MY.UAНовини
Дистанційка, екстернат, офлайн і патронат: чого чекати українським школярам від нового навчального року
Дистанційка, екстернат, офлайн і патронат: чого чекати українським школярам від нового навчального року

Дистанційка, екстернат, офлайн і патронат: чого чекати українським школярам від нового навчального року

Більшість закладів освіти працюватимуть у змішаному форматі

Попри бажання МОН повернути школярів до очної форми навчання, абсолютній більшості учнів цього року все ж доведеться поєднувати онлайн— та офлайн-уроки. Рішення щодо впровадження тієї чи іншої форми занять нового навчального року ухвалювали на рівні ОВА та адміністрацій кожної окремої школи із врахуванням безпекової ситуації у закладі. Хоча ситуація з укриттями в школах значно краща, ніж минулоріч (станом на липень 2023 року ними було облаштовано 75% закладів освіти), місткість сховищ не дозволяє посадити за парти одночасно всіх школярів.

В деяких школах прагнення керівництва виконати рекомендації міністерства у поєднанні з обмеженими можливостями закладу призвело до появи вкрай сумнівних розкладів занять. Учні та їхні батьки скаржаться на те, що формат уроків змінюватиметься по два-три рази на день, що займатиме багато зайвого часу і сил на "логістику" та переналаштування.

"Телеграф" з'ясовував, чим керувалися адміністрації, розробляючи графіки відвідування, і як планують організовувати навчальний процес у разі прогнозованих блекаутів.

До школи зі сльозами на очах

Із завданням задіяти в навчальному процесі всіх учнів, забезпечивши кожному з них місце в укритті — вдома чи у школі — впорались усі директори шкіл, проте на практиці результати цієї "оптимізації" виглядають значно гірше, аніж на папері. До редакції "Телеграфу" звернувся батько однієї зі старшокласниць школи №235 Святошинського Києва, де вже з 1 вересня діти навчатимуться не лише у змішаному форматі, а й одразу у дві зміни.

За словами киянина, новий розклад уроків спантеличив школярів, адже витримати такі навантаження вкрай складно.

"З 8-ї ранку два уроки онлайн, а потім ще п'ять уроків очно у другу зміну з 12:30. Ані відпочинку, ані часу на виконання домашніх завдань чи відвідування репетиторів. Побачивши новий розклад, однокласниця моєї доньки розплакалась — крім уроків, у неї ще три репетитори і заняття танцями. Поєднувати все це просто неможливо", — каже чоловік.

Варто зазначити, що навіть такі драконівські таймінги не вирішили проблему з убезпеченням дітей під час повітряних тривог. Для цього учні 10 та 11 класів школи №235 у Святошинському районі столиці будуть змушені ходити в іншу школу, де є вільні місця у бомбосховищах.

Раніше в МОН заявляли, що батьки учнів зможуть обирати формат навчання для дітей на власний розсуд. Для тих, хто обере освіту у дистанційному режимі, буде створено спеціальні класи. І навпаки — якщо родина не має можливості залишати дитину вдома або у школі відсутнє укриття, її можуть зарахувати в інший навчальний заклад на час дії воєнного стану за спрощеною процедурою.

Така можливість, дійсно, надається, каже мама учня 5-го класу ЗОШ №14 Умані на Черкащині. Та, навіть за таких умов, назвати навчання досконалим складно — на організацію процесу йде більше часу і сил, ніж на засвоєння матеріалу. .

"Учні, що обирають очну форму при діючій "дистанційці" в класі, вимушені або підключатися до уроків з іншими класами, де матеріал викладає інший вчитель і програма може відставати чи випереджати на кілька занять, або підлаштовуватися під вільний час своїх вчителів, що не завжди буває зручно. Діти і так стали гірше засвоювати матеріал на "дистанційці", я це бачу по своєму синові, а коли ще й постійна мішанина з онлайн/офлайн, першою/другою зміною, своїми вчителями і чужими, адаптуватися дуже важко і це позначається на якості знань", — каже жінка в коментарі "Телеграфу".

