Світові ціни на продовольчі товари у серпні знову знизилися. Індекс Продовольчої організації ООН впав до найнижчого рівня з березня 2021 року.
Індекс ФАО у серпні становив 121,4 пункту, що на 2,1% нижче липневого рівня і на 24% нижче від піку, досягнутого в березні минулого року.
При цьому індекс цін на олію знизився на 3,1%, частково компенсувавши зростання на 12,1% у липні. Світові ціни на соняшникову олію за місяць знизилися майже на 8% на тлі ослаблення світового імпортного попиту та надлишок пропозицій з боку великих експортерів.
Індекс цін на зернові знизився на 0,7%, порівняно з липнем. Міжнародні ціни на пшеницю впали на 3,8% у серпні на тлі збільшення сезонної пропозиції з боку кількох провідних експортерів.
Індекс цін на молочні продукти знизився на 4%.
Індекс цін на м'ясо знизився на 3%. Зазначимо, що світові ціни на баранину впали найбільше, чому сприяло збільшення експортних поставок, передусім з Австралії, та зменшення попиту з боку Китаю.
Індекс цін на цукор зріс на 1,3% порівняно з липнем та на 34,1% вище, ніж рік тому. Подорожчання головним чином викликане зростаючим занепокоєнням щодо впливу явища Ель-Ніньо на посіви цукрової тростини.
А що у нас? За даними Нацбанку, споживча інфляція в Україні в серпні сповільнилася до 10% завдяки розширенню пропозиції продуктів харчування, а також поліпшенню очікувань збереження курсової стійкості.
Завдяки сприятливій погоді врожайність ранніх зернових перевищила рівні двох минулих років (2021-й був рекордним).
Більш оптимістичні очікування нового врожаю зернових разом із нарощуванням виробництва сприяли зниженню цін на крупи та борошно. Зростання цін на овочі також сповільнилося за рахунок розширення пропозиції.