MY.UAНовини
Масове поховання, катівні, розстріли: що пережив Ізюм та як триває розслідування злочинів РФ
Масове поховання, катівні, розстріли: що пережив Ізюм та як триває розслідування злочинів РФ

Масове поховання, катівні, розстріли: що пережив Ізюм та як триває розслідування злочинів РФ

Масове поховання вбитих людей, катівні, зруйновані вщент будинки – такими були моторошні знахідки в місті Ізюм (Харківська область) після його деокупації від російських військ.

Армія РФ руйнувала від початку повномасштабної війни, завдаючи ударів із літаків та артилерії. Ворожі авіабомби летіли просто на адміністративні будівлі та житлові багатоповерхівки.

Днем звільнення міста від російських загарбників вважається 10 вересня.

Зараз дивляться

Сили оборони України вибили окупантів з Ізюма під час . Уже 14 вересня за участі президента Володимира Зеленського над містом .

Що пережив Ізюм під час окупації та як триває розслідування воєнних злочинів РФ – далі в матеріалі.

Масштабні руйнування та сотні загиблих

Ворог залишив по собі жахливі руйнування. За даними міськради Ізюма, війська РФ знищили : приватні та багатоквартирні житлові будинки, підприємства (такі як місцевий приладобудівний завод), державні та комунальні установи, систему опалення.

У Харківській обласній прокуратурі про “більш, ніж 70%” руйнувань.

До повномасштабної війни в місті проживало 46 тис. людей. А на момент деокупації там залишалися, за різними даними, від 10 тис. до 17 тис. мешканців.

Восени минулого року мер міста Валерій Марченко заявляв, що, “за приблизними підрахунками, в Ізюмі за час окупації загинуло близько тисячі осіб”.

Йдеться як про жертв російських бомбардувань та катувань, так і про тих, хто помер, бо не було ліків та меддопомоги. Адже окупанти зруйнували лікарні та розікрали аптеки.

– Люди помирали від того, що їм не надавалася медична допомога, від хронічних хвороб, бо у людей не було ліків, – зазначав Марченко DW.

За , ізюмчани під час окупації страждали через холод та голод. Тіла людей лежали просто посеред вулиці, їх ховали на подвір’ях. Люди жили без електрики, водо- та газопостачання, готували їжу на вулиці. Критично не вистачало продуктів харчування.

Фото: УНІАН

За даними, які Офіс генпрокурора надав Фактам ICTV, конкретно від обстрілів військ РФ та катувань в Ізюмі загинули понад 140 людей.

– Встановлено, що в Ізюмі російською армією вбито понад 140 осіб, переважна більшість загинули від обстрілів, зокрема авіаударів. На території Ізюмського району внаслідок військової агресії РФ загинуло 1 087 осіб, – розповіли у відомстві.

Серед причин загибелі людей – смертельні поранення внаслідок ворожих обстрілів (вибухові травми, вогнепальні, осколкові поранення). Крім того, на багатьох тілах виявлено ознаки катувань: зв’язані руки, мотузка на шиї, множинні переломи, колото-різані рани тощо.

Робота з ідентифікації цивільних осіб, які загинули під час окупації, триває.

Страшні знахідки в Ізюмі

• Масове поховання цивільних і військових

Однією з найбільш моторошних знахідок в Ізюмі було . Його виявили в лісі на околиці міста, поблизу місцевого кладовища.

На багатьох могилах не було ні імен, ні прізвищ – лише дерев’яні хрести з номерами.

Як зазначав начальник слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов, це було “одне з найбільших поховань в одному звільненому місті”.

Загалом на території лісу нарахували , а також одну братську могилу військових. Були поховані цілі родини з дітьми – одразу кілька поколінь, з однаковою датою смерті на табличках. Вони загинули під час авіаударів РФ.

Фото: УНІАН

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець тоді розповідав ЗМІ, що знайдені тіла українських військових мали ознаки катувань – у них були зав’язані руки.

