MY.UAНовини
Bihus.Info: На активи Медведчука «забули» накласти арешт, і їх вже переоформили. Ймовірно, причетний Татаров
Bihus.Info: На активи Медведчука «забули» накласти арешт, і їх вже переоформили. Ймовірно, причетний Татаров

Bihus.Info: На активи Медведчука «забули» накласти арешт, і їх вже переоформили. Ймовірно, причетний Татаров

Правоохоронці «забули» занести документи про арешт до державного реєстру. Журналісти припускають, що до цього причетний Олег Татаров, буцімто пов’язаний з компаніями, які заволоділи часткою Медведчука.

Попри ухвалу суду, частину активів підозрюваного в держзраді екснардепа Віктора Медведчука не арештували. Правоохоронці «не дійшли» до державних реєстраторів, а активи Медведчука, попри рішення суду, перереєстрували на третіх осіб. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.

Журналісти нагадують, що в липні 2022 року суд наклав арешт на три компанії, в яких виявили повʼязані з Медведчуком і його дружиною частки: «Академ-Клуб», «Орест» та «Оскорки-7». Основним активом цих фірм є довгострокові договори оренди на величезні земельні ділянки на березі Дніпра на Осокорках. 

Однак фактично арешту так і не відбулося, стверджують журналісти, адже прокурори «забули» занести судову ухвалу до державного реєстратора, і ці фірми в реєстрі арештованих не опинились. 

Відтак, як виявили журналісти, вже після ухвали суду про арешт, протягом останнього року усі три фірми кілька разів поміняли структуру власності.

До арешту власність в усіх трьох фірмах, крім структур, пов’язаних із Тарасом Козаком та Медведчуком, мали також структури, повʼязані з нардепом від «ОПЗЖ» Вадимом Столаром, та фірми маловідомого бізнесмена Валерія Міщенка.

Після арешту, протягом 2022-23 років із власності усунули структури Медведчука-Козака, через яку компанії й потрапили під арешт, а також фірму Столара. 

Представники Столара судилися за свої частки, однак не досягли успіху. Журналісти також припустили, що оточення Столара, ймовірно, намагалося переписати частку Медведчука на себе, але не змогло.

Частки Міщенка у фірмах при цьому залишилися, а одну з фірм він повністю переписав на себе. Місце Медведчука та Столара натомість посіли два нові власники — Петр Тограмаджан із Болгарії з кримінальним минулим та Вадим Іванов із Риги.

При цьому, як виявили журналісти, всі реєстраційні дії по всіх трьох компаніях виконувала одна київська фірма-нотаріус. «Тобто Іванов з Риги, Тограмаджан із Болгарії і Міщенко з Києва одночасно вирішили скористатися послугами одного нотаріуса», — підмітили журналісти.

«Нагадую, що відповідно до судових ухвал контори мали б бути під арештом, отже змінювати власників не могли. Та вони змінювалися», — зазначив журналіст.

Валерій Міщенко значиться власником або співвласником 15 різних компаній. Фірми дуже різні: від будівництва до мистецтва. Сам Міщенко у розмові з журналістами не спростував, що причетний до маніпуляцій із компаніями Медведчука і що держава «провтикала» з арештом цих фірм.

Розслідувачі зазначили, що сам Міщенко навряд чи міг перемогти «одного з найбагатших нардепів країни» Столара в протистоянні за ці три компанії. І припустили, що до цього доклав руку заступник голови Офісу президента Олег Татаров, який, як відомо, курує правоохоронні органи в ОП.

«Реальність така — були активи Медведчука, за них бився Столар, а переміг Міщенко. Чи міг він сам це організувати? На нашу думку, ні, це нереалістично. Не можливо переписати фірми, на які накладено арешт, без участі правоохоронних органів. А хто їх курує, ви і так в курсі», — йдеться у матеріалі.

Як аргументи вони навели те, що одна з компаній Міщенка зареєстрована за тією ж адресою, що й пов’язана з Татаровим компанія «Укрбуд» (Татаров раніше завідував її юридичними справами).