Не останню роль у ставленні батьків до організації навчального процесу відіграє питання безпеки дітей. Адже, якщо вже доводиться терпіти усі "веселощі" змішаного формату навчання, хочеться бути впевненим, що учні будуть під надійним захистом у разі ракетної небезпеки. На жаль, ця логіка доступна не всім директорам шкіл.

Так, у місті Решетилівка Полтавського району дирекція ліцею — єдиного середнього закладу освіти у місті, який минулого навчального року працював за змішаною формою (в інших 29-ти — діти навчались очно), вирішила організувати навчальний процес офлайн. При цьому підвальне приміщення ліцею не відповідає жодним безпековим стандартам: у ньому нема ні тепла, ні водовідведення, ні нормального освітлення, а замість туалету — пластикове відро.

Ба більше, підвальне приміщення ліцею настільки тісне, що в ньому можуть розміститися лише кілька десятків людей. Тому дирекція вирішила, що під час повітряних тривог туди спускатимуться учні двох класів, а інші ховатимуться в укриттях художнього ліцею та Центру культури і дозвілля "Оберіг", розташованих за 300 метрів від навчального закладу. Дізнавшись про це, обурені батьки влаштували батьківські збори прямо під міськрадою ради. Вони заявили, що бояться відпускати дітей до школи, особливо родини, у яких є діти мають вади опорно-рухового апарату.

Після доволі емоційних дебатів дирекція ліцею змінила своє рішення розпочати навчальний рік в очній формі. Тож майже 700 учнів опановуватимуть науку дистанційно.

Холодний розрахунок

Сьогодні кожна школа в Україні — це окрема "держава" зі своїми законами, адже під час війни усі процеси підчиняються місткості укриттів. Шляхи вирішення складної арифметики директори закладів також обирають на власний розсуд: одні впроваджують третю зміну, інші — щотижневе переформатування навчання.

Так, у школі №52 Солом'янського району Києва пріоритетною була саме очна форма, проте укриття вміщує лише половину учнів. Щоб не жертвувати ані безпекою дітей, ані якістю навчання, адміністрація вирішила зберегти звичний розклад уроків для 50% учнів, поки решта навчатиметься у дистанційному форматі. Щотижня групи мінятимуться місцями.

"Звичайно, хотілося б забезпечити максимально комфортне та якісне навчання для усіх учнів, але обставини наразі саме такі. Головне зараз — безпека учнів, тому і святкова "лінійка" буде незвичайна: ми розділили заходи на декілька частин і розтягнули їх у часі, щоб одночасно в них брали участь саме стільки дітей та батьків, скільки зможуть убезпечитись в укритті у разі тривоги. У разі блекаутів взимку у нас є генератори, які живили класи інформатики і минулоріч. Зараз активно працюємо над підготовкою до будь-яких сценаріїв розвитку подій", — каже заступниця директора з навчально-виховної роботи Олена Шаповал.

Задовольнити освітні та безпекові потреби усіх учнів під час війни — завдання не з легких, але досвід минулого року допомагає адміністраціям шкіл долати ці виклики, каже директор спеціалізованої школи №196 Святошинського району Києва Олена Мендель.

За словами освітянки, при плануванні навчального процесу, як і у решті навчальних закладів, відштовхувалися саме від кількості місць в укритті. В результаті, уникнути "мішанини" не вдалося, проте здобувати освіту, не ризикуючи життям, зможуть усі учні.

"У нас буде і очний формат для ряду класів, і змішаний, і дистанційний для дітей, які перебувають за кордоном. Плюс, передбачена сімейна форма освіти, екстернат іі педагогічний патронат. Якщо не буде світла, ми можемо змістити початок навчального дня і починати, наприклад, з 9-ї години. Також будемо по можливості частіше виходити в офлайн, щоб навчатися у світловий день за відсутності електроенергії. Батьки підтримують це рішення. Минулого року ми пройшли цей кризовий період майже без освітніх втрат. На крайній випадок, у нас є три генератори, щоб у вчителів були локації з доступом до мережі і уроки проводились за будь-яких умов", — каже Олена Мендель в коментарі "Телеграфу".