– Є місце, де були виявлені тіла українських військовослужбовців. У нас вже є свідчення… Хлопців перед убивством катували: зв’язані руки мотузками за спиною. І, найімовірніше, їх перед цим катували і після цього вбивали впритул, – .

Під час ексгумації в могилах виявили : 215 жінок, 194 чоловіки, 5 дітей, а також 22 українських військовослужбовців. Крім того, були виявлені останки 11 людей, стать яких одразу неможливо було визначити.

Багато тіл були зі слідами катувань та насильницької смерті. У значної кількості загиблих не було кінцівок, були зв’язані руки, мінно-вибухові травми, осколкові поранення, травми голови та грудної клітини, поранені або відсутні геніталії, переломи ребер, колото-різані поранення, наскрізні кульові поранення, мотузки на шиї.

Ексгумація тіл із місця масового поховання в Ізюмі 23 вересня минулого року.

Для їх ідентифікації призначили судові молекулярно-генетичні експертизи. Криміналісти та слідчі відбирали ДНК у родичів загиблих.

Оскільки тіла лежали в землі тривалий час, взяти в них зразок ДНК було складно, проте слідчі : відбирали кістковий мозок з деяких кісток.

Станом на середину липня 2023 65 людей з місць масових поховань в Ізюмі.

• Рука з синьо-жовтими браслетами

Після виявлення масового поховання в Ізюмі світ облетіло фото руки вбитої людини з синьо-жовтими браслетами. Тіло було в братській могилі.

Ця фотографія з ексгумації стала символом геноциду, який РФ чинить проти українців за національною ознакою.

Знімок вразив світову спільноту, а українці запустили в соцмережах флешмоб. Користувачі розміщували фото власної руки із браслетом патріотичних кольорів, наголошуючи, що на місці загиблого міг бути кожен із нас. Оскільки агресор вбиває нас лише тому, що ми українці.

Флешмоб підтримали і за кордоном. Публікації часто супроводжувалися хештегом Ізюмська різанина (#IzyumMassacre).

Згодом з’ясувалося, що вбита окупантами людина – це боєць 93 окремої механізованої бригади Холодний Яр .

Військовослужбовець був родом із Нікополя. Він займався спортом, був чемпіоном України з боксу серед юніорів та кінологом.

Тіло воїна за татуюваннями і синьо-жовтими браслетами, які йому подарували діти.

Президент Володимир Зеленський посмертно загиблому Сергію Сові звання Героя України.

• Будинок на вулиці Першотравнева

Ще одним символом звірств російських окупантів в Ізюмі став зруйнований житловий будинок за адресою вулиця Першотравнева, 2.

9 березня 2022 року війська РФ завдали авіаудару по цій п’ятиповерхівці. За міжнародної неурядової організації Human Rights Watch, обсяг і характер руйнувань може свідчити про те, що окупанти застосували бомбу із серії ФАБ-500.

Вона влучила в середину будинку, обваливши всі п’ять поверхів на підвал, де в той момент перебували десятки людей. Вони намагалися сховатися від російських обстрілів. Підвал став для них братською могилою, вижити вдалося лише кільком людям.

– Великий боєприпас розірвав будівлю навпіл, унаслідок чого утворилася дірка діаметром щонайменше 15 м, – зазначили дослідники Human Rights Watch.

наголошується, що будинок не міг розглядатися як легітимна воєнна ціль. Там не було жодного українського військового. Удар по п’ятиповерхівці є порушенням законів ведення війни та воєнним злочином РФ.

Унаслідок авіанальоту загинули щонайменше 44 цивільні особи. У звіті Human Rights Watch сказано, що жертв могло бути більше: деякі тіла не вдалося опізнати або вони були поховані до того, як окупанти дозволили розбирати завали на місці трагедії.

Про щонайменше 44 загиблих повідомляли та .

У звіті за 2022 рік Human Rights Watch вже про 51 загиблого. Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявляв про 54 загиблих.

В Офісі генпрокурора Фактам ICTV повідомили, що внаслідок авіаудару по будинку на Першотравневій “загинуло близько 50 осіб, зокрема 7 дітей”.

