MY.UAНовини
Як російській агітпроп використовує паломництво хасидів, щоб розсварити Україну й Ізраїль
Як російській агітпроп використовує паломництво хасидів, щоб розсварити Україну й Ізраїль

Як російській агітпроп використовує паломництво хасидів, щоб розсварити Україну й Ізраїль

Розбираємося, які меседжі поширює російський агітпроп, щоб залякати хасидів-прочан і нашкодити міжнародному іміджу України, а також чим пізній путінізм нагадує пізній сталінізм.

Тисячі євреїв-хасидів вирушають до міста Умань Черкаської області у щорічне паломництво, попри те, що через повномасштабне вторгнення ізраїльський прем’єр просить їх відкласти поїздку. Щороку єврейські паломники-хасиди приїжджають до Умані з усього світу на єврейський новий рік Рош га-Шана, щоб відвідати могилу засновника брацлавського хасидизму рабі Нахмана, який помер у 1810 році. Євреї, які представляють брацлавську течію хасидизму, вірять, що якщо зустріти Рош га-Шана біля могили Нахмана, наступний рік буде щасливим. За радянських часів паломництво в Умані було перервано й відновилося після розпаду СРСР. Торік Умань відвідало 23 тисячі хасидів, цьогоріч тут очікують 50 тисяч вірян з Ізраїлю. Російський агітпроп поширює низку маніпулятивних меседжів, щоб залякати пілігримів, показати українців антисемітами, налаштувати суспільство проти хасидів, погіршити відносини Києва й Тель-Авіва. Розповідаємо, за допомогою яких тактик пропагандисти намагаються досягти своїх цілей.

Для того, щоб зрозуміти сучасний вимір російської пропаганди, яка формує образ українців як антисемітів за кордоном, скажемо декілька слів про зовнішню політику Ізраїлю.

Ключовим безпековим партнером Ізраїлю є США. Вашингтон почав надавати військову підтримку Ізраїлю ще під час «холодної війни», будучи також переговорником в арабо-ізраїльському конфлікті. Внаслідок цього було підписано низку документів, зокрема Кемп-Девідські угоди 1978-1979 років, Угоди Осло 1993 і 1995 років, Авраамічні угоди 2020 року.

Після початку російської агресії у 2014 році Україну та Ізраїль часто порівнюють. Зокрема в питаннях тотальної оборони, мобілізації населення (в Ізраїлі служба в армії є обов’язковою як для чоловіків, так і жінок), ворожого оточення. Американські гарантії безпеки для Ізраїлю теж розглядають як приклад того, що можуть запропонувати союзники для України, щоби стримати російську агресію та унеможливити її рецидив у майбутньому.

Позиція Ізраїлю щодо російсько-української війни є особливою, адже на політичному рівні стверджується, що військової підтримки для Києва не буде. Натомість Україна отримує гуманітарну допомогу. Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху пояснив офіційну позицію в інтерв’ю The Jerusalem Post таким чином:

«Я думаю, що Ізраїль перебуває в особливій ситуації, яка відрізняється від, скажімо, Польщі, Німеччини, Франції чи будь-якої із західних країн, які допомагають Україні. По-перше, ми маємо близький військовий кордон із Росією. Наші пілоти літають поруч із російськими в небі Сирії. І я вважаю, що важливо, щоб ми зберегли нашу свободу дій проти спроб Ірану розташувати своїх військових на нашому північному кордоні.

По-друге, ми також стурбовані тим, що будь-які системи, які ми надамо Україні, будуть використані проти нас, оскільки вони можуть потрапити в руки Ірану та бути використані проти нас. І, до речі, це не теоретична можливість. Так сталося із західною протитанковою зброєю, яку ми зараз знаходимо біля наших кордонів. Тож тут треба бути дуже обережними».

На позицію Ізраїлю впливає і регіональна ситуація на Близькому Сході. З одного боку є Сирія, де з 2011 року триває громадянська війна, а з 2015 року в неї втрутилася Росія. З іншого боку Іран, який прагне знищити Ізраїль. Тому Тель-Авів намагається уникнути ескалації в Сирії та зменшити загрози від Ірану, зберігаючи гарний політичний діалог із Москвою.

Історично відносини Тель-Авіва з Москвою змінювалися залежно від міжнародної ситуації. Якщо після Другої світової війни радянський диктатор Сталін підтримував створення нової держави євреїв, то вже згодом СРСР почав надавати всебічну допомогу арабським державам, які прагнули знищити Ізраїль. Дійшло до розірвання дипломатичних відносин між СРСР і Ізраїлем у 1967 році.

