Президент Володимир Зеленський наразі має рекордно високу підтримку серед населення. А запит на боротьбу із корупцією не означає зниження його підтримки.
Про це заявили в Київському міжнародному інституті соціології. В КМІС прокоментували результати опитування щодо сприйняття українцями загрози корупції.
Опитування було проведено у липні 2023 року Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з КМІС. За його результатами 78% українців вважають, що президент несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та у воєнних адміністраціях.
"Багато інтерпретаторів ототожнили "відповідальність" із "причетністю", хоча це не так. Серед українців досі зберігається бажання мати сильного лідера, від якого очікують рішучих дій", – зазначили в КМІС.
Водночас соціологи зазначили, що серед громадськості є відчутний запит на боротьбу з корупцією. За їхніми словами, українці переважно погано розбираються в державному управлінні та хто й за що саме несе відповідальність та де може здійснити вплив.
"Тому, як зазвичай, українці персоналізують в особі президента (щобільше того, хто користується високою підтримкою) саме того, хто, на їхню думку, здатен і має привнести необхідні зміни. Тобто зараз це запитання відображає запит і заклик громадськості до президента вчинити рішучі дії, спрямовані на боротьбу з корупцією", – пояснили в КМІС.
Соціологи наголосили, що наразі Володимир Зеленський зберігає рекордно високу підтримку (80-85% довіри чи схвалення діяльності залежно від формулювання запитання).
"При запиті населення на оновлення центральної влади лише чверть хотіли б зміни президента після Перемоги. Тобто зараз заклик до президента до боротьби з корупцією не означає зниження і кризу підтримки. Проте, звісно, у довготривалій перспективі і особливо після Перемоги та після зміни порядку денного можуть бути істотні зміни" – зазначили в Київському міжнародному інституті соціології.
Як повідомляв OBOZREVATEL, майже 78% українців вважають президента Володимира Зеленського відповідальним за корупцію у Кабміні та військових адміністраціях. Найбільше такої думки дотримуються громадяни віком 60 років і старші. Найменше – 18-29 років.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber . Не ведіться на фейки!