– Окупанти знали, що б’ють по цивільних, і робили все, щоб жертв серед мирних мешканців було якомога більше, – наголосили у відомстві.

Під час окупації людей ховали в лісі на околиці Ізюма – саме там, де згодом виявили масове поховання. У підвалі багатоповерхівки загинули цілі сім’ї.

Місцевий мешканець Михайло Яцентюк втратив сімох членів родини: дружину, дочку, зятя, трьох онуків і тещу.

Також відомо про загибель чотирьох поколінь однієї родини: п’ятьох дорослих і трьох дітей. Окупанти вбили молоде подружжя , а також їхніх дітей. Разом із родиною бабуся та дідусь дітей – батьки Олени, а також її молодша сестра. Серед загиблих була і прабабуся.

Фото: Getty Images

Вулицю Першотравневу в Ізюмі перейменували на вулицю Пам’яті, щоб вшанувати загиблих. Біля будинку місцеві мешканці створили меморіал із фотографій жертв авіаудару.

• Катівні окупантів в Ізюмі

Путінські війська облаштували в Ізюмі щонайменше шість катівень: у центрі надання адміністративних послуг, в будівлях СБУ, прокуратури, поліції. Такі дані після звільнення міста.

Наприклад, відділ поліції рашисти перетворили на свою базу, облаштували там . Серед інструментів катувань були електричні кабелі. В темних підвальних камерах людей могли утримувати від декілької тижнів до місяців.

Російські окупанти застосовували тортури до українців і на території Ізюмського району. Як встановили в Офісі генпрокурора, 41-річний підполковник із позивним Морячок, який керував військовослужбовцями 30 мотострілкової бригади центрального округу РФ, під час окупації села Піски-Радьківські наказував підлеглим катувати колишніх учасників АТО та цивільне населення. Окупанти хотіли отримати дані стосовно проукраїнськи налаштованих громадян та військовослужбовців ЗСУ.

– Окупанти били людей електрошокером, палицями та утримували в підвальних приміщеннях без їжі та води. Двом колишнім учасникам АТО вони поставили на тілі клеймо розпеченим залізом, – йдеться у коментарі відомства для Фактів ICTV.

• Інші звірства РФ

Усі ці страшні знахідки в Ізюмі висвітлюють лише частину звірств, які окупанти чинили в місті та довколишніх селах.

Серед інших злочинів – вбивство дитячого письменника , якого солдати РФ наприкінці березня 2022-го. Останнє, що прокричав Володимир перед тим, як його вивезли окупанти, було: Слава Україні!

Фото: Getty Images

Тіло письменника виявили у масовому похованні на околиці Ізюма.

– Останні його слова, які чули свідки, це Слава Україні! І після цього його більше ніхто не бачив. Уже потім його знайшли вбитим біля дороги поблизу села Капитолівка, біля Ізюма. Тіло пролежало близько місяця. Потім його перепоховали в могилу № 319 на ізюмському кладовищі… Ми виділили ДНК-профіль із тіла загиблого, ми ще не знали, хто це і як він загинув. Потім відібрали ДНК у його батька, співставили, – начальник слідчого управління харківської поліції Сергій Болвінов.

Крім того, під час окупації в Ізюмі російські війська майже впритул розстріляли . За даними слідства, військова колона РФ 7 березня зайшла в Ізюм. Їм назустріч їхав автомобіль, і окупанти його розстріляли.

Загинули батько із сином та їхній знайомий. За свідченнями місцевих жителів, розстріляний автомобіль перебував на вулиці кілька днів. Потім окупанти танком відтягнули його та скинули з мосту.

А в невеликому селі Діброва поблизу Ізюма напередодні деокупації цього населеного пункту.

На якому етапі перебуває розслідування злочинів РФ в Ізюмі

Як повідомили Фактам ICTV в Офісі генпрокурора, за фактом воєнних злочинів РФ в Ізюмі зареєстровано понад 460 кримінальних проваджень за ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

Ще 1 865 кримінальних проваджень зареєстровано за фактами злочинів, вчинених на території Ізюмського району (за цією ж статтею).

