MY.UAНовини
Уроки щосуботи та заняття з нідерландської мови: як у Бельгії працюють українські школи
Уроки щосуботи та заняття з нідерландської мови: як у Бельгії працюють українські школи

Уроки щосуботи та заняття з нідерландської мови: як у Бельгії працюють українські школи

Про те, як функціонують українські школи в Бельгії, що викладають дітям та де можна отримати документ про освіту українського зразка, дізнавалася кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі Софія Назаренко.

Українська школа імені Ярослава Мудрого у Брюсселі

У Брюсселі з 2009 року працює українська школа імені Ярослава Мудрого при парафії Української греко-католицької церкви. Цей навчальний заклад співпрацює з Міжнародною українською школою, що дає змогу учням отримати освітній документ українського зразка. Навчання відбувається щосуботи з 9:00 до 16:00. У школі навчаються учні 1 – 11 класів, а також діють чотири дошкільні групи.


Українська школа імені Ярослава Мудрого у Брюсселі / фото Софії Назаренко

Заступниця директора школи Андріана Семенченко розповідає, що після початку повномасштабного вторгнення кількість учнів різко зросла. За її словами, щотижня прибувало 20 – 30 нових дітей. Минулого навчального року у школу зарахували 300 учнів, а зараз додалось ще 170 вихованців. Також з'явилась старша школа – 10 та 11 класи.


Українська школа імені Ярослава Мудрого у Брюсселі / фото Софії Назаренко

Ми відкрили нові класи. У нас були паралельні (А та Б) з 1 по 4 класи. Зараз буде п'ятий паралельний і, ймовірніше, – шостий. І додалась ще одна група дошкільнят,
– каже вона.

Семенченко зазначає, що в школі багато домашнього завдання, оскільки діти відвідують навчальний заклад лише раз на тиждень. Тому вчителі намагаються згрупувати матеріал так, аби все встигнути.

Першочергова мета – це навчити дітей, тобто щоб це були освічені українці. Ми співпрацюємо з Міжнародною українською школою, яка тестує наших діток у кінці року. Після екзаменів їм видають документ про освіту,
– сказала заступниця директора школи у Брюсселі.


Українська школа імені Ярослава Мудрого у Брюсселі / фото Софії Назаренко

Школа шість днів на тиждень: поєднання українських та бельгійських уроків

Учень четвертого класу української школи імені Ярослава Мудрого Кирило Лобас розповів, що відвідує уроки вже другий рік. Хлопчик ділиться, що йому подобаються уроки читання, англійської та української мови. Окрім уроків, школяр відзначає творчу діяльність навчального закладу.

Під час останнього дзвоника ми співали гімн України, нам давали різні подарунки. Окрім навчання, ми робимо вистави українських казок. На прем'єру запрошуємо батьків,
– каже хлопчик.

Ольга Лобас, мати Кирила, віддала сина до української школи, аби й надалі привчати дитину до української мови та культури. За її словами, вони переїхали до Брюсселя минулого року з Куп'янська Харківської області. Оскільки ця школа має акредитацію, то у разі повернення до України хлопчик матиме сертифікат про завершення української школи.

Коли я віддавала сина в українську школу, в нього не було друзів і йому було важко спілкуватися з місцевими дітьми. Моєю метою було, щоб він навчався з нашими, українськими дітьми. Для мене дуже важливо, щоб він зміг міркувати українською мовою, знати українські традиції,
– каже мама Кирила.

Оскільки хлопчик відвідує ще й бельгійську школу, мама ділиться, що українську програму діти вивчають раніше. За її словами, це добре, оскільки дитині спочатку пояснюють все українською мовою, а далі – французькою. Проте, поєднувати навчальні заклади іноді складно через подвійне навантаження.

У цю ж школу ходить і п'ятикласниця Валерія Пелих. До Бельгії родина переїхала минулого квітня. Дитину одразу записали до бельгійської нідерландськомовної школи. Проте щосуботи дівчинка відвідує українські уроки.


Українські діти у Бельгії / фото Софії Назаренко

Мама Валерії каже, що освітній процес в українській школі подобається як їй, так і її дитині.

Ми задоволені, дитина задоволена, що є поруч українці. Вона з задоволенням ходила в школу упродовж року,
– ділиться Світлана Пелих.