Війна завдає українцям не лише фізичних і матеріальних втрат, а й б'є по нашому майбутньому, позбавляючи нове покоління можливості отримувати якісну освіту. Тим не менш, маючи досвід першого року навчання в умовах ракетних обстрілів та відсутності електроенергії, педагоги і самі учні потрохи адаптуються до нових реалій.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Космическая бомбардировка Земли: каковы шансы человека погибнуть от обломков спутников
Фокус
2025-02-02T11:27:44Z
В поисках Жар-птицы: Обзор The End Of the Sun
GameMag
2025-02-02T11:04:28Z
Отрубили голову и перекрутили тело: ученые раскопали вампирское захоронение на востоке Хорватии
Фокус
2025-02-02T09:57:39Z
Действительно ли собаки плачут? Раскрываем мифы о слезах четырехлапых
Знай
2025-02-02T08:51:02Z
Строители украинского "зиккурата": что известно о загадочной Катакомбной культуре
Telegraf
2025-02-02T08:03:25Z
Как узнать местоположение человека по номеру телефона: проверенные и законные способы
Политека
2025-02-02T08:00:55Z
Топ-10 смартфонов для тех, кому нужен разъем для наушников: рейтинг
Фокус
2025-02-02T08:00:06Z
Магнитная буря 2 февраля: какова ее мощность
TSN
2025-02-02T05:18:07Z
Это приложение "пожирает" память на телефоне: как решить проблему в пару кликов
Telegraf
2025-02-02T05:09:09Z
Выгнутая спина и уши назад: какое поведение кота должно насторожить хозяина
Gazeta UA
2025-02-02T11:57:53Z
"Денежная" стрижка в феврале: когда следует посетить парикмахерскую
TSN
2025-02-02T11:36:36Z
Как за 10 минут приготовить пиццу из батона и любых продуктов, которые есть в холодильнике
TSN
2025-02-02T11:06:13Z
Женщина прожила две недели без сахара и делала 10 тысяч шагов ежедневно: какой она стала
Фокус
2025-02-02T11:00:05Z
Бананово-арахисовый снек из 5 ингредиентов: самый легкий рецепт для сладкоежек
Marie Claire
2025-02-02T09:01:47Z
Станет самым любимым десертом: как приготовить творожныйзефир
Gazeta UA
2025-02-02T08:42:05Z
Какие растения нужно обрезать уже сейчас - важные советы
Gazeta UA
2025-02-02T08:27:44Z
С 2025 года путешествия в Европу для украинцев становятся платными: что такое ETIAS и как его получить
Знай
2025-02-02T07:21:03Z
Вкуснее, чем "Нутелла": как приготовить шоколадное масло дома
Telegraf
2025-02-02T07:12:38Z
В отеле недалеко от центра Львова произошел взрыв
Корреспондент
2025-02-02T12:00:00Z
Умер 18-летний парень, попавший под обстрел в Сумах
Gazeta UA
2025-02-02T11:57:18Z
Россияне в Полтаве убили всю семью: дедушка на месте ждет, пока достанут их тела
TSN
2025-02-02T11:36:31Z
В одной из львовских гостиниц произошел взрыв: что известно
Апостроф
2025-02-02T11:15:48Z
Удар по Сумам 31 января. Число погибших возросло, умер 18-летний парень – фото
Лига
2025-02-02T10:57:10Z
Во львовском отеле мужчина бросил гранату и сам получил ранения: как отреагировали в полиции
Фокус
2025-02-02T10:51:52Z
На НПЗ в США прогремел сильный взрыв: начался пожар, есть пострадавшие
Telegraf
2025-02-02T10:15:08Z
В Полтаве и Сумах выросло количество жертв ракетного удара РФ
Comments UA
2025-02-02T09:54:45Z
В Полтаве увеличилось количество погибших
Корреспондент
2025-02-02T09:36:14Z
Усик может сразиться с Кличко: промоутер озвучил варианты для Александра
Telegraf
2025-02-02T11:37:41Z
Менеджер Усика высказался о целесообразности реванша с Дюбуа
Корреспондент
2025-02-02T10:30:59Z
