MY.UAНовини
Осінні продукти для гарного настрою
Осінні продукти для гарного настрою

Осінні продукти для гарного настрою

Осінь – стрес для організму: похолодання, нестійка погода та перепади тиску знижують наш імунітет. Які продукти допоможуть почуватися краще? Що б з'їсти такого, щоб активувати захисні сили організму і уникнути сезонних захворювань? Та й чи можна протистояти поганому настрою за допомогою харчування і водночас без шкоди для організму?

Про їжу для хорошого самопочуття, вітаміни, їх засвоюваність та інші важливі аспекти здоров'я KP.UA розповіла дієтолог і нутриціолог Заріна Сакіс.

Кольорові овочі та ягоди - осінній суперфуд

- Заріно, давайте відразу до справи: які осінні продукти здатні підвищувати настрій?

- Для гарного настрою обов'язкові ягоди – вони поки що є. Якщо раптом наморозили – нехай вони будуть. Ягоди – джерело вітаміну С, клітковини, дуже класний антиоксидант. У них трохи цукру, особливо якщо це чорниця, малина, ожина, смородина. З ягід можна робити смузі, я додаю їх навіть у м'ясо: ягоди надають м'ясу приємну кислинку.

Ягоди - джерело вітаміну С, клітковини, дуже класний антиоксидант

Дуже корисні сині овочі, наприклад, баклажан. Гарний запечений (!) гарбуз.

З буряком та морквою цікавий момент. У сирому вигляді – це суперпродукти. У вареному – ні: глікемічний індекс сильно підвищується. Тому салати типу олів'є та вінегрету, де є варений бурячок та морква – не для тих, хто стежить за собою. Хочете схуднути – їжте ці овочі у сирому вигляді. Натираємо, нарізаємо, додаємо в салати.

Звичайно ж, не можна забувати про капусту – це суперфуд у всі сезони. Квашена капуста – ферментований суперфуд, який покращує травлення. Але тут важливо стежити, щоб не було проблем із кислотністю.

Зелень потрібна всім. 300 грамів зелених овочів та зелені людина має з'їдати щодня. Наприклад:

  • трави,
  • огірки,
  • капуста,
  • петрушка,
  • кріп,
  • рукола.

Прекрасний продукт - картопля. Але! Щоб вона була суперфудом, ми її запікаємо у духовці. Бажано прямо у шкірці. Варена картопля, картопля в супах, картопля-пюре - вже далеко не суперфуд, а їжа для нарощування жирової маси.

Вся перерахована їжа сприяє гарному настрою, тому що організму не доводиться витрачати багато сил та енергії на її утилізацію і перетравлення.

І, якщо вже заговорили про суперфуд, згадаємо найкорисніші каші - це гречка, булгур, кіноа.

Насправді наш організм дуже мудрий, він сам завжди підказує, чого він хоче. Після корисної їжі відчувається легкість, ви сповнені енергії.

Заріна Сакіс: овочі – це важливо. Фото: instagram.com/zarina_sakys

- Але що робити, якщо організм не хоче овочів? А на осінніх прилавках така різноманітність. Навіщо нам взагалі овочі?

- Овочі дуже важливі для нашого організму. Чому ми, дієтологи, завжди говоримо: їжте овочі? Вони необхідні для нормальної роботи кишечника, щоб була нормальна мікробіота і, відповідно, все було гаразд із імунною системою.

У нашому кишечнику живуть імунні клітини, вага яких становить близько кілограма. Овочі не перетравлюються повною мірою в шлунку - вони доперетравлюються тільки в кишечнику. Саме там відбувається народження та вирощування корисної мікрофлори, від якої залежатиме наш імунітет.

Овочі, якими так багатий осінній сезон, - це також профілактика ожиріння, цукрового діабету 2-го типу, серцево-судинних захворювань та додаткове джерело рідини.

- Чи можна говорити, що за літо ми накопичили вітамінів на зиму вперед? Якщо ні, які продукти нам у цьому допоможуть?

- В осінній сезон ми заходимо після літа з відсутністю серйозних дефіцитних станів, з якими виходимо із зими. За літній час ми з'їли достатню кількість фруктів, овочів та ягід. Це були продукти, вирощені на нормальній кількості сонця, вони вистигли, дозріли. Завдяки ним ми покрили якісь дефіцити. Наскільки нам вистачить цього запасу – питання.

