MY.UAНовини
Масове поховання, катівні, розстріли: що пережив Ізюм та як триває розслідування злочинів РФ
Масове поховання, катівні, розстріли: що пережив Ізюм та як триває розслідування злочинів РФ

Масове поховання, катівні, розстріли: що пережив Ізюм та як триває розслідування злочинів РФ

Масове поховання вбитих людей, катівні, зруйновані вщент будинки – такими були моторошні знахідки в місті Ізюм (Харківська область) після його деокупації від російських військ.

Армія РФ руйнувала від початку повномасштабної війни, завдаючи ударів із літаків та артилерії. Ворожі авіабомби летіли просто на адміністративні будівлі та житлові багатоповерхівки.

Днем звільнення міста від російських загарбників вважається 10 вересня.

Зараз дивляться

Сили оборони України вибили окупантів з Ізюма під час . Уже 14 вересня за участі президента Володимира Зеленського над містом .

Що пережив Ізюм під час окупації та як триває розслідування воєнних злочинів РФ – далі в матеріалі.

Масштабні руйнування та сотні загиблих

Ворог залишив по собі жахливі руйнування. За даними міськради Ізюма, війська РФ знищили : приватні та багатоквартирні житлові будинки, підприємства (такі як місцевий приладобудівний завод), державні та комунальні установи, систему опалення.

У Харківській обласній прокуратурі про “більш, ніж 70%” руйнувань.

До повномасштабної війни в місті проживало 46 тис. людей. А на момент деокупації там залишалися, за різними даними, від 10 тис. до 17 тис. мешканців.

Восени минулого року мер міста Валерій Марченко заявляв, що, “за приблизними підрахунками, в Ізюмі за час окупації загинуло близько тисячі осіб”.

Йдеться як про жертв російських бомбардувань та катувань, так і про тих, хто помер, бо не було ліків та меддопомоги. Адже окупанти зруйнували лікарні та розікрали аптеки.

– Люди помирали від того, що їм не надавалася медична допомога, від хронічних хвороб, бо у людей не було ліків, – зазначав Марченко DW.

За , ізюмчани під час окупації страждали через холод та голод. Тіла людей лежали просто посеред вулиці, їх ховали на подвір’ях. Люди жили без електрики, водо- та газопостачання, готували їжу на вулиці. Критично не вистачало продуктів харчування.

Фото: УНІАН

За даними, які Офіс генпрокурора надав Фактам ICTV, конкретно від обстрілів військ РФ та катувань в Ізюмі загинули понад 140 людей.

– Встановлено, що в Ізюмі російською армією вбито понад 140 осіб, переважна більшість загинули від обстрілів, зокрема авіаударів. На території Ізюмського району внаслідок військової агресії РФ загинуло 1 087 осіб, – розповіли у відомстві.

Серед причин загибелі людей – смертельні поранення внаслідок ворожих обстрілів (вибухові травми, вогнепальні, осколкові поранення). Крім того, на багатьох тілах виявлено ознаки катувань: зв’язані руки, мотузка на шиї, множинні переломи, колото-різані рани тощо.

Робота з ідентифікації цивільних осіб, які загинули під час окупації, триває.

Страшні знахідки в Ізюмі

• Масове поховання цивільних і військових

Однією з найбільш моторошних знахідок в Ізюмі було . Його виявили в лісі на околиці міста, поблизу місцевого кладовища.

На багатьох могилах не було ні імен, ні прізвищ – лише дерев’яні хрести з номерами.

Як зазначав начальник слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов, це було “одне з найбільших поховань в одному звільненому місті”.

Загалом на території лісу нарахували , а також одну братську могилу військових. Були поховані цілі родини з дітьми – одразу кілька поколінь, з однаковою датою смерті на табличках. Вони загинули під час авіаударів РФ.

Фото: УНІАН

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець тоді розповідав ЗМІ, що знайдені тіла українських військових мали ознаки катувань – у них були зав’язані руки.

