MY.UAНовини
Україну не зрозуміти, поки не збагнеш її історію: велике інтерв’ю Стівена Фрая
Україну не зрозуміти, поки не збагнеш її історію: велике інтерв’ю Стівена Фрая

Україну не зрозуміти, поки не збагнеш її історію: велике інтерв’ю Стівена Фрая

Британський актор і режисер Стівен Фрай приїхав до України, аби взяти участь у Саміті перших леді та джентльменів.

В ексклюзивному інтерв’ю головній редакторці інформаційної служби телеканалу ICTV Олені Фроляк він поділився першими враженнями від Києва, розповів про допомогу українцям під час війни, а також передав особливі “побажання” диктатору Путіну.

– Рада вітати вас в Україні і дозвольте насамперед подякувати вам особисто і вашій країні за підтримку України у цій війні.

– Я хвилююся, що ми робимо замало.

– Ви будете модератором Саміту перших леді та джентльменів, який проводить Олена Зеленська у Києві. Розкажіть, як так сталося?

– Я був дуже здивований повідомленням з Офісу президента і негайно відповів, що погоджуюсь. Мене спитали, чи я готовий говорити на тему ментального здоров’я, а я очолюю благодійну організацію, яка займається такими питаннями. Протягом життя я цікавився цією темою, бо маю на це особисті причини.

Мені цікаво, як країна у війні переживає цю драму, прагне перемогти і не боїться відкрито говорити про існування таких проблем. Для всього світу це особлива проблема, але радує те, що сьогодні є більше розуміння цих питань.

Раніше солдати часто приховували свій стан, коли, приміром, бачили, як їхні друзі підриваються на мінах чи стікають кров’ю. Це діти, які щодня чують повітряну тривогу. Я був вражений відкритістю вашої країни і говорити про це, і шукати рішення.

– Ви казали про особисті причини. А як би ви описали ментально здорове суспільство, якщо взагалі таке є?

– Усе моє життя я знав, що відрізняюся від інших людей. Різка зміна настрою, загострені почуття. Я мав великі проблеми в школах, мене виганяли, я сидів у тюрмі. Там були складні причини, у такі моменти я думав, що я погана людина. Були різні періоди. У 20 стало краще, а в 30 знову гірше. Це був жахливий досвід, і так я дізнався, що хворію. Це як астма чи діабет, у когось є, а в когось немає. Так виглядають ментальні проблеми. Я зробив про це фільм. Це було 20 років тому і надзвичайно вразило британців, бо про це боялися говорити.

Але є ще один бік проблеми ментального здоров’я. Нині більшість людей страждають через тиск суспільства. Covid ще більше погіршив проблему. Діти перестали спілкуватися. Якщо ви відчуваєте, що з вами щось не так, дуже легко підсісти на алкоголь, наркотики чи навіть заподіяти собі шкоду чи вчинити самогубство.

Для України, яка воює, це велика проблема, і вплив тенденції західного суспільства теж відчувається. Під час війни особливо гостро видно найкраще і найгірше. Одні проявляють свою сміливість і самопожертву, а інші грубість і жадібність.

– Один зі слоганів саміту – крихкість майбутнього. Як ви думаєте, наскільки реально підтримувати і зберегти ментальну рівновагу людей, коли йде війна? 

– Я сподіваюся, ми це обговоримо на саміті. Найбільш важливо дивитися, які є варіанти розв’язання проблеми, брати досвід інших країн. Чим Україна дивує світ – так це вашою стійкістю, протистоянням.

Ви маєте бути сильними сьогодні, завтра і післязавтра, а це потребує величезного запасу позитивного налаштування. Навіть якщо ви втомлені, ви маєте сказати: “Ні, треба боротися, ніколи не зупинятися, вірити і жити”.

Парадокс у тому, що чим більше ви допомагаєте іншим, тим більше допомагаєте собі. Сьогодні я був у лікарні і бачив молодих хлопців із протезами. Дивовижно, але вони багато сміялися, жартували. У них відчувалася сила, своїм прикладом вони надихають інших.

