MY.UAНовини
Інстаграм не поза контекстом: як війна вплинула на українських інфлюенсерів
Інстаграм не поза контекстом: як війна вплинула на українських інфлюенсерів

Інстаграм не поза контекстом: як війна вплинула на українських інфлюенсерів

Частина блогерів балансує між красивим життям і темою війни, інші бояться це робити, щоб не втратити акаунт.

Повномасштабне вторгнення не могло не вплинути на українських інстаграм-блогерів, як на будь-яких жителів України. Вони, окрім фото та сторіз одягу, брендів, красивих місць і загалом гарного «глянцевого» життя, почали організовувати благодійні збори, розповідати світу про терористичні обстріли росіян і говорити про проблеми фронту. Щоправда, зараз це постять не всі інфлюенсери, а решта робить це обережно, щоб не втратити власний акаунт через «порушення правил спільноти».

Про те, як війна вплинула на українських інстаграм-інфлюенсерів, чому їм не можна відсторонюватися від нинішніх реалій і чим може допомогти їхній соціальний капітал, «Детектор медіа» поспілкувався з шоуменом і благодійником Сергієм Притулою, стилістом, етнографом та інфлюенсером Леонідом Мартинчиком, ілюстраторкою, активісткою та волонтеркою Катериною Прокопенко та інфлюенсеркою і бізнесменкою Анітою Соловей. Усі вони взяли участь у першому українському форумі блогерів Orange Forum, що відбувся 26 серпня у конгресно-виставковому центрі «Парковий».

Як війна змінила інстаграм

З початком війни український інстаграм зазнав суттєвих змін. Чимало блогерів із багатотисячними й навіть мільйонними авдиторіями щонайменше перейшли на українську мову. Телеведуча Маша Єфросиніна у перші дні війни зверталася до росіян із закликами зупинити війну. «Зірки» чи не вперше виходили в сторіз без макіяжу та не переймаючись своїм зовнішнім виглядом, багато хто досі пише про російські терористичні атаки та поширює різноманітні благодійні збори. Львівський стиліст, етнограф та інстаграм-блогер із більш ніж 100-тисячною авдиторією Леонід Мартинчик називає ці зміни позитивними.

«Iнстаграм дуже змінився. Ми всі змінилися, в принципі, як люди, загалом країна змінилася. А в плані блогінгу та соціальних мереж, на мій погляд, усе змінилося в кращий бік — дуже багато людей перейшли на українську мову та ведуть свої блоги українською, дуже багато людей почали свідомо займатися благодійністю. Я раніше, до війни, займався благодійністю, але це не так резонувало в мені. Але коли почалася повномасштабна війна, це для мене стало чимось дуже природним та органічним, і я бачу, що в багатьох людей так», — сказав він.

Одна з тих, хто змалку думав російською та вів свій блог російською, але після початку вторгнення перейшов на українську, — інфлюенсерка й організаторка Orange Forum Аніта Соловей. Про своє рішення не шкодує попри часткову втрату авдиторії, яка вже потроху відновлюється.

«Довший час я була однією з тих, кому “какая разніца”, але в перші дні війни мене нудило від того, що я думаю російською, — згадує вона. — Від мене відписалося 100 тисяч підписників із 400 тисяч, коли я перейшла на українську, зараз уже десь 50 тисяч є нових. Чому не страшно втрачати авдиторію? Тому що до блогу треба ставитися як до бізнесу. Я не оцінюю, класна людина чи ні, за кількістю підписників. І якщо в мене через щось зменшилася кількість підписників, я просто зроблю маркетинг — і до мене прийдуть нові. Так, від мене пішли та вже не повернуться росіяни, наприклад, але я все одно не можу з ними працювати, я нічого їм не продам. Тому навіть попри всі контексти, вони мені просто не потрібні бодай із точки зору бізнесу».

Сергій Притула, навпаки, завжди був за українізацію та був переконаний, що прикладом для наслідування для нас мають бути аж ніяк не росіяни. Про це він говорив зі сцени Orange Forum, відповідаючи на запитання про те, як українцям та українським блогерам зокрема остаточно розірвати зв’язки з країною-агресоркою — і медійно, і ментально.