Радянська пропаганда зображувала «українських буржуазних націоналістів» і «сіоністів» як двох союзників, яких щедро фінансує ЦРУ, щоби знищити СРСР. Це можна було побачити на карикатурах у таких виданнях як «Перець». Історична політика Росії вже після 1991 року робила наголос на «масовому колабораціонізмі» українців, які співпрацювали з Третім Райхом. І сам російський диктатор Володимир Путін просуває наратив про «українських неонацистів».

Двосторонні відносини України та Ізраїлю визначалися, зокрема, історичною політикою щодо теми Голокосту під час Другої світової війни. На українських теренах народилося багато відомих політичних, культурних і громадських діячів Ізраїлю — взяти хоча би Голду Меїр, яка була прем’єр-міністеркою у 1969–1974 роках та відома своєю рішучістю в боротьбі проти ворогів.

Попри те, що тема Голокосту була викреслена з історичної пам’яті за часів Радянського Союзу, після 1991 року багато білих плям щодо масового винищення нацистами євреїв було включено в український історичний наратив Другої світової війни. Водночас Росія постійно маніпулювала історією, звинувачуючи українців у співучасті в нацистських злочинах проти євреїв. Путін вкладав кошти в меморіальний комплекс Яд Вашем у Єрусалимі. І в січні 2020 року був там особисто у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Відтак Росія маніпулює історією задля виправдання своїх неоімперських планів.

Святкування єврейського Нового року Рош га-Шана в Умані є лише одним із приводів для кампанії Росії з дискредитації українців у громадській думці в Ізраїлі та єврейської діаспори в світі. Нижче розглянемо низку ключових пропагандистських меседжів, які доводять, що російський агітпроп вискористовує антисемітизм як брудну політтехнологію задля досягнення власних цілей.

«Україна зумисне атакуватиме прочан в Умані, щоб добитися військової допомоги від Ізраїлю»

Торік у російському МЗС заявили, що не можуть надати гарантій безпечного перебування паломників в Умані. Росія систематично обстрілює територію України, зокрема, у квітні 2023-го ворожа армія завдала удару по житловому будинку в Умані, забравши життя шести дітей і сімнадцяти дорослих. Тому, коли росіяни говорять, що Москва «не може гарантувати безпеку паломникам», вони лукавлять — саме російська армія атакує українські території, зокрема, Умань, тож ключова гарантія безпеки — припинення атак із боку росіян. Агітпроп намагається зробити з Україницапа-відбувайла, таким чином знімаючи з себе відповідальність за власні злочини.

Цього ж року агітпроп вигадав нову версію — Україна навмисне атакуватиме хасидів, інсценуючи російські удари, щоб таким чином змусити Ізраїль надати Києву передову західну зброю, зокрема системи протиповітряної оборони. «Київ готовий на шантаж та збройні провокації проти паломників-хасидів, щоб вибити в Ізраїлю ППО. Очевидно, що натовп прочан, які святкують Новий рік, не може бути метою ВКС РФ. А от українські націоналісти можуть скористатися цим випадком для великої міжнародної провокації з жертвами для подальшого тиску на ізраїльське суспільство задля постачання озброєнь», — пишуть російські фейкомети. Україна не вдається до терористичних методів чи кривавого шантажу під час перемовин щодо постачання озброєння. Україна діє винятково методом дипломатичних перемовин. Тож подібні заяви радше скидаються на потенційну операцію під фальшивим прапором — сама Росія може планувати атаки, спрямовані на дестабілізацію міжнаціональних відносин і заподіяння шкоди міжнародному іміджу України, попередньо звинувативши Київ у підготовці провокацій.