– Я знаю, що ви багато допомагаєте українцям, розкажіть про цю допомогу.

– Хотів би робити більше. Навряд чи допоміг би на фронті, бо я застарий і маю трохи зайвої ваги. Моє покоління у Британії не мало того досвіду, який переживають українці нині. Але українці мають дідів і прадідів, які можуть розказати їм історію важких випробувань нації, як Голодомор.

Україну не зрозуміти, поки не збагнеш її історію і те, що довелося пережити. Надзвичайно багато людей загинуло, я заохочую людей на Заході дізнаватися більше про Україну, адже деякі люди навіть не знають, де вона на карті.

 

Я щасливчик, бо жив у мирі та багатстві. Я не знаю, що таке страждання, лише через досвід інших людей. Я побачив, як українці б’ються з ворогом, але водночас залишаються відкритими.

Черчилль був великим лідером, але за його правління було багато контролю за пресою, інформацією та пропагандою. Ви в цьому контексті набагато відкритіші. У вас триває кривава війна, але ви не чините тиск на людей, і цим варто пишатися.

– Містере Фрай, як ви думаєте, яка в цьому складному сучасному світі місія кіно?

– Це цікаво. У Голлівуді за останні 15 років великий акцент на фентезі. Marvel-комікси, історія про гобітів, Гаррі Поттер – три всесвіти. Таке враження, що люди хочуть загубитися у цих світах — це з одного боку. А з іншого, люди так досліджують себе. Як бути хорошим і добрим і чи можуть люди насолоджуватися тим, що вони люди? Адже необхідно вчитися ухвалювати рішення.

Коли я вперше був в університеті на виступі перед студентами, бачив постери на стінах Джимі Гендрікса, Джона Леннона, Карла Маркса, Че Гевари. Тоді студенти вірили, що майбутнє за рок-н-ролом і соціалізмом, політичною свободою. Але далі перебудова, падіння Берлінської стіни. Я помітив, що на стінах університетів з`явився Оскар Вайльд. Студенти зрозуміли, що відповідь не у революції чи рок-н-ролі. Леннона убили, музика змінилася. Свобода, яку дарує митець, дала розуміння, що завжди необхідно вчитися, віднаходити себе.

Фільми можуть глибоко торкатися сердець, щоб зрозуміти, до якого образу людства ми прагнемо. Показують помилки і трагедії. Фільми можуть бути Барбі та Оппенгеймер. Барбі чарівна, розумна, весела — це як поїдання цукерок, а Оппенгеймер — це цікаво, про небезпеку і ти не знаєш до кінця, що станеться і що змінить світ назавжди.

– Я знаю, що ви пишете колонки для престижних британських видань. Про що ви пишете? Що вас хвилює сьогодні? 

– Зараз пишу про штучний інтелект. Взагалі давно зацікавлений цією темою. Моя пристрасть – технології. Я вже виступав на лекціях про штучний інтелект років 8 тому, готував публіку до того, які зміни відбудуться. 

Одна з проблем, яку ми завжди повторюємо стосовно технологій — дивимося на якийсь винахід і думаємо: “Ну, він не досконалий, все це не потрібно” чи якось так. І ось тут я пробую людей переконати в протилежному, що поспішних висновків тут робити не варто.

Давайте згадаємо 1895 рік, Німеччина. Ми в гаражі автоінженера Карла Бенса. Він створив перший у світі бензиновий двигун. Тоді його моторна повозка рухалась зі швидкістю 16 км/год. Потім вона перетворилась на сучасні автівки. І якщо ми з вами прикинемо, це ж непоганий винахід був, правда? Але насправді не швидший коней. Тобто коні можуть швидше, тому вони кращі… Але ж якби ми аналізували все більш неупереджено. От дивіться, цей винахід може стати кращим через 5 років, через ще 5 гальма будуть кращі, а ще через 5 – двигун буде кращим. А потім ще років 10, і у вас вже є траса, автобани та придорожні готелі, щоб спинитися. Тобто люди створили цілу інфраструктуру навколо автомобілів, і все тепер інакше. Але якщо дивитися не глобально, то так просто якась дивна автівка була, нічого особливого. 