А також те, що бізнес-партнеркою Міщенка буцімто є «жінка з Донецької області» Людмила Міщенко (журналісти наголосили, що вони однофамільці, а не родичі), яка є тещею друга Татарова Саркіза Саркісяна і має спільний бізнес із тестем самого Татарова. 

«Тобто партнеркою Валерія Міщенка, який зараз долучився до переписування часток Медведчука в низці арештованих компаній, була людина з оточення Олега Татарова», — резюмували розслідувачі.

При цьому вони не навели фактів, яким саме чином Людмила Міщенко пов’язана із Валерієм Міщенком і в яким структурах вони є «бізнес-партнерами».

Журналісти також сказали, що знайшли ще одну «бізнес-партнерку» Міщенка, на яку пов’язана з Татаровим фірма «Укрбуд» переписувала нерухомість, однак не назвали її імені і не розкрили її зв’язків з Міщенком.

Журналісти припускають, що саме Олег Татаров повпливав на те, аби «папірці» про арешт трьох активів Медведчука не потрапили в держреєстр, а натомість перейшли у власність людей, буцімто пов’язаних із його оточенням.

«Татаров має звʼязки з керівництвом ДБР. Доволі сильні, і це здається аксіома», — йдеться у розслідуванні.

Журналісти нагадали, що Татаров сам фігурує в справі про розкрадання 18 мільйонів гривень на будівництві квартир для військових. У грудні 2022-го справу передали до суду.

Позиції самого Олега Татарова у розслідуванні не навели. 

10 січня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав указ про позбавлення Медведчука громадянства, а 13 січня Верховна Рада позбавила його депутатського мандата. 

1 лютого 2023 року Служба безпеки України провела обшуки у народного депутата від забороненої «ОПЗЖ» Вадима Столара, якого підозрюють в  участі в легалізації коштів Віктора Медведчука та інших підсанкційних осіб. 

Олег Татаров — колишній заступник начальника Головного слідчого управління МВС часів Януковича, якого президент Володимир Зеленський в 2020-му році призначив заступником керівника Офісу президента, де він відповідає за правоохоронний напрям.

Це призначення розкритикували представники громадянського суспільства. Правозахисники вважають, що Олег Татаров був прямо або опосередковано причетний до масових порушень прав людини під час Революції гідності. Низка правозахисних та інших громадських організацій виступили з вимогою до президента Володимира Зеленського звільнити Олега Татарова.

Олег Татаров є фігурантом розслідування Національного антикорупційного бюро у справі про його можливу причетність до фальсифікації експертизи в справі екснардепа Максима Микитася, який був власником «Укрбуду», з яким співпрацював деякий час Татаров.

2 грудня 2020-го детективи та прокурори мали намір повідомити Татарову про підозру, але, за повідомленням НАБУ, напередодні ввечері генпрокурорка Ірина Венедіктова раптово змінила всіх процесуальних керівників у цьому провадженні і таким чином зірвала операцію.

В грудні 2020-го Bihus.info оприлюднив, що після призначення Олега Татарова в ОП Київрада виділила землю під забудову компанії «Дейрінг Капітал», співвласником якої є тесть Татарова Олександр Павлушин.