Мати учениці розповідає, що основну увагу в школі приділяють математиці та українській мові. Попри те, що навчання відбувається за українською програмою, Світлана вважає, що усі предмети важко опанувати за один день.

Жінка ділиться, що, аби отримати освітній документ українського зразка, її донька складала іспити з англійської мови, математики, української мови та читання. Такі іспити передбачені у кінці кожного навчального року. Атестати тільки привезли до Бельгії, тому діти незабаром дізнаються свої результати.


Українські діти у Бельгії / фото Софії Назаренко

Бельгійську школу відвідуємо паралельно. Нелегко поєднувати, але в нашому випадку ми більш-менш справляємося. Мені здається, що для підлітків важка й українська школа, і бельгійська, а поєднувати дві дуже важко. Особливо, коли є проблеми в колективі,
– розповіла Світлана Пелих.

Українська школа імені Артемія Димида у місті Шарлеруа

Українська школа імені Артемія Демида – це недільна школа, створена на честь героя АТО та учасника Майдану – Артемія Демида. Він загинув на Донецькому напрямку 18 червня 2022 року.

Ця школа не є акредитованою, тому навчання відбувається за власною програмою. Школа заснована на базі парафії Успіння Пресвятої Богородиці греко-католицької церкви в місті Шарлеруа. Всі вчителі – професійні викладачі, проте працюють на волонтерських засадах. Отець Михайло викладає дітям релігієзнавство.


Українська школа імені Артемія Димида у місті Шарлеруа /фото Софії Назаренко

Викладачка школи Світлана Хопта розповідає, що школа передбачає україномовний простір, де діти підтримують зв'язок із рідним корінням.

У недільній школі діти навчаються три години, аби зберегти пам'ять про історію, мову, українську культуру та звичаї,
– каже вчителька.

Навчальний простір відкрився на початку літа і вже має 20 учнів. Дітей поділили за віковими категоріями. Молодшу групу відвідують діти, які не вміють читати та писати, віком від трьох до семи років. Середня група працює для дітей з 8 до 11 років, старша – з 13 до 18 років. За словами викладачки, якщо кількість учнів зросте, треба буде шукати більше приміщення, оскільки кімната розрахована максимум на 15 дітей. У просторі є дві кімнати: для старших та молодших.


Українська школа імені Артемія Димида у місті Шарлеруа / фото Софії Назаренко

У школі викладають уроки української мови, літератури та історії. Також проводять майстер-класи, де діти малюють або роблять браслети. Для старших дітей влаштовують обговорення статей на різні теми. Інколи усі ходять разом у парк.

Дуже часто проводимо уроки, на яких обговорюємо творчість українського автора, читаємо твір, а потім малюємо героя цього оповідання,
– ділиться Світлана Хопта.

Українська суботня школа "Серденько" імені Василя Стуса

Українська школа "Серденько" імені Стуса розташована у місті Антверпен. Навчання відбувається щосуботи. Школу заснували минулого року, після початку повномасштабної війни. За словами директорки школи Богдани Сугай, навчальний заклад існуватиме до кінця війни.


Українська суботня школа "Серденько" імені Василя Стуса / фото Софії Назаренко

У школі навчаються учні 1 – 9 класів, а також є група п'ятирічних дітей, які лише готуються вступити до навчального закладу. Минулого року в школу ходили 186 учнів, а зараз, на початку навчального року, ця кількість зросла до 211.

Директорка розповідає, що школа отримала акредитацію, однак не для всіх учнів.

Ми думали, що школа працюватиме лише рік, бо війна скоро закінчиться. Коли ми пропрацювали цілий рік, випустили першокласників, повністю виконавши програму МОН, зрозуміли, що діти залишаються без документа,
– ділиться Богдана Сугай.


Українська суботня школа "Серденько" імені Василя Стуса / фото Софії Назаренко

Зрештою, вже учні другого класу та першокласники отримують документи про освіту українського зразка. У старших дітей цієї потреби немає: вони вже зареєстровані у своїх українських школах. Директорка розповідає, що вчителі викладають за українською програмою, хоча часу викласти матеріал за один день не вистачає. Учням задають багато домашнього завдання. Якщо ж ті не справляються, вчителі допомагають онлайн.