«Зеленський зараз дуже агресивний і найчастіше по-хамськи вимагає зброю, особливо системи ППО у всіх країнах. В Ізраїлю на озброєнні одні з найпотужніших систем ППО, але Україні він їх не надавав, побоюючись посилення проіранських груп у Сирії, — йшлося в одному із пропагандистських матеріалів напередодні Рош га-Шана. — Ізраїль надавав і надає Києву гуманітарну допомогу, але подяки за це не отримує... Подібний нахабний стиль спілкування українських дипломатів із вимогою зброї свого часу пройшов із Німеччиною, тепер цей стиль застосовують до всіх, хто не надає Зеленському необхідного озброєння. За стиль “криворізького гопника” Зеленського вже критикували поляки та британці». Тут бачимо типову тактикуобкладання ганебними епітетами. Мета подібної риторики — дискредитація зусиль України щодо мобілізації міжнародної помочі в боротьбі з російською агресією. Буцімто, попри те, що Київ отримує певний вид допомоги, він сприймає це як даність і не цінує належним чином. І, мовляв, Президент Зеленський настільки нахабно поводиться, що якщо Ізраїль почне допомагати Україні, це означатиме, що він повівся на шантаж «криворізького гопника».

 «Україна використовує синагоги для військових потреб»

«Київський режим використовує культові споруди та місця громадського богослужіння як пункти збору та переправлення зброї та нацистів для участі у бойових діях», — повідомляли в Міноборони Росії ще на початку повномасштабного вторгнення. Пропагандисти оприлюднили знімки, на яких буцімто на території уманської синагоги було зафіксовано «дві колони українських націоналістів»; а зброю та боєприпаси, що зберігалися на території синагоги, замаскували під мішки з будівельним сміттям. Утім, навіть на фотографіях російської сторони чітко видно, що синагога зачинена, а прилегла територія — порожня. Транспорт і люди у військовій формі на скриншотах, зроблених із камер відеоспостереження, перебувають за межами території синагоги.

Керівник Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Натан Бен Нун і голова єврейської рятувальної організації «Хацала Україна» рабин Гілель Коен назвали брехнею заяву міністерства оборони Росії про те, що міська синагога в Умані — центрі паломництва хасидів — використовується українцями для військових цілей.

«Офіційно заявляємо, що всі святині та релігійні об’єкти хасидської громади використовуються винятково за їх прямим призначенням, а саме — для проведення релігійних обрядів і допомоги людям», — йдеться в заяві фонду.

Подібна пропагандистська риторика — дискредитація Сил оборони України, які нібито використовують культові споруди з військовою метою і таким чином порушують закони та звичаї ведення війни. Цим самим агітпроп легітимізує власні воєнні злочини та робить синагоги «легітимною ціллю» російських атак.

«Права хасидів — понад усе, а інших пасажирів — дискримінують»

Подібними меседжами рясніє пропагандистський кластер молдовських телеграм-каналів, що поширюють проросійську риторику. «Незручності заради іноземців? Ми вже звикли», — писали в одному з пропагандистських телеграм-каналів Молдови.

«Глава МЗС Ніку Попеску привітав хасидів із прибуттям до Молдови. Бо вони вперше використовують нашу країну як транзит по дорозі до Умані. Ось тільки іншим громадянам заборонено відвідувати аеропорт, якщо ти не маєш квитка. Попахує дискримінацією, чи не так?» — із допису анонімних телеграм-каналів.

З 11 по 22 вересня Молдова забезпечує близько 30 тисяч транзитів в обидва кінці для євреїв-хасидів, які здійснюють паломництво до Умані. У зв’язку з цим у Кишинівському міжнародному аеропорту, а також на пунктах перетину кордону з Україною забезпечено підвищену активність для організації пасажирських перевезень і виключення ризиків безпеки. Доступ до аеропорту дозволено лише співробітникам аеропорту й пасажирам, які мають квитки на авіарейси. Пасажири чекають на свої рейси в окремій залі.

Візит хасидів до Умані означає, що попри війну, попри складні умови пересування, релігійні традиції та потік прочан не перериваються. Російський агітпроп силкується посіяти ненависть до вірян і розворушити антисемітські настрої на побутовому рівні, щоб відохотити паломників від поїздки до України. Мовляв, права звичайних пасажирів урізають, тоді як євреям дають нечувані преференції. Це типова тактика апелювання до «образу жертви», яка має на меті породжувати невиправдане прагнення помсти.

Путін і його антисемітизм

Детальніше про те, як російська пропаганда використовує антисемітські стереотипи проти України, ми писалитут. Напередодні свята Рош га-Шана Путін активізував свою антисемітську риторику: «Західні куратори поставили на чолі сучасної України людину — етнічного єврея, з єврейським корінням, з походженням єврейським. І таким чином, на мій погляд, вони начебто прикривають таку антилюдську сутність, яка покладена в фундамент, в основу сучасної української держави».

