MY.UAНовини
Вашингтон посилить контроль за використанням американської зброї, - The Washington Post
Вашингтон посилить контроль за використанням американської зброї, - The Washington Post

Вашингтон посилить контроль за використанням американської зброї, - The Washington Post

Адміністрація Байдена створила нову систему реагування на інциденти, в яких іноземні сили підозрюються у використанні зброї американського виробництва для атаки на мирних жителів. Це перша в своєму роді ініціатива, спрямована на те, щоб звести до мінімуму людські жертви в результаті експорту зброї США і військових операцій по всьому світу.

Видання The Washington Post пише, що 23 серпня Державний департамент США направив телеграму іноземним посольствам і консульствам, в якый оголосили про нове "Керівництво з реагування на інциденти із заподіянням шкоди цивільному населенню", відповідно до якого офіційні особи будуть розслідувати повідомлення про заподіяння шкоди цивільному населенню урядами країн-партнерів, підозрюваних у використанні американської зброї, і рекомендувати дії, які можуть включати припинення продажу зброї.

Цей процес, який являє собою першу офіційну систему моніторингу та потенційного покарання за повідомлення про зловживання за участю іноземних сил і зброї американського походження, відбувається в той момент, коли США прагнуть перегорнути сторінку двох десятиліть інцидентів з побічною шкодою цивільному населенню в рамках протиповстанських операцій США і їх партнерів.

Це відображає нову ініціативу Міністерства оборони щодо запобігання та розслідування загибелі мирних жителів через дії американських збройних сил з метою запобігання таким інцидентам, як авіаудар 2017 року, в результаті якого ненавмисно загинуло понад 100 мирних жителів в Іраку, і вибух 2021 року, в результаті якого помилково був атакований співробітник американського військового відомства.

Нова ініціатива, яку очолить Держдепартамент, але із залученням співробітників Пентагону, розвідувального співтовариства та інших агентств, буде розглядати передбачувані інциденти, пов'язані зі зброєю американського виробництва, що знаходиться в руках урядів країн-партнерів по всьому світу.

"Це не тільки правильно з моральної точки зору", - сказала Міра Резнік, високопоставлений співробітник Бюро з військово-політичних питань Держдепартаменту. "Для національної безпеки США буде більш ефективно, якщо наші партнери будуть використовувати ці предмети відповідально".

Продаж зброї за кордон - надійний інструмент впливу на іноземні держави і засіб поліпшення здатності цих країн діяти пліч-о-пліч з США. Вони також є благом для американської оборонної промисловості. За даними форуму з торгівлі зброєю, який відстежує продажі озброєння, ще в 2023 році адміністрація Байдена повідомила конгрес про плани продажу зброї за кордон на суму 81 мільярд доларів.

Американське озброєння час від часу потрапляло в руки супротивників або торговців зброєю або використовувалося способами, які обурювали чиновників у Вашингтоні. У Ємені коаліція під керівництвом Саудівської Аравії застосувала американські бомби для смертоносних ударів по цивільних об'єктах, що призвело до припинення продажу деяких видів зброї Ер-Ріяду. Захисники привітали нову ініціативу, але заявили, що вона повинна бути підкріплена ресурсами і готовністю дати відсіч іноземним партнерам.

"Сполучені Штати явно зацікавлені в тому, щоб знати, якої шкоди завдають цивільним особам продаж зброї та допомога в забезпеченні безпеки", — заявила Ніколь Віддерсхайм, заступник Вашингтонського директора Human Rights Watch.

Президент Байден пообіцяв поставити права людини і демократію в основу своєї зовнішньої політики, але офіційні особи кажуть, що, враховуючи геополітичні реалії, доводиться мати справу з країнами, які викликають занепокоєння через політику щодо своїх громадян. Хоча адміністрація спирається на деяких проблемних партнерів, вона поглиблює зв'язки з іншими країнами через такі проблеми, як зниження світових цін на нафту, стримування Ірану або налагодження зв'язків з країнами, які можуть приєднатися до коаліції, для підтримки України.

Відповідно до нової системи, чиновники вивчатимуть та намагатимуться підтвердити заяви про зловживання, що надходять від дипломатичних та розвідувальних каналів, ООН, ЗМІ чи груп громадянського суспільства.

У своїй телеграмі Держдепартамент доручив посольствам США активно відстежувати і повідомляти про передбачувані випадки заподіяння шкоди цивільному населенню з використанням зброї американського виробництва в їх країнах.