«У 2007 році в мене відбулася цікава розмова з одним російським менеджером Comedy Club. Він був дуже п’яний і дуже різкий, я, на його нещастя, був такий самий. Царство йому підземне зараз, а тоді він сказав мені: “Ты неправильно себя ведешь, ты какой-то очень дерзкий. Если ты будешь правильно себя вести, я открою для тебя рынок России и ты будешь зарабатывать в три раза больше”. А я відповів: “Чхати я хотів на ваш ринок Росії. Я хочу виступати перед українцями в Канаді, в Європі, скрізь, де є українці. Пройдуть роки, розвалиться Comedy Club, помре він, а я виступаю перед українцями в Торонто, Монреалі, Клівленді, Детройті, Лондоні, Парижі, Празі... Я не розумів ніколи, якого чорта ми дивимося на того сусіда пришелепкуватого. Невже ми не знали, хто вони такі? Знали. Але для багатьох людей важило трошки більше наростити авдиторію. Та всіх грошей не заробиш — і ми давно мали від них відвернутися, тепер головне — не тягнути це багно назад», — сказав він, додавши, що блогери відіграють тут важливу роль, а тому їхня позиція має бути чіткою й аж ніяк не відстороненою.

Чому інстаграм-блогери не повинні залишатись осторонь

Інстаграм-блогери мають великий вплив на суспільство, зокрема на молодь, а тому їхня позиція дуже важлива, говорить Леонід Мартинчик.

«Інстаграм дуже важливий, бо авдиторія там, по-перше, це молодь, і це та авдиторія, яка не дивиться телевізор, тобто це не авдиторія наших батьків, це молоді люди, які споживають інший контент — і дуже свідомо. В нас є телебачення, білборди, реклама в журналах, друкована преса — це все не несе такого результату, як соціальні мережі, — сказав він. — Мені здається, через те, що там люди більш включені, уважніші, без образ молодші, активніші. Тому мені здається, що у соціальних мережах багато таких людей. А людей, які все-таки з радянськими поглядами та цінностями, там менше. І тому ми тут, у телефоні, можемо більше вплинути».

Той соціальний капітал, який мають блогери з сотнями тисяч підписників, здатен не просто впливати на суспільство, говорить громадська активістка, волонтерка та дружина командира «Азову» Редиса Катерина Прокопенко. На її думку, того, що блогери лише відмовилися від всього російського, недостатньо, й вони повинні щодня тримати авдиторію в тонусі.

«Потрібно робити навіть репости картинок, де вказано, скільки людей у полоні, які тортури, чому порушується Женевська конвенція, чому Червоний Хрест не виконує своїх обов’язків стосовно полонених. Тобто звичайний репост блогера привертає увагу до всіх цих проблем і прискорює їх розв’язання. Дуже багато проєктів, зокрема і наш, направлені на підтримку цієї тематики через цифри, через кампейн, комунікаційні картинки — це постійно має бути на слуху. Чим більше репостів зроблять лідери думок, тим більше людей, які підписані, побачать це, задумаються, спробують допомогти та говоритимуть про це під час своїх поїздок за кордон. А багато блогерів мають контент лише про себе коханого й нічого про війну», — говорить вона.

Саме тому дуже важливо те, що вони постять у своїх інстаграм-акаунтах, адже це спосіб виховання людей. Сергій Притула говорить, що якщо блогер чи блогерка продовжує лише демонструвати красиве життя, моду, курорти й ні словом не згадує про війну, то ця людина або не розуміє своєї авдиторії, або просто не поважає її.

«Людина, яка живе в нашому суспільстві, не може бути відірвана від життя суспільства. Якщо вона за півтора року повномасштабної війни після десятків тисяч смертей українських військових і цивільних досі не зрозуміла, для чого потрібно шерити збори на потреби військових, донатити та підтримувати волонтерські фонди, то, мені здається, що, на жаль, це втрачена людина для суспільства. Тема війни скрізь: у розмовах на кухні, в сиренах, які заганяють нас у бомбосховища, в інтернеті, в медіа, на телебаченні. Тому як їй не може бути місця в інстаграм-блогах, я не знаю. Тут питання просто в наявності або відсутності сірої речовини в окремо взятих людей», — вважає він.

Леонід Мартинчик і в цьому бачить позитивні зрушення. Каже, за останні півтора року інфлюенсери почали набагато більше перейматися буденними проблемами простих українців і великою мірою зробили це трендом.

