MY.UAНовини
Інстаграм не поза контекстом: як війна вплинула на українських інфлюенсерів
Інстаграм не поза контекстом: як війна вплинула на українських інфлюенсерів

Інстаграм не поза контекстом: як війна вплинула на українських інфлюенсерів

Частина блогерів балансує між красивим життям і темою війни, інші бояться це робити, щоб не втратити акаунт.

Повномасштабне вторгнення не могло не вплинути на українських інстаграм-блогерів, як на будь-яких жителів України. Вони, окрім фото та сторіз одягу, брендів, красивих місць і загалом гарного «глянцевого» життя, почали організовувати благодійні збори, розповідати світу про терористичні обстріли росіян і говорити про проблеми фронту. Щоправда, зараз це постять не всі інфлюенсери, а решта робить це обережно, щоб не втратити власний акаунт через «порушення правил спільноти».

Про те, як війна вплинула на українських інстаграм-інфлюенсерів, чому їм не можна відсторонюватися від нинішніх реалій і чим може допомогти їхній соціальний капітал, «Детектор медіа» поспілкувався з шоуменом і благодійником Сергієм Притулою, стилістом, етнографом та інфлюенсером Леонідом Мартинчиком, ілюстраторкою, активісткою та волонтеркою Катериною Прокопенко та інфлюенсеркою і бізнесменкою Анітою Соловей. Усі вони взяли участь у першому українському форумі блогерів Orange Forum, що відбувся 26 серпня у конгресно-виставковому центрі «Парковий».

Як війна змінила інстаграм

З початком війни український інстаграм зазнав суттєвих змін. Чимало блогерів із багатотисячними й навіть мільйонними авдиторіями щонайменше перейшли на українську мову. Телеведуча Маша Єфросиніна у перші дні війни зверталася до росіян із закликами зупинити війну. «Зірки» чи не вперше виходили в сторіз без макіяжу та не переймаючись своїм зовнішнім виглядом, багато хто досі пише про російські терористичні атаки та поширює різноманітні благодійні збори. Львівський стиліст, етнограф та інстаграм-блогер із більш ніж 100-тисячною авдиторією Леонід Мартинчик називає ці зміни позитивними.

«Iнстаграм дуже змінився. Ми всі змінилися, в принципі, як люди, загалом країна змінилася. А в плані блогінгу та соціальних мереж, на мій погляд, усе змінилося в кращий бік — дуже багато людей перейшли на українську мову та ведуть свої блоги українською, дуже багато людей почали свідомо займатися благодійністю. Я раніше, до війни, займався благодійністю, але це не так резонувало в мені. Але коли почалася повномасштабна війна, це для мене стало чимось дуже природним та органічним, і я бачу, що в багатьох людей так», — сказав він.

Одна з тих, хто змалку думав російською та вів свій блог російською, але після початку вторгнення перейшов на українську, — інфлюенсерка й організаторка Orange Forum Аніта Соловей. Про своє рішення не шкодує попри часткову втрату авдиторії, яка вже потроху відновлюється.

«Довший час я була однією з тих, кому “какая разніца”, але в перші дні війни мене нудило від того, що я думаю російською, — згадує вона. — Від мене відписалося 100 тисяч підписників із 400 тисяч, коли я перейшла на українську, зараз уже десь 50 тисяч є нових. Чому не страшно втрачати авдиторію? Тому що до блогу треба ставитися як до бізнесу. Я не оцінюю, класна людина чи ні, за кількістю підписників. І якщо в мене через щось зменшилася кількість підписників, я просто зроблю маркетинг — і до мене прийдуть нові. Так, від мене пішли та вже не повернуться росіяни, наприклад, але я все одно не можу з ними працювати, я нічого їм не продам. Тому навіть попри всі контексти, вони мені просто не потрібні бодай із точки зору бізнесу».

Сергій Притула, навпаки, завжди був за українізацію та був переконаний, що прикладом для наслідування для нас мають бути аж ніяк не росіяни. Про це він говорив зі сцени Orange Forum, відповідаючи на запитання про те, як українцям та українським блогерам зокрема остаточно розірвати зв’язки з країною-агресоркою — і медійно, і ментально.