Судячи з практики, можу сказати, що кожна друга людина має дефіцит певних вітамінів. Поширений випадок – дефіцит вітаміну D. Справа в тому, що вітамін D не особливо у нас накопичується і утримується, на відміну, скажімо, від заліза.

Багато людей думають: влітку ми обов'язково закриємо дефіцит вітаміну D. Нічого подібного! Я живу в сонячній Іспанії вже 3 роки, і навіть тут половина моїх клієнтів – люди з дефіцитом вітаміну D.

Чому так? Щоб отримати добову норму вітаміну D від сонечка, потрібно протягом 45 хвилин бути під відкритим сонцем - найяскравішим і отруйним. Без одягу та сонцезахисних кремів - ви, купальник та 45 хвилин розпеченого сонця. В цьому випадку ви отримаєте добову норму вітаміну D, а разом із ним неприємності зі шкірою, опіки, пристойну дозу вільних радикалів, з якими ми потім боремося за допомогою антиоксидантів.

Влітку ми закриваємо якісь базові моменти з вітаміну А: він є практично в кожному продукті. Можливо, закриваємо дефіцит вітамінів групи В. З вітаміном С вже складніше. Наше добове профілактичне дозування – тисяча міліграм вітаміну С.

Поповнюємо запаси вітаміну С та В щодня

- Чи легко отримати вітамін С у достатній кількості? Як бути з іншими вітамінами?

– Візьмемо банальний апельсин. Щоб отримати з нього добову дозу вітаміну С, потрібно з'їсти кілька кілограмів. Не менш важливо, як вітамін С засвоюється. Питання засвоюваності вітамінів залежить від того, чи правильно працює система перетравлення та засвоєння їжі. Копрограма кожного третього клієнта свідчить, що їжа в багатьох людей засвоюється недостатньо. А значить, не вистачатиме вітамінів і мінералів навіть при правильному харчуванні.

Чому це відбувається? Через неправильну їжу та порушений режим харчування, шкідливі харчові звички тощо. Це замкнене коло.

Потрібно мати на увазі: деякі вітаміни швидко руйнуються. Той самий вітамін С. Наприклад, ми понервували - він швидко “згорів”: вирушив підтримувати нервову систему. Сьогодні кожен українець, незалежно від того, в Україні він чи за межами країни, відчуває стрес. Тому важливо щодня відновлювати добову дозу вітаміну С: він дуже швидко випаровується з організму.

Що стосується вітамінів групи В – теж дуже важливі вітамінки. Насамперед, для нервової системи. До речі, якщо у вас є сильний потяг до хлібобулочних виробів, це може свідчити про його дефіцит.

Вітаміни групи В зазвичай містяться в зернах. Коли людина каже: хочу хліба, виникає запитання: а як у вас справи зі стресом? Також для засвоєння вітаміну В важлива робота кишківника. Якщо є стрес і порушення засвоюваності, навіть у разі достатнього споживання вітаміну В організм його цілком не засвоїть, залишиться частковий дефіцит.

Вітаміни групи В також засвоюються в кишечнику. І якщо ми їмо недостатньо овочів, засвоєння вітамінів буде під великим питанням.

Враховуючи сказане вище, я завжди призначаю субліментарну підтримку (БАДи): той же вітамін D з їжею дуже складно засвоїти. Його взагалі в їжі мінімальна кількість, та й із сонцем його отримати не так просто.

Тому всі норми та дозування – це умовно. Від 100% з'їдених вітамінів сміливо можна залишити 70%: 30% не буде засвоєно.

Можна їсти унікальну їжу, їсти устриці, лобстерів, сидіти на середземноморській дієті, але якщо у шлунку та кишечнику є проблема, всі зусилля йдуть у трубу.

І, до речі, якщо ми говоримо про добавки, обов'язково потрібно читати етикетку, дивитися виробника, де було зроблено продукт, чи є у виробника сертифікати якості.

Наприклад, Омега-3 – популярний суплемент, і, на жаль, багато хто не знає, що омегу, як правило, роблять із печінки риби. Печінка риби – найтоксичніший орган. Виробники не морочаться, щоб виловити глибоководну рибу, яка не харчуватиметься поверхневим планктоном. Риба, яка живиться поверхневим планктоном, збирає усі важкі метали у морях. Виробник узяв печінку, витягнув з неї омегу - людина її п'є, а потім бореться із інтоксикацією.

