MY.UAНовини
Масове поховання, катівні, розстріли: що пережив Ізюм та як триває розслідування злочинів РФ
Масове поховання, катівні, розстріли: що пережив Ізюм та як триває розслідування злочинів РФ

Масове поховання, катівні, розстріли: що пережив Ізюм та як триває розслідування злочинів РФ

Масове поховання вбитих людей, катівні, зруйновані вщент будинки – такими були моторошні знахідки в місті Ізюм (Харківська область) після його деокупації від російських військ.

Армія РФ руйнувала від початку повномасштабної війни, завдаючи ударів із літаків та артилерії. Ворожі авіабомби летіли просто на адміністративні будівлі та житлові багатоповерхівки.

Днем звільнення міста від російських загарбників вважається 10 вересня.

Зараз дивляться

Сили оборони України вибили окупантів з Ізюма під час . Уже 14 вересня за участі президента Володимира Зеленського над містом .

Що пережив Ізюм під час окупації та як триває розслідування воєнних злочинів РФ – далі в матеріалі.

Масштабні руйнування та сотні загиблих

Ворог залишив по собі жахливі руйнування. За даними міськради Ізюма, війська РФ знищили : приватні та багатоквартирні житлові будинки, підприємства (такі як місцевий приладобудівний завод), державні та комунальні установи, систему опалення.

У Харківській обласній прокуратурі про “більш, ніж 70%” руйнувань.

До повномасштабної війни в місті проживало 46 тис. людей. А на момент деокупації там залишалися, за різними даними, від 10 тис. до 17 тис. мешканців.

Восени минулого року мер міста Валерій Марченко заявляв, що, “за приблизними підрахунками, в Ізюмі за час окупації загинуло близько тисячі осіб”.

Йдеться як про жертв російських бомбардувань та катувань, так і про тих, хто помер, бо не було ліків та меддопомоги. Адже окупанти зруйнували лікарні та розікрали аптеки.

– Люди помирали від того, що їм не надавалася медична допомога, від хронічних хвороб, бо у людей не було ліків, – зазначав Марченко DW.

За , ізюмчани під час окупації страждали через холод та голод. Тіла людей лежали просто посеред вулиці, їх ховали на подвір’ях. Люди жили без електрики, водо- та газопостачання, готували їжу на вулиці. Критично не вистачало продуктів харчування.

Фото: УНІАН

За даними, які Офіс генпрокурора надав Фактам ICTV, конкретно від обстрілів військ РФ та катувань в Ізюмі загинули понад 140 людей.

– Встановлено, що в Ізюмі російською армією вбито понад 140 осіб, переважна більшість загинули від обстрілів, зокрема авіаударів. На території Ізюмського району внаслідок військової агресії РФ загинуло 1 087 осіб, – розповіли у відомстві.

Серед причин загибелі людей – смертельні поранення внаслідок ворожих обстрілів (вибухові травми, вогнепальні, осколкові поранення). Крім того, на багатьох тілах виявлено ознаки катувань: зв’язані руки, мотузка на шиї, множинні переломи, колото-різані рани тощо.

Робота з ідентифікації цивільних осіб, які загинули під час окупації, триває.

Страшні знахідки в Ізюмі

• Масове поховання цивільних і військових

Однією з найбільш моторошних знахідок в Ізюмі було . Його виявили в лісі на околиці міста, поблизу місцевого кладовища.

На багатьох могилах не було ні імен, ні прізвищ – лише дерев’яні хрести з номерами.

Як зазначав начальник слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов, це було “одне з найбільших поховань в одному звільненому місті”.

Загалом на території лісу нарахували , а також одну братську могилу військових. Були поховані цілі родини з дітьми – одразу кілька поколінь, з однаковою датою смерті на табличках. Вони загинули під час авіаударів РФ.

Фото: УНІАН

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець тоді розповідав ЗМІ, що знайдені тіла українських військових мали ознаки катувань – у них були зав’язані руки.