Ми виховуємо справжніх українців. Мета нашої школи – зберегти кожного українця цьому світові. У цей час всі українці розділилися і багато хто залишиться у Європі, але вони мають знати й пам'ятати своє коріння. А ті, хто повернеться в Україну, мають бути сильні та освічені, аби відбудовувати Україну,
– каже Богдана Сугай.

Навчальний заклад функціонує за кошти батьків. За ці гроші школа може виплачувати зарплату вчителям, яка відповідно до законодавства Бельгії є волонтерською, а також – покривати комунальні витрати. Приміщення не орендують: його надав муніципалітет. Директорка розповідає, що за рік навчання вдалося створити власну бібліотеку. Книжки зберігають в парафіяльному залі Української греко-католицької церкви, де усі охочі можуть ознайомитися з літературою.

Творчий простір "Крила" у Брюгге

У Брюгге щосуботи працює український творчий простір "Крила". У першій половині дня дітей навчають української мови та літератури, історії, традицій та культури. Після перерви відбуваються творчі зайняття та театральна студія.


Творчий простір "Крила" у Брюгге / фото Софії Назаренко

Проєкт створили минулого року. Тоді працювали дві групи дітей – старша та молодша. Цього року вже з'явилась середня група. Керівниця проєкту Марина Снецар каже, що цю школу відвідує до 60 учнів.


Творчий простір "Крила" у Брюгге / фото Софії Назаренко

Творчий простір працює на волонтерських засадах, допомагають друзі – меценати та соціальна служба, яка виплачує волонтерські кошти. Директорка розповідає, що приміщення вони не орендують: їм його безоплатно надає бельгійський юрист Франсіс.

Власне, він надавав і перші кошти, щоб волонтери могли працювати, та відшкодовував кошти за канцелярські матеріали. Спочатку навіть давав гроші на соки та солодощі для дітей,
– каже Снецар.

Керівниця проєкту розповідає, що у межах простору працюють не лише вчителі. Ідея створення школи виникла в українки, яка вже довго проживала в Брюгге. Вона хотіла надавати психологічну підтримку дітям, а згодом долучилися вчителі, арттерапевти та режисерка.

"Рідна школа" у Льєжі

"Рідна школа" у Льєжі – один із перших україномовних навчальних закладів. Цю школу заснували у другій половині 40-х років минулого сторіччя. Оскільки змінювались покоління, то її діяльність призупиняли на певний час. Остаточно школа відновила свою діяльність у 2010 році. Зараз навчання відбувається раз на два тижні щосуботи. Вихованцями є діти від 3 до 15 років.


"Рідна школа" у Льєжі / фото Софії Назаренко

Директорка школи Юлія Коростильова каже, що навчальний заклад – це волонтерський проєкт і учні не отримають документ про освіту. Після повномасштабного вторгнення у школі відбулися зміни, зокрема, почали навчати за українською програмою. З цього року до предметів додають математику.

Ми не є сертифікованими. Минулого року у більшості були онлайн-уроки в українських школах, тому такої потреби не було. Ми можемо лише допомогти підготуватися до сертифікації,
– каже керівниця.

Серед викладачів немає професійних педагогів, проте усі вчителі мають вишу освіту. Юлія Коростильова розповідає, що безоплатне навчання – це принципова позиція школи. Натомість не всі професійні вчителі готові працювати на волонтерських засадах. Школярам домашнє завдання задають, проте оцінок не ставлять.


"Рідна школа" у Льєжі / фото Софії Назаренко

У класі ми не витрачаємо час на перевірку завдання. Чи виконує учень уроки – це проблема ставлення родини до навчального процесу. На перерві вчитель може дати відгук щодо виконання,
– каже директорка.

Бельгійсько-українська школа в Антверпені

В Антверпені цього року відкрили бельгійсько-українську школу "БелУкра". Навчання відбувається відповідно до бельгійського режиму, але за українською програмою. Для дітей вже підготували десяток класів, а до викладацького складу доєднались 15 вчителів.


Бельгійсько-українська школа в Антверпені / фото Софії Назаренко

Освітній проєкт передбачений для українських підлітків віком від 12 до 17 років. У школі викладають не лише українські предмети, а й допомагають інтегруватися у бельгійське суспільство під час спеціальних інфосесій. Зрештою, для українських вихованців запровадили уроки нідерландської (фламандської) мови.