Ілюстрація: Bihus.info

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Києві вручили кінопремію "Золота дзиґа": звинуваченого в об'юзі Темляка нагородили
GlavRed
2025-09-13T21:27:50Z
«Золоту дзиґу» отримав актор Констанин Темляк, якого звинуватили в психологічному та фізичному насильстві
Детектор М
2025-09-13T21:21:03Z
Шалено дратує, – зірка "Малевича" про те, якою мовою спілкуються актори за лаштунками
24tv
2025-09-13T20:42:43Z
Зеленський відзначив держнагородами діячів українського кіно
ГЛАВКОМ NET
2025-09-13T20:21:47Z
Оголошено переможців кінопремії «Золота дзиґа». Найкращий фільм — «Будинок «Слово». Нескінчений роман»
Детектор М
2025-09-13T20:03:58Z
Сергій Притула показав підрослих доньок: що відомо про його сімʼю
Фокус
2025-09-13T19:57:32Z
5 шедеврів українського художнього кіно
24tv
2025-09-13T19:18:10Z
"Не вийшло навіть в росіян": Розовий жорстко відреагував на інтервʼю ексдружини
Фокус
2025-09-13T18:57:48Z
"Ганьба для цілої кіноіндустрії": звинувачений у насильстві Темляк отримав нагороду "Золота Дзиґа"
Фокус
2025-09-13T17:57:59Z
США скасовують програму звітності про забруднення повітря
InternetUA
2025-09-13T21:21:15Z
Данія виділить $375 млн на відновлення України
iPress
2025-09-13T21:12:58Z
Україна отримає $246,5 млн позики від Світового банку на післявоєнне відновлення
iPress
2025-09-13T21:12:05Z
У Польщі відбувся збій у системі безготівкових платежів
24tv
2025-09-13T20:57:48Z
Прямий рейс через три континенти: за кілька тижнів запускають найдовший авіапереліт у світі
TSN
2025-09-13T20:06:19Z
Чи можна спиляти гілки сусіднього дерева, які зайшли на вашу територію
24tv
2025-09-13T19:54:54Z
Зарплат вистачає тільки на їжу: Попенко пояснив, як чиновники жирують на тлі бідних українців
Хвиля
2025-09-13T19:45:42Z
Дефіцит овочів у Харківській області: чому ситуація на ринку може змінитися
Политека
2025-09-13T19:30:08Z
Комуналка з 1 жовтня: скільки українці заплатять за газ, світло та воду
Хвиля
2025-09-13T19:00:57Z
Війна закінчилася б завтра, якби Китай припинив підтримку Росії - Келлог
УкраинФорм
2025-09-13T21:33:16Z
"Ми надзвичайно близькі": Келлог зробив гучну заяву щодо завершення війни
GlavRed
2025-09-13T21:27:13Z
Керівник САП розповів про те, що загальмувало діяльність антикорорганів
ZN UA
2025-09-13T21:21:33Z
Президент США поставив умови для нових санкцій проти росії
iPress
2025-09-13T21:12:59Z
Польща підняла авіацію і закрила аеропорт Любліна – через БпЛА над Україною
Европейская правда
2025-09-13T21:12:58Z
Генасамблея ООН проголосувала за декларацію щодо принципу "двох держав"
iPress
2025-09-13T21:12:41Z
Атаки українських дронів спричинили масштабні відключення інтернету в росії
iPress
2025-09-13T21:12:39Z
ЄС планує посилити правила видачі шенгенських віз росіянам та громадянам "ворожих" країн
iPress
2025-09-13T21:12:26Z
НАТО попереджає: російські ракети можуть досягти Лондона чи Мадрида майже так само швидко, як країн Балтії
iPress
2025-09-13T21:12:15Z
На Київщині пролунали вибухи, ймовірно, горить нафтогазова база
ГЛАВКОМ NET
2025-09-13T21:39:07Z
Щонайменше 10 вибухів чули на Київщині: там може горіти нафтогазова база
24tv
2025-09-13T21:27:25Z
Поштова наркосхема: киянка фасувала метадон у конверти та продавала онлайн
InternetUA
2025-09-13T21:24:35Z
Під Києвом пролунали десятки вибухів без оголошення повітряної тривоги: що відомо на зараз
Фокус
2025-09-13T21:21:05Z
У центрі Івано-Франківська двоє п’яних молодиків побили нацгвардійця
FaceNews
2025-09-13T20:48:24Z
На Волині з літака впав боєприпас на житловий будинок, повністю знищив