- А в яких продуктах міститься найбільше вітаміну D?

- Вітаміну D найбільше у печінці, лососі, жирних рибках, ікрі, у курячому жовтку. Тому яйця їжте щодня, потім рибку, у якийсь день печінку.

При цьому вітаміну D у продуктах не так вже й багато. В овочах його практично немає: вітамін D - це не про овочі, а більше про жирні сорти риби, м'ясо, яйця, олії – оливкова, кунжутна і так далі.

До речі, якщо вже заговорили про олію, рекомендую звертати на неї особливу увагу. Справа в тому, що температура кипіння соняшникової олії дуже низька - при смаженні вона починає виробляти велику кількість канцерогенів.

У оливковій олії температура кипіння вища - краще смажити на ній. Також можна смажити продукти на кокосовому маслі: у нього ще вища температура кипіння. Ідеальне для смаження масло гхі: у нього максимально висока температура кипіння. Продукти, приготовані на маслі гхі, виходять особливо смачними.

Замінюємо курку та червоне м'ясо рибою та індичкою

- При розмові про правильне харчування та хороше самопочуття складно не торкнутися питання про білки, які теж нам дуже потрібні. З яких продуктів їх краще одержувати?

- Білок повинен обов'язково бути присутнім у раціоні – 50% рослинного білка, 50% тваринного. З тваринного білка перевагу краще віддавати індичці та рибі. На останньому місці – червоне м'ясо.

Кілька слів хотілося б сказати про курку. Якщо у вас в раціоні є курка, це прирівнюється до того, що ви щодня приймаєте антибіотики: в курці їх дуже багато, що вкрай негативно позначається на мікробіоті кишечника. Краще замінити курку індичкою. Вона більш чутлива до додавання антибіотиків. Її теж підгодовують ними, але не в таких кількостях, як курей. Курка буквально на них росте.

Ще один варіант – шукати домашню курочку або замінювати її рибою.

Курку, свинину, червоне м'ясо ми рекомендуємо їсти не частіше ніж 1-2 рази на тиждень.
Щодо червоного м'яса, організм не справляється з його перетравленням. Для цього потрібно 5-6 годин, і щоб усі системи працювали правильно.

- А яйця та сир?

Яйця – джерело білка та корисних жирів. Фото: Renata Tlałka із сайту Pixabay

- Яйця – мій улюблений продукт. Він максимально класний, з погляду дієтології.

Те, що яйця підвищують холестерин – абсолютний міф. Повірте, холестерину з булки та торта ви з'їсте набагато більше, ніж із двох яєць, які ми рекомендуємо на сніданок. Останніми науковими дослідженнями доведено, що 2 яйця кожного дня абсолютно сміливо можна з'їдати разом із жовтком.

Щодо сиру, я рекомендую людям старшого віку виключати з раціону "молочку". Єдине, що можна залишити – сири. Бажано вживати витримані сири, також можна залишити моцарелу та фету. Все ж таки молоко – це продукт для дітей. Дорослим "молочка" не потрібна. Якщо дуже хочеться молочного, можна використовувати рослинне молоко – кокосове, мигдальне, вівсяне.

– Заради чого варто відмовлятися від "молочки"? Які бонуси ми отримаємо?

- Коли ви прибираєте "молочку" - зникає набряклість. Прям одразу. Якщо є проблеми із висипаннями – відмовтеся від "молочки", побачите, що буде зі шкірою. Просто кайф кайфовий. Це не просто теорія – неодноразово перевірено у роботі.

- А якщо є проблеми із зубами, кістками. Де ж тоді брати кальцій?

- Що з "молочки" ви отримаєте потрібну норму кальцію, це також міф. Там не так багато кальцію, як нам здається. Кальцій можна спокійно отримати з твердого сиру. Не завадить вживати кальцій як добавки. Бажано з магнієм та вітаміном D.

Їмо не поспішаючи і краще в компанії

- Ви кажете, через стрес вітаміни та інші корисності з їжі або не засвоюються, або миттєво випаровуються. Що ж робити, щоб зменшити стрес під час їжі?

- Для перетравлення їжі важливим є і те, як ми її вживаємо. Нервуємо, поспішаємо чи їмо спокійно, отримуючи під час їжі позитивні емоції. Тому такі важливі сімейні харчові традиції.

