але він дуже швидко розряджається, зір псується.

Найкращий варіант – стаціонарний комп'ютер чи ноутбук із великим екраном, якщо є така можливість. Батьки мають допомогти дітям організувати робоче місце. Щодо нюансів підготовки саме до фізики, тут мало що відрізняється від інших предметів.

Крім того, у дитини має бути мотивація вчитися, інакше вона почне дурити. Щоб цього не відбувалося, потрібний якийсь контроль. Часто діти включають без камери зум, мотивуючи це слабким інтернетом. Часом це правда, але якщо дитина обманює, не хоче вчитися - це біда.

Якщо є мотивація, дитина отримуватиме знання за будь-яких обставин. В інтернеті можна знайти цікаві лекції, є українська школа-онлайн. За бажання можна вчитися скрізь і завжди! Тим більше, якщо дитина знає англійську. Хто хоче, має всі можливості, над рештою потрібен контроль – батько, куратор, репетитор.

Ще одне питання – як поєднувати навчання у двох школах? Це важко. Якщо дитина перебуває в Європі, різниця з Україною у часі лише одна година. І там, і тут уроки йдуть уранці. Що накажете робити? А якщо дитина в Америці? Вночі працювати?

Тому більшість батьків обирають екстернат. Багато хто переходить на сімейну форму навчання. Для таких дітей є окрема сторінка у журналі. Вчителі надсилають їм завдання, вони їх систематично виконують.

Багато чого зроблено для того, щоби діти могли вчитися, не втратили український світ. Проте чимало батьків почали відмовлятися від української школи: не витримують надто великого навантаження.

У наших школах справді багато задають. Найчастіше діти сидять за уроками до першої години ночі, навіть якщо навчаються тільки в одній, українській, школі. Це не правильно.

Сьогодні багато дітей не сприймають матеріал на слух. Якщо батьки мають можливість, важливо найняти репетитора, працювати індивідуально. Вчителька взаємодіє з дитиною, вона під наглядом виконує завдання за завданням, вивчає новий матеріал, повторює старий.

На жаль, досить часто явище, коли діти наче і є на уроці, але їх як і немає. Вони навчаються в школі соціалізації, Бог знає чому ще, але не набувають знання. Чому так? Багатьом не вистачає концентрації уваги – її треба розвивати. Від концентрації уваги залежить, чи навчатиметься дитина академічно чи ні.

Якщо батьки стежать за дитиною, ситуація з навчанням не буде плачевною. Наприклад, мама робить щось на кухні – дитина повинна сидіти поряд і працювати. Мама іноді перевіряє, чим вона займається, чи не переключився на ігри, Тік-Ток і таке інше.

Якщо батьки мають на це кошти, корисно найняти репетиторів.

Не менш важливо вчити дитину долати перешкоди.

На Заході цьому навчають із дитячого садка. І концентрація уваги, і вміння долати труднощі – це дуже важливо для успішного навчання.

Ще один важливий момент, особливо при дистанційному навчанні, – не можна довго сидіти на одному місці. Дитина втомилася сидіти – нехай стоїть. Існують спеціальні столи, висоту яких можна регулювати. Важливо рухатись. Добре, якщо дитина ходить на спортивну секцію, на танці, будь-куди, де є рух. Якщо немає можливості водити дитину на гуртки, займайтеся з нею вдома.

Увімкніть японський канал і перегляньте, як батьки займаються з дітьми. У Японії батьки докладають колосальних зусиль для навчання дитини. Все тому, що там дуже складно потрапити до доброї школи. Не завжди це вдається – доводиться брати все у свої руки. Хороший приклад для наслідування.