FaceNews
2025-09-13T20:18:11Z
Чоловік зливав у Viber місця перебування ТЦК — що вирішив суд
InternetUA
2025-09-13T19:33:29Z
Унаслідок авіаудару в Інгульці на Херсонщині загинула жінка, ще п'ятеро поранені
УкраинФорм
2025-09-13T18:36:42Z
СБУ вдарила по російському нафтопорту: два танкери тіньового флоту пошкоджені
iPress
2025-09-13T17:45:46Z
НАТО розпочало масштабне перекидання військ до Литви рамках навчань
ZN UA
2025-09-13T21:18:05Z
З Воздвиженням Хреста Господнього 2025: теплі привітання у картинках, прозі й віршах
24tv
2025-09-13T21:12:17Z
У Польщі рекордна кількість добровольців записується на військові навчання через загрозу з боку росії – Reuters
iPress
2025-09-13T21:12:10Z
ЗСУ збили російський БПЛА "Орион" вартістю мільйони доларів: подробиці
Фокус
2025-09-13T21:09:30Z
Українці отримають від Данії грошову допомогу на житло та "фінансову подушку": кому виплатять
Хвиля
2025-09-13T21:03:44Z
14 вересня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-09-13T21:00:00Z
Російський НПЗ “Башнафта” в Уфі атакували безпілотники ГУР — ЗМІ
ZN UA
2025-09-13T20:48:42Z
Келлог: Українці – світові лідери в галузі дронів, США та інші країни відстають
Лига
2025-09-13T20:33:54Z
Раніше тут мешкала еліта, а тепер панує розруха: яка історія криється за схожим на палац будинком у Львові
Telegraf
2025-09-13T20:21:37Z
Українців лікуватимуть безкоштовно: які медпослуги та операції оплатить держава
Знай
2025-09-13T17:36:06Z
Україна до кінця вересня завершить скринінг, Молдова впорається раніше
Европейская правда
2025-09-13T17:22:35Z
Ющенко влаштовує диверсії? У Дагестані чоловіки платять гроші за бджолиний укус у "делікатне місце"
Telegraf
2025-09-13T14:21:10Z
Як діє гарячка: коли збивати температуру, а коли дозволити організму боротися
GlavRed
2025-09-13T13:27:56Z
Одна повсякденна звичка збільшує ризик геморою на 46%
24tv
2025-09-13T13:09:07Z
Що найбільше старить організм: дієтологи назвали один продукт, який запускає невідворотний процес
TSN
2025-09-13T12:33:10Z
Розкрито секрет правильного і швидкого приготування цибулі: потрібен один незвичайний інгредієнт
Фокус
2025-09-13T12:30:06Z
Розкрито всю правду про «Мівіну»: що додають у вермішель і навіщо
GlavRed
2025-09-13T11:27:44Z
Календар краси на другу половину вересня 2025 року: коли робити процедури
Фокус
2025-09-13T11:12:33Z
Великі автовиробники Ford, GM та Stellantis перераховували мільярди Tesla та Rivian до втручання Трампа
Топ Жир
2025-09-13T21:36:21Z
"З'їдять" усі гроші - автомеханік назвав найгірші вживані автомобілі
GlavRed
2025-09-13T20:27:39Z
Німеччина нарешті знайшла свій дизайнерський шлях чи досі блукає в пошуках?
Топ Жир
2025-09-13T19:51:03Z
Новий BMW 3-серії вперше помітили на дорожніх тестах
AutoCentre
2025-09-13T18:13:21Z
Електричні дверні ручки під прицілом у всьому світі після смертельних аварій електромобілів
Топ Жир
2025-09-13T18:06:09Z
Як у США розпочався випуск дизельних легковиків
AutoCentre
2025-09-13T16:07:57Z
120 доларів за заміну оливи? Дякую, ні, краще сам це зроблю за 6000
Топ Жир
2025-09-13T14:51:29Z
Компанія Otokar вироблятиме автобуси Mercedes-Benz
AutoCentre
2025-09-13T14:07:27Z
Четверта та п’ята серії знижують продажі Megan, але Renault готує щось нове
Топ Жир
2025-09-13T10:51:46Z
На фронті - 158 зіткнень, ЗСУ знешкодили понад 140 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-09-13T21:33:22Z
Студентів з ТОТ відправляють на «практику» до Росії на військові заводи - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-09-13T21:27:09Z
ГШ: Росія 39 разів штурмувала Покровський напрямок
