Про це повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя посадовців, передає Укрінформ.
Зокрема, встановлено, що посадовець сервісного центру та члени його сім’ї у 2020 році набули активів на понад 5 млн гривень: придбали два автомобілі, здійснили пайові внески до житлово-будівельного кооперативу та збільшили на кінець року обсяг наявних грошових активів.
Як пояснив посадовець, майно було придбане нібито за кошти, зароблені ним і дружиною протягом 2019 року. Отримані ж у ході моніторингу способу життя дані свідчать, що він та його родина не мали достатньо коштів із законних джерел для набуття цих активів.
НАЗК направило до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури матеріали для звернення до суду з позовом про визнання активів на близько 4,3 млн гривень необґрунтованими і стягнення їх у дохід держави.
Необґрунтовані активи на 2,3 млн гривень агентство виявило в голови однієї із сільських рад Мукачівської територіальної громади.
У 2022 році дружина посадовця придбала житловий будинок і земельну ділянку загальною вартістю близько 2,6 млн гривень. Залишків грошових активів у декларації за попередній рік голова не вказав.
Згідно з даними НАЗК, загальний дохід сім’ї посадовця із законних джерел за останні 24 роки не дозволяє заощадити суму, достатню для набуття коштів на придбання вказаної нерухомості. Правом підтвердити законність походження коштів на придбання майна голова та його дружина не скористалися.
Матеріали для звернення до суду з позовом про визнання активів сільського голови на 2,3 млн гривень необґрунтованими і стягнення їх в дохід держави теж направлені до САП.
Як повідомляв Укрінформ, у секретаря Запорізької міської ради, виконувача обов’язків міського голови Анатолія Куртєва виявили незадекларовані 9 млн гривень.