Усі злочини РФ слідчі розділяють на низку категорій:

  • вбивства цивільного населення;
  • обстріли цивільної інфраструктури з різних видів озброєння, зокрема пам’яток культури;
  • катування і тортури мирних мешканців;
  • крадіжки і пограбування цивільного населення (залякуючи, погрожуючи і застосовуючи фізичне насильство, окупанти відбирали в українців майно).

Зокрема, зареєстровано понад 40 кримінальних проваджень за фактами обстрілів Ізюма та 1 305 – за фактами обстрілів Ізюмського району (ст. 438 КК України).

– Обстріли українських міст, селищ, сіл, вбивства мирних мешканців, знущання, катування – все це задокументовані факти того, що російські військовослужбовці скоювали на окупованих територіях Харківщини, зокрема Ізюмщини. За цими фактами відкрито кримінальні провадження за ст. 438 КК України, порушення законів та звичаїв війни, тобто це воєнні злочини, – уточнили в Офісі генпрокурора.

Враховуючи велику кількість справ, розслідування перебуває на різних етапах. У частині проваджень все ще триває досудове розслідування, проводяться слідчі дії, експертизи, встановлюються всі обставини.

В інших – досудове розслідування вже завершено, а обвинувальні акти передано до суду, триває судовий розгляд.

– Загалом кожен воєнний злочин, вчинений російськими окупантами на українській землі, є кричущим і таким, що свідчить про особливу жорстокість військовослужбовців країни-агресора. Вбивати цивільне населення, знищуючи українську ідентичність — це стратегія Кремля, – наголосили в Офісі генпрокурора.

Скільки окупантів отримали підозри та вироки

За фактами злочинів в Ізюмі повідомлено про підозру семи військовослужбовцям РФ. До суду направлено обвинувальний акт стосовно одного окупанта.

По Ізюмському району повідомлено про підозру 19 солдатам РФ, направлено до суду обвинувальні акти щодо 10 осіб.

Крім того, суд уже виніс обвинувальний вирок чотирьом військовослужбовцям ЗС РФ. Як уточнили в Офісі генпрокурора, це двоє найманців приватної військової компанії Редут та двоє військовослужбовців 16 окремої бригади спеціального призначення ГУ ГШ ЗС РФ.

Під час окупації селища Борова Ізюмського району вони катували трьох учасників АТО. Дані про українських військових їм передавав співробітник ФСБ РФ.

Російські найманці викрали чоловіків, надягли їм на руки пластмасові стяжки та мішки на голову. Окупанти утримували військових в ямі на базі відпочинку Світло шахтаря. Одного з учасників АТО окупанти били молотком по кінцівках.

Під час суду всі четверо військовослужбовців РФ визнали провину та отримали 11 років позбавлення волі.

Під час розслідувань слідчі знаходять нові докази причетності тих чи інших солдатів РФ до вчинення злочинів на території Ізюма та району.

