MY.UAНовини
Як вибрати лічильник газу: 10 корисних порад від експертів
Як вибрати лічильник газу: 10 корисних порад від експертів

Як вибрати лічильник газу: 10 корисних порад від експертів

Лічильник газу дозволяє знизити витрати за комунальні платежі, оптимізуючи витрати газу

Газовий лічильник дозволить — це той прилад, який допомагає довільно регулювати і оптимізувати газоспоживання та економити на комунальних платежах. За наявності лічильника вам нараховується оплата за фактично спожитий газ, а не за встановленими нормами.

Щоб отримати максимальну ефективність від лічильника, потрібно правильно обрати саме той прилад, який потрібен для ваших потреб. Зробити це краще, зважаючи на поради фахівців. Насамперед, купуйте газовий лічильник тільки в спеціалізованих магазинах, щоб захиститися від бувших у користуванні або підроблених пристроїв, пише Vse.ua. Перед купівлею газового витратоміра, переконайтесь, що обраний прилад сертифікований на території України. Установка лічильників газу виконується фахівцями, які мають відповідну кваліфікацію.

Експерти наголошують, що прилад повинен мати паспорт зі штампом ВТК — це підтверджує проходження технічного контролю на підприємстві-виробнику. Також обов'язкова має бути така інформація: дата виготовлення, серійний заводський номер приладу, гарантійний термін.

На що потрібно звертати увагу, купуючи лічильник газу

Вид

Мембранний (діафрагмовий, камерний)

Переваги: має просту конструкцію, простий у монтажі та обслуговуванні, характеризується низькою ціною, безпекою використання, довговічністю.

Недоліки: великі розміри, шум при роботі, чутливість до низьких температур, яка негативно позначається на точності показань. Подібні моделі зустрічаються найчастіше.

Ротаційний (роторний)

Переваги: компактніше і дешевше мембранного при більш низькій вартості.

Недоліки: сприйнятливість до забрудненого газу, висока похибка вимірювань, вибухонебезпечність (ризик витоку газу), недовгий термін експлуатації, гучність.

Електронний

Переваги: компактний, безшумний, точний, простий в налаштуванні. При підключенні спеціального пристрою дозволяє переносити результати вимірювань на цифрові носії.

Недоліки: висока ціна обладнання, складний ремонт.

Якщо у вас квартираз газовою плитою і колонкою — чудово підійде саме мембранний лічильник.

Натомість для будинку з опалювальним котлом краще вибрати електронну модель — особливо, якщо прилад плануєте установлювати на вулиці.

Призначення

За призначенням лічильники поділяються на побутові, комунально-побутові (комунальні) і промислові — вони відрізняються пропускною спроможністю і ціною.

Побутові лічильники відносяться до найбільш бюджетного сегменту витратомірів і встановлюються в приватних будинках і квартирах. Д

орожчі комунальні прилади призначені для котелень та інших об'єктів житлово-комунального господарства, малих підприємств. Область застосування найдорожчих промислових лічильників — групові вузли обліку, промисловість, сільське господарство.

Оснащення

Термокомпенсатор (термокорректор) — автоматично вимірює витрату газу на підставі його фактичного споживання незалежно від температури і тиску, які часто спотворюють результати вимірювань. Без цієї функції власник лічильника взимку буде недоплачувати, а влітку — переплачувати. Термокомпенсатор істотно збільшує ціну приладу. Такий лічильник призначений для установлення на вулиці.

На маркуванні лічильника з термокомпенсатором є буква "Т", що допомагає легко вибрати потрібний прилад.

Пиловловлювальний фільтр — знижує знос і підвищує точність вимірювань лічильника.

Також лічильники оснащуються блокуванням від зворотного ходу лічильного механізму.

Розміщення

Газовий лічильник встановлюється в приміщенні або на вулиці. В другому випадку прилад повинен бути оснащений термокомпенсатором, витримувати перепади температур (від -40 ° С до + 50 ° С). Газовий витратомір захищають спеціальним металевим коробом (шафою, ящиком) від вандалів, опадів, прямих УФ-променів.

Пропускна спроможність

Цей показник характеризує найбільший обсяг газу (м. куб), який витратомір вимірює за одиницю часу (годину). Залежить від призначення приладу:

  • побутовий — 1-6 м куб/год;
  • комунальний — 10-40 м куб/год;
  • промисловий — 40 м куб/год і більше.

Чим більше пропускна здатність газового лічильника, тим вище його вартість. Для грамотного вибору лічильника слід підрахувати максимальну витрату газу в домогосподарстві шляхом підсумовування обсягу споживання всіх приладів, що працюють на цьому паливі (інформація вказана в паспорті газового приладу). При цьому пропускна здатність пристрою повинна бути більше отриманого результату на 25-30%.