Менеджер Усика оценил заявление Фьюри о завершении карьеры
Корреспондент
2025-02-02T09:09:30Z
Дончич отправится в Лос-Анджелес, Дэвис - в Даллас
Корреспондент
2025-02-02T07:09:25Z
"Куколка": беременная жена футболиста сборной Украины показала округлившийся животик
Telegraf
2025-02-01T16:15:25Z
Кличко может вернуться на ринг ради громкого боя
Telegraf
2025-02-01T15:18:34Z
Промоутер Усика оценил перспективы Джошуа
Корреспондент
2025-02-01T15:06:12Z
Представлен мяч обновленного Клубного чемпионата мира по футболу
ZN UA
2025-02-01T15:03:01Z
Где похоронят чемпионов мира Шишкову и Наумова: решение принял сын-фигурист
Telegraf
2025-02-01T14:12:44Z
Сирский назвал количество уничтоженных на Покровском направлении российских оккупантов
Апостроф
2025-02-02T11:27:11Z
Группа оккупантов дезертировала под Покровском - Хочу жить
Корреспондент
2025-02-02T11:18:33Z
В Украину с 3 февраля придет похолодание, некоторые области накроет снег
Комсомольская правда
2025-02-02T10:49:10Z
Часть Украины охватила воздушная тревога: есть угроза баллистики
TSN
2025-02-02T10:36:32Z
С фронта сбежала целая группа российских штурмовиков: детали
Comments UA
2025-02-02T10:36:31Z
Скандально известный военный Гнездилов вернулся в свою бригаду
Апостроф
2025-02-02T10:03:12Z
Сырский: На Покровском направлении Россия потеряла больше 15 000 солдат за январь
Лига
2025-02-02T09:45:00Z
Под Киевом сдают трэш-квартиру: ремонт, как из фильма ужасов
TSN
2025-02-02T08:48:36Z
ВСУ предоставили карты боевых действий: где сейчас горячее
Апостроф
2025-02-02T07:15:26Z
"Друг для друга...": Даниэль Салем прокомментировал слухи об отношениях с Lida Lee
Знай
2025-02-02T11:51:27Z
Ольга Сумская показала фото с молодости с мужем Борисюком и как они за 35 лет изменились
TSN
2025-02-02T11:36:55Z
"Кто напишет "Кузьма голосовал за Януковича" - в бан": продюсер пригрозил "безгрешным"
Апостроф
2025-02-02T11:36:28Z
Шакира показала подросших сыновей от Жерара Пике и рассекретила, как с ними празднует 48-летие
TSN
2025-02-02T11:06:38Z
25-летняя женщина, которая "застряла" в теле 8-летней девочки, не может выйти замуж
Фокус
2025-02-02T10:36:10Z
СМИ: Экранизация Sleeping Dogs в разработке — главную роль исполнит Симу Лю
GameMag
2025-02-02T10:16:12Z
Линдси Лохан на фото впервые показала полуторагодовалого сына
Комсомольская правда
2025-02-02T09:21:25Z
"Русская зима". Как культурный Запад приветствует "возвращение" РФ
Фокус
2025-02-02T09:15:50Z
10 новых французских фильмов о любви, которые стоит посмотреть сегодня вечером
Marie Claire
2025-02-02T08:01:09Z
Мобилизация в Украине: Кабмин определил, кто подпадает под 100% "брони"
TSN
2025-02-02T12:01:18Z
"Без аренды и долгов": мать троих детей живет в сарае, чтобы не платить за аренду
Фокус
2025-02-02T12:00:50Z
Мужчина развелся через три дня после свадьбы: что сделала его жена
Фокус
2025-02-02T11:57:44Z
Какие важные даты отметим в феврале 2025 года: календарь праздников
VGorode
2025-02-02T11:51:07Z
Легендарный самолет. L-133 Starjet компании Lockheed – почти первый в мире истребитель
Фокус
2025-02-02T10:57:27Z
Право на бронирование получили еще две категории населения: кто к ним относится
Фокус
2025-02-02T10:27:32Z
На каком направлении в январе уничтожили более 15 тысяч россиян: Сырский раскрыл детали
Comments UA
2025-02-02T10:21:48Z
Лотерейный билет, спрятанный в Библии, принес женщине 1 млн долларов