Бельгійсько-українська школа в Антверпені / фото Софії Назаренко

Окрім навчання для учнів, влаштовують ярмарки та майстер-класи, а також проводять екскурсії.

Теги за темою
ШколаБельгия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Дефицит продуктов в Черкассах: что становится роскошью
Политека
2025-07-15T09:30:39Z
АПК росії втрачає рентабельність
AgroNews
2025-07-15T09:19:19Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как преодолеть острый стресс и успокоиться: три эффективных упражнения
Gazeta UA
2025-07-15T09:06:56Z
Могут вызвать серьезные отравления и стать причиной смерти: наиболее опасные растения Украины
UAToday
2025-07-15T09:03:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Си Цзиньпин встретился с Лавровым в Китае: какие вопросы обсуждались
ZN UA
2025-07-15T09:34:47Z
США послали Путину четкий сигнал: хочешь войны - мы вооружим Украину, - постпред при НАТО
UAToday
2025-07-15T09:30:17Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Россияне 18 раз обстреляли Донецкую область: есть погибшие и раненые
Корреспондент
2025-07-15T09:15:33Z
Студенты в Киеве протестуют против назначения Витренко министром образования и науки – фото
Апостроф
2025-07-15T09:03:03Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Инсбрук и Вена поборются за право принимать конкурс "Евровидение 2026"
Комсомольская правда
2025-07-15T09:34:31Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T08:42:54Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Массовые проверки транспорта в Украине: кого будут останавливать инспекторы
UAToday
2025-07-15T09:33:05Z
Россия создает дрон-перехватчик "Кинжал": на что способен беспилотник
Фокус
2025-07-15T09:30:16Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп Таро на завтра 16 июля: Весам - ожидание, Рыбам - положиться на мир
GlavRed
2025-07-15T09:27:00Z
Обязательно посадите во дворе: три дерева, которые защитят ваш дом от беды
Знай
2025-07-15T08:51:22Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В России обрушился мост с верующими во время крестного шествия
Comments UA
2025-07-15T09:09:15Z
В гидропарке Харькова утонул 8-летний мальчик
Корреспондент
2025-07-15T08:39:35Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Брентфорд Ярмолюка усилился звездным игроком
Корреспондент
2025-07-15T09:30:29Z
Реванш Усик - Дюбуа: стало известно количество проданных билетов
Корреспондент
2025-07-15T09:12:14Z
Трансферные слухи: МЮ проявляет интерес к форварду Челси
Корреспондент
2025-07-15T08:57:46Z
Усик перед реваншем с Дюбуа рассказал, как его семья переживает войну в Украине
ZN UA
2025-07-15T08:48:58Z
Известный испанский гранд намерен подписать украинского голкипера
Корреспондент
2025-07-15T08:45:19Z
"Ильвес" – "Шахтер": прогноз букмекеров, где и когда смотреть ответный матч квалификации Лиги Европы
ZN UA
2025-07-15T07:48:35Z
Чисора объяснил, как Усик собирается контролировать реванш с Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T07:21:04Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Владельцам мопедов на заметку: важная информация от Главного сервисного центра МВД
Знай
2025-07-15T07:51:54Z
Избавился от машины через сервис выкупа авто и не пожалел
VGorode
2025-07-15T06:48:32Z
100 км за 45 гривен: водителям раскрыли секрет экономии на топливе
Хвиля
2025-07-15T02:06:39Z
Рынок мотоциклов: какие модели выбирают украинские водители
Хвиля
2025-07-14T21:27:37Z
"Флэш" призвал военных тщательно проверять свои машины: что именно искать
TSN
2025-07-14T19:42:11Z
Выгоднее ли электромобиль традиционных автомобилей: эксперты подсчитали цену зарядки
UAToday
2025-07-14T19:18:44Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
"А где игры?": Инсайдер объяснил, почему разработчики не спешат с анонсами для Nintendo Switch 2
GameMag
2025-07-15T09:07:12Z
Разлили жидкость на ноутбук: что делать и есть ли шансы спасти гаджет
Gazeta UA
2025-07-15T08:51:40Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z