І от зараз схоже відбувається із Chat GPT. Люди кажуть, що це не такий вже і розумний винахід. Хтось каже, це дуже жалюгідний, недалекий витвір. Так, може, станом на зараз так трохи і є. Згадайте, як виглядав перший мобільний телефон. Я пам’ятаю через свій вік: він був величезним, а тепер смартфон поміщається у кишеню. І це стосується не лише штучного інтелекту. 

Людство, яке уявляю зараз, стоїть на узбережжі спиною до океану і робить замки з піску. А навколо існують речі, які теж вже об’єднуються в щось нове. Геноміка, можливості змінювати ДНК, редагування генів, біологічне збільшення – це пришвидшене знищення забруднювачів. Передовий інтерфейс, мозок комп’ютера, який допомагає людям після інсульту чи травми спинного мозку. Ти можеш контролювати також комп’ютер своїм мозком. Це те, над чим зараз працює Ілон Маск. Також нанотехнології, квантові обчислення і, звісно, роботи. Усе це пов’язане і насувається, як цунамі. І поки ми стоїмо спиною до води, яка скоро почне нову еру. Поки граємося в пісочку, зміни йдуть масштабні. Якими вони будуть, хорошими чи поганими – наше рішення. Але якщо ми залишимо все це Ілону Маску, приватним компаніям, типу Google, та насправді вже неважливо кому… Ми мусимо вирішити зараз. 

На Заході ми дуже стурбовані, щоб штучний інтелект збігався з нашими цінностями, щоб машина знала про рівність прав між жінками та чоловіками, всі моменти поваги до людей були враховані. Це ж уже очевидні речі для нас – права людини та гідності. Базові речі, на яких мусять будувати штучний інтелект. 

Але цим стурбовані на Заході, а от китайці не менш обізнані в тому, як адаптувати штучний інтелект під свої вимоги, але які цінності в Китаї. Те, що на першому місці державні інтереси, а не люди, кардинально інша система цінностей. Але там так само сильні винахідники у сфері штучного інтелекту, які так само мають доступ до інтернету. І ось тут вже йде плутанина. Треба глибоке розуміння усіх питань на рівні держави, а це питання варто вирішувати спільно всім світом. Натомість зростає націоналізм і популізм у світі, людям все менше цікаво об’єднуватися. І це величезна трагедія.

–  Тож все-таки розтлумачте, штучний інтелект – це добре чи погано?

– Подивіться на принтери чи ксерокси, через них можна роздрукувати поеми Шекспіра або ж Мою боротьбу Гітлера. І цей принтер не знає, що друкує, він просто інструмент. За цим стоїть людина, яка дає завдання. Вона ж обирає, що друкувати, та натискає кнопку, тобто цей метод застосовується до найрозумніших технологій на планеті. За кожною стоїть людина, і важливо те, як ми будемо користуватися технологією. Це стосується і зброї також. 

Навколо дуже багато дивовижних речей насправді, наприклад, медики в захваті через можливості протеїну для організму. Ймовірно, штучний інтелект у змозі детально вивчити структуру протеїну, вилікувати хвороби, які раніше здавалися невиліковними. І це вже не за горами. 

І ось ця сторона штучного інтелекту просто приголомшує. Наскільки мені відомо, жодна з інновацій людства не відкладалася десь у темний куточок. Ні, над розробками завжди хтось працює і вдосконалює. Тож до цього треба бути готовим.

– Багато ваших ролей комедійні. Як допомагає вам гумор і комедія? Наскільки важко розсмішити людей і чи дійсно британський гумор особливий?

– Комедія – неймовірна важлива частина життя. Іноді от дивлюся я мильну оперу по телебаченню – ніхто не смішний. Всі такі “Як ти посмів?”, “Не говори так зі мною”, “Що ти сказав?”. І от думаю, ну люди ж не такі взагалі. Це ніби показувати драму, де у людини лише одна рука, а інша не функціонує. 