– Є місце, де були виявлені тіла українських військовослужбовців. У нас вже є свідчення… Хлопців перед убивством катували: зв’язані руки мотузками за спиною. І, найімовірніше, їх перед цим катували і після цього вбивали впритул, – .

Під час ексгумації в могилах виявили : 215 жінок, 194 чоловіки, 5 дітей, а також 22 українських військовослужбовців. Крім того, були виявлені останки 11 людей, стать яких одразу неможливо було визначити.

Багато тіл були зі слідами катувань та насильницької смерті. У значної кількості загиблих не було кінцівок, були зв’язані руки, мінно-вибухові травми, осколкові поранення, травми голови та грудної клітини, поранені або відсутні геніталії, переломи ребер, колото-різані поранення, наскрізні кульові поранення, мотузки на шиї.

Ексгумація тіл із місця масового поховання в Ізюмі 23 вересня минулого року.

Для їх ідентифікації призначили судові молекулярно-генетичні експертизи. Криміналісти та слідчі відбирали ДНК у родичів загиблих.

Оскільки тіла лежали в землі тривалий час, взяти в них зразок ДНК було складно, проте слідчі : відбирали кістковий мозок з деяких кісток.

Станом на середину липня 2023 65 людей з місць масових поховань в Ізюмі.

• Рука з синьо-жовтими браслетами

Після виявлення масового поховання в Ізюмі світ облетіло фото руки вбитої людини з синьо-жовтими браслетами. Тіло було в братській могилі.

Ця фотографія з ексгумації стала символом геноциду, який РФ чинить проти українців за національною ознакою.

Знімок вразив світову спільноту, а українці запустили в соцмережах флешмоб. Користувачі розміщували фото власної руки із браслетом патріотичних кольорів, наголошуючи, що на місці загиблого міг бути кожен із нас. Оскільки агресор вбиває нас лише тому, що ми українці.

Флешмоб підтримали і за кордоном. Публікації часто супроводжувалися хештегом Ізюмська різанина (#IzyumMassacre).

Згодом з’ясувалося, що вбита окупантами людина – це боєць 93 окремої механізованої бригади Холодний Яр .

Військовослужбовець був родом із Нікополя. Він займався спортом, був чемпіоном України з боксу серед юніорів та кінологом.

Тіло воїна за татуюваннями і синьо-жовтими браслетами, які йому подарували діти.

Президент Володимир Зеленський посмертно загиблому Сергію Сові звання Героя України.

• Будинок на вулиці Першотравнева

Ще одним символом звірств російських окупантів в Ізюмі став зруйнований житловий будинок за адресою вулиця Першотравнева, 2.

9 березня 2022 року війська РФ завдали авіаудару по цій п’ятиповерхівці. За міжнародної неурядової організації Human Rights Watch, обсяг і характер руйнувань може свідчити про те, що окупанти застосували бомбу із серії ФАБ-500.

Вона влучила в середину будинку, обваливши всі п’ять поверхів на підвал, де в той момент перебували десятки людей. Вони намагалися сховатися від російських обстрілів. Підвал став для них братською могилою, вижити вдалося лише кільком людям.

– Великий боєприпас розірвав будівлю навпіл, унаслідок чого утворилася дірка діаметром щонайменше 15 м, – зазначили дослідники Human Rights Watch.

наголошується, що будинок не міг розглядатися як легітимна воєнна ціль. Там не було жодного українського військового. Удар по п’ятиповерхівці є порушенням законів ведення війни та воєнним злочином РФ.

Унаслідок авіанальоту загинули щонайменше 44 цивільні особи. У звіті Human Rights Watch сказано, що жертв могло бути більше: деякі тіла не вдалося опізнати або вони були поховані до того, як окупанти дозволили розбирати завали на місці трагедії.

Про щонайменше 44 загиблих повідомляли та .

У звіті за 2022 рік Human Rights Watch вже про 51 загиблого. Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявляв про 54 загиблих.

В Офісі генпрокурора Фактам ICTV повідомили, що внаслідок авіаудару по будинку на Першотравневій “загинуло близько 50 осіб, зокрема 7 дітей”.