«Я тішуся, що лише одиниці далі показують усе без кордонів і без контексту, в якому живе країна. Я все ж вірю, що в українських блогерів українська авдиторія, а не москальські боти. Бути не в контексті з українцями, в котрих у когось воює брат, у когось загинув чоловік, хтось втратив дім — це супертупо й супернеправильно. Велика кількість людей у контексті країни, і мені дуже подобається, що їхній контент відповідний, тобто десь розпаковку Prada можна скасувати, розкішний відпочинок за кордоном не показати. Мені подобається, що включився соціально відповідальний блогінг, коли ми не просто показуємо себе, а пам’ятаємо про людей, які за цим дивляться», — сказав Леонід Мартинчик.

Проте Катерина Прокопенко не так позитивно оцінює зміни в українській блогосфері. Вона каже, що як тільки війна відкотилася від Києва, блогери потроху почали повертатися до звичного для них життя, а про війну говорять все менше.

«Багато блогерів усе одно егоцентричні. Якщо на початку війни на цій темі багато хто хайпував, то зараз блогери все більше перемикаються на розвиток себе, своїх брендів, проєктів і так далі. Мало хто популяризує донати, відкриває якісь аукціони та благодійні проєкти. У своїй бульбашці я дуже мало бачу блогерів-мільйонників і спілкуюся з проактивними людьми, але якщо приходжу на якісь заходи, івенти, де є нові для мене блогери, то я бачу, що невелика кількість із них переймається війною, — говорить вона. — Це про суспільну відповідальність, тому що лідери думок і ми всі, які не воюємо, відповідальні за життя наших хлопців, які боролися за вільну Україну і зараз в полоні під тортурами або стікають кров’ю».

Аніта Соловей каже, що це відбувається ще й тому, що на початку війни за надмірну проукраїнську активність і підтримку ЗСУ сторінки блогерів почали блокувати. І тепер багато хто вирішив або замовчувати тему війни, або ж говорити про неї дуже обережно. Тому вона всіх закликає з одного боку ставитися до блогів, як до бізнесу, який людина довго й важко будувала та боїться втратити, а з іншого боку, не чекати мотивації від когось.

«Наші сторінки блокують просто за мінімальні якісь історії, і виходить так, що ти й постити не можеш, бо втратиш акаунт, а якщо не запостиш — тебе засуджують, — говорить вона. — Часто ще таке є, що блогер донатить і пише про це, а хтось цього не побачив і вирішив, що блогер цього не робив. Я просто просила б усіх зважати на себе. Багато хто вимагає від блогерів, щоб вони його ж мотивували донатити, але він сам повинен мати мотивацію. В мене є знайома, яка має 2000 підписників і сама разом із ними закриває великі благодійні проєкти — їй для цього не потрібен блогер-мільйонник».

Блогерство та благодійність

Аніта Соловей говорить, що успішний благодійний проєкт має бути добре осмисленим і пропрацьованим згідно з усіма правилами маркетингу. Тим більше тепер, коли збирають всі й на все, ваш збір і меседж повинен якісно відрізнятися.

«Щоб збір був успішний, я також вдаюся до маркетингу — я роблю прогріви, концепцію, я розумію, що людей треба зацікавити. Як я роблю запуски свого інфопродукту — так само я роблю запуски зборів. Я не думаю про те, що хтось винен мені донатити на мій збір, тому одразу думаю, як зробити так, щоб люди захотіли задонатити», — каже вона.

«Моя благодійність була сформована моєю авдиторією — вони мене закидали проханнями організувати для них лекції про українську культуру й український народний одяг. Вони не хотіли моди, стилю, а прагнули більше дізнатися про українську культуру. Я отримав запит на це, взяв його та зробив благодійним. На цьому я міг заробити неймовірно, бо це був продукт, який вони чекали. Але я беру цей запит і роблю його благодійним. Тому мені здається, що треба взяти розріз своєї авдиторії, зрозуміти, в чому для них зараз твоя цінність — і саме в цьому аспекті зробити благодійний збір», — говорить Леонід Мартинчик.

Але інколи для вдалого втілення благодійного проєкту не авдиторія є визначальною, а правильний меседж і наполегливість, розповідає Сергій Притула.

«Я почав займатися волонтерством у 2014 році, маючи вже певний бекграунд публічності. В мене вже за плечима були “Підйом”, “Файна Юкрайна”, Comedy Club, тому мені було трохи легше спілкуватися з авдиторією завдяки своїй впізнаваності. Але я точно знаю людину, яка зробила успішний благодійний проєкт без цього всього — це Віталій Дейнега. У 2014-му році його не знав ніхто, але це не завадило цьому менеджеру, що займався продажами, організувати фонд “Повернись живим”. Тобто цю структуру заснувала людина, яка не мала жодної публічності, впізнаваності й навіть не мала 5000 підписників у фейсбуці», — сказав він.

