MY.UAНовини
"Перемагаючи дракона, Україна сама може стати драконом": інтерв'ю із заступником Кличка у КМДА, ч.I
"Перемагаючи дракона, Україна сама може стати драконом": інтерв'ю із заступником Кличка у КМДА, ч.I

"Перемагаючи дракона, Україна сама може стати драконом": інтерв'ю із заступником Кличка у КМДА, ч.I

Володимир Прокопів оцінив "Телеграфу" ризики від політичних ігр центральної влади і розповів про тиск на Київ

Цього року осінній політичний сезон стартував як на тлі дискусій про можливі вибори в Україні, так і з традиційними осінніми відставками деяких високопосадовців. Окремою темою стало ще й питання повернення і відкриття е-декларацій можновладців. У столиці також вирує політичне життя з гучними і скандальними процесами. Про деякі з них "Телеграф" розпитав у лідера фракції "Європейська солідарність" у Київраді, заступника голови КМДА Володимира Прокопіва.

Чи потрібні країні та столиці вибори під час війни? Чому тема укриттів у місті стала такою гострою та з чим пов'язана активізація забудовників у Києві? Про це — у першій частині інтерв'ю з політиком.

Про нові завдання в КМДА

Як заступник голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень тепер ви будете опікуватися ще одним напрямом роботи. Чому так сталося і чим саме тепер будете займатися?

— У розподілі повноважень мені додався екологічний напрям (департамент екології і всі відповідні комунальні підприємства). Така зміна пов'язана з тим, що потрібно було розвантажити заступника, який відповідає за ЖКГ — у нього надзвичайний об'єм роботи.

У нас відбулося органічне об'єднання двох департаментів — культурної спадщини і департаменту культури. Це назрівало дуже давно, адже ці відомства часто впритул перетинаються (дублюються певні функції і витрачається додатковий час на погодження і бюрократію. — Авт.). Зараз за ці обидва напрями буде відповідати заступник голови КМДА Ганна Старостенко. Вона — ефективний менеджер.

Про вибори під час війни

Перейдімо до глобальних актуальних тем. В ЗМІ та соцмережах триває дискусія щодо доцільності проведення виборів в Україні під час війни. Цю тему кілька разівпублічно порушував президент, зокрема, натякнув на другий строк. Хоч 2019 року обіцяв вдруге не балотуватися. На вашу думку, чи потрібні зараз Україні і Києву нові вибори? З іншого боку, як за нинішніх умов можна уникнути узурпації влади з боку провладної політсили?

— Я підозрюю, що диму без вогню не буває, і коли запускають такі теми, це не просто так. Це робиться, щоб побачити реакцію суспільства, різних кіл на вибори у воєнний час. У нас позиція абсолютно проста: вибори, проведені під час воєнного стану, не будуть легітимними.

Річ навіть не в законі. Монобільшість може змінити закон. Але у нас понад 8 млн людей перебуває за кордоном. Якщо для громадян у Європі ще можна думати про забезпечення їм можливості голосувати, то постає питання, що робити з українцями під окупацією — голосувати під примусом?! Жодні мудрі рішення у цьому разі не спрацюють. Тому основні засади прозорих виборів у воєнний час будуть порушені. А це і робить такі вибори нелегітимними. Отримати під час війни нелегітимну владу, — розкіш, яку ми не можемо собі дозволити.

— У Другу світову війну в Британії 10 років не було виборів. Але британцям вдалося зберегти демократичні традиції. По закінченні війни провели вибори, оновивши владні структури. Як можна спрогнозувати розвиток подій в Україні: чи є загроза диктатури і поступового закручування гайок через поточні повноваження президента та монобільшості, які де-факто не обмежені нічим, натомість війна може тривати роками?

Абсолютно доречне питання. Ця загроза є однією з найбільших. Якщо на передовій зрозуміло, хто ворог і що потрібно робити, то внутрішня загроза має багато відтінків. Безперечно, країні потрібні вибори, але чи можна їх провести у воєнний час? Безперечно, ні. Чи можна гратися зараз у воєнний час, придумуючи якісь виборчі "схеми" через "Дію"? Мені дуже подобається "Дія", і цей застосунок — найкраще, що зробила влада за останні чотири роки, але постає питання, чи можна через додаток проводити вибори? Мабуть, ні! Я дуже боюсь, що після перемоги моя країна, перемагаючи дракона, сама може стати драконом.