Через історію Великої Британії так склалося, що найвидатніші комедіанти просто невдахи. От вони любили прямо ролі невдах чи таких недомірків.

Можливо, зараз прозвучить дещо грубо, але в американській комедії чоловік, який жартує, завжди той, в кого найбільші, так би мовити, яйця. Типу “Гей, я смішний”, і він всюди розповідає смішні жарти. А от британський комік виглядає так: зайде в кімнату і скаже: “Ой, я забув, де мої яйця, здається, їх не прихопив із собою”. Частково це пов’язано із тим, що ми були імперією, але це втратили.

Дивіться у період, коли почало розвиватися телебачення на початку ХХ століття. Британія все більше втрачала свою силу, і це вже ставало всім очевидно. Після Другої світової ми втратили всі держави своєї імперії, і це вплинуло на комедію. Англійці звикли себе асоціювати із драмою, із мистецтвом. Тобто це країна Beatles, Шекспіра. Ми маємо м’яку силу в нашій культурі, скрізь. А от реальність була зовсім інакшою через похмурість і безглуздість наших політиків і абсолютно завищені уявлення про самих себе. І комедія англійська живе у цьому проміжку, що ми думаємо про себе і хто ми насправді є. Звідси і пішов ось цей настрій комедіантів наших – сумні та самокритичні. І це те, що я люблю у британському гуморі зрештою.

– Які ваші перші враження про Київ? Я знаю, що ви приїхали вранці, а вже вдень лунала повітряна тривога.

– Звісно, я на все дивився як трохи дивакуватий турист, ще в потязі. І, звісно, я через свою необізнаність думав побачити понівечені війною будівлі просто скрізь, на кожному кроці. А насправді ти бачиш сучасні будинки. Це те, що я побачив, наприклад, у центрі Києва: красива опера, люди спішать у своїх справах, кафе працюють, магазини відкриті.

А потім зазвучала повітряна тривога, і це мене повернуло в реальність. Ти розумієш — ось вона, небезпека. І це правда, небезпечно всюди. Та попри це, я все одно буду подорожувати, місто Київ фантастичне.  

– Що б ви побажали сьогодні українцям? 

– Ну, очевидно, я б хотів, щоб Путін мав якийсь інсульт або його б довічно арештували і він доживав віку десь у підвалі. 

Але от що б я хотів зараз конкретно – щоб Захід не припиняв підтримку українців. Адже я трохи хвилююся через американські вибори наступного року. Я, звісно, бажаю Збройним силам України успіхів на полі бою. А росіянам скажу, що єдине рішення для них – відступити, припинити говорити ультиматумами типу: “От віддасте Донбас, то, може, ми подумаємо”. Ні, ви не можете їм віддати те, що їм не належить. 