Як зазначили в Офісі генпрокурора, їхня ідентифікація складна, але правоохоронні органи вживають всіх можливих заходів, щоб встановити російських воєнних злочинців.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
ЄС хоче створити фонд на €100 млрд для підтримки України - Bloomberg
Gazeta UA
2025-07-08T23:33:46Z
100 мільярдів євро на кону: ЄС готує масштабний фонд, але є нюанси
GlavRed
2025-07-08T22:27:41Z
Німці стали пити рекордно мало пива
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T22:03:08Z
Ціни на ключові продукти злетіли до небес - яка причина аномального подорожчання
GlavRed
2025-07-08T19:27:48Z
В Україні оновили порядок нарахування виплат: що зміниться для нинішніх та майбутніх пенсіонерів
Хвиля
2025-07-08T19:27:13Z
Мінімалка зросте в три етапи: скільки отримуватимуть українці у найближчі три роки
Знай
2025-07-08T19:06:48Z
В Україну заходить великий гравець оборонки: Excalibur Army відкриває офіс і запуск виробництва
24tv
2025-07-08T19:06:44Z
Кінець російській нафті: в Угорщині пропонують відновити трубопровід "Одеса-Броди"
TSN
2025-07-08T19:03:07Z
Яким чином відновити втрачені документи на землю: деталі процедури
24tv
2025-07-08T19:00:35Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Від яких продуктів варто відмовитись у спеку: думка британського дієтолога
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T23:30:47Z
З наступного року в Україні стане доступною безкоштовна вакцинація від ВПЛ, — МОЗ
Фокус
2025-07-08T22:30:15Z
Які продукти провокують появу неприємного запаху тіла: сім найгірших
Gazeta UA
2025-07-08T21:42:33Z
Радіологи стали набагато точніше передбачати рак грудей: що стоїть за їхнім успіхом
Фокус
2025-07-08T19:42:48Z
Поширена інфекція призведе до 12 мільйонів випадків раку шлунка у молодих людей
24tv
2025-07-08T19:06:20Z
Ми щодня стаємо трохи дурнішими, використовуючи ChatGPT: вчені пояснили, як це відбувається
24tv
2025-07-08T19:06:19Z
7 прихованих небезпек у вашому домі, які не можна ігнорувати
24tv
2025-07-08T19:00:20Z
РФ може піти в наступ ще в трьох областях України: тривожний прогноз
GlavRed
2025-07-08T23:36:58Z
Трамп та Венс знову провели зустріч з Нетаньягу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T23:27:20Z
Європарламент схвалив запуск нової системи перетину зовнішніх кордонів ЄС
УкраинФорм
2025-07-08T22:54:58Z
Жорсткі санкції проти РФ і не тільки: сенатор Ліндсі Грем пояснив погрозу Трампа
TSN
2025-07-08T22:51:14Z
В ОП провели онлайн-зустріч з українськими послами у країнах Африки
УкраинФорм
2025-07-08T22:42:37Z
Сибіга дав пораду, як сприймати новини зі США
Европейская правда
2025-07-08T22:36:19Z
Позиція США на підтримку України залишається незмінною - Держдеп
УкраинФорм
2025-07-08T22:30:42Z
Тривожні заяви зі США не свідчать про зміну політики — МЗС
TSN
2025-07-08T22:30:05Z
Війна, день 1231. Трамп анонсував відсилання додаткового озброєння для України
Football.ua
2025-07-08T22:24:09Z
Судитимуть експосадовців, які заволоділи майже ₴9 млн під час реконструкції трамвайної лінії в Києві
Украина Криминальная
2025-07-08T23:36:44Z
Ракетні удари та сотні обстрілів: які напрямки залишаються найгарячішими на фронті
GlavRed
2025-07-08T23:27:29Z
З'явились перші подробиці ворожої атаки на Київщину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T23:15:35Z
"Дрони-міни" атакують позиції Сил оборони на Харківщині - військові
Хвиля
2025-07-08T23:15:16Z
У Харкові пролунали вибухи
24tv
2025-07-08T23:06:04Z