Володимир Прокопів: "Будь-які чвари можна відкласти на час після перемоги"

З початку повномасштабної агресії рф, демонструючи неймовірну хоробрість, безпрецедентне єднання і формування нації, ми переймаємо у росії та Білорусі найгірше і перетворюємося на тоталітарну державу. Це точно не те, за що зараз йде війна.

У регіонах України посилюється політичне протистояння. Наприклад, у деяких великих містах Черкащини мер є представником однієї політичної сили, місцева рада — іншої, і у такого міського голови нема більшості, через що блокуються сесії, вирішення господарських проблем мста тощо. Яке в умовах воєнного стану і за відсутності проведення виборів може бути вирішення такої проблеми?

Це також біда і дурість. Перше, що ми зробили в Київміськраді після початку повномасштабного вторгнення — прибрали у сесійній залі партійні прапорці. В залі зараз — тільки український стяг. Це демонстрація, що у депутатського корпусу нема жодного партійного інтересу. Тому будь-які чвари можна відкласти на час після перемоги.

Такий підхід стосується не тільки Київської міської ради. Кожна міськрада в Україні повинна для себе таке рішення прийняти. У нас зараз у всіх тільки одне завдання — робота на перемогу. Решта — це від лукавого, і на таке не варто гаяти час.

Деякі політики "старого формату" втрачають популярність, і зараз їхній президентський рейтинг наближається до нуля (Тимошенко, Гриценко тощо), з'являються нові обличчя. Який можна зробити прогноз, скільки буде реальних кандидатів на нових президентських виборах? Які топові політики ще залишились на цьому олімпі і будуть змагатись за президентську булаву?

— Думаю, після перемоги політичний ландшафт України буде суттєво різнитися від того, що ми бачимо зараз. Ті, хто робить прогнози і каже, що буде так само, як і було, дуже здивуються.

Мені здається, що політичний ландшафт буде кардинально іншим, бо ми як країна дорослішаємо. Країна у минулому вже мала "міцних господарників" і "нові обличчя" — люди на цьому обпіклись і розуміють, чим це загрожує.

"Весь світ бачив, що в Україні "кухарка" може керувати державою"

По завершенні війни в Україна відбуватиметься відбудова. Ті, хто каже, що хлопці і дівчата повернуться з фронтів і наведуть лад, — лукавлять. Бо військові, які там воюють, також є частиною суспільства. На фронті воюють від вчителя до тракториста і судді. Тобто представники кожної професії, і кожен має повернутись і виконувати ту роботу, яку він вміє. Бо до цього весь світ бачив, що в Україні "кухарка" може керувати державою, і повернення в той час ніхто не хоче.

Про доступність укриттів у Києві

Комісія Київради з питань укриттів виявляє багато порушень при використанні районами коштів на облаштування бомбосховищ. Є чимало кейсів, коли РДА направляють кошти не туди, а Банкова критикує міську владу за заміну бруківки у центрі Києва, ремонт мостів тощо. Як знайти баланс між підтриманням інфраструктури міста, посиленням оборони, поділом бюджетних коштів на рівні районів і потребою в бомбосховищах?

— Як на мене, тема укриттів стала більше політичною, хайповою, аніж господарською. Я бачив десятки відремонтованих укриттів, якісних і гарних. Але водночас бачив десятки, на які списано багато грошей, а робіт з облаштування там практично не виконали. І тут вже повинні системно працювати правоохоронні органи.

Той, для кого війна "закінчилась", хто може "розпиляти" трохи грошей — має нести відповідальність. Але робити з цього політичне шоу абсолютно недоцільно. Коли це не робота з облаштування, а шоу, коли не ремонтують укриття, а триває бюрократична і політична тяганина, — це деструктив.

Коли комісія Київради з перевірки укриттів закінчить роботу, які вже є проміжні висновки ревізій?

— Комісія працює публічно і дуже активно. Результати її роботи можна бачити у відкритому доступі: де якісно зроблено, а де є проблема. Адже завдання комісії не в шоу, не пошуку винних, а в тому, щоб вказати: тут проблема, й одразу починати роботу з виправлення помилок. Мова про десятки адрес, куди приїжджала комісія. Десь були дрібні недоліки, а десь — катастрофа. Але одразу знаходять відповідальних, які починають ситуацію виправляти.