«У 2007 році в мене відбулася цікава розмова з одним російським менеджером Comedy Club. Він був дуже п’яний і дуже різкий, я, на його нещастя, був такий самий. Царство йому підземне зараз, а тоді він сказав мені: “Ты неправильно себя ведешь, ты какой-то очень дерзкий. Если ты будешь правильно себя вести, я открою для тебя рынок России и ты будешь зарабатывать в три раза больше”. А я відповів: “Чхати я хотів на ваш ринок Росії. Я хочу виступати перед українцями в Канаді, в Європі, скрізь, де є українці. Пройдуть роки, розвалиться Comedy Club, помре він, а я виступаю перед українцями в Торонто, Монреалі, Клівленді, Детройті, Лондоні, Парижі, Празі... Я не розумів ніколи, якого чорта ми дивимося на того сусіда пришелепкуватого. Невже ми не знали, хто вони такі? Знали. Але для багатьох людей важило трошки більше наростити авдиторію. Та всіх грошей не заробиш — і ми давно мали від них відвернутися, тепер головне — не тягнути це багно назад», — сказав він, додавши, що блогери відіграють тут важливу роль, а тому їхня позиція має бути чіткою й аж ніяк не відстороненою.

Чому інстаграм-блогери не повинні залишатись осторонь

Інстаграм-блогери мають великий вплив на суспільство, зокрема на молодь, а тому їхня позиція дуже важлива, говорить Леонід Мартинчик.

«Інстаграм дуже важливий, бо авдиторія там, по-перше, це молодь, і це та авдиторія, яка не дивиться телевізор, тобто це не авдиторія наших батьків, це молоді люди, які споживають інший контент — і дуже свідомо. В нас є телебачення, білборди, реклама в журналах, друкована преса — це все не несе такого результату, як соціальні мережі, — сказав він. — Мені здається, через те, що там люди більш включені, уважніші, без образ молодші, активніші. Тому мені здається, що у соціальних мережах багато таких людей. А людей, які все-таки з радянськими поглядами та цінностями, там менше. І тому ми тут, у телефоні, можемо більше вплинути».

Той соціальний капітал, який мають блогери з сотнями тисяч підписників, здатен не просто впливати на суспільство, говорить громадська активістка, волонтерка та дружина командира «Азову» Редиса Катерина Прокопенко. На її думку, того, що блогери лише відмовилися від всього російського, недостатньо, й вони повинні щодня тримати авдиторію в тонусі.

«Потрібно робити навіть репости картинок, де вказано, скільки людей у полоні, які тортури, чому порушується Женевська конвенція, чому Червоний Хрест не виконує своїх обов’язків стосовно полонених. Тобто звичайний репост блогера привертає увагу до всіх цих проблем і прискорює їх розв’язання. Дуже багато проєктів, зокрема і наш, направлені на підтримку цієї тематики через цифри, через кампейн, комунікаційні картинки — це постійно має бути на слуху. Чим більше репостів зроблять лідери думок, тим більше людей, які підписані, побачать це, задумаються, спробують допомогти та говоритимуть про це під час своїх поїздок за кордон. А багато блогерів мають контент лише про себе коханого й нічого про війну», — говорить вона.

Саме тому дуже важливо те, що вони постять у своїх інстаграм-акаунтах, адже це спосіб виховання людей. Сергій Притула говорить, що якщо блогер чи блогерка продовжує лише демонструвати красиве життя, моду, курорти й ні словом не згадує про війну, то ця людина або не розуміє своєї авдиторії, або просто не поважає її.

«Людина, яка живе в нашому суспільстві, не може бути відірвана від життя суспільства. Якщо вона за півтора року повномасштабної війни після десятків тисяч смертей українських військових і цивільних досі не зрозуміла, для чого потрібно шерити збори на потреби військових, донатити та підтримувати волонтерські фонди, то, мені здається, що, на жаль, це втрачена людина для суспільства. Тема війни скрізь: у розмовах на кухні, в сиренах, які заганяють нас у бомбосховища, в інтернеті, в медіа, на телебаченні. Тому як їй не може бути місця в інстаграм-блогах, я не знаю. Тут питання просто в наявності або відсутності сірої речовини в окремо взятих людей», — вважає він.

Леонід Мартинчик і в цьому бачить позитивні зрушення. Каже, за останні півтора року інфлюенсери почали набагато більше перейматися буденними проблемами простих українців і великою мірою зробили це трендом.