"Проблеми зацікавити дитину уроками у нас немає"

Олександра Демкура. Фото: instagram.com/oleksandrademkura/

Олександра Володимирівна Демкура. Вчитель молодших класів, директор школи в Гусятині, Тернопільська область:

- Є дистанційна, сімейна та екстернатна форма здобуття освіти. Вона затверджується на раді школи та залежить від ситуації у регіоні. Наша школа працюватиме у режимі офлайн. Проте дистанційну форму здобуття освіти у нашому навчальному закладі налагоджено вже не перший рік. Згідно з наказом Міністерства освіти, наша школа надавала таку послугу ще до війни.

Проблем з дистанційним навчанням у нас немає – усі учні та працівники зареєстровані на платформі Classroom. Усі мають свої кабінети, кожна дитина має пароль. Заходить до кабінету - бачить свої завдання, виконує завдання та отримує оцінки.

Якщо говорити про дистанційне навчання під час війни, яке обирають багато дітей за межами України, у тому числі на інших континентах, – це дещо інша форма роботи.

Не всі мають можливість заходити синхронно, в той самий час, коли у нас проходять уроки. З такими дітками ми працюємо асинхронно (залишаємо завдання, які вони виконують самостійно).

Це, звичайно, додаткове навантаження на вчителів: вони мають скидати дітям роботи, перевіряти, контактувати, консультувати.

Щодо того, як зацікавити дитину, у нас такої проблеми не виникає. Напевно, наші діти дуже подорослішали через війну. Якщо дитина навчається десь навчальному закладі за кордоном, але хоче одночасно здобувати освіту в Україні, вона підходить до цього досить відповідально.

Кожна дитина складає графік роботи, щоб мати змогу тягнути дві школи. Якоїсь необхідності її зацікавлювати з боку педагогічного колективу не виникає. Можливо, така проблема виникає у батьків цих дітей, - тут треба питати у них.

Якщо дитина довгий час не здає якихось робіт, ми запитуємо про причини. Міністерство освіти дозволило таким дітям продовжувати термін здачі завдань.

Ми розуміємо, що дистанційне навчання - додаткове навантаження на сім'ї, які виїхали, і прилаштуватися до їхнього становища.