Тож українцям я бажаю стійкості та грації попри все. Бути сильними – це ще не все. Треба мати витонченість, давати право на існування різних думок у суспільстві і вміло балансувати між ними.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Генеральний штаб ЗСУ інформує про втрати ворога на 08.04.25
Украина Криминальная
2025-04-08T06:39:37Z
«Київзеленбуд» намагався «компенсувати» мільйонні збитки висаджуванням барвінку у січні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T06:36:23Z
Ворог вночі атакував три райони Дніпропетровщини - пошкоджені будинки, адмінбудівлі й підприємство
УкраинФорм
2025-04-08T06:30:02Z
Шпигун з собакою: харків'янин отримав 7 років за злив даних про ЗСУ
InternetUA
2025-04-08T06:28:45Z
У Запоріжжі укриття для ліцею побудують за 114 мільйонів гривень, з переплатою на понад 6 мільйонів
Antikor
2025-04-08T06:24:56Z
На Куп’янському напрямку минулої доби відбулося чотири атаки росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-04-08T06:13:20Z
Росіяни посилили штурми на Торецькому напрямку та масово застосовують дрони на оптоволокні — ЗСУ
Antikor
2025-04-08T06:12:51Z
Психологічний розлад чи позитивне мислення? Чи треба відбудовувати прифронтові міста під час війни
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T06:12:12Z
В Києві шукають пенсіонерку для роботи на вихідних, оплата гідна
Telegraf
2025-04-08T06:06:02Z
Орбан бросает вызов Гааге. Почему выход Венгрии из МУС будет иметь последствия для ЕС и Украины
Европейская правда
2025-04-08T06:40:51Z
Держава війни: як Кремль перебудовує Росію для протистояння із Заходом
ZN UA
2025-04-08T06:40:30Z
Путін схвалив закон, що дозволяє залучати підлітків до роботи у вихідні дні та під час канікул - ЦПД
Antikor
2025-04-08T06:39:16Z
Маск особисто просив Трампа скасувати мита – WP
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T06:37:48Z
Литва хоче обмежити поїздки додому білоруських мігрантів
Европейская правда
2025-04-08T06:34:39Z
У МЗС відповіли Спартц, яка пропонувала українцям змиритись з втратою територій
Европейская правда
2025-04-08T06:33:48Z
Білий дім звинувачує у скандалі із Signal контакти, які автоматично пропонуються на iPhone
InternetUA
2025-04-08T06:31:32Z
Китай висунув ультиматум США щодо контактів з Тайванем
Хвиля
2025-04-08T06:27:47Z
Канада не знає, чи долучиться до миротворчої місії в Україні
Gazeta UA
2025-04-08T06:27:01Z
Скільки діє відстрочка від мобілізації і коли її потрібно поновлювати
24tv
2025-04-08T06:39:37Z
Відстрочку від мобілізації можна отримати через сімейні обставини: кого це стосується
Telegraf
2025-04-08T06:39:33Z
Американські розробники інтегрували революційний штучний інтелект VENOM у винищувачі F-16
InternetUA
2025-04-08T06:22:35Z
Чарльз III та Камілла показали нові фото до 20 річниці весілля: романтичні кадри з Італії
24tv
2025-04-08T06:15:45Z
Торік у світі стратили рекордну кількість людей
Gazeta UA
2025-04-08T06:15:10Z
Успіх не на їхньому боці: 3 знаки зодіаку, в яких у квітні станеться крах у кар'єрі
24tv
2025-04-08T06:09:09Z
Що має бути у кошику на Великдень 2025 та чи можна освячувати алкоголь
Telegraf
2025-04-08T06:06:53Z
Ватикан передав Україні чотири швидкі та ліки для зони бойових дій
Факти ICTV
2025-04-08T06:00:50Z
Загинув під час виконання завдання на Харківщині. Згадаймо Артема Бабича
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T06:00:26Z
З’явився трейлер восьмої частини Місії нездійсненної
1News
2025-04-08T06:39:48Z
Ірина Білик на ювілейному концерті зізналася у коханні MELOVIN
Комсомольская правда
2025-04-08T06:37:04Z
Донька Віри Брежнєвої приголомшила дорогими подарунками від мами - що подарувала
GlavRed
2025-04-08T06:36:40Z