«Я тішуся, що лише одиниці далі показують усе без кордонів і без контексту, в якому живе країна. Я все ж вірю, що в українських блогерів українська авдиторія, а не москальські боти. Бути не в контексті з українцями, в котрих у когось воює брат, у когось загинув чоловік, хтось втратив дім — це супертупо й супернеправильно. Велика кількість людей у контексті країни, і мені дуже подобається, що їхній контент відповідний, тобто десь розпаковку Prada можна скасувати, розкішний відпочинок за кордоном не показати. Мені подобається, що включився соціально відповідальний блогінг, коли ми не просто показуємо себе, а пам’ятаємо про людей, які за цим дивляться», — сказав Леонід Мартинчик.

Проте Катерина Прокопенко не так позитивно оцінює зміни в українській блогосфері. Вона каже, що як тільки війна відкотилася від Києва, блогери потроху почали повертатися до звичного для них життя, а про війну говорять все менше.

«Багато блогерів усе одно егоцентричні. Якщо на початку війни на цій темі багато хто хайпував, то зараз блогери все більше перемикаються на розвиток себе, своїх брендів, проєктів і так далі. Мало хто популяризує донати, відкриває якісь аукціони та благодійні проєкти. У своїй бульбашці я дуже мало бачу блогерів-мільйонників і спілкуюся з проактивними людьми, але якщо приходжу на якісь заходи, івенти, де є нові для мене блогери, то я бачу, що невелика кількість із них переймається війною, — говорить вона. — Це про суспільну відповідальність, тому що лідери думок і ми всі, які не воюємо, відповідальні за життя наших хлопців, які боролися за вільну Україну і зараз в полоні під тортурами або стікають кров’ю».

Аніта Соловей каже, що це відбувається ще й тому, що на початку війни за надмірну проукраїнську активність і підтримку ЗСУ сторінки блогерів почали блокувати. І тепер багато хто вирішив або замовчувати тему війни, або ж говорити про неї дуже обережно. Тому вона всіх закликає з одного боку ставитися до блогів, як до бізнесу, який людина довго й важко будувала та боїться втратити, а з іншого боку, не чекати мотивації від когось.

«Наші сторінки блокують просто за мінімальні якісь історії, і виходить так, що ти й постити не можеш, бо втратиш акаунт, а якщо не запостиш — тебе засуджують, — говорить вона. — Часто ще таке є, що блогер донатить і пише про це, а хтось цього не побачив і вирішив, що блогер цього не робив. Я просто просила б усіх зважати на себе. Багато хто вимагає від блогерів, щоб вони його ж мотивували донатити, але він сам повинен мати мотивацію. В мене є знайома, яка має 2000 підписників і сама разом із ними закриває великі благодійні проєкти — їй для цього не потрібен блогер-мільйонник».

Блогерство та благодійність

Аніта Соловей говорить, що успішний благодійний проєкт має бути добре осмисленим і пропрацьованим згідно з усіма правилами маркетингу. Тим більше тепер, коли збирають всі й на все, ваш збір і меседж повинен якісно відрізнятися.

«Щоб збір був успішний, я також вдаюся до маркетингу — я роблю прогріви, концепцію, я розумію, що людей треба зацікавити. Як я роблю запуски свого інфопродукту — так само я роблю запуски зборів. Я не думаю про те, що хтось винен мені донатити на мій збір, тому одразу думаю, як зробити так, щоб люди захотіли задонатити», — каже вона.

«Моя благодійність була сформована моєю авдиторією — вони мене закидали проханнями організувати для них лекції про українську культуру й український народний одяг. Вони не хотіли моди, стилю, а прагнули більше дізнатися про українську культуру. Я отримав запит на це, взяв його та зробив благодійним. На цьому я міг заробити неймовірно, бо це був продукт, який вони чекали. Але я беру цей запит і роблю його благодійним. Тому мені здається, що треба взяти розріз своєї авдиторії, зрозуміти, в чому для них зараз твоя цінність — і саме в цьому аспекті зробити благодійний збір», — говорить Леонід Мартинчик.

Але інколи для вдалого втілення благодійного проєкту не авдиторія є визначальною, а правильний меседж і наполегливість, розповідає Сергій Притула.

«Я почав займатися волонтерством у 2014 році, маючи вже певний бекграунд публічності. В мене вже за плечима були “Підйом”, “Файна Юкрайна”, Comedy Club, тому мені було трохи легше спілкуватися з авдиторією завдяки своїй впізнаваності. Але я точно знаю людину, яка зробила успішний благодійний проєкт без цього всього — це Віталій Дейнега. У 2014-му році його не знав ніхто, але це не завадило цьому менеджеру, що займався продажами, організувати фонд “Повернись живим”. Тобто цю структуру заснувала людина, яка не мала жодної публічності, впізнаваності й навіть не мала 5000 підписників у фейсбуці», — сказав він.