Комісії рідко можуть похвалитися ефективністю. Проте ця, по укриттях, як на мене, ефективна. Тож кияни, для яких важливо мати якісне сховище під боком, мають можливість туди потрапити.

Про будівельні скандали

Ще одна гостра тема: під час війни на різних локаціях Києва активізувалися забудовники. Останнім часом в епіцентри скандалів потрапляє історичний Поділ. Вже навіть держава почала втручатися, якщо згадатиепопею довкола Гостинного двору. Чим пояснюється саме там активізація забудовників?

— Треба ділити, що видають у медіапростір, на те, що відбувається насправді. Будівельна галузь радше мертва, аніж жива. Найсильніші компанії дозволяють собі продовжувати будівництво. А активність забудовників на Подолі до будівництва не має жодного стосунку. Це ділки, які мають у приватній власності історичні будівлі, вирішили скористатись моментом, щоб їх знищити. Є два різні процеси, і не можна воювати з будівельною галуззю через те, що якийсь аферист користується ситуацією.

У разі знищення історичних будівель точково мають відпрацьовувати правоохоронці саме з тими людьми, які дозволяють собі під прикриттям повітряних тривог (і в цілому воєнного стану) вчиняти якісь [незаконні] дії, сподіваючись на майбутню вигоду.

"У разі знищення історичних будівель точково мають відпрацьовувати правоохоронці"

Яка долягорезвісного "будинку-монстра" на Подолі? Ця проблема була ще до війни. Чому тоді не спрацювали правоохоронці та чи має місто шанси все ж таки демонтували верхні поверхи, які порушують висотність у тій місцевості?

— Ми мали кілька подібних успішних кейсів: будинок на Десятинній, де набудували кілька зайвих поверхів. Забудовник хотів домовитись із містом, але неофіційно — через суди або ще якимось чином. Ми чітко дали зрозуміти, що "домовитись" із містом неможливо. Жодним іншим чином, аніж приведення будівлі в законі рамки. В даному разі дозволена висота споруди має бути не більше, як 27 метрів.

У цьому будинку було на два поверхи більше. Зайві поверхи забудовник своїми силами зніс. Будівля здана в експлуатацію і працює. Всі задоволені: і громадськість, і бізнес.

Я підозрюю, що жадібність власників цього об'єкту ("будинок-монстр" на Подолі. — Авт.) не дає їм можливості зрозуміти чіткий сигнал від міста: приведіть будівлю до висотності, яка дозволена в цій зоні, здайте в експлуатацію і забудемо вже цю проблему.

Наскільки я знаю, ситуація перебуває на завершальній стадії в судах. Спрогнозувати, скільки часу цей процес ще триватиме, важко. Питання тільки в часі. На жаль, це все не так просто, але по цьому будинку ми на завершальній стадії.

Про декомунізацію і дерусифікацію

Ще одна тема, яка часом набуває скандальних нашарувань, дерусифікація/декомунізація столиці. Чи задоволені ви їхніми темпами у Києві?

— До повномасштабного вторгнення Київрада на кожне рішення мала спротив типу: "Не чіпайте Пушкіна", "А що вам зробив Ватутін?!". Лунало ще дуже багато запитань від різних середовищ, всі ставили палиці в колеса, однак зараз маємо кардинально протилежну ситуацію.

Ми не хочемо мати в столиці пам’ятники, площі, вулиці чи станції метро, що несуть наративи російської федерації/російської імперії. В Україні досить наших героїв, у нас величезна історія, та й сучасних героїв. Тому у нас нема проблеми з вибором.

"Всі ставили палиці в колеса, але зараз маємо кардинально протилежну ситуацію"

Ми бачимо, коли в застосунку "Київ Цифровий" відбувається голосування щодо перейменуванню вулиць, то приблизно пів мільйона людей беруть участь в такому опитуванні. (Раніше мова йшла про кілька тисяч.) Ті, хто каже, що це нікому не цікаво, не на часі — лукавлять.

Ти повинен мати електронний підпис або BankID, маєш витратити свій час, щоб зрозуміти, за що голосуєш. Це відбувається свідомо, і це теж є інструментом демократії.