– Є місце, де були виявлені тіла українських військовослужбовців. У нас вже є свідчення… Хлопців перед убивством катували: зв’язані руки мотузками за спиною. І, найімовірніше, їх перед цим катували і після цього вбивали впритул, – .

Під час ексгумації в могилах виявили : 215 жінок, 194 чоловіки, 5 дітей, а також 22 українських військовослужбовців. Крім того, були виявлені останки 11 людей, стать яких одразу неможливо було визначити.

Багато тіл були зі слідами катувань та насильницької смерті. У значної кількості загиблих не було кінцівок, були зв’язані руки, мінно-вибухові травми, осколкові поранення, травми голови та грудної клітини, поранені або відсутні геніталії, переломи ребер, колото-різані поранення, наскрізні кульові поранення, мотузки на шиї.

Ексгумація тіл із місця масового поховання в Ізюмі 23 вересня минулого року.

Для їх ідентифікації призначили судові молекулярно-генетичні експертизи. Криміналісти та слідчі відбирали ДНК у родичів загиблих.

Оскільки тіла лежали в землі тривалий час, взяти в них зразок ДНК було складно, проте слідчі : відбирали кістковий мозок з деяких кісток.

Станом на середину липня 2023 65 людей з місць масових поховань в Ізюмі.

• Рука з синьо-жовтими браслетами

Після виявлення масового поховання в Ізюмі світ облетіло фото руки вбитої людини з синьо-жовтими браслетами. Тіло було в братській могилі.

Ця фотографія з ексгумації стала символом геноциду, який РФ чинить проти українців за національною ознакою.

Знімок вразив світову спільноту, а українці запустили в соцмережах флешмоб. Користувачі розміщували фото власної руки із браслетом патріотичних кольорів, наголошуючи, що на місці загиблого міг бути кожен із нас. Оскільки агресор вбиває нас лише тому, що ми українці.

Флешмоб підтримали і за кордоном. Публікації часто супроводжувалися хештегом Ізюмська різанина (#IzyumMassacre).

Згодом з’ясувалося, що вбита окупантами людина – це боєць 93 окремої механізованої бригади Холодний Яр .

Військовослужбовець був родом із Нікополя. Він займався спортом, був чемпіоном України з боксу серед юніорів та кінологом.

Тіло воїна за татуюваннями і синьо-жовтими браслетами, які йому подарували діти.

Президент Володимир Зеленський посмертно загиблому Сергію Сові звання Героя України.

• Будинок на вулиці Першотравнева

Ще одним символом звірств російських окупантів в Ізюмі став зруйнований житловий будинок за адресою вулиця Першотравнева, 2.

9 березня 2022 року війська РФ завдали авіаудару по цій п’ятиповерхівці. За міжнародної неурядової організації Human Rights Watch, обсяг і характер руйнувань може свідчити про те, що окупанти застосували бомбу із серії ФАБ-500.

Вона влучила в середину будинку, обваливши всі п’ять поверхів на підвал, де в той момент перебували десятки людей. Вони намагалися сховатися від російських обстрілів. Підвал став для них братською могилою, вижити вдалося лише кільком людям.

– Великий боєприпас розірвав будівлю навпіл, унаслідок чого утворилася дірка діаметром щонайменше 15 м, – зазначили дослідники Human Rights Watch.

наголошується, що будинок не міг розглядатися як легітимна воєнна ціль. Там не було жодного українського військового. Удар по п’ятиповерхівці є порушенням законів ведення війни та воєнним злочином РФ.

Унаслідок авіанальоту загинули щонайменше 44 цивільні особи. У звіті Human Rights Watch сказано, що жертв могло бути більше: деякі тіла не вдалося опізнати або вони були поховані до того, як окупанти дозволили розбирати завали на місці трагедії.

Про щонайменше 44 загиблих повідомляли та .

У звіті за 2022 рік Human Rights Watch вже про 51 загиблого. Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявляв про 54 загиблих.

В Офісі генпрокурора Фактам ICTV повідомили, що внаслідок авіаудару по будинку на Першотравневій “загинуло близько 50 осіб, зокрема 7 дітей”.