Кожен блогер має соціальний капітал, що здатен допомогти країні у цей складний і вирішальний період. Але головне те, що ми всі — і блогери, і просто українці — повинні розуміти, що перемогти ми можемо лише разом та лише завдяки власній жертовності й наполегливості.

 

Теги за темою
Instagram
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Мініатюрну 3,4-метрову Mazda перетворили на затишний автодім
Фокус
2025-02-07T15:30:37Z
Де 5 відмінностей між грибними будиночками: не кожен зможе їх відшукати за 15 секунд
GlavRed
2025-02-07T15:27:48Z
Google Картам виповнюється 20 років: як сервіс змінив навігацію у світі та в Україні
InternetUA
2025-02-07T15:22:44Z
Стане в пригоді військовим: нова лазерна технологія дасть змогу "бачити" на відстані 10 км
Фокус
2025-02-07T15:12:37Z
Продажі «бюджетного» Apple iPhone SE 4 стартують у лютому, але офіційної презентації не буде, — Bloomberg
ITC
2025-02-07T15:12:27Z
Які знаки зодіаку завжди змусять вас сміятися: перелік може здивувати
24tv
2025-02-07T15:03:13Z
В мережу потрапили європейські ціни та дата виходу Google Pixel 9a
InternetUA
2025-02-07T15:01:05Z
Rockstar Games зробила нову заяву про дату виходу GTA 6
24tv
2025-02-07T14:57:56Z
iPhone як Leica: нова ручка Lux Grip імітує зйомку на професійну камеру. Дорого
ITC
2025-02-07T14:43:54Z
Металеве ліжко для спальні: переваги, недоліки, критерії вибору
Gazeta UA
2025-02-07T15:39:11Z
Не така, як завжди: горіхова паста для бутербродів за 15 хвилин
24tv
2025-02-07T15:33:31Z
Ідеальна намазка до борщу з 2 інгредієнт: готується за лічені хвилини
GlavRed
2025-02-07T15:27:10Z
Навіть якщо відрізати чистий шматок: лікар пояснив, чи можна їсти хліб із цвіллю
GlavRed
2025-02-07T15:27:06Z
Лайфгаки чим почистити куртку, пуховик від блиску та бруду без прання
TSN
2025-02-07T15:06:32Z
Як пережити горе та знайти в собі сили жити далі: дієві поради
Gazeta UA
2025-02-07T15:06:31Z
Навіщо заморожувати цибулю: хитрість, про яку знають одиниці
24tv
2025-02-07T14:57:01Z
Де ні в якому разі не можна зберігати яйця: якої помилки припускаються багато людей
GlavRed
2025-02-07T14:27:52Z
Перевірений бабусин метод: як за допомогою цибулі врятувати сковороду від нагару
GlavRed
2025-02-07T14:27:16Z
У Брюсселі сталася нова стрілянина: загинула людина
24tv
2025-02-07T15:42:50Z
У Херсоні внаслідок атаки БпЛА загинув працівник газової служби
1News
2025-02-07T15:42:23Z
Коломойському продовжили тримання під вартою у справі про замовне вбивство
УкраинФорм
2025-02-07T15:37:13Z
До України екстрадовано підозрювану у наркоторгівлі, яка втекла до Польщі
Украина Криминальная
2025-02-07T15:27:39Z
Поліцейський та мирна мешканка поранені внаслідок російських атак по Купʼянську
Мій Харків
2025-02-07T15:18:15Z
Водій вантажівки за $14 000 намагався вивезти ухилянта за кордон: чим це закінчилось
TSN
2025-02-07T15:06:08Z
Організація та участь у «сходках» у Криворізькій колонії: викрито довірену особу «вора в законі» Умки та п’ятьох «смотрящих»
Украина Криминальная
2025-02-07T15:03:04Z
У Дніпрі чоловік знепритомнів за кермом: відео порятунку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T14:57:42Z
У Херсоні росіяни вбили з дрона працівника газової служби
УкраинФорм
2025-02-07T14:51:48Z
Не зв'язуйтеся з левом: "Канело" підписав контракт з Туркі Аль аш-Шейхом на чотири мегафайти
24tv
2025-02-07T15:39:30Z
Хокей: «Крижинка» пропустила 15 шайб від «Київ Кепіталз»
УкраинФорм
2025-02-07T15:36:32Z
Схожий на героя фільму: Усик у стильному образі відвідав Вашингтон
24tv