– Окупанти знали, що б’ють по цивільних, і робили все, щоб жертв серед мирних мешканців було якомога більше, – наголосили у відомстві.

Під час окупації людей ховали в лісі на околиці Ізюма – саме там, де згодом виявили масове поховання. У підвалі багатоповерхівки загинули цілі сім’ї.

Місцевий мешканець Михайло Яцентюк втратив сімох членів родини: дружину, дочку, зятя, трьох онуків і тещу.

Також відомо про загибель чотирьох поколінь однієї родини: п’ятьох дорослих і трьох дітей. Окупанти вбили молоде подружжя , а також їхніх дітей. Разом із родиною бабуся та дідусь дітей – батьки Олени, а також її молодша сестра. Серед загиблих була і прабабуся.

Фото: Getty Images

Вулицю Першотравневу в Ізюмі перейменували на вулицю Пам’яті, щоб вшанувати загиблих. Біля будинку місцеві мешканці створили меморіал із фотографій жертв авіаудару.

• Катівні окупантів в Ізюмі

Путінські війська облаштували в Ізюмі щонайменше шість катівень: у центрі надання адміністративних послуг, в будівлях СБУ, прокуратури, поліції. Такі дані після звільнення міста.

Наприклад, відділ поліції рашисти перетворили на свою базу, облаштували там . Серед інструментів катувань були електричні кабелі. В темних підвальних камерах людей могли утримувати від декілької тижнів до місяців.

Російські окупанти застосовували тортури до українців і на території Ізюмського району. Як встановили в Офісі генпрокурора, 41-річний підполковник із позивним Морячок, який керував військовослужбовцями 30 мотострілкової бригади центрального округу РФ, під час окупації села Піски-Радьківські наказував підлеглим катувати колишніх учасників АТО та цивільне населення. Окупанти хотіли отримати дані стосовно проукраїнськи налаштованих громадян та військовослужбовців ЗСУ.

– Окупанти били людей електрошокером, палицями та утримували в підвальних приміщеннях без їжі та води. Двом колишнім учасникам АТО вони поставили на тілі клеймо розпеченим залізом, – йдеться у коментарі відомства для Фактів ICTV.

• Інші звірства РФ

Усі ці страшні знахідки в Ізюмі висвітлюють лише частину звірств, які окупанти чинили в місті та довколишніх селах.

Серед інших злочинів – вбивство дитячого письменника , якого солдати РФ наприкінці березня 2022-го. Останнє, що прокричав Володимир перед тим, як його вивезли окупанти, було: Слава Україні!

Фото: Getty Images

Тіло письменника виявили у масовому похованні на околиці Ізюма.

– Останні його слова, які чули свідки, це Слава Україні! І після цього його більше ніхто не бачив. Уже потім його знайшли вбитим біля дороги поблизу села Капитолівка, біля Ізюма. Тіло пролежало близько місяця. Потім його перепоховали в могилу № 319 на ізюмському кладовищі… Ми виділили ДНК-профіль із тіла загиблого, ми ще не знали, хто це і як він загинув. Потім відібрали ДНК у його батька, співставили, – начальник слідчого управління харківської поліції Сергій Болвінов.

Крім того, під час окупації в Ізюмі російські війська майже впритул розстріляли . За даними слідства, військова колона РФ 7 березня зайшла в Ізюм. Їм назустріч їхав автомобіль, і окупанти його розстріляли.

Загинули батько із сином та їхній знайомий. За свідченнями місцевих жителів, розстріляний автомобіль перебував на вулиці кілька днів. Потім окупанти танком відтягнули його та скинули з мосту.

А в невеликому селі Діброва поблизу Ізюма напередодні деокупації цього населеного пункту.

На якому етапі перебуває розслідування злочинів РФ в Ізюмі

Як повідомили Фактам ICTV в Офісі генпрокурора, за фактом воєнних злочинів РФ в Ізюмі зареєстровано понад 460 кримінальних проваджень за ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

Ще 1 865 кримінальних проваджень зареєстровано за фактами злочинів, вчинених на території Ізюмського району (за цією ж статтею).