– Окупанти знали, що б’ють по цивільних, і робили все, щоб жертв серед мирних мешканців було якомога більше, – наголосили у відомстві.

Під час окупації людей ховали в лісі на околиці Ізюма – саме там, де згодом виявили масове поховання. У підвалі багатоповерхівки загинули цілі сім’ї.

Місцевий мешканець Михайло Яцентюк втратив сімох членів родини: дружину, дочку, зятя, трьох онуків і тещу.

Також відомо про загибель чотирьох поколінь однієї родини: п’ятьох дорослих і трьох дітей. Окупанти вбили молоде подружжя , а також їхніх дітей. Разом із родиною бабуся та дідусь дітей – батьки Олени, а також її молодша сестра. Серед загиблих була і прабабуся.

Фото: Getty Images

Вулицю Першотравневу в Ізюмі перейменували на вулицю Пам’яті, щоб вшанувати загиблих. Біля будинку місцеві мешканці створили меморіал із фотографій жертв авіаудару.

• Катівні окупантів в Ізюмі

Путінські війська облаштували в Ізюмі щонайменше шість катівень: у центрі надання адміністративних послуг, в будівлях СБУ, прокуратури, поліції. Такі дані після звільнення міста.

Наприклад, відділ поліції рашисти перетворили на свою базу, облаштували там . Серед інструментів катувань були електричні кабелі. В темних підвальних камерах людей могли утримувати від декілької тижнів до місяців.

Російські окупанти застосовували тортури до українців і на території Ізюмського району. Як встановили в Офісі генпрокурора, 41-річний підполковник із позивним Морячок, який керував військовослужбовцями 30 мотострілкової бригади центрального округу РФ, під час окупації села Піски-Радьківські наказував підлеглим катувати колишніх учасників АТО та цивільне населення. Окупанти хотіли отримати дані стосовно проукраїнськи налаштованих громадян та військовослужбовців ЗСУ.

– Окупанти били людей електрошокером, палицями та утримували в підвальних приміщеннях без їжі та води. Двом колишнім учасникам АТО вони поставили на тілі клеймо розпеченим залізом, – йдеться у коментарі відомства для Фактів ICTV.

• Інші звірства РФ

Усі ці страшні знахідки в Ізюмі висвітлюють лише частину звірств, які окупанти чинили в місті та довколишніх селах.

Серед інших злочинів – вбивство дитячого письменника , якого солдати РФ наприкінці березня 2022-го. Останнє, що прокричав Володимир перед тим, як його вивезли окупанти, було: Слава Україні!

Фото: Getty Images

Тіло письменника виявили у масовому похованні на околиці Ізюма.

– Останні його слова, які чули свідки, це Слава Україні! І після цього його більше ніхто не бачив. Уже потім його знайшли вбитим біля дороги поблизу села Капитолівка, біля Ізюма. Тіло пролежало близько місяця. Потім його перепоховали в могилу № 319 на ізюмському кладовищі… Ми виділили ДНК-профіль із тіла загиблого, ми ще не знали, хто це і як він загинув. Потім відібрали ДНК у його батька, співставили, – начальник слідчого управління харківської поліції Сергій Болвінов.

Крім того, під час окупації в Ізюмі російські війська майже впритул розстріляли . За даними слідства, військова колона РФ 7 березня зайшла в Ізюм. Їм назустріч їхав автомобіль, і окупанти його розстріляли.

Загинули батько із сином та їхній знайомий. За свідченнями місцевих жителів, розстріляний автомобіль перебував на вулиці кілька днів. Потім окупанти танком відтягнули його та скинули з мосту.

А в невеликому селі Діброва поблизу Ізюма напередодні деокупації цього населеного пункту.

На якому етапі перебуває розслідування злочинів РФ в Ізюмі

Як повідомили Фактам ICTV в Офісі генпрокурора, за фактом воєнних злочинів РФ в Ізюмі зареєстровано понад 460 кримінальних проваджень за ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

Ще 1 865 кримінальних проваджень зареєстровано за фактами злочинів, вчинених на території Ізюмського району (за цією ж статтею).