Наш гіпофіз починає виробляти травні соки вже під час приготування їжі. Ми тільки готуємо їжу, сервіруємо стіл, а шлунок вже готується її приймати та перетравлювати. Чим довший підготовчий процес – тим краще для травлення.

Чому погано їсти на ходу? Організм не встиг долучитися до процесу, а ви вже їсте. Відповідно, не встигають вироблятися необхідні шлункові соки: перетравлення – тривалий процес.

Після швидкої їжі виникає відчуття, що всі з'їдені продукти стоять грудкою. Ми спішно поїли на ходу, до ладу не пережували їжу - в організмі не вистачає ресурсу її переварити. А те, що не переварюється, починає перегнивати. Недотримання простих правил призводить до проблем із травленням.

Інша річ, коли ми сідаємо за стіл усією родиною. Усе приготували, розставили – разом поїли, не поспішаючи й у приємній компанії. У цьому випадку все перетравиться і засвоїться якнайкраще.

Потяг до хлібобулочних виробів може свідчити про нестачу вітаміну В. Фото: marco aurelio із сайту Pixabay

- Як допомогти організму краще засвоїти їжу, якщо не вистачає часу на довге приготування?

- Коли немає можливості довго готувати, можна додати в їжу якісь трави та прянощі. Запахи, які ми вдихаємо, з рецепторами надходять у головний мозок – як наслідок, у нас починають вироблятися необхідні ферменти для травлення їжі. Тому, якщо ви швидко щось їсте, понюхайте перед цим смачну приправу – навіть від цього почнуть вироблятися травні соки.

Щоб отримувати від їжі фізіологічне та психологічне задоволення, важливим є цілий комплекс процедур - нормальна робота системи травлення, адекватна їжа на тарілці, режим прийому їжі.

Говорячи про хороше травлення, не можна не торкнутися теми дефекації. Щодня ходять у туалет далеко не всі. Це важливо виправити: кал, який застоюється в організмі, його отруює.

Ми поїли – і у нас є доба чи дві, залежно від того, що це за їжа, щоб вона з нас вийшла. Якщо ми не ходимо до туалету щодня, їжа починає перегнивати у кишечнику, виділяються токсини. Стінка кишечника – дуже тонка. Тому всі токсини всмоктуються в кров і йдуть гуляти організмом.

В результаті з'являються головний біль та інші неприємності. Якщо до мене звертається жінка зі скаргою на головний біль, перше, що я в неї запитую: як ви ходите до туалету? Якщо є запори, починаю працювати з кишківника, а не з голови та судин.

Між роботою кишківника та головними болями – пряма залежність. Токсини дуже нас отруюють, і це також одна із причин відсутності енергії.

Таким чином, якщо ви їсте ідеально класну їжу, у вас збалансована тарілка – це чудово. Але не менш важливо, щоб усі органи та системи працювали правильно. Так ви отримаєте максимум користі із їжі.