2025-02-07T15:21:06Z
Калініна не втримала перемогу у чвертьфіналі турніру WTA в Румунії
УкраинФорм
2025-02-07T15:15:31Z
Калініна не змогла пробитися у півфінал турніру в Румунії, поступившись у матчі-трилері
24tv
2025-02-07T15:12:13Z
Серія А: розклад і результати матчів 24-го туру чемпіонату Італії з футболу, турнірна таблиця
TSN
2025-02-07T15:06:28Z
Забарний та Миколенко зустрінуться в Кубку Англії: прогноз на матч Евертон – Борнмут
24tv
2025-02-07T14:57:48Z
Конте – найкращий тренер Серії А в січні
Football.ua
2025-02-07T14:49:56Z
Леброн Джеймс побив історичний рекорд НБА, який утримував Майкл Джордан: відеоогляд перформансу
24tv
2025-02-07T14:43:58Z
"Тривають міські бої": у DeepState спростували інформацію щодо окупації Торецька
Gazeta UA
2025-02-07T15:45:08Z
У Херсоні російський дрон атакував зупинку, поранений цивільний
УкраинФорм
2025-02-07T15:42:36Z
ВАКС у закритому режимі обирає запобіжні заходи заступнику голови КМДА та голові комісії із земельних питань
УкраинФорм
2025-02-07T15:33:19Z
Бійці Нацгвардії взяли в полон шістьох росіян на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-07T15:28:38Z
Росіяни заявляли, що захопили Торецьк, – у ЗСУ прокоментували
24tv
2025-02-07T15:27:46Z
Ситуацію біля Покровська стабілізували, але є новий загрозливий напрямок
GlavRed
2025-02-07T15:27:36Z
Будівництво водогонів на Миколаївщині: уряд затвердив порядок використання ₴8 мільярдів
УкраинФорм
2025-02-07T15:21:48Z
На DeepState заперечили окупацію Торецька: які райони контролюють ЗСУ
Фокус
2025-02-07T15:21:28Z
Терехов: У Харкові готові запустити диференційовану систему повітряних тривог
Мій Харків
2025-02-07T15:19:09Z
Фінал Нацвідбору на Євробачення пройде 8 лютого - де дивитися
УкраинФорм
2025-02-07T15:39:07Z
До семи років говорив українською: де зараз виконавець хіта "Фантазер" Євдокимов, що назвав Росію потворною
Telegraf
2025-02-07T15:30:29Z
Love story: актор Віталій Ажнов у поетичному fashion-проєкті до 14 лютого
Вива
2025-02-07T15:21:01Z
У Росії музикант Стройкін, який підтримував ЗСУ, вистрибнув з вікна під час обшуків його квартири
TSN
2025-02-07T15:06:10Z
Будуть ідеальним доповненням: кольори, які можна додати до спалень в нейтральних тонах
24tv
2025-02-07T15:03:34Z
У Ризі проведуть благодійний концерт на підтримку України
УкраинФорм
2025-02-07T14:45:57Z
Коханець Ніколь Кідман: як живе і як виглядає в реальному житті актор "Babygirl" Гарріс Дікінсон
24tv
2025-02-07T14:21:22Z
«Упироборець» та «Гадоборець»: героїчне, темне фентезі у світі Warhammer. Рецензія ITC.ua
ITC
2025-02-07T14:13:56Z
У Національній опері відбудеться прем’єра балету «Рапсодія кохання»
УкраинФорм
2025-02-07T14:09:06Z
Гарантія від "снарядного голоду": на складах ЗСУ потрібно 30 млн дронів, 20% оптоволоконних, — DroneUA
Фокус
2025-02-07T15:45:49Z
Отримав друге життя: дівчина купила потворний туалетний столик та змінила його до невпізнання
24tv
2025-02-07T15:33:30Z
Трирічні та п’ятирічні контракти на виготовлення української зброї мають стати нормою - Шмигаль
УкраинФорм
2025-02-07T15:31:09Z
Зараз не час для надмірних розкошів: Павло Зібров про гонорари, критику та дружину
GlavRed
2025-02-07T15:30:47Z
Живе в залежності: у молодухи Петросяна серйозні проблеми
GlavRed
2025-02-07T15:27:49Z
Лише декілька категорій населення: кого можуть мобілізувати в лютому
Фокус
2025-02-07T15:27:19Z
До кого доречно звертатись "пан" і "пані", а до кого – ні: розбираємось, щоб не зганьбитись
24tv
2025-02-07T15:27:08Z
Литва передала Україні запчастини для БТР М113