Але в цілому ця робота налагоджена, проблем із онлайн-навчанням у нас немає.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Украинцев предупредили о дождях и туманах - где прогнозируют осадки
Апостроф
2024-11-27T12:24:05Z
Житель Кропивницкого сдавал врагу военные госпитали
Корреспондент
2024-11-27T12:16:13Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
В ГУР подловили на лжи российского комдива
Апостроф
2024-11-19T17:27:38Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
ХАМАС заявил о готовности к соглашению о прекращении огня в Секторе Газа — Reuters
ZN UA
2024-11-27T12:29:13Z
В МИД РФ перешли к открытым угрозам Западу и выставили требования
Comments UA
2024-11-27T12:24:29Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Реакция НАТО на новую баллистическую ракету РФ, которая ударила по Украине
Comments UA
2024-11-22T16:24:18Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Сиднее прошел конкурс двойников Хита Леджера: как выглядит победитель
Фокус
2024-11-27T12:27:49Z
Из-за русскоязычного интервью? Ксения Мишина больше не будет вести шоу "Я люблю Україну"/В сети выдвигают версии увольнения актрисы
Апостроф
2024-11-27T12:27:23Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Кошмары оказались полезными: ученые узнали, как чувство страха укрепляет наше здоровье
Фокус
2024-11-27T12:27:21Z
Пьете теплую воду по утрам? Диетолог дала рецепт утреннего чудо-напитка для энергии и молодости/Один из ингредиентов – настоящий украинский суперфуд
Апостроф
2024-11-27T12:15:20Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Сигареты в Украине значительно подорожают: такое требование ЕС
Comments UA
2024-11-27T12:27:20Z
Как проиндексируют пенсии украинцам в следующем году
Корреспондент
2024-11-27T12:24:46Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
РФ может готовить удар по Украине стратегической ракетой РС-26 "Рубеж", — соцсети
Фокус
2024-11-20T18:06:37Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
Андрей Бедняков довел до слез обращением к покойной маме, которая умерла в оккупированном Мариуполе
TSN
2024-11-27T12:21:05Z
В Украине существенно не хватает учителей начального образования, естественных и математических наук: исследования
ZN UA
2024-11-27T12:16:25Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Усик оценил Фьюри как соперника: Первое место по всему
Корреспондент
2024-11-27T10:12:00Z
Штурм — Жирона: где смотреть матч с участием Виктора Цыганкова и соотношение сил
Фокус
2024-11-27T09:51:35Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
Отдам 60 на 40: Чухаджян назвал фаворита реванша Усик - Фьюри
Корреспондент
2024-11-27T09:15:58Z
Ман Сити установил антирекорды клуба и ЛЧ в матче против Фейеноорда
Корреспондент
2024-11-27T09:09:41Z
Дело Конора Макгрегора: связь с бандами и нападение на жертву изнасилования, — СМИ
Фокус
2024-11-27T08:57:56Z
"Фейеноорд" совершил безумный камбэк и избежал поражения от "Манчестер Сити" в Лиге чемпионов
TSN
2024-11-26T22:51:26Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Сотрудник СБУ требовал взятку у криптовалютчика: приговор ВАКСа
Comments UA
2024-11-27T12:27:32Z
Скандал на борту самолета: 73-летний мужчина приставал к четырем женщинам
Comments UA
2024-11-27T11:57:41Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Как не купить подделку: 10 главных признаков оригинального парфюма
Marie Claire
2024-11-27T11:01:12Z
Маленькая деталь, разрушающая отношения: ученые обнаружили причину измены в парах
Фокус
2024-11-27T10:27:04Z
Что такое эмофилия и как она влияет на отношения
Знай
2024-11-27T08:51:14Z
Карта Таро недели: что нас ждет со 2 по 8 декабря
Marie Claire
2024-11-27T08:15:04Z
Куда поставить елку: топ мест, чтобы добавить уют вашему дому
TSN
2024-11-27T08:06:56Z
Что категорически нельзя делать после заката: иначе – назовете неприятности
TSN
2024-11-27T06:36:06Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
В Минцифре объяснили, как иметь нормальный Wi-Fi во время отключений электроэнергии
Апостроф
2024-11-27T12:28:54Z
США, Китай и Германия: кто в лидерах по приобретению Stalker 2
Фокус
2024-11-27T12:21:39Z
Создан новый идеальный материал: чрезвычайно долговечен, но полностью разлагается в морской воде
Фокус
2024-11-27T11:57:19Z
Большая опасность на орбите: для МКС второй раз за 6 дней появилась угроза столкновения
Фокус
2024-11-27T11:55:08Z
Лучшее время для игры в онлайн-казино: когда больше шансов на удачу
Comments UA
2024-11-27T11:54:06Z
Как распознать вредоносные приложения на смартфоне: советы от специалистов
Политека
2024-11-27T11:31:25Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Цена $75000 и запас хода 1100 км: в Киеве заметили электрифицированный клон Land Rover
Фокус
2024-11-27T09:45:10Z
Зачем опытные водители возят в салоне автомобиля деревянную прищепку: вы будете удивлены
TSN
2024-11-27T09:36:23Z
1000 сил и 2,8 с до сотни: в США создали экстремальный семейный внедорожник
Фокус
2024-11-27T08:06:01Z
Представлений BMW M3 GTR з Need for Speed: Most Wanted
Portaltele
2024-11-27T07:01:48Z
Агрессивный дизайн и 855 сил: дебютировал сверхмощный семейный BMW
Фокус
2024-11-26T16:51:46Z
Аварийность снизилась на 80%: какие дорожные знаки спасают сотни жизней
Знай
2024-11-26T14:51:20Z
Круче любого маслкара: в Украине "отрыли" эксклюзивное купе из 60-х "Акула"
Знай
2024-11-26T12:51:04Z
Разгоняется до 966 км/ч: на аукцион выставили впечатляющее реактивное авто 60-х
Фокус
2024-11-26T11:30:42Z