Представник зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко сказав про «хронічну фіксацію Путіна на етнічному походженні українського президента» й розцінив це як «прояв антисемітизму російських еліт, що глибоко вкорінився».

Вдаючись до антисемітської риторики, Путін усе більше й більше намагається вести політичну гру на націоналістичному полі. Про це, зокрема, свідчить його нещодавня характеристика експрем’єра Росії часів Єльцина, який, за версією російського диктатора, «перестав бути Анатолієм Чубайсом і став Мойшею Ізраїлевичем».

Путін усе частіше дозволяє собі антисемітські пасажі. Пізній путінізм у цьому плані нагадує пізній сталінізм. Йосип Сталін, який у ранніх роках свого правління не проявляв антисемітизму, після Другої світової війни став ярим антисемітом і почав боротися із «сіоністами» та «безродними космополітами», а по суті з єврейською меншиною.

Пропагандистська теза про повальний «український антисемітизм» — не нова. Агітпроп нав’язував її десятиліттями, перетворивши цей вид ксенофобії на брудну політичну технологію. Враховуючи складне історичне плетиво україно-єврейських відносин, легко прийняти хибну максиму про те, що українці — споконвічні невиправні юдофоби. Втім, як говорив Глава Асоціації єврейських організацій і громад України, один із лідерів української єврейської громади Йосиф Зісельс, рівень антисемітизму в Україні найнижчий у Європі. За даними організації Freedom House, із повномасштабним вторгненням в Україні різко скоротилася кількість зафіксованих злочинів на ґрунті антисемітизму. Впродовж 2022 року правозахисники зафіксували випадок, коли побутова сварка через паркування супроводжувалась антисемітськими вигуками. Також торік зафіксували п’ять випадків вандалізму антисемітського штибу (сюди належить фізичне пошкодження об’єктів єврейської інфраструктури — будівель синагог, меморіалів пам’яті жертв Голокосту, надгробків на єврейських кладовищах тощо). Водночас жодного випадку, коли антисемітизм ставав би мотивом фізичного насильства, виявлено не було.

До того ж, торік в Україні криміналізували «прояви антисемітизму» — ненависницьке ставлення до осіб єврейського походження, заперечення Голокосту, руйнування єврейських релігійних споруд тощо. Раніше такі злочини кваліфікували як вандалізм чи хуліганство, тепер за них загрожує штраф (3400–8500 грн) або обмеження волі до 5 років, із позбавленням права обіймати певні посади терміном до 3 років.

Сам агітпроп транслює багато антисемітської риторики. Під час пресконференції глава російського МЗС Сергій Лавров сказав, що США, мовляв, зібрали коаліцію європейських держав для розв'язання «російського питання» в той самий спосіб, як у Другу світову війну Гітлер намагався «остаточно розв'язати» питання винищення євреїв Європи. «Виявляється, це не російські ракети розстрілюють житлові будинки в Україні, а Захід сформував коаліцію, щоб розв'язати “російське питання”», — так в МЗС України зреагували на апелювання російського дипломата до теми Голокосту.

Рупори проросійських наративів також не раз були помічені в антисемітизмі. Наприкінці 2020 року Незалежна медійна рада в ефірі телемарафону підконтрольного тоді ще не звинуваченого в державній зраді Медведчукуканалу ZIK «Реванш соросятні» зафіксувала ознаки мови ворожнечі щодо організацій, які отримують підтримку від західних донорів, а сам контент розпалював ксенофобію та антисемітизм. Прямим текстом говорилося про намагання Джорджа Сороса взяти українську владу під свій контроль, що відповідає ознакамтеорії змови. Антисемітські випадибули зафіксовані й на каналі NewsOne. На каналі «Наш», що належав Євгену Мураєву, такожуправлялися в антисемітизмі. Зокрема ведучий Макс Назаров «пожартував», що гетьман Скоропадський поводився як єврей. Колишній політик Андрій Пальчевський сказав, що українські можновладці не засуджують нацистів, бо самі належать до євреїв. А блогер Руслан Коцаба говорив, що «євреї несуть свою частку відповідальності за влаштований нацистами Голокост», щопризвело до рішення правління не нагороджувати його Аахенською премією миру та не присуджувати йому винагороду.

Україна й Ізраїль мають багато точок перетину впродовж тривалої історії. Росія постійно намагалася вбити клин між нашими народами, а під час війни робить усе можливе, щоб держави світу відмовилися надавати допомогу Україні в боротьбі проти російського вторгнення. Саме тому кожного року у вересні російські пропагандисти намагаються очорнити релігійний туризм хасидів до Умані. Але це лише ще раз підтверджує фашистську природу самої Росії. 

Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Samsung має намір інтегрувати ШІ в мережі 6G
InternetUA
2025-02-13T02:01:35Z
Apple дозволила переносити цифрові покупки між акаунтами
InternetUA
2025-02-13T00:04:49Z
Археологи розкопали "гроші диявола"
Gazeta UA
2025-02-12T23:39:18Z
Україна збила лише половину: аналітики підрахували, скільки шахедів РФ запустила з початку року
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T21:03:49Z
Чоловік встановив на даху сонячні панелі та здивував тим, скільки економить на електриці
24tv
2025-02-12T20:33:17Z
Найкрутіша домашня шаурма швидкого приготування - пальчики оближеш
GlavRed
2025-02-12T20:27:19Z
Фейкова дистанційна робота коштувала жінці 380 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-12T20:07:24Z
Інженери використають незвичний матеріал для захисту людей та кораблів від радіації в космосі
24tv
2025-02-12T19:36:22Z
Команда MediaMonitoringBot опублікувала рейтинги українських онлайн-медіа за 2024 рік
Детектор М
2025-02-12T19:09:35Z
Тест на IQ: знайдіть заховані у ванній кімнаті навушники за 5 секунд
GlavRed
2025-02-13T01:27:18Z
Гороскоп на завтра 14 лютого: Тельцям - великий успіх, Водоліям - сюрприз
GlavRed
2025-02-13T00:27:20Z
Без борошна та манки: рецепт ніжної сирної запіканки від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2025-02-12T23:42:50Z
Як можна подрібнити цукор у пудру в домашніх умовах: результат приємно здивує
GlavRed
2025-02-12T23:27:14Z
Це не холодильник: де та як потрібно зберігати відкрите вино
24tv
2025-02-12T22:00:29Z
Що подарувати дівчині на День Валентина: ідеї, які зроблять кохану ще щасливішою
24tv
2025-02-12T21:33:15Z
У якій склянці більше води: лише одиниці здогадаються за 5 секунд
GlavRed
2025-02-12T21:27:34Z
Марний флірт, авантюри чи сексуальне побачення: гороскоп на День святого Валентина для чоловіків
24tv
2025-02-12T20:45:59Z
Коли рідні або гості вже майже прийшли: миттєві та ароматні булочки до чаю
24tv
2025-02-12T20:33:34Z
На Львівщині 50-річна жінка до смерті забила іноземця
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T02:39:27Z
Мешканці російського Липецька заявили про атаку безпілотників: подекуди зникло світло
TSN
2025-02-13T02:21:58Z
На Одещині викрили працівника ТЦК, який за гроші перевозив чоловіків до Придністров'я
УкраинФорм
2025-02-13T02:06:08Z
У Каліфорнії розбився військовий літак
УкраинФорм
2025-02-13T01:48:33Z
У Хмельницькому взяли під варту рецидивіста, підозрюваного у зґвалтуванні та вимаганні коштів
Украина Криминальная
2025-02-13T01:30:44Z
Греція готується до можливого цунамі через землетруси в регіоні
ZN UA
2025-02-13T00:07:34Z
Україну атакував затяжний шторм: влупила майже 7-бальна буря
GlavRed
2025-02-12T23:27:09Z
Росіяни атакували з дрона автомобіль у Херсоні, постраждав цивільний
УкраинФорм
2025-02-12T18:51:05Z
Взяли на гарячому: у російської ведучої Варнави горе в родині
GlavRed
2025-02-12T18:27:05Z
Лідер АПЛ оступився: Миколенко допоміг Евертону вирвати нічию проти Ліверпуля
24tv
2025-02-12T23:12:53Z
Раньєрі: Ми очікуємо від Порту дуже агресивної гри
Football.ua
2025-02-12T22:45:43Z
Евертон — Ліверпуль 2:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-02-12T22:37:31Z
Черговий "сухар" для Трубіна: Бенфіка мінімально обіграла Монако у Лізі чемпіонів
24tv
2025-02-12T22:18:55Z
Провал Аталанти та Мілана, Трубін переміг росіянина: всі результати Ліги чемпіонів за 12 лютого
24tv
2025-02-12T22:12:23Z
Ліга чемпіонів УЄФА. «Бенфіка» з Трубіним виграла в Монако,«Баварія» - в Шотландії