Прикордонники отримали 100 FPV-дронів і бензовоз завдяки благодійній ініціативі з Києва
ZN UA
2025-07-08T23:03:56Z
Потрапив у полон, рятуючи пораненого побратима: додому повернувся Василь Штогун з Тернопільщини
УкраинФорм
2025-07-08T22:09:22Z
Оголосили підозри двом військовим із Житомирщини, які перейшли на бік росіян
УкраинФорм
2025-07-08T21:57:54Z
Компенсація втрат: ворог перекинув свіжі сили на південь України
Хвиля
2025-07-08T21:30:14Z
Резиденція гетьмана та легендарні криниці: де в Україні жив Богдан Хмельницький
Telegraf
2025-07-08T23:33:30Z
РФ атакує Україну "шахедами" та "кинджалами": у небо злетіли МІГ-31К та Ту-95мс, що відомо
Фокус
2025-07-08T23:12:09Z
Спільне виробництво зброї, яке зміцнює Україну: яка країна ЄС вже долучилася
GlavRed
2025-07-08T21:27:37Z
Що не можна робити 9 липня, аби не опинитися у біді
Telegraf
2025-07-08T21:24:58Z
Держслужба з етнополітики виявила ознаки афілійованості УПЦ з Російською православною церквою
УкраинФорм
2025-07-08T21:21:04Z
"Простий процес": в Міноборони пояснили, як та коли повернутись з СЗЧ за спрощеною процедурою
Фокус
2025-07-08T21:12:59Z
По всі Україні оголошено ракетну небезпеку: що відомо
TSN
2025-07-08T20:18:26Z
Повний місяць у липні 2025: як побачити "Оленячий місяць" в Україні
24tv
2025-07-08T20:06:34Z
Ольга Стефанішина прокоментувала «крінж-відео» Мінʼюсту
Детектор М
2025-07-08T19:57:46Z
Море маминої чарівності: Максим Галкін показав, як сильно змінилася 11-річна Ліза
GlavRed
2025-07-08T23:27:46Z
Любовний гіпноз для Рейчел Грін: у Дженніфер Еністон новий роман
GlavRed
2025-07-08T23:27:34Z
Виграла бій у тата: Slavia вперше розкрила ім'я новонародженого сина
GlavRed
2025-07-08T22:27:42Z
Де зараз акторка Анастасія Шульга, яка знімалась у кліпі "Океану Ельзи"
24tv
2025-07-08T20:33:52Z
"Шок і втрата": мама чотирьох Інна Мірошиченко розповіла про викидень
GlavRed
2025-07-08T20:27:50Z
Під неї плакали мільйони: якою була найпопулярніша пісня світу в 1998 році
24tv
2025-07-08T19:21:43Z
Дружина Остапчука розбила його телефон під час сварки і майстерно вийшла з ситуації: "Не всі вдома"
TSN
2025-07-08T18:48:21Z
На одному подиху: 3 короткі турецькі серіали, які можна подивитися за вечір
24tv
2025-07-08T18:39:36Z
У Стокгольмі відбудеться четвертий Український культурний фестиваль
УкраинФорм
2025-07-08T18:21:37Z
Забута зірка 90-х: салат з сардиною, який завжди буде у пригоді
24tv
2025-07-08T21:27:25Z
Зупинити жовтіння листя троянд дуже просто: ось основні рекомендації
24tv
2025-07-08T20:27:52Z
Золотисті пляжі і комфортна вода: маловідомий острів у Європі пропонує сховатися від спеки
24tv
2025-07-08T20:06:18Z
Швидко, ситно і оригінально: рецепт хумусу з буряка – намазка на всі випадки життя
24tv
2025-07-08T19:42:58Z
Як перетворити балкон на розкішний сад: 5 правил від квіткових дизайнерів
Telegraf
2025-07-08T19:30:56Z
Гороскоп на 9 липня: Близнюки - відкрийте очі, Терези - будьте чесними
FaceNews
2025-07-08T19:21:38Z
Шпаки атакують: що робити, щоб зберегти урожай вишні
24tv
2025-07-08T19:12:05Z
Домашні улюбленці допомагають старшим людям залишатися здоровими: вчені назвали основні види
Фокус
2025-07-08T19:00:57Z
Копійчаний засіб, який точно спрацює: як позбутися бронзівки на рослинах
24tv
2025-07-08T18:51:37Z
Унаслідок атаки дронів на Київщині поранена жінка
УкраинФорм
2025-07-08T23:09:59Z
У Норвегії тимчасово закрили аеропорт через дрон туриста
iPress
2025-07-08T21:51:48Z
Жінка продавала дитячу коляску і втратила понад 47 тис. грн