Фокус
2025-02-02T10:15:08Z
Пока мы теряем лучших наших людей на фронте, в тылу не должны потерять совесть
Лига
2025-02-02T10:06:44Z
Психосоматика лишнего веса: как избавиться от килограммов с помощью правильных мыслей
Marie Claire
2025-02-02T11:01:00Z
Обоняние важнее зрения и слуха: в чем заключается его уникальность
Фокус
2025-02-02T10:51:33Z
Что произойдет с организмом, если без подготовки начать бегать
Gazeta UA
2025-02-02T10:06:05Z
Птичий грипп мутирует: что будет, если он доберется до людей
Знай
2025-02-02T09:51:34Z
Чем полезны изюм для мужчин и женщин, а кому их лучше не есть
Gazeta UA
2025-02-02T08:57:27Z
Приемы пищи после 18 часов значительно вредят здоровью: американские ученые выступили с оговоркой
Comments UA
2025-02-02T08:45:48Z
Как вспомнить то, что приснилось: два проверенных способа
Gazeta UA
2025-02-02T08:12:38Z
Астрологи назвали два знака зодиака, которые стареют быстрее всех
TSN
2025-02-02T08:06:42Z
От какой вечерней привычки нужно отказаться, чтобы не нанести вред кишечнику
Comments UA
2025-02-02T08:03:18Z
Пенсионный налог в 2025 году: сколько и кому придется отдать
Знай
2025-02-02T11:30:35Z
Грядет подорожание проезда? Украинцам стоит готовить кошельки, на сколько "позолотеют" маршрутки
Знай
2025-02-02T10:12:05Z
Украинцев предупредили о новых ценах на свет: кто отдает по 2,64 грн за 1 кВт и как сменить тариф
Знай
2025-02-02T09:36:28Z
Жилье в Украине стремительно дорожает: почему растут цены
Знай
2025-02-02T09:06:50Z
Курс валют в Украине 2 февраля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-02-02T09:03:08Z
Лимиты на переводы между картами: банки разослали сообщения и начали блокировать счета
Знай
2025-02-02T08:36:17Z
Помощь от государства: что изменилось в субсидиях и кто может получить деньги
Знай
2025-02-02T08:21:59Z
Осталось всего несколько дней: о чем украинцы должны срочно сообщить облэнерго
Политека
2025-02-02T07:27:00Z
Доза кофеина уже роскошь: как изменились цены на кофе, сливки и сахар
Знай
2025-02-02T07:06:29Z
Tesla собирается выпускать более дешевые электрокары
Gazeta UA
2025-02-01T12:03:42Z
Известный гонщик оказался в коме после ужасного ДТП
Telegraf
2025-02-01T10:00:52Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Машина из Китая за 30 тысяч: выгода или головная боль через несколько лет
Знай
2025-01-30T21:51:38Z
Глава МИД Испании: о мире говорит только Зеленский, Путин говорит о войне
Европейская правда
2025-02-02T11:58:49Z
Война в Украине: на Западе назвали соглашение с РФ, которое может стать для Киева катастрофой
Comments UA
2025-02-02T11:54:20Z
Исключение Украины из переговоров США и России о войне может быть "очень опасным" — Зеленский
TSN
2025-02-02T11:45:27Z
Зачем Трампу и России «война» за Гренландию
ZN UA
2025-02-02T11:22:47Z
Портников назвал цель РФ по Украине после окончания активной фазы боевых действий
TSN
2025-02-02T11:21:56Z
Есть у Путина ракета, которая не может летать без украинских инженеров – росСМИ
Новости Украины
2025-02-02T11:18:26Z
Известной блогерше "впаяли" 5 лет тюрьмы: что она сделала
Фокус
2025-02-02T11:15:34Z
Экс-"регионал" Кивалов получат 245 тысяч пенсии: как друг Януковича получил аномальные выплаты
Знай
2025-02-02T11:12:35Z
Генсек НАТО: Украина не проигрывает войну, мы должны помочь ей стать сильнее
Европейская правда
2025-02-02T11:09:03Z