Кожен блогер має соціальний капітал, що здатен допомогти країні у цей складний і вирішальний період. Але головне те, що ми всі — і блогери, і просто українці — повинні розуміти, що перемогти ми можемо лише разом та лише завдяки власній жертовності й наполегливості.

 

Теги за темою
Instagram
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вони перебувають уже давно: що "фахівці" з КНДР можуть робити в Маріуполі
24tv
2024-11-23T12:54:57Z
Україну накриє потепління: синоптик назвала дату
GlavRed
2024-11-23T12:36:26Z
Сильний вітер, ожеледиця, а подекуди сніг: прогноз погоди на 24 листопада
24tv
2024-11-23T12:21:49Z
Генштаб доповів про запеклі бої на 10 напрямках
360ua.news
2024-11-23T12:00:45Z
У Вінниці встановлюють «стріткоди»: що це таке
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T11:36:43Z
Армія РФ готується до нового наступу: партизани назвали ймовірний напрямок
GlavRed
2024-11-23T11:27:10Z
На тимчасово окупованій території Херсонщини посилюються репресії проти дітей
Украина Криминальная
2024-11-23T11:16:49Z
Зимовий апокаліпсис у Карпатах: рятувальник показав негоду на високогір'ї
24tv
2024-11-23T11:15:19Z
ЗСУ ліквідували продюсера телеканалу Russia Today
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T11:06:35Z
Польська сторона у ПП «Медика» вже не приймає вантажівки з України - прикордонники
УкраинФорм
2024-11-23T12:48:51Z
Польська "Громадянська коаліція" визначилася з кандидатом у президенти
Европейская правда
2024-11-23T12:48:25Z
В уряді Молдови хочуть уможливити грошові перекази для своїх громадян у Росії
Европейская правда
2024-11-23T12:48:06Z
Нинішня влада РФ готувала геноцид українців задовго до повномасштабного вторгнення - Буданов
УкраинФорм
2024-11-23T12:45:58Z
Помаранчевій революції – 20. Соратники розказали, хто з політиків переконав Ющенка готуватися до Майдану
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T12:45:55Z
Втратив контроль над ситуацією: у Росії несподівано зняли з посади генерала
24tv
2024-11-23T12:45:45Z
За отруєнням Віктора Ющенка стоять спецслужби Росії, — американська розвідка
Фокус
2024-11-23T12:45:43Z
"Зелені" технології та вплив бойових дій на довкілля: Світлана Гринчук провела важливу зустріч з японським колегою
Знай
2024-11-23T12:40:43Z
У Росії діє ціла система катувань полонених, якій навчають відповідних «спеціалістів» - Юсов
УкраинФорм
2024-11-23T12:37:26Z
Олена Кравець замилувала, як з доньками порозважалася на концерті Наді Дорофєєвої
TSN
2024-11-23T12:51:35Z
Рецензія на фільм «Конклав» / Conclave
ITC
2024-11-23T12:28:41Z
"Ханна Монтана" і не тільки: 4 найкращі фільми з Майлі Сайрус, які варто подивитися
24tv
2024-11-23T12:21:58Z
Дружина Скічка вперше за тривалий час повернулася до Києва й показалася в обіймах чоловіка
TSN
2024-11-23T11:54:54Z
Як вибрати смартгодинник б/у: поради для вдалої покупки
AutoCentre
2024-11-23T11:23:47Z
Проєкт "Епоха": гурт "Пророки" повернувся із синглом "Новий день" після 17-річної паузи
24tv
2024-11-23T11:03:48Z
«Цю стрічку потрібно показувати на Netflix!»: як у Києві презентували документальний фільм «Сімейний альбом»
Детектор М
2024-11-23T11:03:27Z
Мама Наді Дорофєєвої довела до сліз появою на концерті доньки у Києві: який вигляд вона має
TSN
2024-11-23T10:51:36Z
У Києві презентували документальний фільм «Сімейний альбом» про паралелі між Голодомором та сучасною війною
Детектор М
2024-11-23T10:40:16Z
Учені пов'язали забруднення повітря з аутизмом: пояснення складного зв'язку
24tv
2024-11-23T12:09:11Z
Чоловік планує харчуватися в McDonald's протягом 100 днів: він уже схуд на 15 кг
Фокус
2024-11-23T10:57:14Z