Як тільки заява буде підтверджена, чиновники рекомендуватимуть дії керівникам департаментів – а в деяких випадках і заступнику держсекретаря – які можуть вирішити посилити навчання або освіту, скоротити майбутні продажі зброї або санкціонувати дипломатичну відповідь. За словами чиновників, які заходи будуть вжиті, може залежати від того, як іноземний уряд відреагував на інцидент, який заподіяв шкоду цивільному населенню.

Крістофер Ле Мон, високопоставлений чиновник Бюро демократії, прав і праці Державного департаменту, заявив, що керівні принципи формалізують діяльність, яка раніше здійснювалася одноразово, створюючи систематизований процес, який "не залежить від робочого навантаження, пропускної здатності або політичної волі розслідувати інциденти".

Ці керівні принципи з'явилися через кілька місяців після схвалення Байденом нової системи продажу озброєнь, яка спрямована на підвищення рівня прав людини як чинника, що визначає, з якими країнами Вашингтон буде вести справи.

Офіційні особи заявили, що нові процедури під керівництвом Держдепартаменту спрямовані на заповнення прогалин в існуючих гарантіях. На відміну від правил, відомих як "моніторинг кінцевого використання", які спрямовані на захист американських технологій і гарантують, що зброя, закуплена або отримана від США, не потрапить в руки ворога, нова система буде явно розглядати їх оперативне використання іноземними урядами.

На відміну від системи, яка перевіряє іноземні сили з метою забезпечення того, щоб підрозділи, винні у "серйозних порушеннях" прав людини, не пройшли навчання, що фінансується США, нові правила передбачають розгляд конкретних інцидентів. Вони також будуть документувати зловживання, які не відповідають стандарту "серйозних порушень".

Енні Шил, директор американського Центру допомоги громадянам у конфліктах, назвала нову систему "важливим кроком" у моніторингу того, коли і де зброя американського виробництва завдає шкоди цивільному населенню. "Звичайно, його вплив буде залежати від деталей реалізації", — сказала вона.

Програма реалізується в міру того, як законодавці закликають посилити контроль за продажем американської зброї.

Законопроект, внесений сенатором Робертом Менендесом, головою сенатського комітету з міжнародних відносин, і членом Палати представників Грегорі Міксом, високопоставленим членом Комітету у закордонних справах Палати представників, передбачає, що нові процедури не можуть бути скасовані майбутньою адміністрацією, поряд з прийняттям інших заходів щодо пріоритизації проблем з правами при продажу зброї.

Менендес заявив, що США протягом десятиліть були "провідним голосом" у сфері прав людини. "Водночас країна лідирує в світі з продажу зброї", — сказав він. "Тому США несуть відповідальність за те, щоб продаж їх зброї не призводив до проливання крові невинних людей в результаті зловмисного використання".

Чиновники заявили, що результати розслідувань передбачуваних зловживань будуть впливати на рішення про майбутні продажі зброї. Але поки не ясно, яке фінансування і персонал отримає ця ініціатива, або як часто керівники Держдепартаменту вирішуватимуть призупинити або зупинити продажі країнам, сили яких використовували американську зброю проти цивільного населення.

"Річ не в тім, що кожен інцидент вимагає негайного припинення всіх поставок зброї", — сказав Ле Мон. "У багатьох випадках найкращим способом пом'якшення майбутніх інцидентів, які завдають шкоди цивільному населенню, буде більша, а не менша участь".

Офіційні особи відмовилися повідомити, чи будуть в рамках нової системи розглядатися нещодавні повідомлення про зловживання щодо мігрантів з боку Саудівських урядових сил, які могли використовувати обладнання американського походження. Представники Держдепартаменту заявили, що вони не планують регулярно публікувати інформацію про розслідування або давати рекомендації відповідно до керівних принципів, які не будуть мати зворотної сили.

Військова допомога США для України - останні новини

США стали однією з перших країн, які допомагають Україні боротися з російськими окупантами. Вашингтон надає як гуманітарну, так і військову допомогу. У пакетах військової допомоги багато сучасної та передової зброї.

Так, 6 вересня Міноборони США оголосило про новий пакет військової допомоги на суму 175 мільйонів доларів, до якого увійшли 120-мм снаряди з збідненим ураном для танків "Абрамс".