Европейская правда
2025-02-07T15:15:43Z
Укрінформ запускає новий проєкт «За спиною»
УкраинФорм
2025-02-07T15:15:23Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T15:30:35Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T15:12:58Z
Як правильно зберігати часник, щоб не висохнув: поради від господинь
24tv
2025-02-07T15:12:33Z
Вчені виявили, що звичайна трава може допомогти в лікуванні раку товстої кишки
Portaltele
2025-02-07T14:43:53Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T14:15:59Z
Білий дім готує наказ про скорочення тисяч федеральних медичних працівників – WSJ
iPress
2025-02-07T13:13:52Z
Чим обробити землю після зими: як допомогти ґрунту швидше відновитися
TSN
2025-02-07T12:36:28Z
Росія хоче розширити можливості з арешту активів західних компаній - Reuters
УкраинФорм
2025-02-07T15:36:50Z
Без різких змін: що буде з курсом валют наступного тижня
24tv
2025-02-07T15:33:31Z
Долар впав у ціні: експерти розповіли, коли українцям знову чекати його зростання
Политека
2025-02-07T15:31:07Z
МЗС: Україна працює над можливістю транзиту газу з Азербайджану
Европейская правда
2025-02-07T15:30:54Z
Ставки фрахту на перевезення зерна з України переважно стабільні
AgroPortal
2025-02-07T15:30:20Z
В Україні змінили підхід до обміну доларів: які купюри приймають банки та обмінники
Хвиля
2025-02-07T15:30:09Z
Вже на 10% дешевший, але це не межа: в Україні падає ціна на важливий продукт
GlavRed
2025-02-07T15:27:50Z
Попри рекордні ціни: чому росіяни масово скуповують один з найдорожчих металів у світі
24tv
2025-02-07T15:18:11Z
На Харківщині відкрили два регіональні офіси «Зроблено в Україні»
УкраинФорм
2025-02-07T15:03:27Z
Які авто зі США найпопулярніші серед українців
360ua.news
2025-02-07T15:30:33Z
В Україні виготовили авторефрижератор на шасі Foton Aumark
AutoCentre
2025-02-07T15:09:25Z
Що потрібно знати про миття автомобіля: важливі рекомендації від експертів
ТСН
2025-02-07T14:07:43Z
Знак із камінням з-під автомобіля: що він означає і як захистити авто
ТСН
2025-02-07T14:07:24Z
Від 33 400 євро: гібридний кросовер Alfa Romeo Junior надійшов у продаж
AutoGeek
2025-02-07T14:01:13Z
Volvo наповнить ринок новими електромобілями різних класів
Фокус
2025-02-07T13:42:27Z
Досвідчені водії закликали возити в авто лак для нігтів: у чому причина
GlavRed
2025-02-07T13:27:40Z
Електрокросовер Volvo EX60 повинен стати бестселером бренду: тестуватимуть вже цього року
AutoGeek
2025-02-07T13:12:33Z
Експерти пояснили, що станеться, якщо заправити машину бензином з високим октановим числом
ТСН
2025-02-07T12:48:24Z
Керівництво та актив партії "Сила нації" провели прес-конференцію: головні заяви
Знай
2025-02-07T15:45:59Z
Трамп запровадив санкції проти МКС через переслідування Нетаньягу
УкраинФорм
2025-02-07T15:45:49Z
Азербайджан погрожує Росії міжнародним трибуналом через збитий літак
TSN
2025-02-07T15:45:24Z
Журналіст розкрив грубе прізвисько Меган Маркл, яке їй придумали в палаці
GlavRed
2025-02-07T15:45:16Z
В Україні працюють над створенням правил спілкування ТЦК з військовозобов’язаними
24tv
2025-02-07T15:42:51Z
Президент Польщі відреагував на затримання свого колишнього речника
Европейская правда
2025-02-07T15:42:48Z
Росія оголосила "небажаним" Реєстр збитків російської агресії
Европейская правда
2025-02-07T15:42:35Z
Умєров отримав двох нових заступників – Мойсюка та Чуркіна
Лига
2025-02-07T15:42:16Z
Уряд затвердив план виконання Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату
УкраинФорм
2025-02-07T15:39:47Z