Усі злочини РФ слідчі розділяють на низку категорій:

  • вбивства цивільного населення;
  • обстріли цивільної інфраструктури з різних видів озброєння, зокрема пам’яток культури;
  • катування і тортури мирних мешканців;
  • крадіжки і пограбування цивільного населення (залякуючи, погрожуючи і застосовуючи фізичне насильство, окупанти відбирали в українців майно).

Зокрема, зареєстровано понад 40 кримінальних проваджень за фактами обстрілів Ізюма та 1 305 – за фактами обстрілів Ізюмського району (ст. 438 КК України).

– Обстріли українських міст, селищ, сіл, вбивства мирних мешканців, знущання, катування – все це задокументовані факти того, що російські військовослужбовці скоювали на окупованих територіях Харківщини, зокрема Ізюмщини. За цими фактами відкрито кримінальні провадження за ст. 438 КК України, порушення законів та звичаїв війни, тобто це воєнні злочини, – уточнили в Офісі генпрокурора.

Враховуючи велику кількість справ, розслідування перебуває на різних етапах. У частині проваджень все ще триває досудове розслідування, проводяться слідчі дії, експертизи, встановлюються всі обставини.

В інших – досудове розслідування вже завершено, а обвинувальні акти передано до суду, триває судовий розгляд.

– Загалом кожен воєнний злочин, вчинений російськими окупантами на українській землі, є кричущим і таким, що свідчить про особливу жорстокість військовослужбовців країни-агресора. Вбивати цивільне населення, знищуючи українську ідентичність — це стратегія Кремля, – наголосили в Офісі генпрокурора.

Скільки окупантів отримали підозри та вироки

За фактами злочинів в Ізюмі повідомлено про підозру семи військовослужбовцям РФ. До суду направлено обвинувальний акт стосовно одного окупанта.

По Ізюмському району повідомлено про підозру 19 солдатам РФ, направлено до суду обвинувальні акти щодо 10 осіб.

Крім того, суд уже виніс обвинувальний вирок чотирьом військовослужбовцям ЗС РФ. Як уточнили в Офісі генпрокурора, це двоє найманців приватної військової компанії Редут та двоє військовослужбовців 16 окремої бригади спеціального призначення ГУ ГШ ЗС РФ.

Під час окупації селища Борова Ізюмського району вони катували трьох учасників АТО. Дані про українських військових їм передавав співробітник ФСБ РФ.

Російські найманці викрали чоловіків, надягли їм на руки пластмасові стяжки та мішки на голову. Окупанти утримували військових в ямі на базі відпочинку Світло шахтаря. Одного з учасників АТО окупанти били молотком по кінцівках.

Під час суду всі четверо військовослужбовців РФ визнали провину та отримали 11 років позбавлення волі.

Під час розслідувань слідчі знаходять нові докази причетності тих чи інших солдатів РФ до вчинення злочинів на території Ізюма та району.