Одна з умов, які висунули у Вашингтоні, - використовувати американську зброю виключно для звільнення українських територій, а не для атаки по території Росії.

Теги за темою
США
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Даша Трегубова и Оксана Гутцайт раздали статуэтки: Как прошла церемония закрытия ОМКФ 2025
Фокус
2025-10-04T20:36:14Z
Сериал "Острые козырьки" получит ещё два сезона после полнометражного фильма
GameMag
2025-10-04T20:12:52Z
Ногти цвета черной вишни: nail-тренд осени-2025
TSN
2025-10-04T16:36:08Z
Трейлер аниме «Скарлет»
Кино-Театр
2025-10-04T14:18:11Z
«Я вижу, вас интересует Львов»
ZN UA
2025-10-04T14:03:44Z
Известный украинский актер ошеломил похудением на 10 кило и раскрыл свой метод
TSN
2025-10-04T13:21:55Z
Замшевые сапоги ставьте в дальний угол шкафа: идеальная обувь под джинсы, захватившая модниц этой осенью совсем другая
TSN
2025-10-04T12:36:39Z
Скандал: рэпер P Diddy получил более 4 лет тюрьмы
Новости Украины
2025-10-04T10:33:40Z
47-летняя телеведущая Инна Шевченко родила сына от французского режиссера: первое фото малыша
TSN
2025-10-04T09:12:11Z
Арабские перспективы BioWare: На EA теперь висит долг в размере 20 млрд долларов
GameMag
2025-10-04T21:03:04Z
ПФУ объяснил, какие льготы на коммунальные услуги имеют участники боевых действий
Новости Украины
2025-10-04T20:30:27Z
Россия разбирает грузовые самолёты Boeing из-за нехватки запчастей к пассажирским
UAToday
2025-10-04T18:03:45Z
Забудьте о дипломе: гендиректор Nvidia назвал профессии, где платят $100 000
UAToday
2025-10-04T16:57:09Z
Повышение тарифов на коммунальные услуги в Луцке: объявлены новые цены
Политека
2025-10-04T16:30:52Z
ПФУ сократил финансирование пенсий: что ждет стариков
Знай
2025-10-04T15:36:18Z
"Каннибализм" в авиации РФ: "Аэрофлот" покупает самолеты на запчасти
TSN
2025-10-04T13:21:19Z
Группа G7+ провела срочное заседание из-за атак РФ на энергетику Украины: какое решение принято
Comments UA
2025-10-04T13:12:00Z
Сколько зарабатывает средний класс в Польше и Украине: эксперты назвали новые суммы
TSN
2025-10-04T12:51:46Z
Бабиш после победы в Чехии высказался об Украине: Продолжим поддержку, но в ЕС вам рано
Лига
2025-10-04T21:30:40Z
Сторонники Трампа не удержат власть без диктатуры "Белой Америки" — Портников
TSN
2025-10-04T21:18:31Z
Судья Виктория Джарти пересела на авто S-класса за €200 тыс., но не указала его в декларации
Знай
2025-10-04T20:51:35Z
Протесты в Грузии. Премьер обвинил участников в попытке госпереворота, начались задержания
Лига
2025-10-04T20:36:03Z
Орбан цинично объяснил свой интерес в существовании Украины: подробности скандального заявления
TSN
2025-10-04T20:18:08Z
Победитель выборов в Чехии озвучил свою позицию по Украине
TSN
2025-10-04T20:06:58Z
Все страны готовятся к войне – Вучич
ZN UA
2025-10-04T20:03:40Z
"Несет особую ответственность": премьер Грузии нашел виновника протестов
Фокус
2025-10-04T19:45:50Z
На выборах в парламент Чехии победил антиукраинский Бабиш. Орбан и Вучич уже поздравили
Лига
2025-10-04T18:09:44Z
РФ бьет по Украине "шахедами" и запускает КАБы: взрывы слышны в Запорожье, что известно
Фокус
2025-10-04T20:30:11Z
В Румынии циклон вызвал перебои с электроснабжением, разрушения и повредил авто
ZN UA
2025-10-04T17:51:34Z
В Шостке россияне ударили по вокзалу и поезду, который ехал в Киев: первые подробности
UAToday
2025-10-04T16:57:00Z
На Харьковщине в канализационном люке нашли тело мужчины: что говорят в полиции
TSN
2025-10-04T16:15:50Z
Руководитель полиции Фастовщины Гарбар получил от жены финансовую помощь для покупки Audi Q5 почти за миллион гривен
