Вони ведуть це розслідування ще з січня, проте слухання не виявило порушень. Наразі ж Палата вирішила акцентувати на ділових зв'язках президента.
Розслідування Палати представників
Палата представників Конгресу США офіційно почне розслідувати справу щодо імпічменту президента Джо Байдена. Республіканський спікер Кевін Маккарті заявив, що робота зосередиться на "звинуваченнях у зловживанні владою, перешкоджанні та корупції".
Республіканці взяли під контроль Палату представників ще у січні і відтоді ведуть розслідування щодо нібито протиправних дій Байдена. Однак слухання не виявило порушень у діях президента США.
Тепер же Палата зосередилася на нових фактах, зокрема, щодо сина президента Хантера Байдена. Республіканці переконують, що його ділові відносини є сумнівними, а сам голова країни знав про дії сина. Маккарті заявив про "серйозні та достовірні" звинувачення.
На заяву Палати представників вже відреагували у Білому Домі. Речник Іан Семс заявив, що подібна поведінка є прикладом "екстримальної поведінки у найгіршому її прояві".
Республіканці Палати представників проводили розслідування щодо президента протягом дев’яти місяців, і вони не знайшли жодних доказів протиправних дій,
– акцентував речник.
Він додав, що у свій час Маккарті обіцяв провести голосування за відкритий імпічмент, однак той, на думку Семса, передумав, бо не має підтримки.
Чого очікувати від виборів у США
- Вибори на пост президента США відбудуться у 2024 році. Наразі головними конкурентами вважають чинного президента Джо Байдена і колишнього – Дональда Трампа.
- Проблемою, яка може завадити Байдену знову перемогти у голосуванні може стати його вік. Водночас Трамп вдало апелює популістськими тезами та обіцяє американцям зосередитися виключно на внутрішніх проблемах. Щодо війни в Україні, то він обіцяв вимусити країни до переговорів.
- Однак провідні донори Республіканської партії починають шукати заміну Трампу на майбутніх виборах. Їх тривожать відкриті кримінальні справи щодо колишнього очільника. Серед кандидатів називають губернатора Вірджинії Глена Янгкіна та губернатора Джорджії Браяна Кемпа.