Теги за темою
Здоровье
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Сколько украинцев готовы отдать Путину четыре области: опрос
Comments UA
2024-12-30T05:45:29Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
13 января 2025 года: святых Ермила и Стратоника - что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-01-12T22:57:52Z
День ангела 13 января: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-01-12T22:21:16Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
В Ровенском театре сыграют спектакль "Энеида" в память погибшего актера, игравшего главного героя
ZN UA
2025-01-12T23:36:27Z
Премьера мультфильма "Шрэк 5" была сдвинута на более поздний срок
GameMag
2025-01-12T21:10:46Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Встреча Трампа и Путина сорвалась: Гордон объяснил, почему война не закончилась 30 декабря
Фокус
2024-12-30T21:27:38Z
У Трампа заявили, что не исключают силовой вариант присоединения Гренландии к США
TSN
2025-01-13T00:06:31Z
AfD в своем манифесте отказалась осудить агрессию РФ против Украины
Корреспондент
2025-01-13T00:04:56Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Стали известны последствия атаки дронов на Одесскую область
Корреспондент
2024-12-30T08:37:43Z
В Сумах после атаки БПЛА горел детский центр
Корреспондент
2025-01-12T23:48:09Z
В Полтаве ночью раздался взрыв — СМИ
TSN
2025-01-12T22:36:52Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Когда закончится война в Украине: астролог назвала города, находящиеся в опасности
Политека
2024-12-30T06:42:37Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
«Военные ВСУ переоденутся в российскую форму и расстреляют мирных жителей»: что известно
Comments UA
2024-12-30T14:18:33Z
Враг нанес массированный удар по жилому сектору Сум
TSN
2025-01-12T23:33:32Z
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2025-01-12T23:06:14Z
Генштаб назвал потери РФ в первый день нового года
Корреспондент
2025-01-01T10:18:02Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
Это нужно сделать 31 декабря 2024 года, чтобы 2025 год был удачным
Comments UA
2024-12-30T14:12:50Z
Заговор на удачу: простой способ привлечь успех в свою жизнь
Знай
2025-01-12T21:30:29Z
Как одеться в стиле apres-ski: полный список вещей
Marie Claire
2025-01-12T18:00:14Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Спортсмен 10 минут лежал в ванне, но "воробчика" спасти не удалось: "С одной стороны, ситуация комична..."
Знай
2024-12-31T04:51:55Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
Макуана сделал скандальное заявление о Полесье - клуб отреагировал
Корреспондент
2025-01-12T21:34:15Z
Довбик із пенальті вирвав для Роми нічию проти Болоньї
Football.ua
2025-01-12T19:04:08Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Украинский футболист отдал дебютный голевой пас в матче против шотландского гранда
ZN UA
2025-01-12T18:03:13Z
Манчестер Юнайтед у серії пенальті вибив Арсенал із Кубка Англії
Football.ua
2025-01-12T17:57:43Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
Впервые в новом году доллар обновил максимум
Новости Украины
2025-01-03T20:36:28Z
Азербайджан не будет прекращать поставки газа в Сербию - Вучич
Корреспондент
2025-01-12T21:30:31Z
Новые цены на сыр, колбасу и хлеб: украинцы не позволят себе даже бутерброд
Знай
2025-01-12T20:12:47Z
Цены на курятину: эксперт рассказала, как изменится стоимость мяса в 2025 году
Политека
2025-01-03T07:27:29Z
В Индии нашли замену дешевой российской нефти
Comments UA
2024-12-31T15:09:15Z
Глава МИД Эстонии: Абсолютно недопустимо, чтобы Словакия угрожала прекратить экстренные поставки электроэнергии для Украины этой зимой
ZN UA
2024-12-31T02:51:18Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые рассказали, как формируются месторождения золота на Земле
ZN UA
2024-12-30T15:42:39Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Начало истории и продолжение саги: Capcom может выпустить ремейк Resident Evil 0 и Resident Evil 9 в 2026 году — инсайдер
GameMag
2025-01-12T21:03:39Z
Издатель Lords of the Fallen пообещал не добавлять DEI-элементы в свои игры — они бьют по продажам
GameMag
2025-01-12T21:03:10Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Отстрел оживших мертвецов в анонсирующем трейлере ремейка The House of the Dead 2 — классика Dreamcast возвращается
GameMag
2025-01-12T20:57:22Z
5 астрологических причин, по которым 2025 год станет трансформационным
Marie Claire
2025-01-12T20:00:06Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
Психологи назвали действенные методы борьбы с тревожностью и беспокойством
Comments UA
2025-01-12T22:15:35Z
Почему возникают судороги в ногах и признаком каких болезней они могут быть
Comments UA
2025-01-12T13:51:28Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Виноваты пешеходы. Почему Rolls-Royce и Jaguar отказались от талисманов на капотах
Фокус
2024-12-31T19:42:56Z
Специалисты назвали 10 старых автомобилей, которые стоят целое состояние
Фокус
2025-01-12T13:21:17Z
Самый большой кроссовер Volkswagen рассекретили до презентации
Фокус
2025-01-12T10:51:05Z
"Укравтодор", обратите внимание: китайцы научили автомобили перепрыгивать ямы на скорости 120 км/ч
Знай
2025-01-12T08:51:44Z
Как избежать замерзания автомобильных замков зимой: советы, которые ищут все водители
Знай
2025-01-12T06:51:31Z
Как безопасно водить зимой: советы, которые могут спасти каждого украинца
Знай
2025-01-11T15:51:49Z
21-летний Франко Колапинто получил реальный шанс вернуться в Формулу-1
Известия Киев
2025-01-11T11:36:25Z
Приобрел DAF и Tatra: Билл Гейтс стал совладельцем пяти известных автобрендов
Фокус
2025-01-11T10:45:44Z