Знай
2025-10-04T14:51:42Z
В Сумской области дрон РФ атаковал лодку с рыбаками: стало известно о последствиях
TSN
2025-10-04T14:51:28Z
Смертельная атака на вокзал в Шостке: появилась информация о погибшем
TSN
2025-10-04T14:36:52Z
В Шостке повреждены электрическая сеть, водопровод и систем газового обеспечения — мэр
ZN UA
2025-10-04T13:01:04Z
Болгарию накрыло масштабное наводнение. ВИДЕО
Новости Украины
2025-10-04T12:57:08Z
День учителя: история
ZN UA
2025-10-04T21:33:03Z
5 октября 2025 года: мученицы Харитины - что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-10-04T21:00:02Z
Минобороны ускорило темпы допуска новых образцов ВВТ
Хвиля
2025-10-04T20:12:51Z
"Минутки про тампоны больше не спасут": украинцы требуют в школах интим-просвет и уроки против фейков
Знай
2025-10-04T20:12:04Z
Ирина Яремчук, назначенная проректором НУ "Львовская политехника", представила "скромную" декларацию об имуществе
Знай
2025-10-04T19:51:25Z
Зеленский поблагодарил спасателей за оперативную работу
Корреспондент
2025-10-04T19:06:43Z
Подарки без праздника: мама первоклассницы удивилась новой "традиции" в школах
Знай
2025-10-04T18:36:05Z
В Украине прекратится "бусификация" и исчезнут ТЦК: прогноз астролога
TSN
2025-10-04T18:21:47Z
Пенсионеры получат 25-процентную доплату: кому обещают дополнительные деньги
Знай
2025-10-04T18:06:37Z
Опасный чай на полках магазинов: как выбрать качественный напиток
Знай
2025-10-04T18:51:44Z
Почему у вас темнеет в глазах при вставании и когда следует срочно бежать к врачу
Знай
2025-10-04T15:51:03Z
Найден совершенно новый способ измерения времени: детали открытия
TSN
2025-10-04T13:06:35Z
Как пережить осень без болезней: простые советы, которые работают
TSN
2025-10-04T12:09:11Z
Целебная сила лимонной цедры для суставов
UAToday
2025-10-04T12:03:43Z
Почему после еды клонит в сон: врач назвал причины и когда это может быть опасно
TSN
2025-10-04T09:36:59Z
Больше антиоксидантов, чем в зеленом чае: эксперты перечислили 5 напитков
UAToday
2025-10-04T09:00:21Z
Магнитная буря 4 октября не утихнет: как защититься
UAToday
2025-10-04T08:00:01Z
Названо лучшее время для употребления рыбы
Comments UA
2025-10-04T07:21:06Z
На дорогах появились авто с загадочными номерами: что важно знать водителям
Хвиля
2025-10-04T19:27:24Z
В Украине появился недорогой семейный электрокар Zeekr с запасом хода более 800 км
Фокус
2025-10-04T11:21:41Z
В Китае электрокар Xiaomi сам завелся и уехал от хозяина
Фокус
2025-10-03T19:57:05Z
Kia обновила собственный рекорд продаж
Корреспондент
2025-10-03T19:00:33Z
Toyota представила укороченный Hilux Champ
Корреспондент
2025-10-03T18:12:52Z
Tesla показала лучший квартал продаж в своей истории
Корреспондент
2025-10-03T18:03:57Z
Сезон холодов наступает: за какую ошибку во время прогревания авто водитель может получить штраф
Comments UA
2025-10-03T13:45:42Z
Сезон холодов наступает: за какую ошибку во время прогревания авто водитель может получить штраф
Comments UA
2025-10-03T13:45:41Z
Сезон холодов наступает: за какую ошибку во время прогревания авто водитель может получить штраф
Comments UA
2025-10-03T13:45:15Z
Газовая труба под Купянском стала "дорогой в один конец" для оккупантов
Хвиля
2025-10-04T21:30:01Z
Краматорск или Покровск — Ступак о новой цели россиян на Донбассе
TSN
2025-10-04T21:21:36Z
Враг активен на всех направлениях: итоги суток от Генштаба ВСУ
Новости Украины
2025-10-04T20:51:10Z
Генштаб: За сутки - более 140 боевых столкновений
Корреспондент
2025-10-04T20:21:53Z
