Міноборони Казахстану віддає перевагу західним зразкам озброєння, а також робить наголос на виробництво вітчизняної зброї та військового обладнання.
Запровадження західних санкцій проти Росії може значно вплинути на подальшу експлуатацію озброєння і військової техніки в Казахстані радянського і російського виробництва. У зв'язку з цим Астана має намір переглянути співробітництво з Москвою у військовій сфері та зробити акцент на виробництво вітчизняного озброєння. Про це 11 вересня повідомила пресслужба Міноборони Казахстану.
"Міністерство оборони зацікавлене в тому, щоб Армія оснащувалася ОВТ вітчизняного виробництва, за умови відповідності заданим тактико-технічним вимогам", — йдеться в публікації.
Крім того, казахське оборонне відомство дивиться в бік зразків озброєння західних виробників, а на перехідному періоді розраховує на допомогу країн Східної Європи, таких як Сербія, Чехія, Словаччина, які продовжують виробництво і модернізацію озброєння за стандартами країн Варшавського договору.
У цьому напрямі моніторинг ринку озброєння ведеться постійно", — підкреслили в Міноборони.
Раніше повідомлялося, що для виробництва ракет і БПЛА Росія почала використовувати неякісні деталі, що призводить до зниження ефективності ударів. За словами директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна, замість автоматизованого виробництва російські інженери все частіше виробляють електроніку вручну.
Військовий експерт Олександр Коваленко прокоментував інформацію про те, що Росія налагодила масове виробництво танків Т-80 і Т-90. На його думку, ці чутки сильно перебільшені, оскільки, найімовірніше, йдеться про налагоджену контрабанду західного обладнання, за допомогою якого росіяни модернізують військову техніку.