Я був би задоволений темпом декомунізації, якби вона завершилася на даний момент.

*Про ймовірність заборони УПЦ МП у Києві, перспективи нових коаліцій у Київраді, тиск Банкової — читайте у другій частині інтерв'ю у вівторок зранку, 12 вересня.

Теги за темою
Киев
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Для нас також важливі прелюдії": чоловіки зробили неочікувані зізнання про секс
24tv
2024-09-20T20:12:05Z
У цю картоплю можна закохатися: готуємо за рецептом Ектора Хіменеса-Браво
24tv
2024-09-20T20:04:53Z
Чи треба обрізати малину восени: важлива відповідь для садівників
24tv
2024-09-20T19:39:04Z
"Для багатіїв свої правила": на Лазуровому узбережжі працює розкішний готель "гаманця Путіна"
TSN
2024-09-20T19:33:35Z
Бармен перевірив на собі, чи може холодний душ отверезити людину
24tv
2024-09-20T19:27:21Z
Висипатися стане легше: 3 корисні оновлення для спальні
24tv
2024-09-20T18:57:33Z
Чоловіки втрачають від них голову – названо найкращі дружини за знаком зодіаку
24tv
2024-09-20T18:18:19Z
Універсальна закуска: рецепт запеченої цвітної капусти з сиром та часником
Политека
2024-09-20T17:48:35Z
Нестандартні, але дієві лайфхаки: як заточити ніж без точила
GlavRed
2024-09-20T17:27:00Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
В екранізації популярного аніме від Netflix одну з головних ролей зіграє росіянка: фани обурені
24tv
2024-09-20T20:12:14Z
Помер учасник команди "Ніколь Кідман" із "Ліги сміху" Юрій Рябченко
Комсомольская правда
2024-09-20T18:57:06Z
З чим носити штани палаццо восени: 5 модних варіантів, які підійдуть всім
24tv
2024-09-20T18:18:24Z
Підтримають у горі й біді: 5 акторських пар, які є найкращими друзями
24tv
2024-09-20T18:06:41Z
Настя Каменських в одному халатику вискочила на проїжджу частину: "Довго чекала..."
Знай
2024-09-20T17:51:19Z
Подарують тільки позитив: 3 комедійні серіали, які варто подивитися, коли сумно
24tv
2024-09-20T17:21:56Z
Новий сезон "Ліги Сміху. Волонтерський десант 4": хто стане зірковими тренерами
TSN
2024-09-20T17:18:13Z
Ольга Харлан знялась для обкладинки Playboy: українці сходять з розуму від неї
24tv
2024-09-20T20:12:09Z
Джошуа та Дюбуа провели зважування та фінальну битву поглядів напередодні мегафайту
24tv
2024-09-20T19:54:44Z
Українка Магучіх увійшла до топ-10 найкращих легкоатлеток Європи-2024
Комсомольская правда
2024-09-20T19:42:46Z
Джошуа та Дюбуа провели процедуру зважування перед боєм
ZN UA
2024-09-20T19:00:03Z
ЧС-2024 з футзалу: Нідерланди - в 1/8 фіналу
УкраинФорм
2024-09-20T18:33:59Z
Голи орендованих у Мілана та Інтера нападників принесли Емполі перемогу над Кальярі
Football.ua
2024-09-20T18:28:54Z
"Джошуа кращий боксер": український боксер дав прогноз на бій за абсолют
24tv
2024-09-20T17:27:26Z
Гюндоган — про виступи за Барселону: Це був важкий досвід
Football.ua
2024-09-20T17:19:41Z
Футзал. ЧС-2024. Коста-Рика та Нідерланди вийшли до плей-оф, здолавши Узбекистан і Парагвай
Football.ua
2024-09-20T17:07:27Z
Розвідка Естонії: Наслідки удару по Торопцю будуть помітні на фронті найближчими тижнями
Европейская правда
2024-09-20T20:19:34Z
Сікорський пояснив свої слова про "референдум щодо Криму", які обурили Київ
Европейская правда
2024-09-20T20:15:24Z
"Стріляти потрібно у бік Москви": як Україна змогла перебудувати фронт
24tv
2024-09-20T20:03:29Z
Умєров і фон дер Ляєн відкрили в Києві Офіс оборонних інновацій ЄС
УкраинФорм
2024-09-20T20:00:40Z
У Пентагоні стурбовані ескалацією між Ізраїлем і «Хезболлою»