Один із найдорожчих маєтків, що належить голлівудській зірці, продають за 65 мільйонів доларів
24tv
2025-04-08T06:30:15Z
Соліст популярного російського гурту поховав 34-річну дружину
GlavRed
2025-04-08T06:27:53Z
В Одесі відкрилася унікальна фотовиставка за участі авторів з особливими потребами
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T06:12:52Z
Другий сезон The Last of Us стартував з 93% на Rotten Tomatoes: «Все ще найкраща екранізація відеоігор»
ITC
2025-04-08T06:07:48Z
Опера звільнила найкращу співачку на планеті: кажуть, що вона "не взяла" високі ноти
Фокус
2025-04-08T06:00:43Z
Трейлер фінальної «Місії неможливої»
Кино-Театр
2025-04-08T05:03:13Z
У Херсоні окупанти скинули вибухівку з дрона на мирного жителя
Antikor
2025-04-08T06:30:20Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 8 квітня
Мій Харків
2025-04-08T06:07:44Z
Дніпропетровщина здригнулася від нічних обстрілів - фото наслідків
Gazeta UA
2025-04-08T06:06:42Z
Польські правоохоронці зацікавилися Крупою та її ріднею. Подробиці гучного розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T06:06:12Z
Викрито злочинну групу, яка забезпечувала наркотиками та психотропами всі регіони України
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T06:03:43Z
Удар по Кривому Рогу: скільки людей досі в лікарнях, у якому вони стані
24tv
2025-04-08T06:03:18Z
У Харкові на лаві підсудних опинились організатори підпільного покерного клубу
Antikor
2025-04-08T06:00:37Z
На півмарафоні у Мадриді у двох бігунів сталася зупинка серця
Подробности
2025-04-08T05:51:03Z
До 7 років ув’язнення засуджено жителя Чернігівщини за спробу вбивства на ґрунті ревнощів
Украина Криминальная
2025-04-08T05:45:26Z
Білоруський завод, пов’язаний з російською оборонкою, отримував комплектуючі з Німеччини. Розслідування
Украина Криминальная
2025-04-08T06:39:30Z
Подорожчання круп у Харкові: як змінились ціни у квітні на популярні товари
Политека
2025-04-08T06:30:54Z
Приватбанк масово закриває доступ до рахунків - що вимагає
Знай
2025-04-08T06:30:21Z
В Україні знизились ціни на сільгоспземлю
AgroPortal
2025-04-08T06:30:19Z
Ціна на нафту може впасти до нуля: у Росії за місяць почнуться "веселощі"
GlavRed
2025-04-08T06:27:54Z
Міжнародні резерви України: чому їх недостатньо та скільки ще потрібно
ZN UA
2025-04-08T06:24:17Z
Курс валют на 8 квітня: скільки коштує долар і євро
AIN
2025-04-08T06:24:02Z
Єврокомісія запропонувала контрмита на товари зі США: бурбон зі списку вилучили
Петр и Мазепа
2025-04-08T06:21:56Z
Держгеонадра погодили зміну користувачів надр: нові власники отримали ділянки з габроноритом і піском
Antikor
2025-04-08T06:21:53Z
Тотті прибув в Росію на офіційний захід
Football.ua
2025-04-08T06:28:36Z
Карабін: Колос особливо не здивував
Football.ua
2025-04-08T05:46:37Z
Лях: Відсутність перемог тиснула на команду в матчі з Колосом
Football.ua
2025-04-08T05:31:44Z
Барселона отримала гарного суперника у чвертьфіналі ЛЧ: чи зможе Боруссія здивувати каталонців
24tv
2025-04-08T05:27:02Z
Пономарьов: У жодному європейському чемпіонаті я не бачив, щоб судді так часто і довго перевіряли епізоди завдяки ВАР
Football.ua
2025-04-08T05:22:33Z
Ліверпуль не може перепідписати контракт з Конате
Football.ua
2025-04-08T04:58:48Z
Забарний цікавий Ньюкаслу
Football.ua
2025-04-08T04:54:24Z
УЄФА вшанувала пам’ять російських окупантів: в Україні нагадали, що воно добровільні вбивці
Antikor
2025-04-08T04:51:16Z
Бесєдін не реалізував пенальті в матчі за Лішень
Football.ua
2025-04-08T04:31:29Z
Як "залатати" діру у натяжній стелі: простий та ефективний спосіб
24tv
2025-04-08T06:36:21Z
Сирна паска з чорносливом: рецепт на святковий стіл
Фокус
2025-04-08T06:21:55Z