Зіпсуєте не тільки їжу: 4 переконливі причини, чому ніколи не можна ставити гаряче в холодильник
24tv
2024-11-23T10:54:10Z
Це врятує ваше серце: кардіолог поділився порадою
Знай
2024-11-23T10:51:17Z
Реформа МСЕК: сімейні лікарі отримають нові повноваження щодо встановлення інвалідності
Хвиля
2024-11-23T10:31:33Z
Нове дослідження розкриває секрет використання соціальних мереж без зайвого стресу
24tv
2024-11-23T09:54:05Z
Друг героя: топ-10 собак для допомоги людям із ПТСР
Фокус
2024-11-23T09:30:55Z
Чим небезпечний анальний секс: наслідки, за та проти
CutInsight
2024-11-23T06:18:08Z
Гороскоп на завтра 24 листопада: Дівам - несподіваний дохід, Козерогам - велика удача
GlavRed
2024-11-23T04:27:10Z
"Кинув власних дітей": ексзірка Динамо отримав вирок суду щодо виплати аліментів
24tv
2024-11-23T12:54:48Z
Україна уперше виступила на КС у командному міксті стрибків з трампліна
УкраинФорм
2024-11-23T12:42:44Z
Шовковський експериментувати з центром оборони Динамо Київ у грі проти Чорноморця
Football.ua
2024-11-23T12:40:58Z
Названо суму, за яку форвард збірної України вже взимку може залишити європейський клуб
24tv
2024-11-23T12:30:39Z
Буряк: Бельгія? Збірна України може будь-яку команду обіграти
УкраинФорм
2024-11-23T12:24:04Z
Іспанська поліція заарештувала трьох людей за расистські образи на жовтневому матчі
Европейская правда
2024-11-23T12:11:43Z
Серія А: розклад і результати матчів 13-го туру чемпіонату Італії з футболу, турнірна таблиця
TSN
2024-11-23T12:03:46Z
"Усик йому не рівня": спаринг-партнер українця шокував вибором найкращого сучасного супертяжа
24tv
2024-11-23T11:39:15Z
Роман Яремчук наблизився до топ-3 найкращих голеадорів збірної України
УкраинФорм
2024-11-23T11:30:30Z
Ситуація на ЗАЕС стає небезпечнішою через часті перебої електропостачання - Галущенко
УкраинФорм
2024-11-23T12:27:43Z
Стаж, роки та зарплата: від чого залежить пенсія в Україні
24tv
2024-11-23T12:24:07Z
В жовтні Україна збільшила експорт ВРХ і яловичини
AgroNews
2024-11-23T12:15:42Z
Ми вкотре втратили частину маневрової генерації, - експерт про останній масований обстріл
Политека
2024-11-23T12:13:39Z
Кабмін анулює всі відстрочки від мобілізації, видані Мінекономіки та через "Дію"
Комсомольская правда
2024-11-23T12:11:01Z
Чехія відмовиться від імпорту російських нафтопродуктів із наступного року
УкраинФорм
2024-11-23T12:10:00Z
Злетить у ціні через попит: експерт сказав, яким буде курс долара в грудні
GlavRed
2024-11-23T12:09:14Z
Курс валют на 25 листопада: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
TSN
2024-11-23T12:03:34Z
ЕКА профінансувало на третину більші обсяги експорту
AgroPortal
2024-11-23T12:00:01Z
Президент і перша леді вшановують пам’ять жертв голодоморів в Україні: трансляція
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T12:55:22Z
День пам'яті жертв Голодомору: МВС оприлюднило тисячі кримінальних справ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T12:51:36Z
Службові собаки СБУ Рем та Фінч отримали нагороди за захист України
Комсомольская правда
2024-11-23T12:40:51Z
Мобілізація в Україні: чи створять електронний кабінет військовозобов'язаного
24tv
2024-11-23T12:36:22Z
Дві редакції ініціювали збір на пам’ятник Олені Пчілці в Гадячі
Детектор М
2024-11-23T12:33:26Z
Теорія і практика: чому винищувач F-15EX Eagle II такий дорогий?
Фокус
2024-11-23T12:15:54Z
У Борисполі відкрили Центр зцілення ран війни для переселенців
УкраинФорм
2024-11-23T12:15:36Z
Таке на забувається, – Вакарчук, Осадча та інші зірки про День пам'яті жертв голодоморів
24tv
2024-11-23T12:09:42Z
Аналітик Рьопке вважає, що по Дніпру вдарили модифікацією ракети "Рубеж"
ZN UA
2024-11-23T12:04:24Z