Як зазначили в Офісі генпрокурора, їхня ідентифікація складна, але правоохоронні органи вживають всіх можливих заходів, щоб встановити російських воєнних злочинців.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Сорвано наступление россиян на Сумщине - Сырский
Корреспондент
2025-04-21T14:16:57Z
В России запускают "талибан-туры" в Афганистан
Корреспондент
2025-04-21T14:15:24Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
США передали Украине план Трампа по завершению войны: WSJ раскрыл подробности
Хвиля
2025-04-21T13:49:35Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
Сенатор требует отставки главы Пентагона на фоне утечек: Он угрожает нацбезопасности США
Лига
2025-04-21T14:18:58Z
Китай ввел санкции против части конгрессменов и чиновников США
Корреспондент
2025-04-21T14:09:39Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Если у вас есть эти симптомы, то вы точно до сих пор чувствуете последствия вакцинации от COVID-19
Comments UA
2025-04-21T14:18:51Z
Украина готовится бороться с последствиями ядерного удара или аварии – СМИ
ZN UA
2025-04-21T13:01:31Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Умерла заслуженная артистка Украины Изабелла Павлова-Рушковская
Факти ICTV
2025-04-21T13:03:19Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Сделайте акцент на креслах: как воссоздать дома любимый декор Мишель Обамы
Gazeta UA
2025-04-21T14:09:39Z
"Обменялись" парами: история запутанной любви Нади Дорофеевой и Миши Кацурина
Апостроф
2025-04-21T12:36:12Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
В одном из СИЗО заключенных привязывали к постели и не кормили
Comments UA
2025-04-21T14:18:27Z
Во Львовской области трое мужчин погибли в ДТП
Корреспондент
2025-04-21T14:16:14Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Саратове после взрывов загорелся аэродром - СМИ
Корреспондент
2025-04-12T18:42:33Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Прогноз погоды в Киеве и области на 22 апреля: синоптики предупредили, чего ждать
Политека
2025-04-21T14:16:38Z
"Дело военных": демограф назвал последствия снижения мобилизационного возраста в Украине
Gazeta UA
2025-04-21T14:06:03Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Гороскоп на 22 апреля: Весам нужно расслабиться, а Козерогов ждут приключения
Telegraf
2025-04-21T14:09:38Z
Редкие кадры: дайвер показал, как выглядит древний город-призрак на дне озера
Фокус
2025-04-21T13:15:19Z
Шалений попит на дубайський шоколад став причиною глобального дефіциту фісташок
AgroNews
2025-04-21T12:16:15Z
Пять очевидных признаков, что женщина разлюбила мужчину, с которым живет
UAToday
2025-04-21T10:18:28Z
Уксус, полотенца и отбеливатель: как вымыть шторы из ванной не испортив их
Знай
2025-04-21T08:51:16Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Миллионеры устраивают первую в истории гонку сперматозоидов
Comments UA
2025-04-21T13:18:43Z
Трабзонспор вернулся к желанию приобрести полузащитника Шахтера
Корреспондент
2025-04-21T13:09:59Z
Украинец попал в команду недели чемпионата Португалии
Корреспондент
2025-04-21T12:48:54Z
Легенды спорта поддержали Реал на матче с Атлетиком
Корреспондент
2025-04-21T12:24:34Z
Украинский тренер ушел из казахстанского клуба
Корреспондент
2025-04-21T12:12:30Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
15,4 млрд грн уже залучено аграріями з початку року за програмою «Доступні кредити»
AgroNews
2025-04-21T14:18:27Z
Омлет снова станет обыденностью? Украинцев обнадежили прогнозом цен на яйца
Знай
2025-04-21T14:12:26Z
Украина импортирует 98% дронов из Китая
Корреспондент
2025-04-21T14:09:24Z
Нацбанк отдаст в госбюджет 84 млрд грн: самая большая сумма в истории
Лига
2025-04-21T14:00:43Z
Как изменились курсы валют: опубликовали последние данные
Gazeta UA
2025-04-21T13:55:31Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
«Так надежнее»: 60% геймеров выбирают диски вместо цифровых версий
ITC
2025-04-21T13:55:45Z
Инсайдер: Портативная PlayStation 6 получит поддержку всех игр с PlayStation 5, но без патчей они могут работать с проблемами
GameMag
2025-04-21T13:16:35Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Формула-1: личный зачет пилотов в 2025 году
Корреспондент
2025-04-21T11:45:19Z
Водитель-читер из Львова использовал смарт-очки Meta Ray-Ban, чтобы сдать экзамен на права
ITC
2025-04-21T09:13:26Z
Как провести чернение шин на авто с помощью одного дешевого средства
Gazeta UA
2025-04-21T08:54:00Z
В Украине появился недорогой итальянский кроссовер с нестандартным дизайном
Фокус
2025-04-21T07:42:23Z
Гран-при Саудовской Аравии: 24-летний гонщик Макларен Пиастри - первый
Корреспондент
2025-04-20T22:03:32Z
10 японских авто, ставших хитами на рынке подержанных машин
UAToday
2025-04-20T14:03:58Z
Эксклюзив за $7,5 миллиона: на аукцион выставили Ferrari знаменитого кутюрье
Фокус
2025-04-20T10:57:10Z