Усі злочини РФ слідчі розділяють на низку категорій:

  • вбивства цивільного населення;
  • обстріли цивільної інфраструктури з різних видів озброєння, зокрема пам’яток культури;
  • катування і тортури мирних мешканців;
  • крадіжки і пограбування цивільного населення (залякуючи, погрожуючи і застосовуючи фізичне насильство, окупанти відбирали в українців майно).

Зокрема, зареєстровано понад 40 кримінальних проваджень за фактами обстрілів Ізюма та 1 305 – за фактами обстрілів Ізюмського району (ст. 438 КК України).

– Обстріли українських міст, селищ, сіл, вбивства мирних мешканців, знущання, катування – все це задокументовані факти того, що російські військовослужбовці скоювали на окупованих територіях Харківщини, зокрема Ізюмщини. За цими фактами відкрито кримінальні провадження за ст. 438 КК України, порушення законів та звичаїв війни, тобто це воєнні злочини, – уточнили в Офісі генпрокурора.

Враховуючи велику кількість справ, розслідування перебуває на різних етапах. У частині проваджень все ще триває досудове розслідування, проводяться слідчі дії, експертизи, встановлюються всі обставини.

В інших – досудове розслідування вже завершено, а обвинувальні акти передано до суду, триває судовий розгляд.

– Загалом кожен воєнний злочин, вчинений російськими окупантами на українській землі, є кричущим і таким, що свідчить про особливу жорстокість військовослужбовців країни-агресора. Вбивати цивільне населення, знищуючи українську ідентичність — це стратегія Кремля, – наголосили в Офісі генпрокурора.

Скільки окупантів отримали підозри та вироки

За фактами злочинів в Ізюмі повідомлено про підозру семи військовослужбовцям РФ. До суду направлено обвинувальний акт стосовно одного окупанта.

По Ізюмському району повідомлено про підозру 19 солдатам РФ, направлено до суду обвинувальні акти щодо 10 осіб.

Крім того, суд уже виніс обвинувальний вирок чотирьом військовослужбовцям ЗС РФ. Як уточнили в Офісі генпрокурора, це двоє найманців приватної військової компанії Редут та двоє військовослужбовців 16 окремої бригади спеціального призначення ГУ ГШ ЗС РФ.

Під час окупації селища Борова Ізюмського району вони катували трьох учасників АТО. Дані про українських військових їм передавав співробітник ФСБ РФ.

Російські найманці викрали чоловіків, надягли їм на руки пластмасові стяжки та мішки на голову. Окупанти утримували військових в ямі на базі відпочинку Світло шахтаря. Одного з учасників АТО окупанти били молотком по кінцівках.

Під час суду всі четверо військовослужбовців РФ визнали провину та отримали 11 років позбавлення волі.

Під час розслідувань слідчі знаходять нові докази причетності тих чи інших солдатів РФ до вчинення злочинів на території Ізюма та району.