"Лук" – не тільки стильний: здивуйтесь, скільки значень має слово
24tv
2024-11-23T12:15:21Z
Стати щасливішими, досягати цілей, знайти сенс життя: теорія 90 днів усе це вам обіцяє
24tv
2024-11-23T12:09:54Z
Що можна і що заборонено носити дівчатам невисокого зросту: топ-10 правил
GlavRed
2024-11-23T11:27:50Z
У Національному парку «Синевір», крім ведмедів, рятуватимуть і оленів
Комсомольская правда
2024-11-23T11:04:56Z
Шеф-кухар за викликом: Клопотенко може нагодувати за 8 тисяч доларів, Мартиновська – за дві
Комсомольская правда
2024-11-23T10:05:36Z
Люля-кебаб із яловичини: рецепт від відомого шефа, який здивує ваших близьких
24tv
2024-11-23T09:54:04Z
Ніхто не здогадається, що вони родом з СРСР: як переробити старі ялинкові іграшки
GlavRed
2024-11-23T09:27:27Z
Відмова від цукру може мати величезний вплив на планету
Portaltele
2024-11-23T08:37:27Z
Шляхи розійдуться – 2 знаки зодіаку, які можуть розірвати шлюб вже цього року
24tv
2024-11-23T07:03:27Z
Четверо ухилянтів намагалися переплисти повноводну Тису, заплативши 400 тисяч гривень
Украина Криминальная
2024-11-23T12:45:52Z
СБУ викрила шпигуна ФСБ у Миколаєві: працівник облтеплоенерго коригував удари по місту
InternetUA
2024-11-23T12:28:25Z
У Вінниці затримали чоловіка, який погрожував підірвати гранату в житловому будинку
УкраинФорм
2024-11-23T11:33:19Z
Під Києвом вибухнули 2 трансформатори - момент потрапив на відео
Khreschatyk
2024-11-23T10:15:03Z
Знущався з дружини - у столиці покарали чоловіка за домашнє насильство
Khreschatyk
2024-11-23T10:12:13Z
Армія РФ ввечері атакувала Запоріжжя авіабомбою ФАБ-500
УкраинФорм
2024-11-23T10:04:16Z
На Київщині чоловік викликав поліцію, бо йому було сумно і ні з ким було випити чаю
24tv
2024-11-23T10:00:15Z
Суддів розвеселила версія походження сумок з доларами під вікнами квартири голови МСЕК
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T09:21:35Z
Пару киян судитимуть за збут психотропних речовин
Украина Криминальная
2024-11-23T08:43:51Z
Жінка була шокована, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року: що вона приховувала
24tv
2024-11-23T12:36:57Z
Перегони “роботів-убивць” — США просуває революційну ШІ-програму Replicator
InternetUA
2024-11-23T12:31:03Z
Де заховався собака: лише одиниці знайдуть його серед овець за 5 секунд
GlavRed
2024-11-23T12:27:35Z
Вчені збентежені небувалою спекою 2024 року
Portaltele
2024-11-23T11:38:21Z
Чотири українських подкасти, які можна почути у «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»
Детектор М
2024-11-23T11:17:07Z
Можна пояснити, як діти навчалися протягом 99% історії людства: чому суспільство басейну Конго таке унікальне
Фокус
2024-11-23T11:06:55Z
LG і Samsung випустять смартфон, але купити його буде не можна: що відомо про новинку
InternetUA
2024-11-23T11:04:06Z
Експерти назвали 9 найкращих смартфонів Samsung
InternetUA
2024-11-23T10:31:28Z
Powerbank для всього. Як розрахувати потужність накопичувача енергії
InternetUA
2024-11-23T10:01:35Z
Сміливо, суворо та брутально: київський майстер зробив із "Lanos" карету для бойовиків
Знай
2024-11-23T11:51:11Z
Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям
Хвиля
2024-11-23T11:30:18Z
Toyota створила бюджетний «зелений» аналог Corolla
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T09:42:37Z
В Україну привезли перший електромобіль Cadillac
Фокус
2024-11-23T08:15:06Z
На продаж виставили 58-річний спорткар Chevrolet майже без пробігу
AutoCentre
2024-11-23T08:10:50Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-23T00:06:28Z
Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:00:51Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z