Король випічки: готуємо пляцок "Три смаки" – насолода у кожній крихті
24tv
2025-04-08T06:15:46Z
Живі квіти і не тільки: як оригінально прикрасити паску, три незвичайні способи
Telegraf
2025-04-08T05:24:32Z
Збалансоване харчування для собак: чому це важливо?
Мій Харків
2025-04-08T05:13:17Z
Як очистити дно каструлі, що сильно пригоріло: простий, але дуже хороший спосіб
GlavRed
2025-04-08T04:27:18Z
Великодній пиріг з Італії: рецепт чудової випічки на святковий стіл
Фокус
2025-04-08T04:12:31Z
Супертест на IQ: знайдіть 3 відмінності в картинках дівчини-меломанки за 9 секунд
GlavRed
2025-04-08T03:27:47Z
Місячний календар на 8 квітня: які зміни відбудуться у житті
GlavRed
2025-04-08T03:27:11Z
Фахівці попереджають про ризики при заміні батареї в Google Pixel 9a
InternetUA
2025-04-08T06:40:56Z
Honda випробує водневі паливні елементи у космосі, їх відправлять на МКС та Місяць
24tv
2025-04-08T06:39:08Z
Індійський експериментальний модуль упав із космосу на Землю: що сталося
Фокус
2025-04-08T06:27:33Z
«Продажі, як на Різдво»: люди масово скуповують iPhone у Apple по «старій» ціні через тарифну паніку
ITC
2025-04-08T06:22:59Z
Генеральний директор Shopify радить підлеглим подумати про використання ШІ, перш ніж збільшувати кількість персоналу
InternetUA
2025-04-08T06:16:13Z
Прокляття "темного розмаїття": невидима загроза проникає в природу по всьому світу
Фокус
2025-04-08T06:15:35Z
Найрозумніше дерево на Землі: воно вбиває своїх ворогів за допомогою блискавок
Фокус
2025-04-08T06:12:24Z
Apple може випустити iPhone 17 Ultra, який вплине на ринок: названо причину
InternetUA
2025-04-08T06:10:31Z
Історична місія: астронавти зробили перший рентгенівський знімок людини в космосі
Фокус
2025-04-08T05:57:33Z
Деякі безалкогольні напої збільшують ризик психічних порушень: що краще перестати пити
24tv
2025-04-08T06:33:38Z
Приєднання національних лікарень до єдиного медичного простору – це і хороша, і погана новина – експерт
ZN UA
2025-04-08T06:30:01Z
Як очистити застарілий жир зі сковорідки: простий, але дуже хороший спосіб
GlavRed
2025-04-08T06:27:58Z
Регулювання цін на ліки. Лубінець попередив про загрозу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T05:57:49Z
Хто не підлягає мобілізації за станом здоров'я: детальний перелік хвороб
24tv
2025-04-08T05:54:38Z
Вчені розробили «розумну бомбу», яка знищує рак молочної залози
Portaltele
2025-04-08T04:52:00Z
Як правильно користуватися масажним пістолетом до та після тренувань
24tv
2025-04-08T03:42:58Z
Перед оголошенням зниження цін на ліки з 1 березня виробники заздалегідь підняли вартість, - Катерина Котенкова
Политека
2025-04-08T02:34:36Z
Чи можна їсти яйця з двома жовтками: відповідь може вразити
24tv
2025-04-07T20:39:11Z
Audi та Jaguar Land Rover припинили постачання автомобілів до США
AutoCentre
2025-04-08T06:09:35Z
У партнерстві з LG: електричний мінівен Kia PV5 перетворили на кемпер
AutoGeek
2025-04-08T05:42:55Z
Дешево та ефективно: чому досвідчені водії натирають автомобіль оцтом
GlavRed
2025-04-08T03:27:19Z
Після перегляду ремонту класичного автомобіля ви зможете пошкодувати новий Defender
Топ Жир
2025-04-08T01:45:45Z
Китай надсилає в Австралію велику кількість нових пікапів
Топ Жир
2025-04-08T01:15:52Z
Модель AMG C63 2026 року може втратити чотирьохциліндровий двигун, але не з тих причин, що б хотіли фани
Топ Жир
2025-04-08T00:30:50Z
За 116 годин "будівництва": понад 1300 складених корабликів Lego встановили світовий рекорд
Фокус
2025-04-08T00:15:45Z
Як змінюється хід подій, коли двигун Honda зіштовхується з нестримним ралійним забором?
Топ Жир
2025-04-07T23:45:16Z
Оновлений дизайн Jeep Grand Cherokee на 2026 рік
Топ Жир
2025-04-07T22:30:58Z