1News
2025-09-13T21:18:01Z
Гороскоп на 14 вересня: Дівам - несподівані зміни, Скорпіонам - нові шляхи
FaceNews
2025-09-13T20:33:22Z
Новий графік руху транспорту в Чернігові: як тепер будуть їздити автобуси та тролейбуси
Политека
2025-09-13T20:00:14Z
"У людини дуже добре серце": незвичайний чоловік зі Львова привернув увагу мережі
Telegraf
2025-09-13T18:09:47Z
Внаслідок ворожих атак в Нікопольському районі постраждали пʼятеро людей
УкраинФорм
2025-09-13T18:06:26Z
На Сумщині вже 70 кілометрів доріг облаштували антидроновими сітками
УкраинФорм
2025-09-13T17:57:11Z
Має непристойну форму та різкий запах: на Прикарпатті знайшли рідкісний гриб з Червоної книги
Telegraf
2025-09-13T17:57:04Z
Як приготувати Збережівку – гайд Kingdom Come Deliverance 2
GameWay
2025-09-13T21:48:42Z
Мешканці найгарнішого села у світі засмучені цим титулом: що непокоїть одразу 600 людей
Фокус
2025-09-13T21:00:11Z
Любовний гороскоп для всіх знаків Зодіаку на тиждень з 15 по 21 вересня 2025 року
Фокус
2025-09-13T20:57:06Z
Останній акорд: прощаємося з літом улюбленою окрошкою на кефірі
24tv
2025-09-13T20:45:02Z
Де в Карпатах є село, звідки можна піднятися на понад десяток гір
24tv
2025-09-13T19:45:59Z
Неочевидний топ-3: досвідчена мандрівниця назвала найкращі країни Європи
24tv
2025-09-13T16:42:52Z
Влаштуйте собі незабутню подорож Тосканою на стильному ретро-поїзді – але варто поспішати
24tv
2025-09-13T15:57:37Z
Які ліки не варто приймати у літаку: важливе попередження для мандрівників
TSN
2025-09-13T15:48:04Z
З’явився новий тип особистості: хто такі отроверти і що про них відомо
TSN
2025-09-13T15:36:00Z
Фізики винайшли унікальний матеріал, що може стати основою для квантових комп’ютерів майбутнього
InternetUA
2025-09-13T21:00:30Z
Через українські атаки дронами росіяни місяцями живуть без інтернету, – Financial Times
24tv
2025-09-13T19:30:11Z
Українець відкрив нову комету SWAN25B і вона вже здивувала астрономів своєю яскравістю
24tv
2025-09-13T19:09:31Z
У "Дії" до 15 вересня тимчасово не працюватиме частина послуг: які саме
TSN
2025-09-13T18:36:02Z
xAI Маска звільняє понад півтисячі працівників, які навчали чат-бота Grok
iPress
2025-09-13T17:45:57Z
Названо десять найшвидших реактивних літаків у світі: хто залишається рекордсменом
InternetUA
2025-09-13T17:19:06Z
Інтернет-шахраї створюють фейкові чат-боти банків
InternetUA
2025-09-13T17:12:15Z
Samsung передчасно розсекретила Galaxy Tab A11
360ua.news
2025-09-13T17:12:11Z
Сонячні панелі на автомагістралях можуть вести приховане спостереження за громадянами США
InternetUA
2025-09-13T17:01:17Z
Туран про нічию з Металістом 1925: Рішення арбітра, особливо що стосується гола, це ганьба
Football.ua
2025-09-13T21:45:18Z
Манчестер Сіті — Манчестер Юнайтед: цікаві варіанти ставок на поєдинок АПЛ
Football.ua
2025-09-13T21:30:02Z
Голи Де Брюйне та Гойлунна допомогли Наполі розібратися з Фіорентиною
Football.ua
2025-09-13T21:21:35Z
Дебютний гол Гонсалеса допоміг Атлетіко обіграти Вільярреал
Football.ua
2025-09-13T21:12:35Z
Брентфорд з Ярмолюком врятувався від поразки проти Челсі
Football.ua
2025-09-13T21:03:47Z
Ювентус — Інтер 4:3 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-09-13T20:39:51Z
"Залізний Майк" зробив впевнений прогноз на мегафайт Альварес – Кроуфорд
24tv
2025-09-13T20:30:09Z
Україна має грати із Білоруссю матч за "бронзу" Євроліги з пляжного футболу: чи буде бойкот
24tv
2025-09-13T20:21:53Z
Антоненко: У нас позитивні емоції після матчу з Динамо, які можуть бути коментарі
Football.ua
2025-09-13T20:21:50Z