Звичайна газова плита витрачає 1.5 м куб/год, а колонка — 2.5 м куб/год, отже, підійде лічильник з пропускною спроможністю від 4 м куб/год. Зі збільшенням кількості обладнання, що споживає газ повинна зростати і пропускна здатність газового лічильника.

Модель

За даним параметру оцінюють пропускну здатність газового лічильника:

  • G1.6 — 1.6-2.5 м куб/год (для газової плити);
  • G2.5 — 2.5-4 м куб/год (для газової плити та опалювального котла або плити і колонки);
  • G4 — 4-6 м куб/год (для газової плити, колонки і малопотужного котла);
  • G6 — 6-10 м куб/год (для приватного будинку з плитою, колонкою і опалювальним котлом середньої потужності або фермерського господарства);
  • G10 — 10-16 м куб/год;
  • G16 — 16-25 м куб/год.

Необхідно розрізняти кілька величин, що описують пропускну здатність газового лічильника.

Мінімальна об'ємна витрата (Qmin) — найменший обсяг споживаного газу, при якому гарантується нормальна робота лічильника, тобто похибка показів не перевищує заявленого параметра. В різних моделях мінімальна витрата складає:

  • G1.6 — 0.016 м куб/год;
  • G2.5 — 0.025 м куб/год;
  • G4 — 0.04 м куб/год;
  • G6 — 0.06 м куб/год;
  • G10 — 0.1 м куб/год;
  • G16 — 0.16 м куб/год.

Номінальна об'ємна витрата (Qn) — обсяг споживаного газу, при якому лічильник нормально працює протягом тривалого часу. Цей показник дорівнює нижній межі пропускної здатності приладу: для G1.6 — 1.6 м куб/год, для G2.5 — 2.5 м куб/год і так далі.

Максимальна об'ємна витрата (Qmax) — обсяг споживаного газу, при якому допускається короткочасна робота лічильника (не більше 1 години на добу, не більше 200 годин на рік). При цьому похибка вимірювань не перевищує зазначеного значення. Даний параметр верхньої межі пропускної здатності пристрою: для G1.6 — 2.5 м куб/год, для G2.5 — 4 м куб/год і так далі.

Монтаж

Лічильники підключаються до газового трубопроводу за допомогою нарізного або фланцевого з'єднання, але останнє рішення зустрічається рідше.

Витратомір вибирається з урахуванням розташування самої труби. Одні моделі встановлюють на горизонтальній ділянці трубопроводу (рух газу справа наліво і навпаки), інші — на вертикальній (рух газу зверху вниз і навпаки). Деякі прилади допускають два варіанти монтажу.

При монтажі враховується і розміщення приладу щодо труби — виходячи з цього вибирається правобічна (рух газу справа наліво) або лівостороння модель (рух газу зліва направо).

Діаметр різьблення штуцерів — відповідає за сумісність лічильника газу з трубою, на яку він встановлюється. Для правильного монтажу діаметр різьби з'єднувального патрубку витратоміра повинен збігатися з розміром газової труби:

  • для квартир — 1/2 дюйма;
  • для приватних будинків — 1 дюйм або 3/4 дюйма.

Номінальний діаметр підключення — діаметр умовного проходу, приєднувальний розмір (DN, Ду). Ця величина пов'язана з діаметром різьблення штуцерів: 1/2 дюйма відповідає 15 DN, 3/4 дюйма — 20 DN, 1 дюйм — 25 DN, 1 + 1/4 дюйма — 32 DN.

Важливо: якщо обраний газовий лічильник має інший діаметр, ніж трубопровід, то можна скористатися адаптерами (перехідниками).

Міжосьова відстань штуцерів — також враховується при монтажі лічильника на газовий трубопровід. Найчастіше зустрічаються пристрої, у яких даний показник становить 110 мм; 130 мм і 250 мм. При недотриманні міжосьової відстані обраний прилад не можна буде встановити, а переміщення труб пов'язане зі значними труднощами.

Термін служби

Термін служби лічильників газу становить 20-25 років. Виробники вказують цей параметр в розрахунку на ідеальні умови. На практиці фактичний термін служби приладу зменшується під впливом різних факторів: підвищеної вологості газу, недостатню пропускну спроможність (якщо лічильник обраний неправильно), порушення правил монтажу.

Міжповірочний інтервал

Ця характеристика вказує на проміжок часу між двома перевірками (перевірками точності) приладу. Протягом цього часу визнається достовірність результатів вимірювань. Чим більше міжповірочний інтервал, тим менше незручностей для користувача.