В Донецкой области за сутки восстановили электроснабжение в обесточенных городах
Новости Украины
2025-10-04T19:54:57Z
Россияне убили жительницу Харьковской области
Корреспондент
2025-10-04T19:48:21Z
В трех областях приостановили движение отдельных электропоездов
Корреспондент
2025-10-04T19:06:36Z
В Купянском районе в результате вражеского обстрела погибла женщина
Новости Украины
2025-10-04T18:21:30Z
Пограничники «Феникса» сожгли российский «Солнцепёк» на Покровском направлении. ВИДЕО
Новости Украины
2025-10-04T18:12:01Z
День ангела 5 октября: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-10-04T21:21:51Z
Гороскоп на 5 октября: попробуйте вырваться из рутины — посетите культурное или светское мероприятие
Новости Украины
2025-10-04T21:00:51Z
Как избежать катастрофы в банках: уксус, который лучше не использовать
TSN
2025-10-04T15:36:37Z
4 ингредиенты, 0 выпечки, 100% наслаждения: утренний десерт, который покоряет с первого кусочка
TSN
2025-10-04T14:36:55Z
Икра из баклажанов: рецепты заготовок на зиму и к столу
TSN
2025-10-04T13:06:14Z
Все дачники делают это неправильно: нужно ли перекапывать огород осенью
Знай
2025-10-04T12:51:12Z
Плохо закончится: 3 фразы, которые никогда нельзя говорить на работе
Фокус
2025-10-04T12:27:18Z
Скрытое в Великобритании: английская жемчужина, где время остановилось
TSN
2025-10-04T12:21:51Z
Как коты влияют на здоровье человека: 4 научно доказанных эффекта
TSN
2025-10-04T11:33:04Z
Долина денег Саудовской Аравии: Ubisoft тизерит анонс DLC Valley of Memory для Assassin’s Creed Mirage
GameMag
2025-10-04T20:30:14Z
"Лина Хан снова оказалась права": Бывшая глава Федеральной торговой комиссии США раскритиковала рост цен на Xbox Game Pass
GameMag
2025-10-04T20:00:50Z
"Безумно рада работать в Bungie": Ведущий продюсер Mass Effect 5 будет спасать Destiny 2
GameMag
2025-10-04T20:00:37Z
Silent Hill f? Clair Obscur: Expedition 33? Ghost of Yotei? Началось голосование за лучшие года на Golden Joystick Awards 2025
GameMag
2025-10-04T20:00:15Z
Велика Британія може укласти угоду з ЄС щодо звільнення від CBAM – The Guardian
AgroNews
2025-10-04T18:39:49Z
Естеван вирвав для Челсі перемогу над Ліверпулем
Football.ua
2025-10-04T18:30:55Z
РФ запустила дрон, который передает данные через спутник: "Флеш" оценил угрозу для Украины
UAToday
2025-10-04T16:57:53Z
Експерти назвали фруктові дерева, які ніколи не слід садити біля будинку
AgroNews
2025-10-04T16:39:58Z
Эти три мелких признака все игнорируют: они указывают, что стиральная машина скоро сломается — обратите внимание, сэкономите средства
TSN
2025-10-04T16:06:58Z
Штрафной удар и добивание стали определяющими в игре Арсенала с Вест Хэмом
Корреспондент
2025-10-04T19:12:48Z
"Переезжаю обратно": Оксана Баюл продает любимый дом в США
Фокус
2025-10-04T18:51:24Z
Старался не привлекать внимания: Усик с сыном посетил концерт Лободы
Фокус
2025-10-04T17:21:36Z
Украинский нападающий Ванат забил эффектный гол в победном матче за "Жирону"
ZN UA
2025-10-04T16:45:18Z
Оболонь та Верес поділили очки в бойовому протистоянні
Football.ua
2025-10-04T15:18:55Z
Пономаренко из сборной Украины U-20 комментирует выход в плей-офф ЧМ-2025
Корреспондент
2025-10-04T14:39:20Z
Вирусная пошесть повалила игроков и тренеров Бенфики перед игрой с Порту
Корреспондент
2025-10-04T14:09:45Z
Бывший президент УАФ Павелко, сбежавший из Украины, получил подозрение по уголовному делу о хищении 9 млн евро
ZN UA
2025-10-04T11:51:13Z
Чисора без сомнений назвал фаворита в бою Паркер - Уордли
Корреспондент
2025-10-04T10:45:25Z