Як зазначили в Офісі генпрокурора, їхня ідентифікація складна, але правоохоронні органи вживають всіх можливих заходів, щоб встановити російських воєнних злочинців.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Собака, яку кинули на ланцюгу, зараз виглядає невпізнанно - фото змін
GlavRed
2025-02-04T00:27:36Z
Багато стресу і помилок, але у підсумку – перемога: кіберспортсмени Natus Vincere перемогли росіян
ZN UA
2025-02-03T23:25:36Z
В Австралії запровадили обмеження щодо Telegram-каналів Terrorgram
InternetUA
2025-02-03T23:12:40Z
Гряде ще один флагман Ultra на ОС Android: характеристики мають багатообіцяючий вигляд
InternetUA
2025-02-03T21:33:24Z
Як захистити свій Viber-акаунт від злому: фахівці дали корисну пораду
Политека
2025-02-03T21:27:19Z
Китайці створили робота, який бігає майже так само швидко, як найшвидша людина планети
InternetUA
2025-02-03T20:46:57Z
Ці п’ять продуктів Apple можуть вийти вже наступного місяця
InternetUA
2025-02-03T20:01:44Z
Нова знахідка зламала стереотип про ранніх скотарів Іберії: що дізналися вчені
Telegraf
2025-02-03T19:42:44Z
Загадкові ядерні реактори Китаю: що це таке і як працюють лазерні термоядерні установки
InternetUA
2025-02-03T19:37:03Z
Чому не виходять пишні оладки: домогосподарки розкрили геніальний лайфхак
GlavRed
2025-02-03T23:27:50Z
Популярний алкогольний напій може втратити смак: у чому причина?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T22:57:47Z
В якому віці стаємо схожими на батьків: головні ознаки
Gazeta UA
2025-02-03T22:37:36Z
Речі, які ніколи не можна викидати в смітник: це треба запам'ятати
24tv
2025-02-03T22:21:48Z
Як створити стильний домашній спортзал: практичні поради дизайнерів
24tv
2025-02-03T21:03:16Z
Так вона почне псуватися: де не варто зберігати соняшникову олію – цю помилку роблять усі
24tv
2025-02-03T20:39:49Z
Розкішний тортик на День Валентина: чудовий десерт своїми руками
Telegraf
2025-02-03T20:30:54Z
Що приготувати на День усіх закоханих: фантастичне меню на двох
Gazeta UA
2025-02-03T20:03:52Z
Необхідні матеріали у вас вже є: як власноруч зробити книжкову підставку
24tv
2025-02-03T20:03:21Z
Вбивство військового ТЦК на Полтавщині: суд взяв під варту другого підозрюваного
24tv
2025-02-04T00:36:48Z
Не один, не два і навіть не п'ять, а цілих 10 паспортів. Для чого чоловіку стільки документів?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T23:54:43Z
17-річна дівчина безжалісно завдала власному дідусеві 60 ножових ударів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T23:30:15Z
СБУ затримала двох агентів рашистів, які готували теракт біля райуправління поліції у Рівному
Украина Криминальная
2025-02-03T23:09:29Z
Росіяни обстріляли село на Херсонщині, загинув чоловік
УкраинФорм
2025-02-03T22:21:39Z
Інтернет-шахрай зняв понад 100 тисяч гривень з банківського рахунку чоловіка
InternetUA
2025-02-03T20:42:44Z
У Кривому Розі чоловік влаштував стрілянину: є потерпілий
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T20:39:47Z
У вбивстві українця в Братиславі не можна виключати етнічну ворожнечу – Сибіга
Лига
2025-02-03T20:27:30Z
Парфуми та косметику під виглядом елітних брендів виготовляли в трьох областях
ZN UA
2025-02-03T20:16:39Z
Боруссія Д підписала воротаря Аякса та віддала його в оренду Копенгагену
Football.ua
2025-02-03T22:39:16Z
Віктор Циганков допоміг Жироні здолати аутсайдера Ла Ліги та перервати жахливу серію поразок
24tv
2025-02-03T22:21:30Z
Рома орендувала Нельссона з правом викупу
Football.ua
2025-02-03T22:21:26Z