Проміжок між двома перевірками визначається видом лічильника:

  • мембранний — 1 раз в 8-15 років;
  • ротаційний — 1 раз в 5 років;
  • електронний — 1 раз в 10-12 років.

Важливо: міжповірочний інтервал обчислюється з дати виготовлення лічильника газу (первинної повірки), а не з дня його встановлення. Тому з двох моделей зі схожими характеристиками і ціною обирайте новішу.

Виробник

Якісними вважаються лічильники марок Elster, Metrix, Октава, САМГАЗ – всі вони ліцензовані на території України. Досить прості в експлуатації, забезпечують точні виміри, надійні в роботі. Найчастіше виконані з антикорозійних матеріалів, дозволяють працювати в різних умовах.

Теги за темою
газ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Зеленський обговорив із главою МЗС Японії загрози від співпраці Росії з Північною Кореєю та санкції
УкраинФорм
2024-11-16T14:21:43Z
Сибіга пояснив, що КНДР хоче отримати від Росії в обмін на участь у війні
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T14:21:02Z
Спецпризначенці СБУ "розібрали" окупантів, які мчали на штурм: з'явилося відео
TSN
2024-11-16T14:16:59Z
У Тбілісі затримали трьох людей на акції проти результатів виборів
УкраинФорм
2024-11-16T14:13:02Z
Зеленський провів ще одну нараду з підготовки Плану стійкості: що відомо
TSN
2024-11-16T14:06:46Z
Переговори з Путіним несуть ризик повернення до "нормандського формату" - Джонсон
TSN
2024-11-16T14:06:41Z
Безглузді рухи: що могло спонукати Шольца саме зараз поговорити з Путіним
24tv
2024-11-16T14:03:29Z
Ізраїль зруйнував засекречений центр досліджень ядерної зброї Ірану, - ЗМІ
InternetUA
2024-11-16T13:57:59Z
«Схеми»: Росія використовує «Юнармію» для мілітаризації українських дітей на окупованих територіях
Детектор М
2024-11-16T13:52:51Z
"Гаррі Поттер і філософський камінь": 7 чарівних фактів, які варто знати про цей фільм
24tv
2024-11-16T14:18:22Z
Вагітна вчетверте Меган Фокс знялася в мереживі
Фокус
2024-11-16T14:12:10Z
Названо ім'я ведучого церемонії "Оскар-2025": ним став відомий 61-річний комік
TSN
2024-11-16T14:10:46Z
Дуже доречно: Андре Тан розповів, куди найкраще вдягати білі речі
Фокус
2024-11-16T14:00:40Z
Магучіх у витонченій сукні знялася у ніжній фотосесії: розкішні фото дівчини
24tv
2024-11-16T13:48:59Z
Даша Астаф'єва відвідала рідне місто та замилувала, як її зустріли рідні: "До сліз"
TSN
2024-11-16T13:48:54Z
У Роcії померла зірка фільму Діамантова рука
1News
2024-11-16T13:33:20Z
"Холостяк-13": з ким із учасниць поцілувався Терен та хто покинув проект
Комсомольская правда
2024-11-16T13:12:18Z
Рецензія на фільм «Гладіатор ІІ» / Gladiator II
ITC
2024-11-16T12:39:14Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Фізичні вправи сприяють зростанню нейронів завдяки м’язовим сигналам
Portaltele
2024-11-16T13:52:54Z
Сусіди підказали, як вивести гризунів з дому та погребу за допомогою домашнього засобу
TSN
2024-11-16T13:49:19Z
«Ціни вдвічі вищі, ніж у Європі». Тимошенко оголосила війну аптечній мафії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T11:48:44Z
Корисні властивості петрушки: чому вам варто налягати на зелень, особливо чоловікам
24tv
2024-11-16T11:33:30Z
Учасниця "Холостяка-13" зізналась, що має інвалідність: "Це смертельна хвороба"
24tv
2024-11-16T10:45:26Z
Чоловік випивав щодня 4,5 л. газованих напоїв: що з ним сталося через 10 років
Фокус
2024-11-16T09:00:50Z
«Гормон обіймів» покращує пам’ять, а тепер ще й лікує залежність
Portaltele
2024-11-16T08:48:10Z
Форма серця впливає на його здоровʼя
24tv
2024-11-16T08:03:43Z
В Україні створили дрон-бомбер, стійкий до ворожого РЕБу
InternetUA
2024-11-16T14:01:24Z
У Курській області російська армія під час штурму втратила на мінах 17 одиниць техніки - Павлюк
УкраинФорм