InternetUA
2025-07-08T21:33:09Z
Дрони атакували Курщину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T21:24:55Z
В іспанській Валенсії спалахнула пожежа в житловому будинку, 14 постраждалих
Европейская правда
2025-07-08T20:27:40Z
На границе с Румынией нашли мертвого мужчину в горах
Новости Украины
2025-07-08T20:18:21Z
Відомі німецькі автобани потріскались від спеки – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T20:12:41Z
Дві жінки стали жертвами телефонних шахраїв, втративши чималенькі гроші
InternetUA
2025-07-08T19:31:29Z
На Харківщині жінка заявила, що її побили під час мобілізації сина
УкраинФорм
2025-07-08T19:21:38Z
Нова модель R1 Quad від Rivian розвиває 1025 кінських сил і підтримує зарядку від Tesla
Топ Жир
2025-07-08T23:18:07Z
Він проїхав 1600 миль на своєму Корветті та втратив понад 20 тисяч доларів
Топ Жир
2025-07-08T22:48:51Z
Таємниці, приховані в деталях: незвичайні рулети, які розкривають свої секрети лише при уважному розгляді
Топ Жир
2025-07-08T22:03:37Z
Завод Nissan, який переживає складні часи, може почати виробництво невідомих електромобілів
Топ Жир
2025-07-08T20:48:58Z
Новий торговий знак Dodge підтверджує назву Outlaw для потужної версії Charger з ДВЗ
Топ Жир
2025-07-08T20:03:04Z
Bentley показала концепт свого першого електромобіля
1News
2025-07-08T19:45:10Z
Pagani представила новий спідстер Codalunga у стилі 1960-х років
Топ Жир
2025-07-08T19:33:21Z
Продажі Mercedes значно знизилися через подвійне підвищення митних тарифів Трампа
Топ Жир
2025-07-08T18:48:18Z
Bentley презентує свій перший електромобіль — розкішний седан з підвищеною посадкою та тримісним салоном
Топ Жир
2025-07-08T17:48:34Z
Resident Evil отримає новий спін-оф, але гра вийде лише для смартфонів
InternetUA
2025-07-08T23:01:47Z
Шахраї обіцяють «грошову нагороду» за проходження опитування
Украина Криминальная
2025-07-08T22:45:59Z
Неандертальці будували жирові фабрики: що це
Gazeta UA
2025-07-08T22:42:33Z
Так баклажани ви ще точно не готували: ТікТок підкорив смішний рецепт
Telegraf
2025-07-08T22:33:13Z
Тепер Gemini може читати WhatsApp без вашого дозволу
InternetUA
2025-07-08T22:01:35Z
OpenAI посилила кіберзахист після підозр у шпигунстві з боку китайської компанії DeepSeek
iPress
2025-07-08T21:51:37Z
Війна проти комарів: китайці створили побутову "ППО"
TSN
2025-07-08T21:21:30Z
Google Pixel 10 і Pixel 10 Pro отримають нові кольори та версію на 1 ТБ
InternetUA
2025-07-08T20:57:22Z
ШІ навчився брехати, погрожувати та шантажувати — все заради власної вигоди
InternetUA
2025-07-08T20:01:19Z
Онлайн-трансляція матчу ПСЖ – Реал у півфіналу Клубного чемпіонату світу
24tv
2025-07-08T22:33:49Z
Циганков готовий цього літа залишити Жирону — Джейкобс
Football.ua
2025-07-08T21:24:49Z
Челсі вийшов у фінал Клубного чемпіонату світу завдяки шаленим голам новачка: відеоогляд матчу
24tv
2025-07-08T21:09:54Z
Лідс зробив третю пропозицію щодо одного з головних символів Ньюкасла
Football.ua
2025-07-08T20:52:55Z
Жуан Педро забив дебютний гол за Челсі у ворота рідного клубу
Football.ua
2025-07-08T20:24:37Z
Усик відверто зізнався, чи був насправді нокдаун у першому бою з Дюбуа
24tv
2025-07-08T20:18:48Z
Брага підписала гравця збірної Швеції
Football.ua
2025-07-08T19:55:14Z
К'єлліні став співвласником Лос-Анджелеса
Football.ua
2025-07-08T19:34:14Z
Присвоєння «Героя України» закатованому юному футболісту. Петиція набрала потрібні голоси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T19:18:21Z