"Жирона" з Циганковим здобула перемогу в матчі Ла Ліги та наблизилася до зони єврокубків
TSN
2025-02-03T22:21:00Z
Хуан Бернат став гравцем Хетафе
Football.ua
2025-02-03T21:51:30Z
Піде шляхом Шевченка: Мілан готовий віддати 25 мільйонів євро за зірку Динамо та збірної України
24tv
2025-02-03T21:30:05Z
Айнтрахт оголосив про трансфер Батшуаї
Football.ua
2025-02-03T21:27:00Z
Ювентус орендував Келлі у Ньюкасла з правом викупу
Football.ua
2025-02-03T21:21:03Z
Іхеаначо повернувся до Англії після невдалого періоду в Севільї
Football.ua
2025-02-03T20:58:59Z
Прикордонники знищили на Вовчанському напрямку російський комплекс «Муром-М»
УкраинФорм
2025-02-03T23:39:15Z
Генштаб назвав напрямки з найчисельнішими штурмами росіян
1News
2025-02-03T23:21:06Z
Ворог просунувся в Часовому Яру і не тільки: оновлена мапа DeepState
24tv
2025-02-03T23:00:36Z
ЗС РФ просуваються на Донеччині: мали успіхи у Часовому Яру і біля трьох сіл, – DeepState
Фокус
2025-02-03T22:45:12Z
Карта бойових дій в Україні станом на 4 лютого 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T22:15:14Z
На Херсонщині суд обрав запобіжний захід затриманій інформаторці ворога, - прокуратура
InternetUA
2025-02-03T22:12:42Z
Полонений росіянин розповів про велику кількість вбитих солдатів КНДР у Курській області
УкраинФорм
2025-02-03T21:48:49Z
На фронті - 94 зіткнення, ЗСУ знешкодили майже 250 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-03T21:45:05Z
Мазут з російських танкерів рухається в напрямку Маріуполя
УкраинФорм
2025-02-03T20:57:48Z
Слава Дьомін уперше назвав винного в розлученні з дружиною
GlavRed
2025-02-04T00:27:35Z
Для фанатів "Хорошої поганої дівчинки": 3 еротичні фільми, які розпалять пристрасть у стосунках
24tv
2025-02-03T22:00:35Z
Стриптизер назвав "найдикіші речі", які він бачив на дівич-вечорах
24tv
2025-02-03T21:45:41Z
"Знищила себе": у РФ поставили хрест на Аллі Пугачовій
GlavRed
2025-02-03T21:27:32Z
"Я мусив це зробити": як живе онук Софії Ротару, який виїхав за кордон з початком війни
Политека
2025-02-03T21:00:49Z
"Настя окопи копає": Потап приголомшив шанувальників своїм вчинком
GlavRed
2025-02-03T20:27:41Z
Піднімуть настрій та зігріють у холодні вечори: 5 фільмів для тих, кому хочеться весни
24tv
2025-02-03T19:57:46Z
Французького кінорежисера визнали винним у сексуальному насильстві над неповнолітньою
УкраинФорм
2025-02-03T19:18:46Z
Відомий актор розповів про інцидент, після якого перестав вживати алкоголь
Вива
2025-02-03T19:06:54Z
Купаються у золоті та діамантах. Які імена найчастіше "притягують" гроші
Telegraf
2025-02-04T00:33:11Z
До центрів рекрутингу в січні звернулися понад 5000 українців
УкраинФорм
2025-02-04T00:33:10Z
Нова небезпека: ворог застосовує роботизовані комплекси для запуску БПЛА
Хвиля
2025-02-04T00:09:00Z
У Києві проведуть круглий стіл до 110-річчя Героя України Петра Тронька - МКСК
УкраинФорм
2025-02-03T23:33:41Z
Прийшов оновити дані? На тобі ще й повістку на ВЛК: для кого передбачені зміни
Telegraf
2025-02-03T23:27:33Z
Згадувалося ще у "Кобзарі": як народилося вітання "Слава Україні"
Telegraf
2025-02-03T22:33:40Z
Свято 4 лютого: що не можна робити, аби не втратити щастя
Telegraf
2025-02-03T22:21:55Z
4 лютого: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T22:15:57Z
Популярний TikTok-блогер Хабі Ламе став послом доброї волі ЮНІСЕФ
InternetUA
2025-02-03T21:57:27Z
З 1 березня частина медичних декларацій дітей втратить чинність: що потрібно робити батькам
ZN UA
2025-02-04T00:16:48Z
Чи мобілізують з анемією: хвороби крові, з якими не призивають
Telegraf
2025-02-04T00:03:06Z