2024-11-16T14:00:21Z
100 років у ефірі: у Києві пройшли урочистості з нагоди ювілею «Українського радіо»
Детектор М
2024-11-16T14:00:08Z
Україна розробила чотири види ракет: деталі від Зеленського
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T13:48:21Z
Як захистити Одесу від ворожих дронів-камікадзе: військовий аналітик дав відповідь
TSN
2024-11-16T13:48:13Z
Японська принцеса Юріко померла у віці 101 року: подробиці
Фокус
2024-11-16T13:45:00Z
Чоловік побачив дещо незвичну у своєму будинку: йому порадили переїхати і спалити дім
24tv
2024-11-16T13:42:48Z
Закладам освіти дали нові вказівки – кого покарають першим
Знай
2024-11-16T13:30:26Z
Чому на Різдво готують кутю: який сенс цієї давньої страви і як її готувати
GlavRed
2024-11-16T13:27:23Z
Чи буде світло взимку: експерт розповів на скільки будуть вимикати електроенергію українцям
TSN
2024-11-16T14:21:25Z
Україна і США оголосили три нових проєкти у сфері малих модульних реакторів
УкраинФорм
2024-11-16T14:21:21Z
Кількість учасників небанківського фінансового ринку скоротилася на 30 установ - НБУ
УкраинФорм
2024-11-16T14:16:39Z
Скільки коштує 1 гектар землі у листопаді 2024 року
24tv
2024-11-16T14:03:17Z
Соціальна допомога пенсіонерам: якою вона буває та хто може отримувати
24tv
2024-11-16T14:03:08Z
Харківські енергетики отримали спецтехніку від японського агентства JICA
УкраинФорм
2024-11-16T14:00:31Z
Китай відкрив гігантський порт у Південній Америці
360ua.news
2024-11-16T13:33:03Z
На ринку соняшнику заговорили про розворот цінового тренду
AgroPortal
2024-11-16T13:30:02Z
Розпочніть новий аграрний сезон разом з виставковою подією «АгроВесна 2025»
AgroNews
2024-11-16T13:27:14Z
Флоренція збільшила заборони для туристів
360ua.news
2024-11-16T14:03:37Z
Ізумруд, брильянт і янтарь: як назвати коштовне каміння українською правильно
24tv
2024-11-16T14:03:29Z
Ніколи не купуйте такі горщики: вони шкодять вашим рослинам
24tv
2024-11-16T13:33:02Z
Зацвіте точно на Різдво: що потрібно для цвітіння зигокактуса Шлюмбергера
GlavRed
2024-11-16T13:27:24Z
Класичний жульєн з куркою та грибами: рецепт із секретами французької кухні від Глинської
Политека
2024-11-16T12:31:12Z
Розслабитись не вийде: який прийом вигадали фастфуди, щоб пришвидшити потік людей
24tv
2024-11-16T12:27:15Z
Натуральні інгредієнти, що позбавлять від бур’янів між гравієм: добірка засобів
24tv
2024-11-16T12:21:46Z
Баня чи лазня: як правильно назвати будівлю, де паряться та відпочивають
24tv
2024-11-16T12:18:46Z
Золоті правила етикету для ділового обіду
24tv
2024-11-16T12:12:44Z
Хочуть дійти до дамби й полюють на пілотів: де просуваються ЗС РФ на Донеччині
Фокус
2024-11-16T14:21:39Z
На Харківському напрямку росіяни 4 рази намагалися наступати, на Куп’янському окупанти атакували 8 разів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-16T14:18:33Z
У Дніпрі запрацював центр «Покровський КОД», який обʼєднав переміщені з міста заклади культури
УкраинФорм
2024-11-16T14:16:09Z
"РФ готується до звільнення Криму": у ЗСУ розкрили підготовку окупантів до оборони
GlavRed
2024-11-16T13:51:02Z
Потепліє до +12 градусів, але не надовго: прогноз погоди на 17 листопада
TSN
2024-11-16T13:48:44Z
Росіяни атакують дронами Херсон
УкраинФорм
2024-11-16T13:48:02Z
Закінчення війни близько: названо найнебезпечніші міста в Україні до 2025 року - прогноз
GlavRed
2024-11-16T13:27:38Z
Україна врятувала ще 15 дітей з окупованих територій
360ua.news
2024-11-16T13:03:11Z
Масована атака дронів та вибухи: у Росії бідкалися про обстріли низки регіонів та Криму
24tv
2024-11-16T12:42:20Z
Збірна України розгромила футболісток Мальти у відборі на Євро-2025
УкраинФорм
2024-11-16T14:12:15Z
Гераскевич увірвався у топ-10 на першому етапі Кубка світу зі скелетону