УкраинФорм
2025-02-12T22:03:56Z
Левандовські: Ямал – надзвичайно талановитий гравець, але велике значення має його оточення
Football.ua
2025-02-12T21:57:37Z
Евертон із Миколенком в останній атаці вкрав перемогу у Ліверпуля
Football.ua
2025-02-12T21:45:57Z
Плімут разом з Таловєровим розгромив Міллволл
Football.ua
2025-02-12T21:45:06Z
У Покровську зараз - 6 960 цивільних, евакуація триває
УкраинФорм
2025-02-13T02:18:38Z
Громада Києва передала на фронт іще 600 БпЛА
УкраинФорм
2025-02-13T01:30:50Z
Сили оборони просуваються поблизу Торецька, росіяни атакують Покровськ: огляд фронту ISW
24tv
2025-02-13T01:00:02Z
На Донеччині у містах, відрізаних від електро- та газопостачання, працюють Пункти незламності - ОВА
УкраинФорм
2025-02-13T00:45:16Z
Карта бойових дій в Україні станом на 13 лютого 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T00:39:33Z
Росія не виплачує на окупованих територіях шахтарям зарплату, примушуючи їх до служби в РОА
УкраинФорм
2025-02-13T00:18:59Z
Прикордонники бригади «Форпост» взяли у полон шістьох росіян
УкраинФорм
2025-02-12T23:45:37Z
Бійці полку «Ахіллес» уразили два танки та ББМ росіян на Харківщині
УкраинФорм
2025-02-12T22:45:23Z
На Донеччині ще понад 300 тисяч цивільних: в ОВА розповіли, як триває евакуація
УкраинФорм
2025-02-12T22:36:08Z
58-річна Сінді Кроуфорд повторила свій культовий образ із 90-их
GlavRed
2025-02-13T00:27:21Z
Найкращі виступи України на Євробаченні: топ-5 шоу
CutInsight
2025-02-12T23:39:05Z
Як одягалися українські жінки наприкінці XIX століття: порівняння міської та сільської моди
Telegraf
2025-02-12T22:30:17Z
Євробачення: Найяскравіші виступи в історії конкурсу
CutInsight
2025-02-12T22:21:45Z
Лякає до мурах: чому горор "Чорний телефон" підкорив глядачів та коли вийде друга частина
24tv
2025-02-12T21:39:14Z
"Я стала бабусею": Сєдокова приголомшила черговою новиною
GlavRed
2025-02-12T21:27:55Z
Молода дружина 75-річного Річарда Гіра показала смішне селфі з актором
GlavRed
2025-02-12T21:27:23Z
Зняла спідницю: зрадниця Лоліта закотила бунт під час концерту
GlavRed
2025-02-12T20:27:24Z
"Новий етап": співачка MamaRika повідомила про кардинальні зміни в житті
GlavRed
2025-02-12T20:27:17Z
Вінницька громада передала бійцям на фронт п'ять позашляховиків
УкраинФорм
2025-02-13T02:39:55Z
"Не чіпайте, це Семен": миша посеред супермаркету повеселила українців
Telegraf
2025-02-13T02:30:46Z
Німеччина передасть Україні близько 100 ракет для IRIS-T
УкраинФорм
2025-02-13T01:51:14Z
Коштує цілий статок: жінка знайшла цікавий антикваріат прямо у смітнику
GlavRed
2025-02-13T01:51:09Z
Робота мрії: британська компанія шукає дегустатора курки і готова платити £5,000
GlavRed
2025-02-13T01:27:40Z
На Покровському напрямку Сили оборони знищили FPV-дронами бронетехніку РФ разом із десантом
УкраинФорм
2025-02-13T00:57:42Z
Контракт з 18. Молоді буде вигідно залучитись до ЗСУ?
Telegraf
2025-02-12T23:27:11Z
Для України створили зенітно-ракетний комплекс Gravehawk
Gazeta UA
2025-02-12T23:21:24Z
В Казахстані знайшли золоті прикраси сарматів, які могли належати царям
Telegraf
2025-02-12T22:33:53Z
Зеленський заявив, що з 1 березня 100 найважливіших ліків подешевшають на 30%
Украина Криминальная
2025-02-13T02:09:39Z
Фітнес-блогер з'їв 1000 курячих яєць за місяць: чим закінчився експеримент
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T00:15:53Z
Експерти назвали продукти, які допоможуть подолати безсоння
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T23:00:56Z