УкраинФорм
2024-09-20T20:00:23Z
ЦАХАЛ вдарив по столиці Лівану: вбито одного з ключових командирів "Хезболли"
24tv
2024-09-20T19:54:01Z
Країни НАТО посилюють оборону, захищаючись від гібридних атак Росії
InternetUA
2024-09-20T19:51:21Z
Україна евакуювала чотирьох громадян із Сирії
УкраинФорм
2024-09-20T19:51:21Z
"Троянські" пейджери: як Ізраїль провів успішну операцію проти "Хезболли" і чого очікувати далі
TSN
2024-09-20T19:51:18Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
У Росії похизувались, що нібито збили дрон "Паляниця": у Defense Express відповіли
Фокус
2024-09-20T20:12:00Z
​В Умані на період Рош га-Шана буде запроваджено особливий режим пересування
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T20:01:15Z
Ворог запустив ударні безпілотники з півночі та півдня
УкраинФорм
2024-09-20T19:42:37Z
Впізнають "запах смерті": як в Україні собаки шукають тіла загиблих воїнів
TSN
2024-09-20T19:42:23Z
Німеччина стикається з найбільшою хвилею біженців
iPress
2024-09-20T19:39:51Z
Україна запроваджує термітні дрони: зброя майбутнього на полі бою
iPress
2024-09-20T19:39:28Z
Міноборони повідомило, скільки добровольців рекрутується щомісяця
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T19:30:39Z
Спалені села та трагедія для екології: на Полтавщині спалахнули масштабні лісові пожежі
TSN
2024-09-20T20:06:44Z
Час Робокопа настав: поліційний робот затримав підозрюваного після стрілянини
ITC
2024-09-20T19:58:03Z
Росіяни атакували КАБами центр Харкова: є влучання біля медзакладу
ZN UA
2024-09-20T19:57:31Z
Україною шириться масштабна повітряна тривога: що відомо
TSN
2024-09-20T19:42:49Z
У Дніпрі лунають вибухи: що відомо
TSN
2024-09-20T19:42:27Z
У Сумах пролунали потужні вибухи
24tv
2024-09-20T19:27:57Z
Смертельна стрілянина у Москві: бізнесмена, який відкрив вогонь, підозрюють у вбивстві
24tv
2024-09-20T19:03:59Z
Ворог атакував Дніпро - пошкоджений освітній центр, є поранений
УкраинФорм
2024-09-20T18:18:18Z
Контрабанда IPhone 16: українські митники вилучили першу партію сматрфонів
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T18:06:10Z
Нестабільність на клітинному рівні: вчені дізналися причину появи зморшок на нашому тілі
Фокус
2024-09-20T19:57:28Z
Удар по пансіонату: до атаки Сумську ОВА просили евакуювати пацієнтів, але цього не зробили
24tv
2024-09-20T17:33:39Z
10 науково доведених корисних властивостей зеленого чаю
24tv
2024-09-20T17:27:11Z
Ці 5 цілющих чаїв допомагають проти кашлю: варто пити їх цієї осені
24tv
2024-09-20T17:21:34Z
Як схуднути в животі: міфи та рекомендації лікарів
TSN
2024-09-20T17:18:47Z
Антидепресанти виявились ефективними проти найагресивнішого виду раку
24tv
2024-09-20T17:12:22Z
Нові докази підтверджують теорію про походження Covid-19 з китайського ринку
360ua.news
2024-09-20T17:12:11Z
Слиз у горлі: чому виникає та що робити
24tv
2024-09-20T15:36:31Z
«Фармак» купив британського виробника генеричних препаратів
Петр и Мазепа
2024-09-20T15:30:39Z
“Ми взяли їх в оточення”: ЗСУ переграли ворога на важливому напрямку - Маломуж
GlavRed
2024-09-20T20:27:20Z
Нова масштабна атака дронами: військовий експерт розповів, які склади армії рф під прицілом ЗСУ
Политека
2024-09-20T20:27:05Z
На фронті - 190 зіткнень, з них понад пів сотні - на Курахівському напрямку
УкраинФорм
2024-09-20T20:21:51Z
Окупанти обстріляли Харків: одна з бомб впала біля медзакладу
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T20:15:40Z