В Україні частина медпослуг стала платною: список
Хвиля
2025-02-03T23:12:25Z
Захворюванність на грип та ГРВІ збільшилась на 30% за тиждень серед дітей
ZN UA
2025-02-03T22:46:50Z
Медичні сповіщення надходитимуть у «Дію»
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T20:46:27Z
Що каже наука про користь і ризики холодних водних процедур
360ua.news
2025-02-03T20:21:10Z
Створили гель, який в сотні разів швидше загоює кістки
24tv
2025-02-03T20:12:59Z
5 продуктів для миттєвого заряду енергії: варто тримати їх під рукою
24tv
2025-02-03T19:15:24Z
Корисні звички, які насправді шкодять здоров’ю
360ua.news
2025-02-03T19:06:23Z
"Запобігти ядерній аварії" - директор МАГАТЕ прибув до України
Gazeta UA
2025-02-04T00:39:41Z
США відкладуть запровадження мит на імпорт товарів з Канади
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T22:24:11Z
"Брауншвейзька" вже по 790 грн: супермаркети різко змінили ціни на сосиски, варену та копчену ковбасу
Знай
2025-02-03T21:12:23Z
Деяких українців змусять повернути субсидію: у ПФУ пояснили, кого це стосується
Политека
2025-02-03T20:00:24Z
ОПЕК+ до квітня не збільшуватиме видобуток нафти попри заклик Трампа - Bloomberg
УкраинФорм
2025-02-03T19:54:01Z
Tesla втрачає ринок ЄС, а Канада розриває контракт зі SpaceX на тлі торговельної війни з США
iPress
2025-02-03T19:46:14Z
"Нафтогаз" змінив умови для субсидій: від споживачів газу вимагатимуть довідку
Хвиля
2025-02-03T19:45:18Z
Діти залишаться без "няня": відомого виробника продукції вирішили приватизувати
Telegraf
2025-02-03T19:27:10Z
Президентка Асоціації рієлторів оцінила стан ринку житла у прифронтових містах та Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T19:00:55Z
Водіям в Україні показали, за які авто доведеться платити податок на розкіш
Хвиля
2025-02-03T20:42:13Z
Вантажівки Scania опанували в Україні ще одну професію
AutoCentre
2025-02-03T20:33:37Z
В одній з європейськийх країн обвалилися продажі Tesla на 63%
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T20:06:01Z
Новий кросовер Suzuki розпродали на 3,5 роки наперед
AutoCentre
2025-02-03T19:12:17Z
Що видаляє водний камінь із лобового скла: водії здивовані дієвим лайфхаком
GlavRed
2025-02-03T17:27:12Z
Fiat показав дешеву версію моделі Grande Panda
AutoCentre
2025-02-03T17:12:20Z
Honda задумалася над випуском авто, потужніших за Type R і Type S
AutoCentre
2025-02-03T16:39:17Z
Чому система «Старт/стоп» може нашкодити вашому автомобілю
360ua.news
2025-02-03T16:00:46Z
Мінекономіки знову оприлюднило список люксових авто з помилками. Це може дозволити частині власників уникнути сплати «податку на розкіш»
AIN
2025-02-03T15:48:24Z
У генсека ООН засудили російський авіаудар по інтернату в Суджі
УкраинФорм
2025-02-04T00:33:54Z
Канада та США домовилися про відстрочення тарифів на 30 днів
Хвиля
2025-02-04T00:30:06Z
Країни ОПЕК у відповідь на заклик Трампа ухвалили рішення щодо нафти - Bloomberg
GlavRed
2025-02-04T00:27:28Z
Європейська промисловість має чого повчитися в ОПК України - фон дер Ляєн
УкраинФорм
2025-02-04T00:00:06Z
Агентством USAID замість Рубіо керуватиме інший чиновник
ZN UA
2025-02-03T23:57:01Z
Лідер Сирії каже, що для проведення президентських виборів потрібно до п’яти років
УкраинФорм
2025-02-03T23:33:51Z
Їм там не місце? Хто насправді зображений на українських гривнях
Telegraf
2025-02-03T23:27:22Z
Боротьба України може опинитися під загрозою: якої умови потрібно уникнути Києву
GlavRed
2025-02-03T23:27:16Z
Словаччина призупинила депортацію українця, якого звинуватили у "підготовці держперевороту"
TSN
2025-02-03T23:21:13Z