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T14:03:49Z
Ще один поєдинок кваліфікації на Євро-2025: онлайн-трансляція матчу Україна U-19 – Словенія U-19
24tv
2024-11-16T14:03:21Z
Легендарний Леннокс Льюїс відреагував на поразку Майка Тайсона від Джейка Пола
TSN
2024-11-16T13:48:35Z
Матч Ліги націй Румунія – Косово не дограли через політичний скандал: що трапилося
TSN
2024-11-16T13:48:10Z
Пляжний футбол: українки посіли третє місце на Neom Beach Soccer Cup 2024
УкраинФорм
2024-11-16T13:15:11Z
Бій Джейк Пол — Майк Тайсон: переможець пояснив, чому залишив фанатів розчарованими
Фокус
2024-11-16T13:06:33Z
Футболісти збірної України U19 програли другий матч у відборі Євро
УкраинФорм
2024-11-16T13:04:55Z
Володар Суперкубка УЄФА пояснив невдачі Реброва у збірній України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T13:03:22Z
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП з трьома авто в Чернігівському районі
Украина Криминальная
2024-11-16T14:09:53Z
У Кривому Розі чоловік обікрав військового на майже пів мільйона грн: як йому це вдалося
TSN
2024-11-16T13:48:10Z
Скандал зі "стріляниною працівника ТЦК" по чоловікові під Києвом: всі подробиці інциденту
Хвиля
2024-11-16T13:30:17Z
Водій вантажівки насмерть збив пішохода на Вінниччині
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T13:09:31Z
Судитимуть винуватця ДТП, з провини якого загинула малолітня буковинка та ще один чоловік травмувався
Украина Криминальная
2024-11-16T13:00:53Z
Харків’янин повідомив про «замінування» метро, щоб помститися працівникам, які не пустили його у нетверезому стані
Мій Харків
2024-11-16T12:57:43Z
Ворог вдарив з авіації по селу на Купʼянщині: постраждали троє людей
Мій Харків
2024-11-16T12:55:02Z
Привласнив кошти, що збирав на міномети: затримано військового блогера
InternetUA
2024-11-16T12:28:51Z
Смертельна ДТП на Сумщині: водій збив велосипедиста
TSN
2024-11-16T11:45:53Z
Найледачіша черепаха у світі: 95% свого часу вона проводить абсолютно нерухомо
Фокус
2024-11-16T13:57:57Z
SpaceX представила похідний комплект Starlink
Portaltele
2024-11-16T13:52:10Z
Вчені переосмислюють елементарний план Сонця
Portaltele
2024-11-16T13:52:08Z
Може розлетітись на шматки: NASA і "Роскосмос" сперечаються через витік повітря на МКС
Фокус
2024-11-16T13:51:51Z
Вчені вперше дослідили зразки ґрунту з темного боку Місяця — ось їхні висновки
TSN
2024-11-16T13:48:33Z
Як захистити акаунти в соцмережах та месенджерах від зламу: рекомендації Кіберполіції
InternetUA
2024-11-16T13:33:14Z
Як дізнатися пароль від телефону, якщо ви його забули: найкращі методи для Android
Политека
2024-11-16T13:30:50Z
Салат Оселедець під шубою відпочиває: новий рецепт бомбічного салату на Новий рік 2025
GlavRed
2024-11-16T13:27:25Z
Названо найкращі смартфони 2024 року, які не коштують "космічних" грошей
InternetUA
2024-11-16T13:01:10Z
В Україну привезли важливий артефакт із колиски автомобілебудування
AutoCentre
2024-11-16T14:03:49Z
Кросовери, гібриди та електрокари: названо кращі автомобілі року в Європі
Фокус
2024-11-16T12:12:36Z
Як з’явився найдорожчий автомобільний радіоприймач
AutoCentre
2024-11-16T11:48:22Z
Презентовано нового конкурента BMW X1 і Lexus NX від Honda
Фокус
2024-11-16T10:36:00Z
Трансформери йдуть у бій: британській армії запропонували нову версію легкого захищеного патрульного автомобіля
InternetUA
2024-11-16T10:33:27Z
Розкішний електричний Jaguar GT вперше показали на фото
AutoCentre
2024-11-16T09:51:03Z
Skoda Karoq: маленький кросовер для великої родини
AutoCentre
2024-11-16T07:06:21Z
Навіть у Монако такого не бачили: українець одягнув "Запорожець" у золото
Знай
2024-11-16T04:51:06Z
В Україні Renault Master оснастили «розумним» гідробортом
AutoCentre
2024-11-15T20:36:43Z