Ворог вдарив по центральному району Харкова, біля медзакладу: є постраждалі
24tv
2024-09-20T20:09:41Z
Стало відомо, коли почнуть розбирати зруйнований росіянами корпус Київської академії Бойчука
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T19:45:49Z
Окупанти вдарили по Дніпру: один постраждалий, частково зруйновано будівлю освітнього центру
TSN
2024-09-20T19:42:26Z
Загострення на Харківському фронті: складна ситуація біля Вовчанська та контратака ЗСУ у Липців
Политека
2024-09-20T19:39:30Z
Ободять з флангу: ЗС РФ на Покровському напрямку обходять Селидове і тиснуть на Цукурине
Фокус
2024-09-20T19:33:13Z
Економ-пропозиція: який вигляд має найпростіший Volkswagen Golf 2024
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T18:09:01Z
Їх випустили лише 660: в Україну привезли найшвидший універсал у світі
Фокус
2024-09-20T17:00:03Z
Найпопулярніші дизельні авто серпня 2024: RENAULT Duster, RENAULT Megane, SKODA Octavia та інші
ITC
2024-09-20T16:34:43Z
Maxus eTerron 9: перший електричний пікап з повним приводом у Європі
ITC
2024-09-20T15:22:45Z
Мініатюрний ексклюзив: найдорожчий MG в історії продають за мільйон доларів
Фокус
2024-09-20T14:30:57Z
DAF Trucks презентує ще більш економічні вантажівки
AutoCentre
2024-09-20T14:09:17Z
АМАКО провела демо-показ диско-лапового культиватора ACTROS RO4000R від BEDNAR
AgroNews
2024-09-20T13:40:48Z
Без подряпин та розводів: чим відмити лобове скло
GlavRed
2024-09-20T13:28:40Z
Toyota Supra отримає V8 та вирушить на перегони
AutoCentre
2024-09-20T13:09:15Z
Чи реально обміняти долари 2003 року в Україні: головні нюанси
24tv
2024-09-20T20:18:48Z
Ціни найвищі за 13 років: вартість кави сягнула чергового рекорду
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T20:03:00Z
Норвегія збільшила вдвічі пакет допомоги Україні
ZN UA
2024-09-20T19:51:16Z
Підвищення зарплат та прозорий конкурс: як в Україні реформуватимуть митницю
TSN
2024-09-20T19:42:12Z
Втрачено 30 мільйонів: українські аграрії стали жертвою злочинної організації, подробиці інциденту
Политека
2024-09-20T19:03:17Z
ЄС фінансує оборонні заводи України коштами від росактивів - посол
Хвиля
2024-09-20T18:45:00Z
Дорожче в рази: як змінилися ціни на цибулю, капусту та моркву за місяць та за рік
Хвиля
2024-09-20T18:24:50Z
Можна розбагатіти з однієї гривні: за яку монету заплатять в тисячі разів більше
Знай
2024-09-20T18:21:11Z
Біля Південноукраїнської АЕС протягом трьох ночей літали безпілотники - МАГАТЕ
УкраинФорм
2024-09-20T17:39:47Z
Нова ядерна батарейка може працювати десятиліттями в космосі та під водою
InternetUA
2024-09-20T20:28:22Z
Випередили магазини: на кордоні з Румунією вперше затримали контрабандиста з IPhone 16
Фокус
2024-09-20T20:00:32Z
Підлітки сидітимуть в Instagram за новими правилами: що зміниться для користувачів різного віку
Знай
2024-09-20T19:51:53Z
Розробники представили оптичний кристал, що може зберігати 360 ТБ даних протягом мільярдів років
InternetUA
2024-09-20T19:43:43Z
7 секретних налаштувань iOS 18, які зроблять ваш iPhone супер зручним
InternetUA
2024-09-20T19:01:36Z
Вчені перевірили підозрілий шматок металу: "Уламок інопланетного корабля..."
Знай
2024-09-20T18:51:20Z
Автономність iPhone 16 Pro Max порівняли з іншими флагманами
InternetUA
2024-09-20T18:28:13Z
Попит перевищує пропозицію радіолокаційних супутників
Portaltele
2024-09-20T17:49:33Z
Нова пошта радикально оновила мобільний додаток: що змінилося
Хвиля
2024-09-20T17:45:44Z