Який шоколад може допомогти "спалити" зайвий жир жінкам 45+
Gazeta UA
2025-02-12T22:39:31Z
Чи може вода зволожити суху шкіру
Знай
2025-02-12T20:51:57Z
За лікування не візьмуть ані копійки: які медичні послуги українці мають отримувати безкоштовно
Знай
2025-02-12T20:33:53Z
В РНБО ухвалили рішення щодо нових санкцій та цін на 100 найважливіших ліків
Gazeta UA
2025-02-12T19:57:36Z
Багато хто ігнорує це завдання: як часто слід мити шторку з ванної
24tv
2025-02-12T19:57:05Z
Жінка спутала менопаузу з раком: які симптоми виявились тривожними
24tv
2025-02-12T18:33:31Z
Мінімальна пенсія у 2025 році: хто отримує найнижчі виплати
Политека
2025-02-13T02:03:40Z
Січень у 2025 році став рекордно безсніжним
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T01:45:34Z
Бельгія скасовує всі авіарейси на 13 лютого
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T01:12:11Z
До кінця року в Туреччину надійде 1,3 мільярда кубометрів туркменського газу - міністр
УкраинФорм
2025-02-13T00:36:29Z
Якою має бути ідеальна угода зі США про рідкісноземельні мінерали
Лига
2025-02-12T22:51:39Z
За кіло каші доведеться віддати 93 грн: супермаркети оновили ціни на рис, гречку та макарони
Знай
2025-02-12T21:12:38Z
Український зерновий сектор очікує суттєве скорочення – прогноз USDA
Хвиля
2025-02-12T21:06:40Z
Долар та євро раптово "злетіли": НБУ встановий новий курс валют
GlavRed
2025-02-12T19:27:41Z
ПФУ розкрив ситуацію з виплатою пенсій, субсидій та лікарняних: чи чекати українцям грошей
Хвиля
2025-02-12T19:27:39Z
Створено генератор, який перетворює вихлопні гази на електрику: як працює
InternetUA
2025-02-12T21:33:00Z
Журналісти випробували економічність Volvo FH Aero 500 I-Save
AutoCentre
2025-02-12T18:13:57Z
За ціною смартфона: презентовано найдешевший електричний Suzuki
Фокус
2025-02-12T18:00:12Z
Range Rover Velar EV готується до бою з Porsche Macan Electric
AutoCentre
2025-02-12T17:09:06Z
Німецькі вчені представили інноваційну ШІ-розробку для моделювання поведінки акумуляторів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T17:06:15Z
Легенда повертається: Toyota відродить знаменитий спорткар
Фокус
2025-02-12T17:06:06Z
1300 км ходу за ціною від $11 тис: Geely випустила плагін-гібрид Galaxy L6 EM-i
ITC
2025-02-12T17:01:06Z
Як перевірити двигун при купівлі авто: потрібен лише аркуш паперу
GlavRed
2025-02-12T16:27:15Z
Hyundai готує серійний N Vision 74 та нові позашляховики
AutoCentre
2025-02-12T16:13:27Z
Китай постачає західні деталі для виробництва дронів у Росії
Gazeta UA
2025-02-13T02:48:25Z
Жителю Херсонщини, який очолив окупаційну «раду депутатів», оголосили підозру
УкраинФорм
2025-02-13T02:48:10Z
У США формуються два протиборчі табори: які сценарії миру вони відстоюють
24tv
2025-02-13T02:39:39Z
Конгрес США може переглянути відмову в постачанні F-35 Туреччині
УкраинФорм
2025-02-13T02:30:23Z
Глава Міноборони Польщі про вступ України до НАТО: "Не варто створювати собі надії, що це запрошення впаде з неба"
ZN UA
2025-02-13T02:27:11Z
"15 трлн і дві лопати літію": Тука оцінив ідею обміну природних ресурсів на допомогу США
GlavRed
2025-02-13T02:24:19Z
Липецьку область Росії атакують дрони: у місті цілими районами зникає світло
24tv
2025-02-13T02:18:23Z
У розвідці Данії оцінили, коли Росія може бути готовою до великої війни з Європою
Хвиля
2025-02-13T02:12:59Z
Ізраїль планує вдарити по ядерних об'єктах Ірану, – The Wall Street Journal
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T02:12:24Z